1132
ntGRfNd.jpg
  • [NST]Cifu
    #314
    A DoW-al az lesz, amit a SEGA akar. Ugyanis a DoW jogai hozzájuk kerültek a Relic-el egyetemben. Sajnos a mai napig nincs tisztázva, hogy mi a SEGA és a Relic álláspontja ezzel kapcsolatban.
  • Zero 7th
    #313
    Oh, most látom, hogy egy harmadik fejlesztő is kapott a jogokból, akik meg valami free-to-play titános zúzdát akarnak csinálni.

    http://www.zattikka.com/press/zattikka-signs-digital-publishing-agreement-games-workshop%C2%AE

    Ha mindezen új játékok mellé a DoW sorozat is megmaradna, akkor egészen elégedett lennék. :)
  • Zero 7th
    #312
    Egyébként most akkor mi van a 40k jogokkal? Valami olyan nyilatkozatokat olvastam, hogy változtatnak az eddigi szigorúan kizárólagos IP-menedzsmenten, és szétszórják a jogokat több fejlesztőnek is.

    Ez most akkor azt is jelenti, hogy a Relic is folytathatja a DoW-ot, nem vették el tőlük a jogokat? Mert konkrétan erre nem találtam infót. Azt tudom, hogy két 40k körökre osztott játék is készül, egyrészt egy újabb Space Hulk adaptáció, másrészt egy másik stratégia, amiről nem tudni többet annál, hogy 40k, körökre osztott, és a Slitherine csinálja. Na de a DoWval most akkor mi lesz?
  • Zero 7th
    #311
    Eh, most nézem... Nem tudom, miért gondoltam, hogy a Soul Hunter folytatása, amit olvasok, a sorozat címe Dark Heresy, ami "véletlenül" éppen a szerepjáték címe is. Valamiért megvezetett, hogy ugyanaz az író. Hát így nem csoda, hogy az egész teljesen olyan, mint egy pnp kaland...
  • Zero 7th
    #310
    Ja, ez kicsit furán jött ki, az Exaltedről szóló részt csak arra írtam, hogy szerintem azért nem nyírta ki az író, mert lesz még szerepe bőven, még akár nagy haverok is lehetnek a végére Talosszal.
  • Zero 7th
    #309
    Szerintem ezt a kritikát az író megkapta a lektoroktól is, aztán beszúrta azt a fél bekezdésnyi sajnálkozást két helyre, hogy "jaj, hát a légió tehetségét eltékozolja ez a hadjárat"... De valóban, semmi Night Lordos dolog nem volt.
    Némi karakterfejlődés volt szerintem benne az Exalted részéről, az elején még ki akart a nyírni Talost, a végére viszont mintha kezdett volna benne kialakulni némi tisztelet az irányában...

    Én azt hittem, a trilógia második részével folytatom, de nem, ez valami inkvizítoros nyomozós rész amit most olvasok (Scourge the Heretic), olyan, mint az Eisenhorn meg a Ravenor sorozat, csak sokkal inkább szerepjáték parti átirat fílingje van. Sandy Mitchell nem lesz a kedvenc 40k íróm nekem sem, az már tuti... Mondjuk nem annyira szörnyű talán, mint a Soul Drinkers sorozat eleje(a vége annak sem olyan borzalom már)...

    Egyébként nagyon nem zavar, ha egy-egy könyv gyenge minőségű, egyrészt tudom, hogy nem az irodalom csúcsa a 40k, másrészt meg legalább van kontraszt, és jobban értékelem a tehetségesebb írók munkáit. :)
  • MaRee
    #308
    Elolvastam a Soul Huntert, elég kettős érzéseim vannak. Spoileres.

    Maga a regény tetszett, viszont a Night Lordok nem jöttek be benne. Mármint Talos és Malachor szimpatikus szereplők voltak, viszont az eddig a Légióról olvasottak alapján én nem így képzeltem el őket. Mindenhol azt írják, hogy a Night Lords ilyen meg olyan szadista, elmebeteg gyilkosok gyülekezete, a specialitásuk a terror, és hogy kevés félelmetesebb ellenfél van a Galaxisban náluk.

    Ehhez képest ezek akár sima Astartesek is lehettek volna, ha nem mondják, hogy ők árulók. Egyetlen rabszolga sem lett meggyilkolva szórakozásból, senki nem lett megkínozva, az ellenség sem pisált be a rettegéstől (jó, mondjuk a Mechanicum gépeit megértem, ezt ki is fejtik).

