174
  • halgatyó
    #121
    Egyébként meg erős a kételyem, hogy a készülék NEM ÚGY MŰKÖDIK, ahogyan leírták. Egy rakás dezinformáció.
  • JTBM
    #122
    Ez egy remek fegyver a mai terrorista hadviselésben. A fegyverkezés mindig arról, szól, hogy kinek van egy adott pillanatban rendszeresítve! a legjobb támadó és védekező fegyverei és felszerelései.

    Ezzel az USA és a nyugat megint lép előre 10 évet.

    Elképzelhető, hogy egyszer majd nem lesznek háborúk a földön, ez a teljes globalizáció után lehetséges.

    Ma ugyanis vannak részben globalizált részei a földnek, pl. ilyen a teljes USA is. Ma nem elképzelhető, hogy az USA egyes tagállamai háborúzzanak egymás ellen, de a terrorizmus még ott is valós veszély, az utóbbi 40 évben több belső terrorista támadás érte az USA-t szélsőségesek és vallási fanatikusoktól.

    Valószínűleg a háborúk elkerülhetőek lesznek majd egyszer, de a terrorizmus lesz, amíg lesz ember és olyan lesz, mint ma, tehát esendő.
  • Molnibalage
    #123
    Ehhez nem kell még diploma sem. Én alig értek a kézifegyverekhez, de én is majd ledobtam a hajam...
  • KillerBee
    #124
    Kár, hogy csak most olvastam a cikket, így nem láthattam eredeti formájában.

    A javítás pont úgy van, ahogy írod. Én is láttam már sok olyat, a regem előtt is, hogy valaki kijavította az ordító hibát, a javítás bekerült a cikkbe, a hozzászólást meg később törölték. Gyanítom, hogy a hozzászóló egy szó köszönetet sem kapott. Vagy legalábbis furcsa köszönet az, hogy törlik a hozzászólását.
  • KillerBee
    #125
    És még mindig vannak benne hibák:

    "A puskacső belsejébe vésett spirális huzagolás folyamatos forgásra készteti a kilőtt töltényt"

    1. Ki látott már spirális huzagolást? A huzagolás helikális, nem spirális, mert a cső átmérője nem változik.

    2. A töltény az, amit betesznek a tárba vagy a csőbe. Ami kijön a csőből, az nem töltény, hanem lövedék.

    Egy mondatban két hiba, pedig én sem értek a fegyverekhez.
  • KillerBee
    #126
    Végigolvastam a megadott linken lévő szabadalmi leírást - érdekes, 1996-os a szabadalom. Az ábrák sajnos sehogy nem voltak hajlandók megjelenni, pedig az első és a második ábra igen érdekelne.

    A leírás szerint a torkolati sebesség a névlegestől akár 100m/s-mal is eltérhet a hőmérséklet és a fegyver csövének (huzagolás) állapota miatt. Ezért a csőből való kilépéskor (ezt mágnesesen érzékeli) elindít egy timert és a következő pár méteren megméri a lövedék fordulatszámát, ami természetesen azonos menetemelkedésű huzagolásnál egyenesen arányos a torkolati sebességgel. Ezer méterig a megtett fordulatok számának mérésével pontosabban becsülhető meg a megtett út (táblázatot használ), utána az időmérés ad pontosabb eredményt, szintén táblázatból, mert a lassulást csak tapasztalati úton lehet megállapítani. Menet közben működik egy becsapódás-érzékelő és egy fémérzékelő is, ezek a beállított távolságtól függetlenül detonálhatják a robbanóanyagot. A kilövéskor elindított timer arra is jó, hogy adott távolságon belül semmiképpen ne robbanhasson fel a lövedék ill. adott esetben megsemmisítse önmagát.

    A fegyver elektronikája az adatátvitel előtt korrigál a léghőmérséklet és a légnyomás alapján. Úgy emlékszem, nem írja, de a szélsebességet is biztos meg lehet adni. De mindez már egyszerű programozási kérdés, a működési elvet nem érinti.

