6493
MechWarrior Online
  • Caliph
    #5293
    no hud bug,ezer éve nem láttam ,mostani patchel sikerült megoldani ismét:D
  • Paladin
    #5292
    Most tényleg a technológia realitásán rágódsz? Pont ezzel az aprósággal van bajod? :)
    De tessék, RP magyarázat: ahogy sokszor leírják minden BT anyagban, az elveszett technológiák - különösen ami a célzórendszereket illeti -, okozzák az ilyen 'visszafejlődést'.
    Valahogy csak meg kellett magyarázni, hogy a táblás játékban és az alapján készült regényekben miért örül a mechwarrior, hogy egyáltalán a négyemeletes nagyságú mechet eltalálja, a kamion nagyságú testrészekre miért nem tud célzott lövést leadni. :)

    Ami a heatvision játékbeli lebutítását illeti - nem ultimate sniper-toolnak szánták, úgyhogy megváltoztatták, hogy ne is legyen az. Szerintem jól tették.
  • Bucser
    #5291
    Miert kell line of sight egy csataban hogy befogj egy enemyt amikor szatelit rendszerek vannak minden lakott bolygo koruul es a dropshipek is addnak infot??

    Raadasul miert vannak egyaltalan battlemechek? Hisz egy ket labon jaro, lassu fegyverplatform nem a legjobb megoldas...

    A jetake igy lett kitalalva az univerzumban. Ennyi.

    A NV meg a Heat Vision meg hozza lett butitva hogy ne legyen op.
  • Kessak
    #5290
    Nem tudom megállni szó nélkül. Kicsit a thermal vision-ről.
    A játék kora ugye 3049-3050. A mostani 2013-as vagy kicsit még talán régebbi technológiai szintünk szerint a hőkamerák, már olyan szintű felbontást, és látótávolságot értek el, hogy jelen pillanatban szerintem kb. 2 km-ről az egér tökét is el lehet lőni egy mesterlövésznek pár milliméteres lőszerrel. Leszögezem nem vagyok fegyverszakértő, nem értek a harcászathoz, de azért van sok minden erről a témáról.
    Kéredezem én, miért van az akkor, hogy 700, sőt kicsit talán még kevesebb méterre csökkentették a thermal visiont, miért nem tudok rázoomolni az igen nagy hőt termelő mechekre, akik az akár -90 fokos háttér előtt mozognak? Vagy annyira lehűlnek, hogy nem látszanak, akkor ha közelebb jönnek sokkal melegebbek? De akkor ha -90 fokos pályán kilövök egyet, akkor miért nem hűl le? Miért világít meccs végéig thermalban? Sok hülye kérdés tudom. Linkelek egy videót, ezt tudja a mai technológia, akkor most miért kellett lebutítani ezt az egészet.
    Ja és még valami, minek tud némelyik fegyver akár 1000 méter fölött is ellőni, hogyha nem tudok messzire látni?
    Szerintem pusztán a pénzről van szó. Mindenki nézzen normálban és akkor majd lát szép festéseket és majd ő is akar olyan szép festéseket és akkor vesz olyat és az jó, mert azt csak pénzért lehet. Hmmm? Ez is egy koncepció, csak ne menjen a játék rovására.
    Thermal Vision
  • TakonyMWO
    #5289
    Bah, a linkek:

    http://mwomercs.com/forums/topic/110251-technical-issues-update/

    http://mwomercs.com/forums/topic/110187-the-state-of-guardian-ecm/
  • TakonyMWO
    #5288


    Hotfixek jönnek:

    Kifejezetten UI javítás nem lesz, de azon is dolgoznak.

    ECM lehetséges változások "soon" (amin gondolkoznak):

    Hardpoint limited: mindig csak ugyanott lehet a mechen (tudod mit kell lőni h kiiktasd) és

    Csapattársakat látni fogod.



  • Wolwerine
    #5287
    A thermal/night vision marhára tetszik, bár ahogy olvasom, van akinek nem... Szerintem a night sokkal jobban visszaadja az éjszakai harcot mint az előző verzió, más kérdés hogy néha az egész csapatnál magától kikapcsol D.

