47
  • torcipepe
    #1
    én szeretem, ha amit veszek az fizikai valójában is ott van előttem
  • pasi29uk
    #2
    25 liter benzin szétterülve?
  • snorbi
    #3
    Én meg azt szeretem, ha ugyanazt a termék kevesebb kézen át jut el hozzám. Nem akarom fizetni a kereskedőhálózat és a boltok fenntartását, a boltosok fizetését, a szállítási költségeket, stb.
    A doboz és a körítés szerintem másodlagos. Persze ehhez az kell, hogy megfelelő lehetőség legyen pl. biztonsági másolat készítésére.
  • tomcsa4
    #4
    Hát igen, de nézzük meg a CDGalaxis kínálatát. A digitális forma még nem sokkal olcsóbb, mint a hagyományos.

    Én amúgy digitálisan nem vettem még játékot és nem is fogok. Régimódi vagyok.
  • SewerRat
    #5
    Én is jobban komálom, ha látom a dobozát. Meg ad egy fajta hangulatot... már ha normálisan megcsinálják. Vesztett az értékéből számomra, hogy nem kapok hozzá kézikönyvet, csak lemezen. Valahogy szeretem azt olvasgatni, főleg ha valami bonyolult játékot vettem. De azért így tényleg drága. Előbb utóbb több lesz a letöltő, de nem hiszem, hogy meghalna teljesen a bolti piac.
  • Bogyi007
    #6
    Én csak ezt a korábbi hozzászólásomat linkelném be erre a hírre. Ha megnézitek a linkeket ott akkor a válaszomat már tudni fogjátok.
  • Hober Mallow
    #7
    Akkor azt sugjátok meg nekem hogy 50-100Gb játékokat mivel szednek le majd? Gondolok itt a BD re kiírt PS3 as játékokra például,vagy BD filmekre amik 50Gb körül mozognak.20 filmet lementessz 1 terrás vinyóra és utánna veheted az újjat?Max az ilyen 1-2 GB máriókat lelehet így szedni de mást nagyon nem...
  • 60voltosNeon
    #8
    Nálunk meg az a gond hogy a városban (Szabadka) nincs olyan hely, ahhol birok venni original játékokat, ezért netről szedjük le őket. Vannak olyanok akik a piacon árulják az olyan játékokat, amiket torrentről szedtek le.
  • atomkrumpli
    #9
    a galaxisban van hogy a digitális tíz (10) forinttal olcsóbb mint a dobozos kivitel (lemez+doboz+füzet stb) ebben a formában mocskos nagy vicc az egész
  • snorbi
    #10
    Így tényleg...
    (Nem néztem utána, és azt hittem, hogy a letöltős jelentősen olcsóbb.)
  • snorbi
    #11
    Itt a bolt vs legális letöltés van versenyeztetve.
    A warezolás/torrentezés teljesen más kérdés...
  • Tinman #12
    Digitális disztrib? Véresre röhögjem a torkom? Akkor most? Mehet?

    Miért?

    Digit Disztrib: Your download code is: ztrv9-tzhj9-ea9250

    vs.



    Részemről ezzel le is zártam a további hsz-eket ehhez a témához.
  • tomcsa4
    #13
    Csinos kiadás. Magyarországra jutott ebből? Én nekem bőven elég a doboz+kézikönyv. Sőt, ha mondjuk 2000 ft-ért veszek valamit és nincs hozzá nyomtatott manual, az sem zavar. A gyári CD tovább tart, mint amit mi írunk ki. (Mivel azt speciálisan viszik fel.)
  • tomcsa4
    #14
    Hát igen, na ez pofátlanság a köbön. Steamen olcsóbbak a játékok és ahogy olvasgattam pár SG fórumban, működik a dolog (megbízható). Aki digitálisan szeret vásárolni, steameljen (már ha van az adott játékból steames elérhetőség). De csodálom, hogy a steamet még nem nagyon utánozták le.
  • dara
    #15
    A Steam pl lehetőséget ad backup-ra, és annak visszaállítására. Szóval a lehetőség megvan ma is.
  • Lost Lont
    #16
    Azt hiszem, az egy-két év utáni negyedáron kiadott példányokból én ezeket szoktam hiányolni, szép köteg.
  • Throme
    #17
    Korábbi cikkben olvastam az "onlive"-ról. Szélessávú net kell hozzá (4-5 Mbps pipes a HD-hez) egy tv és amivel irányítod a játékot. Szerintem ez fog inkább elterjedni a letöltögetés helyett. Előfizetéses rendszerben eléggé ki tudják zárni a warezt. Természetesen egyelőre amcsikra fókuszálnak és nagy szerver pakok telepítésére is szükség van.

    Én sem látom értelmét a sok Gb letöltögetésnek és tárolásnak...
  • cateran
    #18
    Én meg arra gondolok,hogy honnan szedted ezeket a csinos kis számokat? 50-100Gb/játék meg 50 Gb/film..persze-persze...(jó lesz az olyan 15-20-nak is..)
    Másrészt -ha jól tudom- PS3 játékoknak nincs digitális terjesztése....

