304
Retrokonzol-emulátor
  • koryne
    #104
    Köszi.
    Bár én ismertem, de hátha mások nem.
    Mindenki: ha már egyre több embernek van / lesz itt dingoo-ja és úgy tűnik, beindul a topic, csinálok valmi banner-félét. Ok?
  • [Jakuza]
    #103
    http://dingoo-a320.dcemu.co.uk/
  • koryne
    #102
    Nem, van natív is.
    Dingux-szal ezidáig nem jártam sikerrel :(
  • roland66
    #101
    köszi :P
    de a gbc emu csak dingux-on van nem? :)
  • koryne
    #100
    Tapasztalataim a GBC emuról:
    Az emuláció egész jó, egészen pici, nam zavaró grafikai bugokkal találkoztam csak. A Heroes of MM pl. a DS-es GBC emun katasztrófa volt, össze-vissza villogott, játszhatatlan volt. Dingoo-n néha bevillan egy-egy pixelcsoport, de egyáltalán nem zavaró mértékben. Sebességre tökéletes.
    A hang viszont szörnyű! Amíg nem jön ki egy újabb verzió, azt érdemes kikapcsolni :)
    Egy kis trükk: a dingoo nem fogja látni, ha sima gb romokat másolsz a gépre, de ha átnevezed őket .gb-ről .gbc-re, minden további nélkül lejátsza ;)

    Roland: ok, majd segítek :)
  • roland66
    #99
    akkor megnyugodtam :) (egyébként reménykedtem benne,hogy csak nyaralsz :D)
    kellesz majd nekem ha megjött a dingoom =)
  • koryne
    #98
    Na, micsoda élet lett itt, amíg én a Balatonon voltam (utolsó nap meg jól leégtem -.-)
    Roland: dehogy tiltottalak le, csak a Balcsin nem volt net :)
    Anubys: 7Days-ben az első napot csináltam eddig meg (gyakorlatilag csak kipróbáltam), amit láttam belőle, tetszik. Elég őrültnek tűnik.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Csak a 2. nap elején kicsinált valami nagydarab, fehérbőrű tag, aki nemtom, hogy került a házamba, de takarodjon :C
  • rumkola
    #97
    nem tökéletesek az emuk, de jól játszható a nagy többség
  • roland66
    #96
    A Crown mobilra készült :) de biztos elérhető lesz konzolra is
    (bár én már most látatlanba unom ezeket a mászkálós dingoo játékokat, egymás utá 3-4...változatos :D)
    inkább csinálnának valami egyedi ügyességi játékot vagy nem tudom :)
  • roland66
    #95
    tessék itt vannak az újak:
    Dingoo Games
  • dickhead
    #94
    Egy másik játék,csak kérdés hogy mikor lesz elérhető.

    Crown
  • dickhead
    #93
    Innen meg letölthető:

    Letöltés

    Lehet hogy teljes verzió mert 16 megás,csak most kezdtem vele játszani így nem tudom biztosan,de mivel a demó 8 mb-os ez valószínűleg full game.

    A menü angol,a játék hínai nyelvű,de játszható így is.
  • dickhead
    #92
    Ez talán működik.

    Helltriker2
  • dickhead
    #91
    Sikerült találnom egy új Dingoo játékot,pontosabban csak a demóját.

    Képek itt:
    Hellstriker2
  • dickhead
    #90
    Küldtem a címedre levelet,remélem megkapod.
  • roland66
    #89
    Reméljük neked is össze jön :) sok sikert :P
  • Alvarez
    #88
    Hello!
    Én nagyon nagy retrogame fan vagyok, volt egyszer egy Nintendo DS lite -em, amit nagy részben azért vettem, hogy majd emuláljak rajta SNES, NES, GBA, SEGA cuccokat, de nem futottak rajta rendesen. El is adtam vagy egy fél éve. De most hirtelen, teljesen véletlenül ráakadtam a Wiz -re ami nagyon lázba hozott és annak kapcsán most itt a Dingoo A320, ami mégjobban, mert tökéletesebben futnak rajta az emulátorok és még az ára is kedvezőbb!
    Extázisba vagyok! AKAROM!

    Kérlek dickhead küldj egy mail-t hol jutok hozzá!

