4035
Milyen használtautók vannak a piacon a legjobb ár/minőség aránnyal most?
  • ktomi22
    #3915
    nekem 1.6 van.. 55kw :D az viszonylag elfogathato fogyasztasu.. bar teljesitmenye nem nagy :D
  • Willi Betz
    #3914
    Attól függ melyik motornak...a Gsi 10 fölött is megkajál,ha szúrod neki.
  • Csabesz6
    #3913
    Kérdezd meg Wéber Gabit :)
  • ktomi22
    #3912
    kivancsisagbol.. mi a fogyasztasa? atlagosan?
  • Kicsizoli
    #3911
    Astra kupás 1,6Si 100Le...
  • ktomi22
    #3910
    kupás?
  • Csabesz6
    #3909
    Egy unalmas transzportáló eszköz, szerintem. A kupás menő. :)
  • Willi Betz
    #3908
    A Tigra megegyezik a B Corsával műszaki szempontból,csak máshogy néz ki. Bontottan,de még újonnan is szaré-hugyé lehet hozzá kapni alkatrészeket. A 8 szelepes motorja elnyűhetetlen,abba tényleg csak tankolni kell és annyi,meg évente a szokásos szerviz.
  • fifi
    #3907
    ha sok a 300 akkor ne haragudj, de vegyél egy Simsont...
  • ktomi22
    #3906
    ???
  • Csabesz6
    #3905
    De minden nap megeszi a lelkedet kicsit...
  • kifli
    #3904
    persze megvan, de kevésbé híres arról, hogy baj lenne vele állandóan.
  • karajjj
    #3903
    annak is ugyanúgy megvan az esélye, hogy szart veszel...
  • kifli
    #3902
    Én inkább olyan autót vennék, ami kevésbé rizikós, hogy baja lesz. Mondjuk egy f astra :)
  • karajjj
    #3901
    ha megveszed már úgyse azon fogsz gondolkozni, hogy mennyit költs rá :D
  • kelly1
    #3900
    Ha kell vedd meg ha nem akkor keress mást :)
    Ha 300K neked nagyon sok akkor tényleg nem Fiatot kellene venned :(
  • Mr_no_NaMe
    #3899
    kapásból nem működött az index az autón mikor megnéztem...de más bajt nem láttam. Az a gond, nagyon félek tőle. Mondom, karcmentes, hibátlan karosszéria, fullos felújítás, a motortér csillogott-villogott (poros volt picit, de nem kormos!!)

    Az a gond, hogy rajtam fog maradni ha ebbe belebukok. 300 pénz pedig sok. Nekem nagyon sok.

    Teljesen tanácstalan vagyok.
  • Zsolti9014
    #3898
    Volt Fiatom, és csak annyit tudok mondani, hogy nagyon szeretni fogod. Persze benne van a pakliban, hogy lesznek vele gondok - az enyém pl. egy kalap szar volt, szépen kifényesítve -, de a lényeg, hogy TÉNYLEG hozzáértő szerelővel kell csináltatni, és akkor nem lesz azért vészes. Amúgy ezekhez se drága már az alkatrész.

    A Fiat nem rossz autó, én ebben biztos vagyok. Csak szerintem az lehet itt a gond, hogy sokat gányoltak már össze-vissza, és azoknál előjön már minden, ezért a márkát is szarnak állítják be.

    Amikor Unóm volt, egyidejűleg haveromnak is volt ugyanolyan motorral, ugyanolyan korú Unója. Az enyém mint már mondottam, egy kalap fos volt, és egyre-másra jöttek elő az előző tulajdonos (vagy a nepper?) gányolásai. Havernak semmi baja nem volt vele soha, 5-7 között evett neki, nekem 13-at is akár. De mondjuk ő a rozsdára nem figyelt oda, és akkor vitte karosszériáshoz, amikor már jobban járt az eladással is.

    Persze az is benne van a pakliban, hogy nem lesz vele gondod, én ezt kívánom. :)
  • karajjj
    #3897
    vegyedmeg :D
  • Mr_no_NaMe
    #3896
    Gyerekek érzem, hogy meg fogom bánni, de....fú szerelem
  • Csabesz6
    #3895
    Hozd csak el :)
  • Adaaam
    #3894
    Ne gondolkozz tovább, hozd el!
  • Mr_no_NaMe
    #3893
    Egyre jobban beleástam magam. Népítélet nagyjából annyi összegzésképpen, hogy a motorikájára ráélvez mindenki, állítólag soha nem rohad le, viszont apróbb javítások kivétel nélkül mindig akadnak, és elég rendszeresen.

