47
  • mainruler
    #47
    Valóban? :O
    Ez nagyon érdekes...
  • Nagydög
    #46
    Draga, egyszeru lelkem! Ha csak olyasmibe fogtunk volna a civilizacio kezdete ota, amit azon mod be is tudunk fejezni, akkor egesz pontosan semmit sem csinaltunk volna. Mellesleg definiald mar, hogy mi lenne ebben az esetben az elerendo vegcel, es mennyi idot kivansz ehhez a kutatok rendelkezesere bocsatani! A be nem fejezett kutatasokrol ugyanis csak akkor beszelhetunk, ha ezeket ismerjuk.
  • mainruler
    #45
    :D
    Hülyegyerek...
  • mainruler
    #44
    Csak azokhoz a kísérletekhez nem kell felszeletelni senkit...
  • Sir Ny
    #43
  • ilf667
    #42
    majd próbálj 1-2 félévnyit tanulni felsőoktatásban, már ha felvesznek
    talán segít, hogy ne legyél olyan sötét mint a neved háttere
  • EdDyBoy
    #41
    Edison azt a sok-sok kisérletet nem kudarcnak fogta fel, hanem sok-sok módnak, hogy nem lehet villanykörtét gyártani.
    Bocs a helytelen idézetért.
  • mainruler
    #40
    Az ember általában azért fog bele valamibe, hogy véghezvigye, amit eltervezett...ja, elfelejtettem, 2009 van...kit érdekelnek a megoldások...a lényeg, hogy elfoglaljuk magunkat valamivel.
    Köszi a helyreigazítást...tiszta konzervatív vagyok, hogy azt várom, eredmény szülessen akármiben is... :)
  • Nagydög
    #39
    Merthogy csak azok a kutatasok ertelmesek, ahol nullarol indulva azonnal kesz megoldast kapunk.
  • mainruler
    #38
    Akkor hadd foglaljam össze:

    - A regeneráció nem őssejtszinten zajlik, egyszerűbb annál
    - Ennek ellenére továbbra se tudunk sokat, hogyan is zajlik
    - Folyománya: A jelenség nagyon érdekes, de emberek számára továbbra is elérhetetlen
    - A kísérletben résztvevő szalamandrák bizonyára nagyon örültek, hogy egyes végtagjaikat el-eltávolítgatták
    - Semmiért
    - Merthogy közelebb nemigen kerültünk

    Gratulálok.
  • HUmanHunter
    #37
    minek ez a kísérlet, Logannak meg Creednek már megvan a regenerációja lopjuk el tőlük :D
  • NEXUS6
    #36
    Ennél dúrvábban már csak a zevolúció működik, a retrovírusokkal, ugráló génekkel, meg mindenfajta kromoszóma többszörözésekkel, miegymással.

    Az ilyen spontán mutációk ugyanis nélkülözik azt, ami az emberi beavatkozás sajátja, nevezetesen a célszerűséget.
    Amelyik kicsit is működőképes az szaporodik mint állat, senkit nem érdekel, hogy mire jó.

    Ezzel szemben a génsebészeti/mérnöki beavatkozásnak mindig is van célja, soxor pont az adott faj megmentése.
  • Predatorrr
    #35
    Erről azok a South Park részek jutnak eszembe, amikor összekevertek sok állatfaj génjeit, pl. az a többseggű majom. :DDDD
  • Vantulok
    #34
    A génsebészetet ahhoz tudnám hasonlítani,mikor valaki a forráskód pontos ismerete nélkül probálkozik nLite Windowst kreálni dll-ekből: valami majd csak összejön, lehet, h még működik is.. kicsit mutáns, kicsit kesze-kusza, de legalább nem kell új oprencert írni... ráadásul így meg lehet egy kicsit közelebbről is vizsgálni a zárt forráskódokon belüli rejtéjes mechanizmusokat.
  • Jocó17
    #33
    Ugyan pityu, szívtelen sátán is képes magának új kart növeszteni..
  • dilofekete
    #32
    Azért eggy teljesen jól funkcionáló végtag is többet ér a semminél és nagyon vicces lenne vele a kocsmában fogni a korsót.
    :)
  • NEXUS6
    #31
    Cs.N.Ö.T.K.K!!!
  • NEXUS6
    #30
    Szerintem már próbálták, csak az a gond, hogy a szalamandra mérgező, és mire kinőtt volna a levágott farkuk, addigra meghaltak szalamandramérgezésben!;DDD
  • kozik
    #29
    Altalanosan jo taktika, hogy ha leforditod a beidezett angol szoveget. Elozekeny gesztus azok fele, akik nalad rosszabbul tudnak angolul. Akik jobban, azok meg max kijavitanak, de azzal is tobbet tudunk meg.
  • moikboy
    #28
    Igen, de látom nem sikerült elolvasni a beidézett szövegrészt: The cockroach's ability to withstand radiation better than human beings can be explained through the cell cycle. Cells are most vulnerable to the effects of radiation when they are dividing. A cockroach's cells divide only once each time it molts

    A csótány azért bírja jobban a sugárzást, mert a sejtjei csak vedléskor osztódnak - szemben az ember ill. az emlősök sejtjeivel amik folyamatosan, nagyjából azonos ütemben osztódnak.
  • ecet111
    #27
    Xd lol
    Az kicsit másabb XD
    Attól vszeg csak megfőne.
  • JungleGeorge
    #26
    Ha lenne csotanyom, most kapna egy nagyobb adag mikrohullamu sugarzast. (:
  • ecet111
    #25
    Persze, nem teljesen sugárzásállóak, mint ahogyan semi se.
    De azért sokkal jobban bírják :)
  • moikboy
    #24

    /ez lemaradt :S /
  • moikboy
    #23
    A csótányos dolog tévhit.


