4035
Milyen használtautók vannak a piacon a legjobb ár/minőség aránnyal most?
  • karajjj
    #3875
    Nekem is ilyen szarom van, városba szaladgálni, meg rövidebb utakra tökéletes. Pestre nem indulnék el vele, ha nem muszáj, de szerintem gond nélkül kibírná azt is. 300-tól többet nem szabad ilyenért adni szerintem. Viszont ha rendben van, akkor csak tankolni kell és megy. Decire pontosan annyi olaj jön belőle olajcserénél, mint amennyit beletöltök, kifogástalan a motorja, és egyszerű, mint egy faék.
  • Mr_no_NaMe
    #3874
    Így lesz! Az a gond, hogy apám autószerelő volt és a használt autóktól undorodik. Évekig hallgattam, hogy 1 milla alatt nem szabad autót venni mert így meg úgy...ezekszerint még is az én autóm pont 300at ér, működik, és ez a suzuki is 300at ér, működik, és jó is. Nem értem...ha elvisz A-ból B-be, és nem esik szét alattam, akkor miért ne lenne jó?

    Nem baj, most már tudom mi van.
  • karajjj
    #3873
    a kisebb hibákat meg más autóhoz képest fillérekből ki lehet javítani
  • karajjj
    #3872
    nézd meg élőben, feküdj alá, nézd meg az alját milyen állapotban van, ha meg is veszed, akkor a bal első ajtónál a sarok takarót ki tudod a küszöbnél pattintani, és be tudsz nézni a padlókárpit alá is, hogy rohad-e belülről, aztán ha úgy ítéled, hogy neked megfelel, akkor vegyed
  • Mr_no_NaMe
    #3871
    Ezt most nézem.


    Ez nem semmi :D
  • Mr_no_NaMe
    #3870
    Hagyom is a francba az egészet. Az lesz, amit karaj mondott, tökmind1 mi tartozik az autóhoz, veszek bele távirányítós zárat aztán kész. Ha minden igaz, akkor a szervó is kb 10be fáj. Csak a szerelőnek szopás ezeket megcsinálni ha minden igaz...

    Mindenesetre akkor nem álmodozás 300ért találni egy JÓ állapotú suzuki swift szedánt, ugye? Mindenféle extrától eltekintve.
  • Sir Quno Jedi
    #3869
    Hááát egy 15+ éves autóban pipecül üzemelő klímára számítani szvsz. nagy merészség. Nekem az uccsó három autóban nem kis pénzembe került ezeket életre lehelni (és életben tartani). Ha valami nem tartós, az a klíma. Kipurcan a szivattyú, ócska az ékszíj, a csövek, elmegy a gáz, elbaszódnak a relék, az alapjárati utánállítás stb.-stb.
  • karajjj
    #3868
    a távirányítós kpzár egy kb 12 ezer forintos tétel bármilyen autóba, veszel vaterán egy szettet motorokkal és bele lehet építeni, ha nincs benne gyárilag
  • Mr_no_NaMe
    #3867
    Az a gond, hogy nekem is fontos lenne a klíma és a centrál zár, a szervó hiánya nem is idegesít, megszoktam, hogy nincs..

    Lassan már ott tartok, hogy egy kurva centrálzárnak is örülnék az autóban, csak legyen, de alig van. 1.3-as szedánokat találok csutka üresen, amelyik nagyon jól néz ki és jó állapotban van, azokon centrálzár sincsen, ami meg klímás az meg jóval drágább 300nál.

