754
avagy a bűnözők.
  • Rockynhooo
    #473
    Egyházi álltalános suliba jártam és ott volt egy kis roma fiú aki tök normálisnak tűnt, emlékszem mindig járt könyvtárba ő is. teljesen normálisan kérte meg mindig a könyvtárost mindenre ha netezni akart akkor arra ha vmi könyvet szeretett volna akkor arra , sőt könyveket is mindig vitt haza amit vissza is hozott.... ezóta eltelt már 6-7 év a mi nap hallom h kiabálás van lennt a házunk előtt lenéztem h mi a fasz, és ez cigány gyerek ütlegelt egy magyart h na aggyá tüzet... odavissza felpofozta majd jol kiröhögték a srácot és továbbálltak... ennyit a nevelésről.. ahogy felnőtt előjött belőle is...
  • gfreak
    #472
    ilyenkor jönne a képbe a pedagógus, aki megmutathatná a dolgok fonákját...csak a pedagógusok nagyon nagy része ugyanott tart még mindig mint kölyökkorában, amikor megtanították nekik otthon hogy a cigány lop,öl, gyilkol,tróger, igénytelen, és meg kell ölni mindet...

    btw: a médiából lehet hozni a példákat a gaz cigányok bűntetteiről, hiszen mostanában van erről hír bőven...és ez volt 10 évvel korábban is, csak akkor még nem volt ekkora trend, és nem ezt osztották a népnek...most viszont a nép vevő erre, a bulvár fogy, és a marhák boldogan legelnek
  • Garfield
    #471
    Látom, Lammer érvelési stílusa rád is átragadt, a neki ajánlott link neked is szól.
    Senki sem beszélt itt elnyomásról: előfordulhat az élet egyes területén diszkrimináció (pl. munkavállalás), de ez nem olyan jelentőségű, hogy akkorára fel kelljen fújni, ahogy a roma politikusok teszik.
    Ahogy már sokszor leírtam, de valamiért feltűnően nem akarjátok megérteni: csak annyit kell csinálni, hogy a cigányokkal kapcsolatos kifogásaitokat nemcsak rajtuk kéritek számon, hanem mindenkin Magyarországon.

    Mellesleg ideje lenne már eldönteni, hogy akkor most mivel is van bajod:
    a) cigányokkal, mint kisebbséggel? (persze tudom, vannak kivételek, blablabla)
    b) vagy amit lejjebb annyira bizonygattál, hogy én csúnyán félreértelek, mert neked a lusta, dolgozni nem akaró, stb. emberekkel van gondod, nem csak a cigányokkal?
    El kéne dönteni.
  • Bala10
    #470
    és a vicc, hogy az a heti 2-3 hír pont, hogy semmi a mindennapokhoz képest:D

    ám Garfield tényleg nagyon védi őket, amit meg is értek, ha közülük való. én is védem az én "fajtámat" :)
  • OrioN the S
    #469
    Amugy engem meg az zavar ,hogy jon egy turista es latja ,hogy szep varos ,regi hazak stb.. mellette meg szotyit kopkodo ,papucsos ,igenytelen kissebbsegiek bandaznak a varosba. Hazamegy es elmeseli ,hogy ejj ,de szep polgarok laknak ott. Kicsit gaz ,hogy kimesz nemetbe es hiaba vagy feher lazan leciganyoznak amikor megtudjak ,hogy magyar vagy. Az ilyen igenytelen sopredekek peldat vehetnenek a normalisabb ciganyokrol. Par eve odakoltozott a kornyekre egy csalad a 7. keruletbol ,ismertem a sracot kiskora ota ,mert mutterom is a 7-be lakott egy ideig. Osszefutottam vele az utcan es dumaltunk ,erre ilyet mondott: imadom ezt a keruletet ,mert itt mindent meg lehet csinalni. Hat ezen felhuztam magam egy kicsit es mondtam ,hogy csak egy darabig. Azota eleg szarul jart a srac es maskepp all a dolgokhoz.
  • Hegi90
    #468
    francia közmondás: Minden népnek van egy zsidója.

