254
  • szlovákiai hun
    #134
    Tudod amit ez a paranoiás ember állit, rajta kivül sok neves Amerikai is állitja, hogy nem minden úgy történt ahogy állitja a hivatalos jelentés, még a Nationalon is volt erről műsor, biztos a National Geographic is Paranoiás lehet:)
  • szlovákiai hun
    #133
    "A hivatalos változatét sem, amely azt állítja, hogy egy utasszállító zuhant a Pentagonra, ám a roncsaiból nem maradt semmi, ennek ellenére a halottakat ujjlenyomataik alapján sikerült azonosítani.[19]"

    Elég az egész repülő, csak a hullák nem a Pentagonban és azonositják ujjlenyomataikat, höhöhö
  • WoodrowWilson
    #132
    Ez egy szakdolgozat egy olyan paranoiás embertől, mint amilyen te is vagy. Az egyetemen remélhetőleg nem ezt állítják (mert akkor iratkozom is ki rögtön:D).
  • szlovákiai hun
    #131
    Mindenkinek feltűnik egy csomó ellentmondás csak neked nem. Egy szuperbiztos katonai objektum, amit nyilvánvalóan a legjobban őriznek mert onnan irányítják a katonai eseményeket is, de nem vették észre, hogy egy repülőgép közelit feléjük, ez így elég hihetetlen, hogy ennyire ratardáltak lehettek a Pentagonban....
  • szlovákiai hun
    #130
    Figyelj, neked az sem tűnik fel, hogy ha Amerika akarta volna, akkor már majd 10 év távlatából rég feltudta volna már számolni a terrorista sejt csoportokat? Vajon miért nem sietnek vele, mozgasd már meg a fantáziádat, mennyiszer elhangzott tudják hol bujkálnak, oszt csak ülnek a babérjaikon, Osza máról már rég csak foszlányhíreket hallasz, talán már nem is él, vagy csak simán ki volt találva, 10 év távlatából elég nyilvánvaló, hogy mi is volt az igazi cél Amerikának, nem a terrorizmus, az csak ürügy...
  • szlovákiai hun
    #129
    És mi a garancia, hogy a szimulációba valós adatok voltak megadva:)
  • szlovákiai hun
    #128
    És mindezt egy egyetemen állítják, nem semmi mi és tanúkra hivatkozva is, akkor nagyon félkegyelmű hülye tanúk lehettek, biztos mégsem voltak ott akkor:))
  • szlovákiai hun
    #127
    E másképp alakultak az aerodinamikai körülmények, akartam mondani...
  • Molnibalage
    #126
    "Robbanásokról számoltak be"

    Ja, hogy a félkegyelmű hülyék arról számoltak be amit látni véletek? A felhalmozódó égésgázok is produkálnak ilyen robbanásokat. Ha láttak volna komoly tüzet akkor láttak volna ilyet is.

    A leni förmedvényt meg nem természettudományos végzettségű emberek rakták össze...

    Érdekes módon numerikus szimulácók kihozták simán azt a végeredményt amit én állítok. Volt erről videó is valahol fent még sok-sok évvel ezelőtt.
  • Molnibalage
    #125
    Egy gépelési hibára vered? Egészségedre...
  • szlovákiai hun
    #124
    Amúgy a te érveléseid jogos, csak, hogy ott másképp alakultak a statikus körülmények, ahogy a link is utal, hogy a te verziód megállja a helyét.
  • szlovákiai hun
    #123
    Látod Molnibalage, erről beszélek, oszt linken tanúsítom, hogy nem én szoptam ki a kisujjamból amit állítok.
  • szlovákiai hun
    #122
    1.1.2. Robbanások a tornyokban



    A tornyok teljesen szabályos módon történő összeomlása arra enged következtetni, hogy a WTC összedőlése egy precízen megtervezett, irányított épületlebontás volt. Ha az acélszerkezet megolvadása okozta volna az összeomlást, akkor a szabálytalanul ledőlő tartóelemek a tornyok szélesebb környezetében zuhantak volna le, további, az ikertorony környezetében lévő épületekre, nagyobb rombolást végezve Manhattanben. De nem így történt.

