1132
ntGRfNd.jpg
  • Shiwo
    #394
    ari (:

    Blood Raven akar lenni, egyéb chapter, vagy valami egyedi jelölés lehet a vállán?
  • MaRee
    #393
  • R4ng3r
    #392
    Tökéletes összefoglaló! Ámultam bámultam számomra volt ismeretlen információkon.
  • Voltan
    #391
    Kimerítő összefoglalók, köszönöm szépen!
  • [NST]Cifu
    #390
    Javaslom, hogy olvasd végig a topicot, nem olyan hosszú.

    Van amúgy rá egy komplett regényfolyam, a Horus Heresy, ha ráérsz, nekiállhatsz olvasgatni, bár én személy szerint vakarom a fejem rajta...

    Ha nem akarsz regényeket olvasni, akkor tömören:

    A XXVII. évezredben a Császár nekilátott, hogy egyesítse az Emberiséget, amit a Föld egyesítésével kezdett meg. Ez az elhúzódó és véres polgárháborút végül a genetikailag tökéletesített Thunder Warriorokkal nyerte meg a Császár, ám ezek az első génmanipulált szuper-harcosok számtalan hibával rendelkeztek, és kifejezetten csak harcra voltak kondicionálva, mentális béklyók (pl. vallás) nélkül. Emiatt a Császár a Föld egyesítése után a Thunder Warrior-okat lemészárolta az utolsó szálig. E feladatot nem tudni pontosan hogy hajtották végre (a hivatalos verzió szerint az utolsó nagy csatában vesztek oda, ám ez nem igaz), de feltehetően a Császár második generációs génmanipulált testőrei, az Adeptus Custodes hajtotta végre.

    A Császár a XXX. évezredben megkezdte a Great Crusade előkészületeit, ennek részeként egyességet kötött a Mars-on az Adeptus Mechanicus-al, és nekiállt, hogy a Primarch-okat elkészítse. A Primarch-ok a Császár DNS-éből lettek létrehozva, igazi szuperhumánok, akikhez csak a Császár fogható, hogy az Emberi birodalmat összefogják egy mindent elsöprő hódítás keretében.

    A Káosz Istenek felfigyeltek az előkészületekre, és aggódva figyelték, hogy a Császár mire készül. A Rend, amit elhozni készült ugyanis egyértelműen az ő hatalmuk kárára válhat, így tenniük kellett valamit. Kombinált erejükkel képesek voltak egy Warp-járatot nyitni a még csak újszülött stádiumban lévő primarch-okat kitenyésztő Himalájai kísérleti bázisra, ám ártani nekik nem tudtak a Császár által beléjük plántált védő mágia miatt. Abban reménykedve, hogy szétszórva őket a galaxisban a Császár védelme nélkül előbb-utóbb befolyást szerezhetnek felettük.

    A Császár nem esett kétségbe, a Primarch-ok meglévő DNS-e alapján mindegyikhez létrehozott egy-egy Adeptus Astares Légiót, egy-egy űrgárdista rendet. Az űrgárdisták csak halovány utánzatai voltak a Primarch-oknak, ám az átlag emberekhez képest még így is félisteni szinten mozogtak. Hűségüket a Imperial Truth vallási szintre emelt ideológiája biztosította.

    A Great Crusade alatt a Császár felkutatta Primarch-jait, és egymás után a zászlaja alá gyűjtötte őket. A Great Crusade jól haladt, több, mint két millió emberi világot szabadítottak fel (avagy hajtottak rabigába) és a csúcsát egy gigászi csata jelentette, amelyben visszafoglalták a Space Ork-októl Ullanor-t. A véres és kegyetlen harcokat megünnepelendő egy minden képzeletet felülmúló katonai felvonulást tartottak a csaták túlélői, ahol 9 Primarch és maga a Császár is részt vett. Aki mindenkit sokkolva bejelentette, hogy Horus-t bízza meg a Grand Crusade további irányításával, ő maga pedig visszavonul a Földre, egy titkos projekthez.

    Amit egyetlen jelenlévő sem tudott a Császáron kívül az az volt, hogy a Földön előásták az Arany Trónust.