    Mind1, egyelőre a matizomat szeretném eladni, mert még a pénz sincsen meg amit itt fejben költögetek...
  • karajjj
    #3866
    Ha normális szedán swiftet akarsz, akkor 1.6-os szedánt nézel, azzal még a világból is kimész. Ha megveszed, egyszer kell csak rendbe rakni, utána igazából már csak tankolni kell. Olyat nézzél, amiben van szervo, abs, klíma, 4 elekt ablak. Általában ezek a manager utónévvel futottak. 3 kiló körül már lehet használhatót kifogni. Sok vizsgával keress, plusz amit még tudnod kell, hogy a legtöbbnek rohad a küszöbje meg a taposója, mivel átlag 15 körül vannak, ha olyat találsz, ami aránylag egyben van, vagy már cseréltek rajta küszöböt, azt érdemes megvenni. Kérdezz nyugodtan, szívesen válaszolok.
  • Mr_no_NaMe
    #3865
    Sziasztok! Jelenleg egy Daewoo Matiz tulajdonosa vagyok (2000-es) de annyira rozoga egy autó, hogy meg kívánok tőle válni.
    Nekem egy autó kell ami olcsó, keveset fogyaszt, működik, fillérekért lehet javítani, sőt, javítani se kelljen sűrűn. Azt mondják ezt a csodát úgy hívják, hogy Suzuki Swift. Mit gondoltok erről? Nagyjából 300.000 Forintom lesz az egész cécóra, de inkább kevesebb. Egy Suzuki Swiftet szeretnék venni szedán kiadásban.
    Szeretnék tőletek pár véleményt, ellenvéleményt meghallgatni.
  • milk4
    #3864
    Találtam egy esélyest. Tágas, ismerős a típus,van benne elég lóerő az autobahnra, megbízható, bár nemtudom hogy az LPG-G3 mit takar, annak még utána kell néznem.

    Néztem Merciket németben és 2000euró környékén nagyon jókat nem találtam ami max 3óra utazásra lenne tőlem. A hollandoknál meg ami megfelelne az mind ilyen csúnya zöld meg sárga színű. BMW-kből a választék jobb, de autómatát nehezebb találni. Lehet, hogy a végén manuális váltós lesz.
  • RedRiot
    #3863
    A W123-asok közül a legfiatalabb is 28 éves, a legnagyobb probléma ezeknél a korrózió. Elég alattomosan, belülről rohadnak szét: kívülről szép 123-asok is van hogy belülről már málladoznak. A vezetési élményük is a hetvenes éveket idézi - ez nem mindenkinek jön be!
    Mercikhez szerintem olcsóbbak az alkatrészek mint BMW-khez és még a könnyebb építésű W124-es is masszívabb gép mint mondjuk egy E34-es 5-ös BMW. Cserébe a BMW sportosabb, mozgékonyabb autó - a Mercedes ekkor még a maximális kényelemre fókuszált.

  • milk4
    #3862
    Alkatrészeket Hollandiából viszonylag olcsón lehet szerezni, illetve szerelőt sem nehéz találni itt Belgiumban.

    Régi Mercikről jókat hallottam, főleg a W123-ról(pl. jó pár W123 1millió km-t megtett), de sok helyen olvastam, hogy ha valami tönkremegy akkor eléggé sokba kerűlhet a javítás.

    A vége szerintem ennek úgy is az lesz, hogy Németországból vagy Hollandiából behozok egy BMW-t.
  • RedRiot
    #3861
    Szerintem egy ilyen öreg amcsi autó elég nagy lutri. Az szinte biztos hogy egy 32 éves Buickhoz nincs minden alkatrész raktáron Európában - gondolj bele ha Amerikából kell hozzá rendelni valamit az +költség és akár hetekig nem tudod használni az autót! Hozzáértő szerelőt is fel kell hajtani, nem biztos hogy mindenki elvállalja. (pl. a nem metrikus csavarok miatt)

