6493
MechWarrior Online
  • Shilkor
    #5813
    eh eh eh... örülök, hogy tudtam tanacsot adni :)
  • Deviome
    #5812
    2x ER LL meg 2x AC/5. :)
  • Shilkor
    #5811
    Grat!
    Szep munka :)

    Es mi a fitt?:)
  • Deviome
    #5810
    Nah legyen igazatok. Azt fogom csinálni, hogy leveszek mindent medium-ra. És apránként elkezdem felhúzni. :) Remélem tényleg megoldódik a gond. Viszont akkor is kitartok az mellett, hogy itt valami nem jól van megírva. 5 GB memo nem elég egy ilyen játéknak. Az nekem furcsa. A BF3 elfut fullon akadás nélkül. :) Pedig az azért kicsit komolyabb engin-el bír. :D
    Nah mindegy. Megpróbáljuk a meduim-ról felfele.
    Amúgy 64 bit-es rendszer van fent. Szóval a memória teljes mértékben használható.

    Zseblovag: Nem biztos, hogy leszek 18:00 után. Lehet, hogy csak 20:00 után leszek nem tudom. Majd írok ezzel kapcsolatban, de az biztos, hogy holnap játszom majd. Amúgy igen. Steelkiss a nevem :)

    Kessak: Az idézet jó! Viszont alapból jobb akarok lenni napról napra.
    Nem akarok sok sebzést kiosztani. Csak valahogy akkora nyomi vagyok, hogy olyan szituációkba keveredek. Ahol tuti meghalok. :D
    Tegnap pont volt egy olyan, hogy védtük a bázist. annyira lőtt már mindenki, hogy becélzom az enemyt. Majdnem lőttem. Erre beált 2 társ, hogy ő lője le. -.-" Képtelenek körültekintők lenni.
    Tegnap megvolt az első teamkillem. :D Hátba lőtt egy Atlas. Direkt persze. Nekem meg a hátsó páncél 0. Majdnem oda lett a jobb kezem. Megfordultam. És gyakorlatilag 5 mp alatt intéztem el az Atlas-t. Lehet meglepődött, de remélem megtanulta, hogy nem lövöldözünk Catapult-ra. :D
    Tegnap valahogy meghaverkodtam az Atlas-kal. Volt egy csata és én már kaptam pár találatot és hopp. Szembe egy Atlasz. :D Sebaj. Megforgattam a Catapult-al. Tűlhevült. Bammm a szemébe. Borult a gyerek. xD


    Jah azt hiszem megvan az ideális gépem. xD Jajj xD Ez meg csak úgy funnnn xD
  • Masakari
    #5809
    Spammer
  • Kessak
    #5808
    Bocs, de esküszöm egyszer nyomtam meg
  • Kessak
    #5807
    Deviome:
    Ma olvastam egy jó idézetet, szerintem fogadd meg:
    Ne versenyezz senkivel, de minden nap igyekezz jobbnak lenni annál, aki tegnap voltál!

    Mindenki volt kezdő, én is elég újoncnak számítok itt a nagy többséghez mérve. A spectator módból rengeteget lehet tanulni, loadoutokat, cseleket ellesni. Szerintem, ami fontos, hogy találd meg a szád ízének, játékstílusodnak megfelelő fegyvereket és meche(ke)t és azokkal játsz. Nem fog mindegyik mech fajta feküdni. Én Hunchbackkel kezdtem, a kedvencemmel, de mostanában inkább Spiderben ülök, azzal jobban élvezem és talán tudok is játszani, mint például egy Atlassal.
    A másik, ne legyen gól kényszered. Ne akarj mindenáron sok sebzést kiosztani, ne akarj mindenáron sok killt szerezni, mert akkor hamar halott leszel. Nem mondom, hogy lőjj mindenre, ami mozog, de válogass a célpontok között. Három-négy ellenség közül mindig azt válaszd, amit hamar ki tudsz szedni, nincs értelme egy fullos Atlassal kötözködni, ha ott egy piros mellkasú másik mech. Nyomd az R-t veszettül ilyenkor :) Ha viszont az Atlas mellkasa piros és körülötte vannak még, akkor inkább abba egy alfa és utána iszkiri. Ja és a saját csapatod Atlasai kiváló fedezékek :) Csak ne lődd őket hátba.
  • Kessak
    #5806
    Deviome:
    Ma olvastam egy jó idézetet, szerintem fogadd meg:
    Ne versenyezz senkivel, de minden nap igyekezz jobbnak lenni annál, aki tegnap voltál!

    Mindenki volt kezdő, én is elég újoncnak számítok itt a nagy többséghez mérve. A spectator módból rengeteget lehet tanulni, loadoutokat, cseleket ellesni. Szerintem, ami fontos, hogy találd meg a szád ízének, játékstílusodnak megfelelő fegyvereket és meche(ke)t és azokkal játsz. Nem fog mindegyik mech fajta feküdni. Én Hunchbackkel kezdtem, a kedvencemmel, de mostanában inkább Spiderben ülök, azzal jobban élvezem és talán tudok is játszani, mint például egy Atlassal.
    A másik, ne legyen gól kényszered. Ne akarj mindenáron sok sebzést kiosztani, ne akarj mindenáron sok killt szerezni, mert akkor hamar halott leszel. Nem mondom, hogy lőjj mindenre, ami mozog, de válogass a célpontok között. Három-négy ellenség közül mindig azt válaszd, amit hamar ki tudsz szedni, nincs értelme egy fullos Atlassal kötözködni, ha ott egy piros mellkasú másik mech. Nyomd az R-t veszettül ilyenkor :) Ha viszont az Atlas mellkasa piros és körülötte vannak még, akkor inkább abba egy alfa és utána iszkiri. Ja és a saját csapatod Atlasai kiváló fedezékek :) Csak ne lődd őket hátba.
  • Kessak
    #5805
    Deviome:
    Ma olvastam egy jó idézetet, szerintem fogadd meg:
    Ne versenyezz senkivel, de minden nap igyekezz jobbnak lenni annál, aki tegnap voltál!