    Ezek alapján simán hihető, hogy valóban így működik. Az elektronika nem bonyolult, semmi hi-tech nem kell hozzá. Kis túlzással házilag is megépíthető a boltokban kapható alkatrészekből a szükséges méretben, a programozása meg nem több ujjgyakorlatnál.
  • Epikurosz
    #127
    " Én is láttam már sok olyat, a regem előtt is, hogy valaki kijavította az ordító hibát, a javítás bekerült a cikkbe, a hozzászólást meg később törölték"

    És?
    Volt olyan, hogy én is szóltam valamiért, a hibát javították, és a kérdéses hsz-emet törölték, mert tárgytalanná vált. Mi értelme lett volna ott maradnia? Köszönetet meg nem vártam, mert amikor engem kijavít a Word helyesírás-ellenőrzője, én sem szoktam minden alkalommal megköszönni.
    Nem is értem ezt a hiúságot, csapatmunkára való alkalmatlanságot - nálatok.
  • Epikurosz
    #128
    Ja, bocs, akkor én is reklamáltam, meg követeltem a plecsnit. Fiatal voltam, és bohó. Mint a kis kutyus, amely visszahozza az eldobott teniszlabdát, és várja a jutalmat. Ma már l'art pour l'art is visszahozom.
  • B0nFire
    #129
    Hát ez igazán remek! Régóta vártam már ilyen jó hírt! Úgy látszik, mi emberek - ha gyilkolásról van szó -, rendkívül találékonyak vagyunk. És még dicsekszik is, hogy ez dejó, mer mi óccsó!

    Ilyen technika mellett már nem is érdemes háborúzni. Egyszerűbb lenne, ha kivetnék kockán, hogy ki a győztes... A pénzt meg jobb helyre is lehetne tenni
  • Epikurosz
    #130
    „Nem akarok soha többé katonát látni!” (L.B.)
  • bvalek2
    #131
    Ezekre szeretnék tételesen reagálni:

    Nincsen hulye roman es szlovak, akik szerint az osi foldjuket bitoroljuk.
    Pontosan. Viszont vannak tehetségtelen politikusok, akik a gazdasági problémákról próbálják elterelni a figyelmet. A románokról nem tudok sokat, de azt tudom, hogy a szlovákoknak már elege van a riogatásból, rendszeresen kiállnak szlovák szervezetek az MKP mellett, és Slota ellen tüntetnek, meg feljelentik uszításért.

    Nincsen hulye magyar, aki szerint a romanok es a szlovakok a mi jussunkban uldogelnek.
    Töriből hányas voltál? A szlovákok őshonosak, mint mi. A saját állam az ő magánügyük, csak a telekhatárt húzták meg kicsit figyelmetlenül... elvileg az EU miatt a határ értelmét veszti, szóval csak át kéne ültetni az elvet a gyakorlatba.

    Ami a románokat illeti, egy ma született román csecsemő nem tehet róla, hogy rég elpatkolt francia tábornokok mit baltáztak el. Ismerős az a szó, hogy megbocsátás? Gondoskodjanak a rájuk bízott magyarok jogairól, legyen szabadon átjárható a határ, ezzel a probléma el van boronálva.

    Nincsen hulye muszlim, aki szerint mindenkinek pusztulnia kell, aki szerint lehet, hogy megsem Mohamed az o profetaja.
    NINCS. Erre nem is kell szót vesztegetni, a Koránban le van fektetve a vallási tolerancia a keresztényekkel és a zsidókkal szemben (van Koránom, olvastam). Az álkaida csak egy mumus, Washingtonnak van rá szüksége (ott sem túl tehetségesek a politikusok).

    Nincsen hulye amcsi, aki szerint minden muszlim olyan mint az elobbiek.
    Sokmillió muzulmán él az Államokban. Amikor az USA megalakult, az első ország, mely elismerte a függetlenségét Marokkó volt. Az Egyesült Államoknak történelmileg igen jó kapcsolatai vannak iszlám országokkal, ezt veszélyeztette néhány kapzsi politikus rövidtávú haszonért. Reméljük az új vezetés okosabb ennél, vannak bíztató jelek.

    A kinaiaknal sincs blokkolva minden, ami eszukbe jutott egy 20 evvel ezelotti affer miatt.
    Erről nem tudok eleget hogy nyilatkozni tudjak, igazad lehet abban, hogy itt bűzlik valami.