    Több túlélő, akik ki tudtak menekülni az épületekből, egymástól függetlenül, élő TV interjúkban számoltak be robbanásokról az épületben.[5] Robbantási szakértők szerint magas fokú precizitás kellett ahhoz, hogy a tornyok ilyen szabályosan omoljanak össze.[6] Valóban mindkét torony precízen dőlt össze, csak port és romokat hagyva maga után.

    Mindebből az következik, hogy a WTC elpusztítását már valószínűleg jó előre megtervezték, statikailag megfelelő helyekre robbanóanyagot helyeztek, és szabályozott, irányított épületrobbantásokhoz hasonló módon elvégezték a műveletet.

    Feltételezhetően egy ilyen komplexumot, mint a WTC, biztonsági őrök százai vigyázzák, és a biztonsági kamerák sokasága előtt nem maradhat rejtve semmiféle gyanús cselekedet. Olyan mennyiségű és erejű robbanóanyag, ami ekkora épület lerombolásához szükséges, csak úgy kerülhetett oda, hogy arról bennfentesek tudtak előre, és engedélyezték azt.
  • szlovákiai hun
    #121
    Budapesti Közgazdaságtudományi és Államigazgatási Egyetem Társadalomtudományi Kar Nemzetközi Kapcsolatok Tanszék 2001. szeptember 11. Kik a valódi terroristák?

    1.1. A World Trade Center ikertornyainak elpusztítása
    1.1.1. Nem tűz okozta a WTC összeomlását

    Az, hogy a World Trade Center tornyainak leomlását nem közvetlenül a repülőgépek becsapódása okozta, egyértelmű, hiszen azok összedőlése csak az ütközés után 56 ( a Déli Torony esetében), illetve 104 (az Északi Torony esetében) perc elteltével következett be. Azonban az a hivatalos indoklás, mely szerint a tornyok összeomlását a felrobbanó repülőkből származó égő repülőgép-üzemanyag (kerozin) okozta azáltal, hogy megolvasztotta a WTC acél tartópilléreit, kétségeket támaszt.

    A becsapódásról készült fényképek arról tanúskodnak, hogy az üzemanyag nagy része az épületen kívül elégett (legalábbis a Déli Torony esetében). Ezt bizonyítja az ütközés pillanatában képződött hatalmas tűzfelhő (lásd 1. fénykép). A tornyokba került üzemanyag kevés oxigén jelenlétében nem tudott olyan magas hőmérsékleten elégni, hogy annyira megolvassza az acél tartószerkezetet, hogy komoly kárt tegyen benne[1], és ezzel az épületek összedőléséhez vezessen.

    Ha jobban szemügyre vesszük az események időrendjét, további furcsa ellentmondáshoz jutunk. Az első repülőgép (az American Airlines 11-es számú járata) 8.45-kor ütközött az Északi Toronynak (WTC 1), pontosan középen találva el azt, úgy hogy a gépből kifolyó kerozin nagy része az épület belsejében lobbant lángra (lásd 1. ábra). A második „kamikaze repülő” ( a United Airlines 175-ös számú járata) 9.03-kor vágódott be a Déli Toronyba (WTC 2), kissé éles szögben, az épület sarkába, úgy hogy az üzemanyag jó része a levegőben robbant fel (lásd 2. ábra). Tehát a tűz ebben a toronyban sokkal kisebb intenzitású kellett, hogy legyen. Így ha a hivatalos indoklás igaz, akkor az Északi Toronyban korábban keletkezett, jóval nagyobb mennyiségű kerozin okozta tűz hatására az acélszerkezetnek hamarabb kellett volna felmondania a szolgálatot, mint a Déli Torony esetében, ezért előbb kellett volna összedőlnie a WTC 1-nek. Ehelyett a Déli Torony fél órával korábban (9.59-kor) omlott össze, mint az Északi.[2] Ez azt bizonyítja, hogy a WTC katasztrófáját nem a repülőgépek becsapódása (illetve az általuk keletkezett tűz) okozta.