    Mindenki volt kezdő, én is elég újoncnak számítok itt a nagy többséghez mérve. A spectator módból rengeteget lehet tanulni, loadoutokat, cseleket ellesni. Szerintem, ami fontos, hogy találd meg a szád ízének, játékstílusodnak megfelelő fegyvereket és meche(ke)t és azokkal játsz. Nem fog mindegyik mech fajta feküdni. Én Hunchbackkel kezdtem, a kedvencemmel, de mostanában inkább Spiderben ülök, azzal jobban élvezem és talán tudok is játszani, mint például egy Atlassal.
    A másik, ne legyen gól kényszered. Ne akarj mindenáron sok sebzést kiosztani, ne akarj mindenáron sok killt szerezni, mert akkor hamar halott leszel. Nem mondom, hogy lőjj mindenre, ami mozog, de válogass a célpontok között. Három-négy ellenség közül mindig azt válaszd, amit hamar ki tudsz szedni, nincs értelme egy fullos Atlassal kötözködni, ha ott egy piros mellkasú másik mech. Nyomd az R-t veszettül ilyenkor :) Ha viszont az Atlas mellkasa piros és körülötte vannak még, akkor inkább abba egy alfa és utána iszkiri. Ja és a saját csapatod Atlasai kiváló fedezékek :) Csak ne lődd őket hátba.
  • Kessak
    #5804
    Deviome:
    Ma olvastam egy jó idézetet, szerintem fogadd meg:
    Ne versenyezz senkivel, de minden nap igyekezz jobbnak lenni annál, aki tegnap voltál!

    Mindenki volt kezdő, én is elég újoncnak számítok itt a nagy többséghez mérve. A spectator módból rengeteget lehet tanulni, loadoutokat, cseleket ellesni. Szerintem, ami fontos, hogy találd meg a szád ízének, játékstílusodnak megfelelő fegyvereket és meche(ke)t és azokkal játsz. Nem fog mindegyik mech fajta feküdni. Én Hunchbackkel kezdtem, a kedvencemmel, de mostanában inkább Spiderben ülök, azzal jobban élvezem és talán tudok is játszani, mint például egy Atlassal.
    A másik, ne legyen gól kényszered. Ne akarj mindenáron sok sebzést kiosztani, ne akarj mindenáron sok killt szerezni, mert akkor hamar halott leszel. Nem mondom, hogy lőjj mindenre, ami mozog, de válogass a célpontok között. Három-négy ellenség közül mindig azt válaszd, amit hamar ki tudsz szedni, nincs értelme egy fullos Atlassal kötözködni, ha ott egy piros mellkasú másik mech. Nyomd az R-t veszettül ilyenkor :) Ha viszont az Atlas mellkasa piros és körülötte vannak még, akkor inkább abba egy alfa és utána iszkiri. Ja és a saját csapatod Atlasai kiváló fedezékek :) Csak ne lődd őket hátba.
  • Karónvarjú
    #5803
    Erről beszéltem :-). El kell fogadni, hogy ilyen a játék és a megoldásra kell törekedni, vagy lehet makacskodni, mint Te teszed és akkor nem fog változni semmi :-).

    Elmondom, velem hogy történt.
    Kitaláltam, hogy veszek RAM-ot a gépbe, mert a 3GB nem volt elég. Win7 32bit-el futott évek óta, rendesen karban volt tartva az op.rendszer, semmilyen problémám nem volt vele, de hiába ismerte fel a 8Gb RAM-ot a Windows, effektíve csak 4 GB-ot használt belőle. Az MWO sem úgy futott, ahogyan elvártam volna ennyi memória mellett, pont úgy viselkedett, ahogyan a videóidban látni lehetett. Win7 64bit-re váltás után egy csapásra megjavult az MWO, fut rendesen, mindeki boldog, halleluja.
    Még egyszer mondom, nem volt gondom a programok futtatásával Win7 32bit-en, nem is gondoltam, hogy az MWO ennyire fog örülni a plusz négy giga memóriának. A többi játék és egyéb alkalmazás ugyanúgy fut a mostani rendszeren, ahogyan a régin is tette, egyedül az MWO változott, határozottan jó irányba.
    Ennyit jelent a kétszer annyi erőforrás ebben az rosszul optimalizált játékban. Pont.
    Azt, hogy a Cryengine nem nextgen, erősen vitatnám. Az általad felsorolt játékok sokkal jobban kiegyensúlyozott, de kevésbé fejlett motorok által vannak kiszolgálva. De itt jön a lényeg: a fejlesztőik által kitalált célt szolgálják, a fejlesztőik által vannak foltozgatva és ezek a stúdiók nagyban támaszkodnak a felhasználóik által szolgáltatott információkra, sokkal hatékonyabbak a fejlesztő-felhasználó viszony miatt a javítgatások.
    Mindez messzemenően nem mondható el a Piranha-sokra. Egy éve megy az infó nekik vissza, mit és hogyan csináljanak, mert így nem jó. Mi történik ennek ellenére? Semmi. Így veszítenek el rengeteg játékost, mert nincsenek meghallgatva, csak a pénzért vásárolható festések/illatosítók/kisszobrok meg más, a játékélményt abszolút nem befolyásoló ökörségek érkeznek tonnaszámra. Elég csak beleolvasgatni a hivatalos fórumba, nem semmi műsor megy ott állandóan. Az ilyen problémák, amik Nálad is jelentkeznek, a szőnyeg alá vannak söpörve a mindenható marketingesek által.
    Na mindegy, túl hosszú lett a hsz., bocsi érte.

    Ha ennyire nem akarod lejjebb venni a részletességet, akkor próbálj meg kölcsönkérni még 4GB RAM-ot egy órácskára, pattintsd be a gépedbe és próbáld ki úgy. Vagy ne, ez a Te döntésed :-).
  • Zseblovag
    #5802
    Hali!

    Ne tévesszen meg a nevem senkit Waddiszno vagyok. Dev! Kapcsold be a Vsync-et az optionsban és próbáld ki úgy is a játékot....2013.10.09-én 18 óra után lépj fel a serverre és meghívunk a friendek közé aztán a többit ott megvitatjuk...Ha jól láttam "Steelkiss" az accod....

