4035
Milyen használtautók vannak a piacon a legjobb ár/minőség aránnyal most?
  • matthias92
    #2233
    sokat segítetek! köszönöm! :)
    tudom, hogy nem ide tartozik, de trabantban behúzótekercs rossz, ha frissen feltöltött aksival csak egy kattanás van indításkor? mennyibe fájhat a javítása? háznál nem lehet gondolom akna nélkül megcsinálni?!
  • Zsolti9014
    #2232
    valahol azért meg lehet érteni őket is, csak egy tipp volt, majd azért még szétnézek használtautón és írok mást is később. :)
  • matthias92
    #2231
    német autóknál még talán hat, de tudjátok milyen makacs tud lenni az ember, ha előítéletei vannak
  • neevous
    #2230
    Népítélet mutogatás?
  • matthias92
    #2229
    sajnos nem rajtam múlik. én szívesen megnézném a suzukit is, hiszen az új swift nem egyenlő a régi papírlemezessel. csak anyámék szerint.
    ez ugyan olyan, minthogy a skodára sem fogom tudni rábeszélni, vagy francia vagy japán autóra, mert szerinte a skodának túl bonyolult elektronikája van ésha tönkremegy akkor sosem lesz már jó.
    corsa-mániás. nem tudom, szegény mennyire járna rosszul a D corsával.
  • Jamaika king
    #2228
    és abból megvan neki kb egy 2007 es glx es 1,7 millióból vagy kevesebből, klímával. 92 ló soknak tűnhet de mivel nyomatékszegény, ezért pörgetni kell hogy mennyen. megeszik 7-8 litert is. De hát olcsó és megbízható :)
  • Zsolti9014
    #2227
    mondjuk annyiban igaza van, hogy legalább érdemes vetni egy pillantást a Suzukikra, most lehet hogy lesznek komolyabb akciók a kifutó modellnél. 1.3 benzinnel azért az a 92 ló elég a mindennapi közlekedésre, ha nem akar az ember száguldozni. Fogyasztásban országúton 5 liter körülre is ki lehet hozni, de az nagyon óvatos vezetést igényel, 6 liter az kényelmesebben. Városban 7-7,5 nekünk. Persze nem akarlak rábeszélni, csak azért említem, hogy hátha lesznek (vannak?) most komolyabb árleszállítások, mivel hamarosan jön az új modell.
  • matthias92
    #2226
    nekem is az a sejtésem volt, de mondom ekkora balfasz lehet valaki, hogy nem azt tölti fel??
    Magnumrolcsinak meg köszönöm az infot, valószínűleg 1.2-ben, maximum 1.4-ben gondolkodnánk amúgy is. A fehér csoda (trabant 1.1) megint szarakodik, a környéken pedig normális autószerelő nincs, így szerintem elkéne sózni, vagy én nemtudom. Friss műszakis (mondhatni, hiszen a nyáron lett újraműszakiztatva), de a kasztni hátulja enyhén korrodálódott, és mivel kedves édesapám "gondozza", emiatt már motorikusan sem jónak mondható (olajcsere két év után az volt, hogy öncsé bele egy literrel).
    Ha egy évig még van rá műszaki, belehet bontóba adni? (főfékmunkahengert sajnálom csak, mert az új)
  • Csabesz6
    #2225
    Mert az egy Skoda belseje:)
  • Magnumrolcsi
    #2224
    Nekem Skoda Fabiam van. Igaz kis 1.2-es, de nagyon szeretem. Szoktam vele hosszabb távokra is menni, országút/autópálya. Így a fogyasztás 100as átlagnál 6L körül alakul. Autópályán lepődtem meg, hiába kicsi a motor, de 120nál, végig klímával jött ki a 6-6,5L/100km (össz táv 1200km). Viszont ha kicsit jobban odalépünk neki úgy 170ig igen csak felmegy a fogyasztás. Nyáron eljárok 5,6-6,5L átlaggal, télen kb. 1-1,5L megy fentebb a fogyasztása. Eddig csak kötelező szervízek voltak elvégezve rajta, mostanáig. Pénteken ugyanis kiütötte egy kiscsaj(Mercedes A osztálya) a kereszteződésben a bal kerekemet, kapott a sárvédő, ajtó, küszöb.. Nem nagy puff volt, de bánt, hogy a kereket kapta.


    sry, ha nem jelenne meg
  • matthias92
    #2223
    az újra nincsen kes, meg inkább maradunk valami németnél, báttya
  • Jamaika king
    #2222
    moat jön szepemberbe az új. pont neked való aki megbízható igénytelen kocsit keres.
  • Jamaika king
    #2221
    vegyél suzukit manó.
  • Lammer
    #2220
    En kozvetett modon tudok valaszolni a kerdesedre!