    Inkább válassz egy európai gyártmányt. Merci, BMW vagy Volvo? Ebben az árkategóriában már az állapot az elsődleges. Én egy '91-es W124-es Mercedest hajtok így elfogult vagyok a Mercik felé: nagyon kényelmes autó és a szerintem a formája sem elavult a korabeli kocsikhoz képest. Az alkatrészek masszívak - az enyémen pl. még az eredeti gyári kipufogó van! Fogyasztás: 2000 köbcentis, 5-fokozatú kéziváltóval - 9-10 liter/100km.
    De ha éppen 5-ös BMW-ből vagy 700-as Volvóból találsz egy szép példányt azokkal sem lősz mellé. Ezek talán kevésbé különlegesek mint egy Buick de gondod is kevesebb lesz velük!
  • milk4
    #3860
    Szerintetek?
    Leírásban az van, hogy az LPG rendszert ki kell venni vagy cserélni az év vége előtt. Viszont a forgalmi 3-4hónapos, szóval az autóval nagy gond nem lehet szerintem.
  • milk4
    #3859
    Leginkább Merci és BMW az amin gondolkodom, a legbiztonságosabb döntés meg egy Volvo lenne. Fontos, hogy hoszabb utakon(1000km+) is kényelmes legyen.
  • karajjj
    #3858
    hú, ez égy elsőre elég konkrét :D kicsit nehéz így valamit is ajánlani, plusz nem tudom, hogy odakint milyen adók vannak, miket néztél ki eddig?
  • milk4
    #3857
    Már egy ideje tervezek egy saját autó vásárlást. 500ezer forintnyi eurót(Kb 1700) szánnék rá, a max keret meg 600-650ezer.

    Amit jelenleg fontosnak tartok:minimum 15éves legyen(éves adó miatt), LPG legyen beszerelve, autómata váltó, sedan;kombi;terepjáró.

    Amit eddig érdekesnek találtam az mind amerikai import, de ha józan ésszel gondolkodom, akkor inkább nem.

    Hasznaltauto.hu tele van sz@rokkal+Belgiumban élek, ezért az felejtős. Autoscout24-en szoktam kutakodni, de eddig semmit sem találtam amiért kiadnák pénzt.
  • Effe88
    #3856
    a biztonság az nem számítXD
  • Lammer
    #3855
    en most mertem meg a vegyes fogyasztasomat... 5.79L lett
    nekem ez szamit, meg a gagyi alkatreszarak :)
  • karajjj
    #3854
    aztakurva :D :D :D :D
  • kifli
    #3853
    pedig van neki egyfajta varázsa



  • Sir Quno Jedi
    #3852
    Nézd, maga a kocsi nem drága. Az üzemanyag meg relatív. Meg át lehet pakolni gázosnak, ha gond a sok píz amit megeszik. Sokan gázosnak használják. Meg ha vidéken jársz vele, eleve sokkal kevesebbet fogyaszt. Ha meg ez így is sok, lehet venni dízel terepjárókat is, pl. cherokee jeep-eket (egyik kollegámnak van egy szép nagy darab). Én nem komázom a dízelt, de van aki szereti.
  • karajjj
    #3851
    én is járnék vele, ha megtehetném, ez nem vitás... :D
  • Sir Quno Jedi
    #3850
    Persze ezen lehet vitázni, hoyg mi biztonságos és mi nem, de alapvetően a vasbú sosenem elég. Már csak azért sem, mert ha porrá zúzódik az autóm, csakhogy megvédjen engem (aktív gyűrődő zóna hegyek), az sem bejövős, mert az autóm is kell nekem. Szal. jó lenne, ha struktúrálisan nem baszódna el a cucc.

    Asszem a Peacemaker-ben volt, hogy Klúni egy brutalizált nagymergával zúzta szénné a várost és az üldözőket üldözés közben. Na az eléggé látványos és meggyőző volt. Az az utó sem a szétesősségéről volt hírös. :DDD
  • Sir Quno Jedi
    #3849
    Például az enyimé nem önhordóő karosszériás, hanem van neki egy brutálbenő alváza VASBÓL és azon csücsül a kaszni. Namost ha "betonfal"nak ütköznék, ez rossz. Ha viszont egy nálam kisebb kocsinak (és egy másik exploreren, nagy buszokon, kamionokon, teherautókon kívül ez a valószínűbb) ütköznék, akkor az enyém simán ledarálja a másikat és én sértetlenül szállok ki. Mer ennek VAN alváza és jó magasan van.

    Ebből az következik, hogy nem is olyan hülyeség explorerben ülni... :D
  • karajjj
    #3848
    autós cégnél dolgozva láttam én már sok törött autót, ne mondanám, hogy teljes mértékben igazad van, de részben igen
  • Sir Quno Jedi
    #3847
    Láttam én sokmindent, de egyikben sem szeretnék ülni. Én a vasban hiszek. Sok vas az jó, kevés vas az gyanús. Pölö az A-s merci, mikor mutatják, hogy begyűűűrödik és akkor a lábad fel, a motor bejön alád stb. Ja, ha húsz centivel magasabb vagy és 30 kióval több, csak a lábadat vágja le tőből a moci. Kösziek.