    A del-oszeteket sem szabaditottak fel/szalltak meg az oroszok a felszabadito/megszallo gruzok elzavarasaval.
    Az oroszok grúz területen vannak, ez kétségtelen. Az is kétségtelen, hogy szakácsvili elnök népirtásban bűnös, és elnyomja az ellenzékét. Betörés és birtokháborítás esete forog fenn, kombinálva önbíráskodással. Egy kezdő bíró simán elboldogul vele.

    Egy biztos, az érintett népeknek nincsenek konfliktusban, a nagyhatalmak rángatják dróton a helyi kiskirályokat, a kaukázusi olaj miatt.

    Es Hitlernek sem hitte/turte el az a nehany millio nemet, hogy a zsidok miatt van.
    Teljesen egyértelmű, hogy beetették a németeket, és mumust kreáltak neki. A háború óta nem győzik a fejüket a falba verni, hogy milyen marhák voltak. Németország jó példa arra, hogy lehet okulni a múlt hibáiból.

    Drezdat/Londont/Pearl Harbort/Hirosimat sem bombaztak porra joravalo angol/amerikai/nemet/japan fiatalemberek.
    A felsorolt városok egyikében sem gyűlölik a felsorolt fiatalembereket. Megbocsátottak egymásnak, és megtalálták a módját a békés együttélésnek.

    Igenis meg lehet szakítani a bosszúállás ördögi körét, és lehet civilizáltan élni.
  • kiskorúbézoltán #132
    "Köszönetet meg nem vártam, mert amikor engem kijavít a Word helyesírás-ellenőrzője, én sem szoktam minden alkalommal megköszönni."

    Gonondolom a feleségednek/barátnődnek sem köszönöd meg amikor eléd teszi a reggelit, hiszen ő sem köszönte meg a mikrónak, hogy megmelegítette... Azért hiszem, hogy nem így van. :)

    "Nem is értem ezt a hiúságot, csapatmunkára való alkalmatlanságot - nálatok."

    Óóó, ugye tudod, hogy ez itt egy Informatika és Tudomány címszóval futó oldal és nem a wiki? Itt - elvileg - kész cikkeket lehet olvasni, nem az olvasóknak kellene összedobni az anyagot.
    Ha olvasod is a hozzászólásokat, nem csak írod, akkor észreveheted, hogy jelen esetben nem egy-két kisebb elcsúszás van - szerintem - a dologban, hanem lámpással kell keresni olyan mondatot amiben nincs valami melléfogás.

    Kutyus meg teniszlabda és plecsni? Ha valóban ilyen voltál akkor gondolom a "Kutyából nem lesz szalonna" dolog is ismerős, l'art pour l'art ide vagy oda... :)
  • Epikurosz
    #133
    "Óóó, ugye tudod, hogy ez itt egy Informatika és Tudomány címszóval futó oldal és nem a wiki? Itt - elvileg - kész cikkeket lehet olvasni, nem az olvasóknak kellene összedobni az anyagot."

    Zolika, te nem is vagy olyan kiskorú! Lehet, hogy amúgy egy bombázó vagy, soha nem lehet tudni. :-))

    Ezzel a mondatoddal nálam vitted a pálmát, a plecsnit, és a teniszlabdát is. Nagyon jó ötlet!!!

    Na, látod, ez a jövő újságírása, a wikis zsurnalisztika!!!!!!

    Az SG egyébként - leszámítva ezt az ósdi hozzászólás-szerkesztő felületet!!! - úttörő szokott lenni az ÚJÍTÁSOKBAN. (Vagy legalábbis én ezzel áltatom magam.)

    Mert amit leírtál az lenne az újságírás... na mindjárt mondom a verziószámot:

    Verzió 1.0: régi, jó, hagyományos újságírás nyomtatott újságra

    Verzió 2.0: elektronikus újságírás: TéVé, RáDió

    Verzió 3.0: internet

    Verzió 4.0: kommentelhető cikk az interneten, beleértve a blógot is

    Verzió 5.0: olyan cikk az interneten, amely kommentelhető mezei juzerek által, de bizonyos, privilegizált juzerek, valójában szerkesztőtársak bele tudnak javítani a cikkbe, amely így egy csapatmunka eredménye, az első megjelenés után is módosítható, persze nem a lényegét, hanem az információk pontosságát tekintve.
    HURRÁ, FELTALÁLTUK A WIKIS, WIKISÍTETT ÚJSÁGÍRÁST! MI KETTEN!!!!
    Egy kiskorú és egy nagykorú. :-))

