4035
Milyen használtautók vannak a piacon a legjobb ár/minőség aránnyal most?
  • thoomas
    #2793
    Nem tudom ismeritek-e ezt az oldalt: http://www.spritmonitor.de/
    A lényege, hogy fogyasztási adatok vannak megadva, elég részletesen. Némelyik tömegautónak akár több száz "megosztója" is lehet. Szóval autóvá sárlás előtt ezt is érdemes bogarászni.
  • fifi
    #2792
    amúgy én nem értem azt a fogyasztás, hogy mindenki hitetlenkedik, nekem kis odafigyeléssel a Volvo is bőven 6 alatt eszik, pedig az TDi...
  • fifi
    #2791
    5körül járt, dugót nemtom, vidéki gyerek vagyok...

    az acélos 54 lóval is fel lehet venni a forgalom ritmusát igen...
  • Lammer
    #2790
    na ez ugyes volt :D
  • Lammer
    #2789
    ez meg belefer?



    kepek alapjan nagyon jol nez ki es ha minden igaz, akkor NEM kereskedes :)
  • Benel
    #2788
    nem jól tapostad :D
  • Pepsi Twist
    #2787
    ja volt még Passat is nálam 1.9TDi-vel (nem PD) azzal ha kitapostam a belét akkor se ment 5 liter fölé :D
  • Pepsi Twist
    #2786
    az még "megy" mert lófasz kasztni :D én 2.5TDi Audival jártam 6gangos váltóval 8 liter alatt
  • Lammer
    #2785
    ma mindenki betalal, ez egy ilyen nap... :D

    Miert is ertelmetlen?
    1. Gondoltam megkerdezem mennyire realis a fogyasztas ami oda van irva (gondoltam tovabba, hogy kulturalt finom pedalkezeles mellett erdtendo az ertek, mert nem sz*rjuk a penzt ugye)
    2. Hal iSTENNEK soha az eletben nem volt dolgom meg 1060kg/75 hp gyengebb autoval... ha volt ceges autom, az is felette volt eddig... megszoktam egy minimal dinamikat (elvar az ember, es nem tevesztendo ossze a szaguldozassal) Hugom uj pasijanak van egy 1-es szivodizel golfja... most mar ki fogom probalni eskuszom :D

    ;)
  • Kicsizoli
    #2784
    Már bocsi de ez két értelmetlen kérdés volt..

    Minden autóval fel lehet venni forgalom tempóját...még Trabival is..

    5,5-6L között tuti hogy eljárnak ezek a dízelek..még dugóban is...

    De szerintem te ezeket eddig is tudtad...merem remélni...
  • Lammer
    #2783
    nekem csak 2 kerdesem lenne! :D

    1. Tenyleg eljarnak ezek 4-5 lityivel? (konkretan sok dugozas erdekelne)
    2. evvel az acelos 54 loval mennyire tudtad felvenni a forgalom lenduletet? Nem anyaztak? :D
  • fifi
    #2782
    ilyennel én járkáltam anno Szabadkára... Kurva jó volt az 1.7szívóD, ha nem akarsz diszkóirály-sztrítrészer-jaszkari lenni...

    tényleg korrekt autó volt.
  • Lammer
    #2781
    hehe... a turbos 4wd Mazdam is ilyen volt sajnos... mivel gombokert vettem, ezert nem volt pofam komolyan megnezetni (magyaran tudtam, hogy nem uj auto es el is fogadtam... logott a turbo, szanaszet volt rohadva a taposolemez stbstb)... persze amikor le lett csupaszitva total az auto kasznira, akkor igazolodott be a gyanum, hogy ez az auto mar volt minden "pozicioban" elete soran... :D (amugy rally treningauto volt)
  • Benel
    #2780
    persze, meg is akarom nézni/nézetni, nem erről van szó.

