4035
Milyen használtautók vannak a piacon a legjobb ár/minőség aránnyal most?
  • ktomi22
    #3595
    koszi koszi.. :)
  • Lammer
    #3594
    gratula! hasznald egeszseggel! :)
  • ktomi22
    #3593
    nos.. szeretném megkoszonni meg 1x az opel astra 1.6 f hez valo hsz-eket. vegul megvettem mult het penteken. ma pedig már a nevemre is kerult a jármű. elnyerte tetszésem.. persze csak kesobb derul ki jo vasar volt -e de eddig ugy tunik. kimelte az elozo tulaja.. ez mar messzirol latszott..

    nem gondoltam volna, hogy valaha Opel tulaj leszek, .. eddig is a "kedvelem" kategoriaba sorolta.. de most sokat nott a szemembe :) na majd aztan kiderul :D

    jííháá.. lett a vilagban egy ujabb Opel rajongo.
  • Fyndath
    #3592
    Oké, köszönöm a hasznos infókat :)
  • Benel
    #3591
    198 vagyok, mögém befér egy nálam alacsonyabb ember simán. Hátra lehet tolni bőven (nem úgy mint egy ignisbe ahova full hátratolt ülésnél is beakadtak a lábaim a kormányba :D ) Nem is a leghátsó állásban van.
    Az ülés magasságát nem lehet állítani. Ellenben - legalábbis az enyémben állítható a deréktámasz is tekerővel.
    64LE asszem, és kb 900kiló, nyomatékból megy persze, hamar el lehet váltogatni ha egyedül mész főleg=kb 5 literes fogyasztás..
    Épp most tettem meg Eger-Bp távot 130-at tudja tartani(afölött már nem szeret menni), olyankor 3200-3400 között forog, 120-nál van pont 3000-en. Megy mint a kisangyal, csak olaj legyen benne meg víz persze megfelelő helyeken :D
    Féket régi autó révén taposni kell, fabia után szarabb lesz de hozzászoksz :D
  • Fyndath
    #3590
    Hát... Skoda Fabia kombihoz vagyok szokva, ahhoz képest nagy váltás lesz. Egy kérdés még, mivel én 192cm magas vagyok, be fogok rendesen férni, ülést lehet mélyebbre rakni? Lábnak van kényelmesen hely, az autó mennyire megy és a fék megfogja e rendesen.
  • Benel
    #3589
    ehh én ugyanígy vettem, kb ilyen sztorival, csak nekem 190.000 volt benne.
    Jó kis kocsi, 40ezret tettem bele idáig, nagy baja sosem volt. Mondjuk vigyázok is rá, nem hanyagolom el.

    tesztvezetés háát, attól függ mihez vagy szokva :D én F astra után ültem át, elsőre kb: magasan ülök mint állat, rohadt kényelmes puha ülések, a futómű is puha, dől is kanyarokban rendesen, több személlyel már néha ijesztően. A váltó franciásan összevissza lötyög de mégis jól veszi mindegyiket, a motor hangszigetelés nem sok, zajos, kicsit rezonál, igazi nyers dízel :)
  • Fyndath
    #3588
    Sziasztok! Egy dízel Peugeot 309essel szemezgetünk egy ideje, ismerőstől vennénk, akik egy idős falusi házaspár, akik összesen 144ezer kilométert tettek bele, nagyrészt garázsban állt, így nem is rozsdás, külsőleg nincsen vele semmi gond. Tesztvezetésen még nem voltam vele, az most a héten esedékes, mit gondoltok róla? Mit érdemes tudni róla, volt valakinek ilyene?
  • ktomi22
    #3587
    én kérek elnézést :) .. bocsi
  • Willi Betz
    #3586
    A H-ban nincs vízhőfok mutató.
  • blackcalibra
    #3585
    Ezek a motorok mivel túlnyomásos rendszerrel üzemelnek, így "bőven" mehet 100 fok fölé a vízhőfok, vannak típusok, ahol ez nem így működik, ott kevesebb a forráspont.
    De Opeléknél ez a "rendszeresített" megoldás.
    Az, hogy az autó saját hőfok mérője már a pirosban jár, mikor kapcsol a ventilátor, több okra is visszavezethető, és az már nem annyira jó, ugyanis ez a magas hőfok jelzés már erre az autóra vonatkozik, ebben az esetben már magas a hőfok.
    A legrosszabb eset, hogy valóban magas a hőfok, kezdődő hengerfej tömítés gondok, hasonló problémák.
    Azért a hőfok jelző sem szentírás, csal az magában is valamennyit, de az is előfordulhat, hogy az a jeladó a hibás, ami a magának a műszernek adja a jelet, esetleg lehet, hogy nem is pont ahhoz való, hiába, hogy passzol bele.
    De lehet, hogy az ad rossz jelet, ami a vezérlőnek adja a jelet, és későn kapcsol a ventilátor.
    Vagy nem nyit rendesen a termosztát.
    Egyébként valószínűleg van több verziós termosztát is hozzá, teszem azt az egyik 95 foknál nyit, a másik 98 foknál, esetleg a harmadik 102-nél.

