6493
MechWarrior Online
  • Masakari
    #1573
    Nem kötekedés képen írtam,csak ha már van 1 "hivatalos" magyar fordítás akkor használjuk azt szerintem:)

    Amúgy van vmi info/tipp hogy mi lehet a köv mech?
  • [NST]Cifu
    #1572
    FS = Ez valóban jobban hangzik, javítottam
    DC = hááááttt... egye fene, nekem a kartell jobban tetszik, de kijavítom.
    LC = 3049-et írunk, a Lyrán Szövetség még nagyon messze van akkor, 3028 előtt meg Lyrán Nemzetközösség van, és ezt használtam.
    CC = ugyanezt használtam.
    FWL = ugyanezt használtam.
  • Masakari
    #1571
    Federated Suns = Egyesült Napok (Az egyesülés előtt,egyesülés után Egyesült Nemzetközösség majd ez maradt a széthullás után is)
    Draconis Combine = Drakónis Szövetség
    Lyran Commonwealth = Lyran Szövetség ( Lyrán Nemzetközösség az egyesülés előtt,utána Egyesült Nemzetközösség majd a széthullás után lyrán Szövetség )
    Capellan Confederation = Kapellán konföderáció
    Free World´s League = Szabad Világok Ligája

    (ugyan ez fent van mechfactoryn is:) )

  • [NST]Cifu
    #1570
    Elő kellene bányásznom ehhez egy régi BT regényt... :)
  • Masakari
    #1569
    Hát ezen a videon rohadt jót röhögtem :D nagyon jól jellemzi a táblás játékok szerencse faktorát:) (és hasonlókat már én is éltem át,és az is aki ellenem volt csak éppen úgy hogy mindent megdobtam :D)

    Cifu király a leírás bár még nem volt teljesen időm elolvasni.Annyi megjegyzésem van az állam nevekhez hogy a magyar változatokhoz teljesen másokat írtál mint amik a könyvekben voltak hivatalos megnevezésként,esetleg átírni arra?
  • Ry0K3N
    #1568
    Akkor szép kis kutatòmunka lehetett, ha lesz rá időd olvasd el a Star League source bookot. Felér bàrmely regénnyel azon felül hogy sok érdekes infòt tartalmaz a kezdetekről.
  • [NST]Cifu
    #1567
    A szóról-szóra fordítás nem az én világom. Általában elolvasok pár forrást (Sarna.net, Mechfactory és Solaris7), és abból összerakom az anyagot a saját szavaimmal.
  • Ry0K3N
    #1566
    Fordítottad valahonnan vagy saját munka?
    Am jó lett :-)
  • [NST]Cifu
    #1565
    Korszakcímek javítva.
  • xblades
    #1564
    Szép, bár a korszakok címeinél zárójelben ott lehetnének a magyar nevei is. Ha már magyar faq.
    És jobb ha ott van mint itt, mert akkor a egy idő után "elveszne".
  • [NST]Cifu
    #1563
    A Battletech világának történelme 3049-ig.

    Külön most nem másolom be ide, mert már nincs kedvem újra a fórumhoz átformázni az egészet. :P
  • Ry0K3N
    #1562
    Való igaz :)
    Nem tudom miért ragadt rám így :D
  • Nagydög
    #1561
    Forgocsovu, ha kerhetnem!
  • Ry0K3N
    #1560
    Nagyon valószínű hogy UAC, sok helyen forgótárasnak ábrázolják az UAC-t csak nem 3 hanem 6 csővel.
  • [NST]Cifu
    #1559
    Nézd csak meg még egyszer ezt a képet:



    Nem gyanúsan hasonló ennek a Cicada-nak a bal torzón lévő fegyvere? Ez a CDA-3M lehet, aminek a fegyverzete:

    RT Medium Laser
    LT Medium Laser
    LT Ultra AC/5
    CT Small Pulse Laser
    RT Ammo: Ultra AC/5 (20)

