4035
Milyen használtautók vannak a piacon a legjobb ár/minőség aránnyal most?
  • Lammer
    #2833
    esazertmegiscsak fudzsiheviindásztri fele osszkerek (hossz motor rulez) :) pl. nem bohoc Honda fele :))))
  • Lammer
    #2832
    koszi! :)

    Ennel a nepiteletnel kicsit sziszegtem :D

    "Ha nagyon figyeltem akkor 11-12 litert, ha siettem akkor 17-20litert is evett. " forras

    ez elvileg ugye 1.8T 4x4 (de legalabb oszinte!)

    apropo! neked frontos volt vagy 4wd?

    szoktam nezegetni hahu-t es ezert kezdtem az auto irant kutakodni
    katt
    (nem szeretnem megvenni csak erdeklodes, kivancsisag hajt... kivancsi vagyok a 200 loig "felhuzott" allapotban mennyit kajal, ha nyomsz neki egy parkettat :DDD)

    egyebkent perverz, de tetszik (forma)... szepen kaszni megcsinalva, moci rendberakva, esetleg 200 lo fele tornazva, eleg jo kis sleeper lenne :)
  • Benel
    #2831
    A tulaj amikor vette a mostaniját arra csináltatott unijós rendszámot és akkormár a kispözsóra is amit leadott az öregeknek :) Néztem is amikor odaértünk hogy a kert végébe egy renault-on 1 számban eltérő rendszám van :D
    Fogyasztást majd mérek, de így szemre jó :D elég sokáig stagnál a mutató :D
  • pszihopata
    #2830
    nem vagyok old szaki,de egy kombi leone-m pont volt 1997-ben 1.8 szívó és sokat evett

    de minden boxernek nagyobb a surlódási és termikus vesztesége mint a sorosoknak+ 4x4+ turbó+ öreg

    2011-es benzinárakhoz nem vennék-hiába jó gép
  • Pepsi Twist
    #2829
    miért van úniós rendszáma? :D
  • Lammer
    #2828
    mint nagy old szaki kerdezlek!

    A regi 1.8 turbos 4wd bubaru leonek tenylegesen horror a varosi fogyasztasa? (turbonyomast neha felepitos, dinamikusan haladosban nyomva)
  • pszihopata
    #2827
    szépen egyben van,jó választás volt szerintem is
  • Csabesz6
    #2826
  • Lammer
    #2825
    naneeeee ezt nem hiszem el :D
    photshop/gimp gyanus!!!!4

    na vitzet felreteve megagratula hozza!
    Ha legkozelebb autot vennek, akkor kuldok privatot, hatha nekem is bemakolsz(kattintasz) egy hasonloan szep idos autot :DDDD

    [irigykedik] :P

    btw mertel fogyasztast mar? arra vagyok a legjobban kivancsi :) (varos kellene, kis tavokkal)
  • jaszy
    #2824
    Szép állapotban van! Gratula!
  • Benel
    #2823
    itt van pár kép róla
  • Benel
    #2822
    kösz :D
    Naja egy nissannak jobban örültem volna ilyen sztorival, de ezt nem lehetett otthagyni
  • Csabesz6
    #2821
    tipikus mák, nekem is ilyen volt a Starlet:)

