4035
Milyen használtautók vannak a piacon a legjobb ár/minőség aránnyal most?
  • Beagie
    #3435
    Suzukiról is azért tudok sok mindent, mert a párom is olyat használ, full extrás Swift, sose volt semmi baja, annyi, hogy pl. egy BMW-hez képest a minőségérzet egyenlő a nullával.. :)
    De szerethető kis autó...
    Megtehetném, hogy vegyek neki egy új Beetlet amit nagyon szeretne, de nincs kedvem turbóhiba miatt szervízbe hordani, saját autómnak is azért választottam egy nagyköbcentis benzines szívó motoros autót, hogy ne legyen turbó, meg stb baja, autópályán is 2400-at forog, szóval elfut majd 500 ezerig legalább gond nélkül, na de eltértünk a tárgytól...
  • Beagie
    #3434
    Suzuki Swifteket mindenképpen nézd meg személyesen is ha megbízható autót akarsz.
    Ha nem akarsz egy mezei változatba beleülni válasz egy GLX vagy GS modellt, abba benne van minden.
    De ha nem tetszik, és flancolni is akarsz kicsit, akkor nézd meg az Octavia/G Astra párost.-Mindkét típust gyártották 1.4-es motorral... (igaz ezek már régiek), ja és az Astra 1.2-es motorját felejtsd el, sok baj van vele.
    Ezekkel nincs hosszú távú tapasztalatom, de az Octavia sokkal kényelmesebb a Swiftnél, de ebbe az árkategóriában nem fogsz olyan felszerelt modellt kapni, mint a Swiftből.
    ezeket a Koreai kocsikat meg szerintem felejtsd el, lehet hogy megbízhatóak, de alig ismerik az emberek, megveszed, mikor eladod alig fog érni valamit, meg nem sok ember akarja majd megvenni.
    Na meg a tudat ugye, az ember nem azért dolgozott meg keményen azért az 1 misiért, hogy egy koreai minimálba veszkődjön.
  • repvez
    #3433
    látszik ebböl is, hogy ennyit értek az autókhoz .
    Ezért kérdezem meg hogy hamár pénzt adok ki akkor mind kinézetre mind müszakilag pár évre megfeleljen az igényemnek mint a mostani kis puntóm.
    Már a 10. éve van nálam és a kötelezöen kopó alkatrészeken kivül nem kellett javitani mást 100k- tettem én is bele és 8 évesen vettem.
    Most is csak azért gondolkodtam el a cserén, hogy még kapjak érte legalább valamit amit a másikba be tudok számitattni és ne kerüljön majd többe a müszaki mint amit az autó érne.
  • Effe88
    #3432
    a kia nem kínai:)
    dél-koreai



  • repvez
    #3431
    nem azért mert nem hiszek vagy nem biznék a kinai márkákba,de azért valljuk meg , hogy más a megitélése a legtöbb embernek egy VW és egy kia között még akkor is ha az utóbbi sokkal ujjabb.

    Egyébként ez a rio nem is olyan rossz, csak kár hogy a 2011es modell sokkal jobban tetszik ,de az meg még 2 milla felett van :(
  • Effe88
    #3430
    ja még g astrák 1,4eseket esetleg
    vagy corollák szintén 1,4es:)
    de ezek már kicsit több mint 5-6 évesek
    7-8 kb
  • Effe88
    #3429
    borák 2001-02eseket lehet 1-1,2 millióért venni, ráadásul azok nem épp a megbízhatóágukról híresek szeritem sokat is kellene még ráköltened
    ráadásul 1,4 eseket írtál azok meg csak 75 lovasak lófing
    alfa 147esek meg 1,6osak a legkisebb motorok, nem akarj mazohista lenni:D:D:D

    jó accentet vagy riot 2006-7eseket találsz már 800-900 ezerért
    nem kell félni azért mert koreaiak
    egyeltalán nem roszak, nincs nagy szervizigényük:)
    vagy ott a swift szintén megbízható, pörgős kis 1,4as van benne 92 le,...

