123
  • Skynet85
    #43
    Ne bókolj ennyire még elpirulok:), iGÉNYTELEN VAGYOK, de nem M$ fan. Azonban ahogy mondod, és tök mind1, hogy monopol helyzet miatt vagy sem, de átlag user alkalmazások key logger becsületes nevén world:)(többet nem poénkodok), játékok és felhasználói, valamint fejlesztői szoftverek tömkelege csak winen elérhető, holott pl tudom ott van open office amit én is használok, vagy gimp vagy sorolhatnám naphosszat a jobnál jobb alternatívákat, de valamiért még sem oylan elterjedtek és ne legyen igazam sose nem ie lesznek és amikor elhoznak egy gépet office helyett teszek rá nekik oo-t vagy felteszek egy mplayert vagy bs playert akkor hívnak ördögöt űzni, hogy vazze ezek mik kérem a wmplayert meg a officet...
  • narumon
    #42
    És ki dönti el hogy melyik böngésző kerüljön bele? Vagy egy százas listából lehet majd tilitolizni és 25 BD lemezen lesz az oprendszer? Irok egy böngészőt azt is tegyék bele!
  • FoodLFG
    #41
    Azt megnézném, hogy mikor lesz a Win7-ben opera és firefox.. x)
    De végül is mindegy, mert úgyis az amerikai verziót tőcsük le.

    Nekem ne rakják bele. Majd letöltöm a legfisebb verziót az internetről és telepítem. Jól is néznénk ki, hogy két év múlva a Win7-ben még mindig csak firefox 3 van. Vagy majd azt is a Windows update fogja frissíteni ?
  • Sanyix
    #40
    Hát igen a winnél ez az egyszerű dolog is gondot okoz :)
  • Sanyix
    #39
    win se jó átlagusernek. Bár ha elmondod neki hogy ha gond van akkor restart(reset) akkor talán.

    A vindózzal nincs az átlaguser megelégedve, elviselés szinten van. 10/10 ismerős akiknek a nagyrésze nem geek nincs megelégedve, csak elviseli (a játékok miatt). Szóval azért mert x ember használja attól még nincs megelégedve vele, max elviseli. (igazából aki meg van elégedve vele, az igen igénytelen ember lehet)
  • Skynet85
    #38
    Jaja kiadni böngésző nélkül, nesze töltsél le ff-et :D
  • Theodora
    #37
    MS helyébe kiadnám az EU-ba szánt browser nélküli verziót!
    Sőt! A nem EU-s verziót nem supportálná vagy nem engedné forgalmazni EU-n belül!
  • Skynet85
    #36
    Monopol helyzet, ide vagy oda(azért tenni is kelett vmit, hogy monpol helyzetbe legyen), M$ egy egy nagyobb pofon, és baki(win 95, milenium, sp korszak előtti xp,vista) után le tud tenni olyat az asztalra amit milliók használnak megelégedve és amíg nem lesz mindeki, geek addig bizony az os nem azt jelenti, hogy nah mek haza kernelt fordítani, meg bash shell scripet írni, mert ez nem megy az nem megy.

    Egy átlag user nem ,,boxolni" akar az os-el hanem arról megfeledkezve használi az os állatal managelt(szép magyarosan) errőforrásokat.

    A végére egy kis ON barántőm édesapja anyira használja a gépet, hogy közösségi micsodázik és alkatrészt rendel, nem sok, de ez a mindenapos teendői közé tartozik,nehezen képzelem el ahogy éppen lint konfigol és lásd win 7 egy clik a setup és megy minden és minde ott van kéznél amit egy mezei user használ..

    Lehet pattogni hogy a linux is ilyen magadat meg tudod gyözni, engem nem, használtam eleget jó, mert jó, de nem egy átlag usernek, vagy csak akkor ha van mellés support is!
  • Ravkin
    #35
    Szerintem akkor neked is be kellene vonulnod az eu szakemberek közé, és elkezdeni dolgozni egy új projecten. Szerintem a project neve lehetne spanyol viasz. Ez persze csak a kódnév lenne, aztán mire elkészülnétek vele át lehetne írni : jobbminta windóóóz deszktop oprencer 2009

    Ja és a safarit ki ne hagyjátok belőle
  • Reg5
    #34
    "vagy azért is mert mióta az ie-ben elterjedt a több lapos böngészés, azóta fura módon a konkuresekben is ..."

    Konkurensekben jóval előbb megjelent.

