6493
MechWarrior Online
  • Deviome
    #5773
    Nekem a PPC az olyan semminek tűnik. Pedig annyira tetszik. Tök látványos meg jó a hangja is.

    Szerintem veszek egy JagetMech-et. Azon van a legtöbb Ballance. Amúgy Assault közül melyik a legjobb? Mert ahogy néztem az Atlas gyakorlatilag überel mindent.
  • MaRee
    #5772
    Próbálkozhatsz pulse laserrel, azzal szerintem könnyebb célozni.
  • stigson
    #5771
    Próbálkozz ballisztikus fegyverekkel, vagy ppc-vel. A laserekkel egy adott pontra csak akkor tudod bevinni a teljes sebzést ha az ellenfél áll.
  • Shilkor
    #5770
    Szerintem sosem tudsz teljes sebzest laserrel bevinni mozgo light mechre, szoval azzal ne szamolj!
  • Deviome
    #5769
    Nevetséges. Mi az a fegyver ami 2-3 lövésből kiszedi a Torso-t előröl?? Valaki árulja már el. Én is akarok ilyet. Mert mikor meghalok a fej egységet sértetlennek mutatja. Csak a torso hiányzik. Az meg 100% és egyszer csak meghalok.

    Ha a kezet lövöm. Van különbség, hogy hajlatba vagy éppen a vállán lövöm? Vagy egy és ugyan az? Mert 3 ER large laser képtelen volt 3 találatból leszedni az orion kezét. Persze az szétvágta a torso-t azonnal. Nem értem, hogy ez hogyan működik.

    Az a gyakorló pálya meg jó nagy kamu. Meccsen a robotok messze nem olyan páncéllal bírnak. Gyakorlón mikor elnyomom a 3ERLL-t meg a ML-t akkor a Jenner lába leszakad. Csata közben ott állt a jenner. Telibe nyomtam és vígan futott tovább. Legalább a gyakorlóban is a legfullosabb páncéllal lennének. Mindegy. A hitbox-t viszont meg lehet nézni szépe. :) Az Azlas nekem gyakorlón 3ERLL+ML és utána még egy ML és elborult. Bár szerintem ez meccsen 3x ennyi. :D
  • MaRee
    #5768
    Értem, köszi. Amúgy meg AC5-öm van nem 2, hülye vagyok.
  • stigson
    #5767
    Át lehet szerelni, akár a fegyvereket.
  • MaRee
    #5766
    Jól bont a 4 AC2 is, csak qrva szokatlan, hogy heavy létére azonnal fekszik szinte mindenetől, és bújkálni kell vele.

    Advanced opticsot (vagy zoom nem jut eszembe a neve) ha megveszem akkor az kivehető és berakható a többi mekkbe is, vagy mechenként meg kell venni?
  • Shilkor
    #5765
    A k2 rol Dodmaster25 ot kerdezd. 2 erlarge laser+2 ac/5 ot hasznal, es nagyon jo sebzest ad le.
  • stigson
    #5764
    Hitboxok.
  • Wolwerine
    #5763
    Utolsó infóim szerint a fej pár mechen:

    Atlas: bal szem
    Catapult: pilótafülke üvege
    Jenner: pilótafülke üvege
    Centurion: a keskeny "szemrés" közepe
    Catapracht: a pilótafülke nagy, álló téglalap alakú része
    Awesome: a keskeny "szemrés" körben
    Cicada: a keskeny "szemrés"
  • Lui76
    #5762
    Viszont magasan van a fegyver rajta , és a 3 UAC5 elég jól bont - amíg él...
  • MaRee
    #5761
    Qrva gyenge ez a Jéger, egy-két véletlenül bekapott LRM szalvótól fekszek. Legrosszabb mech amiben eddig ültem.
  • stigson
    #5760
    Azt nem Írtad, hogy két napja játszol. Ha így nézzük elég szép eredmény a 200 körüli dmg. Emlékszem anno én sokkal rosszabbul kezdtem. Próbáld ki a gausst vagy tegyél fel 2 ac 5-ot és próbálj meg nem szem előtt lenni. :)

    A mech farán érdemes 15% armort rajtahagyni (a hátba szurkálós light mechek miatt, illetve a friendly fire miatt sem árt).
  • Deviome
    #5759
    Szerintem is a helyezkedés a bajom. :( Nem akarom, hogy azt higgyék, hogy kihúzom magam a balhék alól, de ezek szerint Én egy sunnyogós robit választottam. :P


    Masakari: Szép eredmény grat! :)) Nekem ilyen nem lesz soha. Amúgy amit linkeltem az 2 napos. Ez lesz a 3. napja, hogy játszom vele.