    A jeladók gyakorlatilag a hengerfejben méri a hőfokot, ahogy a termosztát is ott van.
    Az is lehet, hogy egy hűtőrendszer tisztítás is ráférne, az is segítene valamennyit.
  • fifi
    #3584
    sztem 90-92 fok az opt. üzemi hőfok...

    zárt rendszerben viszont 100fok felett forr a víz, így simán lehet 108-110 fokos a vízed.
  • kifli
    #3583
    hogyne tettek volna. Ez szerintem alap kijelzőnek számít minden autóban.


    btw a 102 fok az nem sok, az az optimális üzemi hőfok én úgytudom.
  • ktomi22
    #3582
    koszi.. ahogy nezem .. eleg sok helyen "gond" .. ezert G szeriaba mar nem is tettek mutatot .. a hofokra :D
  • Zsolti9014
    #3581
    igazából ezt sajnos nem tudom megmondani, nem tudom, hol kellene neki kapcsolni. de ez a 102 fok, ez előfordul több helyen is a neten.

    Itt olvasgathatsz
  • ktomi22
    #3580
    de mint mondtam egyedul az aggaszt hogy az normalis hogy keson kapcsol a motorhutes.. mi az optimalis uzemi hofoka?
  • ktomi22
    #3579
    erre gondoltam :D.. szoval F volt első ..legalabbis en azt ismerem elso astranak :D
  • Zsolti9014
    #3578
    Ha jól tudom, akkor azért az F az első széria, mert a korábbi Kadetteket (D és E) a Vauxhall nem Kadett, hanem Astra néven árulta, és az Opel elvileg a Kadett utódának tekinti az Astrát, tehát Kadett E után jött az Astra F.
  • Zsolti9014
    #3577
    Ez pl. már G Astra.
  • ktomi22
    #3576
    2007 től ez a tulaj.. aztan kitudja.. szerintem regebbi kocsikon szinte alap a km ora visszporgetes.. figyelembe se veszem.. hogy 500k van rajta vagy 120k.
    szoval ez az F astra.. ez az elso szeria? aztan G mar maskepp is nez ki? az a rovid sedan?
  • Zsolti9014
    #3575
    Akkor tényleg egy igazi Opel-rajongóval van dolgunk. :)

    Szép hobbi a veteránozás, szó se róla!
  • Kicsizoli
    #3574
    Igen nekem van..
  • Zsolti9014
    #3573
    kicsit off, de jól emlékszem a fórumból, hogy neked Opel Kapitän van?
  • Zsolti9014
    #3572
    Én elhiszem, hogy ismered.

    Csak a kérdezőnek válaszoltam. Elsőre ezt nem vetted észre, másodjára igen. Nincs ebből semmi gond.

    Tehát az F az nem jelent semmi extrát, semmi különbséget, hiszen az egész széria "Astra F". :)
  • Kicsizoli
    #3571
    Bocsi nem olvastam teljesen végig a hozzászolásat..sry..

