1132
ntGRfNd.jpg
  • Zero 7th
    #354
    Ja, a Császár nem az Omnissiah, mert az a C'tan Void Dragon, de asszem ez csak most "derült ki", tehát most került bele a lore-ba egyáltalán. Eddig csak utalgattak rá, a HH konkretizálta, hogy akkor most tényleg.
  • Zero 7th
    #353
    Részemről körülírnám. "Kibernetikusan feljavított", vagy valami ilyesmi...

    Egyébként ez elég nagy probléma fordítás szemszögből, hogy a kúl nyelvezetét, ami eleve megadja a 40k fílinget, hogyan lehet visszaadni rendesen. Néhány dolog mehet változtatás nélkül, főleg a latinos nevek "Mechanicum", "Adeptus Astartes, Arbites", stb, meg néhány köznév is maradhat, pl "vox", de a "bolter" pl mi magyarul?

    Meg van "hivatalos" magyar szószedet, hogy a 40k könyvek fordításánál mi micsoda szokott lenni?

    Csak mert fordult már meg fejemben, hogy csak úgy szórakozásból lefordítok egy könyvet, ami még nincs meg magyarul... Aztán megkeresem a Szukits kiadót, hogy kell-e nekik, vagy szivárogjon ki netre valahogy véletlenül... :P
    Mondjuk sejtem, hogy ez a project is úgy járna, mint a többi hobbim, hogy elkezdem, aztán beleunok és szarok bele... :D
  • MaRee
    #352
    Jaja, említik is a Mechanicumban, hogy a Terrára kevésbé augmentelt(mi erre a magyar szó:D) követeket küldenek, mert nem szeretik őket az emberek. Én is elég undorítónak tartom őket egyébként :D

    Kelbor-Hal-éknak pedig igaza volt, a Császár NEM az Omnissiah!
  • Zero 7th
    #351
    De azok emberek voltak valamikor, embernek születtek. Ha a kiborg nem ember, akkor az SM sem az. Ennyi még épp belefér.
    Persze vannak ellentmondások. A mutánsokat irtja az Inkvizíció, de a "régi", "stabil" mutáns alfajok megtűrtek (ogryn, ratling, squat)...

    Egyébként eléggé viszolyognak is az embertelenebb techpriestektől a normál emberek...

    A HH szerint egyébként ugyanúgy kettészakadt Mars is, mint az egész világ, a Mechanicumnak csak egy része támogatta Hóruszt. Voltak ott is csaták, mint mindenhol máshol.
  • [NST]Cifu
    #350
    A Machine Cult-ot is megtűri az emberiség, sőt, gyakorlatilag beolvasztotta az Imperium-ba, még ha hajdan Horus-t is támogatta, és bizonyos szintig látványosan különbözik a "hagyományos" emberektől, emberi birodalomtól.
  • MaRee
    #349
    Igen, jól mondja Zero. Az Imperium a xenofóbiája miatt nem lenne hajlandó ilyesmire, az Eldák meg az arroganciájuk miatt. Plusz az Emperor is megmondta, hogy embereknek épít birodalmat, őket akarja a galaxis urának. Időleges együttműködésekről tudok, de szövetség, az kizárt szerintem.

