4035
Milyen használtautók vannak a piacon a legjobb ár/minőség aránnyal most?
  • TomSolberg
    #2633
    Nem mindenkinek jobb Télen ABS nélkül, friss hóba tuti hamarabb megállsz, de jeges úton ha megblokkol a kerék nehezen áll meg. Meg hát kényelmesebb is, hogy nem kel ügyeskedni, hanem csak rányomsz a fékre és hadd kattogjon. Számomra ezek mind a kényelmet szolgálják, meg ad egy kis talpmasszást.
  • Csabesz6
    #2632
    Jajj, a csipszes racsing dízelek...
  • Sir Quno Jedi
    #2631
    Jaja, én is kicsit országutaztam, meg gyorsforgalmiztam és simán lement az átlag fogyasztásom 14.6-ra. Az kúvajó! :D
  • Lammer
    #2630
    nekem tetszene a 4motion+tdi felallas... csak ne lenne olyan unalmas a Bora kasznija :D
  • Lammer
    #2629
    na-na! jo, hogy nem termeli :DDD

    Taliztunk MK1 Leonosokkal (1.9 gyarilag 150 lovas sportdizel+ okossagok amivel frankon 200 felett van) eszik 7-7.5et :) elesben megmutatta 2-3 gyorsulas utan is a kompi 7,5-nel tanyazott :)
  • Pepsi Twist
    #2628
    amúgy nem tud vezetni dízelt? multitronic kell azt kész... akkor csak a gázt kell nyomni...
  • Pepsi Twist
    #2627
    1.9pdtdi 131 lóval 5 litert eszik klímával XD
  • neevous
    #2626
    Anyám 1.2-es Corsat használ. 6körül eszik, klímával 6,5. Teljesen jó.
  • Pepsi Twist
    #2625
    nem kell neki fék azért van a bumper elöl hátul :D
  • Csabesz6
    #2624
    De mondom, azért azt megnézném amikor gangolsz vissza ezerrel ahogy jön a kanyar, egy szál fék nélkül:D
    Csak szőrszálhasogatok, és mint mondtam ez helyzet függő, nincs általános recept.
  • Csabesz6
    #2623
    Hát, nekem eddig nem volt gondom, lévén egyik autómban sincs ABS.Sőt, mint említettem télen engem kimondottan zavar.Amúgy semmi bajom vele, az egyetlen vezetői segédlet, amit nem ítélek el (mondhatnánk azt is, hogy támogatom, de azért az túlzás volna:D)
  • Csabesz6
    #2622
    taníts mester
  • Willi Betz
    #2621
    Imádnálak,ha előttem mennél 30-al XD
  • matthias92
    #2620
    tudsz jobbat? :DD lakott területen belül 30-35 harmadikban, külterületen meg 55-60 negyedikben. ha lassítani akarok akkor visszaváltok. ennyi az egész. :)))
  • Willi Betz
    #2619
    Persze,hogy van. Én nem ezt mondtam,hogy nincs. Hanem nem árt ha van,hiába rugdossa a lábat.
  • Palinko
    #2618
    sztem ABS nek csak városon kívüli vészhelyzetnél lehet hasznát venni. ha emígy is sokat dolgozik az vezetői hiba sztem, de hát nem kell mindenkinek tudni jól vezetni sem.
  • fifi
    #2617
    ez egy ökörség..

