6493
MechWarrior Online
  • MBW126
    #6333
    Nova-vember event, fraction playban kell felderíteni naponta négyet hat napon keresztül 300 MC-ért, emellett lehet hatot játszani invázió módban, és akkor jön 3.000.000 C-Bills. Ha mindemellett Nova vagy Crab mech is meg van játszva, akkor valami cockpit kacatot is adnak.

    https://mwomercs.com/tournaments?t=201611nova
  • MBW126
    #6332
    A legutóbbi lucky bag eseményhez: úgy vettem észre, annál valószínűbben ad értékes nyereményt, minél nagyobb az adott csomagot triggerelő match score, az MC, premium day, mech bay mind 400+ körüli meccseknél jött.
  • Bucser
    #6331
    Hi regen jatszottam mar (van meg accom valami 14 mechel rajta).

    Az IS MASC megorizte azt a tulajdonsagat hogy csak bizonyos heat szint felett lehet bekapcsolni es utana extra hot general? (ergo speedert serebe csokkenti a firepowert amig aktiv)
    Utoljára szerkesztette: Bucser, 2016.11.05. 11:30:06
  • Atisz #6330
    Köszönöm, átnézem.
  • MBW126
    #6329
    Bal oldali Alt aktiválja, a felszerelés neve talán MASC, és ezzel a patchhel lett bevezetve, ugyanitt láthatod, mely mechek támogatták alapból, aztán azóta az újabbak specifikációja tartalmazza a támogatás meglétét:

    https://mwomercs.com/news/2015/06/1247-patch-notes-13405-16jun2015

  • Atisz #6328
    Kérdés: a sebesség túlhajtást, hasonló mint az override, hogyan lehet aktiválni? Valami extra, esetleg mechfüggő dologról van szó?

    Azért kérdezem mert pl. a gombelosztásnál nem találtam, viszont látok embereket akik használják, a célkereszt mellett egy félkörív töltődik és ad ideiglenes sebességnövekedést.
    Utoljára szerkesztette: Atisz, 2016.11.03. 17:44:01
  • Atisz #6327
    Az szép.

    Nekem sajnos többnyire felhasználható cuccokat (UAV, airstrike) ad, meg elég sok pilótafülkés díszítőelemet. Néhány mechbay-nek én is örülnék.
  • MBW126
    #6326
    Eddigi termés 330 MC, 4 prémium nap, 1 Mech Bay, kb. 600.000 C-Bill, 1.500 GXP, plusz az értéktelen vackok.
    Utoljára szerkesztette: MBW126, 2016.10.27. 23:11:15
  • Atisz #6325
    Igen, azóta esett 35 MC is, ami bár önmagában sok mindenre nem jó, de ha minden nap csak 1 ilyen jön, akkor már összejöhet egy bónusz mechbay :)
  • MBW126
    #6324
    Valóban, köszönöm, észre sem vettem, ezek szerint két esemény fut párhuzamosan.

    Azért a napi 15 luck bag átlagosan szép boostot ad, főleg ha MC, prémium nap, mechbay és más hasonló drága jószág esik ki belőle.:)
  • Atisz #6323
    A mai naptól (okt. 25) él egészen nov. 1-ig a Halloween esemény és mindenki részt vehet rajta, aki elér legalább 80 meccspontot egy meccsen, naponta többször is.

    Elvileg csak a hivatalos oldalon ( [URL=https://mwomercs.com/tournaments][/URL] ) lehet kiváltani, le kell görgetni egészen az aljáig és a 'Good Luck' feliratra kattintani. Nagy nyereményekre ne számítsatok, eddig 112 500 CB a legnagyobb, amit kaptam.
  • PAlex
    #6322
    Sziasztok!
    Nekem egy old school kérdésem lenne, remélem nem off téma itt :)
    Mechwarrior 4-et szerettem volna telepíteni (régi kedvencem), de jó pár éve nem játszottam vele, azóta a gépem is új, de már nem XP, hanem Win7 van rajta. Emiatt (gondolom, hogy csak emiatt, hiszen gyári eredeti lemezen van meg a játék) nem indul el, bárhogy próbálom a kompatibilitási hibajavítást a Windows által felajánlott XP beállításokkal.