    különben ajánlom figyelmetekbe a linket az aláírásomban.
  • Cujo01
    #467
    "az összes liberális semmirekellőről"

    mint írtam 1986-ban ugyanez volt a helyzet.
    miről beszélsz?
    nem az elmúlt években lett a cigányokból bűnöző!
    azt b@szták el, hogy nyomják a segélyt a semmire.
  • Lammer
    #466
    lol! (most irtam egy nagyon hosszu hszt, de inkabb kitoroltem, mert ami reszedrol megy, az csak gyenge magyarazkodas meg leggombhamozas)

    apropo! mi ez a nagy erdeklodes? most irjam le meg1X(te nem olvasol?)? kicsit igazsagtalannak tartom ezt a fene nagy pozitiv diszkriminaciot + az esetleges tortentek csusztatasat(azok nem azok voltak, holott igen) + mediaban elhallgatasat... en a tenyszeru es igazsagot kereso "fajta" emberke vagyok... es igenis ha ilyen iranyban megy a "susmus" akkor az bantja a csoromet :) (borszintol es vallastol fuggetlenul)

  • Szolnokboy1
    #465
    én nem tudom hová tenni a "nevelés" szót esetünkben. ha a szót teszem azt, a gyerekre vetítem, mint gyereknevelés, akkor az ugrik be rögtön, hogy a gyereket születésétől kell a helyes viselkedésre tanítani, különben kamaszkorára nem lehet majd irányítani és akkor már nincs mit tenni, leszámítva a radikális lépéseket.

    a gondolatmenetet követve: a cigányság napjainkban már kamaszkorba ért. és neveletlen. mit lehet tenni? fentebb olvasható.
  • TheRock18
    #464
    az a baj,hogy mikor arra tanítják a gyereket,hogy "nah kis fiam,menj át szépen a szomszéd nénihez és kérjél 2 répát,ha nem ad akkor mász át és lopd el,ha pedig észreveszi öld meg" kb.
    alapból erre tanítják akkor nem tudsz mit csinálni
    bár a vér-t nem lehet megtagadni,ha rendes családban nőne fel sem biztos,hogy rendes lenne
    meg mikor mondják a gyereknek,hogy "ne menj dolgozni,én se dolgoztam soha,meg nagyapád se...de látod,mindenünk megvan,majd a hülye magyar dolgozik helyettünk"...ilyenkor nyílik a bicska,és vágnám a torkába...legszívesebben
  • Banano
    #463
    +fav - ne zárja be modi ember!
  • qetuol
    #462
    annyira szignifikáns százaléka? tudsz konkrét számokat mondani, vagy csak a levegőbe köpködsz? kérdezem: mennyi MO-n (ha a világ többi részén élőket elhanyagoljuk, pedig ott sokan cigánynak nevezik magukat) a cigány nemzetiségűnek vallóknak a száma? ebből mennyi büntetett előéletű? és mennyi munkanélküli?
    nem lehetséges, h csak a saját negatív tapasztalat (pl. a környéken sok léhűtő cigány él) kényszerít általánosításra?
    (ami meg az országukat illeti, az nincs, ez a korábbi vándorló életmódjukból következik. erről többet nem tudok, ha érdekel, gúglizd ki.)
  • homeless
    #461
    Engem illettél ezekkel a megtisztelő jelzőkkel? Mert ha igen, akkor nem tudom, hogy sikerült erre a következtetésre jutnod, mert én nem a cigányokról beszéltem hanem rólad és az összes liberális semmirekellőről, akik hagyták, hogy idáig fajuljanak a dolgok. Ha 15 évvel ezelőtt elkezdtünk volna beszélni cigánybűnözésről, akkor nem itt tartanánk. Jobban mondva nem nekünk hanem a médiának és a politikusoknak kellett volna beszélni róla, mert az emberek eddig is tudták, hogy mi van. Én pl nem ismerek személyesen olyan embert aki ne utálná a cigányokat, ugyanakkor nem ismerek egy szélsőjobbost, Magyar gárdást vagy nácit se. Hogy van ez?

    Most már valami elkezdődött, de sajnos még mindig vannak ilyen hozzád hasonlók, akik próbálják elferdíteni, azt amivel a magyar lakosság 90%-a minden nap találkozik. Te tényleg hülyének nézel mindenkit?

    Én nem azt mondom, hogy olyan törvényeket kell hozni ami csak a cigányokra vonatkozik, hanem olyanokat, ami mindenkire vonatkozik, de leginkább a cigányokat érinti. Ilyen volt például, amikor volt róla szó, hogy csak az a család kaphat segélyt, amelyik iskolába járatja a gyerekét, nem kocsmázik, stb... Ez is mindenkire vonatkozott volna, de valamiért csak a cigányok voltak felháborodva.

    Amúgy te is elég rendesen elferdíted a dolgokat. Méghogy nincsenek felháborodva ha magyar követ el bűncselekményt? Nézz már be a hír topicba! #15746

    Ja és nézd meg indexen a tiszavasvári cigányokról a videót. Abban láthatod, hogy a polgármester is egy "beszűkült, egybites, zsigeri gondolkodású" náci.

