152
  • annittaa
    #152
    Én kb 5 éve olvastam róla először, itt az sg-n, és akkor utánanéztem hogy megy pontosan a dolog. Itthon ugye csak most kezdik bevezetni, de világszerte már több millió kártya van forgalomban. A dolog tehát életképes.
  • Wattin
    #151
    Bár fölösleges, mert ez egy "hagyományos" bankkártya is egyben...
    Külföldön mióta létezik? És mennyire lett elterjedt?
  • annittaa
    #150
    Nekem kell egy ilyen! :D Hagyományos bankkártyát meg ugyanúgy használhatsz mellette még, kiegészítésnek.
  • TarkoBarko
    #149
    Szerintem 1-2 éven belül biztos behozzák, mivel addigra már ki lesz építve ez a paypass elfogadó rendszer a boltokban. Máshol már ez is müködik, úgyhogy nem lesz nehéz honosítani
  • yaman
    #148
    Hát ez jó....pont írni akartam, hogy az lenne a legmenőbb, hogyha a telefonba beépítenének vmi hasonlót o_O De jó lenne, ha Mo-ra is bevezetnék...
  • electrokilla
    #147
    matricát ragasztani??? ez nagyon komoly! mondjuk ahhoz, hogy egy tényleg nagyon jó legyen, kellene még az a rendszer is, ami az árukat is ugyanilyen gyorsan beazonosítja. arra is van már valamilyen chippes megoldás a vonalkód helyett, kíváncsi vagyok mikor terjed el világszerte, mert úgy már tényleg emberibb lenne vásárolni. lehet még én is hajlandó lennék lemenni a boltba, nem mindig öcsit zavarnám le :)
  • TarkoBarko
    #146
    Az óra tényleg nem néz ki valami jól, de sok helyen már bevezették, hogy a mobilodra rá lehet ragasztani egy kis matricát vagy programot kell rátenni a telefonra és azt kell odatartanod a gép elé és egyszerűen leveszi a pénzt. Szerintem ez lenne a csúcs az egész dologban, ennél egyszerűbb fizetést már tényleg nem tudok elképzelni.
  • electrokilla
    #145
    dehogy vinném magammal, lezavarnám a boltba, és még pénzt sem kellene adnom neki... aztán hó végén le tudnám csekkolni, hogy nem vett-e magának még egy kis csokikát dugiban, ahogy szokta
  • yaman
    #144
    Mondjuk én eleve nem hordok órát. De gondolj bele, ha az öcséd karján lenne, akkor mindig vinned kéne őt magaddal vásárolni, és ő nagyobb helyet foglal, mint a pénztárca, haha :)
  • electrokilla
    #143
    hááát azért nem is tudom igazán... ezt max. az öcsém karjára csatolnám fel. az mondjuk már poén lenne, ha komolyabb órákba (zenith, rado, bulova, tag heuer, stb.) is lehetne integrálni a cuccot. olyat már vennék, de ha csak ilyen van akkor inkább a kártya
  • yaman
    #142
    Azta...és ilyet melyik ország(ok)ban lehet már használni? Gondolom nálunk még nem :)
  • TarkoBarko
    #141

    Paypass óra, na nekem ilyen kellene. Ezt biztos megnézné az eladó amikor odateszem a kezem és már ki is van fizetve az összeg. Csak ugye ez nem használható sima bankkártyaként, ami nem lenne mindig praktikus.
  • yaman
    #140
    Ha jól tudom, akkor 1800 Ft az éves díj, de elvileg az első évben nem kell fizetni.
  • babajaga
    #139
    "Háromig már egy baktérium is tud számolni"

