98
  • who am I 7
    #58
    Aha..hát nekem kb 300 ismim van msnen ebből 0 azaz nulla 15-16 éves picsa van...de biztos úgy van, ahogy te mondod.Ezen felül a régi 4es vagy 5ös alig fogyaszt a memóból is kb 5 vagy 10 mega? :D Annyi, hogy nem lehet telefonálgatni vele..de én spec rühellek telefonálgatni csetprogival..mi a fasznak?Akkor találkozok a másikkal és leülünk egy borra...Egyszerűen nem lehet párhuzamosan kommunikálni úgy, hogy közbe beszélsz egy emberrel és a másik Xszel mivan?Sokkal jobb a cset maga...a smile pedig über feldobja az egész beszélgetés "hangulatát"..Én nem szeretem az ilyen ingerszegény lófasz dolgokat...de elfogadom, h valakinek az kell, hogy monoton legyen.annyi.mindenki más :) és justil mondta jól, használja mindenki azt ami jobban kézre áll..
  • smv
    #57
    Szerintem egy alapvetően csetprogramnál/hálózaton q*vára nem az a döntő, hogy melyik a jobb hanem, hogy melyiken elérhetőek azok akikkel beszélni akarok. Így tehát az Skype rögtön elvérzik.
  • Dynamic
    #56
    Nagyszerű, elmontad az összes tulajdonságot ami a beszélgetéssel kapcsolatos. Csakhogy a az MSN alapvetően még mindig chat-elős, a skype meg élő beszélgetős program így ez utóbbi szempontból teljesen értelmetlen az összehasonlítás.
    Nekem pl. skype-nál ilyeneknél dobta le az agyam a szíjat, hogy amikor pl. az offline felhasználónak ha üzenetet küldök, és ő később online állapotba kerül, nem kapja meg csak amikor én is vele együtt online leszek. Bázz...
    (Nekem pl. a hangjelzések sem működnek skype-nál, pedig elvileg van. Elég bosszantó, hogy chatelés közben csak vizuális jelzést kapok az új üzenetről, hangjelzést soha.)
  • Sir Ny
    #55
    a Skype is szar, az MSN is szar, a legjobb az IRC.
  • Justil
    #54
    most ezzel nem a Skype-ot akarom lehúzni, biztos jó kis progi. de szerintem ezen vitatkozni, hogy melyik a jobb...b****g mindenki használja azt, ami neki jobban kézre esik...
  • Justil
    #53
    aha, és ha én csak szöveges kommunikációt akarok folytatni, van hely a winyómon, csak egy fajta OS-re kell nekem (XP), nem akarok mobilról chatelni (azzal telefonálni szoktam) és a titkosítás sem elsődleges szempont, akkor mivan? :)
  • SCaine
    #52


    A Skype mindenben jobb ! A hangátvitel sebessége, minősége . A telepíthetőség (a Skype-t elég egyszer egy gépre telepíteni, utána már a könyvtárból fog futni) . A mérete (mindössze 20 mega). Platformfüggetlen , gyakorlatilag mobiltelefonról is tudjuk használni a Skype hálózatot, a legkülönbözőbb kliensprogramokkal.A Skype beszélgetései titkosítva haladnak. Röviden ennyi.

  • Dynamic
    #51
    A Live Messengert ugyanúgy telepíteni kell, sima messengert nem igazán használnak, szal ez így ebben a formában nem igaz. Ja és sokan nem hallottak az ICQ-ról? Én speciel arra emlékszem, hogy aki használt valamilyen kommunikációs klienst, azok nagy része ICQ-t használt. Pedig akkor már az msn messenger is létezett.
  • Julius Caesar
    #50
    nemtom, sztem az msn-t valamiért csak a 15-16 éves picák hazsnálják mert xd... szánalmas. skype-on is biztosan van ilyen, de lényegével kevesebb.
  • BenceYCE
    #49
    Engem aztán marhára nem érint mert az asszony gépéről beszéltem. Ő meg oldja meg ha netbook kellett. Én addig skype-ozok. Ja hogy az asszonynak fingja sincs arról, hogy a felhasználóbarát msn-t hogyan kell használhatóvá tenni, akárcsak a használóinak döntő többségének! Én már meg sem látom a reklámokat. Az egyetlen amiért észre vettem az az elpazarolt terület volt.
  • [HUN]FaTaL
    #48
    Kb vista óta nincs master meg wave egyszerre, sőt directsound sem. :D
  • [HUN]FaTaL
    #47
    Mondjuk én csak szöveges átvitelre használom, sok bajom nincs vele. Játék közbeni hangkommunikációra TS. Jó a skype csak egyetlen ismerősöm sem használja.
  • [HUN]FaTaL
    #46
    Főleg ha figyelembe vesszük, hogy a-patchal kb 10 másodperc alatt ki lehet szedni.
  • Justil
    #45
    nemtom, nekem semmi bajom vele. 1x felraktam a skypeot is, de nem jött be...