    Nekem volt egy Fiestam (ST) ugyanennek a motornak a minituningolt 150 loeros valtozataval es a Fifi 132 kiloval konnyebb volt...

    Mivel Bp. XIV. keruleti leven, varosi araszolgataskor(dugo, sok lampa, kis tavok, miegymas) nekem 10.4 volt az atlag...
    ahogy autoutra ertem maris lecsokkent 7-8 korulire... meg van is egy poen fenykepem, hogy jovok haza Erdrol (6os ut) ejszaka es ott a megengedettel 5ik gangban 5.2-5.8 kozott hullamzott ^^ (computer lenullaz, himes tojas elindulas, ultrafinom valtasok) :D de az extrem volt, csak poen kedveert volt :D
  • Kicsizoli
    #2219
    Első futómű egy kicsit gyengének bizonyul ugy 60-100ekm után a lengőkar szilent egyszerűen kiszakad..rázza a kormyányt olyan mintha ütne a kerék..

    Egyébként semmi mást nem tapasztaltunk még..(csak javítunk)
  • Willi Betz
    #2218
    Én előbb vennék Skodát mint Vw-t. Kicsit elfogult vagyok,pedig Opelom van:D
  • matthias92
    #2217
    Skoda fabiaról mi a véleményetek?
  • matthias92
    #2216
    abban a vw-ben (utolso előtti linked) miért van skoda kormány?
    a kétliteres focus mennyit fogyaszthat? a mondeo is szép autó :)
  • Kicsizoli
    #2215
    Vigyázni kell a H Astra 1.4 re meg az első szériás computerhibásak lesznek egy idő után..
  • Lammer
    #2214
    ha most nekem ezek kozul kellene valasztanom, akkor a 2 literes focust vinnem! azzal nagyon tutin dinamikusan fel lehet venni mindenhol a tempot :) (nem szaguldozasra gondoltam)... a tobbi gyengus :)
  • Willi Betz
    #2213
    Ez lehet,hogy céges volt. Én csak arra céloztam vele,hogy jobban felszereltet érdemesebb belőle venni.
  • dx
    #2212
    ezek közül a corolla okés.

    (főleg az 1.4 dízel)

    esetleg
  • dx
    #2211
    ilyen cégeseket szerintem jobb,ha hanyagolja.
  • Pepsi Twist
    #2210
    ez? vagy ez? vagy ez? vagy ez? vagy ez? vagy ez? vagy ez? vagy ez? vagy ez? vagy ez?ez?

