4035
Milyen használtautók vannak a piacon a legjobb ár/minőség aránnyal most?
  • kifli
    #3955
    tdi
  • tiborpapp
    #3954
    Golf 4: 1.6 benzin vagy 1.9 TDI?
  • fifi
    #3953
  • karajjj
    #3952
    valamit nagyon félrehallgatsz akkor...
  • W aWaW Wah
    #3951
    azt az autót kell megvenni, ami hátul hajt, az elsőkerék meghajtás mérnöki tévedés.

    bme - járműmérnök hallgató
  • Krszti1160
    #3950
    Motorja jó, hajtottam még májusban, szedi a lábát, egy kettő fent voltam városban 90-en :D
    Am fékezésnél észre vettem, hogy be remegett egy kicsit a kormány, de ez lehet a disk egy aránytalanul kopott, és azért is be remeghetett, lehet le kell szabályoztatni :D Lényegében jó kocsi, ma mikor beszéltem vele, mondta, hogy 1-2 helyen olyan mint ha kezdene leválni a festék (fel hólyagzott) a küszöbnél. Szerintem egy kis ki heggesztés, feketével lefújni a küszöböt és már jó is :D Szóval akkor azt mondjátok érdemes lenne megvenni? :) (bőr ülések, zene cucc, sport kipufogó, jó állapotú gumik) :D
  • báttyó02
    #3949
    ha jó állapotban van tényleg aránylag, akkor vedd meg. de jobb ha tudod hogy azt a 180ezer kmert minimum kettővel szorozd meg és akkor kapsz egy talán valós km-t...de ezen ne is gondolkozz, mert ennyi pénzért csak ilyet kapsz,akármilyen márka legyen amibe kevesebb van az tuti kamu.
  • Willi Betz
    #3948
    Amit tudni illik az egy dolog. Használtautót nem km állásra vesz az ember,hanem állapotra. Ha rendben van és normálisan karban tartották akkor meg kell venni. Ráadásul az előélete is ismert. Ha hulladék akkor nem kell foglalkozni vele. Enyémben is 235 ezer km van és semmi baja motorikusan. 217-el vettem...motorjára nem kellett költeni,kapott új vezérlés szettet,na jó meg ki cseréltem a szelepfedél tömítést és ennyi volt.
  • Krszti1160
    #3947
    most beszéltem vele, pontos adatok 180.000km van benne, 1984-es, azt mondja 10-et fogyaszt átlagban ha nem tapossa neki annyira, attól függ, hogy hogy hajtja. 600ról indul, 500-ért is ide adná, mert drága a regisztrációja. Nos nem tudom :D xD
  • Krszti1160
    #3946
    Volt osztály társamé az autó, tavaly vette, akkor 950-ért, lejárt a regisztrációja, ezért 600ért árulja. Csak érted arra vagyok kíváncsi, hogy megéri-e megvenni, vagy mennyit futhat még? (én a benzineseket már 200.000km után hanyagolnám, mert még is csak sok az a km, és lassan gondolom generál kell neki, vagy a bmw motorok strapa bíróbbak mint a többi? :D )
  • fifi
    #3945
    12-14 liter gáz egy 1.8-as motortól sztem abszolút nem sok...
  • milk4
    #3944
    Ha valós a km, akkor 6000km/év az semmi egy 30éves autóhoz képest. 600euróért autót venni meg nem ajánlatos. Összerakják az autót az eladásra, pár hónap múlva meg hetente mész szervízelni vele. 12-14literes gáz fogyasztás az "normális".
    100km LPG-vel(mai áron) 2900-3000Ft 12liter fogyasztással
    100km benzinnel(mai áron) 3500-3700Ft 9liter fogyasztással
  • Krszti1160
    #3943
    Üdvözlet.
    Nos azt szeretném meg kérdezni, hogy a bmw 318i 1.8-as benzin+gázzal, 600euba kerül (olyan 180.000ft), 1984-es 175.000km van benne, szervizelt, nem rohadt az autó, de én a motorjának a 12-14 literes gáz fogyasztásával kicsit hadban álok. Egy hogy öreg autó, kettő a futott km, három a fogyasztás. Nos szerintetek megéri megvenni vagy inkább gyűjtsek még és egy kedvezőbb kisebb Opel Corsa B-t vegyek ami fiatalabb, de 1.2-es benzin motorral felszerelt kb 5-7 litert fogyaszt. Nos vélemény? Kemény döntés :D Kösz. Üdvözlet.
  • fifi
    #3942
    talán egy ODB scanner megmondja.ha van check engine jelzés,akkor hibakód is van...
  • bigmano
    #3941
    Sziasztok van egy 1.3-as ford fiestám 2003-as,a gond vele hogy alig akar gyorsulni,ill hirtelen gázadáskor főleg alacsony fordulatról elég erőssen rángatni kezd,és villog a motor diagnosztikai lámpa.
    Már cseréltek rajta jeladót gyujtógyertyákat utoljára hengerfejtömítést is.
    Mitől lehet ez köszönöm a segítséget előre is!
  • kelly1
    #3940
    Az ingadozás termosztát hibára utal!
  • Norbi1990
    #3939
    Azért írtam, hogy "100 fölé jóval" :)