    Stimmelnie kellene, hiszen az UAC/5 felett ott egy lézer, ugyanúgy, ahogy a CDA-3M-nek is kellene lennie, a pilótafülke alatt is látható a SPLAS...
  • Bucser
    #1558
    Akkor meg az AC2-es variéns is lehet vagy AC5-öt 3 csővel rajzolták.
  • [NST]Cifu
    #1557
    A gond az, hogy a DRG-1G-nek a három lézeréből egy sincs a jobb karján, 1-1-1 van a bal kezén, a jobb törzsön és a bal törzsön, utóbbi ráadásul hátrafelé néz a TT-ben. A jobb kezén egy PPC van...
  • Bucser
    #1556
    szerintem ez a 3 med laseres DRG-1G.
  • BalMat
    #1555
    Inkább RAC-nak tűnik, de nem stimmel a dátum.
  • [NST]Cifu
    #1554
    A dev nyilatkozatok alapján nem lesz közelharc, bár Death from Above megvalósítható. A DfA azt jelenti, hogy egy jump jetes mech ráugrik a másik fejkére. Az, hogy ez hogy lesz megvalósítva, még nem ismert, a táblás játékban a támadó lábai, az áldozatnak pedig feje, felsőteste sérülhet.

    A táblás játékban egyébként a közelharc be volt építve, sőt! Voltak külön közelharci fegyverek is, hatchet, axe, stb..

  • Torzonborz
    #1553
    s a bal oldai pracli az csak dísznek van ? vagy esetleg meg tudja ragadni egy közeli mech grabancát és kirázza belőle a lelkét....őőő a "pilótát" ? :D
  • [NST]Cifu
    #1552
    Weekly Screenshot 3, egy Dragon, és ami érdekes, az a jobb karján lévő fegyver, ami forgócsöves gépágyúnak tűník. Talán UAC/5?

  • [NST]Cifu
    #1551
    A korábban belinkelt videók egyikében egy Hunchback lelőtte egy másik Hunchback bal kezét, a kar lesett, tehát a sérülés "továbbugrásának hiánya" csak a lábaknál és a törzsnél játszik.
  • MarkBlade
    #1550
    A kilött kézcsonkal fedezheted magad?
  • xblades
    #1549
    Ezek a dolgok amik nekem tetszetősé teszik a játékot.

    Bár nem emlékszem kik voltak már akik szólás váltásba keveredtek a prémium járművek terén, hát tessék bejött ez is a játékba.

    Remélem a Dragon választható lesz.
    A harmadik pont várható volt a kevés kezdő mech miatt.
    A láb kilőhetetlensége pedig taktikailag hátrány.
  • BalMat
    #1548
    A géppuska a legönveszélyesebb fegyver táblásban, ráadásul rossz a sebzése.
  • [NST]Cifu
    #1547
    A Tegnapi Tweetchat főbb elemei:

    -Nincsenek tervben hogy legyen SDK/Editor.
    -Nincs limitálva hogy mennyi Mech-ünk lehet.
    -A Mech típusok nincsenek limitálva házakhoz (tehát például hiába a Liao-ház rendelkezik elviekben csak Raven-ekkel, bárki elérheti majd a játékban), ellenben az áruk függ attól, milyen házat szolgálsz.
    -Dolgoznak azon, hogy az összes nagyobb régióban legyen saját szerverpark, ehhez külső cégekkel tárgyalnak.
    -A lábakat nem lehet elveszteni, ha egy lábat kilőnek, akkor sántikálni fog a Mech.
    -A Max. játékosok száma egy csatában 24 fő (12 vs. 12).
    -A beépített VOIP még kérdéses, de a fejlesztők igyekeznek valami (akár külső VOIP) megoldást találni.
    -Lesz több monitor / több joystick támogatás.
    -Maga a PGI ~40 fejlesztővel dolgozik az MWO-n, de további emberek vannak az IGP-nél és más külsős cégeknél.
    -A Match-making (a csaták résztvevőinek összeállítása) egyszerűsített módon fog zajlani az első időkben (valószínűleg csak az számít, hogy 12 vs. 12 csata legyen), csak később kerül beépítésre egy összetettebb (és igazságosabb) megoldás, ami már figyelembe veszi az Mech-ek bersorolását, tömegét és BV értékét (a BV a BattleValue, vagyis Harcérték mutatója, egy összetett képlet amit eredetileg a táblás játékhoz fejlesztettek ki).
    -Négylábú Mech-ek nem lesznek az induláskor, de később nincs kizárva, hogy megjelennek.
    -Lesz nyílt bétateszt, több információ a jövő héten várható.
    -Lesz "Gyors Zoom Célkereszt" (ez a Mechwarrior 3-ban volt, annyit jelentett, hogy jobb gombra a célkereszt körüli rész 4x (?) nagyítással jelent meg, mint egyfajta távcső), de az MW3-tól eltérő megoldásban.
    -Egy elpusztult részen való találat sebzése nem "ugrik át" a szomszédos területre. A táblás Battletech játékban volt így számolva a sebzés (tehát ha megsemmisült a Torzó jobb oldala, és ott találta el valami, akkor az a sebzés a Középső Torzón jelentkezett).
    -Nem lesz pusztítható környezet, leszámítva a fákat és pár kis apróságot. Magyarul nem lehet az épületeket lerombolni.
    -Bizonyos neves Mech-ek a Battletech világából megjelenhetnek mint "prémium" járművek.
    -Induláskor 1 ingyen Mech-et kap mindenki, amit 4 mech-ből választhat ki, minden besorolásból (Könnyű, Közepes, Nehéz és Roham Mech) 1-1 lesz. Tehát igen, lehet majd egyből Rohammechbe ülni.
    -A Mech-ek kinézetén és modelljén láthatóak lesznek miféle fegyver is találta el őket, később ezeket még tovább fejlesztik.
    -Már az indulásánál is lehetőség lesz csapatba szerveződni a barátaiddal.
    -A következő hetekben várható, hogy a minimális szükséges gépigényt nyilvánosságra hozzák.
    -A Mech belső szerkezetei sérülhetnek, elpusztulhatnak, így előfordulhat, hogy például egy találat után (amikor az adott szekción már nincs páncél) az ott lévő fegyver(ek) használhatattlanná válnak abban a csatában.
    -(humor) A játékosok tripla tapasztalati pontot kapnak ha rözsaszínű Mech-et lőnek ki, és 20$-t, ha Paul Inouye-t, a fődesignert szedik ki a Mech-jéből. :)
  • Nagydög
    #1546
    Igazad van. Mondjuk en ugy epitettem mechet, hogy kell valami (sajat sulycsoportjaban) heavy hitter. Kell valami masodlagosnak (altalaban lezerek). Ha loszert hasznalo fegyver van, akkor legyen hozza boseges loszer. Lehetoleg legyen hatekony a fegyverzet tavolra(de legalabb kozeptavra), mert az kozelre is jo lesz. MWO-ban ez mar nem igy mukodik, mert az LRM-ek kozelrol igen csak szerenyen muzsikalnak. Az LRM itteni megvalositasa amugy is tetszik, kozelebb van a regenyekhez.
  • Ry0K3N
    #1545
    Sajnos ez igaz, teljesen értelmetlen volt a kevert fegyverzet sok esetben. Mindehol boatok meg PPC gauss LBX20 LLaser kombók keveréke, a többi fegyver egyszerűen használhatatlan volt (MW4 ről van szó csak a tisztánlátás végett). Többek között ez az amit szeretném ha visszahoznák a sorozatba hogy legyen változatos és HASZNÁLHATÓ az adott fegyverzeted.
  • [NST]Cifu
    #1544
    Mindent a maga kontexusában kell vizsgálni.

    Ha végiggondolod, a világban egy Mech-et nem építgetnek át csatáról csatára. Sőt, eredetileg szinte csak a gyári alváltozatok léteztek. Egyszóval egy Mech-nek a legkülönfélébb harctereken, a legkülönfélébb ellenségekkel szemben kellett helyt állnia. Ehhez pedig ugye egy összetett fegyverzet dukált ideális esetben. De már a közepes Mech-ektől kezdve általános ez a tendencia, mely szerint különböző fegyverzetekből összeállított mix található a Mech-en. Csak kevés specializált mech-et találsz, ilyen például a városi hadviselésre szánt, közelharci Hunchback (1x AC/20, 2x MedLas, 1x SLas), vagy a direkt és indirekt tűztámogatásra felfegyverzet Griffin (1x PPC, 1x LRM-10). De nézz meg egy Clint-et például (1x AC/5, 2x MedLas), Centuriont (1x AC/10, 1x LRM-10 és 2x MedLas) vagy egy Wolverine-t (1x AC/5, 1x SRM-6, 1x MedLas)