    Namármost, annyit azért hozzáfűznék, hogy amikor egy újságíró jegyzetet, esszét, eszmefuttatást, lírai ömlengést ír, abban a tartalmat értelemszerűen nem lehetne javítani, ellenben a korrektor a helyesírási hibákat kigyomlálhatná, irgalmatlanul. Az idegen nyelvekből lefordított cikk esetében meg képbe jöhetne a lektor, aki a pontatlan stb. fordítást tudná javítgatni. És ott lenne a szaklektor, aki az általad is felhánytorgatott szakmai tévedéseket igazítaná ki.
    Ezeket, mint a Wikit is amúgy, csóró önkéntesekkel is el lehetne végeztetni, akik ezért mondjuk VIPséget kapnának. Nos?

    Hát nem csodás?
  • Epikurosz
    #134
    wiki journalism
    journalistic cloud

    médiafelhő
    újságírói felhő
  • KillerBee
    #135
    Érdekes szemléletmód, csak azt nem értem, hogy a cikkírónak miért nem áll rendelkezésére spell checker. Egészségügyi okokból el van tiltva tőle? Bár megnézném, a Word ellenőrzője hogyan dönt pl. a folyt és a fojt alakok között.

    A köszönet kérdését érdemes még egy kicsit boncolgatni. A portál a cikkíróknak és a fordítóknak tiszteletdíjat fizet a cikkekért. Ha egy olvasó kijavítja a cikkben található helyesírási/fordítási hibákat vagy tárgyi tévedéseket, akkor ő is megérdemelne annyi tiszteletet, hogy megköszönjék az önzetlen és ingyenes segítségét. Végtére is az SG fizetett munkatársai munkáját végzik, ingyen. Egy sor olyan helyet ismerek, ahol a cikkíró hozzászólásban megköszöni a javítást, ilyen pl. a Prohardver, de nem csak az. Általában véve is a magyar netes újságírásra sokkal inkább az utóbbi jellemző, nem az SG példája.

    Sőt, szinte hihetetlen, de MA is létezik olyan internetes portál, amely alkalmaz főállású korrektort, ilyen pl. a Prohardver.


    Egyebekben pedig egyetértek kiskorúbézoltán #132-es hozzászólásával.
  • Epikurosz
    #136
    Tudtommal a zindex is alkalmaz főkorrektor, Zs. Béla (Don B) személyében, de nekik nagyobb a forgalmuk, a libsik csak úgy öntik beléjük a pénzüket, hogy arra hajoljon a szerkesztők keze. Mindenhez pénz kell, még a pénzhez is.
  • KillerBee
    #137
    Ez csak eggyel több ok lenne az SG számára, hogy megbecsülje a segítőkész olvasókat.
  • B0nFire
    #138
    off

    Na, pont a Word helyesírás-ellenőrzőjét lehet nagy ívben elfelejteni. Nem tudom, ki volt az az ökör, aki programozta (elnézést, de nem tudok rá enyhébb kifejezést találni), mert a magyar nyelvben létező összes összetett szót külön akarja írni! Sokan pedig, akik tényleg hadilábon állnak a helyesírással, bátran ráhagyatkoznak. Aztán meg hót pipa vagyok, amikor, látom a boltokon a "NYITVA TARTÁS" c. táblát. És ugye egy bolond százat csinál; mert már kapni készen ilyen táblácskákat, és gyárilag van szarul írva rá! Lassan már afelé tendálunk, hogy az ország elfelejt helyesen írni, mert a spell-checker a jó helyett is rosszat javasol. "hó esés, kosár labda" stb.

    /off
  • toto66
    #139
    Talán próbáld meg a "felvétel a szótárba" gombot!
    A helyesírás javító nem azonak való, akik nem tudnak helyesen írni, hanem azoknak akik ismerik a szabályokat, de vétenek írásközben, mint én is.
  • tenkenorman
    #140
    ez már több éves cucc amúgy.
  • toto66
    #141
    Bár, igazad van, sokan elhiszik, hogy a Word helyesírás-ellenőrzője tudja helyesen.
  • KillerBee
    #142
    A helyzet az, hogy a helyesírási szabályzat szerint tényleg külön kell írni. Olvasd el itt vagy itt.