    tud ebben valaki segíteni, hogy miként futtatható Win7 alatt eme "ősöreg" progi? :)

    Köszi előre is!
  • MBW126
    #6321
    Egyfelől ebben igazad van, másfelől nem esik le a karikagyűrű a hand actuatoromról, ha a felderítést is én csinálom. A CAP mellé mindig teszek valamekkora targeting computert a locking - és a range - boost miatt, ettől kezdve általában én tudok leghamarabb ráfogni az ellenfélre, és szeretem is a direct lockot, mert csak akkor működik az ARTEMIS és az Advanced Target Decay. Általában keresek valamilyen rálátást adó tüzelőállást, fedezékből kilépek - befogom-indítok-amíg repül, fedezékbe visszalépek, majd ki, hogy a becsapódás előtt ne veszítse el a lockot a célzórendszer, szóval én is szem előtt vagyok.

    Igazán azt akartam kihozni az egészből, az LRM-nek is megvan a maga helye az FP-ben is, ha az energy/ballistic boat mechekkel nem rambóznak, hanem ésszel, fedezéket használva játszanak, és közben be is fogják az ellenfelet, az mindkettőnk számára win-win helyzet, mert meg tudom puhítani a célokat. És igazán nem is nagyon láttam olyan győztes partyt, ahol permanens rambózás ment.

    Emellett nem gyúrok a killre sem, ha a környezet célpontokban gazdag, és az ellenséges mecről már sikerült nagyjából leverni a páncélzatot, akkor keresek más célt, és puhítom azt, a kill pedig lehet azé, aki épp arra jár, az én olvasatomban ezt jelenti a support szerepkör.

    Az optimális kompromisszum egyébként a NARC lehetne, de azzal meg nagyon kevés light szaladgál.
  • Atisz #6320
    Sajnos nálam is ez volt, érdemesebb csak az igazán jókkal próbálkozni.

    A gyors halálnál gyakori ok lehet a torzó hátsó részének gyenge páncélzata (amit úgy tudsz megerősíteni, hogy elöl legyengíted), ez persze még nagyobb mech-eknél sem jelent 2-3 lövéssel többet, szóval így is vigyázni kell. Tűzerőtől függ igazán, pl. egy Kodiak telepakolva large pulse laserrel tényleg pikk-pakk elintéz, ha a torzódat lövi, az AC-król nem is beszélve, ami szerintem erősen imba. Aztán ott a "fejlövés" is, ami nekem még sosem sikerült és elvileg minden robotnál máshol kell lőni a sikerhez (nem, nem elég az oktatóban bemutatott látható üveges pilótafülkét, ennél kisebb területről beszélünk).
  • MarkBlade
    #6319
    Igazából most sem túl sokat. :)
    Kinyitogattam 4 supplyt és érdekes módon mindig a "leggagyibbat" dobta. Ez a rulet rendszer egy akkora baromság. Ennél még az is jobb lenne ha nem mutatná meg mi lehetne benne mert csak idegesítő. Van 7 rare meg 3 uncommon dolog benne hát persze hogy az utóbbi nyer. Kicsit csalás szaga van a dolognak.
    Meg amit észrevettem és furcsának tartom. Hogy megyek a heavy mech-el full páncél és egyszer csak meghalok egy másodperc alatt. Hátulról lőttek le de olyan gyorsan hogy ilyen nincs. Lag? Cheat?
  • [NST]Cifu
    #6318
    Bár, aki leghangosabban leszólja, az hullik ki a meccs első harmadában 4-500 körüli dmg-vel, én meg a vége felé, rendszerint 1200 feletti, a top ötben lévő sebzéssel..


