91
Mindenféle hangya és termeszekről is lehet beszélni
  • Falcon87
    #51
    Én egyszer (már nemtom miért) egy fa ilyen repedésében turkáltam, de olyan, balfasz voltam, hogy tiszta hangya lett a kezem. Elvoltak amúgy, szaladgátak a karomon, az egyik a körmömet baszogatta, azt leütöttem, erre az összes többi egyszerre belémmart :D vagy három napig azt hittem, beszarok :D:DDD
  • Legend Killer
    #50
    a kérdőjel nem kell, véletlen nyomtam be oda.
  • Legend Killer
    #49
    :D? igen azokat láttuk mi is nem rég, vett anyukám vmi rovar irtó szart, de mondtam neki, hogy felejtős. Megszokják előbb-utóbb.
  • bakvarnyu
    #48
    Bírom amikor bedobsz közéjük egy legyet vagy más rovart és elevenen tépik felfalják, aztan a maradekot becibálják magukkal a lyukba . Meg amikor lent felejted főzeléket a lábasba a földön és másnap tele van velük a tál.Legjobban szeretem a júniusban előbújó szárnyashanygákat, mindenfele repkednek a szobaba ejfel fele.Lecsapsz negyet, jon helyette negyven masik.
  • lordbalu
    #47
    Hangyafarm
    itt megveheted
  • Legend Killer
    #46
    es most meg kedvencenek tartsam?

    mondta vki te állat, hogy annak tartsd?:D senki nem kérte.
  • Legend Killer
    #45
    )amire az ember nemfog venni 100fele permetszert meg akkor nem erdemes termeszteni mert siman merget eszik...inkabb a hangyabolyt irtja az ember...


    lángszóró

    amúgy a téma adott, mindenről lehet beszélni :P. én nem vok mestere a témának.
  • Legend Killer
    #44
    :DDDDDDDDDDDD
  • Cuchulainn
    #43
    Elöljáróban megjegyezném, hogy általában véve fölfordul a gyomrom a hozzáállásodtól. "Van ennek valami haszna? Nem? Akkor mérnem irtjuk már ki?"

    De csak a kedvedért: Egyes hangyák (értsd:1-2 faj a hazaiak közül) a levéltetveket ugyan valóban védik és terjesztik, de ez (hacsak nem egy tízmilliós hangyakolónia van a szomszédodban) minimális befolyással bír a fák tetvességére, a fáid attól még tetvesek lesznek. Sok hangyafaj él együtt a tetvekkel, és táplálkozik a kiválasztott ún. mézharmatból, de csak kevés pesztrálja aktívan a tetveket. Ezek egyike, a Formica rufa (Erdei vöröshangya) VÉDETT.
    Ezen túl viszont a hangyák kifejezetten hasznosak, számos kártevő rovar lárváját és hernyóit pusztítják.
  • Dzsega #42
    nekem vannak halaim azok sem hoznak hasznot...
    van aki pókot tart, mások egyéb "haszontalan" állatot. miért ne lehetne tartani hangyát?
  • OrioN the S
    #41
    :D szerencsetlen pok.... milyet bepanikolt :D egybol reszelt le mindenkit :o
  • desigo
    #40
    bácsi hangya :)
  • Falcon87
    #39
    Amúgy +fav, érdekes topik :)
  • Falcon87
    #38
    Azért a pók se kutya
    Hogy ,,ugrál" már
  • nandorb
    #37
    na csak azt aruld el mit akarsz roluk beszelni,meg mond hogy mivel ajanlatos irtani oket...mert en irtom oket otthon kertben,stb...csak kart tesznek...

    Pl. Leveltetves fakon szoktak lenni mert szeretik a tetveket de viszont az egyik farrol a masikra szaporitjak a tetveket jelemzo,mert leszedik es a szel tovabb fujja a mergezett tetvet,tudniillik, hogy mindig van par rovar,kartevonoveny ami ellenallo vmi. uton a permetszerre,es igy tulelt egyed tovabb fejleszti a csalodot tudni illik azt is hogy a leveltetvek gyorsan szaporodnak vagyis:pedogenezissel(kicsi leveltetu kepes szaporodni)amire az ember nemfog venni 100fele permetszert meg akkor nem erdemes termeszteni mert siman merget eszik...inkabb a hangyabolyt irtja az ember...

    a masik meg gyomirtaskor:gondot okoz kezettamadnak...stb....


    es most meg kedvencenek tartsam?