    Köszönöm a segítségeteket. Megpróbálom úgy ahogy mondjátok. Az Atlas elől meg elfutok. xD Mondjuk a bibi ott kezdődik, hogy hátul 0 az armor. :D Szóval amint hátat fordítok meghaltam. :D
  • Masakari
    #5758
    Nem kötekedés képen de szerintem nem a legjobb a találati arányod a fegyverekkel. Összehasonlítás képen az azonos fegyverek statisztikái nálam (fegyver,lőtt,talált,találtai arány).

    MEDIUM LASER 26,937 25,216 93.61%
    LARGE LASER 1,442 1,328 92.09%
    GAUSS RIFLE 2,274 1,592 70.01%
    LRG PULSE LASER 299 283 94.65%
    ER PPC 1,903 1,369 71.94%
  • Bucser
    #5757
    En anno AC20 K2-t mastereltem ki majd adtam el, Szerintem az egyik legfunabb mech:) emberes front armor +JJ es lehet vele kozelrol apritani. a lenyeg, hogy mindig jol idozits. ne probalj elore menni koran. vard amig felpuhulnak az ellenfelek. ha mar sarga a torzo akkor egyszerre mehet a 2 ac 20. 2/3 salvo+med laser es pusztul gurul minden.

    Sajnos statjaim nincsennek mar hozza, mert mire bejottek a statok eladtam a catapultokat a founder mechemet kiveve, de emlekszem jo par meccsre mikor 5-6 killel vegeztem a tabella tetejen. jo 700-900 damage kozott.
  • Shilkor
    #5756
    ui Atlas:
    Lodd a jobb torzojat, mert ha leszeded, akkor kb a fegyverzet 3/4 et elveszti!
  • Shilkor
    #5755
    Jo estet mindenkinek!
    Probalok a K2 el tanacsot adni. Igaz, nincs K2-m, de van egy srac aki minden este fel szokott jonni, k2se van, ppc-gaussal nyomja es 4-600 kozott osztja mindig. Teljes sniper.
    Amit en tudok javasolni,az2 dolog miatt. Az egyik, hogy Orionnal jatszom, ami szintugy heavy mech, es a karjai miatt nehezebb is loni vele. Valamint mert Atlasokat is kixpztem, es most is ha 5-600 fole akarokmenni, akkor a DDC be ulok.
    Eloszor is: Az Atlas a 2. legkemenyebb mech,csak a Stalker kemenyebb nala, ne vedd atlag mechnek!
    2: Menj be a teszpalyara, ott keresd meg az atlast es lodd fejbe. Meglatod, hogy a feje nem a feje. Minden amit fejre losz, az bizony a Center Torsora megy. A bal szeme a feje. Oda kell belonod. Laserrel nem tudod annyi ideig tartani rajta(18 armor) tartani, gaussal csak 15 ot sebzel, PPC meg nagyobb teruleten oszlik el ahhoz, hogy egyszerre bevigyel 1 nel tobb lovest.
    3: Assault es heavy class teljesen maskepp jatszando.
    Lasd a Stalkert, ami totyog, es ertelme sincs fegyveren kivul mast feltenni ra. Es nezd meg a heavy class VTR jet, ami inkabb GTR, mert 80-90 kozotti sebesseggel szaladnak a sniperek!
    4: szerintem a 200 sebzes atlagban keves. Foleg amikor csapatban vagyunk, es estenkent 4 en nagyon konnyu ugy lenni, akkor mi 4 en szoktuk a meccset vinni a hatunkon, 400-800 sebzes atlagban.

    Szerintem rosszul helyezkedsz, az lehetseges problema.
    Sokszor a sniperek lemaradnak, hogy hatrebb legyenek, es akkor ha megtalaljak oket, akkor annyi. Inkabb maradj egy Atlas kozeleben, mert akkor ot lovik amig el :D

    Az orion forumon kerdeztem a sracoktol, hogy mit csinalnak, hogy csinaljak, hogy 700 damage fole menjenek. MErt Csak 680 korul volt a legjobb nekem.
    Ezt a valaszt kaptam:

    "700+ Damage should be no problem , but to not get cored in the first engagement, that is the challenge with the Orion! You just need to play them like a Skirmisher - Hard Strike and then return to cover/to your mob. And don't forget to permanently torsotwist and use arms to shield your CT. Just don't stay in a 1on1 fight, strike hard and get to another target, while leading the opponent to your mob and let them deal with him. You can return to him later. Just dance around and avoid incoming damage as good as you can. You should have at least 2 Weapons that can shoot over long Range.

