39
  • Epikurosz
    #39
    Ja, és amiért sajnálom, hogy nem ilyen n97-esem van, az a valódi qwerty billentyűzet. A virtuális annyira nem jó.
  • Epikurosz
    #38
    Én amúgy XpressMusic 5800-ast vettem nemrég, és tetszik, de ez a Symbian pld. olyan alapvető dolgokat nem tud, hogy PDF fájlok megjelenítése. Kell venni külön segédprogit 10-20 $-ért.
    Apropó, Windows Mobile 6.0-ra cserélni ezeknek a telkóknak az oprendszerét, az lehetséges? Mert akkor menne az iGo is, nem?
  • Epikurosz
    #37
    Jaj, de örülök, hogy a londoni csöveseknek N97-esük van. Úgy melengeti ez a szívem. Mit nekem kies hazánk kopár viszonyai.
  • busman001
    #36
    te jártál már küldföldön ember? én most jövök londonból, ott még a csövesnek is n97ese van mert olyan röhejes árakon meg lehet kapni, egy jó havi konstrukcióval a legjobb tellákat.
    szélesítsd a látóköröd okoska.
  • wahquarch
    #35
    Kiváncsi leszek hogy az appleteket és a telefont hogyan lehet majd programozni/testre szabni.

    Amúgy a készülék útják biztos hogy nagy figyelem kíséri majd.
  • monkeymajom
    #34
    A magas kezdő ár azért lehetséges,hogy így a telefonnak adtak egy nívósabb "imidzset". Innentől kezdve,hogy csökken a telefon értéke nagyobb figyelmet fog felkelteni,hogy a telefon egyébként példátlan és ugyebár drága volt de most már kevesebbe kerül majd ezért jobban megveszik.
    Egyébként a beépített GPS-nek és a WM helyett Symbiannak nagyon örülök.
    Ráadásul a widget-eknél is elég flexibilis konfigurációk vannak. Én úgy gondolom megéri az árát.
  • craesh
    #33
    - én csak azt mondom, hogy hiába tud mindent, azokat a funkciokat amik ilyen drágává teszik azt olyankor fogod használni, amikor böven lenne idöd a laptopot is elövenni.
    - sima netezésre, emailcsekk, google maps, fotozás, zenehallgatás, ilyesmi, erre a 30 ropis telefon is jo.
    - teljesitményről meg ne is berszéljünk.
  • jeti00
    #32
    elég rég várom már, ideje volt kiadni...
    kíváncsi leszek az első n97 tulajok véleményére
  • msstz
    #31
    való igaz, a processzor igen gyenge.
  • GregSB
    #30
    Igen, csak tudod nem 1 féle ARM processzor létezik. Az amit az N97-be raknak az tavalyi technológia, azóta van már újabb, ami gyorsabb és kevesebbet fogyaszt, és megtalálható több konkurens termékben is.
  • AtomHeart
    #29
    Nem nezem le azt, aki nem engedhet meg maganak ilyent, sajnalom, hogy ez jott le a hsz-embol. Nekem sincs penzem ilyenre, viszont nem is sirok emiatt!

    Azokkal van gondom, akik ha nem engedhetnek meg maguknak valamit, elkezdik gyalazni azt. Hsz-emmel ket dologra probaltam ravilagitani:

    1. Ez a kutyut nem csoroember minilaptopjanak szanjak.
    2. Butasag laptoppal osszehasonlitani.

    "Az iyen plebses lenéző balfasz hozzászólásokon feltudom magam húzni...vedd észre hogy a bilibe lóg a kezed!"

    Gratulalok a muvelt, bolcs stilushoz!
  • roliika
    #28
    "nem is a plebsznek szanjak.." <- Azé jó gyökér vagy! 200 000...és nem tudja megvenni akko már plebs...értem...na figy, ha kimegyek az írekhez, krumplisütögetésből hozzámvágnak 6-700 000-ret csórikám, ki a plebs gondolkozzmár!