    "az msn felépítése teljesen logikátlan" azért ezt én inkább a skype-ra mondanám :)
  • boomsly
    #44
    Nem technikaliga használhatatlan, hanem magában a kommunikációban!
    Ha csak írogatsz semmi nem megy át a hangulatból, hangszínből. Rengetegszer félreértem a beszélgetőpartnereim rajta.
    Csak arra jó, hogy tárgyilagosan megbeszélj dolgokat. Na meg persze reklámozni
  • Zozo76
    #43
    MACen is egy istencsapas az MSN, se videochat se hangchat. Windowson meg allandoan problemazik a videoatvitellel. Erdekes modon a Skype alatt meg mukodik siman amin meg is dobbentem, nem mintha a Skype-e jobban birnam, csak meglepett hogy megis mukodhet a videochat rendesen is. MSN... :)
  • passatgt
    #42
    gtalk ftw:)
  • Benedekco
    #41
    engem még mindíg az basz szét agyban, hogy ez egy microsoft-os termék aminek ugye nem ártana a direct soundot RENDESEN kezelnie... hogy állítja ez a primitív a hangerőt? master+wave egyszerre... WOW már kb win 3.1 óta nincs ilyen tirpák program ami ezt tenné... csak ez meg a szerencsétlen skype LOL... a másik ami a skype-nak szól... fingja nicns az időzónákról... nem tudja, hogy magyardzki az +1-ben van node dániát se tudja.... az is +2 WOW... király... nemértem mitől olyan rohadt nehéz megalkotni egy normális "cset" programot... a file átvitelről meg már ne is beszéljünk....
  • awking
    #40
    Jesszom, mennyi szerencsétlen áldozatnak kell MSN/WLM-t használni :D Tényleg rettenetes az élet, tele ilyen kegyetlen dolgokkal! XD Irigylem a problémáitokat :P
  • Szemjuel
    #39
    hát igen a reklámsáv. egy egyszerű a-patch lazán eltűntet minden amit akarsz :) nagyon bonyolult ám feltenni, rendszergazda kell a használatához!! xD
  • tomcsa4
    #38
    De azért az msn is fejlődik. Régebbi verzióban nem kapcsoltam be az állapotokat, mert akkor vagy megkaptam az üzeneteket vagy nem (naplózok). Az esetek 80%-ában nem és erre haverom is háklis volt. Mondtam neki, hogy mellőzze a használatát. Kicsit félreértette, mert azóta csak Skype-ozik. :) Én használok msn-t.
  • BenceYCE
    #37
    Hát igen, msn a plus nélkül épp oly szép értelmetlen karakterekkel tűzdelt, mint amilyen furcsa egy MSN fannak a mIRC :) Ha meg felteszem a plus-t, jobban csillog mint a karácsonyfánk dec. 24.-én. Szerintem a külsőséggel érték el a pozíciójukat. Aki csak egyszerűen használni akarja a progit, nem magamutogatásra belőni, annak inkább Skype.
  • BenceYCE
    #36
    Biztos értékelik a Skype fáradozását titkosítási oldalon... MSN meg nyitott könyv.
  • BenceYCE
    #35
    Team Viewerből se bonyolultabb és nem fog ki rajta egy egyszerű tűzfal és/vagy router. Sokkal használhatóbb mint a távsegítségnyújtás XP alól, MSN ide vagy oda.
  • BenceYCE
    #34
    Nekem is ezt kéne...
  • BenceYCE
    #33
    Hát igen a reklámsáv...

    Biztos találkozott már ezzel a problémával más is akinek van nEtbook-ja. 1024x600-on ugyan is nagyon kevés a függőleges hely. Bebassza az ótvar reklámot és töredékére csökken a partnerlistám. Ilyen eladott példányszámnál a netbook szegmensben talán nem elhanyagolható dolog, főleg ha azt is figyelembe vesszük, hogy touch paddal macerás görgetni a partnerlistát. Szarakodnak a gyökér IE-jükel, ahelyett, hogy használható IM progit integrálnának bele.
  • Hegi90
    #32
    köszi :)
  • BenceYCE
    #31
    Örülök, hogy cikket linkeltél ugyanis ebből látom, hogy hírértékű ha a Skype nem működik! Volt időszak mikor az MSN minden hónapban eljátszotta hogy a hétvége mindkét napján nem lehetett bejelentkezni. A Skype-ról meg cikket írnak, mert olyan ritkán fordul elő.
  • BenceYCE
    #30
    Hangra én is a Skype-ot használo. Jobb. Játék közben is.
  • tomcsa4
    #29
    Mi benne a jó? Sokan ismerik és használják. Azaz elterjedt. KB ennyi. És Te is ezért használod. Pontosabban többek, ennyi elég is a sikerhez.