    Sok sikert hozzá!
  • Benel
    #2820
    NA mai sztori: autávásárlás lezárult
    reggel melóhelyen néztem a használtautót mint mindíg :D, fennakadt a szemem egy peugeot 309 1.9D-n.
    k*rvaszép állapot a képeken, 197.xxxkm Százhalombatta alatt van nem is olyan messze. '92-es 6. havi, ÁR: 195.000Ft
    Felhívtam, idős hölgy vette fel, NA már felcsillant a szemem :)
    Szépen elmondodott mindent és csak jókat, így gyorsan mozgósítottam a fél világot és fél óra múlva le is mentünk. Valahogy éreztem hogy jó vétel lehet, így siettünk lefelé mint állat és közben hivtam párszor hogy nemhogy elvigyék.
    Megérkeztünk elsőnek, és hát igen - Idős bácsi-néni, kocsit megláttuk, komolyan ilyet rég nem b*sztam, egy büdös rozsda, horpadás, fakulás SEMMI hiba nem volt rajta. Minden illesztés, díszléc egyszerűen minden passzentos. Akkor már tudtam hogy megveszem.
    Motor csontszáraz (nem letörölt!) poros, de minden oké, sehol rozsda stb. Tesztkör is megvolt, jóaz, pözsósan zörög a műszerfal, váltó kicsit lekvárkeverős, de hihetetlenül egyben volt, ment szépen járt, alapjárat egyenletes. Belül sincs egy karc, nincs letörve ssemmi, minden égő, kallantyú OK. Alig hittem el, hogy ez 195ruppó.
    Persze fix ár volt, de nyilván nem zavart :) A nyári gumikat gyári felnivel+20ért hoztam (szinte új, meg a téli is ami rajta van)
    NAgyon rendesek voltak, ott volt persze a fiuk, akivel intéztük, a bácsi előhozta a gyári könyvét, + a másik kulcsát, a gyári(!) kis szüttyőben pözső felirattal, mégegy távirányitóval+riasztókulccsal.
    Ja igen egy extrája van kp.zár :) több elektronika nem is kell franciába :D

    Ami még poén, utánunk 20perccel jött 2 alak a kocsiért, már vitték is volna (tuti nepperek), mondta is a tulaj, tuti fent lett volna másnap 350ért a neten. Egy délelőttöt volt fent.

    Az eladó vette a kocsit anno, utána a szüleinek adta, akik már annyira öregek hogy eladásra került, tehát elmleg 3. tulaj vagyok.

    Szóval az eddigiek alapján hihetetlen gyári állapotban van, és nagyon megkímélt, jól átnéztük azért. Majd toszok fel képeket is.

    Ja és kösz az eddigi tippeket. reméljük a legendás 1.9D kitartó lesz :)
  • Pepsi Twist
    #2819
    2006os rönót még talán... de merciből tuti nem hinném el :D
  • pinnacle
    #2818
    bátyám el akarja adni a kocsiját.

    2006-os Renault Mégane összesen 38 ezer futott km-el. Alig használta, garázsban áll nagyrészt. Most ha ráirja, hogy 38 ezer km-el, meg garázsban tartott és nem dohányzó, akkor kb. a fél világ rajta röhögne, hogy milyen hülye h. ilyen kamu dumát ir ki.

    Pedig látható az autón, hogy alig volt használva és kivételesen szép kivül-belül. De nem fűz hozzá nagy reményt, hogy valaha, reális áron eladja.
  • Sir Quno Jedi
    #2817
    Aki használt autót vesz, annak fel kell készülnie arra, hogy akár minden elképzelhető és elképzelhetetlen módon át fogják verni. Evvan. Sőt új autóknák is ez van már. Nincs garancia semmire sem. Ez egy ilyen csaló világ.

    Én ezért sajnálnám a pízt új autóra, de még pár évesekre is. Egy 10-20 éves autó meg már olyan értékcsökkenésen ment át, hogy ha át is vernek vele a palánkon (és biztos ez sajnos), de durván, akkor sem bukok sokat és lenyelem a békát, rendberakom a kocsit és használom békével.

    Sajnos az autóárak olyan brutálisak 6 éves koruk előtt, hogy nem lennék képes kifizetni, no nem azárt mert nem telik rá, hanem mert nem vagyok hülye, ellenben tisztességes paranoiás vagyok. :DDD

