254
  • Epikurosz
    #174
    Ok, te szerencsétlen.

    Példa, hátha ezt megérted.
    Van egy jól menő vállalkozásod, amely után fizetsz 18% nyereségadót.

    A kormány gondol egyet, és felemeli az adót 25%-ra. Plusz a TB-t is 20%-ról 35%-ra.
    Ezzel egy időben, beenged egy multit, de mindjárt 5 éves adókedvezményt, adómentességet ad neki. Plusz beenged 30k kínait, akik vámmentesen hozzák az olcsó cuccot, de a hatóságok szemet hunynak, mert mindenki megkapja a zsét, és kell a hátra, kocsira, Mancika taníttatására.

    A fene a pofádba, hogy te milyen veszteségesen működsz, tűnj el, fel kell téged számolni.
  • remark #173
    Most azt hiszed hogy az önálló gondolatnak számít hogy kicserélsz pár szót abban amit leírtam és visszamásolod? Tudom hogy ezzel egy iskolát el lehet végezni, de az élethez nem elég.

    Egyébként ha bármi jelét adod annak hogy #120-at megértetted, akkor elhiszem hogy képes vagy önálló gondolkodásra és nem csak bunkó módon beleszólsz mások beszélgetésébe úgy, hogy fogalmad sincs hogy miről szól a vita csak szükségét érzed hogy kiállj a hasonszőrűek mellett.

    Vagy neked is feladhatom azt a leckét mint Molnibalage-nak (õ passzolta a dolgot): ha megérted miről szól a rajottem.blog.hu akkor szólj és akkor elhiszem majd hogy tudsz bármit is az emberi kommunikációról. Addig ne erőltesd magad, nyugodtan linkelgess csak a wikipédiáról.
  • remark #172
    Úgy látom te még semmit se hallottál a pénzrendszerről. Érdekel a téma? Mert ha nem akkor nem fárasztom magam.
  • remark #171
    "1. Az a szennyet?"
    Még azelőtt elutasítod hogy megértenéd. -> birka mentalitás

    "2. Nem zsigerből. Viszont ti zsigerből hisztek minden ilyen jöttemnt konteóban."
    Általánosítasz. -> birka mentalitás
  • szlovákiai hun
    #170
    Érdekes, hogy neked sem jönnek át a dolgok, mert ha nem lehet forrásra hivatkozni az nem is létezik, badarság, hazugság, pedig a manstrem média is mennyit szajkózik róla, hogy ennyi-amannyi az államháztartási hiány, persze államonként eltérő, de te meg nem veszed észre okostojás, hogy te is meg vagy lopva nap-mint-nap, csak a nagy jólétedben nem szúr szemet neked, de majd ha a társadalom aljáról fogod vizsgálni a tényeket (érsd: szegénysg, kilátástalanság, eladósodottság), garantálom, hogy másképp fogod vizsgálni a tényeket, mert elfogsz kezdeni mélyebben gondolkodni, hisz rendes becsületes polgár voltam még is kisemmiztek mint egy kifacsart citromot...:)
  • Praetor
    #169
    Igazából ez egy szélmalom harc. Ha az ember leáll győzködni, akkor minden eredmény nélkül fog kimerülni.
    Az olyan HSZ-ekkel kell vigyázni, ami az adott téma alapjait igyexik 1-2 mondattal/kérdéssel kikezdeni. Ilyen kérdéseket könnyű összedobni, viszont a mélyebb logikai összefüggések felvázolása meg komoly szellemi munka. De ha mégis hajlandó az ember erre, akkor megint jön egy 1-2 mondatos belekötés (ahelyett, hogy érdemben válaszolna vki), és újabb hosszas fejtegetésekre igyekeznek kényszeríteni.

    Az átlagember szereti, ha az élet egyszerűnek, de sokszínűnek látszik. Ha viszont valaki arra igyexik rávilágítani, hogy "barátom, nem kicsit meg vagyunk vezetve, mert helyettünk gondolkodnak és irányítanak, kihasználnak, tönkretesznek", akkor úgy érzi az illető, hogy ezzel az ő hitvilágát támadod.
    Soxor még a legnyilvánvalóbb átveréseket sem hiszi el az ember, mert rossz érzése támad attól, hogy ő most egy tehetetlen áldozat. Itt van az adósság dolog, és a belinkelt "gazdasági bérgyilkos" videó. Meg itt van a mostani magyar IMF hitel, amiből bankokat táposítanak, de velünk fizettetik ezt is, meg a bankhiteleket is. De az átlagember nem szereti összerakni a mozaikot, pedig majdnem kiüti a szemét.