    Üdv
  • Isi78
    #5801
    Csak egy kérdés.
    Kipróbáltad e már hogy mondjuk mindent leveszel med-re ??
    Ha ott fut akkor valami nem jó a játék és a gép között.
    Ne egy két valamit vegyél le hanem az egészet. Nekem is 4 gigám van és érdekes low-on semmi ilyet nem tapasztalok.
    Játszani kell med-en párat és ha nem akad egyesével fel tologathatod játékonként ha akarod és ahol elkezdi ott a baj aztán már lehet fórumot olvasni hogy mi lehet a hiba.
    Addig is gyakorolsz. :)
  • Deviome
    #5800
    Vitatkoznék a memo-val.
    Ez nem egy Nextgen játék. Ide nem kell 8 giga. Az első videóban a 3. részben volt az a jelenet mikor harcoltam az Atlas-al. Ott mért nem akadt meg? Pedig ott aztán volt miden. Meg sem röccent. Pedig ment a fraps. Ugye az meg zabálja a gépet olyankor.

    Más. World of Warcraft egy mocskosmód memória igényes játék. Gyakorlatilag abból fut a játék. Minden fullra húzva de tényleg minden. Kivéve ott is az árnyékok. És 80 fős battlegroundon tartja a 15-20 FPS-t. És az úgy néz ki, hogy kb a 80 főböl egymásnak esik középen 40-50 ember. Nah ott van effect. Még sem áll meg a kép meg a játék.
    Starcraft 2. Szintén maxon fut. Semmi gondja nincsen.
    Diablo 3. Dettó full. Az sem áll meg.
    Persze itt most nem a stílus a lényeg, hanem az, hogy ezek gyakorlatilag jobban zabálják a memóriát mint a MWO.

    Vagy EVE online. Nem tudom ki ismeri, de 2 játékot tudtam futtatni egy időben full beállítással. Az árnyék ott is low volt. Összesen 4 klienst bírt el a gépem. Meg nem mondom mit, de 2 opciót vettem le közepes beállításra. És a 4 kliens így futott 50-80 FPS-el. Ismétlem, hogy 4 játék futott. És mind a 4 kari bent állt az aszteroida mezőn. Az terheli a gépet. :)
    Ott néztem a memória használatot. Hát nem sok szabad memo volt. :D pár száz mega. Még sem állt meg a gép. Meg fagyott. Soha nem csinált ilyet mint itt MWO-ban.
    Sőt. Volt olyan, hogy 1 kari a belt közepén. a másik 3 meg ugrált a rendszerek között. Szóval ott keményen terhelve volt a memória.

    Szóval ez a memória elég. Itt valami szerintem el van írva vagy kódolva. Vicces lenne, ha mondjuk csúcs VGA. Csúcs Intel 4magos proci. Meg 4 GB-ram. És erre low-on kellene játszanom egy ilyen játékot. :D Azt azért ne már.

    Itt a kép , hogy mennyire eszi a memóriát. Amikor fölmegy akkor kezdődik a meccs. Mikor leesik akkor meg vagyok a menüben már. Amúgy mit is megállt a kép 2x is. Viszont amint látjátok a memória semmit nem csinált. Stabilan tartja az egész szintet. Soha nem ingadozik.
  • Shilkor
    #5799
    8Gb+2 Gb memoria, es lowon jatszom :)
    Es nem tudom, hogy ha leallitod jobban hul e. MAx ha nem lepkedsz ,akkor hul jobban. Azt tudom.

    ui: 4 ppc olyan hot termel, hogy tenyleg nem eri meg. Ha messzire akarsz loni, akkor ac5 vagy ac2 inkabb
  • Karónvarjú
    #5798
    A TS-el meg mit csináljak, hogy használható legyen a mikrofon? Úgy visszhangzik, hogy iszonyat hallgatni. Mindegy, hogy a beépített vagy a füleshez való mikrofont választom, nem jó. Eddig ezért nem mentem TS-re, de most már nagyon kipróbálnám...
  • Karónvarjú
    #5797
    Szerintem vedd vissza a részletességet, ennyi memória nem elég very high beállításhoz. A géped többi részegységétől függetlenül, legyenek azok bármilyen gyorsak, a számításigényesebb pillanatokban (jellemzően akkor, amikor hozzád közel kell sok effektet megjelenítenie a motornak) mindig kevés lesz a RAM ilyen beállításoknál. Én medium beállításokkal nyomom, nem érdekel, hogy lehetne szebb is. Csak ne lassuljon be...;-)

    A menet közben leállítással nem fog gyorsabban hűlni a mech-ed, csak védtelenné válsz miatta.

    A zene meg fasza, ez tény. ;-)
  • Masakari
    #5796
    hahahaha :D nem lehet nem szeretni!:D
    (bár nekem csak 2 album+pár szám van leszedve de minden nap hallgatom őket valamennyit :D)
  • Nagydög
    #5795
    A Jenneres dologban a kollega teved. Az ERPPC-nek nincs minimalis lotavja. Ott valami egyeb gazemberseg van.
  • Deviome
    #5794
    Huuh... Ez jó, hogy ilyen sokan írtatok. :)
    Remélem azért videó alatt nem nagyon fogtátok a fejeteket. xD (((( esetleg valakinek mutattam új dolgot?? )))))) "nagyon halkan kérdezem ezt "


    Nagydög: Sajnos ezek szerint a Jeener-t hiába lövöldöztem, mert az ER PPC közelre semmit nem ér. :(


    Bucser: Persze. Tessék. A videók alatt is ugyan ezzel a beállítással ment. options 1 options 2


    Maree: Tervbe van véve, de vért izzadok mire meglesz. :S Iszonyat lassan gyűlik rá az XP. Pedig van jó pár köröm amikor 1000 xp körüli mennyiség jön be. Amint meglesz kipróbálom majd a zoom-t. Azzal legalább kitudom szedni az Atlas szemét. xD
    Amúgy az utolsó találat valóban a kart és vállat érte, de előttiek nem. :)