    Ha egy ilyen autót nekem 4 havonta szerelőhöz kell vinnem még azt se bánnám, mert olyan szinten tetszik, hogy nagyon.
  • Mr_no_NaMe
    #3892
    Papám, ez az autó garázsban volt 10 évig. Nem hittem a szememnek, és most sem hiszek. Ugyan ezeket mondta nekem a szerelő, hogy kontakthibával fogom hozzá vinni állandóan, de könyörgöm, olyan gyönyörű ez az autó, hogy meghalok tőle. Beleülök, és mintha egy anyahajóba ülnék olyan baszott nagy. Magas formás segge van, maga az autó egyből szerelem. Fiát, és vágom is az ereimet de mit tegyek? Full egybe van, majdnem húsz éves, és fullos szervizen is volt ahol majdnem minden fontosabb motyót kicseréltek rajta. Az a gond, hogy vidéken van az autó, de ez csak a kisebbik gond.
  • karajjj
    #3891
    népítéletet kell még olvasgatni, ott szoktak normális vélmények lenni, viszont fiatnál tapasztalatból mondom neked, hogy ahol folyadék van, és tud folyni, az folyik is, magyarul orrán száján jön belőle minden, plusz szinte mindig kontakthibás benne valami, de ennyi pénzért ha jó állapotú, bűn otthagyni
  • Mr_no_NaMe
    #3890
    Ezt elkezdtem, ANNYIRA nem húzzák le. Sokan egyetértenek abban, hogy hajtható autó. Nekem azt mondták, hogy az elektronikája egy rakat szar úgy ahogy van, de 50 rongyból szerintem helyre lehet pofozni.

    Amit találtam gyönyörű. Nem hittem a szememnek, sőt most sem hiszek neki.

    Annyira Fiat ellenes vagyok, hogy eszméletlen. De itt van ez a cumó, és szerelmes lettem.
  • Csabesz6
    #3889
    Ha tényleg olyan vatta a cucc (van ilyen, véletlenül fennmaradt egyedek), akkor el kell hozni. Állapotot veszünk, nem típust. Egyéb esetben nem javasolnék temprát, de így SZERINTEM bele lehet vágni.
  • milk4
    #3888
    Ezt olvasgassad.
  • Mr_no_NaMe
    #3887
    Kifogástalan (szerelővel átnézetett !!!) állapotú, idős hölgytől származó Fiat Tempra 1.6 I.E ről mi a véleményetek? 230 fix ár, 94-es évjárat.

    Suzukit néztem eddig, de ebbe az autóba valósággal beleszerettem. Úgy indultam autót nézni: mindent csak Fiatot ne.

    Most mi van? Meghalok érte. Ha milliárdos lennék is megvenném, mert egyszerűen kéne egy ilyen, de mivel nem vagyok, sőt csóró vagyok, ezért nagyon fontolóra vettem napi használati autónak.
  • kifli
    #3886
    lehet, azoknak nemtudom az alkatrészárait, annyit tudok, hogy az opel alkatrészek is olcsónak számítanak, főleg régebbiekhez (f-g astra)
  • karajjj
    #3885
    ha az opelekhez olcsó, akkor a suzukihoz szinte ingyen van :D
  • kifli
    #3884
    300-ért már f astrát kapsz, nem tigrát.
    Drága alkatrészárakat honnan vetted? Opelekhez elég olcsó minden ha mondjuk bontóban veszi az ember.
  • Zsolti9014
    #3883
    Lehet 300-ért Opelt venni, de mondjuk nem Tigrát, hanem inkább F Astrát. A 8 szelepes benzinmotorjai elég jók, meg szerintem az alkatrész sem drága hozzá. Persze a Suzukiétól drágább, meg szerintem 1,4-essel is érezhető lehet a fogyasztáskülönbség, főleg városban. Bár masszívabbnak és biztonságosabbnak tűnik ugye az Astra, de fenntartásban a Suzuki biztosan olcsóbb. Ja, meg a régebbi Astrák hajlamosabbak talán a rohadásra is - de a rozsdát minden használt autón alaposan meg kell nézni.
  • Mr_no_NaMe
    #3882
    Amúgy a nőkről alkotott véleményed az autók terén egyezik az enyémmel, úgy 110%ban :D Azt hittem csak én vagyok így vele, mintha én írtam volna a soraidat.
  • Mr_no_NaMe
    #3881
    Megértettem. Köszönöm :D Megnyugodtam! Asszonyt majd elküldöm főzni vagy valami. Megzavarja az elmémet.
  • fifi
    #3880
    nyilván nem azért 300 a tigra mert olyan kurv@ jó.
    éppen a Tigra egy céltalan és haszontalan, autó...
  • karajjj
    #3879
    te magad írtad le, a gatyád rámenne... :D
  • Sir Quno Jedi
    #3878
    A tigra egy kétajtós fisemfos kis biszbasz. Kb. semmire sem jó (főleg nem családi autónak, 4-5 személy részére, sem szállítani, mer raktere nuku, sem semmire), főleg nem ezer évesen. Nyilván az alkatrész is drága hozzá, ami csóresz esetben nem gyerebe.