    Az már más kérdés, hogy a Mechwarrior játékokban a rövid csaták, és a küldetésről-küldetésre változó Mech-ek, sőt, Loadout-ok, valamint a könnyű customizáció miatt szinte minden csatába másik fegyverrel, más felszereléssel menttél, így pedig egyszerűen nincs értelme az összetett fegyverzetnek. Egy-két típusú fegyverből összeállított Boat-ok uralják a csatatereket...
  • Ry0K3N
    #1543
    Ha táblásat nézed elég az a lőszer. MW3-ban is elég volt 2 sorozat egy UAC20-ból hogy súlyosan megrongálj vele egy nehéz mechet. Mikor meg felraktam egy Daishira 2 db LBXAC20-at nem volt olyan ami túlélt volna 3 sorozatot :D
    Mechwar 4 ben meg azzal a kombóval is percekig lövöldözheted.
  • Nagydög
    #1542
    A nehez mech koncepciok amugy is zagyvanak tuntek nekem idonkent. Nyolc-tiz fegyver a geppuskatol a lezeren keresztul a raketakig. Tulsagosan keves loszer, es nemelyiknel egy alfa strike legalabb olyan veszelyes volt sajat magara nezve, mint az ellenfelre. En valahogy jobban szeretem a kevesebb fegyvert, elegendo loszerrel es hutesi kapacitassal.
  • BalMat
    #1541
    Ha ezt gyorsnak tartod, akkor már várom, hogy behozzák a Spider-t...
  • kifli
    #1540
    btw mwll-el játszik még valaki? :)


    Most elindítottam, és az updater szerint, elég sok változás törtönt, 3 új mech, map újragondolás, meg sok-sok-sok kb minden mech-et érintő balance-olás
  • Ry0K3N
    #1539
    MEchwar 4 ben szar volt a daishi. A legkönnyebb volt CT-zni az assaultok közül. MP3 modban már kicsit mása helyzet mert több tűzerőt fel lehet rá pakolni amitől igencsak félni kell tőle :D
    Apropó remélem itt MWO-ban nem lesznek használhatatlanok a med és smallaserek mint a 4-ben.
  • Cobra.
    #1538
    A Daishi azért volt erős, mert emlékeim szerint arra ment fel a legtöbb tűzerő. Plusz alacsony volt, így terepen nehezebb volt észrevenni messziről. Atlas ugye majdnem dupla olyan magas, simán kilógott egy domb vagy alacsony ház mögül.
  • MarkBlade
    #1537
    A daishi szerintem nem volt olyan erős. A közepe elég nagy és könnyen ki lehetett szedni a 4-ben legalábbis.
  • Renegade
    #1536
    off:
    na ja, pár napja néztem, ahogy haverok Axis & Allies-osnak. Az egyik srácot annyira kerülte a szerencse, hogy pár kör alatt szinte mindent elbukott :-)
  • [NST]Cifu
    #1535
    Szvsz a light mech-eken lesz AMS, legalábbis én biztos tennék, hiszen a legnagyobb veszélyt a rakéták jelentik egy száguldó Mech-re. Ettől persze a Streak SRM-boat nagyon hatékony scout-vadász lehet. Én lehet mégis inkább egy Medium Laser-boattal üldözném őket. :)
  • [NST]Cifu
    #1534
    Márpedig a sebesség terén ez "reális", az adott sebesség ezt jelenti.

    Hozzáteszem nem kevésbé nevetséges a WoT-ban a 70-el száguldozó T-50-2...

    Ebben a játékban a mozgékonyság sokat jelent, szóval a "fedezékből lövök" típusú gondolkodásmód legfeljebb a snipereknek kedvezik.