    Hasznot add vmient.?
  • Cuchulainn
    #36
    Na ezeket is de tarkón csapnám egy léccel...
  • Legend Killer
    #35
    ja, ezt láttam. azt írták ott, hogy elvileg mezei hangyák :S. a kommenteknél.
  • Legend Killer
    #34
    érdekes, kösz.
  • Cuchulainn
    #33
    Más rovarok lárvái értékes és könnyen hasznosítható fehérjeforrást jelentenek. :)
  • MerlinW
    #32
    Fire ants vs Iraqi Spider
  • Legend Killer
    #31
    amúgy a hangyák miért támadják a termeszeket?
  • Legend Killer
    #30
    de tök szar:D

    n1, akkor ízlések kérdése :D.
  • MerlinW
    #29
    No mégegy:

    Discovery: Tűzhangyák
  • Cuchulainn
    #28
    Hát igen, nem véletlenül hívják őket úgy ahogy Solenopsis invicta - Veretlen tűzhangya
  • MerlinW
    #27
    BBC: tűzhangya és az ember
  • ForzaInter
    #26
    Miért kapna? Csak képet közeli képet linekl egy hangyáról, témával kapcsolatos pont.:D
  • Legend Killer
    #25
    egyébként a termeszeknek bámulatos az építészeti képességük. dokumentumfilmeken hatalmas várakat lehet látni.
  • Legend Killer
    #24
    nem tudom téged mennyire zavarnak, úgy tűnik egyáltalán.
    de nálunk volt már, hogy kijöttek este tavaly nyáron asszem és mászkáltak a nappaliban. szép kis területet bejártak és nem néhány fős felderítő csapat, hanem annál több.
    konyhát is megjárták, aztán másnap kaptak a képükre.
    szal míg megférnek a ház olyan zugaiban, ahol nem látom őket és csak néha jönnek ki körül "szaglászni", akkor oké, csinálják, de ez a tömeges testmozgás, na ezt már nem tűröm részükről :P.
  • Legend Killer
    #23
    akkor valszeg ezzel kevertem.

    #15: unatkozol? csak folytasd, majd kapsz vmit érte a modiktól :D.
  • Cuchulainn
    #22
    Mellesleg nem feltétlenül, állítólag Afrikában és Dél-Amerikában a bennszülöttek kifejezetten örülnek, ha vándorhangyák vagy tűzhangyák érkeznek, mert kiirtanak minden elképzelhető élősködőt és kártevőt majd továbbállnak.
    Csak ki kell várni azt a pár napot míg eltakarodnak a házból és voila - ingyen nagytakarítás :)
  • Cuchulainn
    #21
    Igazából sohasem értettem miért kéne kiirtani a házból a hangyát - miben zavarnak?
    Jó persze némi higéniára szükség van, hogy ne legyen belőlük egy milliós kolónia, de azért az nem olyan nehéz, egy kisebb bagázs meg nem zavaró különösebben.
  • akyyy
    #20
    jah először engem is, de msot valahogy megnéztem vagy 100 elektromikroszkóp képet:D érdekes
  • Bruk
    #19
    Szerintem te is gondolod hogy én nem arra a fajtára gondoltam. Ugye? Na jól gondoltam. :)
    #12 Amíg nem másznak rám engem nem zavarnának. :D
  • 5m0k3sh0w
    #18
    na mégegy hsz és akkor már nem is látom
  • 5m0k3sh0w
    #17
    b+ már ráz a hideg
  • [NST]Cifu
    #16
    A tűzhangyák családja (Solenopsis) mintegy 280 alfajt fog össze, és európában is megtalálhatóak. Amire te gondolsz szerintem az a Solenopsis invicta, ez az a faj, amelyiket Dél-Amerikából behurcolták az USA-ba, Ausztráliába, sőt, Kínába is. Ez az a faj, amelyik igen agresszíven terjeszkedik, és az embert is megtámadja.
  • akyyy
    #15
  • Legend Killer
    #14
    ja, de ezek úgy tudom, hogy Amerikában találhatóak leginkább :S.
  • [NST]Cifu
    #13
    Erről a Tűzhangyák családjával közelebbi ismerkedésbe került embereknek más véleményük van szerintem. Ők az a család, amely tarvágást végez a boly környékén. :)
  • Legend Killer
    #12
    igen. főleg, hogy nem vörös hangyák, hanem fekete normális, szelídek :D.
    bár azért az valóban idegesítő, hogy a popcornon másztak, megértem :D.
    de Bruk jól beszél, tulajdonképpen a hangyák amolyan nagy takarító brigád, hiszen minden lehullott morzsát és hasznos anyagot elvisznek. de érthető módon a házakban mégse szívesen látott vendég.
    ilyenkor viszont nincs más hátra, mint valami rovarirtó szerrel kegyetlenül oda pörkölni nekik, de előbb-utóbb sztem ennek a hatását is magukba szívják és sokadszorra meg se kottyan nekik.
    aztán jöhet a rovar irtó, már, ha tud vmit kezdeni velük:D.