    Ettől függetlenül a magyar helyesírási szabályzatban éppen az egybeírás-különírás a legkövethetetlenebb és legkövetkezetlenebb, részben a qrva sok szabály miatt, részben meg a szintén qrva sok kivétel miatt. Szerintem ez annyira feleslegesen bonyolult, hogy megtanulhatatlan.
  • Molnibalage
    #143
    A jelzős szerkezetekkel egyáltalán nem boldogul. A műszaki és természettudományos szakkifejezésekről fogalma nincs...
  • KillerBee
    #144
    A biztonság kedvéért megnéztem a Scriptum-féle Anyanyelvi könyvespolc helyesírási szótárában, ott is külön van írva:

  • KillerBee
    #145
    Na ez talán jobb lesz:

  • KillerBee
    #146
    http://www.sg.hu/galeria/1240997691/12409976911244322174.GIF
  • Epikurosz
    #147
    Én Mozillában nyomom, és telepítettem a helyesírás-ellenőrzőt. (Most elárultam a titkot, hogy miért írok ilyen szépen, és helyesen. :-)
    Angolul is, és magyarul is. Annyira nem rossz.
  • Epikurosz
    #148
    Az összetett szavaknál az ökölszabály az, hogy hat szótagig egybeírjuk.

    Egyébként A magyar helyesírás szabályai c. mű on-line is megkonzultálható.
  • Epikurosz
    #149
    Ízelítőnek:

    „138. Szóösszetétel révén gyakran keletkeznek hosszú szavak. Ezeket bizonyos esetekben
    célszerű kötőjellel tagolni, hogy könnyebben olvashatók legyenek.
    A két egyszerű közszóból alakult összetételeket egybeírjuk: asztallap, felezőegyenes, matematikatanítás,
    nitrogénasszimiláció, paradicsomsaláta, televíziókészülék, teljesítménynövekedés
    stb. De: sakk-kör stb. (Vö. 62.)
    A kettőnél több szóból alakult (úgynevezett többszörös) összetételeket általában ugyanúgy egybeírjuk,
    mint a kéttagúakat: cseppkőbarlang, gépkocsivezető, ivóvízellátás, készruhaáruház,
    pénzügyőrlaktanya, rádiószaküzlet, úttörővasút, nyersolajmotor, rendőrjárőr, barnakőszénkoksz,
    mértékegységrendszer stb. – A hat szótagnál hosszabb többszörös összetételeket azonban már
    többnyire kötőjellel tagoljuk két fő összetételi tag határán: csapatzászló-avatás,
    dokumentumfilm-bemutató, könyvritkaság-gyűjtemény, tornász-csapatbajnokság, munkaerőnyilvántartás,
    foszforműtrágya-gyártás stb.
    Az egyébként szabályos, de túlzottan hosszú összetett szavak szerkezetes megoldással
    elkerülhetők: tervezőiroda-vezető = a tervezőiroda vezetője, gépkocsivezető-tanfolyam
    = gépkocsi-vezetői tanfolyam stb.
    Az úgynevezett szótagszámlálás szempontjai a következők: Szótagszámon az összetett szó jel
    és rag nélküli alakjának szótagszámát kell érteni: cserépedénygyártás, cserépedénygyártásnak,
    cserépedénygyártásban; honvédemlékmű, honvédemlékműveink; stb. – A származékszók
    képzőeleme azonban beleszámít a szótagszámba: kerékpárjavítás, kerékpárjavításokat;
    élelmiszerkészlet, élelmiszerkészletüknek; de kerékpár-javítási, (bőséges) élelmiszer-készletű
    stb. – Gyakorlati megfontolásból az igekötők közül csak a két vagy több szótagúakat tekintjük
    külön összetételi tagnak: előadó-művészet, kölcsön-visszafizetés stb.; de: befogadóképesség,
    állománykiegészítés stb.”
  • hangulati
    #150
    Nekem megis az abra tetszik a legjobban. Ahogy a robbanas csakis lefele iranyulo repeszeket szor. Persze a gravitacio:) Ha ezek a repeszek, lovedekek,akarmik minden iranyba repulnenek, raadasul olyan sebesseggel, ami alkalmas az ellenseg harckeptelenne tetelehez, ugy a lovesz sem lenne minden esetben biztonsagban. Persze, csak ha kizarolag lefele robban:) Egy tomahawk-szeruen forogva eldobott geppisztoly szigeteloszalaggal rogzitett ravasszal kb. hasonlo lenne:)) Es az is kommunikal a fold magneses mezejevel, mert elobb-utobb biztosan leesik. Az is kivancsisaggal tolt el, hogy vajon egy 25 mm-es lovedekbe mit tudnak belesajtolni, ami ilyen hatast kepes kelteni? Mert a cel ugyebar altalaben visel vedofelszerelest. Hat, most majd megjelenik a katonai kevlaresernyo(KKE):)
  • hangulati
    #151
    Ha ez megerte a penzt, akkor mar miert nem tettek egy tisztesseges granatvetot halalosan pontossa? Az legalabb el is temeti az aldozatokat...
  • KillerBee
    #152
    Ez nagyon egyszerű és könnyen megtanulható szabály, csak éppen semmi köze az egybeírás-különírás kérdéséhez, amely sokkal bonyolultabb.