    Shilkor: Nem tudok mit mondani. :D Amit leírtál az tény. Ezt hívják úgy, hogy rutintalanság. :)
    A fegyver összeállítást kipróbálom. A TS-t elfogadom. Szerintem ma este felnézek, ha nem zavarok.
    Köszönöm szépen az írásod. Ezek sokat segítenek. Pl amíg visszahűl bújak el meg stb. Meg sem fordult a fejemben. :S
    Jah!! És hatalmas thenksz azért a linkért. Ez királyság. Nem tudtam, hogy létezik ilyen. Én csak úgy " fun "-ból játszom a játékot. :P


    Karónvarjú: Az AC lövedékeket utálom is ez miatt. Tényleg bosszantó. Viszont meg sem fordult a fejemben, hogy azt használjak.
    Sajnos még nem érzem a mech-et. 3 nap alatt nem tanulom meg a mech-et. Ezért van, hogy belenyesek az objektumok szélébe. :P Például mikor az Atlas-al harcoltam, az első videó 3. felében. Akkor is belenyestem az épület sarkába. :P
    Velem ez a baj, hogy nem vagyok egyhelyben maradós. :D Cs-ben COD-ban Én képes vagyok Sniper-el úgy menni mintha valami gépfegyver volna. :D Imádom a sniper dolgokat, de az, hogy ott guggoljak meg várjam az ellenséget az nem nekem való. Van mikor megmaradok a valagamon, de ez a ritka.
    A hisztizés nálam azért megy, mert szaggat a játék és nem a gépem a felelős érte. Valamint azért amikor bizonyos esetekben nem akar meghalni egy robot. :D Szóval nem olyanokért hisztizek amiknek nincsen értelme. Lehet idáig mondjuk az jött le. :P
    A motor miatt Én itt " veszekedtem " már veletek. Nekem akkor sem az volt a célja, hogy megmondjam nektek, hogy ez szar. Csak a vita végére ez kerekedett ki. A Cryengine nem erre való. Igen kár is siránkozni ezen. Mivel egyetlen ilyen játék a piacon ezért így megmarad ez. Viszont, ha valami hasonló jön ki ami már egy picit jobb. Szerintem kapálnak ennek a játéknak.
    Nekem 4Gb memo a gépben. Meg 1 GB a VGA-n. Szal így van 5 GB-om. Ez, ha kevés egy ilyen játéknak. Akkor nem az Én gépemet minősíti. :) Szimplán rosszul van kódolva a játék.


    Masakari: Köszöntem. Beírtam a füzibe. xD Amúgy a gépen van 4 full album Flack minőségben. Arra jöttem rá, hogy a szomszédaim is szeretik a Two Steps from Hell-t, mert eddig még nem szóltak, hogy hangos. xD


    Szerintem maradok a 4 db ER LL-nél. Csak a robotot ügyesebben kell mozgatnom. Mert szerintem a helyezkedésem a baj. Viszont kipróbálom az LB 10-t is. :))

    Nagyon szépen köszönöm a hozzászólásotokat és türelmeteket, értékeléseteket. Tényleg sokat segített.

    Arra válaszoljatok már még, hogy mikor a rendszert lelövöm akkor gyorsabban hűl vissza a masína?
  • stigson
    #5793
    HGN-733c AC20, 2×ML, 3×SRM4,
    JM6-DD, 4×AC/5, 2×SL
  • Karónvarjú
    #5792
    Mivel egy idősek vagyunk, mondhatom, hogy öregkorodra megjöhetett volna már az eszed , és bepótolhattad volna eme hiányosságot .
    Addig is, amíg nem történik meg :
  • Shilkor
    #5791
    Kerdesem/keresem volna:
    1K damage felett ki volt, es milyen vassal/fittel.
    (nem a regi 6*PPC vagy AC20 ra gondolok)
  • Shilkor
    #5790
    Egy konyvet olvastam, kb amikor a MW elso resze kijott.
    Lehet bannolni erte, hogy nem frissitem a tudasom :)
  • Masakari
    #5789
    Ha olvastál könyvet akkor tudod,hogy abban is van hűtés valamenyire ami rajtuk van,de akkor is mind rövidnadrágban vannak,atlétában nem fullra beöltözve kesztyű,acélbetétes stb
  • Shilkor
    #5788
    Szerintem van benne hutes :D De ne terjunk el a targytol :P
    A jelenlegi futes "arak" miatt erdemes hibrid fegyverzetet hasznalni 2 Large agyu felett.

  • Masakari
    #5787
    Hozzá tenném,hogy abban a ruhában amiben az emberünk ül modellezés szerint a fülkében, egyből el kéne kb ájulnia a magasabb hőségtől:P
  • Shilkor
    #5786
    ui:
    http://mwo.smurfy-net.de/#weapon_heatscale
    ezt nezegesd, mert nem tesz jot az egeszsegnek, ha a fele meccset furdogatyaban ulod vegig a mechben, mert olyan melege van...
  • Shilkor
    #5785
    3. video
    1.56-2.03: Sikerul 2 lovest leadni, mialatt szorja rad a srac az aldast. Megeri szerinted ?:)
    3.35: megallsz a jagerrel szemben es celzol, majd losz... dezsavum van :P
    7.20: amikor bejossz, akkor a HBK mellett en jobbra jottem volna fel, es a szemben levo CPT ratolok egy alphat, es azzal a lendulettel atmegyek a HBK mogott balra, es ugy kerulom, hogy oldalba kapjam. Igy viszont mire oda ertel volna, mar a 2 masik csapattag elintezte.
    8.40: Atlas. A jobb mellkasat lodd, mert akkor nem fog visszaloni(1-2 energy+1-2 ballistic leesik neki). Jo is az a 4 laser egyszerre, csakhogy olyan heat penaltyt ad, hogy le fogsz allni mindig.
    Adok egy tippet. 2 large laser melle tegyel fel 2 LB 10 est. En nem nagyon akartam hasznalni, mert az AC/5 ok nagyon jol szuperaltak, de mondom 4DPS egy fegyver, es ennek a legjobb a hutese, szoval egy probat teszek(na meg draga is volt). De a legjobb cseret tettem!!!!!
    A 2 large laser pontlovo messzire. Amig oda nem jon, addig tolom laserekkel, amikor olyan 600m en belul er elkezdem az LB 10 ekkel osztani, szigoruan chain fireel, hogy folyamatosan razza a fulkejet.
    Aztan amikor egeszen kozel van(mert mondjuk semmit sem latott es elakadt egy tereptargyban), es az atlasszal fole magasodok, akkor elkezd loni mint az allat, es tulmelegszik :) En olyankor laserrel nem lovok tovabb, mert az LB 10 nek olyan alacsony a hotermelese, hogy hasznalat kozben hul!!! Tehat egyszeruen a lekapcsolt mechet kivegzem.