    A helyszínre érkező mentőegységek, illetve tűzoltó-alakulatok, akik egészen a becsapódás szintjéig jutottak[3], nem számoltak be sem hatalmas tűzről, sem elviselhetetlen melegről, sem életveszélyesen megrongálódott, statikailag instabil tartóelemekről. Az épületben dolgozó túlélők is utólag hasonlóképpen nyilatkoztak.[4].....
  • Epikurosz
    #120
    Ja, mászaki affinitásod az van neked bőven, nem vitatom.
  • Molnibalage
    #119
    Molnibalage-al ne törődj, ő egy kis beképzelt pöcs.

    Én legalább a BME-t végeztem el és nem az Akasha Könyvtár-t. Lehet, hogy néha az vagyok, csak nekem van mászaki affinitásom, neked meg nincs. Ez számtalanszor bebizonyosodott.
  • Molnibalage
    #118
    A felső húsz emelet tömege ami elindult lefele "picivel" nagyobb erőhatás, mint amira a tornyot tervezték és nem statikus.

    Rémlik valakinek a tészeépítős hídverseny? A győztes mű, most 500 kg-ot bírt ki.

    Akkor építs fel egy olyat csak toronyszerű és tenyereljél rá szépen lassan. Ha nagyon picit eltérsz a függőlegestől és törésig nyomod akkor lehet, hogy igencsak le fogod fejelni az asztalt ahogy oldalra borulsz.

    Építs fel mégegyet és dobjál le egy szép nagy téglát (olyan ami biztos, hogy lazán eltröi). Az szimulálja az elinduló tömeget. Úgy bontja le a függőleges esés közben, mint ahogy összemorzsolod a ropit fél kézzel. Alapvető törésmechanika. Mellesleg az acél már 200-300 fokon elveszti szilárdságának bőven a felét... Még a hőátadási viszonyokat is figyelembe véve is simán volt ennnél több.

    Zuhanás közben a felső rész picit oldalra dőlt, mert az alsó rész, kb., ennyit tudott megfogni az omlás közepette. Egy picit eltérítette a teljesen függőleges zuhanástól a felső részt.
  • szlovákiai hun
    #117
    Epikurosz, de ilyen szabályosan csukoljon össze, alig tett kárt a környező épületekben, ilyet csak szabályos robbantásnál látni, ha nem hibázik a pirotechnikus.....Pedig jókora vastag acéltartó szerkezetről van szó erős csapszög kötéssel (csapszög kötést a hőtágulás okozta kiküszöbölés miatt használnak), ennyire gyenge lett volna ez az acél szerkezet, hogy az alatta lévő is igya eldeformálódjon amit nem is ért hőhatás, hogy szabályosdan csuklik össze...

    Nem erősségem a fizika, de azért egy bizonyos következtetéseket lelehet vonni, nem állítom, hogy nem tévedek, csak én próbálom ebből a szempontból megközeliteni....
  • szlovákiai hun
    #116
    Az, hogy nem tudsz iróniát érteni, arról én nem tehetek, de majd ha egyszer mindent a bőrödön fogsz átélni, akkor is ilyen nagy szád legyen, ja és sziv tovább csak a jól bevált maszlagot amit a mainstrem média sóz rád nap mint nap, de még az internet is, az valóságosabb tartalmak is az interneten elég mélyen kell keresni ott is...ja és a te eszmefuttatásaidat is nagyon sok elismert ember megkérdőjelezte, pro és kontrának mondjuk az ilyen vitát?! Pl. Michael Moore eszmefuttatásai sem megalapozatlanok, de bohócnak kiáltották ki nem véletlenül, nem mondta ki ő se szószerint, de utalt hogy honnan fujdogál a szél és még sokan mások is....