    Attól függetlenül hogy a HH sorozat kicsit felborította a Császárról alkotott képet sok emberben, nekem nagyon tetszik, ez a kedvenc időszakom, a könyvek is jók.
  • Zero 7th
    #348
    Nem fér bele a világba. Az emberi birodalom végletesen rasszista, elképzelhetetlen a tartós szövetség bárkivel. Ha valami, akkor az idegengyűlölet a legmeghatározóbb tulajdonsága az Imperiumnak. Sok mindent megváltoztathatnak "büntetlenül", de ez a 40k egyik alapvetése, ezen nem ér.
  • [NST]Cifu
    #347
    Abban egyetértek, hogy a Horus Heresy novellasorozat kilúgozta az egész világot. Nem csodálkoznék, hogy ha szánt szándékkal, elvégre is jó 15-20 évig a rajongók csak annyit tudtak az egészről, hogy a császár maga volt a tökély. Igazából még a 2nd Edition idejében is a káosz által elfordított Space Marine-okról is csak annyit tudtunk, hogy a káosz behálózta és átfordította őket. Kit a folyamatos harc bűvöletével (Khorne), kit az élvezetek és fájdalom csábításával (Slaanesh), kit a biológia és a fizikai test feletti uralom szabados kezelésével (Nurlge) és kit a változás ígéretével (Tzeech). Egy szó nem volt arról, hogy a Császár bármikor is cserben hagyta volna a "fiait". Horus esetében is csak annyit információnk volt, hogy hát hataloméhes volt, és a Császár helyére pályázott. Ennyi.

    Az élet minden területén ha fel akarod kelteni az érdeklődést, vagy a befásultságot akarod csökkenteni, csak változtatnod kell. Valószínűleg ez volt a GW taktikája is. Az új fajok (Dark Eldars, Tau) nem hoztak igazi változást a régi fanok számára, ezért a HH-t borították meg.

    Ami a Human Webway-t illeti, én itt egy másik problémát is látok: miért nem áll össze az Eldar és Human birodalom? Mindkettő számára igen hasznos lenne. Az Eldar-ok jövője biztosnak tűnik, csak az idő a kérdés, mikor enyésznek el végleg. A Imperium "karjaiban" elég komoly védelmet találhatnak (kezdve ott, hogy egy potenciális ellenfél kiesik), cserébe pedig megoszthatják velük a Webway-t, ami az Iperium számára szent grál lehet.
  • Zero 7th
    #346
    Nem ért volna rá már addig a kb 100 évig, amíg befejezi amit elkezdett? Főleg hogy előtte hét évezreden keresztül malmozott, meg az azóta eltelt tízezer évben sem lett olyan nagy baj az el nem végzett munkából, hogy ennyire sürgősnek kellett azt tekinteni...

    Egyébként meg persze, nem pihenni ment haza, csak éppen egy büdös szót nem mondott a fiacskáinak arról, hogy mit csinál és miért, úgyhogy ez az általános nézet alakult ki a légiókban róla. Magnusnak is csak akkor árulta el, hogy min dolgozott, amikor már késő volt, és Magnus épp szétverte a palota védelmét...

    Másik, hogy mit össze tiltakozott az Imperial Cult ellen, Lorgar ugye amiatt keresett magának más isteneket. Na de a végeredmény csak az lett, hogy Császár=Isten, úgyhogy kár volt ellenkezni. Főleg, hogy mint utólag kiderült, a káoszhitet csak egy másik hittel lehet kiszorítani, úgyhogy eleve már az elv is hibás volt, hogy majd hit nélkül is menni fog ez.
  • Bucser
    #345
    A csaszar nem pihenni ment haza, hanem az eldar webway mintajara egy kiterjedtebb human webway epitese miatt. A crusade nemes es jo de nem tartja egyben a birodalmat ha a hadero utaztatasa a warpra van bizva. A hibat ott kovette el, hogy nem bizott a fiaiban.
  • Zero 7th
    #344
    Talán az lehet mögötte, hogy a pszí az egyén erejét használja arra, hogy irányítsa a warp energiákat, a rituálék meg végeredményben "külső" segítséget kérnek ugyanehhez. És ez utóbbi annyira nem elfogadott.

    A HH sorozat talán már egy kicsit túlságosan is idiótának ábrázolja a Császárt... Gyakorlatilag az egész birodalma összeomlását csak és kizárólag magának meg az elbaszott elveinek köszönheti, na meg annak, hogy totálisan el van szállva magától.