    Egyébként úgy gondolom kiválóan ismerem a Opelt A-Zig:)))
  • Zsolti9014
    #3570
    Ez volt a kérdés: "ami meg erdekel..mi a kulonbseg a F es a sima között? "

    Nincs olyan hogy "sima" Astra. Csak van olyan hirdetés, amibe beleírják, hogy F, van, amibe nem. Kész.
  • Kicsizoli
    #3569
    ŐŐŐ mi az hogy "Sima" Astra????

    Na mindegy...
  • Zsolti9014
    #3568
    Mármint az F és a sima Astra közt?

    Az F, az csupán a szériát jelöli. Így az F Astra után jött a G, a H, stb.

    A kérdéshez még: lehet, hogy a nyolcszelepessel jobban is jársz, mint a 16-ossal. A 16 szelepes Ecotec motorok hajlamosak a túlzott olajfogyasztásra. Ezzel kapcsolatban lehet olvasni ITT is. Igaz, itt a G Astráról van szó, de az 1.6-os 16 szelepes motor X16XEL motorkóddal azonos a két szériában.

    Autószerelő ismerős szerint érdemes a 8 szelepest választani, legalábbis neki ez a tapasztalata.

    Persze ez sem szentírás, lehet rossz a 8 szelepes is, és előfordulhat, hogy a 16-os sem zabálja az olajat, de a kialakítás miatt hajlamosabb rá.
  • kelly1
    #3567
    A kilométeróra állás is kicsit furcsa :)))
  • karajjj
    #3566
    az már nem annyira jó
  • ktomi22
    #3565
    meg amit mondott az elado.. mennyire normalis ha a vizhomerseklet jezo a pirosba is log? azt olvastam meg regebben hogy 102 celsiousnal kapcsol csak be a hutes.. ez normalis?
  • ktomi22
    #3564
    koszi a valaszt... edesapam autoszerelo.. igaz nem dolgozik a szakmaban..de azert valamennyire ert a temahoz. kiprobaltuk stb, .. uzemanyag toltonyilas korul van azér rohadás.. de azt leszamitva szinte korroziomentes. vegyesen fogom hasznalni.. ahogy az elozo VW Golf 3 - 1.6 kocsimat.. ha atlagban 7 korul fogyaszt az még belefér. .. mondjuk teny hogy inkabb valasztanam a 16 szelepeset.. (foleg ha ugyan az a fogyasztas).. de hat nem lehet valogatni ez van kozel.. "ez éri meg" .. mégse szalonbol veszem a kocsit hogy en mondom milyen legyen :) .. meg 1x koszi a valaszt.

    ami meg erdekel..mi a kulonbseg a F es a sima között?
  • Effe88
    #3563
    az ár jó de nyílván állapot függő de azt majd gondolom úgy is látod
    én inkább a 16 szelepeset venném ebből az még is csak 101 le és ugyan annyit fogyaszt gyakorlatilag

    bár városba sokat esznek, nem tudom hol használnád...
    Fogyasztás (városban): 10,5 l/100km rohadt sok egy 1,6ostól szerintem
  • ktomi22
    #3562
    en, mint egykori témaindító ujra a segitsegeteket szeretném kérni..

    >>> Ez <<< mennyire éri meg?
  • Mr_no_NaMe
    #3561
    Köszönöm!
  • karajjj
    #3560
    ha lehet, vásárlás előtt vidd be egy szervizbe, nézesd át párezer forintért átvizsgálják, ha ők is azt mondják, hogy no para, akkor megveheted
  • Mr_no_NaMe
    #3559
    megy, és megkímélt. Családozós autó volt, tehát jól bántak vele.
  • karajjj
    #3558
    a mezőre tökéletes :D
    na de viccet félretéve, szerintem állapotfüggő
  • Mr_no_NaMe
    #3557
    Egy mezei Tavriáról mi a véleményetek?
  • desigo
    #3556
    + 1 hét ban ha át is mész elsőre...