    Elég sokat olvastam a témáról, nem is keveset, akik mást állítanak, azok nem kapnak nagy hangot tudod..
  • Epikurosz
    #115
    Szia!

    A WTC-nél egy közbenső emelet tartóoszlopai roggyantak meg, és amikor az általuk tartott felső szintek ráestek az alsókra, az elég volt az egész épület összedőléséhez. Ki lehet próbálni kis maketten.

    Molnibalage-al ne törődj, ő egy kis beképzelt pöcs.
  • Grifidos
    #114
    lol! Egy igazi takaréklángelme....legalább olvasgass a témáról mielött lököd az okosságokat.
  • Molnibalage
    #113
    Az UV sugárzás nem változik a Naptevékenyég által annyira. A légkör szűrési képessége a változó.

    Genetikai hulladék? Statisztikailag nincs nagyobb elváltozás, mint más városokban Japánban. Ha nem hiszed akkor járj utána.

    A maghasadáról bőven van foglalmam, köszönöm. Elég kompetens emberekkel társalogtam róla.
  • Pares
    #112
    Annyira lerágott csont, hogy gondolom a [URL=http://www.youtube.com/watch?v=58h0LjdMry0]"bútortűztől összedőlt"[/URL] WTC 7-et inkább meg se emlitsük... De tényleg ,inkább hadjuk is...
  • szlovákiai hun
    #111
    "Most akkor írjam le n+1-szer, hogy ez miért hülyeség amit írsz? Annyira nem érek rá..."

    Hát akkor fesd ki nekem, tudod hány ilyen durranás volt ilyen vaskonstrukciós épületekben, a többség valamilyen foknál fogva nem dőlt össze, azt is tudtad akkor ugye, hogy a Woldride tornyok földrengésbiztosra voltak építve, még is két repülőt nem bírt ki? Hát a Pentagon miért nem hullott szét, mond már el nekem....

    Az fúziós atomrobbantásról még, az anyagátalakulásról hallottál már, izotópok azok mondanak valamit? Azon belül a bárium izotópé, tudod hogy mitől olyan kurva veszélyes, de nézd meg az ott születő gyerekeket, embereket...szó szerint genetikai roncsok. Tudod te egyáltalán mi is megy végbe az atommag felhasadásakor, mik irányítottan az atomreaktorokban is folynak? A magfúziós robbantás is új elemeket hoz létre, szupernóva tudod mi az...persze szupernóva a Földön nincs csak az érzékeltetés kedvéért...

    Miért adnak egyre gyakrabban UV-riasztást, tudod honnan is jön az? Hát napunkban állandóan fortyogó magfúzióból....
  • Molnibalage
    #110
    Egy államnak sem szabadna atomfegyvernek lennie, én ez ellen vagyok, azt is jól tudom, hogy Észak Koreában milyen áldatlan állapotok vannak a néppel, azt a rezsimet már rég megkezdett volna dönteni, az atombomba az egész boklygó kirtására alkalmas, hogy sugárfertőzetté teszi azt ezer évektre...

    Az atombomba nem. Ma már nem is nagyon van ilyen. ICBM és SLBM a menő.

    Azt is írtam már, hogy a hagyományos fisszós fegyverek hatóerejének felső határa 200kt környéke, de már itt is túl sok hasadóanyag kell. A fúziós olcsóbb és tisztább fegyver is. Ezer évekre sem igaz, nézd meg a két Japán várost ami ellen használtak ilyet.

    Két atomhatalom soha nem basztatta egymást. Mióta van ilyen nem volt világháború, azelőtt 30 év alatt lezavartak kettőt és volt még előtta jó sok Balákni háború, stb. Nagyhatalmak közti háború nem volt 1945 óta. Ilyen példátlan hosszú szünet nem is tudom, hogy volt -e az európai történelemben a római birodalom bukása óta.