    Azért lásd be, hogy egy LRM-boat akkor tud hatásos lenni, ha van előtte egy "meat-wall" (vagy ez esetben steel-wall?), amely lefoglalja és felderíti az ellenfeleket. Pont ez volt már a bétában is az LRM-boatok elleni ágálás, mert mindig top DMG-ek voltak, csak hát ezért azok a mech-ek dolgoztak meg nem kis mértékben, akik felderítették és lefoglalták a célpontokat, miközben ezért (akkor) semmiféle pontot / elismerést nem kaptak.
  • Atisz #6317
    Abszolút egyetértek, a most kills számomra mindig prioritást élvez (még domination-nél is sokszor) :)
  • Atisz #6316
    Nekem van természetesen, de mikrofonom sajnos nincs (de érik egy nagyon).
  • MarkBlade
    #6315
    Nincs kedvetek összejönni egy csapatba mikrofon vagy a nélkül? Most hétig biztos nyomom gipszes lábbal a játékot :)
  • MBW126
    #6314
    A Faction playban nagyon bírnák neki örülni, ha a t. játékos társak fel bírnák fogni az Invasion és a Counter attack játékmód közötti eltérést. Tízből hatszor van valami fogalmatlan idióta mikrofonnal, aki a Couter attacknál is pusholtatja az Omegát, holott a CA lényegében egy skirmish, ahol a most kills a döntő. Ha 0:20 az állás, amikor szétlőjük az Omegát - amikoris jön az ámélkodás, hogy jéééé, nem lett vége a játéknak, jééé nem jönnek a dropshipek, jééé mindmegdöglünkmindjárt - abból már nem lesz most kills. Szemben ugye az Invasion móddal, aholis azonnal vége a meccsnek, ha megvan az Omega.

    Ezt azért írom ide is le, mert hátha valakinek nem világos. Némileg nagyon flusztráló húsz percet várni egy FP party összeállására, hogy aztán egy idióta miatt az első négy percben reménytelenül el legyen veszítve.

    Én is Ghost Bear vagyok, de ez az egyik lerosszabbul álló klán, talán csak a Jade Falconnak súlyosabb a helyzete. Aztán ez meg is látszik, sajnos tízből hatszor-hétszer nem eltaktikázott meccsnél is lassan, de biztosan lenyomják, mint a bélyeget, mert aki pro játékos, az idővel kapcsol, szerződést tör, és átnyergel máshová.

    Technikai okból LRM és S-SRM boatokkal játszom - a 6 x S-SRM 6, 4 x CERSLAS plusz Clan Active Probe Mad Dogom C S-SRM 6 Range és Cooldown, valamint Advanced target decay és 360 Degree target retention modullal az ellenséges ECM lightek legjobb barátja, de a 4 x C LRM 15, 5 x CERMLAS plusz Clan active probe és Targeting Computer IV Warhawkom is eléggé zúzós nyílt terepen - azt nem teljesen értem, miért van leszólva az FP-ben az LRM. Bár, aki leghangosabban leszólja, az hullik ki a meccs első harmadában 4-500 körüli dmg-vel, én meg a vége felé, rendszerint 1200 feletti, a top ötben lévő sebzéssel..
  • Atisz #6313
    Ha bejön... mondom, nekem eddig 1x jött be az 5-ből. A gond az, hogy a 4-ből 4-ben viszont a legértéktelenebb dolgot kaptam (lézerágyú, gauss, stb.). Most már inkább eladom őket, mintsem nyitogassam.
  • MarkBlade
    #6312
    Nekem egy kulcsot kell vennem mert a 3 bòl kettőben 3 kulcs van. Azaz lesz 4 kulcsom a végére. 1000 mc.. mechbay.. Plusz felszerelés. Szerintem jo biznisz:)
  • Atisz #6311
    Eddig 5-öt nyitottam, az egyik-ből esett 50 mc, a többi kb. lézerágyú. Tehát eddig buktam 75 mc-t. Most már eladom őket.