  • SityiSXT
    #19
    Szerintem pedig jobb digitálisan vásárolni. Nincs lemez, nem kell másolásvédelemmel vacakolni, bármikor letöltheted, sőt, nekem már fogyott el aktiválási lehetőségem, nem is egyszer, e-mail-fordultával jelezték, hogy megint adtak lehetőséget...
    Az árakat meg érdemes pár bolt alapján összehasonlítani (ezek M.o.-ról (is) elérhetőek):
    Steam
    Impulse
    GamesPlanet
    Direct2Drive
    Good Old Games
    Az Impulse kivételével mindegyik helyről vásároltam márés pozitívak a tapasztalataim.
  • vadmotoros
    #20
    Nekem bőven megfeleltek a játékok azon változatai, amihez csak a számla járt, meg a dvd-tok. Feleslegesnek tartom a cuccokat, amit a doboz mellé adnak.
    "A haszontalan tárgyakhoz való ragaszkodás bálványimádat"
  • Tinman #21
    Hiába tettem ígéretet, hogy elhallgatok itt csak olvasok egy akkora baromságot, hogy muszáj reagálnom.

    STEAM?
    Az a Steam, amelyik gyakran drágábban adja digitális disztribúció formájában a játékot, mintha tokkal vonóval venned?

    ÉS mi van azzal ember amikor MEGUNOD! Vagy éppen úgy érzed, hogy most nem is lenne rossza a pénz amibe került az adott játék, vagy legalább a fele?
    Olyankor mit csinálsz a letöltött vacakkal? Ghostolod?

    Hirdetés: "Steamről megvásárolt Portal 2.000 Ft-ért eladó. Egy TDK dvd-n van az iso, de eredeti! Anyám életére esküszöm!"

    Argghhhh
  • Gascan #22
    LOL :)

    Egyébként gondolom a gazdasági visszaesést, meg az olajár emelkedést valahogy az előrejelzők kihagyták a számitásból...
  • xido
    #23
    Maradok annál,hogy amit szeretnék a polcomra,de sokallom a 12ezret érte,megvárom,míg leesik 5 körülre...épp ma raktam össze 5 játékot egy 20asért a cdgalaxisban,neten,az én szememben a digitális verzió kiírva lemezre nem értékesebb,mint egy warez...azért nem fizetek semennyit soha,hogy a verbatim felirat csillogjon rajta vagy még küszködjek szitázással,borító nyomtatással..
    vagy csak tegyem az 50es tégelybe és próbáljam megtalálni fél év múlva..
  • Molnibalage
    #24
    Ha le lehetne tölteni úgy programot legálisan, hogy kiírható DVD-re én beza akkor el nem mennék egyetlen bolta sem...
  • Molnibalage
    #25
    Igazi kézikönyvet alsó hangon fél évtizede nem adnak semmihez, de lassan inkább 10 éve. Nyomtasd ki magad, ha tapizni akarod. Rád hárítják a költségeket.

    A 20 oldals füzetecskéket 50%-ban sallang tartalommal ne hívjuk már annak... A kézikönyv az pl. a Falcon 4.0 500 oldalas kézikönyve, és nem sajtpapíron volt!

    Ma maga a könyv többe fájna ma, mint egy középkategóriás játkprogi...
  • Molnibalage
    #26
    Szó se róla, ehhez nem kell bolt. Online rendelés egy disztribútortól? Minek kell a sok kis üzlet? Halál feleslegesek...
  • Tinman #27
    Azért, hogy árverseny legyen a piacon... ergo a vevő érdeke.
  • Gascan #28
    De nem a videojátékok terén.. igaza van Molnibalage-nak, a kisboltok nem adnak értéket a végtermékhez csak az árát növelik, szintúgy a nagyker .. ergo feleslegesen fizetünk értük, ami online letöltéssel megkerülhető
  • InterFoxSOFT
    #29
    Megdöglene végre az a szemétláda mindent drágábban adunk, 576 üzletsor!:)
  • Narxis
    #30
    Hajrá digitális letöltés!!
  • Tinman #31
    Éppen hogy de.

    Példa:

    Galaxis elkezdte ezt a 10% kedvezmény dolgot netes rendelésnél. 1 hónap sem kellett és 576 is beszállt.