    Woldraid Center tornyok, a repülő olyan magasságban csapódtak be, hogy nem szabbadott volna összedőlni a tornyoknak, sok a kérdő jel, fizikai sikon is megállapitható az ellentmondás...

    Eszerszer lerágott csont. Fura módon csak a laikusoknak sok a kérdőjel, a mérnök embereknek nem...

    A kerozin 80%-a a robbanás pillanatában hirtelen elég, az acél olvadási hőfoka 1200 celsius fok, a kerozin égésfajhője 800-900 fok, tehát csak képlékeny kellett válnia csak maximum, de nem a tetejitől az aljáig, ha egy heggesztő lángpisztollyal olvasztod a vas egypontját, nem az egész vasszerkezet olvad meg, csak ahol az égés folyik nem, az acélnak, de olyan szabályosan csuklott össze, hogy nem lehet azt mondani, hogy hatalmi-gazdasági háttérhatalom áll az egész akció mögött mint terroristák...

    Most akkor írjam le n+1-szer, hogy ez miért hülyeség amit írsz? Annyira nem érek rá...
  • Molnibalage
    #109
    "Ez azért lenne érdekes (és hülye ötlet), mert hol érdekli kínát és oroszországot, hogy atomfegyvert vetettek be Szöul vagy bármi más déli cél ellen?"

    Figyelj, definiáljunk egy dolgot, elég hülye definiálás lesz!

    Mi is az atombomba? Ugye a felnézel a csillagokra, mit látsz a csillagokról, magfúziót, az atombomba, azonbelül a legveszélyesebb a hidrogén bomba egy kissebb kisideig tartó csillagfúzió, de évezredekre atomsivataggá változtatja a területet, oszt időjárás is van, ami széthordja akár a nagyhatalmak fölé is a radioaktiv port...

    Mindössze 10 db atombombva elég a Föld különböző pontján, hogy lajkatlanná tegxye a bolygó nagyrészét, lásd Csernobil, Nagaszaki, Hirosima, mainapig lakatlan az a vidék bár látszólag van élet de sugárfertőzött...

    Ez így önmagában egy akkor bullshit kijelentés, hogy csak az ég nem szakad le.

    - 1945-1990 között cirka 3500 kísérleti robbantás volt. Most a háttérsugárzás 0,1%-át adják.

    - Láttad már, hogy Hiroshima és Nagaszaki helyén most is élnek és virulnak?

    - Felezési időről és hatóerőről hallottál már?

    - Ma már túlnyomórészt már a 150-200 kt feletti tartományban is inkább fúziós fegyver van. Annak meg alig van sugárterhelése...

    - Ha még a legerősebb 200 kt-ás hatóerejű tisztán fisszós bombából is 10 db-ot felrobbantanál egyszerre az is pár hétre befolyásolná (esetleg, de ebben is kételkedek) az időjárást és nagyrészt csak lokálisan. A II. Vh-s városok bombázása több szennyezőanyagot termelt talán, mint egy ilyen mutatvány.
  • Molnibalage
    #108
    1.) sugárFERTŐZÉS NINCS! Ezt a szót félig debil újságírók találták ki azidőtájt, amikor mindegyik nagyhatalom támogatta a másikban az "atom"-ellenes lakossági (= agymosott félidióták) megmozdulásokat.

    A szó biológiai értelében nem fertőz, hiszen nem él. Viszon abból a szempotból igen, hogy pl. a radioaktív por a ruhádra tapadva bizony elég nagy hasonlatosságot mutat terjedés szempontjából, mint egyes fertőzések. Maga a súlyos sugárbetegségben szenvedő ember is jobban sugároz tudtommal. Szóval igazad is van meg nem is szerintem. Pontatlan a szóhasználat.


    a.) hány cukorgyárunk volt a "rednszerváltás" előtt? Hány van most?
    b.) hány téglagyárunk, acélgyárunk, konzervgyárunk, gépgyárunk, autóbuszgyárunk, stb...
    c.) Hallottad-e ezt a kifejezést: Mikroelektronikai Vállalat?
    d.) Jászberényi Hűtőgépgyár? Tudod-e hogy hol van most?