    de ha nekem nem hiszel itt utána tudsz nézni a dolgoknak
    http://nepitelet.hu/autok/
  • repvez
    #3428
    Ezeknél esetleg egy kicsit öregebbe,de komolyabb márkák nem férnek bele az árba? (VW,alfa,skoda)
    Alfa147-et és oktáviát, Borát is láttam már hasonló árakon , természetesen nem 2005-6-os kiviteleket .
  • Effe88
    #3427
    1,3as swift
    1,3as hyundai accent
    1,4es lacetti
    1,4es kia rio
  • repvez
    #3426
    Ki milyen autót tudna ajánlani max 1misi környékén nagyon max 1,2-ig?
    Az elvárások :
    4-5 ajtós
    Benzines max 1,4-es motor.
    Lehetöleg 5-6 éves autó és amivel kevés a baj ha rendesen karban van tartva.

    Egy 18 éves Punto I-est szeretnék lecserélni valami komolyabbra.(nem erögépre vagy vagánykodni hanem családi autónak)
  • N3TuddKi
    #3425
    A hogyan oltsuk le a fórumozó nagyközönséget versenyre gondolsz? Jó várjuk ki a végét.
  • Sir Quno Jedi
    #3424
    Pssszt! Szerintem is, de vegyük úgy, mintha nem gyanakodnánk. Kíváncsi vagyok hová fajul a dolog... :D
  • N3TuddKi
    #3423
    Szerintem kamu. Ki az aki egy ilyen fórumon érdeklődik egy efféle autó után?
  • Sir Quno Jedi
    #3422
    Ez szvsz. egy picurkát drága autó, mármint még ahhoz képest is amit tud. Oké, hogy cégautó, node akkor sem érdemes pazarolni, ha nem muszáj.
  • Maximus4
    #3421
    Nem olyan egyszerű a dolog:)Oldalakat tudnék erről írni,de ez nem ide tartozik:)
  • karajjj
    #3420
    Bemehetsz attól nyugodtan a szalonba, kapsz egy kávét, beszélgetsz róla egyet, nem kötelező megvenni. :D
  • Maximus4
    #3419
    Persze tudom,csak amíg nem biztos az egész,gondoltam érdeklődöm egy kicsit mielőtt bemegyek.
  • karajjj
    #3418
    Jaj, nem figyeltem, hogy melyik modellre gondoltál konkrétan. :D
  • Beagie
    #3417
    A v12 tDI-re tuti kell várnod pár hónapot, mivel ritka modell, és egyedileg fogják legyártani, de ha bemész a helyi Audi szalonba, pár perc alatt biztos megmondják mennyi a szállítási ideje ennek a modellnek, ha nem jó akkor kerestek más megoldást.
    De lehet nincs igazam, és pár hét alatt leszállítják, majd kiderül.
  • Maximus4
    #3416
    Neked is köszi az infót,úgy is csak jövőhéten lesz belőle valami (ha lesz) és addig utánanézek annak amit mondtál.
    Köszönöm!

    Szerk.:

    Ezek a régiek:)
  • karajjj
    #3415
    Hát, Mazdában tudnék segíteni, most van teljesen új modellünk, a CX-5, illetve hasonló kategóriában a CX-7.
    Ha készletről akarsz Audit venni, akkor érdemes a használtautó.hu-n megnézni, hátha van olyan kereskedő, aki felrakta a szalonautóját és akkor lehet célirányosan azért menni.

    Találtam is neked:
    katt1, katt2
  • Maximus4
    #3414
    Igen hitelre venné a cég és rám bízták a döntést mindenféle megkötés nélkül.Persze csak azok közül választhatok akikkel szerződésük van,ezért én ezt választottam:)
  • karajjj
    #3413
    Ez kicsit bonyolult. Nálunk ha van a szalonban, pár nap alatt névre íratjuk és már lehet is vinni. Ha hitelre venné a céged, akkor meg kell várni a bank elfogadó nyilatkozatát, utána mehet a forgalomba helyezés és aztán lehet elvinni.
    Ha nincs készleten, akkor hetek, vagy akár hónapok is eltelhetnek, mire megjön, attól függ, hogy mit szeretnél.
    Ha leírod kicsit bővebben, lehet, hogy tudok segíteni.
  • Maximus4
    #3412
    Te jó isten,az rengeteg:(

    Köszönöm szépen!
  • milk4
    #3411
    3hónap általában.
  • Maximus4
    #3410
    Sziasztok!

