64
  • cateran
    #1
    "Nem elég, hogy a játékkínálatot tekintve túltett a Microsofton,"
    Ja,meglepő hogy 3 konzolra több játékot jelentetnek meg, mint az MS 1-re....hülye-e vagy?
    Nem hagyja magára..hihi,ha 1x jobban fogy még mindig, mint a zászlóshajó PS3-as...
    Elugatom még 1x: FF14 PS3 ÉS PC..melyik része nem érthető?
  • Ruley
    #2
    Személyes Összegzésem:
    Szerintem az erős címek listáját nézve a Sony és a Nintendo győzött holtversenyben.
    (erős cím alatt nem a "brutál faszaságot" értem, hanem hogy a saját célközönségük számára milyen jelentős és népszerű, a WiiFitPlus-t éppgy beleszámoltam mint a FF14-et).

    Az új kontrollerek közül a WiiMotion+-nak az a legnagyobb előnye hogy már biztosa lesz rendes szoftveres háttere, a másik kettőhöz csak techdemokat láttunk.
    A Natal leginkább egy olyan "jövő háza-féle" látványbemutatónak tűnt, nem reális tervnek. Drága lesz, nem igazán derült ki hogy hogy lehet vele hagyományos játékokat játszani, stb.
    A LilaRudi nagyon félkésznek tűnt, szerintem csak akkor csapták össze a bemutatót amikor megneszelték a Natal-t, ez alapján kicsit kételkedem benne hogy egyáltalán tényleg még erre a generációra tervezik-e. Mindenesetre ha egyszer kész lesz akkor nagyobb jövőt jósolok neki mint a Natal-nak.
  • aneurysm
    #3
    cateran: ha összeszámolod, MS-nél a Crackdown, a Forza és a Halo az ami X360 exkluzív, a többi bemutatott játék jön PC-re és/vagy PS3 is. A Sony ezzel szemben szinte csak exkluzívokat mutogatott a 2 órás műsorban. A játékok minősége szempontjából 2009 egyértelműen a Sonyé (már a tavalyi felhozatal is nagyon erős volt), és akkor még ki se jött a Heavy Rain, a Gran Turismo 5 és a God of War 3.

    Az meg hogy melyik fogy jobban nem tudom miért kéne hogy érdekeljen, nem vagyok részvényes. Audiból is kevesebb fogy mint Opelből.
  • cateran
    #4
    Ja,meg az Alan Wake, Left 4 Dead 2, Shadow Complex, Joy Ride, Metal Gear Solid: Rising
    persze javits ha valamelyik már nem lenne exclusive,mert a rosseb se tudja nyomon követni őket...
    Miért kellene hogy érdekeljen? Mert igy nem lehet összehasonlitani az Xboxszal...
    Hmm mi volt erős a tavalyi felhozatalban amúgy?
  • aneurysm
    #5
    cateran: Alan Wake, Left 4 Dead jön PC-re is, Metal Gear PC-re, PS3-ra, a Shadow Complex meg a JoyRide pedig XBLA cím, Sonynál se vesszük bele a PSN címeket (Fat Princess, FFVI, Comet Crash, stb).

    Az eladások igazából semmit nem mutatnak. Milyen következtetést vonsz le abból, hogy X360-ból 8 millióval többet adtak el? Pl. azt, hogy olcsóbb, és a vásárlók nagy részének ez az elsődleges szempont. (ja meg kérdés, hogy az eladott 30 millióból mennyi piros ledes működésképtelen egyed pihen a szemétdombokon).

    2008-as Sony felhozatal: Metal Gear Solid 4, Resistance 2, Valkyria Chronicles, LittleBigPlanet, Naruto Ultimate Ninja Storm, Motorstorm 2.
    Nekem kb. ezek tetszenek.
  • Sir Ny
    #6
    "Az meg hogy melyik fogy jobban nem tudom miért kéne hogy érdekeljen, nem vagyok részvényes. Audiból is kevesebb fogy mint Opelből."
    Audi, vagy Opel részvényes vagy?
  • Sir Ny
    #7
    "Milyen következtetést vonsz le abból, hogy X360-ból 8 millióval többet adtak el? Pl. azt, hogy olcsóbb,"

    mennyibe is kerül a LIVE? hány évig is akarsz a boxxal játszani? 990ft-be kerül egy iphone?
  • Moyko
    #8
    Én Ps3 tulaj vagyok, és XBOX360 nem nagyon volt olyan játék ami megfogot volna, egyedül az MGS:Rising miatt fáj egy kicsit a szívem. pc fronton meg a Discilpes 3 - ért... minden mással meg vagyok elégedve qrva jó játékokat kaptunk!