    Cockroaches are only 5 times stronger than humans. Cockroaches do indeed have a much higher radiation resistance than vertebrates, with the lethal dose perhaps 6 to 15 times that for humans. However, they are not exceptionally radiation-resistant compared to other insects, such as the fruit fly.

    The cockroach's ability to withstand radiation better than human beings can be explained through the cell cycle. Cells are most vulnerable to the effects of radiation when they are dividing. A cockroach's cells divide only once each time it molts, which is weekly at most in a juvenile roach.
  • roliika
    #22
    "a végén gyíkemberek leszünk" <-a kis szürkék állítólag nem képesek önmaguktól szaporodni, mert beleavatkoztak saját genetikájukba. Írónia lenne, vagy ez vár ránk is? Netán ők mi vagyunk?
  • Rotcsa
    #21
    Már el is képzeltem a jövőben közvetett híradót, ahol mondják mondjuk, hogy szép nyaralni való időnk van, mert az uv-b sugárzás 10-es erősségű és Geiger-Müller számláló is 3/4-én :D
  • TheCunami
    #20
    akinek levágják a karját az általába elvérzik mielőtt segíteni tudnának rajta
    ezt hogyan oldják meg a végén gyíkemberek leszünk
  • ecet111
    #19
    yo cucc
    Szerintem a legjobb az lenne ha elkezdenék legalább minden mesterséges megtermékenyítésnél kicsit módosítgatni a géneket, aztán pár évtized múlva szépen elterjedne a földön
    Persze olyanokra gondolok hogy csótányból a fehérje sugárzásállóságát átrakni, meg a szalamandrából a regenerációt, meg ilyesmiket.
    Aztán már azzal se lenne gond hogy az űrbe nagy a sugárzás, vagy felrobban 1-2 atomerőmű
  • Csacsis
    #18
    Rofl!
  • Alfa Of NS
    #17
    Vajon mennyi manába kerül a szalamandrának újranövesztenie egy végtagot?
  • Garrett27
    #16
    Nah magam elé képzeltem egy vicsorgó ráncos homlokú és mindig kezét tördelő tudós öregembert, aki körmét rágva ült a szalamandrája fölött és várta amíg annak visszanőtt egy agy-darabkája

    Amúgy télleg érdekes felfedezés, de valamilyen oknál fogva ha az sg-n olvasok híreket, rögtön ilyenenk meg hasonlók jutnak az eszembe.. (tán a sok flémnek köszönhető, amelyből van elég mindegyik cikk alatt)
  • roliika
    #15
    Szegény szalamandrákat mit szadizhatták. Hogy jöttek rá arra, hogy a tüdejük újranő vagy az agy darabkájuk?
  • roliika
    #14
    Én inkább úgy mondanám, hogy nincs múlt és nincs jövő...szálak vannak, te választhatod ki melyik tetszik, és azon végig csúszol.
  • scs17
    #13
    "a sötétben is hallani fogunk"

    no comment

    "Semmi komolyabb betegséget nem tudunk 100%-osan gyógyítani"

    Te miről beszélsz? A betegség csak addig komoly, amíg nem tudjuk gyógyítani. Lásd pestis: ma megtudjuk gyógyítani, ezért már nem tartozik a komoly betegségek közé, viszont 14. században milliók haltak meg benne...

    Gondolkozz, mielőtt vmi hülyeséget írnál...
  • nearo
    #12
    Én most is hallok a sötétben :O
  • Chris05
    #11
    Ja, meg repülni is fogunk, mint a madár, meg a sötétben is hallani fogunk, mint a denevér, sőt a vadludakból átinjektálják a navigáció képességét és többé iránytű és GPS sem kell. Ugyan már, nem kell mindent bevenni. Ez egy érdekes kutatás, mint sok minden, de én úgy érzem, hogy az orvostudományban még most sem vagyunk sehol, legtöbbször csak a tüneti kezelésre és a fájdalom valamint láz csökkentésére vagyunk képesek. Semmi komolyabb betegséget nem tudunk 100%-osan gyógyítani és talán ez így is van jól. Ha valakinek ez van megírva (ateista vagyok egyébként), akkor ez van megírva.
  • Sanyix
    #10
    CS.N.T.K.K!
  • FoodLFG
    #9
    Jó kis fícsőr ez. Jól nyomja ez a kis állatka.

    @TheZsenyka :
  • tar86
    #8
    Ezért az eredményért kellet ennyit kutatgatni? Nagy az Isten állatkertje!