4035
Milyen használtautók vannak a piacon a legjobb ár/minőség aránnyal most?
  • jaszy
    #3275
    Tojd le, jók az Opelek!!!
  • jaszy
    #3274
    Pollenszűrőt nézd meg, amiatt is párásodhat! Nem drága , cseréld ki ha tömődött.
  • bertino
    #3273
    koszonom
  • bertino
    #3272
    sohaj...
  • pszihopata
    #3271
    a törött beázós szarok párásodnak
  • Zsolti9014
    #3270
    párásodásra általában a külső légbeszívás a jobb (nem pedig a belső keringetés), és lehetőség szerint jó erősen a szélvédőre fójatni a levegőt. esetleg résnyire lehúzott ablakkal, persze h kint nem -400 fok van- azért vigyázni kell, meg ne fázz.


    Itt Vectra B-re adnak tanácsokat párásodásra, de általánosítható: Autódoki

    Nekem régi Swiftem van, az meg legendásan durván párásodik. Annál mondjuk nehéz kiokoskodni, hogy hogy csináljuk. A Vectrát ebből a szempontból nem tudom, milyen.


    Ja, és az előzőnek: a Vectra nem szar autó azért. Ismerős nulla hozzáértéssel (értsd: nem tudta, hogy ha nem jár a motor, és zenét hallgat tartósan, akkor az szívja az akksiját) évek óta vígan hajtja az A-Vectráját...


    A másikban sajnos nem tudok segíteni, dízelem még nem volt.
  • atiho
    #3269
    megvetted életed legszarabb autóját.
    Vectra alapból szar autó, semmi izgalom nincs benne.
    1,8 ból olyan 2002 es 520D-t veszel, hogy megszólal.
    Tudom mert nekem is az van.
  • bertino
    #3268
    amator dizeles vagyok, most nemreg vettem eletem elso dizel autojat.

    adott 2.0 dti 2001es vectra.

    kerdes: gyujtast raadom, felvillan motor lampa, de elalszik es utana inditok motort, ok.
    ha elinditottam a motort, akkor utana megint vilagit.

    pontosan miert ? be kell melegednie a motornak picit vagy van valami mas is emogott ? igazabol 5 perc alapjarat utan eltunik, vagy ha gazt adok, akkor egybol, de igazabol mindig inkabb varni szoktam.

    masik kerdes, hogy jon a hideg es, hogy milyen modszerek ajanlottak, hogy elkeruljem a beparasodast ? :)

    koszi az infokat elore is.
  • Zsolti9014
    #3267
    nem a tiédre írtam a bontószökevényt! ;)

    jó gép az, főleg ha meg is kíméled.
  • Jenc
    #3266
    hát nem is akarok én sebességrekordot dönteni. :) Én normálisan akarok közlekedni.
  • fifi
    #3265
    84-es swifttel ne járj 140-el, mert nincs aki csokorba fogja a szelepket, és sírás lesz a vége...
  • Jenc
    #3264
    Azért nagyon nem bontószökevény. Vannak nála fiatalabb, rosszabb állapotban levő négykerekűek is. '84-es, 144.000km-el, és nagyon megy. "Ritka" Valódi japán suzuki swift. Megy és kész. Haverral kipróbáltuk 140-et simán lehet vele menni, de nem kell. Arra, h itt a környékben elrohangáljak vele, meg téll. megtanuljak vezetni, szokjam a forgalmat stb... arra tökéletes.
  • Zsolti9014
    #3263
    Egyetértek.

    Én Fiat Unóval kezdtem, most régi Swiftem van, és valójában a régi autók formavilága jobban tetszik, mint a maiaké (most itt nem pont a Suzukira értem). Persze az újak közt is vannak szépek.

    Ladákat is imádom, E30-as BMW az álmom, meg Audi Coupe. :)

    Jenc:
    sokan írják, hogy akinek a jogsi+autóra+átírásra elmegy a pénze, ne vegyen. Hát, nem teljesen értek egyet ezzel. Ez azért ebben a formában kb. 500 eFt-nál tart, azután sajnos ma Magyarországon kevés embernek marad pénze.

    Ellenben a biztosítás/adó/tankolás nem egyszeri nagyösszegű kiadás, ki lehet gazdálkodni (persze a tankolást egyre nehezebb).

    Illetve, hogy használtautót akármit vesz az ember, arra költeni kell...Na jó, igaz, kell, de az marhaság, hogy olcsón (300 eFt alatt) csak szart lehet venni. '94-es Swiftembe a kötelezőkön kívül SEMMIT nem kellett cserélni.