    A legfiatalabb autóm 9 éves volt és szívtam is a fogam, hogy milyen murva drága. DEhát kellett gyorsan.
  • pszihopata
    #2816
    elő kell terjeszteni brüsszelben,aztán mehet az egész únióban

    persze akkor meg kilógna a lóláb,mert azt mondanák hogy előbb töröljétek el a regadót:XD

    nem érdeke itt senkinek hogy rend legyen

    (azért ha a magyar flottaautókat már nem lehet tisztára mosni az is eredmény nem?)
  • Sir Quno Jedi
    #2815
    Oké, de ez csak a hazai tekergetések elen véd(ene), a behozottak ellen semmit sem ér (pedig az az alap kiindulószitu).
  • pszihopata
    #2814
    aki autót akar venni annak kötelező olvasmány
  • Csabesz6
    #2813
    Kétlem hogy ez a trash elment volna 1 milliot...
  • Benel
    #2812
    nekem a kiakasztott ford.számmérő a kedvencem a lerágott váltógomb után :D
  • matthias92
    #2811
    egyszer má' ez is átfordult a bűvös 999.999-en : DD
  • pszihopata
    #2810
    2 éve vett 360-ért egy haver sunny kombit 2.0 diesel,egy gondja volt csak hogy elég lustán indult meg 8-at evett

    elvitte egy adagolóshoz,az 12-ért belőtte azóta 6 literrel megy

    vezettem tök jó,pár horpadáson kívül semmi gondja nem is rozsdás

    igaz,ő is megnézett vagy 10-et előtte
  • Benel
    #2809
    ez beszarás!! :DD
    nézzétek a képeket
  • Benel
    #2808
    na írok egy kis eddigi élménybeszámolót :D
    Igaz csak 2 kocsit néztem meg idáig.
    Első a lentebb említett sunny EZ
    Szóval amit ír a jellemzésben érdemes elolvasni, lementünk hááát élőben tele karccal meg horpadással ami még nem a világvége, egyes kédergumik nem voltak meg, pl. beláttál az ajtóba az üveg mellett.
    Alánézve küszöb szétrohadva több tenyérnyi helyen, fekete trutyival bekenve jól az egész csakúgy rá.
    Beltér: képen fasza de vagy 10helyen kiégetett kárpit, szakadt ülés a beszállás helyén, órában 250ezer de a kettes persze furán áll.
    Kérem indítsa be, motortető felnyit a tornyok aljánál a hegesztés mentén végig szanaszét rohadva egy csíkban, (egyik oldalon javítva volt a fekete szarral)
    na mondom azott elég gáz már, de azért legalább milyen a motorja.
    Beindít, hát mint az állat úgy nyomta a fehér/világoskék füstöt a dízel :D alapjáraton rendes ködösítés volt. kösziviszlát

    Másik EZ ugyanaz csak sedan.
    Na ez már alapvetően szebb állapotban van, az alja viszont rozsdásodik eléggé annak is, szintén bekenéses játék, ujjal leszedhető. itt ott ütött kopott de ennyi pénzért mást nem vár az ember-bár sok érte az irányár eléggé. Viszont ahogy odaértem a jobbelső kerék mögé, látom hogy eléggékiba*ottul felakadtak ott vele vagy énnemtudom, de 2-3tenyérnyi helyen behorpadva felfelé és rozsdaboglya módon szétmállva az egész történet. jobbelső ajtó csak belülről nyílt, lábtérben a kárpiton jól kitapintható volt az említett lyuk... be is volt ázva a szőnyeg.. motorteret fel sem nyitottuk, lehet hogy jó motorja van, óra szerint 309ezer nem tűnt pörgetettnek.

    Szal eddig ennyi :D
    nézelődés-keresgélés
  • Pepsi Twist
    #2807
    nem gondoltál már arra hogy levágd a szakállad? :D
  • pszihopata
    #2806


  • Pepsi Twist
    #2805
    "tiszteletben tartom, hogy idosebb vagy"