    Baj van a cigányokkal, nincs ezen mit szépíteni.
  • csgery
    #460
    Lehet hogy mi is elenyészőek vagyunk, de mi végülis nem csinálunk semmi olyat, ami miatt felelősségre kéne vonni minket.
  • gfreak
    #459
    haver :D na akkor erre is iszunk egy jót pár nap múlva
  • Garfield
    #458
    "Elenyésző számú"? Bátor kijelentés így számok nélkül, nem gondolod?

    Egyébként pedig mutass már egy topikot, ahol legalább olyan vehemenciával és stílusban foglalkoznak a magyarbűnözés faji/etnikai/nemzteiségi vonatkozásaival, mint ahogy a cigánybűnözés kapcsán teszik.
    Van egy olyan érzésem, hogy ha van is ilyen, akkor a környező országok hibbant nacionalistái közt kell keresgélni.
  • Bala10
    #457
    amerikába ugyan ez volt a négerekkel. tömték őket pénzel, meg kivételezés, de csak rosszabb lett. mígnem rájöttek, hogy óvodás korban kell megnevelni a helyes értékekre és már úgy nő föl, hogy be tud illeszkedni a társadalomba. máris nem kellett kivételezés, meg pénz. :)

    Csak Garfield szeretné ezt az egészet úgy beállítani, hogy a kis barátait mi elnyomjuk. szerintem sok, nagyon is sok Magyar szívesen venné, ha együtt lehetne dolgozni, élni a cigányokkal, mint ahogy a többi kisebbséggel sincs gondja senkinek. pl Német, Ruszin, Szerb, Horvát, Kínai... miért csak a Cigókkal van a gond?
  • csgery
    #456
    Ez természetes, hogy a nevelés is közrejátszik, de egy szülőt már nemigazán tudsz megnevelni, hogy a gyerekét máshogy nevelje. Max valami radikális változtatással.
  • gfreak
    #455
    tök könnyen beszéltek elenyésző számokról meg statisztikai minimumokról...csak amikor rólad van szó, te is csak egy kis szám vagy a statisztikákban, és mint olyan, elenyésző önmagában
  • csgery
    #454
    Van, csak azt nem emelik ki. Mivel az sajnos általános:/. Ahogy az angolbűnözés, a litvánbűnözés, az ukránbűnözés, vagy bármi.
    És már ott tartunk, hogy általános ez a cigánybűnözés is. És nem kapják meg azt, amit a magyarok, angolok, litvánok, ukránok.. sajna.
  • gfreak
    #453
    és hidd el, nem kevés ember van aki ez alapján tör pálcát...és látod, itt tartunk megint a nevelésnél, mi erről nagyon jól elbeszélgetünk, de nem úgy tűnik mintha ez megérkezne másokhoz is ;)
  • TheRock18
    #452
    van magyar bűnözés...de elenyésző számű a "brazil"-hoz képest
  • Garfield
    #451
    Azt senki nem mondta, hogy a magyarok nem bűnöznek, meg hogy nincs közöttük is geci.

    De ennek az ellenkezőjét sem mondta senki.
    A kérdés az, hogy pl. ilyenek alapján is miért nincs magyarbűnözés?
  • OrioN the S
    #450
    tok8... itt elsz ,jo arc vagy es nem foglalkozok vele ,hogy 60-70 eve dednagyanyadek milyen vallast gyakoroltak. en csak a nevemmel szivtam meg a dolgot... 20 betu :D altalaban orosz szarmazasunak hisznek.
  • Lammer
    #449
    es? aki ez alapjan itel az kicsit sem 100as... en meg mindig azon allasponton vagyok(lehet megkovezni) hogy szinte MINDEN neveles kerdese... ha te is agressziv tipusu szulok kozott cseperedsz fel, ahol a moralitast hirbol sem ismerik, akkor lehet te is ugy szolnal be nekem az utcan, ahogy Csgerynek a korabbi hszeben beszoltak :) (csorgedezhet barmi az ereidben) Nem is tudom, regen olvastam egy ilyen tanulmanyt es arra a kovetkeztetesre jutottak, hogy a genek nagyon kicsi szerepet jatszanak a felnotte valasnal... (kornyezeti hatasok, neveles annal inkabb)
  • TheRock18
    #448
    a cigány valójában indiából származik,de mivel ott sem csináltak semmit,így onnan is kiüldözték őket,ha nekik sikerült,nekünk is fog
  • Szolnokboy1
    #447
    szóval? még mindig csak azt tudom kérdezni: mi a szart keresnek itt?
  • TheRock18
    #446
    ezt hívják úgy,hogy fehér cigány
    sajna sok magyar is már a cigókra akar hasonlítani..."rajoskodnak" meg kiírják májvipen..hogy "csak cigányok jelöljenek"...
  • csgery
    #445
    India. Akkor ott vannak olyan jogaik, amit akarnak, de amíg mások országában lopják a napot, addig nekik szépen kuss.
    Látott már valaki cigány nemzetíségű személyi igazolványt?
  • Garfield
    #444
    1. mert ertelmetlen, mindent kiforgatsz, elbagazelizalsz es csusztatsz
    [...]
    hogy kicsit tuloztam, ha megendeded


