32
  • neoG
    #32
    Tényleg nem értem, hogy miért akarsz Blu-Ray-t asztali DVD-n lejátszani...
  • zola2000
    #31
    tudom, nekem 40 gbs fat32es partícióm volt (régen), de amikor dvdt másoltam, akkor darabolta a nero. Egyébként hogyne ismerné a vista a fat32es pendriveokat?
  • Tetsuo
    #30
    o veletlenul a particio mereterol beszelt, ti meg a 1db fajl max mereterol..
  • Tetsuo
    #29
    a Te asztalid eleg gyenge, az USB 1.1 az nem alkalmas semmilyen korulmenyek kozott HD minosegu jelatvitelre..
  • Sanyix
    #28
    véresen komoly, spriccel szanaszét az ütőérből
  • Sanyix
    #27
    Az a több terabyte az 4 gbyte...
  • kirieger
    #26
    valszeg félreértettél, vagy rosszul fogalmaztam. fat16=max 2gb fájl méret, fat32=max 4gb file méret, magyarul fat-es particiónak kell lennie a hdd-nek, hogy lássa az asztali dvd lejátszó, csakhogy se vista, se win7 nem ismeri ezt a fates mókat, tehát max xp, vagy korábbi op
  • zola2000
    #25
    nem tom, de a fat16 az max 2 gb, a fat32 meg több terabyte...
  • kirieger
    #24
    már bocs, lehet nem jól tudom, de az én asztali lejátszómon is van usb, de csak fat-es particiót lát, ami annyit tesz, hogy max 4gb, nem beszélve arról, hogy 1.1-es usb, és ha magas a film bitrátája, akkor bizony kurvára beszaggat olykor a film, szal aki azt hiszi, hogy feldugja az 1-2 terrás vinyóját, oszt jól megnéz 6000 filmet róla az kurva nagyot téved...erre találták ki a media playereket
  • neoG
    #23
    Ez most vicc, vagy komoly kérdés?
  • zola2000
    #22
    ott a ps3, az jó játszani, netezni, blu-rayezni...
  • Sir Ny
    #21
    és egy felskálázott DVD filmnek van olyan képe, mint egy leskálázott BD filmnek?
  • NEXUS6
    #20
    Hogy tovább hergeljem a hangulatot, a magam részéről amellett, hogy a HD minőségű videózás híve vagyok, azt kell mondanom, hogy marhára nem mindegy, hogy min nézi az ember.

    Egyrészt én pl. sima monitoron nézem és nincs olyan nagy különbség a felskálázott DVD-hez képest, mint először vártam. Persze az alaphoz képest igen, de manapság már egy olcsó DVD lejátszó is tudja a felskálázást.

    Ha viszont az úk LED-es háttérvilágítású, mindenféle extra technikával felszerelt TV-ket nézem akkor bizony nagyon dúrván néz ki a BD, a DVD sehol sincs hozzá képest felskálázva se.
  • TothLaci
    #19
    Szerzek egy Blu-Ray lejátszót, és azon nézem a filmeket.
    Nektek tökéletesen megfelel a DVD, nekem SZAR! Pontosabban csak a DVD tömörítési minősége nekem SZAR. Egy MKV-s DVD-n lévő film minőségét már jobban szeretem, sokkal jobban.
    Blu-ray pedig majd lesz, ha majd olcsó lesz... addig vegyétek Ti gazdagok. (akik megtehetik itt)
  • Sanyix
    #18
    és mit csinálsz a blu-rayyel egy asztali dvd lejátszóban? Beteszed és nézed hogy "no disc"?
  • Fórumharcos
    #17
    Ez igen van ám itt kultúra!
    Utoljára a pslive-on olvastam e’ fajta hozzá szólásokat..
  • FuryAlpha
    #16
    ki nem szarja le h toshiba kiadta elso bluray lejatszojat.
    Kell a fasznak.
    Stream-online szolgaltatase a jovo!
  • neoG
    #15
    [HUN]FaTaL és gomyron: mielőtt hozzászóltatok volna, inkább végig gondolhattátok volna a folyamatot. Honnan teszitek a penre a filmet? Hát egy BR lemezről...Vagy warezba leszeditek a netről, de oda megint csak BR lemezről került fel.
    Mert ugye a kérdés a BR létjogosultságától indult.Arra meg elég ok a BR filmek.
  • GulaSoft
    #14
    Na most pendrive-os hozzászólóknak üzenném, hogy kapjanak már a fejükhöz, és gondolkodjanak el azon mennyi egy 32Gb-os pendrive, és mennyi egy BD nyers diszk, utána lehet pampogni hogy miért sokkal jobb egy pendrive, aminek az árából már most is 5-6 bd lemezt veszel, ha meg felfut akkor 20, majd később 30-40 darabot. A pendrive nem erre való! Ébresztő! Lassan ott lesz az üvegszál a háztartásban, le lehet tölteni a filmeket, vagy online nézni egy tékából. A pendrive arra való, hogy egyik helyről a másikra vigyünk olyan adatot amit viszonylag gyakran módosítunk is.
  • NEXUS6
    #13
    Pontosan 3 éve van piacon, és az első 2 év gyakorlatilag azzal telt el, hogy a HD-DVD-vel küzdött, ami kb megfelezte a terjedést.