    (persze ha van benne 1000 mc-s azon megéri elgondolkozni)
  • MarkBlade
    #6310
    77-88 loss/win arányom.. azt hittem rosszabb lesz. annyira nem vészes szerintem. kb az első pár percben kiderül hogy nyerünk vagy vesztünk mikor látom hogy meghaltak tőlünk 6-an az ellenféltől meg 2 ott már nem nagyon küzdök..Viszont megint esett supply.. és van benne 1000 mc :) fest után aratok.. már 3-at nyitok :)
    Utoljára szerkesztette: MarkBlade, 2016.10.09. 20:38:29
  • Atisz #6309
    Nos, én eddig egyszer nyertem, de nem rajtam múlott. A többi alkalommal meg veszítettem, mert pénzért vett extra mechek ellen a gyári bénák semmit nem érnek, tudás ide vagy oda.
  • MarkBlade
    #6308
    Az a baj hogy nagyon kevesen nyomják a frakció háborút.. Pedig lenne értelme. érdekes hogy hétvégén meg este/délután alig tudok nyerni.. napközben ha játszom meg alig vesztek.. előkerülnek a gyerekek?
  • Atisz #6307
    Hát elég tré ez a pandás klán (már ami a mech-választékot illeti).

    Az egyik assault annyira nem rossz, csak kár, hogy pont most ruháztam be egy awesome kollekcióra, ami ugye pont nem kompatibilis a klánnal (miért is lenne).
    Utoljára szerkesztette: Atisz, 2016.10.09. 18:08:44
  • MarkBlade
    #6306
    Ja és mivel régen játszottam az akadémiát újra megcsináltam az +4 milla volt.
  • MarkBlade
    #6305
    Most a mechfesztben ha 10 dolgot teljesítesz kapsz 100 mct. Ha naponta mgecsinálsz egy tipussal. Az alapban 2 nek számolja. Heavy és asssaulttal simán megy az akkor már 3. 4 nap alatt megvan.
  • Atisz #6304
    Nekem is esett 1 (bár ehhez assault típusú mech-el kellett indulnom, mivel light-tal jórészt esélytelen) és a meccsen legtöbb sebzést bevivő játékos kapja.

    De kulcs nélkül semmit nem ér, azt pedig venni kell, pénzért :)
  • MarkBlade
    #6303
    Most a fesztben lesz 100 mcm egy kulcsot veszek a supply meg ad 3at. Kikiombóztam. ;)
  • Masakari
    #6302
    Igen,meccs végén a győztes csapat tagjai között random kiad 1 dobozt. Amit természetesen csak kulccsal lehet kinyitni ami ha jól emlékszem 15 MC :D szóval hacsak nem kapsz ingyen kulcsot valami eventből stb inkább add el C-billért mert másra nem jó.
  • Masakari
    #6301
    Na de a lényeg,hogy később meg lehet venni:) ha nem lehetne bizonyos dolgokat késpbb megkapni C-billért akkor teljesen rámondanám én is hogy p2w :P Tény,hogy ott van egy jó 6 hónapos különbség a "release" és a C-bill vételi lehetőség között.
  • MarkBlade
    #6300
    Nem tom mi van ma de már a második supply c esett.. Ez mitől függ hogy ki kapja? Random?
  • MarkBlade
    #6299
    Csak a kill most damage dealt számolja KMDD. Ha ez megvan az egy plusz. Hogy ez pontosan mit takar azt passzolom :)
  • Kotomicuki
    #6298
    Akár 15 percet is várni kell, míg az eredmény megjelenik az összesítésben - ezt írják is alul.
  • MarkBlade
    #6297
    Akkor passz.. Lehet nem frissült egyből?
  • Atisz #6296
    Igen, túléltem.
  • MarkBlade
    #6295
    Számítanak. Túl is élted?Lehet azt nézi.
  • Atisz #6294
    Azt megtettem, eddig 0 mindenből, pedig az egyik meccsen 4 kill és 5 assist is volt.

    Ráadásul alul írja, hogy a gyors meccsek is számítanak.
    Utoljára szerkesztette: Atisz, 2016.10.03. 16:02:09