    Miről is beszélsz? Más szemében a szálkát...

    2. Ha adottak a lehetőségek mindenki számára, és valaki nem él vele, akkor ez azt jelenti, hogy az összes munkanélküli magyar lusta naplopó lenne?

    3. Én úgy gondolom, hogy a romák bűncselekményei bőven megjelennek a médiában, és itt nemcsak a nagy port felverőkre kell gondolni, hanem az olyan, ártatlannak tűnő rendőrségi hírekre is, melyben olyasmiket lehet olvasni, hogy "két csoport egymásnak esett szamurájkardokkal" meg hasonlók. Az már más kérdés, hogy az ilyen hírek nem kurucinfós stílusban, hangvételben jelennek meg, és ez gondolom, sokakat zavar. (Ennek kapcsán persze felvetném megint, hogy vajon mi ez a különös érdeklődés a cigányok által elkövetett bűncselekmények iránt, és miért nem mutatsz ilyen érdeklődést a magyarok által elkövetettek kapcsán? Hiszem, ez utóbbi bűncselekményekből még kevesebb jelenik meg a médiában...)

    Tudod, csak annyit kellene csinálni, hogy ezeket a nagyszerű dolgokat, amelyeket leírsz, próbáld meg alkalmazni a nem cigányok eseteire is és nézd meg, hogyan is néznek ki a nagyszerű elveid ebben a kontextusban.
  • bakvarnyu
    #443
    Na mi van szabadnaposak a moderátorok, hogy ez ilyen sokáig nyitva van.
    Múlt szombat éjszaka itt is levertek egy faszit, eltörtek rajta ezt-azt. Épp nyomták fel a bótot ez meg kiment a zajra és kapott rendesen.Szerencsére megvannak ,kapnak is majd biztos 1 hónap felfüggesztettet..
  • csgery
    #442
    Jogos, nem nemzet, csak nemzetiség.
  • Bala10
    #441
    indiába. ott is a legalacsonyabb kaszt.
  • Szolnokboy1
    #440
    de most figyelj. a cigányságnak annyira szignifikáns százaléka sorolható a negatív oldalra (bűnöző, ingyenélő meg az említettek), hogy az a kis kivétel ebből a szempontból teljesen elhanyagolható. tehát az ember óhatatlanul, mármár muszájból általánosít, mert az a kis közeg, ami normálisnak nevezhető abszolút eltörpül a többi között.

    az meg milyen dolog, hogy nemzet? hol van az országuk? akkor mit keresnek egy másik, egy igazi nemzet országában? megint ott tartunk, ahonnan elindultunk.
  • DJ RX7
    #439
  • gfreak
    #438
    az enyémben van egy kevés lengyel az tuti...meg tudom hogy dédnagyanyámék (anyai ágon) zsidók voltak (lehet hörögni)
  • csgery
    #437
    Azt senki nem mondta, hogy a magyarok nem bűnöznek, meg hogy nincs közöttük is geci.
    Csak tudod az is poén, hogy a legtöbb ilyen "magyar", aki zt csinálja tuti hogy cigáynok között nő fel...


    legalább is ők a játszótársai...
  • Lammer
    #436
    az utolso elotti bekezdesig 1et ertek! tamogatnam! ;)

    Sajnos ez utopia... :(

    (es aztan felolem lehetne sarga, feher, hupizold is... lehet kicsit egeszsegesebb moralatis uralkodna kishazankban? hmmm :) )
  • Apus
    #435
    érdekes engem 3 színmagyar rabolt ki és ruházott meg, pedig szerintem még nálad is sokkal fehérebb a bőröm:)
  • gfreak
    #434
    egyetértek ;)