    Legalábbis nekem nem így jött át a könyvben. Például ahogy Talos Septimusszal és Octaviaval bánt néha, az már egyenesen zavart, egyszerűen túl emberséges volt. Nem azt mondom, hogy minden CSM-nek üvöltő habzó szájú szarvas-karmos őrültnek kéne lennie, de azért ennyire ne legyenek már jó fejek.

    Az is zavart, hogy nem lett kifejtve, hogy most akkor Abaddon hadjárata hogy végződött, meg hogy az Exaltedet nem ölték meg. De most vettem észre, hogy ez igazából egy trilógia, úgyhogy kezdem is a következő részt, ott hátha a helyére kerül néhány dolog.
  • MaRee
    #307
    Na megtaláltam az erre vonatkozó pontos infokat.

    Az eldák lelke Slaaneshez megy, azoké, akik semmiben nem hisznek, azok simán a warpba, a Káosz hívőké az istenük Realmjába a warpon belül, az Emperor hívők meg elvileg hozzá.

    A démonná válásnál én is inkább a másodikról olvastam, ugye Fulgrim, vagy a lentebb említett Night Lordos regényben az Exalted.
    Az első verzió az ha jól emlékszem egy M'kar nevű Dark Apostle, aki ténylegesen démonná vált. Keress rá, több könyben is megjelenik.

    A HH sorozat pedig még ha jól tudom nincs befejezve, még ebben az évben jön a huszon valahanyadik könyv.
  • Zero 7th
    #306
    Az, hogy az eldák konkrétan Slaanesht emlegetik, szerintem csak azért van, mert őt ők hozták létre, és az nagy nyomot hagyott rajtuk. Na meg ugye lehet vele húzni az agyukat. De nem hinném, hogy a démonok válogatósak, ha egy khorne démon jut először egy elda lelkéhez, megeszi az is...

    Az istenek realmjeiben laknak az istenspecifikus démonok, főleg a nagyobbak. A hívők végeredményben kerülhetnek oda, ha elég jól csinálják, és démonná avanzsálnak. De a nagy részük csak démontápszer.

    Erről jut eszembe, a démonná válás nem teljesen tiszta. Ha jól értem, kétféle van, egyszer az, amikor egy hívő elég keménnyé válik, és megkapja jutalomként az istenétől, meg a másik, amikor megszállja egy démon, szépen lassan megeszi/háttérbe szorítja a lelkét, és átveszi az irányítást. Az első kategória az áruló primarchok nagy része a második Fulgrim.
    Na most a problémám az, hogy még egyik könyvben sem volt a démonná válás rendesen kifejtve. Az összes démonherceg primarch "offscreen" lett démon, mindenki más meg Fulgrim módjára nagyon rosszul jár.
    Tudtok könyvet, amiben démonherceg keletkezése van rendesen körüljárva?
    Horus Heresy hol tart, befejezték már?
  • MaRee
    #305
    Az eldák azért mennek inkább a lélekkőbe, mert az ő lekük amúgy Slaanesh-hez kerülne, legalábbis én így tudom. Ennyi erővel mi értelme imádni a Császárt meg a Káosz Isteneket, ha úgyis simán a warpba megy minden lélek? Meg akkor minek van minden Istennek külön realmja (Palace of Slaanesh, The Crystal Labirinth, stb), ha nem oda mennek a hívők?
  • Zero 7th
    #304
    Mindenki lelke a warpba kerül, ahol azonnal szétmarcangolják a démonok.

    Az eldák ezért tartják a páncéljukba építve a lélekköveket, hogy az befogja és megvédje azt, mielőtt megeszik a démonok.
  • MaRee
    #303
    A lore szerint hova kerülnek itt a halottak lelkei? Mindenkinek választott Istenéhez? És aki senkiben nem hisz? Annak simán a warp-ba?
  • Zero 7th
    #302
    Uh, Space Wolvesról jut eszembe! Prospero Burns-t olvastátok?

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Jól értelmeztem, hogy az egész sztori egy emberből farkassá alakított lény szemszögéből van elmesélve? "There are no wolwes on Fenris" mottó, meg az epilógus erre enged következtetni, de rettentő fura volt az egész...


    Igazad van a kiképzéssel kapcsolatban, tényleg elég rossz ötlet lenne a hajókról toborozni. Meg most beugrott valami olyan is, hogy egyes chapterek szeretnek death world-ökről meg hive city-k nyomornegyedeiből toborozni, ahol a farkastörvényeken edződött népség fiataljaiból válogathatnak, akik jóval erősebbek és talpraesettebbek az átlag imperial citizennél...