    ímélem:
    somafulop kukacdzsímélpontkom - a spam miatt így írtam de remélem eltudod olvasni. Csak magyarosan olvasd ;)
  • roland66
    #87
    keress rá youtube-on. jónak tűnik :)
    meg folyamatosan fejlesztenek gémeket rá. (kínaiul van még plus 5-6 játék)
  • Anubys
    #86
    Engem az érdekelne, hogy mennyire "minőségiek" a Dingoo-s cuccok. Konkrétan ez a horror cucc a 7 days (?) vagy micsoda, ami a képek alapján jónak tűnik. Tapasztalatok?
  • dickhead
    #85
    Ha valakinek kell Dingoo 21000-ért én is tudok hozni ha kell.
    A gp2x-es psx emulátor egy kalap szar,néhány egyszerű játék fut rajta tökéletesen a többi szaggat de nagyon.
    Szerintem Dingoo-ra is jön majd psx emu.
    A dingux feltétele bonyolultabb,mini sd-re kell cuccokat felrakni és onnan boot-ol majd be a linux.Most próbálkozom vele több-kevesebb sikerrel.A gp2x-es emulátorok nem mennek majd rajta,ez biztos.
  • roland66
    #84
    hehe :D most nagyon rávagyok kattanva a dingoora így hát muszáj volt nektek is elmondanom :) és ha mondjuk én felteszem a gp2x emut utána rátudom tenni a gp2xre irt emukat is? :D mert ahoz van ps1,psx stb :)
    én vaterán vettem a 21ezer ft-os csávótól. árban kb ugyan ott vagy mintha kinntről rendeled (nahjó dx-en olcsóbb de irtátok h ott levélként is képesek lennének elküldeni :S) és nekem pont jó is mert személyesen is át tudom venni :) ha gondolod megadom privibe a mail címét.
  • WiZZaRD
    #83
    Megelőztél:). Fel lehet még hajtani valahol, hogy ne külföldről kelljen rendelni?
  • roland66
    #82
    nekem is ez a véleményem :) egyébként ugyan úgy kell a dingux-ot is feltenni mint a sima dingoo softot? :) és utána ugyan olyan lesz csak tudom futtatni rajta a linuxos emukat stb?
  • dickhead
    #81
    Volt gp2x-em és a Dingoo köröket ver rá.
    Az összes emulátor jobban fut Dingoo-n mint gp2x-en.
    A Dingoo-ra is megjelent linux operációs rendszer,így az összes gp2x-es játék,Doom,Duke Nukem stb ugyanúgy megy,de árban és méretben jóval alatta van. Dingoo a legjobb választás!
  • rumkola
    #80
    ez csak linuxxal moddolt gépen fut....
  • roland66
    #79
    kutakodtam kicsit a témában és megjelent a dingoohoz a gp2x emulátora (erősítsetek meg ha ez mégsem az) itt tölthető le: EMU
    (gp2x egy linux alapú kézikonzol mely drágább a dingoonál)
    és gp2x-hez játékok
    Mivel nekem még nem jött meg ezért létszíves teszteljétek és ha én tévedtem az emuval kapcsolatban szóljatok :) (remélem nem így van mert gp2x-re igen jó játékokat csináltak már :D)
  • roland66
    #78
    hello! :) ma vettem én is egyet vaterán 21ezerért. írtam a gyereknek h mikor tudnánk személyesen megoldani a cserét. már nagyon várom :D
    régebben koryne-nek írtam emailt ez ügyben aztán beszéltünk is msn-en de valahogy mostanában nem láttam fent (talán letiltottál? :$)
    nekem a fehér tetszik ;) és szerintem nagyon jó vétel is. néztem több ilyen game playert a neten amikhez viszonylag olcsón lehet hozzá jutni de azokon csak 1-2 emu fut. szóval ez a kis plusz felár megéri szerintem!
  • koryne
    #77
    Sztem nincs ebben semmi fura, fejlesztettek az emukon.
    Felraktam a GBC emut is, olvastam róla, hogy még eléggé xar... Amennyire meg tudom állapítani, az a Heroes of Might and Magic, ami minden más általam kipróbált emulátoron játszhatatlanul grafbugos volt, itt nagyon szépen muzsikál (hang bugos kicsit, de lehalkítva / kikapcsolva elviselhető). Megyek is és kipróbálok még pár GBC progit, majd azokról is írok.
  • rumkola
    #76
    megcsináltam, sokkal jobb lett, crash-ek nem rángatnak, hangok nem recsegnek.... fura
  • koryne
    #75
    Jaja, usb-ről. Az az adapter is csak szimplán egy hálózatra köthető usb port. Ja, linker módban nem tölt, tehát csak akkor fog tölteni, ha látod a menüjét. Ha meg nem olyan eszközről töltöd, amivel linkelni is lehet (pl a hozzá adott adapterről), akkor csak egy töltöttségjelzőt fogsz látni.
    Mellesleg nagyon jól bírja az akksi!
  • rumkola
    #74
    Ok ennyire nem néztem utána. :)