    Hány működött valóban nyereségesen? Akkor erre válaszolj, ha már ennyire jól tudsz kérdezni. Hát az előállított minőség és mennyiség? Tudod a keleti blokk volt az, ahol befizettél autóra és vártál 8 évet. Kint ezt elmeséled és nem hiszik el. Tényleg kurva jó rendszer volt...

    e.) Magyarország mezőgazdasága a Monarchia alatt 20-30 millió ember ellátására volt alkalmas. Szerinted MOST mennyire?

    A föld most is megvan. De ha nincs rá igény, mert máshogy olcsóbb. A piac már csak ilyen...

    f.) Hány embert vertek agyon a gyerekei szeme láttára a "rendszerváltás" előtt? És hányat az otthonában? Hány embert késeltek meg, vertek össze az utcán? Tudod, amikor még volt az a marhára nem polkorrekt halálbünti.

    Akkor talán nézd meg, hogy milyen ritkán alkalmazátk. Csak a rendszer ellenségei ellen és nagyon minősített esetekben. Tényleg jó volt a közbiztonság, csak éppen nagy ára volt. Pl. most nem gépelgetnél ilyeneket, ha a régi rendszer marad, mert szólásszabadság az nem volt. Ha ennyire tetszik ez akkor irány Kuba vagy Észak-Korea. Majd értesíts...

    g.) VAN-E ELKÉPZELÉSED ARRÓL, HOGY MIKOR ÉS MIBŐL FOGJUK VISSZAFIZETNI AZ ÁLLAMADÓSSÁGOT?

    És neked?


    h.) hány szénbánya működött a "rendszerváltás" előtt? Hány most?

    Csak ismételni tudom magam. Drága és még szennyező is, mint állat.


    Ismétlem: mindez NEM JELENTI azt, hogy szeretnénk Észak-Koreában élni.

    Akkor hol szeretnél? Az európai mintára felépülő diktatórikus államokban mindig is magasabb volt a közbiztonság, csak éppen a kérdés, hogy megéri -e az ár. Demokratikus országoban is elérhető volt. Akkor miért sírod vissza a régi rendszert? Az eszközt és a törvényi hátterek kell megadni.
  • remark #107
    A The Corporation bemutatja hogy a cégek létezésének értelme az hogy kicsesszenek az emberekkel. Ezt a populáció 95% de lehet hogy 99%-a nem látja. Azt mondogatják ugyan hogy jaj de szemetek, de hogy ez a létezésük elsődleges célja, hogy beléjük van programozva és hogy nincs más választásuk (nem is lehetnek másmilyenek), ezt nem látják, nem értik, mert ha értenék akkor az egész rendszer ellen úgy ahogy van lépnének fel és nem sebtapasszal próbálnák meg elállítani az ütőeres vérzést...
    Az emberek hinni AKARJÁK hogy a cégek értük dolgoznak és hogy az állam képes megregulázni a cégeket. És nem fogják fel hogy az egész rendszer, őket is, a politikusokat is, és a cégeket is beleértve, korrupt. A kormányok csak a színielőadás kedvéért léteznek csak, és a valódi irányító, aki a cégek között a csúcsragadozó, az üzleti élet korrupciójának forrása, a bank, amely a legnagyobb hasznot hozó üzleti vállalkozás, a pénzteremtés felett bábáskodik.

