4035
Milyen használtautók vannak a piacon a legjobb ár/minőség aránnyal most?
  • pszihopata
    #2393
    utcán meg nem használnak berilium öntvényt:)
  • Pepsi Twist
    #2392
    má nem azé, de utcán nincs olyan igénybevétel mint 1 F1en mert nem mész 900 kilómétert végig padlón :D
  • Csabesz6
    #2391
    Ok.Az F1, és nem utca. Nem tudom pontosan a szabályokat, de asszem 2-3 versenyt kell kibírnia egy blokknak.Az olyan ~ 900 versenykilométer. Óhajtasz ezresenként új motort építeni utcára?...
  • Pepsi Twist
    #2390
    F1be is 2011 vagy 12től 1.6os turbo motorok lesznek :D 600+ lóval :D
  • Csabesz6
    #2389
    Bármiből lehet bármit, kérdés hogy érdemes e.
    Mint tudjuk, fürdőkádból is lehet versenyautót építeni.
  • Palinko
    #2388
    na jó ez 6 hengeres, de cserébe csak 1.5 ös és nem is mai darab :D
    Type: Tipo 033D
    Year: 1987
    Number of cylinders: 6
    Configuration: 90° vee, turbo, 81x48
    Capacity: 1496
    RPM: 11500
    Power: 880 bhp
  • pszihopata
    #2387
    simán
  • matthias92
    #2386
    én ezt nemhiszem el! :$ :D
  • Pepsi Twist
    #2385
    1.6os motorból 600+ lovat kilehet hozni :D
  • Lammer
    #2384
    Azert irtam 1.6T-t mert az applauseokban van 1.6 moci :)

    Projekt:
    -Venni egy 1.3-as 4x4-es(perverziom, tudom) Charadeot
    -Egy felujitott 1.6-os mocit belerakni egy oblos turbofeltoltovel (belefer a turboval?)
    -Mindent hozzaerositeni

    >>>true sleeper even the weather gets bad or somethin'<<<
  • Lammer
    #2383
    ^^
  • Zsolti9014
    #2382
    maga a koncepció tényleg jó, de egy 1.3 vagy 1.4 négyhengeressel jobban megbíznék benne. az 1.6 T az meg még jobb. :)
  • Pepsi Twist
    #2381
    meg iszonyatosan melegedett, meg a faszom hogy nincs szerkesztés...
  • Pepsi Twist
    #2380
    mondjuk volt override funkció és akkor 500 lovam volt rövid ideig :D de nem mertem sokáig me széthullott volna :D
  • Pepsi Twist
    #2379
    nekem se volt 400 lovam :D
  • Lammer
    #2378
    Nekem amugy bejon ez a koncepcio, hogy marhara kis tomeg+feltolteses motor :) De mondjuk egy 1.6T mar odavagosabb lenne :) Gondolj bele... nem kell oda 400 loero, hogy ugy menjen mint a ventod (pici tomeg miatt, legjobb pelda a super7 es klonjai) en megjobban lekonnyitenem azt a kis gyoszt :]
  • Pepsi Twist
    #2377
    ezekkel az a baj mint a mákdarálókkal :D kis köbcenti "erős" motor azt széthajtod a picsába elég hamar, ezt a cuccot még szegeden nem láttam

    mondjuk az tény és való, hogy meglehetne csinálni a gépet jóra, tehát hogy ne hulljon szét 700km alatt :D csak pénz kérdése az egész meg 1 jó szerelő
  • Zsolti9014
    #2376
    Swiftből 2-3 éves klímás, cd-s, elektromos mindenes, kevés kilométeres megkímélt példányokat lehet 1,5 millió alatt-körül is kapni, ami szerintem nem olyan rossz ár egy jól felszerelt, és immáron egész biztonságosnak, kategóriájában pedig dinamikusnak is nevezhető kisautóért.
  • Zsolti9014
    #2375
    persze gyárilag is turbósok, de annak ellenére gyári turbóval is mennek szét a hengerfejek :D
    meg aztán csak háromhengeresek, ami megint nem feltétlenül ideális a teljesítményéhez.

    ezzel nem akarom azt mondani, hogy nem jó autó, hiszen nem is ültem még ilyenben, de autóvásárlás előtt szemeztem a gtti-vel. mert mondom, csak ezres, aránylag keveset is eszik, a biztosítása sem lehet olyan magas, meg azért 101 lóval meg ~800 kilóval azért mehet rendesen.

    de fórumokon én azt olvastam, hogy nem túl megbízható, főleg hogy sok tulaj már széthajtotta a sajátját. aztán totalcart olvasgatva az alkatrészellátása sem túl fényes. azért egy 993ccm-es 3 hengeres turbómotor 101 lóval nem annyira egészséges, na. :)

    Biztos élmény lehet vezetni ezt is, ki is próbálnám szívesen, de magamnak venni nem mernék.
  • Lammer
    #2374
    de ezek gyarilag is turbosok! Szoval birnia kene ugye "default" :)

    Viszont! egy masik forumon ahol plane az "ismeros" gtti tulaj szepen felhivta a figyelmet a kovetkezo hianyossagra: nincs intercooler! na most gondolj bele... eleve az auto tipus neveben benne vanik a "Gran Turismo Turbo Intercooler" ugyi :) EEEES a nagyobb turbo miatt meg orditana plane egy koztes toltolevego visszahuto :)
  • Lammer
    #2373
    "A gázhajtásút én tartom "rossznak""

    NA erre viszont kivancsi vagyok! :) Milyen buta sztereotipia parosul a gazos uzemmodhoz! :]