    AZ IE7-tel se lenne olyan nagy gond, ha pl a telepítése nem negyed órát igényelne ami egy vicc. Más böngészőt felrakok 2-3 perc alatt, az IE meg negyed óráig szenved, ráadásul semmi olyat nem tud ami ezt indokolná.
  • [HUN]FaTaL
    #33
    Az opera korábban tudott többlapos böngészést de mindegy. Ez egy faszság, ilyen hülyeséget még életemben nem hallottam. Miért kéne a konkurens termékeket a saját termékébe beleintegrálni? LOL?

    IE-t az OSX-ekre is?
  • Ravkin
    #32
    Akkor készülj fel a megrászkódtatásra, mert az ms termékeniél csak szarabbat találhatsz !
  • jezsoadam
    #31
    Nekem két bajom volt a Windowsba pakolt IE-rel:
    1. Össze volt drótozva a Windows Update-tel. (Vista óta már nincs...)
    2. Nem lehetett csak úgy kiiktatni (Windows 7 óta már lehet...)
    Innentől kezdve, nem értem, hogy mért piszkálják a Microsoftot. Nem vagyok egy MS fan, most is Linux alól írok, de ezt már én sem értem... :D
    Legközelebb meg arra kötelezik, hogy a telepítőben lehessen választani 4 féle Linux disztró, meg a Windows között?
  • BIZ0906
    #30
    Microsoft helyében az EU-nak a marhaságait nagyívban leszarnám. Utólag tegye fel magának mindenki amit akar. Mi az hogy megmondja mi legyen benne ez szánalmas!
  • Imothep
    #29
    cinkes...
    Akkor az opera meg a firefox is fizessen, mert kezdőlapként nem ajánlja fel a microsoft.com-ot...
    vagy azért is mert mióta az ie-ben elterjedt a több lapos böngészés, azóta fura módon a konkuresekben is ...
    De ritka nagy baromság ilyet kérni, akkor ennyi erővel, csináljanak egy olyan rendszert ami segg buta,hardverekkel összhangban van azt csá, de nincs benne semmi azt dobojon rá mindenki amit akar..
    Meg jó hogy nem már bele integrálnak mindent..biztos belefogja tenni az ms :D győzd kivárni..ilyen baromságért felelősségre sem lehet vonni..ez a konkurencia
    Csináljonak ők is OS-t. mert hátrányos helyzetűek...xD az eu is igen csak..ráadásul agyileg amiért ilyet kér :D
  • n3whous3
    #28
    Már nem azért, de akkor neked mi a jó OS? Kákán is csomót keresni rulez, annyira összetett ma már egy OS, hogy nem lehet mindent úgy megcsinálni, hogy tökéletes legyen. Programozó létedre meg ezt tudhatnád is. Pl. a memóriakezelés/erőforráskezelés és a szolgáltatások azok nagyon jók most az Win7-ben.
  • Narxxis
    #27
    jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee, hajrá EU
  • bigjoe
    #26
    Ravkin : Hát azzal vitatkoznék, hogy a MS jó operációs rendszereket gyárt...
    Ez egyszerűen hülyeség... Remélem te sem gondoltad komolyan..
    "Ha már egy cég valamiben jó akkor már csak fikázni lehet ???" ez is vicces kijelentés.... Az MS nem jó és azért nem mert a sok éves monopol helyzete miatt nem volt érdekében oda figyelni a minőségre.. És tuti, hogy a marketing osztály vezeti a céget...

    Igaz a linux is inkább szervernek jó...

    Nem nagyon lehet igazán jó desktop operációs rendszert találni...
  • KillerBee
    #25
    Jogi alapelv, hogy valakit csak azért a bűnért lehet büntetni, amit elkövetett. Vagyis ha ellopsz egy árut, de nem lehet rád bizonyítani, akkor sem büntethetnek meg egy olyan áru ellopásáért, amit nem te loptál el.

    Én sem védeni akarom az MS-t, de az EU mostani lépése a joggal való visszaélésnek tűnik.

    Vagy talán arról van szó, hogy valahonnan fedezni kell az EU-ban ellopott pénzeket?
  • Ravkin
    #24
    Minden olyan kedves eu IT-s szakembernek, aki kitalálta ezt a hülyeséget szívből kívánom, hogy otthon és a munkahelyükön is egyaránt csak linuxot használhassanak és azt ís úgy hogy még csak véletlenül se tudják feltelepíteni a windows és az internet explorert még csak hírből se ismerjék Aztán majd lehet hívni a csodálatos szervíz szolgálatot amikor valami elkezd úgy működni ahogyan azt senki sem szeretné

    Nem védeni akarom a microsoftot... Dehogynem !!!

