109
ki milyen programot használ, milyen módszerekkel pakolja össze, stb :]
  • Mauro
    #109
    Milyen szerkesztő programmal lehet kitakarni a rendszámot vagy arcokat videókból? Van ingyenes is?
  • norbre
    #108
    igen, én is gondoltam erre, de sajna ahol a videót felveszem, nem tudok ilyen hátteret betenni
  • DRFlame
    #107
    Konkrétan ilyet nem tudom, hogy hogy tudsz csinálni, vagy hogy lehet-e egyátalán.
    Nem vagyok profi a témában, de az ilyenhez a kék vagy zöld háttér az elterjedt megoldás. Persze nem kizárt, hogy a te módszered is működhet.

  • Hypo #106
    30 fps legyen max a szabvany is ez illetve 25 vagy 29,97
  • norbre
    #105
    sziasztok,

    tud valaki megoldást arra, hogyan, milyen progival lehet eltünteni egy videóból a hátteret? arra gondolok, hogy a videókészítés előtt csinálnék egy állóképet a felvétel helyéről (állványról), majd ugyanabból a nézőpontból készítve a felvételt, utána a kész felvételből "kivonná" a program az állóképet.

    köszi
  • csgery
    #104
    Youtube Video Downloader (googleba írdbe).
  • SzocsA
    #103
    youtuberól milyen progival tudom leszedni a videókat?
  • s0n1c
    #102
    Sziasztok!

    Segítséget szeretnék kérni!

    Fraps-el vettem fel 1-2 órányi videót egy multi játékból, elején már elcsesztem, mert 60fps-re állítottam a felvételt. Összevágtam Vegas-al egy 5 és fél percnyi anyagot ebből, minimális effekt hozzáadásával (átvezetők), renderelés után viszont nem játsza le normálisan (szaggat kép és hang) se vlc se winmplayer, youtube sem tudja normálisan konvertálni (99% feltöltésnél hibát ír ki). Vegasba elvileg jól lett beállítva minden: projekt prefnél és renderelésnél is HD 720 60 fps lett beállítva.

    Kérdés: mi lehet a gond? :) Próbáljam meg kisebb felbontásban tömöríteni, vagy a 60fps-es felvétel miatt már cseszhetem az egészet?

    Köszi.
  • glider
    #101
    Lehet, nem is a videó-vágóval van a baj !? A W. Média playerrel lejátszott zenék is ugyan úgy torzan szólnak mint a vágó alatt.
    Winamppal megnyitva meg, tökéletesen szól még a lementett videó is.
    :( :( ???
  • glider
    #100
    Sziasztok !
    Kis segítséget szeretnék kérni !
    Corel Video Studio 4 próba verziójával vágtam össze egy kis videót de sajnos már a szerkesztés közben akadt egy kis gondom. A beillesztett
    zenét visszhangosan és a magas hangok torzításával játszotta vissza. A Sound Mixer bekapcsolásakor ez megszünt a kikapcsolásakor viszont továbbra is torzított! Mire nagynehezen rájöttem !!
    Az Audio filteren belül lehúztam a visszhangot és állítottam az Amplifi és a Volume Leveling szintjén, így megszüntek a problémák!... Gondoltam én ! Sajnos a lementett anyag hangja ugyan olyan torz és visszhangos mint az "állítgatás" előtt ! Tudna nekem valaki segíteni ezügyben?

    Előre is köszönöm !
    Üdv. glider
  • kovalik
    #99
    Sziasztok !
    Segítséget szeretnék kérni, hogy vannak családi videóim és archiválni szeretném szgépre.
    Van minidv kazettás, és sd kártyás is.A problémám az, hogy tudnám a time/date kódot rátenni, hogy a szgépen lejátszva lássam az aktuális dátumot.Tudtok ajánlani programot hozzá ?
    Köszönöm !
  • IXEMGabeo
    #98
    üdv, Windows Movie Makeren kívül milyen ideális video konvertálót tudnátok ajánlani? ez a mocsok elkészített felvételem 27. perc után valamiért fekete képernyőt mutat 1 órás felvette anyagnál...
  • kicsicsacsi
    #97
    Lenne egy kérdésem. Ulead video studio x3 pro-nál miért nem indítja el a felvételt. Az alábbi üzenet jön elő: cannot start the capture graph.

    Köszönöm a segítséget.
  • Higany
    #96
    Hát, ha már ilyen szép helyeken jársz, kötelező venned egy jobb kamerát!
  • 0Fritz0
    #95
    Lenne egy kérdésem:
    Ebben a videóban 1:35-1:37-ig látható a háttérben egy másik videó és bár lehet, hogy egyszerű, de nem jövök rá a mikéntjére. :)
    Esetleg valaki tudja a megoldást?
  • Rincewind
    #94
    Koszi! Sajnos nemcsak ez, de az elesseg is lehetne sokkal jobb. De ezen nem nagyon tudok segiteni, mert a kamera hibaja (nem eppen egy high-end darab). Itt-ott mar igy is fel lett tolva a szintelitettseg.
  • Higany
    #93
    Nagyon szép videó! Gratula! Csak egy gondom van vele, hogy szerintem nagyon fakók a színek.
  • Rincewind
    #92
    Valamit rosszul csinalok, mind1, nem is lenyeges...