    (nem vizsgáltam meg őket, csak sutty ránéztem)
  • Pepsi Twist
    #2209
    mondom én... én se fizettem má az audira :D azért is néztem itt hogy mivan be írni meg nem mertem mert akkor meg rámszabadul az ország :D
  • Willi Betz
    #2208
    Na,ez matthias92-nek ment volna:D
  • Willi Betz
    #2207
    Ha Astrát nézegettek és inkább afelé hajlotok,akkor Enjoy felszereltségűt nézegetnék. Vagy Cosmo. Ezekben benne van minden olyan lényeges dolog ami kényelmesebbé teszi az utazást. Essentia-t inkább felejteném,mert abban nem sok minden van. Ez észszerű választásnak tűnhet.
  • thoomas
    #2206
    http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_h/opel_astra_h_1.4_16v_klima_abs-4098745
    Én pont ilyen paraméterekkel kerestem autót tegnap, mint te, és ezt találtam. Baromi szép autó. Normál, családi autónak szerinte tökéletes.
    Ami a durva, hogy tegnap még 1.999.000 Ft volt. Szóval érdekes...
  • matthias92
    #2205
    igazából változó távra, körülbelül napi 60-70 kilóméter (bár van, hogy 200-300ra is van használva), többnyire főútvonalon (44), autópályán (120-150es tempó), ritkán földúton való használatra. Szépség édesanyámnál sokat dob.
    Amit linkeltél, szép, az előbb nyílván ezt láttam.
    Fogyasztás ferdehátúaknál 7 alatt, szedánoknál 8-8,5 alatt (persze motormérettől függ)
  • Palinko
    #2204
    igaz az jobban családi, de kicsit drágábbak is, de pl van ilyen:
    link
    de azért kérdéses az a futásteljesítmény :D de ez a motor igen egyszerűnek tűnik 8 szelep stb, talán ez dob valamit a megbízhatóságon, viszont van benne klíma ami majd a fogyasztáson fog dobni, de ha jobb tippeket akarsz írhatsz kicsit a felhasználásról is, mert amit most meg az előbb is linkeltem inkább városba, lazán menéshez jók.
  • blackcalibra
    #2203
    Nincs már luxusadó.
    A második félévit már nem kell befizetni!
    Érintett volna a dolog, az első félévit még befizettem sajnos.
    Aki egyben fizette benyalta, aki két részletben legalább a másodikat megússza.
  • matthias92
    #2202
    azt kihagytam hogy benzinpártiak vagyunk
    amúgy nem rossz autó (szerintem) a fiat, multkor Lineát néztem jóárban. Egész szép kis pofás, mondjuk nemtudom vezetni milyen lehet.
  • Palinko
    #2201
    mondjuk ez olasz, de hát akkor is :D
    link
  • matthias92
    #2200
    Engem megszánnátok pár tanáccsal?
    Másik autót tervezünk venni, olyan maximum 2.2 milliós árfekvésig. Maximum 4 éveset. Fontos, hogy ne francia és olasz autó legyen (nem engem kell szapulni miatta).
    Amik eddig szóba jöttek: Opel Corsa D, Astra H, Skoda Octavia, Seatok közül pár. Ötösgolfok esetleg (bár nem tudom, milyen árfekvésük van).
    Lehet még ajánlani, illetve tanácsokat várok az alábbi szempontok alapján: Megbízhatóság, strapabírás, fenntarthatóság, fogyasztás!
    Köszönöm előre is. Jamaika king (meg az álommanók, hogy vegyé 0 kilóméteres béjemvét) kíméljenek!
  • jaszy
    #2199
    Micsoda álommanók járnak erre. Viszont az iskolát kerülik :)
  • Jamaika king
    #2198
    na vlgül vettem egy új A180 es mercit. 1 éves alig használt. 4,5 millió volt. a belseje nagyon szép. Kicsit gyenge de kb úgy megy majdnem mint a régi mercim. Barna színű. majd csinálok képeket rólunk. csak annyit mentem vele hogy hazahoztam mert még vizes az út. majd estefelé letesztelem. de ez életem végéig megmarad ez a kocsi remélem. ja és fokozatmentes váltó van benne :D
    ameddig hazahoztam annyit tudtam meg erről a furcsaságról hogy ha nagyobb gázt nyomok felmegy akár 5 ezerre is a fordulat és szépen egyenletesen húz.
    110 nél kb 1700 at forog. érdekes szerkezet. gázpedeálállásfüggő.
    a kocsiról annyit hogy neméppen az a mit szerettem volna, de tartósnak tartós, az a lényeg. és keveset veszít az értékéből ha használtan veszem.
  • matthias92
    #2197
    nem csak te vagy így vele! :) jól esik röhögni a baromságain. egy lapon említ egy 1.4-es opelt, illetve egy háromésfeles "merdzsót" (bár ösztöneim azt sugallják, egyiket sem vezette)
    én maradok az az autós, aki elismeri, hogy életében nem vezetett még 1.4-esnél nagyobb autót (1.9-es polon tanultam, de azt ide nemszámícccsuk), és az egyik kedvenc autója az 1.1-es Trabi, illetve imádja a fapados (szervó, eps, légzsák) b corsájukat, aminek sosincs semmi baja. :)
  • Willi Betz
    #2196
    Hasonló dolgokat szerintem lehetne tapasztalni a bolondok házában is:D
  • pszihopata
    #2195
    engem kifejezetten szórakoztatnak az ilyen álomautósok

    egy szociológiai tanulmányt szívesen olvasnék róluk ahogy az álomképeiket szinte valóságosnak élik meg a gépezés közben,hogyan formálják percről -percre az általuk megformált személyiség életét hétköznapjait
  • Pepsi Twist
    #2194
    nem veszitek észre bazdmeg? ha nem válaszolunk neki eltakarodik a gecibe :D