    Maga az Arany trónus a Technológia Sötét Idejéből származik (Dark Age of Technology). Eredetileg azért építették, hogy az Ősök által épített, és az Eldák által is használ Webway (ezt vajon hogy magyarították? Már nem emlékszem...) számára egy kaput nyisson a Földön. A trónust mikor újra felfedezték, a Császár hihetetten potenciált látott benne, hiszen azonnali utazást tenne lehetővé egy Emberi Webway bármelyik Birodalomi bolygóról bármelyik másikra. Ha valahol támadás éri a birodalmat, hihetetten gyorsan lehetne erősítést küldeni, továbbá a technológiai különbségek is eltüntetnének. Az Emberiség fejlődése szempontjából ez felbecsülhetetlen lenne. Ezért a Császár otthagyta a Great Crusade-t (Nagy Kereszteshadjáratot), és visszatért a Földre, hogy titokban nekiálljon az emberi webway építésének felügyelni.

    Mivel az emberiség nem rendelkezik olyan tudással, mint az ősök vagy az eldák a warpjáratok terén, ezért a járatok falait nem képes stabil, a warp démonaitól megvédő anyagból építeni. Ezért az Arany Trónuson ülő erős pszi elméjének erejével képes megvédeni csak a hálózatot a támadástól. Ilyen erős pszi pedig csak a Császár létezett. A hálózatot elkezdték építeni, a Császár pedig az arany trónushoz volt kötve. Ekkor tört ki a Horus-lázadás.

    Horus kinevezése önmagában is elégedetlenséget keltet a Primarch-ok között, hiszen egészen addig egyenlőként voltak kezelve, és nem értették, hogy miért pont Horus kapja a megtiszteltetést. Egyáltalán azt sem értették, hogy fordíthat hátat az eladdig mindeneknél fontosabb Great Crusade-nak a Császár, és milyen titkos project lehet az, amibe egyiküket sem avatta be.

    A helyzetet tovább rontotta, hogy a Császár létrehozta a Council of Terrát, egy bürokratikus irányítószervet, amely kvázi kiváltotta az addig autokratikusan irányító Császári hatalmat. A Primarch-okat feldühítette, hogy bürokraták és nemesek veszik át a birodalom irányítását, azét a birodalomét, amit ők építettek fel vérrel és vassal. A hatalmuk immár "mindössze" katonai vezetőként maradt meg.

    A Császár döntése egyébként átgondolt volt, nem szerette volna, ha az emberiség véglegesen egy genetikailag létrehozott szuperhumán kaszt irányítása alatt maradna, mivel előbb-utóbb ez könnyű támadási felületet jelenthetne a belső elégedetlenségtől célpontot kereső hatalmi gócoknak. A probléma mindössze az volt, hogy feleslegesnek tartotta azt, hogy "gyermekeinek" ezt elmagyarázza, vagy legalább beavassa őket a döntés miértjeibe.

    Ezen túl még egy apró érvágás érkezett, mivel a Császár úgy döntött, hogy a Föld és Mars (ideértve az egész Mechanicum-ot) az erőforrásait immár kizárólag az Aranytrónus és a Webway projekthez használhatja, a Great Crusade igényeit a hadianyagok terén más forrásokból kell Horus-nak biztosítani.

    Az első Chaos által megfertőzött Primarch azonban nem Horus, hanem Lorgar volt, aki a World Bearers légió volt. Lorgar előre látta, hogy a Császár, az élő isten el fog jönni hozzá, és mire a Császár megtalálta, fanatikus híveivé tette az egész Colchis bolygót. A Császár nem szándékozta ilyen fanatikus vallási szinten személyi kultuszt kiépíteni saját maga köré, de el kellett ismernie Lorgar és követői feltétlen hűségét. Azonban az a brutalitás, ahogy ezt a fajta hűséget mindenkitől és minden meghódított világtól elvárták, egy idő után már nagyon szúrta a Császár szemét, így utasította az Ultramarine-okat és Roboute Guilliman-ot, hogy a saját testőrségével (a már említett Adeptus Custodes-el) együtt rombolják le a World Bearers-ek legsikeresebb és legbüszkébb városát, Monarchia-t. Ezek után odarendelték a teljes World Bearers légiót, hogy térdre ereszkedjenek, és feleljenek azért, amiért kudarcot vallottak az Emberiség és a Császár szemében. Lorgar katatóniába esett a megszégyenüléstől, és a káosz istenek ezen állapotában megfelelőnek tartották azt, hogy felfedjék magukat előtte. Lorgar megadta a fanatikus követőket a káosz isteneinek, míg a káosz istenek megadták a lehetőséget, hogy Lorgar továbbra is fanatikus hittel téríthessen meg népeket - vagyis azt tehesse, amihez igazán értett.

