6493
MechWarrior Online
  • Kotomicuki
    #6213
    De, eléggé mag vannak csúszva: lehet, hogy csak nem akartak több bevételhez jutni és most is csak azért csinálják, mert már lerágták a fülüket a fórumokon miatta! :D

    Szvsz, csak a németek eltartották volna az EU szervert...
  • Torzonborz
    #6212
    Kicsit mintha elkéstek volna ezzel :D
    Vagy nem ?
  • Kotomicuki
    #6211
    Mintha EU szerver beüzemelésén munkálkodnának...
  • [NST]Cifu
    #6210
    MWO vs. MW:LL. Mindkettővel játszottam, egyik sem tökéletes. Az MW:LL ott szúrta el, hogy megpróbálta összfegyvernemivé tenni a játékot. Ehhez sokkal több játékos kellene a pályákra, és alapjaiban meg kellett volna oldani a balance problémát. Ezt nem sikerült soha kezelniük. Aki nem játszott vele, az fogja az MWO-t, és gondolja el, hogy a szétesés határán álló ellenfél Mech-ből kiugrik a Mechwarrior, aki valamiért jumpjet-es power armor-t visel, és nekiáll Small Laser szintű fegyverrel reszelni téged. Ha AC/20-ad, Gauss Gun-od, PPC-d, esetleg LRM/SRM/SSRM-ed van főleg, akkor innentől kezdve sütheted is, akár alapból ki is ugorhatsz te is a Mech-edből. Elviekben ilyenkor lenne értelme a Machine Gun-nak például. De nem nagyon volt, mert az apró emberi méretű célpontot nagyon nehéz eltalálni, ha az illető ráérzett a jump jet használatára.

    A szárazföldi járművek nem voltak rosszak, a kisebb célfelületet azzal ellensúlyozták, hogy a pályák többségén nem találtál sík felületet, így a Mech-ek sokkal jobban ki tudták használni a terepadottságokat.

    Az alapötlet nagyon jó volt, tele volt iszonyú jól megkomponált dolgokkal (csapatmunka) de egy MOD szintű játéknál nincs erőforrás ennyifelé széttöredeztetni az erőforrásokat. Ki kellett volna hagyni a gyalogos dolgot (még akkor is, ha iszonyú poén volt, amikor elfoglalták egy ellenséges Mech-et), plusz a repülőgépeket, és többet törődni a balance-al, valamint a bugvadászattal.

    Ehhez jön még a játékosállomány, amely gyenge lábakon állt. Kevés jó szerver, és mivel nagyon rétegjáték, plusz nem is Stand-Alone, így csak az elvakult fanatikusok nyomták vele. Ha frissen belekerült valaki ebbe, akkor darálógép, mert amíg valaki megtanulja az irányítást, vásárlást, mikromanagementet, addig az életkedve is elmegy, ugyanis aladdig semmi (szó szerint) sikerélménye nem lesz.

    Ezzel együtt nagyon sajnálom, hogy bezár az MW:LL, mert a maga módján nagyon jó cucc volt...

    @Masakari: nagyon jó volt az MW:LL-ben a pályák mérete, de az már kevésbé volt jó, amikor 1 perc, amíg megveszed a járművedet, és beszálsz, jó esetben 3-4 perc kutyagulás után érsz el a frontvonalba (rossz esetben / pályán már a hangárban kilőnek, ugyanis a BaseRape nagyon ment), ahol az esetek 75%-ban így néz ki: Gaus-al valaki 1km-ről lefejez / Kapsz 3-4 volley LRM-et / rádront valami light Mech, NARC-ot szúr rád, és elszelel, a továbbiak az előző szerint, de immár az összes LRM rád jön / jön egy profibb játékos, aki úgy táncol körbe, hogy közben 10 másodperc alatt mosogatórongyot csinál a páncélzatodból / összetalálkozol egy gyalogossal, aki 5 perc alatt csinálja ugyanezt meg.