    Nőre hallgatni autóvételben olyan, mintha józsi bácsi a váltóőr segítené ki a profokat nyitott agyműtét közben.

    A nőknek az ilyen autók tetszenek (személyes tapasztalatom), mint az új bogárhátú, smart, tigra, kispolák, az új kisfiat, csinkvecsentó, matiz, twingo, yaris, panda, lupo, lancia y, kacsa, c3, KA, splash, mini, micra stb.-stb. csupa-csupa elsőrangú SZEMÉT, viszont édi, meg cuki, meg szép a színe (mer a piros az gyorsabb), meg könnyebb vele parkolni (?)...

    Jóérzésű férfi ilyenekbe nem száll be, csak szükségből max. Tökéletesen haszontalan városi bevásárlókocsik ezek és sokuk még drága is, hiszen divatcikk nőknek, mint a cipő, igyekeznek is olyat venni, ami színben megy hozzá.
  • Mr_no_NaMe
    #3877
    Köszönöm a válaszokat!
    Nézegetem a suzukikat, de barátnőm rágja a fülemet, hogy ne vegyek haláldobozt. Mivel elhatároztam a suzukit a vélemények és a tények miatt, ezért nem is hallgattam rá, most viszont talált egy opel tigrát 300ért. Ezen kicsit meginogtam. Az opel német autó, stramm, és nehezen romlik el, de ha elromlik akkor drága megjavítani.
    Viszont egy 96os gyártású Tigráról beszélünk, tehát biztos nem kifogástalan az állapota. Véleményem szerint a gatyám rámenne. Opelen és Suzukin vaciláltam mindig is, és elhatároztam, hogy az asszony nem szólhat bele. De ezen most tényleg meginogtam. Megérné 300ért opelt venni? Mert szerintem ez eléggé földtől elrugaszkodott dolog.
    Csak elméleti síkon érdeklődöm felőletek.
  • Zsolti9014
    #3876
    Ahogy Karaj mondja, alaposan meg kell nézni, amit veszel. Nemrég haverom is vett egy 1,3-ast, igaz, az ferdehátú, kb. ebben az árban. Én anno 290-ért vettem az enyémet (3 éve).
    A sajátomról tudok nyilatkozni, semmi baja nem volt soha (kopp-kopp). Egy kipufogó kellett rá, meg olajak, szűrők. Ja, meg egy szelepfedél-tömítést cseréltünk.
    A központi zárat utólag sem nagy munka betenni, akár otthon is megoldható, én 8 ezerért vettem a távirányítósat vagy 2 éve.

    Elvisz bárhova, fillérekből fenntartható, nem is fogyaszt sokat.

    De tényleg meg kell nézni alaposan, mert amit haveromnak megnézegettünk mostanában 200-300 közt, azoknak a nagy része szétrohadt szar volt eladásra összetákolva, de persze frissen lakatoltnak meg ilyesmiknek hirdetve.
    Mondjuk attól is függ, mennyit vagy hajlandó utazni érte, hogy megtaláld. Csak idő és türelem kérdése, de 300-ért használhatót lehet találni.