    Szerintem a legjobb, ha este feljossz TS re, es beszallsz a csapatunkba. 6-8 ember mindig fent van estenkent, es bizony eleg jol lehet tanulni toluk.
    Waddiszno, KisZ, MaxSteelHun, NyanNyanCat, Kartal, Dudupapa...
    Miutan meghaltam regebben, mindig beugrottam, es neztem, mit is csinalnak, hogy csinaljak. A fegyverzet ellenorzese, a celpont szeketalasa, a helyezkedes, stb... mindenre erdemes figyelni, mert abbol tanulunk.

    Az elejen orultem, ha tuleltem egy meccset, most meg(1 honap kb) meg szegyelem, ha 400-500 alatt van a sebzesem.
    (ui:amikor Orionnal jatszottam, akkor azon rohogtek, hogy 99% oasn jottem ki a csatabol a vegen 3-400 sebzes utan! Es nem mert olyan ugyes voltam, hanem mert ugy lovoldoztem, hogy ne en legyek a celpontjuk!)

    Most neztem meg, hogy 355.621 az atlag sebzesem. Persze ez Atlas. De 2 LL+2 LB10 van rajta semmi tobb. Ami neked is lehet. Es igaz, hogy nagyobb a pancelom, de nagyobb is vagyok, es ha barki meglat atlast a csatateren, akkor arra fog osszpontositani :) Termeszetesen a tobbiek meg azonnal segitenek neki :D

  • Karónvarjú
    #5784
    Nem jegyzeteltem, csak a benyomásaimról írok.
    Először is a játékstílusodról. Szerintem túl sok sebzést akarsz egyszerre bevinni, ezért pakolod tele a K2-est olyan fegyverekkel, amit nem tud lemenedzselni a hűtése. Ennyi ER fegyvert (ami ugye sokkal több hőt termel ugyanannyi sebzés mellett, minta standard változat, csak távolabbra hat, illetve a PPC 90m alatt is használható(?)) én nem használnék (illetve én egyet sem :-)), hosszú távon hatékonyabb a sima változat a kisebb hőteher miatt. A K2-est szerintem optimálisabb lenne 2xballisztikus + 2x energiafegyver kombóval használnod (2xAC5+2medlas), az igaz hogy egyszerre nem üt akkorát, de azt is vedd figyelembe, hogy pl. egy AC-lőszer robbanása rajtad elvakít téged is és nem tudsz tőle rendesen célra tartani. Ugyanígy van ezzel mindenki, tehát ezt a taktikai előnyt akár Te is kihasználhatod ;-).
    Sokat lősz továbbá olyan ojjektumok mögül, amiknek a szélét/tetejét találod el (Cryengine hátránya), így nem viszel be sebzést, csak a mech-edet fűtöd fel vele. Ezen is kellene javítanod.
    Sokszor elkolbászolsz a többiektől, így téve magadat egy lassan mozgó, ECM-et nem használó, fedezéket rosszul kereső, magányos célponttá. Még ha nem is értesz egyet a többség haladási irányával, ne tedd ezt, mert a vége mindig ez lesz...
    Szintén egyet kell értsek Shilkor kartárssal, ne légy ennyire agresszív a legelejétől fogva, ne rohanj így előre, mert mindig azok halnak meg legelőször, akik nem gyakorolnak elég önfegyelmet és kitárt karral rohannak bele a kardba. Nézd meg a kommenteket a játékok során, a legtöbb nyavalygó ilyen stílusban nyomja, aztán meg nyekereg, hogy kifilézték 1 perc alatt. Mondjuk, Te legalább nem nyivákolsz :-), hanem magadban keresed a hibát, ez jó...
    Szóval alapvető taktikai hibákat követsz el, amiken viszont könnyedén tudsz változtatni, ergo biztosan sikeresebb is leszel.
    Ja, és ne célozz ilyen sokáig, sok-sok lehetőséget elszalasztottál a videók alatt, amit már nem fogsz kihagyni, ha tapasztaltabb leszel.

