6493
MechWarrior Online
  • Ry0K3N
    #1733
    Bejelentettek volna egy mechet jobban örültem volna mint ennek az izének.
  • [NST]Cifu
    #1732
    Ez lett az Artemis, egy MWO-hoz design-olt irányító, joystickkal, kezelőgombokkal, képernyővel. A Razertől, szóval várhatóan méregdrágán. :P
  • xblades
    #1731
    Igen ez a kereszténységnél is így volt, saját fényük emelésére a hívők "becsapására" felhasználták a legmodernebb technikát.

    Masakari

    Ez is igaz.
  • [NST]Cifu
    #1730
    Tegyük hozzá, hogy a Comstar eközben meg is őrizte a technológiát, a saját kezükben volt a Csillagliga technológiája. Ha jól rémlik, kisebb mértékben még fejlesztettek is rajta.
  • Masakari
    #1729
    Mivel maga a BT 1 burkolt középkori világ:)

    Patch meg reinstall felőlem jöhet,basztak kulcsot küldeni....
  • xblades
    #1728
    Most hogy szerkesztem a Comstar (Komsztár, nem tudom melyik a jobb név) blogbejedzést egyre jobban elmerülök a részletekbe.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Végül is csak annyi a véleményem ez a szervezet kitalálása egy jó kis fricska a Katolikus egyháznak részükről. A technológia fejlődés üldözése: a felfedezések ellehetetlenítése, megsemmisítése: a feltalálok, felfedezők üldözése. Mind a kereszténység Sötét középkort létrehozó idők koppintása.
  • xblades
    #1727
    Csak nem a levél szemetedet nézted meg?
  • [NST]Cifu
    #1726
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Tetszik a patch note, bekerül a chat és a group-ing (igaz csak azt garantálják még, hogy egy csatába kerülsz a többiekkel, de nem kötelezően egy oldalra), boostolják az SRM/LRM fegyvereket, az AC/2, AC/5 ágyúkat, új map (frozen city), a köridőt lecsökkentik 15 percre, stb.
  • Caliph
    #1725
    készülnek az E3ra
  • Caliph
    #1724
    4-én patch. Teljes reinstallra kell készülni.
  • xblades
    #1723
    Ismerem a játék kitalált (utólag toldozott foldozott) történelmét, nem azzal van a baj számomra hanem hogy a való életben nem történtek volna így a dolgok.
    Ahogy Cifu és te is levezette(d) sokkal összetettebb, bonyolultabb lenne. És sok minden ennyire egyszerűen és zökkenőmentesen kivitelezhetetlen.
  • [NST]Cifu
    #1722
    Igazság szerint itt van egy "kis" csalás.

    Hajdanában, danában még az első TRO 3025-ösökben voltak utalások arra, hogy XY gyár PPC-je több hőt termel, vagy XY gyár AC/10-ese hajlamos az elakadásra, megbízhatattlan, avagy XY gyár LRM-20-asa több helyet foglal, és a többi. Elviekben ezt a szabályokba is át lehetett ültetni, vagyis például a Kapellán Vindicator PPC-jének volt egy hűtőkámzsája, amit egy folyóból vagy tóból fel lehetett tölteni vízzel, és így extra hűtést produkálni számára (egy kör volt, amíg a kámzsát feltöltötted vízzel, a következő körben pedig a PPC nem generált hőt lövés közben).

    Az igazság az, hogy a TRO 3050-ben és a vele együtt kijött szabálykönyvek alapvetően kettéosztották a technológiát:

    -A Csillagliga idejéből fennmaradt technológia a belső szférában.
    -A Klánok pedig ennek egy továbbfejlesztett verzióját birtokolták (nagyobb lőtáv, kissebb méret, stb.)

    Szóval a szörnyű az, hogy egy amúgy roppant vonzó kidolgozott elképzelést le kellett butítani, mert követhetetlen lett volna a sok különféle Medium Laser közötti különbség például. Szóval lett egy IS tech (mondjuk úgy, egy abból vont átlag) és egy Klán tech.
  • BalMat
    #1721
    A Comstar gondoskodott róla, hogy amit az Utódállamok nem pusztítottak el, az se maradjon meg. Ment a ROM, és jó kis titkos-piszkos háborút vívott: üzemek, adatbázisok, tudósok mentek a levesbe.
    Nekem inkább az a furcsa, hogy miután újra elérnek egy hasonló technikai/technológiai szintre, akkor pontosan ugyanazt találják fel/építik meg, mint ami korábban létezett.
  • Palinko
    #1720
    hmm, sztem akkor összeomlik a szerverpark :D
  • [NST]Cifu
    #1719
    Mert a játék inkább alfa, mint béta szinten imbolyog.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Én nem tudom, hogy bő két és fél hét múlva mi lesz az open béta beigért kezdetekor, de én három verziót tudok elképzelni:

    -Rábukik mondenki, majd fél óra után sikoltógörcsbe rándulva a négy égtáj felé rohan az egész bagázs (optimalizálatlanság, szerverpark (?), negyedrészt működőképes mechlab, nincsenek benne a pilótaskillek, nincsenek benne a modulok, nincsenek kibalanceolva a fegyverek)

    -Valami eszeveszett csoda történik, és legalább annyira egyberántják az egészet, hogy egy átlagos intelektuális szinten mozgó játékos ne kapjon agyvérzést tőle.