    Nyáron 120-ig ment fel autópályán a 40 fokos melegbe 120-as tempónál, de nem lett semmi baj :)
  • kifli
    #3938
    105 is még normális.
  • Norbi1990
    #3937
    Hűtővíz nekem is ingázik 95 és 100 fok között.
    Szerintem emiatt nem kell aggódni, mindig kell nézni a hőmérsékletet és ha 100 fölé megy jóval és nem kezd el hűteni, akkor félre kell állni egy 10-20 percre hogy visszahűljön.
    Aztán ha újra csinálja miután elindultál, vagy inkább másnap amikor mész a kocsival megint előfordul, akkor lehet hívni a szerelőt.

    Én így csinálnám.
  • ktomi22
    #3936
    sziasztok..regebben dumaltunk itt sima 1.6 opel astra f ről.. (55kw asszem)

    volna 1-2 kerdesem.. hozza ertok tanacsat varom.. de elobb a sztori kovethezzen, hogy minden vilagos legyen.. :D

    nos .. sajnos ugy 6-8 honapot allt az enyem egyeb okbol kifolyolag.. sajnalom is szegenyt..

    ..most ujra "lehetosegem lett" hasznalni..

    gondoltam atnezetem szakemberrel a szeme fényét.. nehogy kis bajbol nagy legyen es bantodasa essen az en dragasagomnak..

    szervizeshez indulas elott ellenoriztem a folyadekszinteket.. hutoviz szinten kivul minden ok volt.. hutovizen nem talaltam minimum szintet..csak fentrol lefele mutato jelet.. (gondolom az a max) picit alatta volt..es emlekeim szerint azelott pontosan rajta volt.. de nem volt szamottevo hiany.. felirtam az ut lejtesenek.. (benzintank kupak elleorzese..hatha a város "betyárai" dobtak bele cukrot vagy bármi jot..de nem volt feszegetve..)

    szal indultam volna szervizeshez.. de ugye akku full lemerulve.. mellettem parkolo auto tulaja volt olyan rendes ..es behajtottuk o autojarol/aksijaval osszekotve.. (nem indult egyre.. szla vartunk mig tolt bele.. par probalkozas utan sikerrel jartunk)

    kozben hivtam szerelot.. mit szeretnek.. (megelpodott rajta.. hogy mit akarok en.. ha ellenoriztem mindent akkor minden rendben..de mondtam neki hogy feltem a kocsit..igy elvinnem..biztos ami biztos) (hzzatennem, hogy nem tudom mi ilyenkor a teendo, de azt tudom hogy a kocsinak nem jo sokaig allni)
    igy hat odamentem.. szakitott par percet.. azt modnja mit akarok mit csinaljon vele.. mondom gozom sincs.. nem ertek hozza.. nem csinalt smmit.. mondom hutofolyadek szintje magasabban volt picit..igy ontott bele egy keves fagyallot.. aztan csak allt..hat mondom jo.. ha ez minden amit tenni kell vele..akkor megyek is tovabb..

    elso (kb 30km) utamon fel is tudnt hogy a hufok jelzo nem igy szokott mukodni..
    ..amiota megvettem az autot.. az volt a normalis hogy.. startolas utan 1x felengedte majdnem 100 fokig.. aztan visszahutotte 95re.. onnantol kezdve ha tapostam neki ha lassuztam.. fix 95 fokon allt..

    ..most eszrevettem hogy felengedi 100ig ..aztan vissza ugy kb 93 ig..aztan ujra fel.. es a 2 ertek kozt ingazik...

    ..a masik problema amit eszrevettem a kulso homéro rossz.. (bár ez nem aggaszt.. nem nagy gond..szal ezt a teamat kesobb feszegessuk..


    szoval a kerdeseim: (kerlek titeket reszletesen valaszoljatok minden pontra)

    1.
    ha hosszu ideig all a kocsi, akk mi a teendo?

    (jobb lett volna elore megkerdeznem es aszerint cselekedni..de surgosen el kellett utaznom..nem volt idom erre)

    2.
    hibaztam-e? vagy mi mast kellett volna?..