    A nyugati emberek többsége sem akarja tudni, hogy a javak, amiket élveznek, azokért kik és hogyan gebednek, nyomorognak. A nyugati embernek jár a jólét, és lassan mi is így kezdünk el gondolkodni. Pedig inkább az áldozat szerepében vagyunk, mint a haszonélveszőében.
  • polarka
    #168
    Persze, h nem, mert tudják, h úgy sem menne, mivel magukat sem tudták teljesen meggyőzni. Téged is az élet tanított? Erről akár reppelhetnél is...
    Érdekes következtetés néhány hsz. alapján, te aztán hamar tudsz ítélkezni. Nincs szükségem, h "zsigerből elutasítsalak" van éppen elég érvem és mások is felhoztak már bőven sokat. Tömören, a különbség, h a hozzátok hasonlók így állnak a dolgokhoz: és közben, akik ellentmondanak, azokról ugyanezt állítjátok. Patt helyzet, ezért nem is akarok belemenni semmibe konkrétan.
  • Molnibalage
    #167
    1. Az a szennyet?

    2. Nem zsigerből. Viszont ti zsigerből hisztek minden ilyen jöttemnt konteóban.
  • Molnibalage
    #166
    A természeti jelenségek nem változnak időben. A hővezetés 2001-ben is ugynaúgy működött, mint ma. Az acél is ugyanúgy tört...
  • polarka
    #165
    Olvassák hát. De közben állítják, h ők gondolkodnak, ami azt jelenti, h meggondolják, h elhiszik-e vagy sem.
  • Balu0
    #164
    Ezeket a baromságokat te találod ki vagy olvasod valahol ?

    Amit írtál értelmetlen...

    azt írod 99% el van adósodva... a maradék 1 % aki nincs eladósodva az meg fedezi az eladósodottak törlesztését? mivan ?

  • szlovákiai hun
    #163
    Nem akar téged senki semmiről megyőzni, aki majd megyőz igazán téged az maga az élet...De nem kell a másként gondolkodókat zsigerből elutasítani, tiszta SZADESZES gondolkodás mód...
  • szlovákiai hun
    #162
    "amúgy ha a világ 99%-a el van adósodva akkor a maradék 1%-nak tartozik mindenki? Hát nem... a saját mondatod ellentmond önmagának..."

    Igen, abból az 1%-ból fedezik az államok adósság törlesztését, csak valahogy nincs nyoma annak, hogy hova a fenébe vándorolnak ezek a hatalmas pénzösszegek....
  • polarka
    #161
    Nincs kedvem erről megint mérföldeket írogatni, többet vesztenék vele, mint nyernék. Úgyh, röviden a véleményem:
    1. nem ez a teljes igazság
    2. nagyon nem
    3. mégannyira sem (Persze a 2-3 főleg relatív, lehet, h te úgy tapasztaltad, ahogyan állítod. Én viszont szerencsére nem.)
    4. Megható; hát akadj ki, ha akarsz, csak értelmetlen. Érdekességnek: engem ovis koromban sem tudott vki meggyőzni annyival, h "mert idősebb vagyok", "mert az apád/anyád vagyok", "mert elvégeztem az egyetemet", aztán jöttek is h fegyelmezetlen vagyok...
  • Balu0
    #160
    Nem tanultál gazdaságtant ???

    Ezt most nem magyarázom el, nézz utána, de a lényeg hogy így működik a világgazdaás, és ez teljesen jól van..

    amúgy ha a világ 99%-a el van adósodva akkor a maradék 1%-nak tartozik mindenki? Hát nem... a saját mondatod ellentmond önmagának...
  • remark #159
    És ma miért van a világ 99%-a teljesen eladósodva?
  • polarka
    #158
    Ez rólad is elmondható, ha a wikipédia helyére az underground összeesküvés-elméleteket gyártó oldalakat rakjuk.
  • remark #157
    A célirányosan bevitt nagy mennyiségű információ csőlátást okoz. Ez a jelenlegi tudásom szerint tény. Teljesen mindegy hogy az az információ milyen: tudományos, egyházi, összeesküvés-elmélet stb.

    A nyugati kultúrákban szokásosan bevitt információmennyiség óriási mennyiségű, az agynak gyerekkortól kezdve szinte semmi lehetősége sincs az információ feldolgozására, szelektálására, megértésére, és akkor az önálló gondolatokról még nem is beszéltünk.