    Blood Raven esetében is igazad van, tényleg nem "uralták" a bolygókat, csak toboroztak, védték, aztán bebukták. Meridiánnak volt saját megkáoszosodott kormányzója, meg minden...
  • SaGa Jr
    #301
    Lehet jó a Relic, de akkor már inkább a 40K RPG-k valamelyikébe ruháznék be, mert az jobban hozza a hangulatot mint egy extrém korlátozott társasjáték (több a leírás a könyvekben, több a háttéranyag és mesélnivaló).
    Bevezetőnek ettől még príma lehet, de általában nagyon gyorsan a polcon porosodó egyéb dolgok mellé szoktak kerülni az ilyen játékok. Ami előnye, hogy gyors, egyben van, nulla munkabefektetést igényel, de a szabályokat ott is meg kell tanulni (a stratégiai játékban lévő millió szabály meg játék közben rögzül, tulajdonképpen a lényeg elférne pár oldalon is, csak minden szájbarágósan ki van fejtve ezért 60 oldalas a szabálykönyv érdemi része - a maradék közel 300 meg promóciós anyag és háttér).


    Tekintve, hogy mennyire specializálódnak az emberek a 40K univerzumában egy adott irányba (ha már technológiailag sötétségben vannak tartva és az információt féltve őrzik az adott ismerettel rendelkező egyének), a hajózó legénység nem épp jó alapanyag (a túlkorosságot leszámítva sem, lévén ott nem tinik teljesítenek szolgálatot).
    Ugyanez lesz igaz a katonákra is akik az általuk felügyelt légiókban szolgálnak (és akiket csesznek átadni az Imperial Guard regimentekbe kellő számban, holott kéne). A titán légiós irányítók megint csak kiesnek mint potenciális jelöltek, a speciális tudásuk és ritkaságuk okán. Szóval hiába a sok hajó a gigászi legénységgel, azok nem játszanak.

    Elméletileg akik príma alapanyag lehetnének, azok a gyermekkoruk óta az eccleshia által felügyelt, hadiárváknak fenntartott iskolák növendékei, akikből kiskoruktól kezdve nevelik ki a komisszárokat és a storm trooper elit katonákat (ez utóbbiak kiképzése legalább olyan komoly mint a SM kiképzés, csak ők nincsenek genetikailag módosítva).

    Ha meg olvastad az űrgárdistát akkor abban is leírták milyen teszteknek vetik alá a lehetséges ifjonc jelölteket (ebben esélyesen benne van a genetikai tesztelés is, hogy befogadja majd vagy sem a lehetséges implantokat az illető, ott vannak a pszichológiai tesztek és még kismillió más is), akik közül még így is lehetnek/lesznek elhullók mire befejeződik a beültetés és kiképzés. Szóval aki elért egy bizonyos életkort az már lehetségesen kiesett a szórásból. Aztán ott van még a problémamegoldó, együttműködési és egyéb készségek sokasága amin elhasalhat bárki. Túl sok a változó és emiatt nagyon kicsike lesz a potenciális jelöltek száma (van persze ellenpélda is a Dark Horse képregényekben, például a Black Templar csóka aki már klánharcos felnőtt azt akkor toborozzák be, de ez talán a kivétel, meg aztán a BT vagy épp a Space Wolves esetében egészen máshogy működik az egész toborzás és kiképzési hacacáré mint a kódex követő rendeknél).


    A Blood Ravens-nek voltak világai? Felügyelt szektorokra (amik egy részét szépen be is bukta) ezt tudom, de konkrétan csak általa irányított bolygóból nem lehetett neki sok (persze ha a toborzó világokat ahol megfordulnak pár évtizedenként ide soroljuk akkor belefér).
  • Zero 7th
    #300
    Ja, tudom, ennek ellenére tetszik. Meg nem elhanyagolható előnye, hogy a nem fanatikus de 40k rajongó haverokkal lehet majd tolni, anélkül, hogy nekik is be kellene ebbe invesztálni. Sőt, akár 40k-szüzeknek is meg lehet mutatni, játszható a játék háttérinfók és millió szabály fejben tartása nélkül is.

    Ultrák sok bolygójáról jut eszembe, hogy azért a hajók is tömve vannak halandókkal, miért kell az SM-eket mindig valami bolygóról importálni? Miért nem fognak párat a hajókban tengődő emberek közül, és ültetik be azokba a cuccot?
    Az a gyanúm, hogy a magas kihullási arány miatt, kiürülnének a hajók, ha sokat csinálnák. De van erről valami konkrétabb ennél a feltételezésnél?