    Újabb hülye kérdés: hogy a faxba töltöm? A hozzá adott adapter nem a mi szabványunk. USB-ről töltődik?
  • koryne
    #73
    SNES, SMD emu how-to???
    Felmásolod a romot oszt megy (tényleg)
    Snesnél néha a frameskipet kell pöckölgetni, hogy beállítsd a rendes futási sebességet, SMD-nél néha csíkozódik (főleg a sonicok, de azok amúgy is szarok), de jól szokott menni (Flashback, Road Rash-ek, Paws of Fury mind ok). Ha tudsz valami olyan gamét, amit Genesisen érdemes játszani, oszd meg pls :)
  • rumkola
    #72
    köszi

    snes és genesis emuról is jöhet ide a how-to ha ván rá erőd :))))
  • koryne
    #71
    Gyorsteszteltem: Earthworm Jim 1 tényleg szar, 2 teljesen jól megy. Crash-eket nem próbáltam, mert van belőlük egy rakat és nincs kedvem mindet kipróbálni, lilát hányok attól a randa bandicoot-tól (tényleg a dingó nem eszik bandicoot-ot? )...
    Doom 1-2 is szaggatós, GTA Advance meg kifagy.
    Another World jól megy, Metroidok, Castlevaniák, Alien Hominid szintén. Több most így hirtelen nem jut eszembe, a figyelmemet egyébként is a snes emu köti le :)
  • koryne
    #70
    Jah, és érdemes az "A320_Recovery_Tool_Complete" csomagot letölteni a procedúrához, abban minden benne van, ami kellhet (LCD driverek, linker driver, rootfile-ok, stb.)
  • koryne
    #69
    Megjöttem, látom hiányoztam :)
    Firmware frissítés lépésről lépésre:
    1. Mindenképpen legyen a dingoo-ban bőven nafta, nehogy útközben lemerüljön
    2. Nézd meg, milyen típusú LCD van a kutyusban: System setup menü -> About menüpont, utána fel-jobbra-le-fel-jobbra-le; ez behozza a rejtett infokat. Az LCD Module sorban lesz több minden, a lényeges az ILI9325 vagy ILI9331-es kód. Jegyezd fel / meg, hogy Neked melyik van.
    3. Ments le mindent.
    4. Nyomd meg a B gombot a dingoo-n, közben valami keskeny tárggyal nyomd be a resetet. Dugd rá a szgépre (ha eddig nem lett volna), ezzel bekerül linker módra. A gép új hardvert fog jelezni, még akkor is, ha simán másolás miatt volt már a gépre dugva. Add meg neki az usb_drv mappában levő drivert (szigorúan azt!).
    5. Indítsd el a flashutil.exe-t. Az install driver gombot elvileg békén hagyhatod, mert azt már az előbb felraktad. A system dl config részhez tallózd be a megfelelő LCD drivert (ILI9325 vagy ILI9331), a firmware file-hoz pedig az 1.03TD-3-at. Majd kattints a burning system gombra.
    6. Értelmetlen dolgokat fog kiírni a progi, miután kiírta az 1. sort, a dingoo kijelzőjén megjelenik a flashing firmware (vagy valami ilyesmi), ha mindent jól csináltál. Ezzel ellesz egy pár mp-ig, mikor kiírta a 4. sort is, kész a flash, kiléphetsz a progiból.
    7. Húzd le a dingoo-t az usb-ről, majd reseteld, most a B gomb nélkül. Nem fog rendesen bebootolni, ne ijedj meg. Kösd rá megint a gépre, most már a hagyományos módon és másolj be mindent a root_files mappából a dingoo gyökerébe, a lementett gamékat is visszateheted a helyükre. Amire szól, hogy már létezik olyan file, azt nem érdemes felülírni.
    8. Válaszd le a dingoo-t usb-ről, majd reseteld harmadszorra is (B nélkül). Ha mindent jól csináltál, akkor ismét van egy működő dingoo-d, kicsit fejlesztett alkalmazásokkal ;)
  • Terensz
    #68
    Szokott néha
  • Lammer
    #67
    az asszony csatangol?
  • Terensz
    #66
    Az enyémet Koryne csinálta, ő pedig most nincs itthon, várnod kell.
  • rumkola
    #65
    Írja már le nekem valaki szájbarágósan mit csináljak. :)