    Egy kis bugjavítás belefért volna még, pl én rendszeresen játszom csillogó, tükröződő talajon ahol az objektumok a levegőben lógnak. Alpine Peaks-en konkrétan átlátok a hegyeken...
  • keneseig
    #5286
    Akkor idéznék: "Meccs végén is néha úgy kidob a játékból hogy nem láttam az eredménytáblát."A meccs vége nálam azt jelenti,hogy a csata vége,nem az én halálom.Konkrétan ezen a meccsen én öltem meg pont az utolsó mechet majd 1 kicsit gondolkodott és kidobott.Ez után a mechet bent hagyta vagy 10 percig.Amúgy meg amint vége egy meccsnek és ki is adja a mechet a statot azonnal frissíti.CFG-t nem buherálom.
  • Cobra.
    #5285
    AC20 kézbe nem fér (kivéve a Jägert, aminek nincs könyöke), csak torzóba.
  • Bucser
    #5284
    Hehhe nem fer bele az ac20 a Highlanderbe... vicces...
  • Bucser
    #5283
    Valamit elbasztak nagyon a code-al. Patch utan kb 5. alkalomra sikerult egyaltalan elindulni a jatekkal. A egyszeruen lelotte a patchert aztan ugy maradt. Vegre jatszok es 2 meccsbol 2szer elve a vegen nincs eredmenykijelzo.

  • Lui76
    #5282
    Tegnap nekem is , meccs vége győztesen (élve is), eredmény jelző sehol csak áll a kép , elég sokat vártunk majd kilépni lehetett csak, és nem is jött meg a pont.
    Befelé fekete kép sokáig és már többen elindulnak mire képet kaptam.
  • Masakari
    #5281
    Pont őt akartam mondani,imádtam azt a karaktert:D
  • Bucser
    #5280
    Thermo latas eddig olyan volt ahogy a cryengine-el jott. Most alakitottak olyanra amilyenre eredetileg akartak. Akarcsak a nightvisiont.

    Ezutan pedig meg allitgatnak rajta.

    A masik dolog pedig, hogz Rhonda Snord mechje azert erdekes, mert ezzel a mechel probajak ki eloszor a modulokkal valo kulso customizaciot. (mas a feje mint a tobbi highlandernek.) Meg ugye vegre teljesen egyedi.

    A masik valasztas Davis Mccall lehetne, de o egy tok standard highlandert vezetett.
  • Bucser
    #5279
    A mech bentmarad a meccs vegeig. Ez pont a farmolas elkerulese van. (belepsz meghalsz, kilepsz es csinalod vegtelenig) Szinten pontokat/penzt csak meccs vegen kapsz miutan visszakaptad a mechedet.

    Stat emelkedes pedig par perces kesessel megy.

    Egyebkent jatekbol kidobas nekem cfg buhera miatt volt sokaig. Ujratelepitettem a jatekot teljesen es azota nincs semmi gondom. Itt a forumban eleg sok embernek megoldotta a problemait. Egy probat meger.
  • Kessak
    #5278
    Köszi Trilit a kiigazítást, most már értem, miért lett rózsaszín a mech. Csak egy nő csinálhat ilyet:)
    Egyébként nem hiszem, hogy nem volt másik highlandert használó hős, mint egy rózsaszín mechen, Elvist bömböltető nő?
    Nekem elvették a kedvem ezzel is, meg a thermo látás szürkítésével is. :(
  • keneseig
    #5277
    kidobta,de a statomhoz nem írta hozzá a friss eredményeket de jó...
  • keneseig
    #5276
    5 perce várok rá,hogy kidobja se logout se újraindítás nem segített rajta...
  • keneseig
    #5275
    Meccs végén is néha úgy kidob a játékból hogy nem láttam az eredménytáblát,ráadásul utána bent is hagyja a mechet.
  • TakonyMWO
    #5274
    Bug hegyek.

    A nagyját megúsztam, de az UI nagyon megsínylette ezt a patchet, eléggé kiszámíthatatlan lett, hogy a következő meccsben éppen melyik ezeréves bugot kapod meg: wwwwwwwwwwwwwwwwwww, nincs IFF, nincs minimap, szivárvány minimap, nincs UI/célkereszt.

    Grafika: training grounds -ban a hó C64-es kockákból áll Forest Colony Snow pályán.

    Amit vártunk de nem jött: nincs javítás LRM/SRM sebzésre.

    Meccsenként 2-3 Heavy Metal :)))