    Uncharted 2 , GOW3, Heavy Rain, GT5
  • Moyko
    #9
    Ja és persze a zámomra a legnagyobb cím: TRiCO
  • aneurysm
    #10
    "Audiból is kevesebb fogy mint Opelből" <- ezzel azt akartam hangsúlyozni, hogy a felhasználók számára annyira érdektelen a konzolok eladási statisztikái, mint az autópiacé.

    "mennyibe is kerül a LIVE? hány évig is akarsz a boxxal játszani?" <- igen, de a boltban az árcédulán nem ez áll, hanem hogy 49999 Ft, az emberek többsége pedig nem számol utána, hogy akkor ahhoz még jön a Live, a HDD, a Wifi, meg még mittudoménmi. Ez hozzátartozik az MS árképzéséhez, és amint a mellékelt ábra mutatja, sokan beveszik.

    moyko: A Rising jön PS3-ra is, megnyugodhatsz :)
  • Szefmester
    #11
    az x360 eladásához még vegyük figyelembe azt is hogy ha megvette és átcsippelte majd jött a széthalás és emiatt új x360 vásárlás.. nem feltétlen 30millió embernek van gépe, csak hogy annyi gépet adtak el.. és ahogy már írták lehet a selejtes példányok is benne vannak.. én inkább arra lennék kíváncsi hogy hány live felhasználó van.. akinek csipmentes a gépe.. hisz a PS3nál ez 100% tudtommal.. :)
  • cateran
    #12
    Az Alan Wake per pill amennyire tudom nem jön pc-re,a többi jogos:)
    Köcce a listát(gőzöm nem volt róla)
  • Dr Justice
    #13
    Nektek xbotoknak miért jó hogy folyton kiröhögtetitek magatokat?
  • cateran
    #14
    Epic Fail vagy kispajtas..PS2-m es PSP-m van...neked miert jo,ha mutogatod hogy hulye vagy?
  • narumon
    #15
    "Nem elég, hogy a játékkínálatot tekintve túltett a Microsofton, de bemutatta saját irányítóját és a PSP következő generációját is."

    Hoppsz ez nagyon erősen nézőpont kérdése. Szerintem a Sonynál egyetlen értelmes játékot mutattak be az uncharted 2-t. A többi az pl számomra annyira érdektelen, hogy iszonyatos, és bár van PSP-m is a psp-s bejelentések is hidegen hagynak. Igazából nekem a PSP egy csalódás volt, nagyon ritkán veszem elő akkor is max repülőn unaloműzőnek. Szóval vélemények eltérnek az MS sokkal több érdekes dolgot mutatott be szerintem.
  • narumon
    #16
    "49999 Ft, az emberek többsége pedig nem számol utána, hogy akkor ahhoz még jön a Live, a HDD, a Wifi, meg még mittudoménmi. Ez hozzátartozik az MS árképzéséhez, és amint a mellékelt ábra mutatja, sokan beveszik."

    Vagy egyszerűen csak játszani akar és nem kell neki a wifi meg a BR meg a különböző parasztvakítások.
  • Dr Justice
    #17
    Akkor pláne ne szólj be ps3 téméban mert full hülye vagy hozzá!
  • Dr Justice
    #18
    XBOT nézőpont kérdése.
  • ppista
    #19
    Hát,ha az a rengeteg lövöldöző játék érdekes,akkor tényleg jobb volt az ms műsor.
  • TVelvet
    #20
    Bírom hogy azzal acsarkodtok, jaj mi jön, ja GT5 is mióta jön már.... Egyetlen értelmes PS3 cím van, az GOW3.
    Minden más ami érdemleges jön X360ra.
    Cikket sem értem, miért olyan nagy szúrás az MS.-nek az AC2 ? Mind két konzolra jön...
  • narumon
    #21
    Pisifan nézőpont
  • narumon
    #22
    hát inkább mint az őzikeszemű, mangalányok oriáskarddal.
  • narumon
    #23
    Azt azért bírom a nagy pisifanokban hogy xbotozni azt nagyon tudnak de, hogy esetleg más szempontok is lehetnek a konzolvilágban mint az ővék az hihetetlen.

