272
Meddig süllyedhetünk?
  • cprod
    #272
    Ceki Productions
    Reklám anyag, intro-outro, hanganyag promóhoz.
    Külföldi és hazai dalok instrumentáljánk elkészítése. Karaoke, fellépés, egyéb komolyabb felhasználásra.
    Egyedi beatek saját igény szerint stílustól függetlenül színes palettán. Hazai legjobb rap beatek innen származnak!
    Gyors válasz és munkaidő! Több év a szakmában! Egyszerűbb igénytől slágerszintű premium kategóriáig!
    Érdeklődés : [email protected] email címen!

    Ceki Productions
    Reklám anyag, intro-outro, hanganyag promóhoz.
    Külföldi és hazai dalok instrumentáljánk elkészítése. Karaoke, fellépés, egyéb komolyabb felhasználásra.
    Egyedi beatek saját igény szerint stílustól függetlenül színes palettán. Hazai legjobb rap beatek innen származnak!
    Gyors válasz és munkaidő! Több év a szakmában! Egyszerűbb igénytől slágerszintű premium kategóriáig!
    Érdeklődés : [email protected] email címen!

    Ceki Productions
    Reklám anyag, intro-outro, hanganyag promóhoz.
    Külföldi és hazai dalok instrumentáljánk elkészítése. Karaoke, fellépés, egyéb komolyabb felhasználásra.
    Egyedi beatek saját igény szerint stílustól függetlenül színes palettán. Hazai legjobb rap beatek innen származnak!
    Gyors válasz és munkaidő! Több év a szakmában! Egyszerűbb igénytől slágerszintű premium kategóriáig!
    Érdeklődés : [email protected] email címen!


    Ceki Productions
    Reklám anyag, intro-outro, hanganyag promóhoz.
    Külföldi és hazai dalok instrumentáljánk elkészítése. Karaoke, fellépés, egyéb komolyabb felhasználásra.
    Egyedi beatek saját igény szerint stílustól függetlenül színes palettán. Hazai legjobb rap beatek innen származnak!
    Gyors válasz és munkaidő! Több év a szakmában! Egyszerűbb igénytől slágerszintű premium kategóriáig!
    Érdeklődés : [email protected] email címen!

    Ceki Productions
    Reklám anyag, intro-outro, hanganyag promóhoz.
    Külföldi és hazai dalok instrumentáljánk elkészítése. Karaoke, fellépés, egyéb komolyabb felhasználásra.
    Egyedi beatek saját igény szerint stílustól függetlenül színes palettán. Hazai legjobb rap beatek innen származnak!
    Gyors válasz és munkaidő! Több év a szakmában! Egyszerűbb igénytől slágerszintű premium kategóriáig!
    Érdeklődés : [email protected] email címen!
  • kkwx
    #271
    Hellósztok

    Én még csak amatőr szinten űzöm a zenélést, de remélem, hogy egyszer majd ismertebb leszek a magyar zenei életben :

    Nézzétek meg az első klipemet, és ha tetszik kérlek szavazzatok rám az RTL Dalversenyén:

    http://www.rtlklub.hu/dalverseny/6769_kevinkain_-_se_nyugat_se_kelet

    Csak egy gyors regisztráció, amihez még e-mail visszaigazolás se szükséges, és már szavazhatsz is :) (ha van, akkor több e-mail címről is szavazhatsz :) ).

    Ha tetszett terjeszd ismerőseid között, és töltsd le a lemezemet a weblapomról (http://kevinkain.hu/).

    Előre is kösz minden szavazatot :).
  • Borg
    #270
  • SötétBarom
    #269
    Power noiseról még nem hallottam, gondoltam nézek valamit csövön.

    ENNYI:

  • hol9672
    #268
    2000 környékén volt halott a zene igazán, a rock is háttérbe szorult akkor, és szinte csak tuctuc volt minden, ahhoz képest most újra van sok jó zene, EBM, electroclash, power noise, hard nrg, nu nrg, hi nrg, druma nd bass, chiptune, italo, rendes nem tuctuc house (pl. Sven Väth féle dark house), ésatöbbi. Nemzeti rock és folkzene sem volt 10 éve ekkora zenekínálattal jelen.

  • Liverpoolos
    #267
    tudna nekem ajánlani valaki egy megbízható online zeneboltot? (legálisat)
  • SötétBarom
    #266
    MTV-n már biztos nem, mivel nem megy rajta zene :DDDD
  • sambauer
    #265
    Amúgy egy kérdés: szerintetek javulni fog a helyzet a jelenlegi viva,mtv "zene"csatornákon vagy az emberek/mai fiatalok tényleg ezt élvezik, és már bármi eladható nekik ?
  • sambauer
    #264
  • Fbn Lx
    #263
    ez a zene már-már tökéletes!
  • SötétBarom
    #262
    Legalábbis annyira szét volt ütve mindenki, hogy nem vették észre :DD
  • Borg
    #261
    Ez egy classic, újrek :( :DD
    Akkoriban még nyoma se volt zeneválságnak...
  • SötétBarom
    #260
    Ettől a számtól nem lett jobb a helyzet :DDD
  • Borg
    #259
    Dögszag van.