    Meg azon röhögtem, hogy a kereskedésre ráklikk és egyből "autómentés" jön be :D reméljük nem egy anno TK-ra tört 'mentett" autó :D
  • Lammer
    #2779
    Nem nez ki rosszul... de most jon egy kis gonoszkodas(eletszeruseg inkabb)

    Ha jol nezem akkor ez kereskedes? ha igen(amit leirok inkabb a patkany neperre hajaz), ha nem...
    meg van a veszelye, mondjuk egy kuszob javitasnal, hogy kitoltik purhabbal, levagjak a kituremkedest, majd ra gitt (2-3 mm), lecsiszol es utana johet a fenyezes... garantaltan ha kopogtatod, akkor olyan "igazi munka" hangja van :D az aljanal kozel hasonlo a szitu, csak ott meg...

    szoval ezekre nagyon vigyazni! amugy jo! :)

    (remelem, melyen tisztel 'pszihopata' kollega is 1etert!)
  • Benel
    #2778
    jaj hagyjad már ezt :D
    ugye az egész a kérdésemből indul ki, opelt nem említettem, fordot pedig igen, gondolom ezért lett az említve..
  • Lammer
    #2777
    Te nekem ne szabd meg, hogy mikor "beszeljek"!

    Te is dodgeolsz eleg erosen ;)

    Mivel kijelentetted, hogy a Fordok nagyon rohadnak, ezert felteteleztem, hogy mas nem rohad annyira a te irasod alapjan... hat a lof***t nem! hugom volt pasijanak nem elso szerias turbos Calibraja peldaul mar kezd eleg gazos lenni ;) ugyanugy rohad minden regi auto... a lenyeg, hogy faszan karbantartva es idoben megelozve a problemat, legyen az Ford vagy Opel vagy akarmi szepen karban lehet tartani az autot, gondolom ebben az egyben 1etertunk ;)
  • Benel
    #2776
    Ezt figyu!!

    szerintetek? szép kis autónak tűnik, kicsit ferdén áll a géptető eleje, de meg kéne néznem. Nincs is messze
  • pszihopata
    #2775
    írtam valahol hogy az opelok nem rohadnak?

    kurvára unalmas hogy úgy beszélsz el mellettem mintha rácáfolnál valamire!neked ez a vita?

    olyanra reagálj légyszives amiről írtam,vagy maradj csöndben!

  • Lammer
    #2774
    iszonyat kozhelyek es altalanositasok ftw!

    "fordok rozsdahalmok mind"

    persze, mert a tobbi auto az mind olyan anyagbol van, hogy nem rohad :D

    peldanak okadek: haver karosszeriamuhelyeben a korabeli astrak meg vectrak csak azert vannak, mert holografikusan odavetitettek oket :DDDDDDD

    hagyjuk mar...
  • Benel
    #2773
    igen a népítélet az egyik leghasznosabb, szinte az összes olyat végigolvastam amelyik tipus szóba jöhet. Persze ott is átlagot kell vonni, bírom az olyan írásokat hogy ilyet soha többet egy szar pénztemető volt stb :D vagy soha nem hagyott ott sehol semmit nem kellett rá költeni 5 év alatt :D

    Amik a körben vannak azért

    Peugeot 205/309 1.9D 91-92-es évjárat - motor nagyonjó csak olyat kell kifogni, futómű, elektronika a gyengéi de vigyázva mindennek ki lehet tolni a javítási idejét. A motor jól viszi a könnyű kasztnit és nem kér sokat.

    106 1.5D itt ugyanez, nagyon takarékos és jó motor, a fenti bajok meg azért csak javultak a régebbiek óta - ebből viszont a modelfrissités utánit lenne jó ('96 utáni) de azok inkáb 400ezertől :S

    Japánok Nissan sunny, micsu lancer - kevés van belőlük sajna a piacon most, de ezeknek olyan tipus- vagy gyakran előforduló hibár nem írtak, elég masszív autók. Jó lenne ha lenne több belőlük dízel eladó...

    Golf II, áhh lepukkant egyhatdék 3-4kilóért énezt nemértem. Még a kis polo II-est néztem 1.4D, kisszériás eléggé, de faék egyszerűségű.
  • Zsolti9014
    #2772
    Régi Swiftet. :)

    Sokat nyomott a latba, hogy hol tudtam beszámíttatni az előző autómat elfogadható áron (Fiat Uno 1.0 i.e.). Aztán arra kellett ráraknom még 140-et, így lett meg a Swift. 1.3-as, 94-es. Meg vagyok vele elégedve teljesen, főleg városban fut. Fogyasztásnak eddig a legkevesebb amit mértem 5,8 volt, télen 7 körül van, néha minimálisan felette.

