6424



A topikban a személyeskedés, trollkodás nem elfogadott. A téma a magyar őstörténelem!
Mindenki szíveskedjen forrást, bizonyítást bemutatni az érvelésénél. (az értelmetlen vitákat kiküszöböli)



Akit sérelem ért, az lehetőleg ne álljon le vitázni a másik féllel, hanem írjon nekem (Zenty) privát üzenetet.
  • Savaran
    #6062
    A finnugor nyelvelmélet buktatói.
  • Savaran
    #6061
    Vettek át a görögöktől mert primitívebbek voltak! A primitív urálitól a szkíta leszármazottak tuti nem vettek át semmit, fordítva viszont erősen sanszos!
    Afroamerikai? Úr Isten! Teljesen más lapra tartozik! Az előbbi igaz rá, átvették a pici római légióstól mert hiába voltak kevesebben, de fejlettebbek voltak fényévekkel! Ezek rossz példák! Mert nem ugyanaz a szituáció!
    Utoljára szerkesztette: Savaran, 2018.03.02. 15:15:53
  • Savaran
    #6060
    Valószínűleg a kérdésfelvetésre nem fogsz választ kapni! :)
  • Savaran
    #6059
    A nicknév változik, az idő nem áll meg, a fórum halad tovább mint 5 éve, minden másra ott a master card XD
  • Solt
    #6058
    Uwu, Montanosz??? Csak, hogy teljes legyen a debil brigád! :D Édes Istenem...
  • DantesHUN
    #6057
    Beszarás. Soha nem lesz vége annak ,hogy a tudjukkik meghamisították direkt a történelmet ,mert a tudjukik ilyen gonoszak?
    Ja tudom így nyomnak el minket, mert ha azt hazudják finnugorok vagyunk akkor...akkor...mi van? Semmi.

    Ennek annyi az értelme mint Petőfi szlovák származásán vitázni. Kinek fontos ez? Egy Petőfi kutatón kívül. Akármilyen származású, magyar nyelven írt, legismertebb költőnk.

    Áh, úgyse értik meg akiknek kéne. Mert ám engem is a tudjukkik fizetnek ám...titokban.
  • ManoNegra
    #6056
    Mi bizonyítja, hogy ők erőltették ránk a nyelvüket, nem pedig úgy vették át tőlünk?
    Utoljára szerkesztette: ManoNegra, 2018.03.02. 06:57:07
  • Tetsuo
    #6055
    Nagyjából így van, de pontosabban nem a többség, hanem az erőfölény, a technikai fejlettség stb., tehát a dominancia számít.
    Ha a Ptolemiaosz-dinasztia akarta volna, egyiptomban a görög lett volna a beszélt nyelv.
  • Tetsuo
    #6054
    Ezeknek általában nyoma van. Tehát egy erőszakos dominanciának vagy komolyabb átalakulásnak vannak történelmi nyomai (jellemző körülmények), a nyelvi és kulturális nyomokon túl.
    Megjegyezném, hogy a magyarok esetében minimális nyom utal erre, sokkal több a történelmi hamisításra, vagyis az igazság, az eredet eltussolására.
    Másrészt pedig az egyfajta (nyelvi és /vagy kulturális) transzformáció lehet belső, külső vagy mindkettő eredetű is, a határ meglehetősen elmosott. Többek között utalok arra, amit sokan "fejlődésnek" hívnak (én visszafejlődésnek). Például a latin vagy a szankszrit nyelv változása, a germán eredetű népek "fejlődése" stb.