    Ha már egy cég valamiben jó akkor már csak fikázni lehet ??? Meg sírni minden egyes szálka után ami csípi a szememet ? Lehet hogy a hülyeség mekkájában (Magyaroszágon) ez a divat, de sajnálom azt hiszem én nem hivatottam ezt a divatot követni. A microsoft igenis jó oprendszereket gyárt nem is volt sohasem versenytársa, és ha jól sejtem egy darabig nem is lesz. Persze szabad országban élünk mindenki azt csinál amit akar, egészen addig amíg a hülyeségével nem veszélyeztet másokat (EU).
  • Polllen
    #23
    Ez már tényleg beteg...azt hogy szedjék ki az IE-t az oké, de hogy más progiját belerakják...OMG...
  • KillerBee
    #22
    Olvasd már el a hírt még egyszer, alaposabban, aztán gondolkodj. El tudod képzelni, hogy a MS egy bétaverziójú böngészőhöz igazítja hozzá a saját oprendszerének RC változatát? Ha valóban szándékosságot feltételezel, akkor a Firefox stabil verziója miért fut gyorsabban?
  • Skynet85
    #21
    Ez már tényleg egy vicc, akkor legyenek kedvesek Googlet arra kötelezni, hogy a google.com-on ajánja fel a yahoo és ms searchöt gmail meg kapásból olyan opcióval induljon, hogy estelg nem-e akarsz egy hotmailes fiokot.

    Az összes többi multi is lop, csal, hazudik lásd Google(van velük tapasztalatom), és társai és megusszák egy rosszszó nélkül.

    A másik, elkezdek egy projektet, és nehogy már az eu modja meg nekem mi a jó és mi a nem, kedves eu biztos feleségének se szol be senki, hogy hogy csinálja vacsorát ill milyen terítéket használjon!

    Értem én hogy M$ él az előnyével, de a kapitalizmus erről szól, ha meg nem tetszik rókucinak és operának(ezt használom) stb... lehet írni saját os-t a saját böngészőhöz...
  • n3whous3
    #20
    egy shift+del-el én is letiltottam xp alatt az ie7-et és működik is :D
  • Szemjuel
    #19
    most nem azér, de simán kitiltottam az IE-t a win7 rc-ből.. még véletlenül se tudnám előhozni! szóval sztem igazán befejezhetnék a csesztetést
  • Sanyix
    #18
    Ezt ne az eutól hanem az m$-től kérdezd, mert az ő fantasztikus os telepítőjükben nem lehet választani hogy mi telepítsem. Ugyanezt amit írsz kérdezhetném, a wmp-vel, múvimékerrel, meg a tradicionális kínai nyelvtámogatással kapcsolatban...
  • Hegi90
    #17
    *kopipeszt*
  • Lost Lont
    #16
    Bah, sokat szemétkedett a Microsoft - pl. konkrétan nem csak az OpenGL-lel csalt, de a w3c-vel szemben is, ami kimondottan böngészőközeli probléma - de ebben a versenyben nekik szurkolok. Semmi köze nincs az idióta EU-nak ahhoz, hogy mit tesznek bele.
  • n3whous3
    #15
    Te is rohadt értelmes vagy am. Használj linuxot, ha utálod őket. Btw egy béta változatban leledző fostenger böngésző miért ne legyen esetleg valamiért rosszabb egy kicsit most egy OS-en? Majd javítanak, lehet valami ütközés van erőforrás kihasználásban.
  • n3whous3
    #14
    FASZOM IDIÓTA EU, MAJD FELRAKOK BÖNGÉSZŐT, HA AKAROK, MI A KURVA ANYJÁÉRT KELL NEKEM TELEFOSNI A GÉPET MINDENNEL, MIKOR ELÉG LESZ AZ, AMIKET SZOKTAM HASZNÁLNI?
  • OldM4n
    #13
    Használj linukszot, a flammelést meg be kéne fejezni.