    Link ha valaki megis megnezne.
  • Rincewind
    #91
    Hmm, valamit elszurtam...

  • Rincewind
    #90
    Nem valami aktiv ez a topic...
    Mind1, azthiszem talan sikerult kijavitani a frame rate novelesevel:

  • Rincewind
    #89
    Meg nehany info:
    A video egy Panasonic SD60-as HD kameraval keszult (AVCHD formatumot hasznal) es Edius 5-el lett szerkesztve.
  • Rincewind
    #88
    Segitseget szeretnek kerni.

    Keszitettem egy HD videot (ide kattintva megtekintheto) am barmennyire is ugyeskedem, egyszeruen nem sikerul a darabossagat megszuntetni. 1080p-ben es 30fps-el van elmentve, tehat elvileg nem szabadna darabosnak lennie, megis az. Mi lehet a gond?

    Mielott valaki megkerdezi, nem a PC miatt darabos. Egy eleg eros gepen lett csinalva, es alacsonyabb felbontasokon is szagatottnak nez ki.
  • mrzed001
    #87
    A frame felirattól balra lévő kettő a kijelölés kezdete-vége
    Odamész ami nem kell play-el (vagy SHIFT+JOBB-BAL), ott pontosítod JOBB-BAL gombokkal (egyszer kezdet, egyszer a végénél)
    Ezt követően menüben Edit->Cut
    Beállítani a Videó és Audio codec-et és metódust (ha a kiszedendő rész Keyframe-el kezdődik és végződik, akkor a Direct Stream Copy a videónál ... ha nem, akkor fast vagy full recompress, és meg kell adnod az új codec-et a Compression-be ... audio maradhat Direct Stream Copy), majd File Save as AVI
  • Higany
    #86
    És pontosan, hol és hogy lehet kijelölni benne azokat a részeket, amelyeket ki akarok vágni?
  • Higany
    #85
    köszi!
  • mrzed001
    #84
    virtualdub ... ingyenes.
  • Higany
    #83
    Sziasztok! Kérnék egy segítséget. Egy olyan progi kéne nekem, amivel a lehető legkönnyebben ki tudnék vágni részeket egy avi-ból. Előre is nagyon köszi!
  • csgery
    #82
    Hát, abba pont nem voltam biztos, hogy tud e fényt állítani, de beírtam, hátha:D.
    Ezekben a "haladó" programokban szinte annyira alap a fény állítsa, mint egy lejátszóban a hangerő. Ott van az valamerre, csak meg kell találni:D

    Nézd meg külön effektekben, külön nyitható editorokban, valamerre biztos ott van;) (sajnos ennyire komolyan nemfoglalkoztam vele, soha nem kellett fényt állítanom).
  • Pummis
    #81
    WIndows Movie MAker nem találtam sehol fényt
  • Pummis
    #80
    Corel VideoStudio Pro X3 biztos le kezeli ? nem igazán találom hol lehet az avs video megoldota de nem találtam sehol licens kodot :(
  • Pummis
    #79
    Huh nagyon szépen köszönöm még annál is jobban meg azt hiszem a rajtam kivül 20 ember is köszöni nagyon de télleg nagyon köszönöm egy nagyon fontos dologba segítettél
  • csgery
    #78
    Sony Vegas, Ulead Videostudio, Corel Videostudio, Cyberlink Powerdirector, WIndows (Live) Movie MAker, AVS Video Editor... pl
  • dsg
    #77
    Sziasztok!
    A DVDVideoSoft-os Free Studio-val dolgozok. Ezzel a progival nagyon könnyű megvágni a nyers felvételeket. Bár azt nem tudom, hogy van-e olyan eljárás, amely alapján meg lehet különböztetni, melyik vidó vége van levágva, és melyiknél lett kikapcsolva a kamera.
    Minden témába vágó hozzászólást, ötletet szívesen fogadok.
  • Pummis
    #76
    letöltöm a Sony Vegas remélem ez tudja
  • Pummis
    #75
    ha megkérlek írsz nekem pldát mert nem igen látom biztos a szemem szurja ki :$
  • csgery
    #74
    Bármelyik videoszerkesztő (alul felsoroltak akár) tudja ezt a funkciót.
  • Pummis
    #73
    Szevasztók nem tudok olyan progit amin tudok állitnai fényt ? Mert sötét lett a video és ez nem álapot hogy a monitoromat álitom mindig el
  • Zan
    #72
    Uhhh BIG Thx!

    Kellemes kis leírás,így már gyerekjáték lesz!
  • csgery
    #71
    Egy nagyon hasznos leírás, mely neked nagyon is jól jön!:D
  • Zan
    #70
    Sziasztok!

    Az lenne a kérdésem,hogy van nekem egy dvd-m,amit szeretnék felrakni a gépre,de nem mint VOB,hanem aviban átkonvertálva!Igazság szerint már fent van a gépen,csak nincs átkonvertálva!Mivel kell?Leszedtem egy DVD shrink nevü programot de nem teljesen értem,hogyan hogyan működik.Vagy milyen programmal kellene ezt megcsinálni?Utánna vágni is kellene,meg hangot rávágni,meg minden szar,de most első körben az lenne a legfontosabb,hogy fent legyen a gépemen aviban!Köszönöm az esetleges segítséget és ötleteket!