    A szaggatásokról: én ugyanezzel a problémával küzdöttem és rájöttem, hogy kevés a memória a gépben. Mióta 8 GB RAM van benne, nincs ilyen akadozás, de még így is megállok a meccsek elején 360 fokban körbenézni a pályán, hogy betöltődjön minden textúra a memóriába, ami kell. Ha nem teszem, a tűzharcok alatt fog megröccenni a gép, amikor nem kéne. Akármilyen erős is a géped (az enyémnél százszor jobb, az biztos), a Cryengine miatt soha nem lesz olyan a játék, mint mondjuk egy Hawken alatt lehet. Egyszerűen rossz motort választottak a Piranha-sok, de ez már így marad, nyekeregni kár miatta, inkább nekünk kell megoldani az ilyen jellegű problémákat. Szerintem nyugodtan vedd vissza a részletességet, simábban fog futni.
  • Masakari
    #5783
    Tőlem kapsz 1 kurva nagy mezei piros pontot mert a video alatt Two Steps from Hell szól!
  • Shilkor
    #5782
    2. video:
    Mit kerestel annyira a tavolban? Maradj tobbet a csapattal.
    (amugy az advanced zoomot en nem ajanlom, mert igy is tul sokat elbogaraszol a celzassal. Szerintem az assault class, amivel van ido molyolni, -bar pl a victor nem olyan- de heavy mar egy porgetosebb tipus. A jelenlegi jatekstilusodhoz inkabb lezer valo, hogy rajta tartsd a celon a fegyvereket. Es ugy korrigalni is tudod jobban a talalatot. Es majd akkor hasznalj PPC ket, ha tuti a celzasod(mozgas kozben is). Inkabb ERLL eket hasznalj. Kevesbe melegszik, es meg messzire is ello.)
    MaReenak igaza van amugy: fogd be a celpontot:
    1: tudod mi a fegyvere, esetleg visszalo e onnan.
    2: latod, hogy serul-e, vagy mar serult
    3: A csapat raketasai befogott celpontra tudnak fedezek mogul loni... mashonnan meg nem szeretnek, meg ugyis fedezek mogott vannak leginkabb.
    3:10 losz, visszalonek, losz visszalonek... Ki kell mozdulni! Ha masert nem, akkor azert mert ha fedezekbe mesz akkor elvesztenek mint celpont. Es ha egy ECM haver van a csapatotokban, akkor sokkal tobb ido befogniuk teged.

    Amikor lotel a fegyvereddel, akkor huzodj vissza! Amig ujra tolt nem kell kintlenned, tok felesleges. Legalabb elvesztenek mint celpont, esetleg masra allnak at, es mire ujra kidugod a fejed vissza kell mozduljanak rad es mire celra tartanak ujra eltunhetsz.
    Valamint: ha befogod akit loni akarsz, es visszahuzodsz, nem tunik el a befogas, es magat a celzast nem feltetlen kell befejezned. Foleg, ha latja mas is, akkor megmarad a kijeloles vegig, es latod ha elmozdul o is, mig fedezek mogott vagy, es tudod korrigalni.
    Jelenlegi jatekstilusod nem rossz, de szerintem egy Highlanderre, Stalkerre vagy Atlasra.
    Nehogy felre erts, nem megbantani akarlak, csak ravezetni, hogy ne legyen csalodasod, mert nem erted, hogy miert nem megy neked.
    Raketa ellen nem hatralni kell, mert ha elveszt, akkor a fold felett vizszintes palyara kezd allni. Azaz pontosan az arcodba robban. Ha mar hatralsz, akkor legalabb jobbra vagy balra fordulj el, es akkor elotted lerepulnek.
    4:50
    Lovod a kicsit, jon a jager. Radnez, picit behatral. Elbujsz, kinezel, lo rad, te is losz. Elbujsz, es.... es nincs es :) El kell menni onnan. Ez nem a te harcod mar. Eygszer kineztel. olyan 20 armort szedett le. mondjuk megegyet kibirsz, a 3. mar Game Over lesz. Menj a tobbiek utan jobbra.
    ...es elindulsz balra. nyilt terepre, fedezek nelkul jager ele, aki nem is lasert hasznalt, hanem csak ballistic fegyvereket. Eselyed annyi mint az aszeroida mezonek Han Solo ellen :(
  • Shilkor
    #5781
    Hali!

    Elso videot megneztem, es jegyzeteltem.
    Irom az diot, es hogy szerintem mi a hiba:
    1.37: a masik seggeben allsz, mikozben balra lent ott megy el egy mech, amire lehetett volna loni.
    1.53: amikor szemben leesett a mech, te ott balra lenezhettel volna, es az aknan keresztul lehetett volna loni.
    Nem csak "tiszta" lovesek vannak, tiszta helyzetekkel. 1-1 kapas alpha viszi fel a sebzest a vegen, es nem az, hogy latok egy atlast, ami masra figyel, es akkor en majd jol kuldom neki. Ha sokat losz valamit, akkor felfigyel rad. Inkabb sok kicsi, minden mechre 2 alpha sebzes, mint egybe pumpald az egeszet.
    2.35: allsz es losz. kicsit elorebb mesz... Hat ez luxus. MAx ha oldalrol lonek. Itt viszont 2 en is voltak elotted, ergo mintha nem is mozdultal volna. 1 light+1 heavy mech vs te (es a lighton is 6 fegyver volt....) en rajuk szavaznek.
    3.55 Minek mesz elore ? O.o ott a dombgerincen ha atmesz, akkor tuti a halal. Csodalom, hogy nem kaptal tobbet. Mindenki mogotted, es szep lassan elcsusztak jobbra, te meg ottmaradtal egy cimboraddal a centurion ra. Aki zombi, szoval lohetted a vallait, nem zavartatta... Ott latszott, hogy az ideg visz tovabb, mert semmit sem neztel, csak le akartad loni. Ha neked jon, akkor lepj vissza, csald a ti oldalatokra. Utana meg ne csodalkozz, ha a cimboraja hatulrol radlo.
    4.30 5-6 loves kaptal, te 1 et adtal. Tul sokat celozgatsz, es ebben a helyzetben azt nem lehet. Nem eri meg ennyit kapni egy lovesert. Ahogy elkezdett kopogni az arcodon hatralni kellett volna.
    6.50: meg mindig a centurionnal harcolsz, a tobbiek reg elmentek
    7:20 ketszer ne nagyon tekintgess ki ugyanarrol a helyrol, ha mar egyszer visszalotek, mert varni fognak.
    9:33 tul sokat nezelodsz!!!! Ennyi ido alatt a pilotafulket ki tudjak szedni gaussal.
    10.04 Egy ferfias kuzdelem lett volna: lovod visszalo, lovod visszalo... akinek erosebb a fegyvere es nagyobb az armorja at gyoz? Kozben meg az ECM es pajti becserkeszett... mar az elso loves utan a jobb oldali "bunker" masik oldalara at kellett volna futni.

    Amit en latok az az, hogy en tobbet helyezkedek az atlasszal, mint te ezzel a K2 vel. Ne az legyen a celod, hogy megold oket, hanem , hogy minel tobb sebzest bevigyel
    minel tobb mechre, anelkul, hogy felfigyelnenek rad.
    Te kit fogsz loni?
    1. Aki nagy vagy aki kicsi?
    2. Aki mozog vagy aki all....