    A DoW-os Blood Raveneknek is egész szép birodalmuk volt azért. Mondjuk ők meg erősen elfogytak a DoW2 sztorilájn végére, meg a világaik száma is csúnyán megcsappant(kettő maradt a hatból, vagy hogy?)...
  • SaGa Jr
    #299
    A Relic az egy sima társasjáték egy kicsike táblán (mondhatjuk úgy is hogy a Talisman társasjáték átirata 40K-ra). Még szép hogy olcsóbb. :)


    Az Ultrák részint szakadárkodnak a mini birodalmuk létrehozásának gondolatával játszogatnak egyre jobban amit majd ők jól felügyelnek (erről bővebben van infó az utolsó SM kódexben), túl nagy a létszámuk (már rég kisebb egységekre kellett volna bomlaniuk, főleg hogy ők azok akik az egész kódexesdit és rendházakat megalkották anno kötött szabályokkal), túl nagy haderőt és flottát birtokolnak, integrálni akarják az IG regimenteket a saját parancsnokságuk alá és így tovább. Szóval van a rovásukon dögivel. :)
  • MaRee
    #298
    Ezt a Soul Huntert elolvasom, mindig is érdekeltek a Night Lordok.
  • Zero 7th
    #297
    Ja, egyébiránt a múltkori nagy felindulás elmúlt, kicsit most letettem a terepasztalozásról.

    Ezzel a játékkal szemezek mostanában. Kicsit könnyebb, olcsóbb kezdés, mint a terepasztalos, és kapok hozzá szép nagy mellszobrokat, amivel akár próbálkozhatok a festéssel. És játszható rögtön, nem kell beletenni előbb többszáz munkaórát... :)
  • Zero 7th
    #296
    Egyébként ezen dolgok nagy része benne van ebben a Soul Hunter-ben, szerintem ez ilyen frissítése-fixálása az infóknak (2010-es könyv).

    A vegyes kinézetre azzal ad magyarázatot, hogy kihaltak közülük az ember artificer szolgák, nincs aki rendesen karban tudná tartani a páncéljukat, és a lojalistákról és a saját elhullott bajtársaikról szedegetik le a páncélt darabonként. Tehát egy páncél MarkII-MarkVII-közt bármilyen kombinációban összeállhat náluk.

    A warbandokra oszlás is elég logikusan fel van vezetve, gyakorlatilag minden hajó egy warband. Ha strike cruiser, akkor egy company, ha battle barge, akkor három, de persze ritkán teljes létszámmal.

    Igen, ez a tapasztalat egy dolog, a másik meg, ami szintén egy szempont (és tegnap fejeztem be a könyvet, a végén volt említve), hogy a káoszmariskák "hígvérű"-nek nevezik a fiatal Blood Angel ellenségeiket, elkorcsosult, gyenge árnyéknak tartják őket egy "igazi" space marínhoz képest. Le is mészárolnak egy pár szakaszt veszteség nélkül.

    Ja, ez az inkvizíciós közbeavatkozás elég kiemelt téma lett, a Space Marine játékban is ezzel van elvágva a sztori...
    Grey Knights könyvek eddig kimaradtak, és asszem Fabius Bile kapcsán most majd a Blood Angels sorozattal fogom folytatni, de sor kerül majd arra is.

    Itt a Night Lordos könyvben _egyáltalán_ nem voltak új marínok a warbandban. Egyszerűen a Császári Palota ostroma óta fogynak. Megy is a sajnálkozás rajta, meg hogy "jaj, kéne már felvételiztetni, de az évtizedek munkája", meg cinkelik őket folyamatosan a Black Legion tagjai, hogy legyengült, elfogyott, szar légió a Night Lords.
    Viszont vannak nekik is terminátoraik, és a mutációk is elég visszafogottak. Obliterátoruk nincs is, drenyájuk is csak egy.

    A mutációk még érdekes... Egyrészt, én nem vagyok benne biztos, hogy mutációnak kéne nevezni, nem túl pontos biológiailag... :) Másrészt ezeknél semmi komoly nincs. A company captain egy démon által megszállt marín, gyakorlatilag csak neki vannak fizikai elváltozásai (szarvak, karmok, egészségtelen kinézet), viszont a többiek eléggé viszolyognak is tőle. A főszereplőnek látomásai vannak, az egyik csapattársa érzi mások félelmét, meg van egy berserkeresedő csóka, de kb ennyi, egyéb szempontból "tiszta" a banda. Fura, főleg a máshol meg előforduló possessed marínokat és oblikat figyelembe véve...