    Utoljára szerkesztette: Tetsuo, 2018.03.01. 22:59:01
  • Irasidus
    #6053
    Érdekes, hogy számtalan eset van a történelemben, amikor a nagyszámú népcsoport veszi át a kisebbség nyelvét, vagy kultúráját, csak a magyaroknál nem működött, mert - és itt jön az érved - csak, és kész! Jó érv, főleg, hogy a nyelvünk finnugor, és a genetikánk meg nem, tehát megtörténtére mi vagyunk az élő bizonyíték! De nyilván neked van igazad, mert az anyanyelv, az genetika, ugye... :D és a fájdalmas vicc az egészben, hogy ezt te komolyan gondolod!
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2018.03.01. 21:41:06
  • Irasidus
    #6052
    Pedig ezek sokszor függetlenek egymástól. Hoztam példát is, afroamerikai, de ott vannak a rómaiak, akik latin törzsektől vették át a nyelvüket, és a görögöktől a kultúrát. Számtalan más ilyen eset is van, amikor egy nép átveszi a másik kultúráját, vagy nyelvét. Ma is van erre példa, hogy nyelvek, és kultúrák tűnnek el, olvadnak a másikba. Gyakorlatilag csak ezzel van tele a történem.
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2018.03.01. 21:32:28
  • Savaran
    #6051
    Egyébként meg, a nyelvátvételhez elengedhetetlen a másik néppel való szexuális kapcsolat, ami mindenképpen nyomot hagyna genetikai értelemben! Ha nincs nyom nincs nyelvátvétel, ez azt hiszem világos! Vegyes házasságok kellenek hozzá! Lásd Izland ami Viking származásúakkal van tele, viszont van egy kis rabolt kelta Britanniából, de mivel kevesebben voltak, ők vették át az északi nyelvet! Viszont genetikailag kimutatták a kelták(származásúak) jelenlétét!

  • Savaran
    #6050
    A kis lélekszámú finnugor népek, biztosan nem erőltették rá a nagyobb tömegben előforduló szkíta leszármazott sztyeppei népekre, te beszélsz butaságokat már megint, mert csak azok tudnak átadni akik többen vannak,(lásd a mai spanyolba beolvadó vizigótok) a magyar nyelv magában nagyobb mint az összes többi finnugor együttvéve!

    A finnugor származáselmélet megdőlt, a nyelvelmélet meg sürgős revízióra szorul!
  • Tetsuo
    #6049
    Természetesen igaz, hogy a genetikai, a nyelvi és a kulturális öröklődés, az háromféle dolog, de ezek általában nem függetlenek egymástól, illetve mindig a konkrét esetet kell vizsgálni.
    A lényeg, hogy nem csak a magyarok finnugor nyelveredetének elmélete áll nagyon gyenge lábakon, hanem a magyarok hivatalos őstörténete is és megerősödni látszik a néphagyomány szerinti eredet, vagy másnéven egyre több ember számára az (vagy egy) alternatív történelem tűnik igaznak, amit reményeink szerint újabb független kutatások igazolni fognak.
    Kérdés, hogy mennyire lehet független az a kutatás... én ezügyben szkeptikus vagyok.
  • Tetsuo
    #6048
    Jó nagy troll vagy már megint. Miért ne írhatná azt, hogy mi van "szerinte"? Többször leírta azt is, hogy várja a tudományos munka eredményeit.
    Ráadásul a "szerinte" verzió nem egy műveletlen tinédzser világmegváltó ezoterikus elképzelése, hanem egy történész életművének eredménye.
  • Irasidus
    #6047
    Rengeteg nép, és népcsoport vett át nyelveket a történelem során. A nyelv nem öröklődik genetikai úton, ez tanult dolog, és nem csak a szülőanya taníthatja meg a gyereket beszélni. Igazából ez annyit triviális dolog, hogy nem is tudom felfogni mi a problémád? Magadat csapod be ezzel, ha nem nem akarod belátni, hogy butaságokat beszélsz...
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2018.03.01. 20:01:22
  • Savaran
    #6046
    Vizsgáltak 102-mintát, kizárólag anyai vonal, nemtől függetlenül értem? Nincs közte egy deka uráli sem értem? Az anya adja a nyelvet értem? Konklúzió: "tehát finnugor nyelvű népesség jött be" -pacsi leülhetsz!
    Azt hiszem, most már azt hiszel amit akarsz! :)