    Kicsit ütött-kopott a külseje, ellenben rozsda szinte nincs is rajta. A kárpit szép állapotú, igaz a "padlószőnyeg" igazítást követel! :)


    Ami fontosabb: olaj+szűrő+levegőszűrő cserén kívül kapott még 4 téli gumit is. Ezeken túl semmi nem kellett neki. Persze átnéztük a fékeket meg a vezérműszíjra is ránéztünk, stb. De minden rendben.

    Kellemes meglepetés volt, hogy - bár kereskedőtől vettük - alá is engedtek, teljesen jól meg lehetett vizsgálni. Sőt még belealkudtunk 4 majdnem új nyári gumit is.

    Van benne óra szerint 130 ezer kilométer, most én nem állítom, hogy nem lehetett tekerve az óra, de a 130 ezernek felel meg az állapota is. Szervizkönyve megvan, kb. 70 ezerig vezetve is volt, valamint az előző tulajokat is vissza lehet nézni, elvileg 2-en voltak előttem.

    Persze a km-állásból, meg a szervizkönyvből igaz, ami igaz, lényeg, hogy most van egy 17 éves, de lényegében költségmentes gépem.

    Ugyan nem rendelkezik az Audi presztízsével, méretével, de nekem ez tökéletes.
  • pszihopata
    #2771
    természetes,de pl. a franciák futóműve jóval gyengébb mint a németeké,de sokkal innovatívabb autók
    a japánok elektromossága és gumialkatrészei meg messze a legjobbak,csak semmitelen a kinézetük

    olaj pl. az olaszból fog legelősször folyni
  • thoomas
    #2770
    Nyilván, ha valaki megvesz egy 20 éves alfát, az tisztában van vele, hogy mit vesz... Hetes BMW meg stb. azok már számomra a prémium a kategória(valójában nem tartoznak oda, gondolom, vagy igen?:)), ergo épp eszű magyar átlag(!) ember ilyen autót meg sem környékez.
    Én inkább a tömegautókra értettem, amit írtam. Tehát egy 15 éves francia kis autó is lehet jó vétel, ha jól tartották.
  • pszihopata
    #2769
    'tök mind1 egy idős autó vételekor a márka, mindegyikből lehet jót is, rosszat is találni"



    -öregből csak egyszerűt szabad venni és vannak márkák amik felejtősek pl. öreg alfa egyértelműen

    de simán kijelenthető hogy olasz v. amerikai autót nem szabad öregen venni mert addigra szarok
    hogy miért ha akarod leírom azt is

    német japán franciából is csak egyszerűt,hiába fasza gép egy camry nagyvolvó 605 v. 7-es bmw 20 évesen már pénztemető
    a ritka kisszériás autókat is kerülni kell

    hidropneumatikus felfüggesztés felejtős,tűgörgős francia hátsó felfüggesztés rábaszás,fordok rozsdahalmok mind

    természetesen létezik ellenpélda is lehet mindenből rozsdamentes agyonszervizelt példányt is találni

    sőt aki pl. egy régi alfát v. amerikait vesz az se hülye,csak ő vállalja úgyis a következményeket és akkor egy ritka szép autója lesz

    10 év felett a használtpiaci árak amúgy remekül mutatják mi mennyit ér,egy-két prémummárka kivételével,mert ott a presztizs nyomja még az árat,de létezik fordítva is pl. a régi swift ára a nagy kínálat és a közútálat miatt egyértelműen nyomottabb mint a valós használati értéke

    a népítélet egyébként a legjobb kiszűrni hogy mi kell nekünk,csak meg kell tanulni jól olvasni az ítéleteket igazából csak a negatív kritikákat kell olvasni és ott is csak a konkrétumokat
    az összpontszámok is beszédesek