    Szintén furának találtam még a káoszistenek neveit. Azt hittem, régi a könyv, azért, de kiderült, hogy 2010-es... Szal betudtam annak, hogy a káosz isteneket ezer különböző néven ismerik. Khorne pl a könyvben Kharnak, Slaneesh itt Slaa Nesh, Tzeentch meg szintén valami variáció.

    Ultramarínok milyen szabályokat szegnek meg?
    Azt tudom, hogy kvázi minibirodalmuk van, ami nem lehetne.
  • SaGa Jr
    #295
    Zero 7th:
    A regényeket régóta nem olvasom, de a játék felől megközelítve a dolgot mindez már nagyon régóta így van.

    Vannak valóban iszonyat öreg túlélők (van erre példa a Sm erőknél is csak azok a csókák már nagyon régen dreadnought páncélban vannak), meg szép számmal olyanok is, akik a warp utazások során keveredtek el (ez is része a WH40K történelmének hogy olykor komplett flották is elvesznek a warp-ban, hogy aztán évszázadok/évezredek múlva keveredjenek elő úgy, hogy számukra alig telt el idő) és bukkannak fel mostanság az Eye of Terror vagy épp más hasonló képződmények belsejében (például a Maelstorm-ban). Legalábbis a ténylegesen eltorzult káosz marine-ok (a légiók maradványai akik elmenekültek anno). Ezek együtt talán úgy a 20-30%-át tehetik ki a teljes létszámnak, a többiek náluk azért ifjabbak. Végülis valamivel magyarázni kellett a nagyon vegyes kinézetet és felszerelést nemde? ;)

    Tehát ez már egy elég régóta meglévő koncepció. Először erre való utalással még a játék második kiadása környékén találkoztam valamelyik könyvben/magazinban (ez a 90-es évek első felére datálható, de a Cifu által említett '88-as Slave to Darkness könyvben is van erről valami az pedig még a Rogue Trader-hez íródott és votl egy testvérkönyve is ami ha jól emlékszem a Lost and the Damned volt).
    Utána egyre többször bukkant fel a későbbiekben a CSM (Chaos Space Marines) kapcsán a dolog és valamikor a 2000-es évek első felében már fix helye volt a "világban" ennek a teóriának (legfeljebb az írók nem követik figyelemmel a játékot és az abban megjelent infókat vagy fordítva). Ahogy annak is, hogy a káosz erői nem egységesek és a légiók sem igazán maradtak együtt, hanem kisebb warband-okra bomlottak (ez mondjuk már a Rogue Trader során említésre került, aztán egy időre elsikkadt és csak a 2000-es évek elején szivárgott vissza ismét a sztoriba, nagy hőbörgést váltva ki a terepasztalos játéknál, mert visszafogásra került az esztelen tápolás).


    A tapasztalat szintén jó téma, amire nem egyszerű válaszolni.
    Akik számára "mintha csak tegnap történt volna" a heresy, azok még masszív, nagy léptékű harcokban voltak résztvevők, igazi háborúkban mikor töménytelen mennyiségben állt rendelkezésre mindkét oldalon a space marine (nem csak HQ kiiktatására vagy hídfőállás kiépítése végett lettek harcba dobva mint manapság, hogy aztán úgy legyenek beállítva, mint akik a háborúkat nyerik). Veszélyesebb és mára elveszett technológiával ment a hadakozás, tehát kimondottan SM elleni harcban bizony komolyabb tudást birtokolhatnak az idők során elveszett és előkerült káoszisták mint a lojalisták, akik többnyire xeno és mutáns hordákkal hadakoztak az elmúlt időkben és csak hébe-hóba futottak bele kisebb CSM csapatokba, akik egy black crusade során elkísérték a káosz erőket a Birodalom területére.

    A Birodalmat gyengíti a tapasztalt káoszirtó űrgárdisták tekintetében továbbá, hogy ott van az inkvizíció és a rendházak némelyikének azon gyakorlata, mely során purgálni kell a saját embereikből a káosszal való érintkezést és ebbe bizony bele is pusztulhatnak a génmódosított szuperemberek (erre nem egy utalás van az inkvizíció és a grey kngihts kapcsán, meg ugye már az ősi időkben megírta ezt Watson papa is az Űrgárdistában ahol Lex és díszes kompániája épp csak elkerülte a kivégzést miután lenyomták a rosszarcú káoszt szolgáló egykori kormányzót). Ez bizony mérsékli az igazán tapasztalt káosz elleni hadviselésben jártas space marine-ok számát.