    Már hogy a viharba nem lenne kapcsolat a nyelvel? Csak akkor nincs ha mindenki félre kettyint, de itt még véletlenül sincs uráli. Az a baj hamis következtetésekből hamis axiómát állítotok fel!
  • Irasidus
    #6045
    A mitokondriumnak mi köze a nyelvhez? Elárulom: semmi! Megint kiderül nem érted mi a különbség a genetika és a nyelv között, pedig állítólag érted már... Ezek szerint tényleg nem érted, hogy a nyelv egy tanult dolog, a genetika meg biológiai úton szerzett dolog. De az ilyen érvekre szoktam mondani, nagy a biodiverzitás... Egész pontosan mire akarsz, hogy hozzak bizonyítékot?
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2018.03.01. 19:35:02
  • Savaran
    #6044
    Ezt a bunkó parszt hangnemet kikérem magamnak! Mégis kinek képzeled magadat te sz@rházi?
    Mitokondriális dns vizsgálatokat végeztek, anyák adták a géneket te seggtitán! Itt a nyelvi kapcsolatod!

    Szerinted nem gyanús hogy 102 mintát örökbefogadták? Pont mindet? Tényleg nem tudtok jobbat kitalálni?
    A kognitív-disszonancia nálatok van jelen, mert te még itt nem bizonyítottál semmit, csak burkoltan anyáztál!

  • Irasidus
    #6043
    Szerintem nem érted, ha ilyeneket írsz "Jöhet most akkor bizonyíts te, tessék hogyan jött a nyelv ha nem volt genetika ami hozza, tessék. ". Te a nyelvet a genetikádból szoptad, nem anyád tanította? Csak úgy érdeklődöm... Vagy, ha egy angol házaspár örökbefogadott volna csecsemőkorodban, akkor te magyarul beszélnél? A te logikád szerint igen... Csak had kérdezzem meg, akkor egy afro-amerikai aki angol-amerikai nyelven beszél, akkor ezek szerint angol, vagy amerikai őslakos? Na, akkor én is elmondom a véleményem, tehát van az úgynevezett kognitív-disszonancia, ami nem engedi, hogy a tényeket elfogadd, és a hitedet elhagyd - legalábbis a lerázós szöveg, és a dolgok újbóli ismételgetésből én ezt szűrtem le, hogy bár az írod érted, valójában mégsem akarod... Persze lehet tévedek, csak szerintem. Ugye ez jó érv?
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2018.03.01. 19:25:15
  • Savaran
    #6042
    Kedves úriember a génekről, laikusok számára érthetőbben.


  • Savaran
    #6041
    Igen én értem!
  • Irasidus
    #6040
    Átolvastam. Itt szó sincs átadásról, viszont éppen azt mondja amit én, a nyelvünk finnugor eredetű, amíg a genetikánk nem. Nincs itt hiba, ha érted mi a különbség a nyelv és gének között.
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2018.03.01. 19:13:05
  • Solt
    #6039
    Becsülöm és irigylem a türelmedet! :) Engem nem is az zavar egyébként, hogy más a véleményük, hanem amilyen magabiztossággal beszélnek zöldséget a magas lóról...
  • Savaran
    #6038
    Belementem a játékba, kicsit morbid de szeretem látni ahogy vergődnek, pár éve is ugyanezek a mondatok ismétlődtek hónapról hónapra...
  • Solt
    #6037
    Én letiltottam, ehhez nekem nincs türelmem... :) De látom van még jelentkező, ebből is látszik, hogy mély volt az ütés amit kaptak a hívők! :))
  • Savaran
    #6036
    Nem, nem mi vettünk fel szavakat, mi voltunk az átadók.
    Forrás: #6024

    Jöhet most akkor bizonyíts te, tessék hogyan jött a nyelv ha nem volt genetika ami hozza, tessék.
  • Irasidus
    #6035
    Az nem sokban különbözik a tagadástól, hogy szerinted a magyar nyelv nem a finnugor nyelvcsaládba tartozik, csak felvett néhány szót. A nyelvi, a genetikai és kulturális származás három különböző történet! A haplocsoprotnak, sem a besenyőknek semmi köze a beszélt nyelvhez. Viszont jól mutatja, hogy ez számodra hit, mivel a "szerintem" szót többször használod mint hivatkozási alapot, érvet, amiből a mondataid végén már tény lesz, megtámogatva genetikával, és hitetlenkedéssel. Ez a fajta érvelés az áltudományok ismérve.
  • Savaran
    #6034
    Csak leírom én huszadjára :D Szerintem 1000-1500 kommentel ez előtt egy messzi-messzi oldalon, ki lett fejtve hogy senki nem tagadja az uráli nyelvekkel való rokonságot, mivel "jártunk arra is" bizonyos nyelvi szerkezeteket átvettek ők is, és beépítették az egyszerűbb nyelvükbe!