    Horus maga szörnyű helyzetben volt, a Primarch-ok egy része odáig merészkedett, hogy pimaszul nyíltan szembeszálljon döntéseivel, miközben ő maga sem tudta feldolgozni, hogy apja, a Császár csak így hátat fordított neki. Dühítette a Council of Terra arroganciája és döntései, tovább mélyítve sanyarú önmarcangolását, mely szerint nem akart kudarcot vallani a Császár előtt, ugyanakkor elhagyatva érezte magát tőle.

    Lorgar által a Káosz istenei elkezdték az Űrgárdisták között terjeszteni a káosz fertőjét, és ha komoly csellel is, de sikerült elérni céljukat. Egy Nurgle által megfertőzött pengével megsebezték Horus-t, és szörnyű kínok között lebegett élet és halál között. Álcázott Káosz Kultisták a gyógyulás ígéretével arra kérték a Lunar Wolves-eket (Horusz saját Űrgárdista légióját), hogy egy rituálé keretében hagy tisztítsák meg a lelkét. A Primarch-ukért bármit megtenni képes űrgárdisták igent mondtak, ezzel pedig Horus végleg a káosz istenek markába került.

    A Thousand Sons űrgárdista-rend pszi-aktív primach-ja, Magnus The Red érzékelte a Horus-ra leselkedő veszélyt, és megpróbálta visszafordítani, ám kudarcot vallott, Horus víziójában véres polgárháború jött, és a Császár parancsára Primarch fordult Primarch ellen, űrgárdista fordult űrgárdista ellen - megjósolta a jövőt, csak éppen azt, amit ő maga teljesített be. A káosz által kötött egyesség lényege egyszerű volt: ha a Császárt megöli, akkor övé a Galaxis. Úgy állították be magukat a Káosz istenei, mint akik valójában a Császár mindent elsöprő Pszi-erejének áldozatai.

    Magnusegy erős mentális üzenettel próbálta figyelmeztetni a Császárt. Csakhogy Magnus kvázi kivetett volt az űrgárdista Primarch-ok között, mivel a pszi-kel szemben nagy volt az ellenérzés (miközben a Császár is pszi volt... szóval ez egy kicsit érdekes...). A vége az lett, hogy Magnus-nak és rendjének megtiltották a Pszi használatát. Ezt a törvényt sértette meg, amikor figyelmeztetni akarta a Császárt. Az üzenet azonban olyan erős volt, hogy felsértette a Császári Palota pszi-védőpajzsát, és megrongálta a Webway-t, így abba behatoltak a Warp démonai, és iszonyatos pusztítást vittek végbe az azt építő Tech-papok és servitorok között. Az egyik pillanatról a másikra az Arany trónus volt az egyetlen eszköz arra, hogy a káosz démonai ne szállhassák meg a Földet az ott lévő Webway kapun keresztül.

    A Császár pedig mindezek is hála nem hitt Magnus-nak, számára elfogadhatattlan volt, hogy Horus, a legkedvesebb fia, és Harcmestere ellene forduljon, ezért azt parancsolta Leman Russ-nak és az Űrfarkasoknak (a pszi-t leginkább károsnak és veszélyesnek tartó Primarch és űrgárdistái), hogy hozzák elé Magnus-t. Horus és a lázadók azonban kitrükközték Russ-t, és azt parancsolták neki, hogy pusztítsa el Magnust és rendjét - anyabolygójával Prosperoval együtt.

    A lázadók egyre több sikert értek el, és végül a Földet is ostrom alá vették. Horus pedig úgy döntött, hogy kicsalja a császárt, a Föld felett keringő űrhajójának, a Vengefull Spiritnek leengedte a pajzsát. Mikor a Császár rájött, hogy ez az egyetlen lehetőség arra, hogy a véres felkelés végére pontot tegyen, átadta az arany trónust a második legerősebb pszi-nek, és a Császár első emberének, Malcadornak.

    A Császár legyőzte végül Horust, de közben halálosan megsérült. Arra kérte Rogal Dorn-t, a Birodalmi Öklök primarchját, hogy vigye vissza az arany trónusra, és alakítsák át egy stázis elven működő létfenntartó eszközzé. Az arany trónuson közben Malcador teste elporladt a gigászi pszi energiáknak köszönhetően...