    Apám is bejárta európát egy Skodával, Nagypolákkal, Kettes Golffal, ABS nélkül...

    jó, ha van ABS, de anélkül is vAN azért élet...
  • Willi Betz
    #2616
    ABS nélkül,télen?:O Arra biztos jó,hogy nyíl egyenesen belecsússzál az előtted levőbe ABS-el még lehet esélyed kikerülni. Vagy friss hóra gondolsz?
  • Csabesz6
    #2615
    Azért megnéznélek amikor csak motorfékkel közlekedsz...amúgy télen ez a célravezetőbb, de ugye helyzet/út állapot/körülmény függő ez.
  • matthias92
    #2614
    ezt már én is észrevettem :DD
    jojo, akkor gázolajos. :))
    Télen a fékpedált nem is szoktam használni. Tavaly egyszer használtam, nem satu, de mégis egyből kerbeállt az autó. Úgyhogy ilyenkor ki is vehetnénk nyugodtan :D
  • Csabesz6
    #2613
    Az nem dízeles, max gázolajos
  • Csabesz6
    #2612
    ABS nélkül pont hogy jobban jársz télen, szerintem.Engem legalábbis nagyon zavart a Fabiában, hogy visszarugdosott folyton folyvást.
  • Pepsi Twist
    #2611
    drágább az alkatrész :D úgy mondja mindenki mintha minden autó szar lenne :D
  • matthias92
    #2610
    dízeles autó nemkell :D én tudok dízelest vezetni, de pl. édestestvérem szereti azt a fordulatszámmérőt 100%-osan használni. fogyasztáson meg is látszik. dízelesnél meg nincs értelme a nyomatékossága miatt szétpörgetni azt a motort (szvsz). nameg drágább is az alkatrész hozzá, meg nyűgös. szerintem.
    jah, és nyertem :D holnap még lesz egy "tesztvezetés" is, kipróbáljuk, meg miegyéb, aztán foglaló, és még lehet, hogy a héten meglesz. Már ha nemviszik el holnap :S
  • Pepsi Twist
    #2609
    1.9TDi Bora 131hp verziósat :D tuti jobban megy mint az 1.4 v 1.6 és kevesebbet is fogyaszt :)
  • matthias92
    #2608
    Én is lomhának tartom az 1.4-eset, és nagynak a karosszériát hozzá. Az 1.2-es corsában elvileg a paci is több (lóerő/kg) , és kevesebbet is fogyaszt. Csak nem tudom, hogyan beszéljem rá inkább arra. Már ha megmarad, mert állítólag holnap mennek még nézni. Szerintem a héten, ha megmarad, már meglesz. Ha nem, akkor inkább úgy tartom, hogy próbáljuk meg kihúzni a mostani B corsával (szimplán szervó) a telet. Nehéz lesz abs nélkül, de már hozzávagyunk szokva. :D
  • pszihopata
    #2607
    szerintem meg maradjunk annyiban ha kemények a csövek akkor hengerfejes az autó

    aki meg akarja vizsgálgassa az olajat,én cserélem 8000-ként-pont!