    De a dogmatikus eredeti elmélet; miszerint egy uráli ősnépből szakadoztak le a néptöredékek, majd évezredeket bolyongva a pusztán, majd a besenyők által megveretve, bebukdácsolva a KM-be illyedtünkben 100 évig megalázzuk európát, igen ez tényleg hihető.....

    N haplocsoport nincs a Karosi temetőben, uráli nyelvet senki sem szállított....
    Egy esetben lesz szerencséje a finnugrereknek, hogy ha az avar minták N-ek lesznek, akkor a helybeliek beszélték a magyart és egy eltérő kultúrájú 895-ös nép veszi át a vezetőréteget, de akkor is simán átírhatjuk a könyveket, mert akkor a griffes indás onugorok tehát a 670-es avarok lesznek a tulajdonképpeni magyarok, másfelől akkor már 670-től vagyunk itt az meg nem jó hír, valakiknek.

    Szerintem pedig László Gyulának lesz igaza az is meg ez is magyar lesz, nagyon afelé tendálnak az eredmények.

  • Savaran
    #6033
    Ugye? Ember baj van :D
  • Solt
    #6032
    Aztakurvaéletbe! :D
  • fonak
    #6031
    Igazolódhat, és akkor mi van? Azt a hisztit, hogy a magyar nyelv nem finnugor, ez sem tenné igazabbá. Mert hát a nyelvtudomány többsége állítja, hogy az (vagy legalábbis uráli), ezen mindenféle gyöknyelvész kretének persze röhöghetnek, csak hát ettől még így van, persze tudom, zsidó összeesküvés áll a hátterében (ne zavarjon, hogy a zsidó Vámbéry és Germanus (többek között) voltak a legnagyobb finnugor-ellenesek és nyomatták a turanizmust).
  • Solt
    #6030
  • Savaran
    #6029
    Nálad a pont, régi módszerük hogy az áltudományos szíruszbolygósokkal jönnek, csakhogy itt senki nem beszélt ilyesmit, tehát szándékos zavarkeltés, trollkodás, amit a fórumból történő kizárással kéne jutalmazni, mint már szólottam a csata eldőlt, a szegedi genetikusok nemsokára áttérnek az snp vizsgálatokra, majd avar sírokat is vizsgálnak, és valószínűleg be fog igazolódni László Gyula kettős "honfoglalás" elmélete, nagyon izgalmas dolog ez, mi nem foglalkozunk uráliszíriuszbolygón kattogó trollokkal....Várjuk a szegedi srácok munkáját!
    Utoljára szerkesztette: Savaran, 2018.03.01. 13:43:38
  • Solt
    #6028
    Én már túl vagyok a bizonygatáson, azt hiszem éppen elég időt öltem arra, hogy az ilyen és ehhez hasonló hozzászólások gazdáinak fényt, pontosabban szikrát gyújtsak a sötét buksijában.

    Nem a nem tudás a gond, hanem a téves ismereteken alapuló rosszindulatú okoskodás.
  • fonak
    #6027
    Grespik anno már bebizonyította, hogy a Szíriuszról jöttünk, szóval kérdés lezárva, ugye? Esetleg Juan Móricz aranylemezeiről is idézhetnél pár magyar krónikát persze alátámasztásul. Csak, hogy bizonyítsad tudományos felkészültségedet.
  • Solt
    #6026
    Kíváncsi vagyok, hogy Cowie úr most mennyire lehet összezavarodva... gondolom azon gondolkozik, hogy elnézést kér a "kirohanásáért".
  • Tetsuo
    #6025
    Itt haploidokat vizsgáltak, amik apai ágon változás nélkül öröklődnek.
    Azonosították az Árpád-háziak DNS-ét - és persze hogy nem finnugor eredetűek
  • Savaran
    #6024
    Neparáczki PDF
  • Savaran
    #6023