    Játékélményben ugyanúgy nincs meg az a fajta élmény, amit (szvsz) a játékosbázis keres(ett).
  • Masakari
    #6209
    Megnéztem pár videot a topicban és őszintén nagyobb feelingje volt az LL-nek :D ez,hogy van minden féle fegyvernem rohadt hangulatos,és a pályák is kellően nagyok és faszák mint mech4ben pl. MWO mapok szerintem nevetségesen kicsik.
  • s1lkforrent
    #6208

    Na a Gaijin meg április elsején rákontrázott


    Ne adj isten komolyan betesznek mecheket a War Thunderba, egyből kihalnak az MWO szerverek.

    MWO-tól talán túl sokat is vártam, de a valóság sajnos kijózanító volt, a World of Tanks rendszeréről koppintott szigorúan mechre korlátozott deathball kergetős PVP elment egy darabig, de most már 3. éve nem tudnak mutatni semmi újat, és a biztonság kedvéért a pár fokkal kreatívabb Living Legends alternatívát is rövid úton kinyírták.
  • s1lkforrent
    #6207
    SO WHAT'S THE DEAL WITH MWO AND MW:LL - jó kis topik tessék végigolvasni
  • Annihilator100
    #6206
    Én eddig 2 nap prémium időt ( persze holnap dolgozok) , rahedli mc-ét meg cbill-t. Valami cockpit item még jó lenne :)
  • MaRee
    #6205
    Én nyertem egy nap premium időt, meg mc- is már
  • Kotomicuki
    #6204
    Hét napos event veszi kezdetét, akár még hasznos dolgokat is lehet rajta nyerni!

    Hogy fogunk mi örülni, ha végre egy fölakasztható pilótafülkedíszt kapunk a sok AC 2 lőszer és SHS után...
  • Kotomicuki
    #6203
    Pedig, a festési menü a mintákkal nyit és uú kell görgetni - és használni - őket jobb alul, mint a színeket.
    Ha vmilyen spéci, pénzért megkapható, vagy juti-mech-mintát szeretnél, azt csak a hozzávaló csomag megvásárlásával lehetséges - "ingyen" nem osztogatnak ilyet...
  • danone
    #6202
    Egy azik kedvenc Mech-emen DUAL AC/20 van, és nem egyszer esik meg velem, hogy egy ravent 3-4x is eltalálok tisztán hátulról és simán elszalad... A ~16 HP-hoz és a ~10-es armorhoz képest az nem is rossz :D
  • DonZorro
    #6201
    Skacok, segítsen valaki lécci!
    Hogyan tudok "CLAN" (wolf, jade, bear, jaguar) színekre illetve mintákra festeni MECH-eket?
    A színek megvannak, meg tudom venni őket de a mintákat nem találom sehol sem. :$
    KÖSZIII
  • Kotomicuki
    #6200
    Azért kezdenek szivárogni a kredites mezőnybe és előbb-utóbb, pláne most, hogy jön a 3. hullám is, a régiek úgyis megvehetők lesznek a játékbeli pénzért.
  • xblades
    #6199
    És még mindig csak pénzért lehet őket megvenni?
  • Kotomicuki
    #6198
    Aki szeretne 3 nap prémiumot, az játszon most egy kicsit érte!
  • Masakari
    #6197
    Haha ismerős érzés! csak nekem a Spideremmel van ez! :D
  • Kotomicuki
    #6196
    Ismét csak a wot-os hasonlatot tudom felhozni, ha benne ülsz, akkor már egyáltalán nem olyan tartós az a light, mintha ellened volna -> 3-4 lövéstől fekszik a nyeremény Raven-em, csak azt nem értem, hogy az ellenem lévők miért nem tudnak így viselkedni!
  • Masakari
    #6195
    Tudom hogy ki lett ez már beszélve ^^ de a Light mechek esetén a problémák miatt ez az armor plusz 1 hatalmas előny ami miatt sokkal inkább a harctér farkasai mint az assault mechek
  • [NST]Cifu
    #6194
    Anno ezt már kiveséztük. Két opció van:

    -Vagy durván lekorlátozzák a customizálást, hogy ne boat-okkal járjon mindenki, és akkor a sima páncélzati értékek is jók valamire (mert egy átlagos Med. Mech esetén az AC/5 + MedLas + SRM-6 vagy PPC + LRM-10 fegyverzettel senkit sem fogsz oneshotolni a saját szinteden).