    Ne a hazai viszonyokat nézd mert az vicc kategória. Normálisabb országokban a takarítók is megkeresik a havi fél millát, így ők is megvehetik ezeket a játékszereket, és így ott nem annak van ilyen szarja aki előkelőnek hiszi magát hanem kb bárkinek.

    Az iyen plebses lenéző balfasz hozzászólásokon feltudom magam húzni...vedd észre hogy a bilibe lóg a kezed!
  • AtomHeart
    #27
    "amúgy meg kell a fa**omnak ilyen telefon 200 ropiért."

    Lehet, hogy ezeket a telcsiket nem is a plebsznek szanjak..?

    "Egy fullos laptopot kapsz ennyiért, és az kicsit másra is jo..."

    Arra nem, hogy zsebre vagd.
  • moikboy
    #26
    Igen, semmi kétség, hogy ugyanilyen ARM processzor hajtja őket, sőt, egy Nokia n97 vezérli őket bluetoothon keresztül!
  • craesh
    #25
    amúgy meg kell a fa**omnak ilyen telefon 200 ropiért. Gondolkozzatok már. Egy fullos laptopot kapsz ennyiért, és az kicsit másra is jo... Valamint az 2 év után nem fog elromlani mint ez. Oké én is használom a netet a telefonomon, de a gmail-en kivül olyan hudesok mindenre nem nagyon. Mert ha meg van időm leülni vhol akkor laptopot elöveszem aztán az már mindjárt más.

    Bőven elég az átlagfelhasználónak (söt még annak se kell) egy Nokia 6300-as, bruttó 30-35K-ért. Ha meg tudás kell akkor laptopot vegyél
  • craesh
    #24
    Maradjunk annyiban hogy az ARM processzor amit beleraktak gecijól fog működni... nem véletlen hogy a katonaságban a rakétavezérlőket és atomsilók kilövőrészlegeit mind ARM processzor hajtja.
  • fade2black
    #23
    Ha ebay gyanus boltbol is beszerezhető ~160Kért.

    http://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/1201071_-n97-nokia.html



  • fade2black
    #22
    Azért sok minden nem igaz igaz- csúsztatás abból amit mondasz....

    pl:
    HTCk akár a legujabbakban(Dia2, TP2) is őskövület Qualcom 528mhz 7200A van, véletlen se 600mhz fölötti proci.
    mhz nem egyenlő a sebességgel. Egy Diaban hiába van 528mhzs qualcom mégis gyorsabb nála egy 369mhzs 5800. Egy 429mhzs amilyen meg az N97ben lesz főleg.
    Ugyanez memoriára is érvényes, Omnian nem nehéz kifutni 128mbből, symbian alatt kvázi képtelenség.
    N97ben azért nincs 3430 mert fölös. Ha Nokia WMet használna akkor vszeg az lenne benne, mert WM lassú. Amúgy lesz még idén Nokia PDA-telefon nem Symbiannal és Omap 3430al. Mert oda kelleni fog.
  • GregSB
    #21
    Nem csak az ájfónban...

    Ráadásul jövőhét hétfőn jelenti be a Samu az Omnia 2-t.. már az Omnia 1-ben erősebb proci van mint az N97-ben...
  • roliika
    #20
    Arról nem is beszélve hogy ájfoonban van még egy 3D-s proci is.
  • GregSB
    #19
    Hát ezzel nem kicsit késett a Nokia, nem tudom hogy gondolják hogy kihoznak egy ilyen csúcstelefont 2009 közepén egy 400Mhz-en ketyegő ARM11-es procival. A konkurencia telefonjaiban (HTC, Samu, Palm, Apple) már vagy az újgenerációs Cortex procik vannak - sokkal gyorsabbak és kevesebbet fogyasztanak, vagy legalább 600Mhz felett teljesítenek.