    És ha fiatalon kezded, legalább elindul a bónuszod is, meg vezetni is megtanulsz. Csak ésszel kell...


    Persze mielőtt félreértenek, azzal én sem értek egyet, ha valaki bontószökevénnyel közlekedik, meg 5 évente cserél olajat.
  • Jenc
    #3262
    annyi, h nő ment a kocsival. bevittem a céghez, repülőgép szerelő haverokkal átnézettem, (mindent rendben találtak) kicsi moci olaj ment bele, meg a hűtőt kellett feltölteni és üzemképes. Megszoktam az oktató kocsinál, h nagyon oda kell lépni neki, h gyorsuljon. Ez a kis kocsinál csak ráteszem a lábam a gázra és már 50-el gurul, úgy kell visszafogni. Egyelőre nem flancolni akarok, megtanulni vezetni! Ahova én járok, oda ez a kocsi bőven elvisz. Azt majd ha már elég jól fizető állást találok akkor már beruházok egy újra. Lehet, h nem szervós, nincs ABS, nincs benne számítógép, de nincs is mi elromoljon, és gurul! :D
  • Sir Quno Jedi
    #3261
    Nyugi, nem kell idiótákra hallgatni. Én is 20+ éves kocsikkal szeretek legjobban járni, mert azt már nem kell félteni és ha jól karban van tartva, akkor épp olyan faja, mint egy vacsi új. CSAK nem olyan "szép", meg menő (ami kb. le is van szarva). Ha elég szakadtnak néz ki, még csak nem is szívesen lopják el. Gyakorolni amúgy sem új autó kell, apám is mindig ezt mondta. Majd ha már pár autót szétgyűrtél, akkor jöhet valami jobb, már ha flancolni akarsz és szereted kilapátolni a pénzedet az ablakon... :D
  • Jenc
    #3260
    a kocsit Keresztanyumtól kaptam, a jogsi miatt. Nekem csak az átírást, biztosítást, adót és az egyéb költségeket kell/ett fizetnem. Azért kaptam, h majd ezen megtanulok vezetni és nem egy vadonatúj kocsit vágok galyra, ha hülyeséget csinálok. Én ennek a kocsinak is örülök, legalább van mivel menni. Elvisz ahova akarom. (Várpalotáról-Fehérvárra, Agárdra, Balatonfüredre, meg ide a környékbe.) Egyébként még fiatalkorú vagyok és nem rendelkezek rendszeres havi jövedelemmel. Úgyhogy nagyobb összeget nem tudok kiadni egy négykerekűért.
  • Amatorversenyzo
    #3259
    2 hete mentem egy banki visszavett SX4-ér, 2007-es!!!, amit 1 000 000-ért hirdettek, rendesen veszekedés volt ki ért oda hamarabb, végül sikerült megvenni fix áron.
    Annyi volt a baja, hidegen kicsit kopogott a motor, olajat tuti nem cseréltek benne, belülről tiszta dzsuva volt( ez látszott a képeken, úgyhogy vittem ülésvédőt, és úgy hoztam el.)
    Szóval cserés volt a légszűrő, pollenszűrő, üzemanyagszűrő, olaj, olajszűrő, elvittem kitisztíttatni a belsejét, ez megvolt egy tízesből, körbe lett polírozva, egyből olyan lett mint amiket 1,5 ér hirdetnek.

    Egy hét alatt megcsináltuk, össz,vissz három napot tudtam vele járni, míg megvették 1,27-ér.
    1,3-nál nem akartam alább adni, de rendes voltam, de sztem akkor is elviszi ha nem engedek semennyit olyan szép volt.

    Na most ebből az a lényeg lehet olcsón is új autókat venni, csak nem szabad nézni a körítést.
  • Amatorversenyzo
    #3258
    akkor ott a bkv.
    De minden jobb annál, hogy roncsokért fizessen az ember adót, meg azt tankolja, mikor az egész autó ér egy százast.
  • Adaaam
    #3257
    télen robogózz az aerox-oddal
  • Amatorversenyzo
    #3256
    Mikor megkaptam a jogsit szüleim verdáját hajtottam, mikor épp nem volt otthon, akkor a közeli Peugeot szalon 206 os tesztautóinak egyikét kértem el xD
  • Amatorversenyzo
    #3255
    Biciklit, vagy robogót kellett volna venned ez esetben.
  • jaszy
    #3254
    Ilyen beosztás mellett nem vennék autót!
  • Jenc
    #3253
    igaz! hát az átírás, kötelező stb... kivan fizetve. havonta max. 10 litert tudok tankolni oszt annyi. (szerencsére többet 6-7 litert eszik 100-on) '84-es a kicsike, nagyon nem szervizigényes, arra téll. tökéletes, h 2 évig hajtsam, addig érvényes a műszaki. :D
  • Lammer
    #3252
    hmmm... azert a kocsit fenn is kell tartani, nem?
    kotelezo, tankolas, esetleges szerviz...