    #147:
    Nekem semmilyen spell checker nincs telepítve, még az OOo-ban sem. Amúgy toto66-nak tökéletesen igaza van a #139-ben, a spell checker nem sokat segít azoknak, akik eleve nem tudnak helyesen írni.
  • KillerBee
    #153
    "Ha ezek a repeszek, lovedekek,akarmik minden iranyba repulnenek, raadasul olyan sebesseggel, ami alkalmas az ellenseg harckeptelenne tetelehez, ugy a lovesz sem lenne minden esetben biztonsagban. Persze, csak ha kizarolag lefele robban."

    Ezt hogyan érted?
  • Epikurosz
    #154
    Ha nekem ilyen puskám lenne, először ezeket lőném agyon.
  • Cefet
    #155

    Jó ez a videó.
    Próbálják kizoomolni, de azért mégiscsak benne van egy ilyen:
  • Epikurosz
    #156
    Ja. Különben, ha belenézel a többi videóba, van olyan, hogy "Felvonulók kérték"
    Ez egy jellemző indekszes fércmű, de lehet rajta szórakozni.
    A maszop városligeti majálisán forgattak a fijúk, na ott is egy kilógó se..ű valakit lehet látni. Sőt, egy maszopos öregfan kijelenti, hogy neki a s..e is piros.
    Úgy néz, hogy náluk már vezérmotívummá vált a s..g, a szájukból is azt csináltak egyébként.
    Mint a jutyubra feltett Gálvölgyis-shows kabaréban a sárga festmény.
  • Epikurosz
    #157
    Nszóval, szerintem szándékosan van ez belerakva, egy másik indexes villogtatja az ülepét. Megrendezett!

    Az viszont nem volt megrendezve, amikor én rövidnadrágban elmentem a teszkóba, jó két éve, és valamelyik önkiszolg. pultnál lehajoltam és elszakadt az alsógatyámban a gumi.

    Az ülepem nem lepleződött le emiatt, de az alsógatya állandóan csúszott le, és a lábam között kifittyent a rövidnadrágból. Mindig utána kellett nyúlni, oldalt, és visszaügyeskedni. Mindjárt vettem is egy új alsógatyát azzal, hogy majd kint a WC-ben lecserélem. A pénztárig úgy mentem el, hogy a zsebemben volt a kezem, úgy tartottam a belsőséget, de amikor fizetni kellett, csak lecsúszott. A pénztáros csaj mindenesetre nem szólt semmit, sem a mögöttem sorban állók, legcikibb, a legmesszemenőkig diszkrétek voltak. :-))
  • KillerBee
    #158
    Egy nőnek mennyivel könnyebb dolga van ilyen esetben, legalábbis ha szoknyát visel.
  • KillerBee
    #159
    Girl powa rulez!
  • Doktor Kotász
    #160
    Ez a fegyver 40mm-es gránátlövőként már működik.
    Most kézifegyvert csináltak a telepíthető vagy gépjárművekre szerelhető fegyverből.
    AS