  • matthias92
    #2606
    Corsánál biztos, hogy nincs. Boránál nem néztem.
    De, a KM állások komolyak. :)))
    Szerintetek mi az, ami árulkodhat arról, hogy több van benne? Én a kormányt néztem, meg a vezetőoldali ajtónál a gumizást, persze lehet, hogy baromságot csináltam. Szinte szalon. Hölgy tulajé volt, elvileg garázsban tartott. Utánanéztünk, és lízingelve volt. Állítólag kihasználatlanság miatt adták el.
  • Csabesz6
    #2605
    Korom van az olajban?
  • Csabesz6
    #2604
    Azok a km állások ugye nem komolyak?
  • TomSolberg
    #2603
    Mindenképpen a Corsa, a Bora túl sokat fogyaszt, és lomha, akkor inkább egy egyhatossal, talán kevesebbet is fogyaszt majd normál közlekedéssel, mint az 1.4 el.
  • milk4
    #2602
    Corsa.
  • matthias92
    #2601
    Adott két autó.
    Opel Corsa C, piros, ezerkettes, benzines twinport, 2005-ös, 22 eKm-vel, fullextra (ABS, elektromos ablakemelő elől, kartámasz, stb.), tényleg megkímélt (szervízkönyves, szalonállapotú, mintha új lenne), még a gyári gumik vannak rajta Iá: 1.4 millió
    vagy
    VW Bora, 1.4es, 77e Km-vel, hat éves, vezetett szervízkönyvű, klíma és elektromos ablakemelő nélkül, 1.6 millióért. Szép nagy hajó, metálbarna színű. 5 használt nyárigumi, és 5 zsírúj téli.
    Ti melyiket tartjátok jobbnak? Én személy szerint a Corsát tartom jobbnak (olcsó kis opel, és minden van benne) anyának mindkettő tetszik (bár a borát jobban szeretné)
    A vicc az egészben, hogy előtte áradozott nekem arról, hogy neki nem kell nagy autó, mert sokat fogyaszt, nem pakol úgysem annyimindent bele, meg blablabla...
  • automaniac
    #2600
    ha csak hűtővíz szivargas van,akkor gondolom azt sokáig kell nézni amig a hutoviz tartaly szemmel lathatoan csokken, raadasul akkor a csövek sem dagadnak meg. a csovek amugy is kemenyek alap allapotban... ahhoz mar eleg nagy foku hutoviz szivargas kell hogy legyen amikor mar a csövek is bedurranak. igen, azt ők is irtak hogy uzemanyag mindig jut a motorolajba de nem mindegy mennyi....akkor ott is szagolgatni fogod az olajat mint egy hulye, inkabb mást szagolgatnék ha lehet valasztani.:)
    a leirasuk szerint nem azt nezi, hogy eszi-e az olajat, hanem azt hogy mennyi kosz van az olajban azaz érett-e már a cserére! Mondjuk egy diesel auto eseteben nagyon jol jon ez a kis megallipats, mert ugye a gazolajnal mar 1.000 kilometer utan olyan korom van az olajban hogy az csak na és szerintem te szabad szemmel nezegesd az olajat hogy ez most jo-e vagy sem, haaaat nem tudom! De persze az autoszakik mindig csodat várnak, hogy majd egy par ezer forintos termek helyettesiteni fogja a tobb 10 ezer forintos laboratoriumi olajvizsgalatot! :)) Szerintem ez a termek csak egy gyors teszt, mint pl. egy csepp verbol megmondjak, hogy van-e cukrod vagy sem, de persze itt is szagolgathatod a véredet, hátha érzel benne cukor illatot es akkor nem is kell már a vercukorszint ellenorzes...:))))))haha
  • Csabesz6
    #2599
  • pszihopata
    #2598
    minek,ha víz jut az olajba akkor hiányzik a hűtőből de először úgyis fújja a vizet ami észrevehető a dagadó vízcsövekből

    üzemanyag mindíg jut,főleg rövidtávon azt felesleges elemezgetni

    ha eszi az olajat azt meg az olajszintből lehet legjobban lemérni

    megint egy autósokat hülyítő felesleges cucc,a hibák kis részét ismeri csak fel úgyhogy nem vált ki semmilyen átnézést sem
  • pszihopata
    #2597
    egy feszegetős kopasz még elfért volna:)
  • Csabesz6
    #2596
    Nekem mindegy:)
  • automaniac
    #2595
    hát mivel én nem vagyok vmi nagy műszaki zseni és nem is értek nagyon a dolgokhoz, ezért is gondoltam, hogy egy ilyen termék megkönnyíiti az olyan emberek életét mint az enyém.. szervízben meg elkérnek egy valag pénzt azért hogy ránézzenek a kocsimra! ráádasul ne nekem kelljen már szagolgatni, meg fogdosni a koszos olajat, mert gondolom a motorcheckup nélkül csak igy tudod megnézni, ja és tapasztalat is kell hozzá, hogy most tudjad mikor van az olajban viz, uzemanyag stb. igy inkabb mint egy tipikus "nő" választom az elegáns módszert és cseppentek! :)
  • Csabesz6
    #2594
    Ha vizes az olaj azt észreveszed általában.Olajat meg 10 ezrenként csere, ha utcai használatról van szó.
    Pont:)