    no offense, nem bantasbol, de ez elegge, hogy is mondjam... na nem akarlaak megbantani :) szoval erted, ha elment a love a jogsira, atirasra, akkor hogy lesz penzed a fenntartasra? :)
  • Jenc
    #3251
    sajnos nincs annyi money a tárcámban, h feltudjam szerelni a kocsit téli gumikkal. Elment a jogsira meg a kocsi átírásra... :( :)
  • jaszy
    #3250
    Így érthető :D Bár javaslom kicsit gyakorolj ilyen időben és téli viszonyok közt is, téli gumit meg szerezz ha tudsz!
  • Jenc
    #3249
    friss a jogsim. kb 2 napos. :) Úgyhogy még nem érzem annyira, h télen tudjak menni a kocsival. másik meg, hogy nincs téli gumim.
  • jaszy
    #3248
    Akkor meg minek ? Ezt sosem értettem
  • Lammer
    #3247
    felti a hotol es/vagy draga az uzemanyag :D
  • CharrDen
    #3246
    Arra jó, hogy a hó ne fagyjon rá, így ha esetleg télen menni akarsz vele, akkor leszeded és nem kell havat kaparni, olvasztani.
  • jaszy
    #3245
    Miért nem jársz vele ?
  • Jenc
    #3244
    Tudom, h kicsit off de, lenne egy olyan problémám, h télre a négykerekűt nem tudom berakni semmi féle fedett helyre, csak egy udvarra, és azon gondolkodok, h le kellene takarni valamivel. Mi a tapasztalatotok az autóponyvát illetően? Mik az előnyei és hátrányai?
  • pszihopata
    #3243
    5 vs. 124
  • jaszy
    #3242
    V Golfot, és Fócusokat nézegettem, szörnyű állapotok vannak :D Lelakott kopott, szervizkönyv nélküli és messziről láthatóan visszapörgetett. Kereskedés felejtős, azok a zsiványabbak, magánszemély valamivel bizalomgerjesztőbb, de az sem 100-as. Bár az utolsó megnézett magánszemélyes Focus 5 évesen retkes, koszos, kopott volt, 120Ekm el, összes ablak más gyártás. A tulaj közölte utalja a piperkőcöket akik tisztogatják az autójukat :) Úgy is nézett ki, pedig nem a legolcsóbb volt. Ott is hagytam gyorsan.
    Ha szépet és jót akar az ember az árban is jóval drágább, annyit meg nem ér.

    Most fel is adtam, jegelem egy kicsit a témát. Az asszony Twingójával járok, télre jó.
  • fifi
    #3241
    miket néztél, és mi volt a baj velük?
    én éppen most akarom lassan eladni a V40-et és venni egy Golfot vagy polot...
  • Effe88
    #3240
    igen tudom
  • Willi Betz
    #3239
    BMW 525TD-t felejtsd el,de sürgősen! :D Adagoló probléma az rendszeres ennél a motornál meg a turbó. Nem beszélve arról,hogy a legtöbb már túl van a 500 ezer km-en.

    Effe: Omegában is ugyanez a 2.5 TD van mint a BMW-ben,ugyan ezekkel a problémákkal.
  • pszihopata
    #3238
    w124 mercedes talán

    magyar piacos a6 v. 5-ös bmw 10 év után kukába való
  • jaszy
    #3237
    Ezekből olyat nem találsz amire nem költöd rá a gatyád! Ez jó tanács ! Én is megjártam már. Mostanában 1-2M közötti benzineseket nézek "népautókból", amennyit megnéztem annyi szemét volt. Óra visszatekert, törött, kopott vackok!
  • kifli
    #3236
    én olyat halottam, hogy omegából csak benzinest szabad venni.

    Bár szerintem az összes öreg autóra érvényes, hogy nem szabad öreg dízelt venni...