    A császár tehát a trónjában ülve, sztázisban élet és halál között lebegve a következő feladatokat látja el:

    -Először is a napi 1000 pszi életének feláldozásával táplálják lelkét, amivel zárva tartja az emberi Webway sérült ajtaját a Földön, másfelől pedig az Astronomicon segítségével iránytű a mélyűrben járó Birodalmi hajóknak.
    -Irányítja a birodalmat, ezt leginkább közvetve, a Birodalmi Tarott segítségével hajtja végre. A Birodalmi Tarott-hoz fordul a legtöbb pszi, és a Császár ennek segítségével befolyásolhatja ezen emberek döntéseit. Másodlagosan személyes audenciával is járulhatnak a fontosabb ügyek képviselői elé.

    40999-ben pedig az Astronomicon elkezdett egyre haloványabb lenni. A Tech-papok megvizsgálva az okokat szörnyű felfedezést tettek: az arany trónus meghibásodott, és nincs a birtokukban az a tudás, amivel helyreállíthatnák azt. Előbb-utóbb a trónus működésképtelenné válik, ami egyfelől a Császár halálát is jelenti, másfelől ebből fakadóan az Földön lévő Webway kapu megnyílik a mélyűr démonai előtt, és sokadlagosan az Astonomicon is örökre kialszik.
  • Zero 7th
    #389
    Ja, és egyébként az 1000 marín az még a Blood Angel légióból való, nem a first founding chapterből. A következő pályán mondja, hogy 9000 éve van a hulkban a BA hajó...
  • Zero 7th
    #388
    Ehm, én megcsináltam gond nélkül azt a pályát. Felkeltettél három marínt? Az feladat ám, és el lehet bukni. Én összeszedtem mindenkit, és minddel ki is mentem, nem lett failed...
  • MaRee
    #387
    A legegyszerűbb magyarázat a Káosz-fertőzöttség, de ennél kicsit komplexebb a dolog, minden légió külön okokból lett eretnek.

    Horus Heresy spoilerek

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Pl a Word Bearers légió (nagyon fontos szereplők a Heresyben) Lorgar miatt, ő és a légiója ugye fanatikusan hittek az Emperorban, aki viszont jól lejáratta, és fel akarta oszlatni őket. Ezen Lorgar berágott, és mivel úgy gondolta, hogy hit nélkül nincs értelme az életnek, keresett magának új isteneket (akiket régen tiszteltek a bolygóján, a Colchisen). Ezután tettek egy vidám kirándulást az Eye of Terrorba, ahonnan már egyenes volt az út az áruláshoz.

    Mindegyik áruló légiónak meg volt a maga oka, a Thousand Sonst ki akarták irtani mert "varázslók" voltak, az Emperor's Children tagjai egy Slaanesh imádó bolygón megbolondultak, a Night Lordok eleve nem voltak normálisak, stb. Ezekre jócskán rájátszott a Káosz fertőzöttség is, kevés kivételtől eltekintve.

    A főkolompos Horust élet-halál között lebegve épp káosz-kultisták gyógyítgatták, és egy sötét rituáléval a lelkét a Warp-ba küldték, ahol az istenek mindenféle szörnyű jövőképpel és ígérgetéssel rávették Horust az árulásra, akinek amúgy sem kellett már sok, mivel úgy érezte, minden babért az Emperor arat le, pedig ő irányította a hadjáratokat, míg az Emperor csak a Terrán csücsült és a saját terveit szövögette.

    Így nagyjából már átlátható hogyan is alakult ki a Heresy.

    A háború és az árulás az Istvaan III-on kezdődött, ahol Horus exterminatust rendelt el a lojális légiók ellen. A legnagyobb csata viszont az Istvaan V-ön volt, a híres Drop Site Massacre. Itt nyolc áruló légió csapott össze három lojálissal, több százezer halottal, 3 légió és primarchjaik majdnem teljes pusztulásával. Innen már szabad volt az út a Terrához, de az már egy másik sztori.

  • Voltan
    #386
    Üdv, uraim! (hölgyek, gyanítom, nem sokan járnak a topikba :D )

    Nem akarok nagyon észosztónak tűnni, de szerintem, ha a Space Hulk játékról akarunk társalogni, akkor fáradjunk át a játék topikjába.