    -Vagy a zárt bétában egy olyan verziót adtak a tesztereknek, ami a fél évvel ezelőtti állapotoknak megfelelő.

    Egy hete kezdték a zárt bétát. Azóta nem volt patch, a béta megegyezik az eddigivel. A bétában régebben résztvevők szerint kéthetente jött eddig új build, a következő várhatóan június 4.-én jön.
  • Palinko
    #1718
    de a fenéért nem lehet több embert meghívni
  • xblades
    #1717
    Ez egyértelmű, viszont a műszaki rajzok is elvesztek mind, mert amikor képesek lettek volna már gyártani nem is tudtak róluk.
    Én erre gondoltam a több bolygós elképzeléssel.
    Azért maradjunk annyiban, hogy sok minden csak kifogás hogy a világ maradjon azon a szinten amin. Sok kitaláció sántít egy kicsit.
    Viszont emiatt vannak Mechwarrior játékok, én se élvezném ha 15 km bemérnék egy mech-et majd ellőném a rakétákat aztán vége is lenne a harcnak.
  • Masakari
    #1716
    Nekem regényekből átjött:p
  • Ry0K3N
    #1715
    Az bizony nem nagyon jön át, se a regényekből se a játékokból. Mert a legtöbb típus úgy halt ki hogy egyszerűen nem volt hozzá alkatrész újat meg nem tudtak csinálni csak kannibalizmussal míg az utolsó példányt szarrá nem lőtték.
  • [NST]Cifu
    #1714
    Egyébként pont ez az, amit a BT-ben sose éreztem, hogy kihangsúlyoztak volna, ellenben a Warhammer 40k erre feküdt rá keményen.

    Több évszázados űrhajók, harci gépek, és minden egyébb technológia (pl. HPG-k). El lehet képzelni, milyenre építették meg őket, ha még ennyi idő után is működőképesek, és hogy azok, amelyek sokkal kevésbé karbantarthatóak, ill. sokkal "törékenyebbek", milyen hamar kihullhattak...
  • Bucser
    #1713
    A problema abban rejlik, hogy karbantartani valamit vagy szetszedni nem ugyanaz, mint legyartani. Es az automata gyarak nagyresze elveszett az elso, masodik orokosodesi haboruban ami meg anyaghaboru volt. Itt egy gyarat ne ugy kepzelj el hogy szallitgatjak az alkatreszeket bolygorol bolygora. mindent ott gyartottak kiveve a fegyvereket amit mar a techek szereltek a mechekre.

    Nem beszelve hogy a skeletonokat suborbitban kellett osszerakni nem a gravitacios kornyezetben.. a suborbital gyarakat meg szarra bombaztak mar a kezdetben... Nem csoda, hogy csatahajok es dropshipek nagyresze is csillagliga korbol valo. Es nem a designra gondolok hanem az aktualis gyartasi evre...
  • xblades
    #1712
    Nem tagadom és elfogadtam ezt a dolgot, akkor szokott inkább bántani ha beletolják az arcomba.

    A római dolog és az egyiptomi tudomány inkább a pénz hiánya az ekkora volumenű dolgokra, és persze a katolicizmus hatása a tudomány fejlődésére, igencsak rányomta a bélyeget.

    Inkább a több világon elterjedt technika eltűnése zavaróbb, mert mindről eltűnik az összes és az összes tech elfelejti?
  • [NST]Cifu
    #1711
    Temészetesen sokat vitáztunk már erről (Bucser erre utalt anno a levlistás kiszólással :P).

    Természetesen lehet vitatkozni ezen, de ebben a Sci-fi világban így "oldották meg" az olyan kérdéseket, hogy miért nem fejlődött a robottechnika (önálló harci robotok kvázi teljes hiánya), miért nem 10km-ről lövik egymást a Mech-ek, és miért állnak neki kétlábú humanoid harci gépekkel egymást irtani a népek. :)

    Amúgy kérdésfelvetés érdekes dolog, mert a Warhammer 40k is felveti, és nehéz rá jó választ adni. Mármint arra, hogy egymástól elszeparált, sok-sok fényévekre lévő társadalmak hogyan fejlődnek tovább, illetve egyálltalán tovább fejlődnek-e.

    Nem vitás, hogy hülyén néz ki a "Losttech" elmélet a BT-ben, de ugyanakkor tényszerűen lehet sorolni, hogy milyen technikai dolgok vesztek el ilyen-olyan esetekben már így is, hogy mindössze egyetlen bolygón élünk. Hiába volt a római és a görög tudomány sok téren az élen, hiába voltak képesek fejlett vízhálózatot kiépíteni, csillagászati és mechanikai eszközöket létrehozni, pár száz évvel később ugyanott már képtelenek voltak nemhogy reprodukálni ezeket, de még a megmaradt víz- és úthálózatot sem tudták karbantartani. Ha belegondolsz, olyan szintű vízhálózat, mint a Római birodalomé volt, jó másfél ezer évig nem készült! Helyedte inkább fahordókban és bőrtömlőkben hordták a vizet a nagyvárosokban...