    Az én véleményem évek óta és most is tartom: A ps3 drága (még mindig), és van benne egy csomó felesleges kütyü. Majd veszek ha olcsó lesz. A japán játékok nagyrésze nagyon távol áll tőlem a hideg ráz tőlük. Attól, hogy PCn is megjelenik valami az attól még Xbox exkluziv, hiszen PS3-on nem tudnék vele játszani, konzolt meg azért vettem, hogy ne kelljen mindig pcbe ölni a pénzt, ergo pcn sem tudnék vele játszani. (meghát ki a franc akar mondjuk PCn Mass Effectezni).
    Nem kell elfogadni a fent leírtakat, de ezek az én véleményeim, és lehet hogy nem egyezik a tieddel attól még valós és helytálló, ergo nem mindenki xbot akinek xboxa van, nem mindenki akar otthonra wifis, BR lejátszós konzolt mert minek, nem mindenkit dob fel ha jön a Final Fantasy hatvanezredik része, és nem mindenkit érdekel, hogy mekkora erő can a CELL-ben amig nem használják ki.
  • Sir Ny
    #24
    "A ps3 drága (még mindig)"
    Mennyibe is kerül a LIVE? Meddig akarsz egy xboxxal játszani? Akkor most számolj utána, hogy mi mennyibe kerül.
  • cateran
    #25
    Aztán te ki vagy kispajtás,hogy itt nyekeregj nekem? Gondolod rajtad és anyukádon kivül érdekel valakit a nyöszörgésed? Mert aztán értelmeset nem mondtál,ugye tudod?
  • cateran
    #26
    Rossz példa,de mennyibe is vannak az eredeti lewarezolhatatlan játékok? a live nem kötelező,mint opcionális lehetőség meg ne hozd fel...
  • cateran
    #27
    Ezt mintha én irtam volna:) De szóról szóra:D Pedig már akkor mellémyzsebből megvehettem volna a PS3-at mikor megjelent...de semmi olyat nem tudott felmutatni amit a pc-m ne tudott volna (igen,igen már akkor volt a gépben 1 Hd-dvd olvasó/BD iró kombó..meg mostanra 1 4870x2 kártya)
  • narumon
    #28
    "Mennyibe is kerül a LIVE? Meddig akarsz egy xboxxal játszani? Akkor most számolj utána, hogy mi mennyibe kerül. "

    Nem játszom Live-al nincs internetre kötve az xbox. Addig akarok játszani amig jól esik bár ezt a felét nem értem a kérdésnek.
  • ppista
    #29
    Szóval akkor neked a kigyúrt benga amcsi kommandósok jobban bejönnek,mint az őzikeszemű lányok. Fura egy ízlésed van,de elfogadom.:)
  • narumon
    #30
    "Szóval akkor neked a kigyúrt benga amcsi kommandósok jobban bejönnek,mint az őzikeszemű lányok. Fura egy ízlésed van,de elfogadom.:)"

    Hát mint játék mindenképpen. Őzikeszemű lányokkal sincs baj realworld (bár ilyen benganagyszeműek kurvaszarul néznének ki élőben), csak azt nem szeretem mikor 3 méteres kard van a kezükben, nyolc emelet magasra ugranak, és síráskor vibrál a szemük.
  • 5c0rp330n
    #31
    mert pl a FF14, Heavy Rain, Uncharted 2, GT5 nem lényeges? neked lehet, hogy nem az, de az a te egyéni problémád. köszönjük pistike, leülhetsz. éppen a box az, amire ténylegesen szinte semmilyen érdemleges exkluzív nem jön évek óta, csak multiplatform fosok, meg haló meg gírsz of vór. ennyi.
  • aneurysm
    #32
    a PS3 tulajoknak is van PC-jük, tehát ők is tudnak játszani a 360/PC címekkel.