    A mereteden nem tudsz valtoztatni(max elhitetni hogy ez nem 10 cm :))
    De ha folyamatosan mozogsz, akkor inkabb azt lovik, akit konnyebb eltalalni, es biztosabb a talalat.
  • MaRee
    #5780
    Az ER PPC-vel közelről nem éri meg lövöldözni. Nem tudom már hogy van ennek a minimum range-e, elvileg nincsen, de régen is próbálgattuk, hogy közelre néha nem sebez egyszerűen. Utána azért haltál meg, mert szétlőtték a center torsodat. A jenneren ha jól látom 6 medium laser volt, a Cataphract meg néggyel lőtt rád a halál pillanatában, tehát mikor már narancssárga volt a torzód( asszem ilyenkor nincs már rajta armor), akkor kaptál bele vagy 8-10 lézert egymás után.

    A havas pályán elég sokáig bírtad, pedig az nem egy sniper barát map. Ha ez megnyugtat, engem a fele lövés megölt volna XD A Centurion (nem light mech, hanem medium, jobban bírja) pedig azért futott el szintén, mert túl közelről lőtted az ER PPC-vel, az nem jó közelre, az ő fegyveri viszont nagyon is.

    A rakétás kérdést nem értem, miért ne találhatna el úgy, hogy alacsonyabban van? A rakéta nem egyenesen megy a legrövidebb úton, hanem felszáll az égbe, és onnan zúdul lefele. Azért találhatott el egy-kettő, mert nem a torony mögött álltál, hanem a sarkában, tehát nem voltál teljesen kitakarva. Az Atlasszal pedig nem állunk le szemből lövöldözni, írták is pár hsz-szel lejjebb, hogy hátba kell lőni, úgy hamarabb megmurdel. Neki úgyis több armorja van mint neked, egyébként gyakrabban fogd be R-rel az ellenségeket szerintem, mert úgy jobban látni mi a helyzet velük.

    Második videón túl messze történnek a dolgok, nem tudom kivenni. A végén pedig nagy szopás, pont túlhevült a meched, mikor elkezdett lőni a Jéger (asszem). Halál után ott a damage report, ultra ac5 meg ac2-vel lőtt. Egyébként annyira nem lőtted szana-szét, mert egyet lőttél bele a 4 lézereddel, aztán le is álltál.

    3:30-nál én sem értem miért nem robbant fel a Jéger, pedig nem nagyon lőttél mellé. Mondjuk a végén nem találtad el a torzóját, hanem a karját meg a vállát.


    Összességében te nem vagy még hozzászokva eléggé a játékhoz, de jó lesz az. Egyébként vegyél egy advanced zoom modult, nagyon megkönnyíti a célzást, főleg ha ilyen sniperes messziről lövős játékstílust játszol, akkor must have. A heatre figyelj jobban, mert gyakran leállsz, ez egyes pillanatokban halálos, mint pl a másodk videóban. Ja, és a túlhevülés is sebez.

  • Bucser
    #5779
    Be tudod postolni milyen settingekkel jatszol? (options-> video-> advanced config)
  • Nagydög
    #5778
    Ne' ma, uj map is van!

    Az elso halalod teljesen rendben volt 2:35-kor fogyott el a pancel a torzodrol, utana mar gyorsan megy. Ami nem stimmel, az az, hogy tobbszor tisztan telibetalaltad a Jennert, es alig erezte. Szerintem nalad a hitreggel van problema, es erzesem szerint ugyanaz a forrasa, mint a szaggatasnak. Ha azt ki tudjuk bogaraszni, akkor szerintem a tobbi is megoldodik. Nekem nagyon ritkan elofordul ilyen, par percen keresztul vissza-visszater, majd elmulik. Talan ha haromszor talalkoztam vele eddig.
  • Deviome
    #5777
    Te akartad! :D
    Tőlem nem tanulni lehet, hanem max elhülyülni.xD
    Nem igen hiszem, hogy bármi újat tudnék mutatni.


    Én most olyat írok ide, hogy szerintem egyből kivágtok ebből a fórumból. xD

    Készítettem 3 db videót. A videókkal kapcsolatban annyit, hogy ez nem vágott. Simán elindítottam és felvettem ahogy játszom. Szerencsére látható minden probléma amit Én itt felsoroltam és próbáltam rá magyarázatot lelni. Lentebb ki is fejtem pontosabban mire gondolok.
    A zenék. Ment a Jetaudio és vette azt is. Mivel különbözünk ezért eltér a zenei ízlésünk is. Szóval bocsi, ha nem passzolunk.
    23:55-től kezdve hajnal 05:35 lett mire az utolsó bit is felmászott a Youtubra. Szóval ezek után nézzétek végig. Elemezzétek ki. És fejtsük meg közösen, hogy gyík vagyok! xD
    Jól bírom a kritikát, úgyhogy mondjátok nyugodtan, hogy mit is cseszek el.


    Lássuk az Első videó anyagát:

    Az első 3 percben már is túl sok esemény történik. A csapat hihetetlen összhangja 1 percen belül 2x is megmutatkozik. Csóka megáll a feljárón tájat nézni. Az nem baj, hogy addig minket agyonlőnek. Ő ott elvan. :D Aztán rá nemsokkal az egyik jóképességű 01:50-nél meglátja az enemyt és erre elszalad. Király vagy cimbi! Nah semmi gond. Jön a áksön.
    Alulról jövék egy robi. Mozgásából ítélve egy light mech. Annak ellenére, hogy 6 ER PPC kapja telibe kb 50-100 méter között. Semmi baj nincsen. Ez normális?? Szerintem nem. A képen látszódik, hogy megkarcoltam a páncélját. Persze ami rajtam van ERPPC kb majdnem 1 db nehezebb mint maga a light mech.
    Utána ott a szaggatás. Erről beszélek. Megy a játék szépen. Erre megáll a kép meg akad meg ilyenek. És ez nem a gép hibája. Az nem csinál ilyet. A fraps miatt meg nem megáll a kép, hanem csak lelassul. Amit itt csinál az kb 0-3 FPS között tapasztalható.
    Nah de mennyünk is tova. Ahogy lövöldözöm a kis robit. Egyszer csak szörnyet halok. Az hogy történhetett?? Nekem ez sem kóser. Jó lenne, ha ezt elmagyaráznátok. Volt armor. Volt a testnek is még "élete". Nem értem. Láttam, hogy ott egy nagyobb robot. Viszont hogy kaptam akkor sebzést?

