4035
Milyen használtautók vannak a piacon a legjobb ár/minőség aránnyal most?
  • jaszy
    #3315
    Más megoldás nincs, én 6 hónapig néztem mire egy hónapja megtaláltam amit kerestem. Nem egyszerű, ráadásul itthon is magasak az árak. Mivel új autót már a kutya sem vesz így a használt felértékelődött!
  • Animefox
    #3314
    Most látom hogy ausztriában milyen drágák a kocsik és milyen fos a kínálat... Németországban más a tészta de onnan kocsit hozni már húzós... a fenébe akkor nem tudok mást csinálni mint hetente figyelni a hasznaltauto.hu-t...
  • jaszy
    #3313
    Nem nagyon.
  • Animefox
    #3312
    Akkor nem éri meg ilyennel foglalkozni?
  • mrzed001
    #3311
    viszont érdemes megnézni, hogy az átíratása mennyivel lett drágább, pl egy 10 éves nagyobb (2000) köbcentis kocsinak (duplája)
  • jaszy
    #3310
    Egy 1.6 os 6 éves autónál Kb 70.000 el. Vicc
  • jaszy
    #3309
    itt kiszámolhatod
  • Animefox
    #3308
    De olcsóbb lesz nem?
  • jaszy
    #3307
    Nem tűnik el :D
  • Animefox
    #3306
    Nekem most egy Daihatsu Charade van és annyira elégedett vagyok vele hogy szeretném egy újabb típusát megvenni a Classic-ot... De sajna csak külföldről lehet beszerezni, németből vagy osztrákból... Jövőre eltűnik a regisztrációs adó vagy nem? Mit kell fizetni?
  • desigo
    #3305
    np
    lényeg,hogy roncsolásmentesen kinyílt...
  • bertino
    #3304
    bocs, elolvastam a postod felett.

    elvittem szerelohoz, azt mondta a lokharito felol fert tan valahogy hozza, beolajozta kicsit es azota halistennek tudok tankolni.
  • Zsolti9014
    #3303
    ha még aktuális: hasznos lehet még az autonavigator.hu Vételi tanácsadó menüpontja, illetve az adatok szempontjából az osszesauto.hu
  • Yoda001
    #3302
    mennyire érdemes egy hiteles autóvásárlásba belefogni?
    lenne kezdőtőke, pár százezer, de nekünk még nem volt autónk, csak testvéremnek... így nagyon nem is értek/értenénk hozzá :)
    ezenfelül totalcar népítélet részleget szoktam olvasgatni ha van valami, esetleg tudtok hasonló oldalt, vagy bármi hasznosat? milyen márkát, és milyet ne nézzek? :)
  • jaszy
    #3301
    Az összes oldalt végigreklámozod?
  • istvan198712
    #3300
    Még nyáron voltunk kinn Pozsonyban, és egy bérelt kis Corsa-val ( www.avalon-rent.hu )mentünk, és én teljesen belezúgtam. Ha meglenne rá a keret, akkor tuti, hogy ilyesmit vennék. Persze benzineset, mert hát a gázolaj az egekben... :)
  • jaszy
    #3299
    Fiat? Háááát :(
  • pajti
    #3298
    1990 FIAT TEMPRA 1.4S lett belőle..
  • repvez
    #3297
    Ezt én is cinizmusbol irtam, de esetleg valami hasznosat is lehetne kapni amiböl több infot tudok meg az autorol, hogy érdemes e elköltenem rá a pénzt esetleg megéri e leváltani egy 1994es 1.2es punto ELX 75 lovast egy ilyen skodáért?
  • pszihopata
    #3296
  • repvez
    #3295
    ma vezettem egyet, de a probauton nem volt nagyon tolakodo az utastérbe, inkább morgo hangja volt mintha valami hudenagy V8as lenne benne.
  • pszihopata
    #3294
    előbb próbálj ki egyet mert az egy 3 hengeres autó,annak nem jár a motorja hanem darál
  • repvez
    #3293
    tudna nekem valaki segiteni egy skoda fabia sedan 1.2 12v HTP 2006 os kiadásu autorol kéne vélemény olyan oldal ahol az osszes felszereltségi verzio megtalálható, hogy be tudjam azonositani a pontos felszereltséget .
    Mert találtam egy autot 14300km van benne 1,3 ért árulják.Megér anyit vagy menyni a reális érte?
    Esetleg 1 misiig milyen autot érdemes ami 5 év körüli ?
  • desigo
    #3292
    Mi lett rá a megoldás?
  • Benel
    #3291
    azt az elemet a sárvédő mögött alulról lehet kiszedni nem? Bár lehet hogy a tankbeömlő felől lehet csak lecsavarozni(?)
    Nekem astrán meg pont le volt törve a kis ajtójáról amibe beleakad, sosem volt bezárva :D
  • bertino
    #3290
    barmi megoldas arra, hogy vectra-n a kozponti zar rajta maradt a tank nyilas ajtajan, amit kezzel kellene kinyitni (tehat nem az ules alatt bent van a gombja) ?!