    -Vagy lehetővé teszed, hogy customizálsz, de akkor a páncélzatot buffolni kell, különben kb. OneShot-bajnoksággá degralálódik az egész.

    Mivel mindenki imádja a customizálást, és alapvetően játékélményről szólna a dolog, és nem a sniperkedésről ezért a lehetőségek csak elméletiek, valójában fix 2.-es a döntés.
    Utoljára szerkesztette: [NST]Cifu, 2015.02.25. 22:50:56
  • Masakari
    #6193
    Számomra a Kintaro mindig mumus. Mindig az az érzésem, hogy sokkal több páncél van rajta mint amennyi...túl jól bírja szerintem :D
    A light mechekkel meg nekem is kivan a faszom. szar az engine/hitbox/netkód...valamelyik és hiába lövöd telibe mégse...vagy épp nem annyit sebződik mint amennyit kéne. Szóval nagyon nem stimm. Illetve szerintem ez a duplázott páncél érték minden mechnek még 1 elbaszott dolog. a Light mechek főleg a fenti hiba miatt kb elpusztíthatatlanok és sokkal erősebbek mint kéne. Jobban félek 2 light mechtől ha szembe jönnek mint 1 Atlastól pl....Light mechnek illene kifeküdnie 1 jobb sorozattól nem pedig röhögve elfutni narancssárga páncéllal pl....(emlékszem anno MEch4ben 1 Cougert telibe kapott 1 C-lb20xac sorozat az azonnal dőlt is el és villogó vörös volt a CT,és ezzel eszembe is jutott még 1 hibája a játéknak...nagyon csesznek bele,hogy visszategyék az ütközést és borulást....(ez főleg a duplázott páncélú lightok ellen lenne jó mert ha ki tudnád gáncsolni akkor amég feláll meg tudnád kínálni elég szépen))
    Utoljára szerkesztette: Masakari, 2015.02.25. 18:26:41
  • Kotomicuki
    #6192
    De ez változó: a Kintaro-m van, hogy elsőre összeesik, de van, hogy egész jól bírja a gyűrődést - nekem sem tetszik ez a "wot-os" kiszámíthatatlanság... (nem érzem a fejlesztett páncél +40%-os hatását - vele és nélküle is szélsőségek között)
    A Stormcrow meg egyenesen kiüthetetlen, egyes esetekben; és az új jövevény Panther is túl jól bírja, a többi, hasonszőrűhöz képest!

    Amíg nem lesz normális EU szerver (most eléggé "nehéz" light-ra vadászni, de néha a körülöttem lévőket is méterekkel "átpozicionálja" a játék), addig költeni biztos, hogy nem fogok rá!
    Utoljára szerkesztette: Kotomicuki, 2015.02.25. 10:20:21
  • Masakari
    #6191
    Egy medium illetve light illene, hogy pik pak kifeküdjön egy alfától :D de pont h nem.... am ahogy írod ha nem veszed komolyan akkor ok egyébként sajnos még mindig nem.
  • Isi78
    #6190
    Most én is beléptem fél év után.... De nem ájultam el. Imádom a világot ha nem veszed komolyan a játékot akkor elmehet. De az hogy egy med gép pikk pakk kifekszik egy alfátol az nekem most nem tetszik. :)
    Holnap még van a kapott 3 nap prémiumból lehet azt lejátszom... :) A többi még kérdés.
  • Cobra.
    #6189
    Én már egy éve várom, hogy legyen érdemi javulás, de inkább csak romlik a helyzet. Már amennyit észrevettem az idei 4 meccsem alatt.
  • Ry0K3N
    #6188
    Érdemes megpiszkálnom egy bottal a játékot vagy várjak megint egy fél évet hátha lesz belőle valami?
  • Masakari
    #6187
    Jön az újabb klános hullám...megint jó drágán. DE!!! most végre jön 2 kedvenc mechem....Shadow Car és Cauldron-Born jeeeeeeeeeee
    És van 1 újabb event is amivel champion ravent lehet kapni ha megcsinálod meg még egyéb dolgokat.
  • Annihilator100
    #6186
    És 24 assist-ért pedig 1 napos prémium időt adnak :) Elég jó lesz.
  • Kotomicuki
    #6185
    Egész jó event kezdődik este 7-től!