    Nem tudom miért lett volna olyan nagy érvágás egy Cortex procit belerakni, így az összehasonlító sebességteszteken csúnyán el fog vérezni az N97...
  • 5c0rp330n
    #18
    és még így is nagyságrednekkel jobban kijössz, mintha itthon vennéd :)
  • Alwares
    #17
    Szerintem is érdemes az ilyen cuccokat ebayről venni, én már vettem laptopot, telfont, ipodot mindent. Drága kütyüket és sose volt baj ;)
    De van egy olyan sanda gyanúm hogy ez ebayen is drága lesz.
  • zpe
    #16
    Szeva szerintem minden GSM szabványt tud !
    Operating Frequency
    (RM-505, Global) WCDMA 900/1900/2100, Quad band GSM 850/900/1800/1900, HSDPA, GPRS, A-GPS, WLAN
    (RM-506, PR China) E-GSM 850/900/1800/1900, A-GPS
    (RM-507, Americas) WCDMA 850/1900/2100, Quad band GSM 850/900/1800/1900, A-GPS, WLAN
    Automatic switching between GSM bands
    Flight mode
  • roliika
    #15
    A frekvencia kiosztásnak semmi köze a szolgáltató függetlenséghez.
    Meg kell nézni mit írnak a leírásban, igen van olyan ami unlocked, de ha nem, egy olcsó, 10 dolcsis cuccal bármilyen telefont lehet karifüggetleníteni (X-sim vagy Turbo SIM a neve).

    Tinman...leírtam...a vámkezelés értéke a termék értékétől függ, tehát 200 000ft-ig 1, valahány százalék...számoldmárki mennyi az... áfát megmondom miért nem kérhetnek...mert nem belföldi forgalomból származik a termék.
  • chuky123
    #14
    És azok amiket pl amerikábol rendelsz azok kártya függetlenek?
    Mert amerikába más a gsm frekvencia kiosztás szóval amit kint jó azt nem biztos hogy itthon tudnád használni.
  • Tinman #13
    Ha meg megfogja, akkor meg fizethetsz súlyos tízezreket. Great.
  • Tinman #12
    A MM-ba csak a hülyék járnak vásárolni.
    "Mert hülye azért nem vagyok!" -mondja az MM. És valóban, ŐK nem hülyék, csak a tájékozatlan vevők.
  • roliika
    #11
    Nem kötelező itthon vásárolni! Tessék rendelni nyugodtan Ebayról! NEM Vatera feeling! Ha bármi baj van a készülékkel, vagy bármely tartozékával, ingyen elküldik újra, mert pl egy 4000 eladással rendelkező eladónak sokkal többet ér, hogy meg legyenek vele elégedve, na meg hogy az Ebayről hónapokra ne tiltsák ki.

    Tehát igenis megrendelhető ennyi pénzért..max + 15-20$ a posta...előfordulhat, hogy itthon a vámon megakad, mert nincsenek itthon a helyzet magaslatán a VPOP-nál, a kinyomtatott PayPal bizonylatot ilyenkor csak meg kell lebegtetni...lehet kérnek...2-3000ft valamit+beszedik az áfát(de nem mindíg).

    Ha gift-ként van rendelve akkor általában nem fogja meg a vám.
  • puntocsento
    #10
    zola2000: jó az a tizest megtarthatod.
  • zola2000
    #9
    199 990
  • puntocsento
    #8
    úgy látom 200.000ft a media markt ba
  • nohea
    #7
    Ne tévesszenek meg a képek senkit, kisebb ez a cucc, mint amekkorának tűnik... :)
  • Griphons
    #6
    k@#va okos féltégla :D
  • nohea
    #5
    Sajnos esélyes :( németeknél 580-600€ért láttam, lengyeleknél 670... :( qrvajó, hogy az USSA-ban ajándék bluetooth headsettel is 372€nak megfelelő dollárért lehetett előrendelni...
  • Darth Sith
    #4
    Nah ez szimpatikus. Egyetlen negatívum.

    Ha kint 700USD(136 885,002HUF) akkor itthon ~700€(193 122,176HUF) lesz? :(
  • asysoft
    #3
    Hm, nem erről pletykálták, hogy integrált, "hivatalos" Skype klienssel jön? Igazán kihozhatnák már S60-ra...
  • sonance
    #2
    féltégla xD
  • Rotcsa
    #1
    Nemsokára jön Ordasfarkas és elordítja magát......