    Lefordítom magyarra a f..szkalap EU hülyeségét, ha valaki nem értené: Van a MS, gyártanak többek között oprendszereket. Van a konkurrencia, aki gyárt böngészőket az adott oprendszerhez. De, majd pont az EU fogja megmondani, hogy a MS a SAJÁT oprendszerébe milyen böngészőt tesz bele... Semmi távolabb ne álljon tőlem, mint hogy védjem a MS-t, de azért ez nagyon durván sötét idiotizmus az EUtól. (Mókusörs)
  • sathinel
    #12
    MS monopól helyzetben van. A jogászaik nagyon jók. Tehát ha máshol nem tudják megfogni, nem képesek együttműködni, akkor így szopatja az EU. Ha jó ügyvédeik vannak, akkor nehéz kikezdeni a céget. Más úton szívatják meg. Directx-nél pl megígérték hogy beleveszik az openGL-t, aztán mikor elterjedt, szépen kihagyták belőle. Nem kell őket félteni. Ha régebben elérték hogy ez legyen a "legjobb" ügyeskedéssel, akkor most szopjanak csak:D

    "Az álláspont keményedését jelzi, hogy az Intelt nemrég 1 milliárd eurós bírsággal sújtották, a Microsoft tehát úgy érezheti, hogy az európai fél ezúttal nincs vicces, elnéző kedvében." Fáj nekik ha van egy erős felügyelet mert az USA úgysem piszkálja nekik így jó.
  • hol9672
    #11
    Elmegy az m$ a francba!

    Direkt lassabban futtatja a többi böngészőt ez a trékupac winfos!
  • Tatárbisztek
    #10
    Mi a f*sz közük van hogy milyen böngészőt rak az MS a saját operációs rendszerébe??? Ki -a ge*i- az az EU??? Menjenek el dógozni !! Vagy legalábbis írjanak egy saját operációs rendszert és abba ugassanak bele ! Rohadt mocskos f*szrázogazó naplopó cionista férgek ! Azt hiszik hogy finganak egyet és majd rögtön minden úgy fog történni ahogy ők akarják !
  • Blasta
    #9
    Sőt, mitől jobb ez a szitu annál, mitha mondjuk a Nintendót köteleznék, hogy a PS3-hoz és az XBOX360-hoz is adja oda a mozgásérzékelős kontrollert, merthát milyenmár, hogy a szegény játékosok CSAK A NINTENDÓ termékével tudnak olyan faszákat játszani, a többi gépen csak szenvednek a nyomogatós kontrollerekkel...
  • I.C.ram
    #8
    Erdekes a MACOS-ben is csak Safari van. Oket miert nem basztatjak?
  • Blasta
    #7
    Ott a pont.
  • roliika
    #6
    Hagyják.
  • opeca
    #5
    Ez már idiotizmus.

    Miért is kéne egy konkurensét mbelevennie a saját szoftverébe? Ez abszurdum!
    Úgyis aki akarja egy perc alatt felteszi a Mozzila-t, vagy más böngészőt.

    Ez ilyen tök felesleges hülyeség annak ellenére, hogy az M$ sem egy szent, sőt...
  • Blasta
    #4
    Komolyan mondom, már én érzem magam kellemetlenül az ilyen hírek kapcsán. Ez a boszorkányüldözés már nevetséges.

    Még a MS érezze magát szarul és fizessen, mitöbb most már a saját termékébe integráljon be konkurens termékeket AZÉRT mert anno a többi cég nem tudott érvényesülni. Szegény konkurencia, ó jajjj. Akinek fontos volt mivel böngészik, az úgyis lecserélte a böngészőjét szépen. Akinek nem, annak meg édesmindegy mivel éri el a freemail-ét.

    Hát bocsánat, de ha a világ 80%-a egyfajta oprendszert használ és abba kismillió programot integrál a gyártó (hiszen ez a feladata) akkor miért az a gond, hogy pont az internet böngészésére a windows beépített böngészőjét kezdték el használni az emberek????
    Amellett még számos egyéb windows alkalmazást is használnak ám! Pl. az outlook expresst levelezésre, a windows paint-et egyszerű rajzhoz, számológépet, notepad sőt WORDpad-et szöveget szerkeszteni, távoli asztal kapcsolatot, stb. Ezek miért nem fájnak a tisztelt bizottságnak????

    Méghogy konkurens programot a windows-ba, peeeeerszeeee. Esetleg pénzt ne kezdjen osztogatni az MS minden utcasarkon, mert nekik sikerült a szar oprendszerüket világszinten népszerűsíteni????

    Nem kedvelem az MS-t, de ez már boszorkányüldözésre hajaz, amit művelnek velük.

    Idióták.