    nem tudom megtankolni az autot, ez eleg nagy fail.

    jatszogattam mar vele, utogettem hatha kipattan esetleg vagy akarmi, a festest nem feltetlen tennem tonkre a verdan mert az egesz szep allapotu, de valahogy megis ki kellene lassan nyitnom, mert ugy kellene a gazolaj a gepesnek mint embernek az levego.
  • Zsolti9014
    #3289
    azért ez egy nem teljesen 100%-os általánosítás.
  • Sir Quno Jedi
    #3288
    Namst ha nem száradt szét a napon és nem fagyott szarrá az udvaron (bár téli guminak azt is ki kell bírnia azért nagyrész), nem repedeztt szemre és tapintásra is újnak néz ki, nem marta meg semmilyen folyadék stb., akkor csak jó az már.
  • CattiBrie
    #3287
    Köszönöm

    ezen cikk szerint
    "vásárláskor nyugodtan újként vehetjük meg az akár 3-4 éves gumiabroncsot is, ha azokat megfelelően tárolták a gumisnál, ugyanolyan minőségű lesz, mint az, ami pár hete jött ki a gyárból" - hátha mást is érdekel :)

    Mondjuk azt nem lehet tudni, hogyan tárolták.
  • Sir Quno Jedi
    #3286
    Minden kérdésedre választ kapsz.
  • milk4
    #3285
    Szerintem addig amíg gyártják,addig lehet újként eladni,utána meg használatlanként.(Végülis a 2 szó majdnem ugyanazt jelenti,de mindegy:D)
  • CattiBrie
    #3284
    ^^

    És ha 5 éve lett volna gyártva, akkor is? Legfeljebb mennyi idős gumit adhatnak el újként?
  • milk4
    #3283
    Ja,bocs.Én azt olvastam,hogy "használtan" használatlan helyett :D Akkor bizony újnak számít.
  • CattiBrie
    #3282
    Tényleg ilyen értelmetlenül fogalmazok? :)))
    Elnézést. :) Megpróbálom újra. :)

    Ma vettem négy új gumit. A gyártási idejük 4210, azaz több mint egy évesek (45. hét van). Tehát nem használtam még. És más sem használta még. Azaz ilyen tekintetben új gumik. :) "Olyan" tekintetben egy évesek. :) Akkor most új gumikat vettem? :)
  • fifi
    #3281
    tud-e valaki 99-es matizhoz bontott motort?

    hengerfej kell, leömlők nem
  • milk4
    #3280
    Ha használtad akkor miért lenne az új?
  • CattiBrie
    #3279
    Meddig számít újnak egy gumi? Úgy értem, ha már két éve lett gyártva az még eladható újnak (használatlan)? Vagy akkor ez már átverés?

    Köszi,
    Catti
  • milk4
    #3278
    Első 2ablakot kis résnyire lehúzzátok és 2-3perc múlva már a szélvédő és a 2első ablak páramentes lesz.De a levegőt erősen kell fújni a szélvédőre. A rongy meg ezek nem jó megoldások,mert ha piszkos az ablak vagy valami,akkor a következő alkalommal a párán is lehet majd látni a csíkokat.
  • Benel
    #3277
    Opelnél 90% hogy a pollenszűrő miatt párásodik. Ha nem javul, az ajtókárpitok mögötti nylonréteget is meg lehet nézni, általában ha ott csinálnak valamit csak szétvágják és úgyhagyják, össze kell ragasztani
  • Sir Quno Jedi
    #3276
    Párásodás ellen ajánlott egy szivacsot/rongyot a műszerfal közelében tartani és időnként belülről átdörgölni. AZ segít. Aztán mikor már megy a fűtés rendesen, akkor mind1. Csak ugye ahhoz mnnei kell, hogy melegedjen a motor rendesen, de ahhoz meg ki kéne látni az ablakon, ördögi kör, amin a rongy segít.