    just played a round, if my whole team was not killed off completely already, maybe i could have done up to 1K Damage."
  • Lui76
    #5754
    Elméletben én is tudom hogy hátba kéne lőni mindet csak a második lövésre mindig elfordítja a testét a mocsok , meg most hogy 12 mech szaladgál nehéz egyre koncentrálni.
  • stigson
    #5753
    A 4×AC5 egy hihetetlen erős build. Egy körben 600-800 dmg-t simán ki lehet vele osztani 3-5 killel. Az atlasokat hátba kell lőni. Szemben bárkinél tovább bírják.
  • MaRee
    #5752
    Csináltam funból egy 4 AC5-ös Jaegert, kb 8 9 direkt alpha strike egy Atlas torzó/fejébe, semmi hatás. Két lövés tőle, meghaltam
  • stigson
    #5751
    A 3 ERLL miatt hamar túlmelegedhetsz. Nem csak a fegyver sebzése számít, hanem az is, hogy milyen gyakran tudod elsütni őket.

    Annyit tudok javasolni, hogy miután elpatkolsz figyeld a többi catapultos játékost hogy vezetik a saját gépeiket. Sokat lehet belőle tanulni.
  • Deviome
    #5750
    Ááháá! Elírtam. Nahszóval. A Catapult K2 fegyverei: 3x ER Large laser, 1x medium laser 1x AC/20. Ezek találhatók meg a fegyver arzenáljában. Szerintem azért ez nem olyan gyenge fegyverzet. Valószínű, hogy Én bénázok valamit, de a találati arányok nem ezt mutatják az adott fegyverekkel. :P Bár Ti jobban értettek hozzá.

    Cobra:
    A gépem config-ja: Proci:
    AMD Athlon x4 750K 3,4 Ghz
    Vga: Shappire HD 7770
    memo: 4 Gb corsair Vangeance
    Ennek a konfignak vinni kell ezt a játékot. Nem 90FPS-el, de nagyon gondod nem jelenthet neki ez a játék.
    Mivel a beta az csak beta és változik és nem stabil. Így Maradjunk inkább annál, hogy a full a jobb. :) Mert az már tesztelt és stabil. Szóval nekem inkább a 13.9 mint a 13.10 beta.
  • MaRee
    #5749
    Elég combosnak néz ki.

    Közben ingame meg innen-onnan összeszedett tanácsok alapján felpakoltam a Centurionra egy AC2-t,2 MPL-t, meg 3 SRM6-ot, de még mindig nem az igazi, mondjuk jócskán kijöttem már a gyakorlatból.
  • Cobra.
    #5748
    Devione, írd le a géped konfigját, akkor meg tudjuk mondani mi a gond. Egyébként driverből a 13.10 beta jobb, mint a 13.9.
  • Bucser
    #5747
    Large lasert a teljes beam idejére a célon kell tartani, mert szórja a sebzest. K2-vel meg vagy ppc vagy gauss vagy ac20 való. A többi konfig suboptimalis.
  • Deviome
    #5746
    AC/20 33 83 49 59.04% 02:49:04 999


    MEDIUM LASER 77 1,189 646 54.33% 06:45:34 1,697


    ER LARGE LASER 53 990 773 78.08% 04:29:45 3,956


    LARGE LASER 7 172 122 70.93% 00:33:50 705


    PPC 3 26 15 57.69% 00:13:19 121


    LRG PULSE LASER 5 105 75 71.43% 00:37:00 455


    ANTI-MISSILE SYSTEM 42 0 0 0.00% 03:46:37 0


    GAUSS RIFLE 23 106 46 43.40% 02:06:17 687


    MACHINE GUN 28 4,352 1,227 28.19% 02:23:08 114


    LRM 15 16 5,115 1,045 20.43% 01:33:21 1,039


    Szerintem nincsen szégyellni valóm. ER Larg lasert használok. A medium nem fontos az csak van egy kis extra sebézért. Az AC2 pedig ritkán van használva. :) A Catapulton ezek vannak.
    Bocsi a dupláért.
  • Deviome
    #5745
    112-118-as a ping. A két érték az fix. Sem alá sem felé nem megy. Amúgy a szerver hol van? Nekem a WoW-ban a latency az home 25ms. A World pedig 30ms. Persze nem egy kategória a két fejlesztőcég, de na. Szóval ennél lentebb nem tudom vinni. A netem meg nagyon jó mert 20/10 mb-os Digim van. És biza a 20 mega az 20 mega itt. Szóval nem is szolgáltató hiba.