    Mellesleg a napokban olvastam egy leírást a táblás játékról magyarul, és ott az úriember képes volt lefordítani a játék címét - Űr-melák-ra :D Értem, hogy honnan jött, de könyörgöm :D

    Lenne kérdésem is. Nagy fanja vagyok a WH40K univerzumnak, de kissé hiányos a tudásom, az olvasottak ellenére is - igaz, regényekből még csak a Ciaphas Cain ciklust olvastam, olvasom.

    A kérdésem, hogy mi vezetett a Horus Heresy-hez, és a háborúhoz, mert erről nagyon konkrét dolgot még nem találtam. A káosz istenek megszállták Horust, hogy így gyengítsék a Birodalmat, vagy ennél komplexebb a dolog? Valami ilyesmi magyarázatot találtam a WH40 Wikin és a Lexicanumon is, de van némi hiányérzetem...

    Valaki összefoglalná, vagy küldene egy linket, ami felvilágosít?
  • SaGa Jr
    #385
    Az alap, patch nélküli játéknál sajnos ismert ez a hiba, hogy a 6. pályán nem lehet túljutni mert mindegy mit csinál az ember, veszít. Az első patch ezt javította és lehet folytatni a játékot. Mondjuk nekem valamiért engedte a folytatást még a patch előtt mikor másodszor csináltam meg a pályát és utoljára a librarian-nal mentem ki úgy, hogy mindenki életben volt. Azt rá 2 órára jött is a patch. :)
  • [NST]Cifu
    #384
    A tapasztalatom szerint AP-ból vagy CP-ből (utóbbi értelemszerűen bárki által felhasználható), szóval vagy ezt, vagy azt érdemes tartalékolni a Xeno körre. Legalább 2-3 pontot...

    Ha egy kör alapú játéknál a tizedik nekifutás után másodszor fejezem be a pályát a feltüntetett kondícióknak megfelelően, majd ennek ellenére is mission failed-et dob a játék a képembe, akkor úgy vélem, nem biztos, hogy bennem van a hiba.

    Arról már nem is szólva, amit te is említettél, miszerint nagyon könnyű úgy kattintani, hogy a karaktered rossz irányba néz. Nagyon jó "poén", amikor sikerült egy Genestealernek háttal beállni, undo-zni már nem tudsz, CP-d meg nincs elég, hogy felé fordulj és Overwatch-olj...

    Őszintén szólva ezen a problémán még lazán átléptem...
  • Zero 7th
    #383
    Ja, hogy még az is CP-ből megy? Ezt nem tudtam, és úgy hittem, hogy a jam is próba, ha sikerül lő tovább, ha nem akkor meg abbahagyja. Köszi, így már tiszta.

    Eheh, nagyon alacsony az uninstalldel ingerküszöböd... :P
  • [NST]Cifu
    #382
    SaGa Jr. is erre gondolt. Ha maradt CP-d, akkor unjam (egy fordulót így veszit), és folytathatja a lövést. Nekem volt olyan, hogy egy körben ugyanaz a termi 3x jam-elt és unjam-elt.

    Nekem ez az Alarm Call volt az első, ahol tényleg problémáim akadtak, és itt idegesítettem fel magam legjobban azon, hogy bugos az egész, mert volt olyan, hogy két termi kiment az exit pointon, odaálltam a librarian-al, és erre mission failed. Ok, újra. A harc felénél az egyik oldalon csak az LC-s termin állt szembe a Genestealerekkel, el is bukott, nagy nehezen sikerült megállítani őket, de a másik oldalról meg behalt a librarian. Failed. Újra, megint elbukok az elején, újra, na végre, sikerült úgy, hogy egy emberke se haljon meg, most úgy csináltam meg, hogy az utolsó körben sétált be mindenki egyszerre, a librarian a legvégén - megint mission failed. No itt uninstall lett...
  • Zero 7th
    #381
    Ja, ha ez az első librarianos küldi, akkor most az jön.

    A testreszabás nekem is nagyon hiányzik, tényleg szükség lenne rá. Főleg, hogy a '94-esben már volt...

    Az meg sajnos igaz, hogy tökéletesen kell játszani, mert a randomfaktor simán kinyír. Én eddig nem is meleeztem, nagyon örülök, hogy lightning claw-t kapok, ott nincs hibalehetőség, mint storm bolterrel.

    Kicsit még pluszban nehezíti a dolgot az enyhén buzi irányítás azzal, hogy nagyon könnyű félreklikkelni. Többször kezdtem már újra pályát félreklikk miatt...