    Akik valóban megélték az elmúlt évezredeket (nem sok ilyen lehet aki még emberi formában maradt és szerintem náluk is befigyelt azért pár warp ugrás ami során ideiglenesen kiiktatásra kerültek pár évtizedre vagy épp évszázadra az utazásaik miatt) azok aztán igazi hentesek lehetnek (hogy most obliterator vagy egyéb mutálódott/démon szállta formában küzdenek az lényegtelen).
    Szerintem az arányuk az ilyen öregeknek valahol ott lehet mint egy lojalista rendházban a terminátoroké (pár százalék, de konkrétumokba még nem sikerült belefutnom).

    A létszám nagyobb részét a kevesebbet megélt chaos marine-ok adják (akár áttértek, akár Fabius gyártmányai, akár saját toborzás és átalakítás eredményei, akár az időben elveszettek) ám úgy vélem, hogy többen vannak bármely megmaradt légió maradványaiban szolgáló "bukott lovagok" mint akármelyik rendház teljes létszáma (ideértve a számtalan szabályt megszegő Ultramarines rendházat is).
  • Zero 7th
    #294
    "At the 2012 Black Library Weekender, Swallow confided that he lobbied hard with Black Library and Games Workshop to let him "kill" Fabius at the end of the fourth novel (because of the sheer evil of Fabius's actions), but was refused."

    Ez aranyos. :P
    Olyan, mintha az író fel lenne háborodva rajta, hogy milyen gonosz Fabius Bile, mikor ő írta olyan gonosszá... :D
    Másik irányból megközelítve meg nemá, hogy csak azért kinyiffanthasson egy "celebet", mert eldöntötte, és írt rá négy könyvet.
  • [NST]Cifu
    #293
    A gond szerintem megint az, hogy a GW kezd kicsit belehabarodni a saját világának fonalaiba. Hajdan kitalálták, hogy a káosz igenis "gyárt" saját space marine-okat, lásd forrásokkal például itt (érdemes megfigyelni, hogy az ezzel kapcsolatos források az 1988-as Slave to Darkness kieg.-ből vannak főleg). Ehhez az egyik kulcs Fabius Bile és munkássága.

    Csakhogy idővel ez a magyarázat valahol sántítani kezdett. A birodalom brutális mennyiségű világon toborozhat, hatalmas erőforrásokkal rendelkezik, hogy ezernyi űrgárdista rendet tartson fent, utánpótlást biztosítva számukra. A káosz erre aligha lenne képes, eleve problémák lépnek fel annak a megállapítására, hogy akkor hogy folyik a káosz mariskák kiképzése, pláne, hogy mindegyik káoszgárdista rend alapjaiban eltérő.

    Gondolom innen származott az ötlet, hogy akkor legalábbis a CSM egy része valójában az időtorzulás miatt azonos azokkal, akik hajdan a saját testvéreik ellen harcoltak a Horus lázadásnál.
  • Zero 7th
    #292
    Akarom mondani SZÁZSZOROS időgyorsítás.
  • Zero 7th
    #291
    Heh, csodálkoztam, hogy a Horus Heresy sorozatban miért nincs szó a Night Lordokról, a kezdő néhány oldalas novellát leszámítva.

    Hát azért, mert a Soul Hunter már korábban részleteiben foglalkozott Conrad Kruze halálával, nem volt teljes homályban, mint a többi Primarch.

    Viszont ebből a könyvből kiderül, hogy a tízezer éves káoszmarínok nem igazán tízezer évesek, saját szemszögükből alig több, mint száz éve történt a Heresy.
    Ezen meglepődtem, egész eddig azt hittem, tényleg sokkal tapasztaltabb egy-egy káoszmarín a lojalista párjánál, de ezek szerint akkor pont fordított a helyzet: lojalista marínok lehetnek többszáz évesek, sokkal több harci tapasztalattal, mint az Eye of Terrorban 10x-es időgyorsítással élő káoszmariskák...

    De gondolom nem mindegyik légiónál van ez így, az újabb, frissen átállt warbandoknál meg egyáltalán nem.
  • MaRee
    #290
    Nekem nem jött be, bár én angolul olvastam. Ha vissza olvasol kicsit a topikban, akkor pont ezekről a könyvekről beszélgettünk pár oldallal ezelőtt. Ami nekem nagyon bejött a Horus Heresy sorozatból, az a Fulgrim, Mechanicum, Thousand Sons és a The First Heretic.