    1 vén fasz
  • Lammer
    #2804
    "honnan is lenne fogalmad róla"

    jah ezt meg nem birom szo nelkul hagyni, az ilyentol eldurran az agyam! onnan melyen tisztelt tulokos forumtarsam, hogy volt egy idoszak, eleg sokat logattam a labam ismeros karosszeriasnal... hoztak oda mindent... opelt, fordot, olaszt, bmwt, audit stb... mind el akart rohadni... ennyi gg hagyjuk ;)

    es akkor felejtsel is el... valaszolni mindenkepp ne felejts el, hogy tied legyen az utolso szo! tiszteletben tartom, hogy idosebb vagy, legyen tied ;)
  • Lammer
    #2803
    ok rendben... de most megint jossz egy alsopremium markaval egy alsokozeppel szemben... :P amely anno eladta magat a "galvanizalt karosszeria" marketinggel :) Mind1... nem szeretnek vitazni, mert neked nagyon megy az altalanositas + a regi marketingmaszlag bekajalasa ;) Be is fejeztem...
  • pszihopata
    #2802
    természetesen nem!

    'ugyanugy rohad minden regi auto"

    -neked biztosan,mert fogalmad sincsen mi a különbség pl. egy audi 80-as v. egy mondeó kasznija között

    hát megsúgom neked hogy az audié pont 2-szer annyi évet kibír annak ellenére hogy német autó mindkettő,/a sérülések miatti rohadást most tegyük félre/

    honnan is lenne fogalmad róla,még dízelt se vezettél soha csak azt nem értem minek kötözködsz velem állandóan

    a nepperes kérdésről meg annyit hogy tök mindegy hol veszed az autót ilyen korúnál már csak az állapot számít
    háztól is olyan öreg kocsit veszel aminek egyátalán nem tudhatod az előéletét kivéve ha elsőtulajos,de az minden ezredik darab csak

    ha jó állapotú akkor meg tök mindegy ki árulja,max a sok állás lehet plussz rizikófaktor egy kereskedésnél
    de az magánháznál is előfordul,az viszont törvény hogy 1-2 éves állás után komoly kockázat bármit megvenni
  • milk4
    #2801
    Jó,akkor nem Mo.-n veszek autót:D
    Itt belgiumban olcsóbb és biztonságosabb is.:D A műszaki MAXIMUM 2hónapos(bár ebben nem vagyok annyira biztos) lehet és még van az úgynevezett Car-Pass teszt,ahol lekérnek minden információt az autóról.
  • Pepsi Twist
    #2800
    el kell menni az okmányirodába :) aztán majd ott lehúznak pézzel :) üzembentartóival jobban jársz
  • milk4
    #2799
    Ha Mo.-n vennék autót,akkor az autó az adásvételi kitöltése és aláírása után az én tulajdonomba kerül vagy elkell mennem még az okmányirodába?
  • Lammer
    #2798
    korabban irtad, hogy rugdaltal tdi passatot :D

    ilyen rofi passat volt?
    katt
  • thoomas
    #2797
    Mennyi arra az esély szerinted, hogy talál egy nagyon olcsó épp állapotú tdi-s autót?:D Szerintem nagyon kevés sajnos. A hibátlan szívókat is "aranyárban" mérik, nemhogy a feltöltőseket. De végülis, meg kell próbálni:). A remény hal meg utoljára:D.
  • Pepsi Twist
    #2796
    ja és persze legyen egészséges me ha nem akkor azért fog kajálni :)
  • Pepsi Twist
    #2795
    1.6-2.0ig bármelyik szívódízel jó :D sőt még a turbo is... vegyél 1.9TDi golfot vagy valamit amiben 1.9TDi van...
  • Lammer
    #2794
    mondjuk az elozo hsz-ed alapjan en siman elhiszem minden ketkedes nelkul a dolgot, gondolom videken nincs az a pesti orulet :)

    Viszont ha minden jol fog menni, akkor most olyan melom lesz, hogy minden nap koran reggel meg ippeg dugo ido elott pest(zuglo)->go be buda (arpad fej. utja) na ez lesz a huzos... pont belezuhanok dugoba minden nap :(

    Azon agyalok, hogy kocsi vagy nem kocsi (reggel minden nap vesztenek legalabb egy 3/4 orat siman az atszallasok/varakozasok miatt)... na ehhez szeretnek valami 5 liter koruli lolt! es jobb lenne a gazolaj, mert khmm, vagjatok :))