    (van egy default tippem, amin mindig jot rohogok :)))
  • zsoflas
    #2372
    Nehéz fel fognom a szőke fejemmel, meg sajnos nem vagyok annyira benne, hogy érdemben hozzá tudjak szólni... :D De úgy érzem ez már nem is vita tárgya. Szóval marad a benzines vagy a dízeles. És mi van a bio etanollal? :D (A gázhajtásút én tartom "rossznak".)
    Na meg a nagy örömre összehasonlították ezeket a kis városi négykerekűeket (DS3 vs Clio vs Mini vs Abarth) Bocsi, hogy belinkelem, de ez alapján nekem a legszimpibb a Mini lett és a Citroen. A clio se lehet rossz... de a Mini túl drága. Azért sajnálom, hogy a swift nem került bele, mert lehet h kicsit másabb árkategória, mint ezek (ugye jól gondolom), de "méretre" ugyanilyen. Nekem kezd a szívemhez nőni. :D Főleg, hogy egy szürke swiften tanultam meg vezetni... :D
  • Zsolti9014
    #2371
    ezeknél a kis köbcenti + nagy teljesítmény kombó miatt gyakori a hengerfej repedése, amely lehet hogy ezt a példányt is érintette, az a motorfelújítás akár ezt is takarhatja. :)
    Persze nem biztos, de alapvetően ezzel a fajta 101 lovas motorral nem egy hosszúéletű konstrukció, legalábbis eddigi információimat alapul véve.
  • Csabesz6
    #2370
    Mert a mostani hibridek tényleg azok, azért.
    Elég sokan tendálnak a coca colára is, mégis hulyeség.Remélem érted:)
  • zsoflas
    #2369
    Miért hülyeség a hibrid? Jókat írnak róla az autopulton, meg állandóan azt olvasom, hogy minden gyár erre tendál. Akkor csak nem lehet nagy hülyeség. Ha az ára miatt mondod, az más, azzal nem ér érvelni most. :)
  • matthias92
    #2368
    najó, de ez nem eladva lett, csak kölcsönadva :D
  • Csabesz6
    #2367
    Hibrid egyelőre hulyeség, a Yaris pedig jó választás (de csak az első széria tuti tipp, az még full made in japan.Ebbe beletartozik a modellfrissített "könnycsatornás" vagy ahogy tetszik első lámpás változat is.)
  • Csabesz6
    #2366
    Hát EMIATT leszólni egy típust elég nagy marhaság:DDDDDDDDDDD
  • zsoflas
    #2365
    Okké, okké... spórolós fejjel végig gondolva: 1 -4 m között. Na ez így már elég konkrét? :) Néztem Toyota Yarisokat használtan is, meg találtam róluk egy cikket, hogy a Yarisból is meg fog jelenni az elektromos változat. Szerintetek mennyibe fog kerülni?? Érdemes megvárni? Mi a tapasztalat a hibrid autókkal? Visszajön vajon az ára? Egyszer ültem egy hibrid Priusban, gyönyörű volt, csakhát... drága.
  • fifi
    #2364
    én is ismertem a Volvo tulaját mégis elfelejtett szólni, hogy membránszakadás után Alfa-Romeo gázolajszűrőházat sikerült felapplikálni... :(
  • matthias92
    #2363
    a tulajt ismerem, gyerekkora (az autó gyerekkora) óta az övé volt. képtelenség, hogy vissza legyen pörgetve.
  • jaszy
    #2362
    óra szerint:)
  • matthias92
    #2361
    bocs a duplázásér, de mijéne tudnék váltani? :O
  • matthias92
    #2360
    ebben lehet, hogy igazad van. a váltó is kellemetlenül recseg, mikor r-1-2 sebességifokozatokba szeretnék váltani. pedig, csak 121ezer kilóméter volt benne.
    hasonlót tapasztaltam annakidején egy aveonál is. az sem tetszett :D
  • Palinko
    #2359
    igen az is lehet hogy kopott a tárcsa, de vannak olyan szerkezetek is amik automatán állítják be a pedál magasságot és bizony valakinek az már nagyon fent foghat ha mást szokott meg.
  • Lammer
    #2358
    Pepsi! Ha jol tudom szögedi vagy :D

    lattad feletek ezt a kis rettenetet?

    Nekem tetszik, aranyos lehet :) A motorterbol enni lehetne... + a "nagyobb turbora" lennek kivancsi :) miert lehet ilyen "olcso" ???
  • jaszy
    #2357
    Széthajtott szart vezettél. Minden típusban létezik! Attól hogy kopott egy kuplung nem hiszem hogy az autó típus a szar.
  • matthias92
    #2356
    nem a fék. a corsánál megszoktam hogy amilyen ütemben emelem a kuplungot, olyan ütemben indul el az autó. ennél a nyakamba veszem a térdemet, és még mindig nem indul el. de legalább ereje az van.
  • Sir Quno Jedi
    #2355
    Mármint a fék?!? Mert azt olyanra állítja be neked a szerelőd, amilyenre kéred (bár általában igaz, hogy az a jó, ha már fent fog). Ha jó a tárcsák, a betétek és a fékszervó stb. akkor az bizony fogni fog... :D
  • matthias92
    #2354
    ma vezettem egy négyesgolfot. hát, nem akarok megsérteni senkit sem, de remélem, hogy nem találják el a szüleim, hogy ilyen autót vesznek. Persze, akkor hamarabb fogom választani a buszt, vonatot, és az állomásonéjszakázást, mint azt, hogy azzal menjek bárhova is. nem értettem az olyan autóknak a lényegét, amik csak az utolsó 3 centin fognak?