    Bár ezek valszeg még nincsenek magyarul.

  • stuka85
    #289
    Lenne egy kérdésem hozzátok. Menyire jó könyv The Horus Heresy: Hórusz felemelkedése mivel ugye megjelent magyarul szerintetek megéri megvenni?

    A válaszokat előre is köszönöm.
  • Zero 7th
    #288
    Nekem a nekron világvége tetszene, amikor végeznek az utolsó élő mikroorganizmus kiirtásával is. :P
  • Bucser
    #287
    Vagy előbb polgárháború káosz dúlás a loyalistak ellen majd jön az új Istencsászár új astartesekkel és primarchokkal és kipucolja a galaxist:)
  • [NST]Cifu
    #286
    A világ története kapcsán...

    Én az 1990-es években vásároltam a WD-t, akkor szó szerint a GW esszenciája volt. Ott jelentek meg csataleírások, új csapatismertetők, alternatív szabályok, és mindenhez hozzájött a kis apró ablakokban hangulataláfestő szösszenetek. Jó volt.

    Az, hogy a világ hogy alakult, sokszor monstre játékpartykon dőlt el, lásd pl. a Hive Fleet Leviathan el-e éri a Földet. Elvégre is mégiscsak táblás játékról van szó. Szóval egy egész érdekes, összetett rendszerről beszélhettünk.

    Ami a világ jövőjét illeti? A Tau-k amennyire én látom, az első fellángolás után eléggé vissza lettek véve, én hasonlóan látom az életciklusukat, mint amit anno a Necronokét és a Dark Eldar-okét. Az elején gőzerővel nyomják őket (a GW bázisú médiában is), aztán szépen lassan egyre kevesebb figyelmet kaptak. Katonai erő terén hiába a fejlettségük, csodát nem fognak elérni, pláne nem az olyan dolgok kapcsán, mint a Tyranidák vagy Káosz kapcsán.

    Én inkább arra leszek kíváncsi, hogy mit hoznak ki az Istencsászár kapcsán. Ha az következik, ami sejthető, akkor vagy a Birodalom a polgárháborúba fullad (ami a Káosz számára korlátlan lehetőségeket nyújt), vagy pedig jön egy új, tetterős vezető, egy új Istencsászár, aki a roskadozó birodalom megmentését tűzi ki célul. Mindkettő rengeteg új csatát takar... :D
  • Agaba72
    #285
    Igen végül is a világ lényege a háború......fura lenne ha beállna a végső béke, az lenne a Warhammer igazi halála :).
  • Zero 7th
    #284
    De közben ha azt veszed, minden nép úgy van megcsinálva, hogy fluff szerint lenne esélye a soha be nem következő "végső győzelemre".

    Emberek összekaphatják még magukat, Káosz elharapózhat, Nidák ellephetik a világot, ezt megtehetik az Orkok is, Nekronok felébredhetnek és kipusztíthatják az életet a galaxisban...

    Talán csak a nyomi eldákban nem látok elég kraftot ehhez, sem craftwrold, sem dark oldalon. Ami meg lehet, hogy csak az én elfogultságom tükrözi...
  • Zero 7th
    #283
    Ja, még annyi, hogy nem tudom, mi a legújabb cucc, ami viszi tovább a világot, amiből erre vonatkozóan következtetéseket lehetne levonni. White Dwarfot szerintem nem követi közülünk senki, és lehet, hogy az a meghatározó. Franc tudja, én még egyetlen WD-t sem láttam, és állítólag már tíz+ éve nem is folyik nagyon bele a fluffba, csak egységkatalógus az egész.

    A Horus Heresy egészen friss, és ott az Alfa légiós könyvben volt egy jóslat. Egyik kimenetele szerint Horus győz, legyakja a Császárt, átveszi a helyét, majd záros határidőn belül emová válik, de nem a saját ereit vágja fel, hanem kiirtja az emberiséget úgy ahogy van.
    A másik lehetőség az, hogy Horus benyalja, az Imperium meg szépen, lassan elrohad, és végül az egész emberiség anarchiába süllyed, és a Káosz győz.
    Azt viszont már tudjuk, hogy nem Horus győzött.

    Ne persze ennek a jóslatnak a pontossága meg megkérdőjelezhető. Na meg eldák mondták. Meg ez ugye In Universe információ, lehet, hogy semmi köze nincs ahhoz, hogy mit akarnak a világgal kezdeni. Valószínűleg semmit, only war, azt' jónapot.
    Én már azon is csodálkoztam, hogy egyáltalán telik az idő. Simán befagyhatott volna az idő 40.000ben, aztán lehet azt mondani, hogy minden időben párhuzamosan történik, csak helyileg máshol...