    Spectatorként néztem a HM-et belülről, biztos van akinek tetszik, de nekem öööö, teljesen klausztrofobikus csőlátás parám lett tőle, két oldalt óriási szemellenzők, mint a lovaknak, és nagyon vastag fémrudak az üvegpanelek között, nagyon beszűkíti a látóteret.
  • trilit2
    #5273
    Bocs Raggnor de ki kell ábrándítsalak. A rózsaszín highlander nem klános mech. Az Rhonda Snord híres mechje. Itt egy kis infó: http://www.sarna.net/wiki/Rhonda_Snord
  • Kessak
    #5272
    Előző hsz Raggor voltam, csak még így vagyok regelve SG-n.
  • Kessak
    #5271
    Hát ezzel az új thermal visionnel nem tudom, mi volt a cél, de a játékélményt is, meg a látványt is jól elrontották.
    ECM alatt érkező csapatot nem veszed észre csak utolsó pillanatban, semmi kibukkanó kék folt, stb...közelharcban is használhatatlan szerintem. Night visiont eddig sem használtam, ezután sem fogom. Marad tehát a normál, amiben legalább látszik a rettenet ronda rózsaszín fenegyerek mech. Na most ez vicc? Azért kiváncsi volnék, hogy az eredetileg Csillagliga által használt mecheket ki festette ott vörösre? Vagy ezt vitte magával Kerensky és ezzel jöttek vissza kiröhögtetni magukat.
    Egyértelmű pénz kiszedés, nézd a camokat, vedd a camokat :(
    Azt hiszem megint kihagyok pár napot, hogy megemésszem ezt a béna patchet :(
  • Wolwerine
    #5270
    Mai patch röviden:

    New Hero Mech

    “Heavy Metal” HGN-HM

    Highlander HGN-HM

    - Tonnage: 90
    - Engine: 275 XL Top Speed: 49.5 kph
    - Max Engine Rating: 330
    - Torso Movement:
    - 90 degrees to each side
    - 20 degrees up and down
    - Arm Movement:
    - 20 degrees to each side
    - 30 degrees up and down
    - Armor: 544 (Standard)
    - Weapons & Equipment:
    - Left Arm: 3 Medium Lasers
    - Left Torso: LRM 20, SRM 6
    - Right Arm: Gauss Rifle
    - Internal Structure: Standard
    - Hardpoints:
    - Left Arm: 3 Energy
    - Left Torso: 2 Missile, 1 AMS
    - Right Arm: 2 Ballistic
    - Heat Sinks: 13 Double
    - Jump Jets: 5 (5 Max)
    - ECM Capable?: No
    - Module Slots: 2
    - 30% C-Bill Bonus

    Új trial mechek, pár bug javítása, illetve jön az air strike/artillery páros.
  • Jockey
    #5269
    az eros tulzas latom kedvelt kellek nalad
    probalt segiteni, ami szamodra alap, de azert meg segiteni probalt..
    a stilus nem tetszik..
  • twinr
    #5268
    Eh. tegnapi meccsen commando megtalált hátulról (Dc atlasban ültem) és mire észrevettem mi van sárgára lőtte hátul a torzóm. Megfordultam, ház mögül rohan kifelé, 2 LL, 1 Ac 20 durrant a képébe. A három streak kivégezte. Ennyit a light ECM-ekről. Hidd el, pilóta kell és skill még mindig, akik pedig fanyalognak hogy nem játszanak lighttal mert nem kell skill azok nagypofájú idióták, és ezt a szemükbe is megmondom bármikor.
  • TakonyMWO
    #5267
    Úgy bizony, viszont az (általam legalábbis nagyon) várt MC sale/kedvezmény elmaradt :S
    A mostani trial mechek viszont fél MC áron vihetők.
  • Cobra.
    #5266
    Ma estétől elsejéig dupla XP!
  • TakonyMWO
    #5265
    Friss 2013.03.25 SRM/SSRM teszt videó:

    http://www.youtube.com/watch?v=3JZ9AUgR4qA .

  • Masakari
    #5264
    Láthatóan nem értetted mi írok, igen ECM mecheket írtam DE a Raven-t és a Commando-t! amiknek az ECM verzióján van missle slot amire mindig SSRM kerül,és mivel neki is van ECM-je azzal kiüti a tied és onnantól halott vagy,csinálhatsz akármit.

    Az szerintem nem jelenti,hogy jobb ha nyom az ECM-re 1 j gombot és rávekszik 2 kézzel az ssrm tűzgombjára és közben minden tereptárgynak neki megy ami az útjába kerül. Amikor még volt borulás október körül,ezek a "Jó játékosok" halomra borultak volna,és szanaszét lettek volna lőve amég a felállással szarakodnak. És biztos vagyok benne,hogy pontosan ez fog várni a mostani light pilóták kb 70-80%ára is.
    Forumon is olvastam,hogy sokan írták,hogy azért pihentetik a light mechjeiket mert semmi skill nem kell hozzájuk, nem kell arra figyelni nehogy neki menj valaminek és felborulj,egyszerűen csak rohangálsz mint 1 hülye és lősz...ennyi a light mech most.