    Egy garázshelyért 24 kill-t összeszedni az nem egy nagy feladat, 3 nap alatt!
  • Masakari
    #6184
    uhh. hát ezen nagyon csúnyán besírtam most képregény :D
  • Masakari
    #6183
    Én úgy csináltam meg őket hogy bementem az ellen pofájába és óvatosan adtam nekik az áldást(ha jól emlékszem assault mechekkel csináltam őket). Ami nem lett meg az 2kill 3assist 441damage 109 pont lett a végén
    Ami meglett az meg így lett meg
    3 kill 3 assist 661 damage 133 pont
    2 kill 6 assist 430 damage 169 pont
    0 kill 6 assist 262 damage 137 pont
  • Kotomicuki
    #6182
    De nekem még nincs normális LRM, scout (jó pályán; ha győzne a csapat és a 6-7 assist-ra játszva) vagy assault mech-em (önerőből kiosztani a sebzést és kill-eket), amivel könnyebben lehetne teljesíteni a küldetés feltételeit: nekem nagyon nem fekszik ez a támogató nehezeimmel (se nem gyors, se nem üt nagyot, se nem állja a pofozkodást a kívánt mértékben a meglévő flottám).
    Ha - véletlenül - be is jönne a 6-8 assist-gyanús találat, akkor a csapat nem nyeri meg a meccseket; 5-700 sebzésnél és 3-5 kill-nél többet meg nem tudtam elérni, így még a közelében sem vok a 130 pontnak, a legtöbb esetben!

    Remélem, hogy ezt is átviszik majd egy(-két) másik hétvégére is, hogy legalább pár, akciós garázshelynyit ki lehessen farmolni belőle.
  • Masakari
    #6181
    4 meccsből 3szor meglett. nem erőltetem annyira. 100 meccs lenne a 2000MC-t kiszedni,ennyit meg nincs lelki erőm bele ölni.
  • Kotomicuki
    #6180
    Másnak hogy megy ez a 130 pontos event, mert nekem nagyon nem akarja szórni a pontokat, így még a tizedét sem tudom "kiszedni" a a lehetséges nyereménynek?!
  • bardocz
    #6179
    Hogyan tudom az irányítást átállítani? Folyamatosan mozog, mert alapból a kormányra meg pedálra rárakta a mozgást a gép. A beálíltásoknál rákattintok duplán, akkor kiírja, hogy bind key, de mindegy mit nyomok, nem csinál semmit. Így kipróbálni sem tudom.
  • Masakari
    #6178
    CW-re azért nem éri meg szerintem elnyomni mert 1 kör sokáig tart és a megszerzett xp-t a 4 mech között osztja el a meccs végén. Szóval akkor inkább sima meccseket éri meg tolni,azok gyorsabban pörögnek és több xp-t is hoz 1 meccs az adott mechnek.
  • XenHai
    #6177
    Most 1 kör cw után én lehet be nyomom.
    Egészen jó hangulata volt.
  • Masakari
    #6176
    Rá kell érezni melyik bolygón van a csetepaté^^ Elsőre nekem is 15-30 perc volt mire bejutottam 1re. utána ráéreztem mikor hova kell menni. Azóta max 1-10 perc a várakozási időm.
  • XenHai
    #6175
    Nekem még nem sikerült be jutnom...
  • Masakari
    #6174
    A játékélmény szerintem jobb mint régen volt. Bár még mindig kéne min javítani. CW meg végre van,csak még nem értem pontosan hogy a francba működik és mi pontosan az értelme(azt leszámítva,hogy a határok átrajzolhatóak/formálhatóak muhahahaha)