    Szal szerintem leginkább az a helyzet, hogy túlgondolkodjuk ezt a témát. Szerintem Games Workshopék sem döntötték el, mi lesz a "történelemmel", meg messze nem veszik ennyire komolyan.
  • Agaba72
    #282
    A Tauk MÉG kevesen vannak de gyarapodnak, igen sokféle "népség" behódolt már nekik, köztük emberek is. Terjeszkedni meg ha lassan is de terjeszkednek. Sikerrel megütköztek már az imperiummal, orkokkal, nydákkal is........
  • Zero 7th
    #281
    Köszi a tippet, valószínű az lesz a következő. De most már végigküszködöm magam a Soul Drinkers sorozaton. És ez most iszonyat lassan megy, most végeztem csak a második könyvvel.

    A világnak meg úgysem lesz vége. Ha valamelyik oldal esetleg fluff szerint ilyen helyzetbe kerülne, egy retcon huszárvágással visszamenőleg úgyis megváltoztatják a történéseket, hogy visszaálljon az "only war" setting.
    Tekintve, hogy ez az egész egy terepasztalos játék köré írt játékoscsalogató hab a tortán, így sosem lesz olyan, hogy valaki győz.

    Fentiektől elvonatkoztatva:
    A Tauk meg szerintem kevesen vannak a győzelemhez. Lehet, hogy fejlettek technikailag, de mennyiségben kevesek. Kb az a szint, mint az eldák, csak a másik irányból. Terjeszkedni meg nagyon nem tudnak, mert nincs hová, körbe vannak kerítve Imperiummal.
  • Agaba72
    #280
    Ha javasolhatom, olvasd el az összes Ian Watson regényt. Jó mind. A káosz gyermeket elborultnak tartják páran, de hát a Warhammer 40k világa is "elborult" rendesen, nincs ezzel semmi probléma. Szerintem annak ellenére, hogy a világot nem ő találta ki, még is Watson "töltötte" meg lélekkel a könyveiben, szerintem messze nem lenne ennyire népszerű nélküle.

    Más.
    Szerintem a WH 40k távoli jövője egyértelműen a Tauké.
    Erősek, fejlettek (ők fejlődnek e leggyorsabban) és az összetartó erő egy olyan eszme (greater good) ami messze a leghatékonyabb a galaxisban. Ebből kifolyólag az emberiség is előbb-utóbb tagja lesz. Istencsászár előéletét, jellemét, világnézetét tekintve, közelebb áll a Taukhoz mint saját impériumához. Szerintem mikor végleg meghal, az utolsó józan parancsa (már ha tud még ilyet), hogy a Tau etherálok "örököljék" a hatalmát és magát az impériumot.
  • Zero 7th
    #279
    Hjah, de azért az Officio Assassinorium által kiküldött kupacnyi fejvadásznak azért csak illene felismernie egy Primarchot, ha már az az _egyetlen_ feladatuk...
  • Zero 7th
    #278
    Nem. Az Alfa légióban _mindenki_ Alpharius. Legalábbis úgy mutatkoznak be neked.
  • Bucser
    #277
    Plusz a mariskákon meg IN-n kívül igazából soha senki nem tudta hogyan is néz ki egy primarch valójában. Csak ahllottak róla. és egy halandó ember számára már egy Marine is annyira emberfeletti, hogy a primarchot el sem tudják képzelni.
  • Bucser
    #276
    Alpharius-t tudtommal mindig Omegon játszotta ha kellett...
  • Zero 7th
    #275
    Hát, abból én 15ön vagyok túl. :) De van hét új azóta, amit még nem olvastam, majd folytatom.

    Abban meg azt vettem észre, hogy nem sikerült a különböző íróknak megegyezésre jutniuk, hogy méret szempontjából mekkora egy primarch. Több regény is azt mondja, hogy kb úgy viszonyul egy primarch egy sima marínhoz, mint egy marín az emberhez.
    Ezzel szemben ott az Alpha légió, ahol Alpharius szerepét sokszor egy sima marín játssza, meg Nemesisben van egy jelenet, amikor Horus egyik főembere megy le egy bolygóra Horus-t megszemélyesíteni, és pofán is lövik. Fura módon egyik esetben sem tűnik fel senkinek, hogy az imposztor egy jó 30%-kal kisebb...