    A következő felvonásban nagyon jól látható ismételten a képmegállás. Tuti nem a gép hibája, mert akkor a zene is szaggatna vagy megállna. Szóval itt valamit a játék szarakodik. Amúgy itt Én rontottam el, de azért elég jó móka volt. Viszont nem értem, a találatokat itt sem. Az a kis vakarék robot elfut 2 ERPPC után úgy, hogy már füstölt. :D ( persze lehet nem oda lőttem ez benne van csak fura ) A félre lövés mikor külön ment a 4 db ERPPC az az ideg és az akadás miatt volt. A Többit elbénáztam simán. xD

    A 3. részletben pedig no comment. Hogy talált el a rakéta a torony mögött? Mikor a kiindulási pontja alacsonyabban volt mint Én. Az Atlas meg kapott mindenhova. Világított a feje, szeme, de az nem akart megdögleni. Pedig itt már 2db ERLL és 2 db LRG PL volt fent. Ami nem kis sebzést ad. Arra meg nem térek ki, hogy a kis nyomi robi hogy kicselezett. :D Itt is elcsesztem. :D

    A játék szaggatás pedig keményen előjön megint. Érdekes, hogy mikor az Atlas-al csépeljük egymást meg sem röccen pedig MEGY A FRAPS meg 1524 EFFECT ZAJLIK LE!!! Viszont mikor a kis nyüzüge robi után fordulok meg megáll a játék.


    Lássuk a második videó anyagát:

    Itt is voltak pillanatok. :D A Catapult-ot 3x vágtam telibe a lézerrel és nem esett le a keze. Pedig pontos volt mind.
    A rakéta az komoly volt. Nem értettem, hogy hogy a francba talál még el, de pörgött az agyam és azonnal leesett, hogy bal oldalról jöhet enemy és azonnal levágtam, hogy ott áll egy és mér befele. Aztán ott is volt a kis sunyi. :D
    Az is érdekes volt. Szanaszét lőttem a lábát. Még meg sem sántult, hanem elfutott mintha el sem találtam volna.

    Utána jött a behemót. Az szerintem hihetetlen. Szanaszét lőttem az összes lézerrel. Semmi baja nem lett neki. Ő meg szétkapott 100%-ról kb 4 mp alatt. És ő nem is hevül túl. Nem tudom mivel lőhetett, de tuti nem AC/20-al. Szóval az kicsit OP vagy nem tudom, de gusztustalan volt az tuti. Mondjuk enyém ment 1x mellé, de akkor is.


    Lássuk a harmadik videó anyagát:

    Ez egy kis sikerélmény. Voltak benne bőven hibák, de nah. Ezt már nem kommentelem. Annyit, hogy itt nem volt játék hiba. Ment simán. Az elején megakadt, de annyi. Jah! Itt már 4 db ERLL volt fent. Azt mondjuk nem értettem, hogy 03:30-nál volt egy robot. Agyon volt már lőve. Semmi Torso szinte, de a lézereim még sem ölték meg. Azt nem igazán értettem. Valaki esetleg mondja már meg, hogy mért nem.


    Mikor a gépet lekapcsolom a havas pályán. Akkor elvileg gyorsabban hűl ugye?

    A videókban remélem látjátok a pontosságomat. ( jó szar xD )
    Meg nem lövöldözök ész nélkül. Inkább várok. Lehet ez is nagy baj.

    Amúgy elég tortty a minősége még 1080-ban is. Pedig ami itt van a gépen videó ( ami fel lett töltve ) az kristály tiszta. Gondolom a youtube ront rajta kicsit.

    A Videókkal kapcsolatban még annyit, hogy lehet, hogy Én vagyok a béna ( sőt tuti ) . Csak éppen Én nem veszem észre. Lehet, hogy az úgy van jó ahogy történik. Nem tudom.



    Rólam annyit, hogy az össz játékidőm a MWO-val kb 6-7 nap. A mostani accal 3 napja játszom ( szóval a másik accal volt 4 ) . Itt van egy kép a pontosságomról . Ez ma reggelig nézett ki így. Végzek az írással és megyek lerontom kicsit. xD


    Szeretnélek benneteket megkérni, hogy amennyiben van energiátok, kedvetek, elszántságotok. Úgy tekintsétek már meg a videókat és olvassátok már el a kommentet! xD
    Válaszoljátok már meg azt a pár ( számomra ) érthetetlen dolgot.
    Annak is nagyon örülnék, ha elmondanátok, hogy mi a véleményetek úgy összességében. Minden érdekel. Ezzel szerintem nem csak nekem segítetek, hanem az újaknak is akik most kezdik és esetleg olvassák a fórumot. No meg feldobjuk a forumot kicsit. :D

    Bocsi a hosszú írásért.
  • Karónvarjú
    #5776
    Ingame videót tudsz csinálni? Talán úgy jobban tudnánk segíteni, ha látnánk is, mi történik Veled!
    Meg hátha tudsz valami újat mutatni a sok bepunnyadt kocavadásznak :-)....soha nem lehet tudni :-)...
  • Deviome
    #5775
    Most mérgembe feltettem 4 db ERPPC-t. :D 180 damage. Pedig mindent lőttem és talált is. Most erre mit mondjak.
  • MaRee
    #5774
    Jagerrel készülj fel, hogy nagyon-nagyon hamar megfekszik, elég bujkálós sunnyogós játékstílus kell hozzá, de fasza tűzereje van.