    Amúgy a Skypte-nak tényleg sokkal kisebb a gépigénye. Amíg szövegesen írunk, addig jó az msn is, na de viszont a hangátvitellel már gondok vannak. Akad, míg a skype játék közben sem.
  • asysoft
    #28
    Emiatt felesleges MSN fiókot tartani, mivel -elviekben legalábbis- a MSN-Yahoo hálózatok között van átjárás.

    5c0rp330n: szó se róla, van probléma a WLM-el, de mégsem használhatatlan. Skype-al kapcsolatban pedig erről megfeledkeztél.
  • 5c0rp330n
    #27
    rosszul teszed fel kérdést. ha felsorolnám, hogy mi benne a fos, lemenne a nap. inkább kérdezd úgy, hogy "mi benne a jó"? és erre már a válasz is egyszerű: semmi. semmilyen előnye nincs a skype-hoz képest. iszonyatos hardverigénye van ahhoz képest, hogy semmit nem tud, gyakorlatilag bejelentkezésnél a gépem sokszor másodpercekre megfagy, a skype csendesen, észrevétlenül működik, tökéletesen. sokszor volt már olyan, hogy egyszerűen nem bírtam msn-be bejelentkezni. volt netem, bejött minden, csak az msn nem: szolgáltatás nem elérhető, vagy valami hasonló értelmes üzenetet dobott és órákig fennált a gond, másoknál is. skype-nál ilyen az életben nem volt még. msn-nél alaul a reklámsáv is gyönyörű, és nagyon "hatékony" helykihasználása van a programnak úgy alapból is. oldalakat tudnék írni, hogy mennyit szoptam én már azzal a fossal, míg skype-nál egy esetet nem tudok mondani, ahol bármilyen belekötnivalóm lett volna a dologba. és az alapvető működésen kívül az msn felépítése teljesen logikátlan, kín használni, komolyabb használatra gyakorlatilag teljesen alkalmatlan. a skype-ot értelmes emberek tervezték, ott valahogy nincsenek ilyen problémák, és valahogy jobban kézreállnak a dolgok.
    az msn-t a gmail oldalsávjában elhelyezett, ~200*300 pixelből álló minichat is szénnéalázza.
  • FoodLFG
    #26
    Jó pár évvel ezelőtt fogtam az msn-em és mindenkit töröltem az ismerősök listájából, azóta pedig még a közelébe se mentem.
    Nem azért, mert rossz lenne, csak nekem ez az azonnali üzenetküldés nem való, mert szétszórja a figyelmem. Ha valaki közölni akar valamit, írjon mailt. :P
  • moikboy
    #25
    Én személy szerint épp utálom, ha valamelyik program különbözik az beállított egységes desktop témától. pl. a chrome-mal is ez a bajom, igaz ettől függetlenül használom.
  • MaT
    #24
    Az benne a fos, hogy tudod barmilyen cikkrol van szo nem lehet azt "annyiban" hagyni es kikell fikazni... Ha most a skyperol szolt volna a cikk akkor mindenki azt szidna... Tisztelet a kivetelnek akik meg is indokoljak, hogy miert is "fos" az ami "fos". En peldaul igen is megvagyok elegedve a regi msn-nel illetve a Live messengerrel is. Az eg vilagon nincs veluk semmi gond, technikai problemak meg mindenhol adodnak... Arra kell hasznalni a programot amire valo, es nem ratelepiteni minden szemetet, hogy utana osszeomoljon az egesz, mert az esetek 90%-ban az ilyen marhasagok miatt megy tonkre valami. Persze ez csak szemelyes velemeny, elore is elnezest ha valakinek belegazoltam a lelkebe. ;)
  • codylcran
    #23
    Sztm az msn szebb és egyszerűbb, mint a skype.



  • Ferrer
    #22
    Hol az az itt?
  • Ferrer
    #21
    A Skype bonyolultabb is meg rondább is, mint az MSN.
  • [HUN]FaTaL
    #20
    Skype jobb volna, de az emberek nem használják.
  • [HUN]FaTaL
    #19
    Csak az XPbe volt beépítve, semelyik másikba. Használtam ICQ-t, utáltam. :D