    Vagy

    Konzolboltok között régóta megszokott, hogy figyelik egymás árait és folyamatosan igyekeznek egymás árai alá menni.
    Ezért fordul az elő már rendszeresen, hogy egy kis konzolbolta egy adott premier játékot akár 4-5.000 Ft-al olcsóbban is megvehetsz, mint a "nagyoknál".
  • xido
    #32
    Na az 576 ezt az alámenést nem követi:)..Volt már nem egy,hogy galaxis már rég levitte az eredeti árat 30-40%-al,amott még mindig teljes áron adták hónapok múlva is..
  • Magnificat
    #33
    én az utolsó olyan 6-7 programomat már digitálisan vettem (Steam és GOG). Steamről megérte? IGEN. Egyrészt olyanokhoz is hozzájutsz egyszerűen, amihez máshol, dobozosan nem tudnál/nem is adják ki dobozosan (pl plants vs zombies, braid, igaz mindkettő "casual" játék, de jobban és hosszabban szórakoztam velük, mint a méregdrágán megvett MoH Airborne-nal), persze van ami digitálisan nem elérhető, másrészt a steam-nél is érdemes az akciókat nézni. 75%-os Team Fortress 2 leárazás hétvégére? Nanáhogy... 3k-t megért bőven. Portal egy ezresért? legálisan? Stalker 2-ért? (szép szép az a pakk, amit mutattatok itt, de olyan 5x-ös áron lehet is :) ) Én elsősorban a játékot díjazom, a többi csecsebecse csak fun ha van, de ennél tényleg nem több). Ami monstanában újonnan vett, de nem digitális, az az UT3 (gamestar melléklet), 2k-ért újság + eredeti unreal tournament 3 vagy gears of war, szerintem ez is megéri bőőőőven. GOG-ról Fallout 2 (beszerezhetetlen boltban, de annyira bírtam, hogy megvettem utólag).

    Csak annyit mondok, nem vagyok dobozos verzió ellenes (bár tény, hogy páran elég csúnya összegeket rá akarnak verni plusszban az árára, de sajna a digitális sem olyan olcsó, mint lehetne), de szerintem a digitális letöltésű vásárlás remekül kiegészíti a palettát.
  • Magnificat
    #34
    jah, most a Zeno Clash-el is szemezek, igaz 15 euró de remek játék, friss újonc csapattól, mindenképpen figyelemreméltó világgal... egy kis friss levegő a hasonló tucattermékek közt...
  • Bogyi007
    #35
    Nem akarom védeni az 576-ot de én mostanság a PsP játékaimat náluk vettem mert a legjobb akciókat ők nyomták sőt mostanság is vaannak akciók rájuk.

    De X360-ra is vannak most jó áraik.
  • Bogyi007
    #36
    Az EVM (ezt vedd meg) sorozat meg eleve tőlük ered. Az sem egy rossz dolog tőlük.
  • Tinman #37
    Fallout 2-t megvehetted volna a Fallout Trilogy kiadvány keretein belük 3k alatt.
    Teljesen korrekt kiadvány.

    GoW és UT3 valóban perfekt vétel GS mellékletként... de ezek ugye pont a dobozos verzió mellett szólnak. Én a seggemet se emeltem volna fel, ha 2k-ért kapom az újságot és mellé egy kódot, amivel letölthetem a GoW-ot.
    Viszont így, bejártam a várost érte és abs. megérte! Igényes kiadás, szokásos CD Projekt minőség.

    "de szerintem a digitális letöltésű vásárlás remekül kiegészíti a palettát. "
    Ezt nem is vitatom, de hogy csak és kizárólag ez legyen?
    Na onnantól fogok kőkeményen warezolni a vásárlások helyett!
  • Throme
    #38
    Ehhez a 10% kedvezményhez (576, CD Galaxis) online rendelés esetén, csak annyit, hogy a megtakarítást kifizeted a futárnak....
    Vagy ingyen szállítják ki?

    Másrészt ki kell fogni, hogy hol olcsóbb a játék, csak szét kell nézni.
    576-nál is vannak jó áron progik, persze nem a legújabbak ;)!
    Én az MM árain szoktam meglepődni, elég magasan tartják, még a classic sorozat is drága.
    Ja, fentiek konzolra értendők....
  • Hober Mallow
    #39
    Mivel ps3 tulaj is vagyok,így közölhetem egyre több az oline megvehető játék...teszem azt COD4,SOCOM....bár sajna elég nagyok.A filmekből pedig kérlek járj utánna mekkora egy eredeti tömörítetlen BD film? Mert hogy sokak örülnek a 7 GB BD filmnek az rendben van csak egyrészt azon True HD hangzás sincs,másrészt a minősége éppen jobb mint egy mezei DVD:) egy True HD-s BD film tömörítések nélkül 40-50 GB:) nézz utánna.én már szedtem le:)50-100GB játékokról annyit...nézd meg mekkora az MGS4 vagy még pár ps3 játék:)Itt igazábol arról van szó hogy a legtöbb játék,ahoz hogy télleg szebb legyen+tárhelyre van szüksége. Szerintem nemsokára a boxhoz is kiadnak vagy egy BD olvasót,vagy vmi izmosabb vinyót.Mert ott pl már 4 DVD-s játékokról hallani...
  • Magnificat
    #40
    én akkor is megvettem volna, ha csak kódot kapok (így is beregeltem steam-re és azt a verziót rántottam le). Mondjuk nekem elsősorban a pályaszerkesztő és a modolási lehetőség miatt kellett... Azért az UT3-ban az a pár oldalas mini-artbook nem volt nagy bumm... szóval semmi olyan nem volt mellé, amire azt mondanám, hogy ejha, ezért megérte dobozosat venni...