    A baj hogy sok ember se tud tovább.
  • electrokilla
    #138
    Hát ez zsíros! Szóval ez sima bankkártya, csak annyi extrával, hogy ha 3 pénz alatt kell fizetni, akkor elég odadugni a terminálhoz és már mehetek is??? Milyen havidíja van ennek a szolgáltatásnak? Ha nem túl drága lehet bepróbálom, úgyis most fog lejárni a bankkártyám.
  • VinczeLacz
    #137
    Igazad van én is biztos hogy ilyen kártyát váltanék ki, teljesen praktikus, és kényelmes, valamit akár ki akár mit mond de biztonságos.
  • TarkoBarko
    #136
    Akkor kell pin kódot megadnod, ha 3000ft felett vásárolsz vagy ha nincs a helyen kiépítve paypass rendszer. Szóval ha ilyet igényelsz ugyanúgy tudod használni mint egy sima kártyát. Ha csináltatnék új kártyát biztos ilyet igényelnék, de inkább megvárom amíg sok üzletben lesz ez a rendszer.
  • Epikurosz
    #135
    Én a tegnap igényeltem a bank webes felületén
    Juhé!
  • VinczeLacz
    #134
    Hát én is ismerek akinek van ilyen, és van ahol megkell adni pin kodot is, legalább is azt olvastam valahol hogy srác bement pár üzletbe és megkérdezte hogy müködik. szal ha akarod van pin ha akarod nincs? Amugy még az eladóknak is elég új
  • TarkoBarko
    #133
    Lehúzod a terminál előtt egy másodpercig a kártyát és meg is vagy vele. Haveromnak van ilyen. Elég hasznos, csak még nagyon új dolog és kevés elfogadóhely van. De ahogy néztem egyre gyarapodik a számuk, szóval biztos elterjed. Főleg ha sokan igényelnek kártyát.
    A hátránya, hogy ha ellopják akkor hamar le kell tiltani, mert gyorsan vissza tudnak vele élni.
  • lolita99
    #132
    Ha jól tudom, az egész néhány másodpercig tart, és már fizettél is. Szerintem megéri kártyát váltani.
  • Kasabian
    #131
    Kösz! Ez mennyi ideig tart? Mennyi ideig kell ott tartani?
  • ribot
    #130
    Nem rossz ötlet! De mire ez elterjed....
  • klemento
    #129
  • klemento
    #128
    http://www.metropol.hu/images/1253791417_paypass.jpg

    így:D
  • Kasabian
    #127
    Hogy néz ki egy ilyen kártyaolvasó szerkentyű egyébként?!
  • katkit
    #126
    ez a kártya ha jól tudom kis összegü fizetésekre van, max 3000 huf és a kézpénzt hivatott helyettesíteni.
  • berreg
    #125
    aham, akkor neki már van olyan. akkor hamarosan nekem is lehet olyan..:)nem akarok lemaradni én sem. végülis, jó dolog. gyorsan lehúzzák és már mehet is.. a kezelési költséget kellene még kideríteni..
  • Jimboo23
    #124
    legutóbb láttam egy Mekiben amint, egy srác úgy fizetett, hogy lehúzta a kártyáját egy terminal előtt és kész is volt...:D
    persze tudom, nem ezt vártad volna, de lényegében erről lenne szó...
    azt hiszem valami paypass felirat volt a terminálon
  • editorz
    #123
    állítólag lesz vmi kártya, amihez nem kell pinkódot beütni amikor fizetsz. vagy ilyesmi. annyi itt a hozzászólás, hogy nem volt kedvem végigböngészni, biztos tutifrankó cucc
  • berreg
    #122
    az biztos, de azzal nem sokra megy az ember..:) sajnos.

    de mit kell tudni pontosan a kártyáról amiről már korábban beszéltek? miben másabb mint ami nekem is, neked is van?
  • editorz
    #121
    nem kell lelőni.. a sorból mögötte tuti kívánnak neki 1-2 kedveset aznapra, esetleg a hozzátartozóinak is, ki magában, ki hangosan...
  • berreg
    #120
    én 3 e Ft alatt nem fizettem még sztem soha bankkártyával. igyekszem mindig időben pénz levenni róla, meg kisboltokban is gyakran megfordulok, ott meg nem mindig lehet kártyával fizetni.

    aki 110Ft-ot akar kártyával fizetni, azt én lelőném..:)
  • editorz
    #119
    rágót?.... nemár. én is kártyával fizetek szinte mindig, de azért 7-800 HUF alatt igyekszem kerülni..
  • berreg
    #118
    nem tudom, én még mindig nem szoktam meg a bankkártyás fizetést annyira. szoktam meg minden, de inkább csak a nagyobb összegű vásárlásnál szoktam használni. nálam általában mindig van kp, kisebb címlet is, nagyobb is.
  • DzsungelDzsáó
    #117
    Hát igen sajnos... de ha sokan vannak (mint általában), akkor nem sokat ér az sem.
  • kakerkaper
    #116
    nem para kp-val közlekedni BP-n. csak kell hozzá egy sokkoló vagy gázspré
  • Thaison
    #115
    Én sem hordok magamnál pénzt, haveromékat többször rabolták már le fényes nappal. Mindig kártyán van a pénzem, aztán ha kell leveszek, de általában elég sok helyen lehet fizetni vele...
  • DzsungelDzsáó
    #114
    Én simán szoktam egy rágót kártyával venni :-D szinte sosincs nálam kp. (Pesten nem életbiztosítás :-P)
  • kakerkaper
    #113
    igen. főleg amikor valaki 110 ft-ot akar kártyával kifizetni