    Kivárta az Age of Strife kb hétezer évét, mire elmúltak a warpstormok amik lehetetlenné tették az űrutazást. Elkezdte a Great Crusade-et, kétszáz évig megállíthatatlanul hódított, aztán az utolsó 50-100 évben meggondolta magát, és hazament pihenni. Neki már elég volt a Great Crusade-ből. Ezen kúrta fel magát Hórusz, szerintem teljesen érthető módon.
    Aztán ugye az a két iszonyat pöcs lépése, hogy saját magából csinál 20 klónt, mindegyiket megbizergálja, hogy egy-egy tulajdonsága legyen kiemelt, mert az lesz a jó. Aztán a hívőnek meg a varázslónak, akiknek Ő MAGA választotta ezt a tulajdonságot, hogy az legyen a kiemelt, megtiltja, hogy higgyen illetve varázsoljon. Mégis mi a francra számított?

    Lehet, hogy jobb volt, míg a Császár teljesen a homályban volt tartva. Ez a HH nagyon rosszat tett az imidzsének. Majdnem minden megnyilvánulása egy arrogáns idiótának mutatja...
  • Zero 7th
    #343
    Az nem véletlen, mert az összes számítógépes verzió, meg a társasok is csak csalik a terepasztalos játékhoz. Nem fognak terepasztalos játékot szimuláló számítógépes játékot csinálni, mert akkor senki nem venné a miniatűröket.

    A Final Liberation állítólag közel volt az Epic terepasztalos játékhoz szabályok tekintetében, de ott csak két nép volt (mondjuk tervben volt még három, amiből nem lett semmi), meg 2. kiadású rendszer...
  • MaRee
    #342
    Jók ezek a kis társasok, kár, hogy netes formában nincs ilyesmi, vagy a sima táblás játék neten. Asszem Battletech-ből pont az idén jelent meg oline változat.
  • MaRee
    #341
    Áhám, értem. Ezért nem vágtam, hogy mondjuk a rune priest miért beszél ellenük, mikor ő is psyker, és Ahriman mondta is neki, hogy ugyan onnan nyerik az erejüket -csak máshogy-.

    Egyébként vicces így jópár HH regény után bele gondolni, hogy mennyire is önmaga paródiája a mostani Imperium, és hogy az Emperor pont az ellen küzdött a legjobban, amivé lett.
  • Zero 7th
    #340
    Azzal az volt a bajom, hogy csak két személyes. A Chaos in the Old World jobban tetszik leírások alapján, bár az nem 40k, hanem WFB.
  • darkling
    #339
    És van egy Space Hulk - Death Angel nevű kooperatív, 1-6 fős kártyajáték is + 4 kiegje van eddig.
    Ebben a játékban nem csak a Tyranidák, de a kocka is az ellenséged.
  • Zero 7th
    #338
    Mesterségesen ketté lett választva, a psykerek amit 'agyból' tudnak nyomni, az okés, amihez rituálé meg áldozat vagy bármi hasonló kell, az tilos.
  • MaRee
    #337
    Spoileres kérdés:

    Ugye a Thousand Sons-ban a nikaeai tanácson
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Az Emperor megtiltotta a a légióknak, hogy asztropatákon és navigátorokon kívül más psykereket is használjanak. De viszont "most" mégis vannak librarianok meg grey knightok például, akkor ez hogy van?
  • MaRee
    #336
    Én is szívesen kipróbálnám, csak sajna egyik haverom sem szereti/ismeri a 40k-t. Amúgy van Horus Heresy társasjáték is ugyan ettől a kiadótól.
  • Zero 7th
    #335
    Jó ez a Relic. Két haverommal játszottunk, akik szinte egyáltalán nem ismerik a 40k-t és az angoljuk is döcögős, de a játékmenet teljesen behúzta őket is. Kicsit túl sok a kocka és a véletlen szerepe, de a tápolás meg teljesen fasza, rá lehet kattanni játék közben.