    Valamint ez a bizonyos információ amivel elárasztanak mindenkit, ez egyoldalú. Ebből lesz az, hogy futószalagon termeli a társadalom a csőlátású droidokat, akik bármire hajlandóak ami kompatibilis azzal a golflabdányi folttal amit a világból látnak.

    De igazából első lépesben csak addig kellene eljutni, hogy itt senki se hordozza a bölcsek kövét (igen, én sem!), mindannyian csak keresgélünk (igen, én is!). De attól még az óvodás az az, aki még odáig se jut el hogy a diploma az nem érv. Aki ilyennel érvel, és miután rászólnak hogy ejnye Pistike, még 10 hülyeséget visszaír, arra végső elkeseredésemben hadd akadjak már ki!
  • Balu0
    #156
    ok te nagyon szerencsétlen

    sugár szennyezés , csak a te kedvedért..

    Az összes általad felsorolt gyár közül hány volt nyereséges ?

    Szerinted miért volt eladósodva az ország a rendszerváltáskor?

    Történelem 1-es leülhetsz. A kommunizmus nem működik. Kínában gazdaságilag rohadtul kapitalizmus van. É-K-ban meg annyira jól működik hogy éhenhalnak az emberek.
  • remark #155
    #146-ban Molnibalage kezdte ezt a másikat semmibevevő stílust és én azzal hogy hasonló értelmű mondattal válaszoltam csak az ő ugyanilyen kijelentésére utaltam vissza.

    Ti mind egyformák vagytok: mindenbe beleszóltok, még abba is amit egyáltalán nem értetek. De mivel a wikipédia mindig veletek van mint az erő lúkkal, ezért baj és zavar esetén könnyű a hátatokat ennek a biztos pontnak vetni és így megspórolható az önálló gondolkodás is teljesen. Az önálló gondolkodásra képtelenség akkor bukik csak ki mikor valami olyasmiről kellene véleményt formálni amihez nem találtok hivatalos forrást ami a szátokba rágná azt hogy mit is kell gondolni.
  • Pares
    #154
    A kérdés már csak az, hogy a tűzoltók, a rendőrség és a riporterek honnan kapták fél órával az összeomlás előtt az információt vagy honnan vették, hogy "it is going to explode" vagy ilyenek...
  • polarka
    #153
    Tiszta ovi.
  • polarka
    #152
    "Ha még ezek után se értesz semmit abból amit írtam, és irreleváns hülyeséget válaszolsz vissza, akkor mit beszélgessek veled bármiről is?" = én vagyok az okos, te pedig hülye vagy és esélyed sincs ezeket a komoly dolgokat megérteni?

    "Nem veszed észre hogy valójában azért élsz ma ilyen jól mert rengetegen éltek az elmúlt századokban akik nem voltak olyan szűklátókörűek mint a mai egyetemeken végzettek többsége. Az emberek az életükkel és a világgal kapcsolatban önálló gondolkodásra szinte teljesen képtelenek, még az erre vonatkozó igényt is teljesen eltűnt belőlük." = ne járjon senki egyetemre, mert ott hülyéket oktatnak. Aki egyetemet sem végzi el, az okosabb?

    "De nem érzem feladatomnak hogy ezen változtassak..." = akármit mondasz én vagyok az okosabb? (a mondat másik felét inkább hagyjuk)
  • remark #151
    Nem az összeesküvés-elméletekről beszélek. Hogyhogy nem lehet ezt megérteni?

    Az a fajta szemellenzős mechanikus gondolkodásmód és csőlátás a szűklátókörűséged aminek az a következménye hogy hosszas magyarázás és példálózás után se tudod mi az hogy sorok között olvasni, nem fogod fel a finom célzásokat, neked semmitmondó egy a szokásostól eltérő központozás, egy a szokásostól eltérő megfogalmazásmód, szóhasználat vagy stílus.

    De ha kinyitod a kedvenc könyveidet, akkor azt érted. A wikipédián is nagyszerűen elboldogulsz, mert ott se jön semmi szokatlan szembe. És mikor valaki rámutat arra hogy ez nem minden, akkor zsigerbõl elutasítod mert egyszerűen fogalmad sincs hogy a másik miről beszél. Olyan feladat veled beszélgetni mint mikor egy vaknak próbálja meg elmagyarázni az ember a színeket.