    Catapult K2-vel játszom. Az ugye heavy osztály. Ezek szerint ez ilyen sunnyogós robot. Bár többnyire azt szoktam, hogy bebújok egy assault mellé. :D Volt egy meccsünk mikor engem lőtt mindenki és volt mellettem egy Atlas. Kegyetlen módon ledarálta mindet. Mind rám figyelt. Az meg ledarálta őket. Az jó móka volt. 5 mech-et nyírtunk ki 2-en úgy, hogy életben maradtunk. Jah csak mi voltunk már 2-en.xD Iszonyat mák is volt benne, de azért na. :P Szóval akkor a 200 az szar. :D
  • stigson
    #5744
    Sok ötletem nem maradt az FPS dropra, rakd újra a játékot. :)

    A találatok észlelése nagyban függ az FPS-től és a lagtól. Néz meg mekkora a pinged. Én 120-s pinggel játszom 60-90 fps körül és mikor spectator nézetben vagyok gyakran látom, hogy magasabb pinggel a játékosok folyamatosan "mögé" lőnek a célpontnak, de ők úgy látják, hogy bevitték a találatot. Az atlas fülkéjét nem könnyű eltalálni, bár állítólag most növeltek rajta, ballisztikus fegyverrel érdemes próbálkozni.
    A mwomercs oldalon lépj be és ott a statisztikák között látod a regisztált találati arányaidat fegyverekre lebontva.

    Ha random játékosokkal játszik az ember, sajnos gyakran előfordul az ilyesmi, ettől függetlenül érdemes szólni, elég ha páran reagálnak.

    200 dmg attól függ milyen mech osztályt vezetsz. Egy light-nál az egész jó, gyakorlással fel lehet tolni az egekbe (600-700 körönként). Alaptörvény az is, hogy általában minél tovább maradsz életben, annál több sebzést tudsz kiosztani.
  • Deviome
    #5743
    VGA driver-t 1 napja tettem fel a 13.9-es driver-t ami jelen pillanatban az ATI legjobb full driver-e.
    1920x1080-ban játszom full grafon. Kivéve az árnyék. Az le van véve teljesen. Mikor beugrom ilyen nagy csatákba akkor megy normálisan. Úgy értem, hogy mondjuk leesik 20 FPS-re. Viszont van olyan, hogy megáll a kép. Ergo 0 FPS-el megy a játék. Ez nem nagyon normális dolog, hogy megy 25-50 fps között a játék és egyszer csak 0 FPS. És ezt csinálja. Folyamatos, megáll megint folyamatos 1 sec-ig. Aztán megint megáll. Itt valami játék gebasz lesz. Mert semmilyen játék nem viselkedik így. Ilyen nincsen, hogy magas FPS-ről egyszer csak 0 FPS és áll a kép 2-3 sec.-ig.

    Ezekkel tisztában vagyok. Viszont mikor egy Atlasz beesik elém. Akkor akár mit csinálhatok. Olyan 800-1000 méterről lövöldözök a 3 db ER Large laser-el. Aszem 1300 a max távolsága. Az AC20 azt meg akkor használom mikor már fix, hogy talál illetve távolságon belül van. Mert sajnos ez nem egy Assault mech és nagynehezen rápréseltem az AC20-t meg 7 db lőszert. :D

    Most lesz meg az a spéci zoom 2 M-t. Szét fogom kemperkedni a pályákat. :D Amúgy kár, hogy pontosságot nem számol a játék. Az nagyon hiányzik. Szerintem az nekem nagyon jó. Amúgy pont az volt tegnap, hogy Atlas beesett elém. Én meg adtam a fejére. Pont bele a pilótafülkébe. 3 ER large laser 1 medium laser meg az AC20. 2x kapott ilyet. És érdekes módon ő nyírt ki. :S Ilyenkor joggal merül fel a kérdés, hogy ő mért nem halt meg?? Azért a gépen ezek a fegyverek elég nagy damage-t nyomnak. Ezt nem értem Én. Szóval a pontosságom is jó. Bármikor ellőnék egy modult nem lenne gond. Csak valahogy nem akar sebezni a fegyver. Vagy nem tom.

    Amúgy pont tegnap volt. Nem tom melyik pálya volt. Valami havas volt és nappal. Mindenki megindult. A hegyoldalon összegyűltek. Álló háború lett. Észrevettem, hogy bejött 2 light mech mögénk. Írtam nekik, hogy mivan, de semmi reakció. Persze elvesztettük a meccset. És volt egy gyökér akinek nagy volt az arca, mert 600 damage-e volt. Mondtam neki, hogy cseszd meg a nagy sebzésed te birka. A 2 Light mach lekapott mindenkit. a rakétákat folyamatosan kaptuk. Senki nem lőtte rajtam kívül a mech-t. Szánalmas volt. Mindegy.