    Nem, ebben én nem hiszek. A rally autókat is szénnécsövezik és bezony ÉLVE és sértetlenül szállnak ki belőle a kiscsákók, mikor berepülnek lefelé a hegyről a brutál fenyők közé 160-nál a tükörjégen a finn rally-n (és végig mutatja a belső kamera is). AZ meggyőző. Asszondom. Abban sem szeretnék ülni, de ha már, akkor inkább az kéne.
  • karajjj
    #3846
    egyébként személyautónál (nem köbméteres terepjárónál :D) biztonsági szempontból pont az a jó, ha könnyen gyűrődnek a megfelelő elemek és ezzel vezetik el az ütközési energiát, nem tudom, láttál-e 5 csillagos töréstesztet mostanában... :D
  • Sir Quno Jedi
    #3845
    naná hogy nem, de nem jó ómen :DDD
  • karajjj
    #3844
    mondom: "kisvárosi szaladgálós autónak tökéletes"
    autópályára, vagy Pestre én nem mernék elindulni vele :D oda már autó kell, de arra, hogy a tecsóba megvegyük a hétvégi kaját, vagy reggel bemenjek vele dolgozni, arra pont megteszi és olcsóbban kijövök, mintha buszbérletet vennék

    egyébként meg nem a lemez vastagságán múlik az életed
  • Sir Quno Jedi
    #3843
    Ezt én is így szoktam csinálni, hogy nem eladom az autókat, hanem bontóig haszálom. ÁMDe ezúttal kicsit hosszabb távon szeretném élvezni a terepjárómat, ezért szépen rendbehozattam. Lehet hogy hiba volt, lehet hogy nem, ezt majd az idő eldönti.
  • Sir Quno Jedi
    #3842
    Azoké, de én nem meghalni akarok. Drága a kórház, ha túlélném, akkor is.

    Szuzira ráteszel a tetejére egy kólásüveget és behorpad (személyes tapasztalat). Mer jóaz...
  • karajjj
    #3841
    akkol szuzuki, igénytelen ócó kici ész szok! :D


    egyébként lehe hülyézni, meg mondogatni, hogy papírból van, meg nem autó, de tényleg fillérekből lehet venni, alkatrész ócó, bontott mégócóbb, tankolod és megy, kisvárosi szaladgálós autónak tökéletes
  • pszihopata
    #3840
    isten őrizz,egy fillért sem fogok rákölteni pár év alatt kiszedem a zsírját aztán mehet a bontóba
  • Sir Quno Jedi
    #3839
    Explorer egy terepjáró (legalábbis én a full négykerekes tank verzát vettem, ami igen jól teljesít terepen is). Ergó nyilván drága hozzá minden, mert a terepjárózás luxus, meg amcsiból kell rendelni az alkatrészeket. Hidd el, tudom, mert fél autóba vadi új alkatrész van. Pár hónapig csak redeltünk + beszereltünk (nem mondom meg melyik márkaszerviz).

    Az más. Itt nem a gazdaságosság volt az elsődleges szempont, hanem a magasság és a terepjárási + szállítási képesség. Plusz némi extra élményindex a benyás motor és a full extrák miatt.

    Viszont egy sima személyautónál, ahol a gazdaságosságot hozták fel, mint fő szempont itt a fiúk, na ott megengedhetetlen a drága fentartási és szervizelési költség, mert amit üzemanyagon megspórolsz azt el is baxod máshol rá. Ergó az legyen igénytelen és szok ócó! :D
  • kifli
    #3838
    (ha nagyon régi merdzsód van, nagyon sok kilóméterrel, akkor stutgartból olcsón kaphatsz vadiúj eredeti alkatrészeket)




    Másrészt soha nem vennék a drága szervíz miatt vs explorer :D
  • Csabesz6
    #3837
    :D
  • pszihopata
    #3836
    na igen, szarból fiatalt kell venni