  • Daza500
    #258
    Nem kéne
  • highlander15
    #257
    Tehetsz egy szívességet:szopd le magad a reklámaiddal együtt!
  • lehiakos
    #256
    HI!

    Egy lehetőséget szeretnék kínálni minden zeneszerető és (vagy) zenével foglalkozó embernek NAGYON OLCSÓN.
    Ha fel szeretnéd venni a zenédet (akár a zenekaroddal akár egyedül) vagy felénekelnél egy régi kedvenc számodat,
    akkor én ebben tudok neked segíteni. Profi minőségű
    technikával és több éves tapasztalattal
    állok az érdeklődők rendelkezésére. Az árak rugalmasak, NINCS ÓRADÍJ... a részleteket minden komolyabb érdeklődővel e-mail-ben szívesen megosztom.
    E-mali: [email protected]
  • Daza500
    #255
    De csak azért lettek azok, mert a két szennyadó elkezdett velük foglalkozni.
  • xxxpaulxxx
    #254
    jó... a madam xotic az egyértelműen szellemi fogyatékos

    kérdés, hogy akkor miért mutogatják...
  • Terensz
    #253
    Nos, friss dolog, ami a topic címét igazolja.

    Van egy új formáció (ha jól tudom, Debreceniek, de ez most mindegy), az énekes néni Madam X-otic "művész"néven "énekel".
    Ez önmagában nem probléma, hiszen én is szoktam néha - jó zenét hallván - megpróbálni az eredeti dallamra a szöveget előadni, kevés sikerrel. Mondhatnátok, akkor miért kritizálom a tehetségtelen, ám lelkes hölgyet.
    Mert: már a TV2, RTL Klub, meg úgy nagyjából az összes kereskedelmi tv meghívta őket vendégségbe, egyre népszerűbbek. Ne értsetek félre, tényleg nem sajnálnám tőlük, ha lenne oka a népszerűségüknek.

    Következő lépcsőfok tényleg ez lesz: Oszkárdíjas mozifilm: "A segg", legnépszerűbb sorozat: "Jaj, a golyóim"
  • Mattz0r
    #252
    When I Die
  • Mattz0r
    #251
    hallgassátok meg:
    http://www.myspace.com/widhun
  • xxxpaulxxx
    #250
    szinkronos és még a dalokat is leszinkronizáljákXDXDXD:D

    Amúgy full fölösleges is lenne hozzá a szinkron, alig van benne ugye párbeszéd:)
  • Terensz
    #249
    Amúgy nem tudom, van-e szinkronos... de ha van, akkor is a feliratost nézd meg.
  • Terensz
    #248
    The Wall. R.: Alan Parker
  • gyuri12
    #247
    Hol lehet megnézni azt a filmet?Címe?
  • Terensz
    #246
    6x.

    Tudom.
  • xxxpaulxxx
    #245
    Dark side of the moon és a Wall azok amiket bármikor meg tudok hallgatni:)

    Láttad már a filmet? és tudod a háttér dolgait a Wallnak?
    Nah az egy IGAZI concept album... még 1 olyan nincs a világon:)
  • Balumann
    #244
    Zenében mindig lehet újakat kitalálni. :D

  • Terensz
    #243
    "számomra túlságosan depresszív, így nem vagyok rajongója" - így is van, attól valaki lehet nagyon tehetséges, meg lehet kiváló zenéje, hogy nekünk nem jön be :-) Nekem nagyon bejön Waters zenéje, csak bizonyosos alkalmak kellenek a hallgatásához.
    A The Wall újbóli meghallgatásához pl. a következő életem kell :-) De mivel a rock- és bluestörténelem érdekel, úgy érzem: kötelező ismernem.
    A többi régi Floydot egyébként bármikor szívesen hallgatom. (Wish You Were Here FTW!) A szóló albumai meg annyira nem érdekelnek. Kis adalék: hi-end cuccokat szoktak velük tesztelni.