    A játék nagyon jól néz ki, a grafikák a kártyákon, táblán nagyon szépek, a kis mellszobrok nagyon részletesek (el is döntöttem, hogy nem ezeken fogok festéssel próbálkozni).
    Ami még durva, hogy sok helyet foglal nagyon. 80x40cm(asszem) tábla, nyolc pakli, azok eldobós paklijai, két kupac token, négy embernek kb 15x12cm karakterlap, meg kb fejenként 10-15 kártyának hely. Közepes ebédlőasztal már határeset.

    Játékmenet elég változatos, mindig van mit csinálni. Na jó, általában ölni kell, de azért van némi stratégiázás is a táblára kirakott buffok gyűjtögetésével (amit erősen keresztül tud húzni a kocka). Karakterek erősen különböznek egymástól, egyrészt a speciális képességeik, másrészt a szintlépéseik miatt. Játék elején még nincs túl nagy különbség köztük értékekben, de ahogy lépik a szinteket, úgy specializálódnak is, ami aztán hatással van a játékban hozott döntésekre is (pl nagy erejű karakter nyilván inkább az erőt használó csatákat keresi).

    Egymás szivatása viszonylag mérsékelt, konkrétan PvP nincs is, azt kiegészítőben ígérik. Hiányzik is belőle kissé... Kártyákkal lehet egymásnak keresztbe tenni, meg lopni lehet egymástól cuccokat. De vannak koop ellenségek is, amik megengedik, hogy a harcoló játékos maga mellé teleportáljon segítségül egy másik pléjert, és ha győznek, mindketten megkapják a jutalmat. Ezek jellemzően a játék legerősebb ellenségei egyébként.

    Jó csinálni, lesznek még emberek, akiket be tudok rá szervezni, úgyhogy remélem nem lesz szekrény tetején porosodó díszdoboz belőle...
  • Zero 7th
    #334
    Na jó, itt egy jobb:

    'There will come a time when our Legion is shattered across the stars.
    When the powers we spurn become allies to which many turn.
    The paths of your future are closed to me,
    And they are yours to walk alone.
    But I know this.
    The war that fires our blood now will still rage in ten thousand years.
    Bleed the Imperium. Tear it down, tear it apart. Show no mercy.
    But watch yourselves. There is no traitors' unity in the Old War.
    Trust your Legion brothers. And trust no one else!'

    – The Primarch Konrad Curze.

    De a lenti jobban tetszik mert az nagyon depresszíven geci, olyan igazi 40k fíling. :)
  • Zero 7th
    #333
    Képeknél gúgli a barátod, idézeteknél meg a torrent, regények fejezeteinek elején, kódexekben széljegyzetként tele vannak badass idézetekkel.
    Onnantól meg csak fotosop kérdése.

    Segítek egyet:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    'Many will claim to lead our Legion in the years after I am gone.
    Many will claim that they - and they alone - are my appointed successor.
    I hate this Legion, Talos.
    I destroyed its world to stem the flow of poison.
    I will be vindicated soon, and the truest lesson of the Night Lords will be taught.
    Do you truly believe I care what happens to any of you after my death?'

    – The Primarch Konrad Curze
    Addressing Apothecary Talos of First Claw, 10th Company
  • EnxTheOne
    #332



    ha nem sikerül beszurni a kéoet itt a link
  • EnxTheOne
    #331
    hi,
    ilyesmi képeket tudnátok linkelni?



    Ugy érem hogy egy idézett, és egy MENŐ kép, szoval nem egy játékbol :D
  • MaRee
    #330
  • MaRee
    #329
    Hát ez hatalmas!!! Farsangra kell :D: D:
  • [NST]Cifu
    #328
    Biztos hallotatok már a Pepakura-ról, hát ilyen elmebeteg dolgokat hoznak össze vele:

  • Zero 7th
    #327
    http://www.rockpapershotgun.com/2013/04/23/relic-foresees-strong-possibility-of-more-dawn-of-war/#more-150536

    Nem sok, de biztató.
  • [NST]Cifu
    #326
    Például.
  • MaRee
    #325
    A Cain-os sorozatot már sokaktól hallottam hogy jó, Night Lords sorozat után bele nézek :)