    Ha a századelőről hoz valaki egy gramofon-hengert, az átlag emberek hány százaléka lenne egyáltalán képes felismerni, mit lát?

    Vagy képes lenne a mai fiatalság például elképzelni, hogy lehetett anno magnószallagra számítógépes játékokat rögzíteni?
  • xblades
    #1710
    Megbeszéltük már ezt, megmagyarázni mindent meglehet, meg tudtak. Tudom leírva sok mindent leírtak a wiki oldalak.
    De az Annihilator csak egy volt a sok közül.

    De gondolom nem neked kell megmagyaráznom mennyire lehetetlen elképzelés a világban lezajlott technológiai szint esés és technika eltűnése.
  • [NST]Cifu
    #1709
    Az Annihilator-ból eleve nagyon kevés készült a Kerensky-exodus előtt, és ők vitték magukkal az összeset. Mikor a Wolf's Dragoons visszajött a belső szférába, ők hozták magukkal az Annihilatorokat, mint "új" design-ot.
  • xblades
    #1708
    Valóban, ez is elveszett (basszus hogy tudnak több száz több 10 tonnás mech-et csak úgy elveszíteni hihetetlen)

    Elképzelem azoknak a pilótáknak az arcát akik sétáltak a harcmezőn aztán egyszer csak elveszett alóluk a mech-jük.
    Erre visszamegy a bázisra és megkérdi a tech-jét
    - Te volt egy Annihilator mech-em emlékszel?
    - Egy micsodád?
    - Te is elfelejteted? Várjál előkeresem a több tízezer műszaki rajzból a belső szférában lévők közül a miénket.- Hopp az is eltűnt a többivel együtt, egyszerre.
  • Ry0K3N
    #1707
    Azt nem tehetik bele, csak a dragonyosoknak van belőle az egész belső szférában. Senki másnak.
  • xblades
    #1706
    Nos szerintem az
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    utolsó Mech ami egy Annihilator lesz
    Lesz ott közelharci tűzerő a négy autocannon-jával.
  • Caliph
    #1705
    tippre? új map
  • [NST]Cifu
    #1704
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A bétában semmi változás, most éppen szerverterhelés teszt folyik, 220 ember volt a legtöbb, amit láttam fent. Ha "nincs elég szerver", akkor "failed to find a match" szöveg ugrik elő...
  • Masakari
    #1703
    NEM!
  • xblades
    #1702
    Na és mi lesz ha lejár ez visszaszámlálás?

    Lehet tippelni.

  • xblades
    #1701
    Na remélem azért hallgat mindenki mert már bétázik
  • [NST]Cifu
    #1700
    Ezt azért nem tartom valószínűnek, mert még ha csak 12 vs. 12 csaták lesznek, akkor is ezrek lesznek online, és legfeljebb pár másodperc alatt összeáll a következő csata, kétlem tehát, hogy így működne majd. De meglátjuk...
  • kifli
    #1699
    hát, akkor mikor rányomsz arra a bizonyos gombra, bekerülsz majd egy lobby-ba, ahol még chatelhetsz a játékostársakkal, amég nem jön össze elég ember.
  • [NST]Cifu
    #1698
    Azonban a csata előkészítése (legalábbis az én várakozásaim szerint) a WoT-ra fog hajazni. Legalábbis erre utal, hogy van egy Launch gomb, és kész, a csatát a szerver állítja össze, ahogy tudja, és minél hamarabb elindítja.
  • kifli
    #1697
    2 lehetőség:


    vagy lesz egy közös lobby, ahol lehet chatelni, és onnan választhatzs majd, hogy csatára indulj


    vagypedig, kiválasztod a csatát, ahol játszanál, és amíg mondjuk nincs meg egy minimális játékos szám az adott csatára, vagy nem nyomott mindenki ready-t addig lehet chatelni. És ez után tölti csak be a pályát.


    A korábban leírtak alapján az utóbbira lehet számítani, ilyen rengeteg multiplayer játékban van.
  • [NST]Cifu
    #1696
    Valami lobby-ról hadováltak, mégpedig a csata előtt, ez nem azonos azzal, amit te írsz. :)
  • Caliph
    #1695
    jelen pillanatban csata előtt van egy waiting for players szakasz ahol már be van töltve a pálya,a saját mech,de még várja a leendő csatlakozásokat,itt már lehet csetelni. aztán elkezdi a 10 sec visszaszámlálást és go
  • Masakari
    #1694
    Persze,de ettől szép ez.Meg nyilván nem egyedül kell rámenni senkire és akkor van esély közel érni a célponthoz.

    Illetve csak annyit tudok erre mondani hogy CHALLENGE ACCEPTED!:D