    Komolyan mondom hogy tanulmányozd pár hétig a rájöttem! blogot, és ha rájöttél hogy ki miről beszél és ami a legfontosabb az az hogy miért így beszél, akkor már az alapokkal tisztában leszel és folytathatjuk.
  • Pares
    #150
    Haha, ez is jó: Jane Standley, a BBC riportere 20 percel a WTC 7 (Salomon Brothers Building) ledőlése előtt 2x is bejelenti annak ledőlését, közben pedig mindvégig látni mögötte az épületet, ahogy áll... LoL, de nem ők voltak az egyedüliek, akik beégtek ezzel...
  • szlovákiai hun
    #149
    "A gond az, hogy akit ne "neves" embereknek hívsz nagyrész a komoly mérnöki szakma kiröhög. A BME Magasépítési Tanszékének (asszem) akkori vezetője kokrétan igyezetett nem túl nagyon illetlenül röhögni a sok összeesküvés elmélet gyárton.

    Olyan furcs, hogy a legtöbb összeesküvés elmélet igazához olyan elborult feltételezéseknek kell igaznak lennie amik már önmagkuban megkérdőjelezik azt, hogy az illető épelméjű e. A racionalitás hívei meg természetttudományi törvényekkel és nagyon komoly modelszimulációkkal támasztják alá amit modanak.

    Ehhez képest elég megnézni, hogy hány idióta dől be a hülye konetóknak..."

    Ez miért ne lehetne fordítva is igaz, mert te így tanultad évek óta, akkor az a tuti, hogy tévedhetetlen és meg másíthatatlan elv? Mi a garancia, hogy csak az a tévedhetetlen amit te hiszel, mi a garancia, hogy egy évek óta hitt elv vagy rezsim megmásíthatatlannak hitt elv megdőlt, jó példa erre a történelem is...

    De hagyjuk ezt a témát, én hiszem a magamét te a sajátodét. majd az idő fogja igazolni, hogy kinek volt igaza és még egyszer hangsúlyozom, nem e az általam két link közül vonom le a konzisztenciákat, ha nem rengeteg forrásból még ismert médiumra is hivatkoztam a Nationalra, csak bábuk vagyunk a rendszerben mindenki, csak sokan nem jönnek rá, mert jobb a tudatlanság, a hamis jólét érzete mint a teljes igazság tudata, Jézus idejébe nem volt igazság a Földön miért pont ma volna...De hagyjuk a témát már igazad van, úgy se tudlak róla meggyőzni, hogy sok tanú is mást állított, meg elég kétes volt a bizonyitási eljárás is...
  • Molnibalage
    #148
    Mi a szűklátókörűség abban, hogy elvetem az összeesküvés elméletek 99,9%-át (a maradék 0,1% az már nem az igazából, mert ennyi esetben van alapja annak, hogy tényleg más van a háttérben)?

    Mint mérnök vagyok kreatív és nem szűklátókörű. Az is szűklátókürűség, hogy nem dőlök be minden orbitális baromságnak?
  • remark #147
    Ha még ezek után se értesz semmit abból amit írtam, és irreleváns hülyeséget válaszolsz vissza, akkor mit beszélgessek veled bármiről is?

    Nem veszed észre hogy valójában azért élsz ma ilyen jól mert rengetegen éltek az elmúlt századokban akik nem voltak olyan szűklátókörűek mint a mai egyetemeken végzettek többsége. Az emberek az életükkel és a világgal kapcsolatban önálló gondolkodásra szinte teljesen képtelenek, még az erre vonatkozó igény is teljesen eltűnt belőlük.

    De nem érzem feladatomnak hogy ezen változtassak, biztos van egy olyan szimuláció ebben az univerzumban amelybe ez beletartozik és annak fontos alapeleme. És ki vagyok én hogy az univerzum dolgaival játszadozzak?
  • Molnibalage
    #146
    Aki a képlet szót tudja csak hajtogatni azzal miről beszélek? Van fogalmad róla, hogy hogyan működnek a szimulációk? Konkrétan ennek is köszönheted, hogy olyan jól élsz ahogy és onthatod a baromságaid a neten.
  • Molnibalage
    #145
    A gond az, hogy akit ne "neves" embereknek hívsz nagyrész a komoly mérnöki szakma kiröhög. A BME Magasépítési Tanszékének (asszem) akkori vezetője kokrétan igyezetett nem túl nagyon illetlenül röhögni a sok összeesküvés elmélet gyárton.

    Olyan furcs, hogy a legtöbb összeesküvés elmélet igazához olyan elborult feltételezéseknek kell igaznak lennie amik már önmagkuban megkérdőjelezik azt, hogy az illető épelméjű e. A racionalitás hívei meg természetttudományi törvényekkel és nagyon komoly modelszimulációkkal támasztják alá amit modanak.