    Amúgy a 200 körüli damage az jó meccsenként?
  • Karónvarjú
    #5742
    Izé....szigorúan hetero vagyok :-)
  • MaRee
    #5741
  • Karónvarjú
    #5740
    A FAQ-ban benne van, de belinkelem Neked ;-)
  • MaRee
    #5739
    Valaki adja már meg a magyar TS server címét, meg mikor szoktatok játszani? Valamelyik este csatlakoznék.
  • Karónvarjú
    #5738
    Stigson kolléga nagyon jól mondja, nálam a nagy belassulásokat mindig a VGA-driver okozta, frissítés után elmúlt az ilyen jellegű probléma.
  • stigson
    #5737
    VGA driver frissítés, a játék újratelepítése 2-3 patchenként sokat segít az ilyen random fps zuhanáson. Sejtésem szerint a különböző effektekkel van problémája a gépednek, próbáld az részletességét csökkenteni.

    Hozzá kell szokni a játékhoz. Ez nem egy átlagos FPS, itt sokmindent újra kell tanulni. Az egyik nagy alaptörvény szerint az, hogy minél lassabb a meched, annál fontosabb a jó helyezkedés és az, hogy fel tudd mérni a környezeted.

    Ha csak nem 2 AC20/gauss-szal rohangálsz, akkor nem nagyon fognak röpködni a végtagok pár lövéstől. Érdemes figyelni a távolságokra is. Ha a célkereszted a célpontra tartod kiírja a távolságot, ilyenkor érdemes figyelni arra, hogy a fegyvereid milyen színnel jelennek meg a jobb alsó sarokban. Zöld = teljes sebzés, narancs =csökkentett sebzés, szürke=hatástalan.

    Bocs, ha ezekkel már tisztában voltál.
  • Deviome
    #5736
    Nah utóbb pont az ilyen és hasonló dolgokon buktam ki és kapott uninstalt a játék. Most is majd nem az lett. Meccs közepén elkezd az említett módon szaggatni. Még kap egy esélyt. :D Igaz, hogy olyan ideges lettem, hogy ALT+F4-el léptem ki a csata közepén. Pedig nem szoktam játékban ilyet. Mindig végig szenvedem.
    Viszont rettentő idegtépő.

    Legalább nem csak nálam érvényes a gond.
  • MaRee
    #5735
    Régen is volt ez a pár óra játék után szaggat, valami memória kezelési gond van a játékkal vagy ilyesmi, kb 1 óránként újra kellett indítani a klienst.

    Nekem is mondhatna valaki egy-két tippet, mi a legmenőbb összeállítás most, vagy ilyesmi. Van egy jennerem, azok régen nagyon menők voltak, meg egy centurionom, plusz kb 15millió pénzem. Van valami fasza medium mech amivel lehet nagyon zúzni mostanában, mint pl anno a full small pulse laseres hunchback?
  • Deviome
    #5734
    Segítsetek már! Mert lassan szétbasz az ideg.

    Egy Catalpult K2-vel megyek. 3 ER large laser + AC20 + Medium laser. Ezzel Én soha senkit nem tudok megölni. Viszont az Én robotom az 100%-os állapottal hal meg 2 sec alatt. Úgy, hogy nem a fejet lövik ki hanem a torso-t. Persze a poén az egészben az, hogy az összes armor fel van pakolva rá. És nem alapok, hanem ferro meg ilyenek. Szal mindből már a fejlettebb változat van rajta. Ennek ellenére úgy hal, hogy nézni is vicces. Persze a torsora 80/84 van rakva. A jobb és balra pedig 55/60. Szóval nem értem. Vagy a fegyverek a szarok? Mert amikor én lövöm a robot testét kikacag és agyonlő. Még a kezét sem bírom ellőni össztűzzel. :S

    Az meg külön jó, hogy a játék 2-3 óra játszás után elkezd szaggatni. 2-3 mp-re megáll a kép folyamatosan.
    Meg arra is felfigyeltem, hogy mikor találatot kapok meg áll a kép olyan 1-1.5 mp-re. Persze nem mindig. Csak mikor úgy rájön a hoppáré. Rohadt idegtépő, mert mikor beugrok ilyen 12 fős csatába és szépen megy. Mikor meg max 2-3-an lövöldözzük egymás meg megáll a kép meg beszaggat. A gép tuti elég hozzá.