    A Lexicanum helyett pedig inkább a Warhammer 40k wiki-t szoktam olvasni, nekem jobban bejön.
  • Voltan
    #324
    Ja, amúgy meg, ha már WH40k, és nem feltétlenül astartes-inkvizítor vonal, akkor minden angolul beszélő kollégának meleg szívvel ajánlom Ciaphas Cain kalandjait:

    Ehun

    Egy Imperial Guard komisszár kalandjai, és eltérően az átlag WH40k stílustól, ez kicsit szarkasztikus, már-már azt mondanám, hogy rejtői jellegű sorozat, KURVA JÓ! :D
    Sajnos magyarul nincs még, ki tudja, lesz-e...

    Ja, és alapból a Lexicanumot olvasgatni tessék.
  • Voltan
    #323
    Tud valaki tippet, hogy hol lehet szerezni, rendelni Astartes szilikon, vagy spéci műanyag-gyapot szobrot? Fullra kifestve, meg minden. Kb. így:

    http://cdn.gamerant.com/wp-content/uploads/Assassins-Creed-3-Limited-Edition-Connor-Statue-1.jpg

    Bocs, de nem linkelek, fáradt vagyok.

    Szinte mindegy, melyik rendház, csak jól nézzen ki. Black Templar fan vagyok amúgy, bár ez az aláírásomból is kiderül :D
  • [NST]Cifu
    #322
    Egyfelől a gépek elkészítése erőforrásigényes - egy ember olcsóbb, hogy lekörmölje.

    A kódexek, amit cirádás betűkkel, veretes könyvekbe vetnek papírra, egy másik véglet. Ugyan az, amiért például japánban a szamurájkardokat nagy becsben tartják, pedig gyakorlati értelme nem sok van - harcba aligha kerülnek, otthon meg max. díszek. A társadalomban van egy szinten igény ilyenekre, mert státuszszimbólum, mert van benne valami fennkölt.
  • MaRee
    #321
    Itt van pl egy térkép is a Maelstrom warp riftről, érdekes lehet az űrben ilyennel navigálni

    Vagy ez.
  • MaRee
    #320
    Blood Reaverben írkál Talos pennával, plusz számtalan kép stb van ahol bazi nagy kódexek vannak, ilyesmi.

    Plusz nem vagyok biztos benne, de talán a Fulgrimben az egyik szereplőnél hangzott el, hogy a Terrán dolgozott az Adeptus Ministorumnál dolgozott, és könyveket másolt, kézzel, ennyi volt az élete.

    Az Adeptus Mechanicusnál ilyet nem láttam, ott elég hájtekkek a cuccok.
  • Zero 7th
    #319
    Hol irkálnak nagy könyvekbe pennával? Amit most olvasok, ott még konkrétan hekkelnek is adatbázist, a Soul Drinkersben megtámadtak egy nagy Mechanicum adattárolót, meg úgy általában a hajókon is minden adat digitális...
  • MaRee
    #318
    Egyébként arra van magyarázat, hogy egy ilyen fejlett galaktikus társadalomban miért nem digitalizálják mondjuk az írások nagy részét? Értem én, hogy hangulatos meg minden, hogy nagy kódexekbe irkálnak pennával, de van erre valami lore magyarázat?
  • MaRee
    #317
    Én ebook3000-ről szedegetem le őket.
  • Zero 7th
    #316
    Aha, köszi, akkor azok nincsenek meg. Egy 2010-es torrentes gyűjteményből szemezgetek, lassan frissítenem kell, mert elfogynak, meg van már egy csomó új könyv is.
  • MaRee
    #315
    A Soul Hunter folytatása a Blood Reaver és a Void Stalker.

    A Blood Reavernek a negyedénél járok kb, ez már kezd kicsit "Night Lordosabb" lenni, bár még mindig vannak idegesítő momentumok, de jól indul.