    össze kell fésülni 4-5 ítéletet és mindjárt kirajzolódnak a tipushibák

    autóvásárlás megint egy külön téma,mit hogy merre kell nézni az legalább annyira fontos mint előre felkészülni a tipusokra
  • thoomas
    #2768
    Mit vettél végül az Audi helyett?
  • thoomas
    #2767
    Ne vitatkozzatok már ilyeneken:D Mindenkinek megvan a véleménye, tiszteletben kell tartani, azt akkor nem lesz gond. (ez meg úgy hangzik mint ha kioktatnék )
    Szvsz tök mind1 egy idős autó vételekor a márka, mindegyikből lehet jót is, rosszat is találni(sokkal több rosszat:D). Laikusként nekem ez a véleményem.
  • Lammer
    #2766
    nekem nem szentiras... a lenyeg, hogy egy atlag juzer el tud indulni ez a cikk alapjan... meg a lenyeg, hogy kotekedj ;)
  • pszihopata
    #2765
    miért is kéne nekem magyarázkodni?hol írtam olyat?idézzhetnéd!

    jah a főokos szerint öreg japánból csak benzinest én meg linkeltem egy dízelt?

    óh de bebuktam ezt most-nevetséges!

    az egész cikk az,ha neked ez a szentírás én azt is nagy ívben leszarom
  • Lammer
    #2764
    magyarazkodas.txt

    szakujsagiro... lehet Te 20 eve vezetsz, de lehet neki ez a SZAKMAJA! ejjel-nappal evvel kel, fexik stb...

    Mi a baj a Mondeoval btw? En ha FWD fetises lennek biza elgondolkoznek egy kozepes (1.8 pont idealis szvsz) kobcentis mk2(<-!!!)-es Mondin... kenyelmes, nem is veszes az alkatresz ellatas/ar kombo sem... (nem akarok reklamozni, de Ford forumos leven kapok kedvezmenyt :)
  • Zsolti9014
    #2763
    Esetleg az Audi 80 1.6 szívódízel?

    Én erősen gondolkodtam ilyenben mielőtt autót vettem, végül nem ez lett.

    A karosszéria kezdetben részben, majd (80-as évek második felétől) teljesen galvanizált volt, ha jó tudom, és ismerős autóját nézve valóban nem is rohad, ahol nem volt törve. Fogyasztása is jó.

    Egész pontosan az Audi 80 B2-re gondolok most, de majd elmondják a többiek, hogy érdemes-e, ez csak egy tipp.
  • pszihopata
    #2762
    szakértő csapat:XD

  • pszihopata
    #2761
    mennyivel ért többet egy újságíró hozzá?

    vadászik magának 20 éves autót,mitől ért hozzá többet mint bárki?mert újkocsikról irogat mindennap?

    20 éve van jogsim csak öreg fosokkal jártam végig csak én túrtam őket,volt ebből 4 öreg dízel is és volt benzines is jópár
    most is 30 éves kocsival járok

    aki mondeót néz magának mint olcsó kocsit az előttem már rég kiállította a bizonyítványát
  • Lammer
    #2760
    Biztos nem ertenek hozza :)

    (Rizikós az olcsó dízel resz)

    Amugy #2734-re kivalo valasz!

    Olvasd el Benel! Pont neked szol a cikk!! (ar kategoria)
  • neevous
    #2759
    Helyes. Kár is lenne.
  • Benel
    #2758
    nem, azt a kocsi szervizköltsége+kari miatt, de megoldottam. Nem szeretném eladni most autóvásárlás miatt sem.
  • neevous
    #2757
    Ezért árultad az ET4-est?
  • Benel
    #2756
    Tetszenek ezek a japánok, igényes összeszerelés/anyagok, kicsit unalmas formák, de ez nem szempont

    lancer 1.8D - 1db van eladó de amúgy elég jó áron mennek

    Sunny 2.0D - ez már 2000cm3, de 6 literrel max talán elmegy és ez is minőséginek néz ki

    Jók a tapasztalatok népítélet és egyéb fórumok szerint, meg ezekhez alkatrész is van ahogy néztem.
    Áhh de ez a kurva átírási költség, hihetetlen mennyire bele kell kalkulálni az árba
  • pszihopata
    #2755
    személyeskedés helyett válaszolhatnál a kérdésre 2734',ugyanis arról szól a topic!
  • Ronny
    #2754
    Szívesen elolvasok egy tisztességesen levezetett okfejtést.