    A DVD-nél az első 3-4 év ugyan így gyenge felfutási eredményeket hozott és csak valamikor 2000. környékén a PS2 megjelenésével egy időben kezdtek az eladási számok emelkedni.
  • Adenoma
    #12
    jaja, csak ne lehetne azokat a fránya blu ray filmeked összetömöríteni egy 2-2,5 gigás br-rip-be.
  • qwas
    #11
    Akkor már legyen 20-30 millió, hogy egy szuper kis ház is benne legyen.
  • FoodLFG
    #10
    höhö elmondta, hogy mitől tartja gyengének, ott van a vessző után az indoklás.
    Neki nem éri meg. Ennyi. Utalj át neki olyan 2-3 milliót, amiből már szuper kis házimozi rendszert lehet kiépíteni, és akkor szerintem neki is bele fog férni a blu-ray lejátszó. Mert miért ne..

    Nem kell feleslegesen kötekedni. :P
  • zola2000
    #9
    De a blu-ray filmeknek nem akármilyen képminősége van, egy jobbfajta fullhd plazmán, és már van olyan elterjedt a blu-ray mint a dvd volt életciklusának ebben a részuében. (az els bd lejátszók 2006 közepén jöttek, 3 éves, a dvd 2001ben sem volt sokkal elterjedtebb mint most a bd, és 2001ben is jó drágák voltak a dvd lejátszók.
  • TeDDyRuSh
    #8
    Márciustól itt ott kapható már 256GB-os pendrive a Kingstontól. Blue-ray tényleg feleslegesnek tűnik, sőt ,a külön egységként működő lejátszóknak is lassan vége, hisz egy beépített lejátszó szoftverel és egy 5.1-es hangkártyával egy ütős LCD-t össze lehet hozni.
  • gomyron
    #7
    szinte minden asztali dvd -n van usb csatlakozo, szoval nem all semmibol akarmit is radugdosni. de mielott hozzaszolsz nezz korbe a piacon hogy mikvannak es hidd el van aki hasznalja
  • [HUN]FaTaL
    #6
    Bedugom az USB portra és nézem róla a filmeket.
  • neoG
    #5
    És mit csinálsz a 64es USB peneddel mondjuk egy asztali DVD lejátszóban?
  • roliika
    #4
    Mondjuk mert már vannak 64 gigás pendriveok is.
  • sh0x
    #3
    Mégis mitől gyenge?????? A floppy jobb???? ha a hülyeség fájna.....
  • Nonix
    #2
    Ez a blueray tényleg elég gyenge, egyszerűen nem éri meg..
  • szlovákiai hun
    #1
    A bluray vagy már lassan 4-5 éve? van a piacon, de még sem eléggé elterjedt, mire elterjedne, addigra felváltja egy fejlettebb tároló egység, ami már lassan készül is a piacra.....