    Amúgy fura, hogy valaki itt az FPS-eket említette, hiszen pont PS3-exkluzív a Killzone2 és a Resistance2. Utóbbi multiban üt igazán: 6-féle játékmód, max 60 fős meccsek (nem, nem akad).
  • aneurysm
    #33
    Az meg hogy PS3-ban sok a felesleges kütyü az nézőpont kérdése. Én örülök, hogy van wifi, és nem kell végighúzni az ethernet kábelt a fél lakáson. A médiacenter képesség is hasznos, hiszen azon keresztül nézek csomó filmet. A Blu-Ray-t pedig a játékok egy része már kihasználja, meg egyre több felhasználó is, ún. AVCHD lemezek lejátszására (pl. a HD-kamerák által rögzített videókat ilyen formátumú lemezre lehet kiírni). A bluetooth meg ugye headset, billentyűzet, egér csatlakoztatásakor hasznos.
  • TVelvet
    #34
    De keményen szól valaki, csak nem ps3-ad van?:D Nem szar hónapokon keresztül ugyan azzal játszani?:)
  • cateran
    #35
    Tudod az a gebasz,hogy 290 font a 80 Gb-os PS3 (kb ilyen környéken mozog) 500 fontért vettem magamnak Acer laptopot BD-HD-DVD lejátszóval,hdmi kimenettel..(azt nem tudom hogy viszi-e az 1080p-t,de hogy ripben viszi az tuti)vagyis a "high-end"játékokon kivül mindent tud amit felsoroltál (sőt,többet is) és szvsz klasszisokkal tutibb vétel (játékoktól eltekintve,bár a grafikus kártyája azért megbirkózik pár dologgal..)ha azokat a szempontokat nézem amiket felsoroltál....
    ez az a laptop
  • Moyko
    #36
    hát ez elöbbi hsz-ekből nyilván valóan kiderül hogy hál' Isten teljesen más a célközönség a két konzolon.
    (anno ps1-el nagyon meg voltam vele elégedve , a p2-vel szintén, és sok ps1-es játék méltó folytatással örvendeztettet meg a PS2. Most kiderül hogy végre Ps3 -nál se lesz ez máshogy :D
    (acer laptopról meg nem mondok semmit, csak egy szót: BRÜNÓ : ) )
  • Yv@n
    #37
    "meghát ki a franc akar mondjuk PCn Mass Effectezni"

    Wat?

    Mondjuk én. pc-s verzióval pl a konzolossal szemben lehetett célozni is :)
    Haver box-án próbáltam tolni, de inkább félretettem, mivel amikor hozzá jutottam már közel volt épp a pc verzió, ami jóval játszhatóbb volt számomra, emellé pedig grafikában is bealázta.

    Ez a cikk meg egy nagy lolmány. :) Kedvenc részem benne, az ubisoftos rész. Ahogy az AC2vel bebüntetik az MS-t. Mintha nem egy totál multiplatform cím lenne, ami aztán abszolute minden HW-re megjelenik :D

    gg mate
  • Tetsuo
    #38
    ménem Sony laptopot vetté? Acer: óccsó & szar
  • aneurysm
    #39
    Laptopról filmet vetíteni nem hiszem hogy olyan kényelmes. Így most PS3-at elindítom, belemegyek a média centerbe, kiválasztom a filmet (vagy beteszem a lemezt), és "play", ennyi. Ráadásul minden videót felkonvertál 1080p-re, high-end lejátszókat megszégyenítő minőségben.
    A laptop/PC meg hiába alkalmas játékra, ha egyszerűen nincsen rá Metal Gear Solid 4, Uncharted, vagy Resistance 2.
  • jocco
    #40
    Az hogy nem tudsz célozni az nem a konzol hibája :)

    Amugy meg bizonyos tekintetben mind a két konzol szánalom, s az igaz nextgen konzolságot max a következö generációtól várom ahol is a 1080p 60fps alap lesz minden játéknál.
    Nekem annó az exlusive játék felhozatal miatt esett a válsztásom a PS3-ra, de ettöl fügettlenül késöbb pár, jaték miatt biztos beszrzek majd egy boxot is, legalábbis mig kijátszom azokat.