19
  • hol9672
    #19
    Bizony, ezt konkrétan Old Man írta. "Az ilyen embernek sohasem lesz gépe"

    Itt valamelyik cikkben el is lehet olvasni eredetiben.
  • Andrew01
    #18
    A commenteket olvasva egy régi jó öreg pc-gurus cikk jutott eszembe, abból is a megvárom míg olcsóbb lesz bekezdés, csak itt a megvárom míg kijön a jobb termékre módosul.

    Íme:

    A megvárom-míg-olcsóbb-lesz vásárlónak soha a büdös életben nem lesz számítógépe. Az adott idõszakban megvárja, mikor lesz az összes alkatrész a legolcsóbb. Amikor ez az idõ bekövetkezik, akkor kerül éppen piacra a következõ generáció, aminek következtében a már kifutott, olcsóbb alkatrészeket már nem érdemes megvenni. És ez így megy éveken át, a megvárom-míg-olcsóbb-lesz vásárló végtelen ciklusba kerül, amelybõl nincs kiszállás...
  • szedRick
    #17
    Az i7 nagyon szép, meg jó meg előremutató innovatív csak egy baja van hogy az ár/érték aránya a lehető legrosszabb. A tulajdonságait földi halandó nem tudja kihasználni igy csak nagyon szűk rétegnek éri meg. Jó példa ez arra hogy hiába van egy cégnek a legjobb leggyorsabb nem jut vele előbbre, mert nem éri meg.
    Nem vagyok sem AMD sem Intel párti, mindig az ár/érték arányban gondolkozom és abban most az AMD torony magasan jobb. Szvsz ha ez igy megy tovább lassú víz partot mos elven (lásd: Ati) szépen lassan beéri az AMd az Intelt. Bár Intel mindig jobb szinten lesz nem tudja azt kamatoztatni az eladásokban és ez előnyt és időt jelent az Amd-nek. Legyen ez igy azt kívánom, mert azzal csak mi fogyasztók nyerhetünk az árverseny miatt és mindenkinek lesz egy jó procija! :)
  • BlackRose
    #16
    8 magos Xeon még nem létezik (kereskedelmi forgalomban). A 6 magos Xeon (Dunnington) a legtöbb maggal rendelkező Xeon de ez nem is Nehalem (Gainestown) hanem még a régi Penryn architectúra. A Beckton lesz az első 8 magos Xeon 2010 elején. Ami viszont a HT-t illeti minden Xeon esetében 2x vagyis 4 mag = 8 thread.
  • blackeagle
    #15
    Nekem az érdemi OS adott és a 4mag is ,de kevés szóval jöhet a többmagos.
  • nkmedve
    #14
    Mondjuk lehet a Gulftown se lesz 900-as, de legalább asztali:)
  • nkmedve
    #13
    Igen, Xeon-ból van, de nem 900-as i7-ből, abból viszont lesz 6magos hamarosan.
  • djw
    #12
    ugytunik 2010-ben a 7-esek eve lesz :)
  • V43 1105
    #11
    Pl.. Windwos 7 ? :)
  • Inquisitor
    #10
    "Nem 8 magos, hanem 4. A HTT miatt 8 szálat kezel, mindenik i7-nél igy van."
    Volt a kezemben januárban 8 magos i7 Xeon és nem a HT miatt. A vicc az, hogy HT-t ha jól tudom nem 2 szálon hanem 4-en tudja.

    8 magos Xeon meg 6 magos Opteron ma már kereskedelmi forgalomban is van, és rövidesen lesz desktopban is.
    Szerintem jelenleg nem nagyon van értelme otthoni felhasználásra 4 magosnál "jobbatt" venni, kivétel azon ritka esetek amik kihasználhatják a plusz magokat, de zat meg nem otthoni felhasználásnak hívják már. Meg ugye XP-nek már a 4 magos is túl sok, tehát valami érdemi OS kell alá.
  • roliika
    #9
    8magos volt amit mutogattak...semmi trükk..azon belül tudott még ht-t.
  • nkmedve
    #8
    64est legalább, nehogy már a Gétéanégy szaggasson videokódolás közben:D

    Ja, hogy azon is szaggat? akkor én kérek elnézést;)
  • neoG
    #7
    Lesz 16 magos is!Szerintem inkább addig várjon.De vááááárj!Lesz 32 magos is.Inkább addig:)))
  • nkmedve
    #6
    6 magos i7 viszont lesz nemsokára, 12 szállal. Az már valami, de átlag halandó nem használja ki még pár évig (persze kivétel render és hasonlók)
  • nkmedve
    #5
    Nem 8 magos, hanem 4. A HTT miatt 8 szálat kezel, mindenik i7-nél igy van.
  • [HUN]FaTaL
    #4
    Új celeronok VTvel nem rossz, de: E5000 széria? E7000? Q8000? Nocomment..
  • roliika
    #3
    Lesz 8 magos (desktopra is). Várj.
  • Déta
    #2
    Ne stresszelj könyörgöm. Most akarok áttérni i7-re... Akkor még várjak?
  • roliika
    #1
    Még hozzátenném, hogy ez az i7-es 8magos is lehet, tegnap láttam élőben egy darab ilyet egy konferencián,mind a 8 magot jelenleg egyszerűen nem lehet leterhelni semmivel (rendereléssel maximum).