    Nem tudom hova fordulhatnék a kérdésemmel,de remélem itt is tud valaki választ adni:)

    Ha bemegyek egy autószalonba céges kocsit rendelni,arra kb. mennyit kell várni?Gondolom attól is függ,hogy van-e éppen a szalonban,de tételezzük föl,hogy nincs:) Vagy akár mind a két variációra érdekelne egy hozzávetőleges időpont:)
  • Effe88
    #3409
    ez se rossz kia-rio

    ford mondeókat(kombikat) is megnéznék a helyedbe

  • Effe88
    #3408
    itt egy pl, mitsu-space dízelbe is van 1,9es
  • xridergabo
    #3407
    Hello! Szerintetek milyen családi autót érdemes venni 800eFt körüli áron? Fő szempontok az olcsó fenntartás(alkatrészek is) és a megbízhatóság lenne. Nézegetve a hirdetéseket ilyen árkategóriába francia autókon kívül főleg Skoda fabia és Chevrolet Kalos-al találkoztam. Ezekről mik a vélemények?
  • Beagie
    #3406
    köszi a tanácsokat, majd jövő héten lehet elmegyek kipróbálni élőbe, ott úgy is kijön ha valami hibás.
  • kifli
    #3405
    ez az a megane, amit szervízbe kell vinni, ha kiég az első lámpa izzó? :D
  • Adaaam
    #3404
    Az ilyen sportos autókkal az a legnagyobb baj hogy hamar széthajtják őket, úgyhogy nagyon nehéz olyat kifogni ami rendben lenne. Írják hogy magyarországi, akkor minek van rajta új rendszám? Ettől függetlenül lehet hogy rendben van, de az is előfordulhat hogy összecsukták, kivonták a forgalomból és most újra fut. Élőben meg kell nézni, ha komolyan érdekel akkor vigyél magaddal olyat aki ért hozzá és megmondja hogy mi a helyzet.
  • Effe88
    #3403
    szerintem nem
  • milk4
    #3402
    Renault és peugeut felejtős autó. A citroen az egyetlen megbízható francia autó.
  • Beagie
    #3401
    Szerintetek jó vétel?

    Kicsit olcsónak tűnik a tudásához képest, más hasonló autó nincs ilyen áron, meg tetszik is a kocsi, de félek, a francia kocsiktól...
  • Animefox
    #3400
    Ford Fusionon tanultam meg vezetni... bivaly masszív és erős strapa kocsi, utólag jöttem rá hogy nem csak azért volt számomra jó mert első kocsi volt amit életemben először vezettem, hanem mert úgy eleve is jónak számít. Azóta pedig volt már pár kocsi alattam... tudom miről beszélek...
  • desigo
    #3399
    Top 85: a legjobb használt autók - 8-9 éves kor

    Autók 9 éves kor alatt
    Átlagos futásteljesítmény 111 000 kilométer (6000 kilométerrel kevesebb, mint a 2011-es jelentésben)


    1. Porsche 911 6,9 (hibaszázalék, azaz a bevizsgált 8-9 éves Porsche 911-esek 6,9 százalékánál találtak jelentékeny hibát) (77 000 km átlagos futás mellett);
    2. Toyota RAV4 10% (100 000 km)
    3. Honda Jazz 10,7% (93 000 km)
    4. Toyota Corolla 12,5% (101 000 km)
    5. Toyota Yaris 13% (93 000 km)
    6. Mazda MX-5 13,1% (78 000 km)
    7. Ford Fusion 13,7% (89 000 km)
    8. VW Golf IV 15,4% (115 000 km)
    9. Honda CR-V 15,5% (104 000 km)
    9. Toyota Avensis 15,5% (125 000 km)
  • XTHB
    #3398
    köszönöm hát igen vmi ilyesmire számítottam :D
  • kifli
    #3397
    mekkora a motor, hány lovas az autó?


    és miből mennyit eszik? benzinből vagy motorolajból?
  • Effe88
    #3396
    2.0ás benzines városban 12,2
    átlag 9,4
    városon kívül 7,8