    Az is elgondolkodtató,ha szerinted ennyire jók ezek a zseniális light pilóták akkor mért van az,hogy a light mechek kb 70-80%a az ecm-es Raven és Commando, Jennerek szinte eltűntek,és Spiderből is leginkább az ECM verziót látom(de azon nincs missle slot)de azokból se sokat.

    szóval szerintem ezt az állításod gondold át 1 kicsit mert több sebből vérzik

    (azt meg nem tartom válasznak,hogy Atlasod van? szerelj rá ssrm-t, Atlasnak nem a light mechekkel kell/kéne foglalkoznia hanem az ellenfeles csapat krémjével,ha meg lehetne borítani akkor az Atlas gáncsol és amég a kis drága lightok a felállással bajlódnak halomra lőné őket,de jelenleg ez ugye nem opció)
  • Masakari
    #5263
    Persze,hogy használja mert 750 a TAG lőtávja, de alapjáraton 450 méter lenne(mint,ahogy volt először a játékban csak aztán érthetetlen módon megváltoztatták),nézz meg bármilyen tecnikai leírást a fegyverekről bármilyen adatbázisban.
    Shadows of War-ban is a megmaradt DEST kommandósok is azért haltak meg(a csapatvezetőt leszámítva),mivel nem maradt semmi fegyverük ezért előre mentek beásni magukat,hogy az elhaladó klánosokat megjelöljék a tábornál lévő LRM fegyvereknek.

    mindezt csak azért kifogásolom,mert nagyon hangoztatják,hogy amennyire csak lehet ragaszkodni akarnak a BT eredeti dolgaihoz,erre valaminek majdnem a 2szeresére növelik a lőtávját...na kösz....
  • stigson
    #5262
    Az első megjegyzésedre inkább nem reagálnék...

    Nem értem a problémád.
    Azt írtad, hogy ECM-mel sincs esélyed a másik ECM-es mech ellen. Ha azonos súlycsoportban vagytok, akkor ez azt jelenti, hogy a másik jobb pilóta, vagy jobb a buildje, és ezen a felborítás se fog segíteni. Ha az általad gyökérnek titulált játékos counter modeba kapcsol, nyílván érti a dolgát, ezért nem hibáztathatod.

    Ha atlast játsztol, akkor a counter mode alatt ssrm-mel szét kell szedned a lightokat, mert papírból vannak. Vagy ha nem is te szeded szét, de megkönnyíted az lrm boatok munkáját.

    A hozzászólásom lényege egyébként az volt, hogy ha kiütöd a másik ECM-jét, akkor kvázi mindketten "meztelenül" vagytok és a skill, a backup és a build fog dönteni, mint bármely más szituációban.

    Szóval nem értem, mit szeretnél.
  • twinr
    #5261
    Ezzel lehetne vitatkozni. Kérdezd meg csatit, alapból használ az lrm mechjére Tag-et, saját magának. Meccsenként 1000 felett oszt, szal igaza lehet.
  • Masakari
    #5260
    night vision/thermal visiont változtatták meg illetve vissza. elég szar volt az új szerintem.
  • Wolwerine
    #5259
    Gyors elemzés a tegnapi hotfix-ről: egy ideiglenes javításról van szó. Az előző patch-ban megváltoztatták az összes rakéta repülésének jellemzőit, jóval kisebb átmérőjű alakzatban repülnek így több is talál, sőt a többség a center torzóra megy (az LRM-ek fejre is, saját tapasztalat D). Mindenki LRM-et használt, ezért lecsökkentették az LRM sebzését 0,7 damage/rakétára, az SRM-ek sebzését 1,5 damage/rakétára. Teszteim alapján az LRM össz sebzése visszaesett a patch előtti szintre, viszont a rakéták továbbra is a center torzót érik így még mindig hatékonyabbak. Az SRM-ek összességében kisebbet ütnek mint a patch előtt, ez azért van mert aki ilyet használ amúgyis közvetlen közelből süti el a fegyvereit hogy azelőtt találjon mielőtt a rakéták elérik az alakzat méretét, akkor majdnem mind talál, viszont az 1,5 db/rakéta nagyon karcsú lett. Az SSRm-ek sebzésén nem variáltak viszont azok is szorosabb kötelékben repülnek, így hatásosabbak.

    A mai hotfix írás közben jött, a fene tudja mit variáltak:)))) A sebzés maradt az tuti.
  • Bucser
    #5258
    Es az ugy tunik Rhonda Snord highlandere. Probably Hero lesz:)
  • Masakari
    #5257
    http://www.youtube.com/watch?v=zO2iNFmESQ0&feature=youtu.be

    0:23-nál Highlander!:D
  • XenHai
    #5256
    Még indig eléggé durvák.
  • Mayan
    #5255
    Missile hotfix
  • Cobra.
    #5254
    Csökkentették a rakéták sebzését.