    Videó fő érdekessége: mennyire jót tett Waters hangjának az öregedés Még szerencse, hogy a Floyd-os időszakban Gilmour volt a főénekes.
  • Balumann
    #242
    A Pink Floydot ismerem, a Dark Side of the Moon-t pl. tanultuk is, mint első ilyen sikeresebb quadrofon felvételt (és végig is hallgattuk), meg úgy ismerem több számát (sok közülök számomra túlságosan depresszív, így nem vagyok rajongója). Roger Waters nevét viszont nem hallottam még, legalábbis nem rémlik. Amiket így rákeresve találtam most youtube-n, ezeket sem ismertem (ez pl).
  • Terensz
    #241
    Úgy látom a wikipédián, hogy a Dark Side of the Moon joga is az övé lett... csak a pontosság kedvéért
  • gyuri12
    #240
    Roger Waterst nem ismerni... hmmmm
  • Terensz
    #239
    Waters a Pink Floyd zeneszerzője, basszusgitárosa volt. Miután kiszállt, már nagyon gyenge albumok készültek - a régiekhez képest.

    Amúgy ez a kiszállós hercehurca nagyon hasonlatos volt egy klasszikus válóperhez, a nevet a többi tag kapta meg, Waters pedig a The Wall album kizárólagos jogát.

    Így a főművét említve sem ismerős?
  • Balumann
    #238
    Így van sajnos, zenetörténetben soha (legalábbis egy jóideig) nem lesznek benne a tananyagban ezek a könnyűzenének nyilvánított zenék, zeneszerzők.

    Egyik tanárunk úgy tanította, hogy csak 3 féle zene van, jó,rossz, és a nem zene :D

    Yanninak az összes zenéje ilyen, nekem 2 DVD-je van meg, már nem is tom hányszor hallgattam végig. Fantasztikusak.

    Én meg ezt a Roger Waterst nem ismertem, thx :D
  • Balumann
    #237
    igazából arra próbálok kilyukadni, hogy bármi alapján próbálod meghúzni a határt, nem lesz igaz mindenre. Pl. a musical könnyű zenéhez tartozik, holott általában klasszikus hangszerek, és énekek/monológok vannak.
    Ha a komolyzenét próbálom megmagyarázni zene szempontból; a harmóniák és az összetettsége a fontos, minden szólamra oda kell figyelni, stb., megint csak zsákutca a modern komolyzenénél (lásd pl.: Schönberg - Pierrot Lunaire - ami egyértelműen komolyzene, illetve amit linkeltem a Yannit, ahol zenekar, sok szólam és hangszer van, és harmóniailag tudatosan épülnek fel - habár nem klaszikus szabályok alapján!).

    Minden szemszögből ugyan így járunk, akár előadásmód, hangszerelés, összetettség, stb.. Nem lehet így két részre osztani a zenéket, hogy komoly vagy klasszikus, nincs határa. Yanni-tól is vannak olyan számok, amikben főleg klasszikus hangszerek vannak - bár többnyire mindig van 1-1 különleges hangszer (mint pl. szintetizátor, egzotikus, ősi hangszerek ,vagy ének, vagy ilyesmi).
  • Terensz
    #236
    Közben meghallgattam Yanni-tól a Rainmaker-t, és annyira jó, összetett, elbűvölő zene, hogy ezennel komolyzenének nyilvánítom.

    Ha valakinek van hasonló kérése, tegye meg mielőbb, mert nem érek rá midig
  • Terensz
    #235
    Szerintem megvannak arra a "nagyokosok", akik eldöntik egy zenéről, hogy könnyű- vagy komolyzene.

    Hasonló emberek döntenek arról, hogy egy irodalmi alkotás hová sorolandó. Így pl. Rejtő Jenő munkássága a mai napig nem számít szépirodalomnak, pedig biztos vagyunk jópáran, akik erre méltónak tartják.

    Amúgy meg annyira nem is fontos az egész... Szerintem Vivaldi, Mozart, Beethowen, Chopin, stb. hatalmas zeneszerzők voltak, de legalább akkora zeneszerzőnek tartom pl. Roger Waters-t és Ian Anderson-t is, pedig soha nem fogják komolyzenének minősíteni az "okosok" a műveiket. Én viszont annak minősítem, mert megtehetem

    Úgyhogy a tanulság röviden: ha tetszik valami, hallgasd
    Az más persze, ha a zenetörténet érdekel. Ezesetben bele kell törődnöd: sajnos a nagy pop/rock/jazz/blues legendákat soha nem fogják oda sorolni, ahová valók.
  • Gaborkik #234
    Ez jó most tudjuk hogy a könnyűzene az ami nem komolyzene, most már csak azt kéne akkor tudni egy zene mitől is komolyzene :D
  • xxxpaulxxx
    #233
    Hát az első az mindenféleképpen könnyűzene... Ott van a dobszerkó, basszusgitár, szinti...stb Az egy dolog, hogy szimfonikus zenekarral van megtoldva:D
    Az utóbbi meg... hát nem is tudom... én ezt is könnyűzenének gondolnám, mert nincs úgy megszerkesztve mint pl egy Vivaldi...
    De lehet az is hogy tévedek:P:)