    Ehhez képest elég megnézni, hogy hány idióta dől be a hülye konetóknak...
  • remark #144
    Nem érted hogy mit akart ezzel mondani ugye? Ahogy nem értetted (és még most sem érted) az egész rájöttem! blogot. És ahogy nem érted azt sem hogy mi zajlik a világban. Mindezt azért, mert tele vagy mászaki affinitással, de hiába is mondom hogy ez mit jelent, ezt se érted. Mert ez nem egy képlet amit a BME-n megtanítottak. Sokáig türelmes voltam, de kezdem azt hinni hogy kár beléd az energia, te semmiből se tanulsz. Legalább akkora csalódás vagy mint uwu.
  • Molnibalage
    #143
    Látom nem vágod. Van bizonytalansági tényező és modellezesébeli egyszerűsítés. Nagyon variálva is egyes főbb paramétereket szinte ugyanazt kapták amit láttál.
  • Epikurosz
    #142
    Arra nem gondoltál, hogy az összeesküvés-elméletekkel való foglalkozás is az összeesküvés része?

    Mert amíg ilyenekkel töltjük az időt, addig sem foglalkozunk a valós, mindennapi ügyeinkkel. Az csak hab a tortán, ha valaki - megfelelő készségek és ismeretek híján - hibás következtetésekre jut.

    Van akit szeszes italokkal lehet befogni a járomba, másokat füves cigivel, megint másokat ilyen nemlétező ufós mesékkel. Végül, mindenki megkapja a magáét. Ez a fogyasztói társadalom lényege.
  • szlovákiai hun
    #141
    A Woldraide tornyokra itt egy másik magyar link, nem szakdolgozat

    Napi online
  • szlovákiai hun
    #140
    Malina Hedvig támadóit nem is akarják megtalálni, mert ez a kormány bukásába is kerülhet, de már mi is ráléptünk, illetve visszatértünk a Mecsiari érába, esztelenül szórja a kormányunk a pénz és lenyúlja az EU-s támogatásokat, Szlovákiában ismét elérte a munkanélküliség a 90-venes évek szintjét, már nálunk is 10 % körül van a munkanélküliség...
  • Epikurosz
    #139
    Ezzel csak azt támasztottad alá, hogy a világegyetem izotrop (kvázi homogén), mindenütt egyforma, még politikailag is. (Mert ugye ott sem találják Malina H. támadóit). Egyébként magyarellenesség az egész Kárpát-medencében van, sajnos.
  • szlovákiai hun
    #138
    Akkor kérdezek mást, nálatok a SZADESZ, a romagyilkosságok, van amely már majdnem bő egy éve történt, a rendőrségnek nincs eredménye, ennyire retardált a rendőrségeteket...

    Tik elhiszitek, hogy a politika nem képes semmilyen mocsokágra a hatalomért-javakért, amikor qurcsány lemondott, nem szavazást kellett volna e kirni, hisz Bajnait nem ti választók választottátok meg...

    Nálunk mikor kilépett a KDH, előre hozott választásokat tartottak nálunk, s ez így volt korrekt, de nálatok már felvidéken nem tudjuk mire vélni amennyi böszmeség van nálatok...

    Nem e a hatalomhoz és túlélésre játszó görcsös paranóia e a kormányotok részéről ez.....
  • Epikurosz
    #137
    Azért az nekem furcsa, hogy 1-1 repcsi becsapódik a wtc 1-1 tornyába, és a végén valakik be akarják dumálni, hogy a tornyok nem is emiatt dőltek össze, hanem mert Simon bá elköhintette magát.
    Ennyire hülye azért nem vagyok.
    Olyan ez is, mint a magyar belpolitika: a főguru (el Qró) elismeri, hogy trükköztek, elqrták, ésatöbbi, ésatöbbi, utána meg azt akarják velem megetetni, hogy ezzel igazából azt akarták mondani, hogy ők őszinték és az ország javát szolgálták, amely lendületben van, fejlődik.
    Na, szóval, nyilvánvaló hülyeségekkel nem érdemes foglalkozni, mert az ember saját magát teszi nevetségessé.
  • WoodrowWilson
    #136
    Hogyne volna, lassan már iparág lesz az összeesküvés-elmélet gyártás.
  • szlovákiai hun
    #135
    Amit ez a szakdolgozat állít, más forrásokból is van róla tudomásom