    Hm, mondjuk így belegondolva egyelőre a játékban a random meg az irányítás a két legnagyobb ellenség, az nem vet valami jó fényt a játékra...

    Nekem a grafikával nincs sok bajom, kis banda csinálta, aránylag gyorsan összedobták, jól van ez így. Pályák jobban hiányoznak nekem, mint a csillivilli.
  • Zero 7th
    #380
    Beragadó fegyvert az ellenség körében, overwatch módban értettem. Ha minden jól megy, akkor a termi akár 5-6 genestealert lenyom zsinórban, de ha elakad a fegyver, és nem unjammeli azonnal, akkor többet nem lő már az ellenség körében. És kb ez az egyetlen veszély az egész játékban, ha ez nem lenne, akkor gyakorlatilag 100% veszteség nélkül meg lehetne csinálni...

    Mondjuk nem játszottam még végig, lehet, hogy később tényleg nehezebb lesz... Az a pálya volt nekem az utolsó, amikor két csapattal csak át kellett menni a pályán a kijárathoz, kb jobb föntről bal le. Itt vesztettem először termiket, nyilván jam miatt...
  • [NST]Cifu
    #379
    Ha XP alatt működik, akkor viszonylag egyszerű a megoldás: VirtualBox vagy WMware feltelepít, rárak egy XP-s virtuális gépet, és arra feltelepíted a játékot...
  • [NST]Cifu
    #378
    Játszottam vele, de az "Alarm Call" pályán akárhogy is csináltam, mindenképpen vesztettem.

    Normalon pedig nem nagyon könnyű, hanem közepes, főleg így a a kampány közepe fele kezd mókás lenni, az Alarm Call pályán kő kemény egy Lightning Claw-os termi és egy Librarian-al indulsz. Közelharcban pedig az LC termi sem olyan hű, de garantált sikerélmény, volt, hogy az első harcban Guard ellenére dobott 2,2(+1)-et, majd a neki háttal álló Librariant is letaposták. Ennyi, restart map.

    Az 1000 marine sajnos szokásos túlzás. Először is nincs 1000 termije egy rendnek se, Power Armoured marine-ok pedig nincsenek benne a játékban (amúgy a Space Hulk játék kiegészítő szabályaiba bekerültek, hogy lehessen Power Armour-os marine-okkal is játszani).

    Az is gáz, hogy mindössze két squad van, és semmiféle customizálás nincs, ez pedig nagyon hiányzik nekem - az ősöreg Space Hulk 2-ben tudtad beállítani, hogy milyen fegyverekkel indulj...

    A vége pedig az, hogy sajnos a játékon érződik, hogy olcsó játék. Nem is a CGI intro hiányzik, hanem a komolyabb grafika (kb. mobilos játékokban láthatunk már ilyen "részletes" textúrákat, vagy ennyire "kidolgozott" vért, és halált), az animációk egyszerűsége, a hangok, és zene minősége illetve hiánya.
  • SaGa Jr
    #377
    Olyannyira közelebb van, hogy egy az egyben a 3rd edition Space Hulk szabályait és mechanikáját használja. :)

    A jam kivédésére a megoldás, hogy tartalékolni kell a command pontokat és nem elpazarolni mozgásra meg sima akciókra, így a termi ha összehoz egy jam-et akkor automatán fel is oldja azt és durrogtat vígan tovább.


    Az elvesztett létszám már nagyon régen része a SH "hátterének". Már a legelső dobozban is ez a volt a sztori és igazából ennek nem sok köze van a világhoz csak egy kis hangulatfokozó, alapozó sztorielem. Nem része a hivatalos BA sztorinak ebben a formában, bár valahol, egy korábbi kiadványban, már esett szó arról a bizonyos space hulk-ról ami majdnem a rend vesztét okozta, de ott sem ekkora számokkal dolgoztak. Meg aztán amíg megmarad a génállomány addig pár évszázad alatt lazán pótolható a veszteség. ;)

    Az 1000 fős létszámú chapter-ek is csak egy irányelv, de például ezt a legnagyobbak pont magasról letojják. Lényegében csak az utódokra meg a későbbi alapítású rendházakra erőltetik rá.
    Élen jár a figyelembe nem vételnél mindjárt a többezres létszámú Ultramarines rendház akiknek nem csak a létszámuk nagyobb a megengedettnél, de saját IG légiókat is tartanak (szigorúan tilos ilyet csinálnia bármely rendháznak a Birodalomban) és a megengedettnél több battle barge-al is rendelkeznek.
    De a Blood Angel rendház sem csak 1000 főből áll, hanem többől. Vagy ugye a Black Templars és a Space Wolves rendház is szembemegy ezzel a "kőbe vésett" számmal, és ügyes trükkel megkerüli (egyik crusading fleet-eken szórja szét a csapatait, a másik meg grand company-kat használ amik létszáma nem fixált és így nem lehet belekötni).