    3.
    a hutoviz homerseklet ingadozast mi okozhatja? kb mennyi penz a javitas?

    4.
    mennyire biztos hogy ha az adott alkatreszt kicsereltetem, akkor megoldodik a problema?
    (marmint allndoan mindig ki kell e valamit csereltetnem..aztan vagy jo vagy nem.. mert nincs nagyon penzem a hosszadalmas hibaelharitasokra..)

  • báttyó02
    #3935
    haverod valamit nagyon elszámol, vagy csak próbálja fényezni, de ha utánaolvasol, olyan nincs hogy 7liter alatt eszik egy 1.6os főleg ha tapossák neki.
  • sovatalevi
    #3934
    Biztos,hogy legenda,hisz tapossa neki rendesen..

    Akkor a sima sedan változat még ennyit sem eszik?
  • fifi
    #3933
    a 316 nem eszik meg 7-et sem természetesen legenda.
    vagyis lehet nem eszik, de egy személlyel és 70-es utazóval nem eszik annyit.
  • fifi
    #3932
    7-8 vegyesen. ilyen volt az egyik cégesünk, 400ezren túl is hozzányúlás nélkül ment, pedig kapott rendesen...
  • sovatalevi
    #3931
    Ezek kb mennyit fogyaszthatnak? Mert azért ilyen benzinárak mellett azt is kell néznem,mivel szeretek sokat autókázni,és az assszonyka is 250 km-re lakik,szóval fogyasztás is számit :D

    Haver 316i Compactja 106 lovas,és nem eszi meg a 7-et sem.Pedig rendesen tapossa neki.Kisebb kasztni miatt?
  • ktomi22
    #3930
    meglehet.. de meglehet kevesebbel is jarni míg 320 at nem nagyon..
  • báttyó02
    #3929
    sztem a 325 tds-el is simán meglehet kajáltatni 9-10 litert, szóval sztem fogyasztásilag ez sem lenne túl nyerő akkor neked
  • ktomi22
    #3928
    kossz az infot.. mert en 325 tds-t lestem ki a magamnak.. iszont nekem picit sok a 9-10 liter fogyasztas :( .. pedig szeretnek bmw-t.. ezert hittem naivan azt hogy 325 tds a nekem valo :S de igy picit sozmoru lettem ..
  • W aWaW Wah
    #3927
    nem érdemes TDS-t venni, rákölti a vételár dupláját, és alig fogja tudni használni mert mindig szerelőnél lesz.
    A 318 TDS gyenge, nem jó semmire, a 325 TDS erős, de én nem merném megkockáztatni.
    318is-el el lehet járni 9 literből, 320i-vel is 10 ből simán az meg nem vészes.
  • báttyó02
    #3926
    nemtudom én 316ot biztos nem vennék, 8litert az is simán bekajál városba, és nem is megy, akkor inkább ahogy előttem is írták 320, 10-11 körül eszik ugyanott kb, viszont gyönyörű a hangja+ megy is ha kell aránylag jól
  • ktomi22
    #3925
    viszont a fogyasztas mar elegge bedurvul ott.. akk inkabb mar diesel.. nem?
  • W aWaW Wah
    #3924
    ha szeretsz vezetni mindenképpen a BMW, de 320 alatt ne állj meg, vagy egy 318is, 316 lófing.
  • sovatalevi
    #3923
    Sziasztok.19 éves vagyok,jelenleg egy 4-es Golfunk van,viszont lassan szeretnék egy saját autót. Kb 1500, Eurót szánnák az autóra,vagy egy kicsivel többet.
    Elsőre 3-as Golf,vagy 316i jutott eszembe. Szerintetek milyen autó lenne jobb? Vagy még várjak amig több pénzem lesz,és akkor vegyek?
  • W aWaW Wah
    #3922
    mondejó
  • Mondeo19
    #3921
    Ford Mondeo 2002
  • Willi Betz
    #3920
    G Astrat 2.2-es motorral. :) (Baromi ritka itthon)
  • ktomi22
    #3919
    jaja.. csak a sima.. ilyen volt jo aron mikor vettem még 1 eve.. azota elegedett vagyok..csak vegre kene valami erosebb auto.. (vagyakozik)
  • karajjj
    #3918
    megint valaki bedőlt kocsisnak...
  • Kicsizoli
    #3917
    A C16SE gyári fogyasztási adata 4,8-tól 16l/100km-ig terjed...50-200 között..egy korabeli kiadvány szerint..
  • Willi Betz
    #3916
    Az csak a sima C16NZ,míg a kupás az C16SE. A GSi pedig C20NE vagy C20XE,utóbbi 150 lóerős.