    A SH2 kapcsán lehet érdemes lenne körülnézni a GoG oldalán, hátha van belőle GoG verzió ami simán futna 64 bites oprendszeren is (merthogy nem arra készült eredetileg). Win 7-en (64 bites) nem tudtam működésre bírni de XP (32 bites) alatt simán futtatni tudtam a kicsikét.
  • Zero 7th
    #376
    Egyébként ha van Space Hulk: Vengeance Of The Blood Angels futtatására bármilyen ötletetek, akkor ne tartsátok magatokban! Amit tudtam, kipróbáltam, nem sok sikerrel. 3DO emulátorral jutottam a legtovább, az csak a halálanimációknál fagy le olyan háromból kétszer, plusz nem tudok benne menteni... :P
  • Zero 7th
    #375
    Új Space Hulkkal játszottatok már? Egész jó lett. Közelebb van a társasjátékhoz, mint eddig bármelyik verzió (az open source remake-et leszámítva).
    Normalon nagyon könnyű, meg gyakorlatilag azon múlik a játék, hogy mikor dob a folyosót védő termi jam-et a fegyverére. Na meg kőkemény 15 pálya van benne, amiből 3 tutorial.

    Amin viszont kissé ledöbbentem, hogy az intróban azt írja, hogy ismeretlen space hulk, beküldenek 1000 marínt. Túlélők: 50...
    Na most 1000 marín az konkrétan a komplett chapter.
    A Blood Angels könyvekben amikor buknak kb két companyt, szal 200 marínt, akkor teljesen depresszióba esnek, hogy vége a chapternek, nem fognak tudni felállni abból a veszteségből, és a többi Blood Angel second founding chaptertől kérnek friss marínokat.

    Szal valami nem kerek...
  • MaRee
    #374
    Fú így a Night Lords trilógia befejezésével mindent visszavonok, amit az elején mondtam, hogy túl pussyk a CSM-ek.. Eléggé eldurvul a helyzet a végére, ezek már igazi Nájt Lordok, mindenkinek ajánlom.
  • MaRee
    #373
    Már kb 15 40k könyvet olvastam ebook-ként, de gyűjtő vagyok, szeretem, ha ott vannak a polcon is. Nem kell, hogy magyar legyen, de jobban szeretem, ha nem kell egy hónapot várni, meg nyugodtabb vagyok hogy tuti megérkeznek a könyvek.
  • Zero 7th
    #372
    Bejelentették a 40k: Armageddon játékot, ami a Battle for Armageddon társason alapul, de hexes, körökre osztott cucc lesz. Slitherine csinálja, akik többek közt a Panzer General remake/újragondolást is készítették, ami egész jó lett.

    Valószínűleg nem egy csillivilli cucc lesz, mint az új Space Hulk, erős a gyanúm, hogy a már meglévő hexes enginehez rajzolnak csak új egységeket. Nem baj, az eldás Rites of War is Panzer2 enginnel ment, és egész jó kis játék az is.
  • Zero 7th
    #371
    Torrent+nyomtató, vagy torrent+ebookolvasó, azt' szevasz.

    Vagy ha már úgyis rendelsz, akkor mondjuk Amazon, vagy valami. Miért kell az angol könyvek rendeléséhez, hogy magyar legyen a bolt?
  • MaRee
    #370
    Valaki tud magyar boltot, ahol angol könyveket lehet rendelni? Néztem ezt a régebben említett angol bookdepo-t, de elég vegyesek a vélemények róla, hiába olcsó. Magyarországon pedig csak a Silverlandet ismerem, az meg drága, és nincs is meg minden ami kéne.
  • MaRee
    #369
    Hóruszék konspirálnak

    Fasza kis háttérkép :D
  • Fletley9
    #368
    Igen a gerilla módszerről én is hasonlóan vélekedtem, egyszerűen túl nagy. Mindenesere érdekes ezekbe is belegondolni. :)
  • MaRee
    #367
    A kaptárflották méretéből adódóan ez a gerilla taktika sajnos nem működne, maximum a kisebb leszakadozott hajóknál.

    Plusz mivel ezek a flották elég gyorsan mozognak (most nem tudom a warp travelnél gyorsabban-e), egy-két év alatt rengeteg bolygót megfertőzhetnek és elpusztíthatnak, ugye kb 50-100 nap alatt egy teljes világgal végeznek.
  • Fletley9
    #366
    Igen azt vágom ,hogy az imp hajók ekkorák, csak igen a tyranidákkal volt ez ,hogy mi lenne célra vezető. egy általad említett nagy flotta (amit én is támogattam) vagy még azt ,hogy belülről úriási áldozatok árán a főtudatot megpróbálni szabotálni.

    vagy mivel a tyranidok lassan reagálnak így egy kisebb flotta (a kinagyított méretű hajók alapján gondolta a srác) kb 50 hajó gerilla módszerre szépen lassan szétszedi. támad elmegy 1-2 "év" múlva megint és így tovább annyi idő alatt nem regenerálódik a hajó eleget és lassan szétszedhető. de szerintem az se lett volna célravezető plusz egy idő után úgyis tudják a nidák is ,hogy mi a szitu.
  • MaRee
    #365
    Na igen, azért ennyire nem tudom hogy nagyok-e, mindenesetre sokkal nagyobbak a legnagyobb Imperial hajóknál is. A legnagyobb Imp. Battleshipek kb 8km hosszúak, az azért már nem piskóta.
  • Fletley9
    #364
    Köszi a srác elnézte a nagyítást és kb még egy fél órát vitáztunk ,azon ,hogy hogyan is lehetne szétszedni egy ilyet :D
  • MaRee
    #363
    A Tyranid Hive Fleetek is legalább olyan kemények mint az Imperial Navy, náluk is van mindenféle bio-hajó.

    Egy hive ship pl már szinte elképzelhetetlenül hatalmas.

    A Hive Fleet Behemothot legyőzéséhez pl két teljes Space Marine chapter és az Imperial Navy kellett.
  • Fletley9
    #362
    Na valaki okos válaszoljon haverral warhammerről beszéltünk amikor is felmerült egy kérdés amire ő se és én se vagyok "biztos" ,hogy mi a jó magyarázat:

    A tyranida "anyahajókra" miért nem tolnak egy "egyszerű" exterminatust ha találnak egyett véletlen? vagy esetleg a mélyűrben szétbombázni???
  • Bucser
    #361
    ?

    You mean: You can never satisfy anyone?:)
  • Dant0r
    #360
    A magyarul megjelent DoW könyvekben "villámvető"-nek fordították a boltert
  • MaRee
    #359
    Igen, sorozatvető volt, én úgy emlékszem. A skacok még rosszabb, maradok én az angol olvasásnál :) Nálam már a Hórusz Csatamester is kiverte a biztosítékot, allergiás vagyok az ilyenekre.
  • [NST]Cifu
    #358
    First rule of translation: you never can be satisfy everyone. :)
  • Fletley9
    #357
    augment=fejlesztett dologgal az a baj ,hogy pl én egyáltalán nem ugyanarra aszociállok ha meghallom a kettőt :D
    (augmentről Deus Ex jut eszembe míg fejlesztettről nem is tudom szoftveres dolgok :D)
  • [NST]Cifu
    #356
    ...Terrára kevésbé augmentelt(mi erre a magyar szó:D)...

    Fejlesztett szerintem a legjobb szó (de jó a feljavított is).

    ...de a "bolter" pl mi magyarul?

    Frappánsan visszaadni a sorozatvető-vel lehet (mintha anno a novellákban is így fordították volna).

    ...ugye ork boyz helyettaz ork fijjúk...

    Ork Skacok? :)
  • MaRee
    #355
    Négy HH könyvet fordítottak eddig magyarra, egyiket sem olvastam, csak a hátlapjukat. Gaunt szellemeit olvastam magyarul mindet, naz egész jó volt, de a bolter pl most nem ugrik be, hogy mi volt. Az orkokat szokták általában hülyén fordítani, ugye ork boyz helyettaz ork fijjúk nem hangzik olyan jól, még ha ugyan azt is jelenti :D