    Természetesen tisztelet jár azon kivételnek számító embereknek kik tovább látnak az orruknál. Az sg-n is egyre több ilyen kivétel fordul meg, évről évre egyre több, ez teljesen nyilvánvaló és jól érzékelhető.
  • szlovákiai hun
    #106
    Egy államnak sem szabadna atomfegyvernek lennie, én ez ellen vagyok, azt is jól tudom, hogy Észak Koreában milyen áldatlan állapotok vannak a néppel, azt a rezsimet már rég megkezdett volna dönteni, az atombomba az egész boklygó kirtására alkalmas, hogy sugárfertőzetté teszi azt ezer évektre...

    Az összesküvés elméletről, mit tekintünk annak...

    Lásd EU, USA, volt SZOVJET ÚNIÓ, HITLERI NÉMETORSZÁG, vajon mik lehettek ezek...és mik ezek ma, mert hogy nem a kisemvber sorsaért jöttek létre az hétszáz....

    A másik, az amcsik az Irakiakat mentek felszabaditani? Jéééé ott sok olaj van, Afrikában is mennyi befolyásos nyugati Európai, Ázsiai, Amerikai zsákmányolja az afrikaikat, jééé ott sok gyémánt van, az szegény afrikaiak meg dögökljenek meg, mért nem szabadítsák föl őket...

    Woldraid Center tornyok, a repülő olyan magasságban csapódtak be, hogy nem szabbadott volna összedőlni a tornyoknak, sok a kérdő jel, fizikai sikon is megállapitható az ellentmondás...

    A kerozin 80%-a a robbanás pillanatában hirtelen elég, az acél olvadási hőfoka 1200 celsius fok, a kerozin égésfajhője 800-900 fok, tehát csak képlékeny kellett válnia csak maximum, de nem a tetejitől az aljáig, ha egy heggesztő lángpisztollyal olvasztod a vas egypontját, nem az egész vasszerkezet olvad meg, csak ahol az égés folyik nem, az acélnak, de olyan szabályosan csuklott össze, hogy nem lehet azt mondani, hogy hatalmi-gazdasági háttérhatalom áll az egész akció mögött mint terroristák...

    Ilyesmiken nem gondolkodtatok el sosem?
  • NEXUS6
    #105
    Én is azt hittem, hogy a Corp. kicsit mélyebb alkotás.

    De ne felejtsük még el a szokásos összeesküvés elméleti kellékeket sem, a titkos társaságokat.
    Szabadköművesektől kezdve, a neonáci mozgalmakon keresztül, a tiszta anarchizmusig elég széles a paletta. A társadalom valami fajta megváltoztatására törekszenek, amely valójában többé kevésbé törvény ellenes, mert a demokratikus államberendezkedésnek is az az alapelve, mint minden másnak, hogy ez a legjobb államberendezkedés, és minden ezt megváltoztató törekvés törvényellenes.

    Másrészt tény, hogy ezek a csoportok időről időre közel kerülnek a vezetéshez, ugyan úgy, mint az egyéb bűnözői csoportok. A különbség, hogy amíg ezeknek valami pozitív törekvésük van, addig egy a társadalomra, annak vezetésére rátelepülő bűnözői csoport élősködni akar, vagy egyenesen dezintegrálni a társadalmat!

    A maffiának az amerikai társadalomba való beszivárgása ékes bizonyítéka ennek. Végül ismert híres emberek lettek a maffia kedvencei és már nyilvánvaló politikai hatalommal bírnak, a bűnözés romantizálása pedig az amerikai filmgyártás legkedvesebb témája.

    Könnyű elfogadni, vagy épp elutasítani, hogy ezek a kissé egzotikus, de kevésbé aggresszív társadalom jobbító csoportok a hatalom valódi birtokosai legyenek. De vajon az állandó boszorkányperekbe keverésük nem-e pont azt a célt szolgálja, hogy elterelje a figyelmet a nyilvánvalóról: a mai globalizált világban, a 30-as években a politikába beépült amerikai szervezett bűnözés immár világhatalomra tör!?
  • szlovákiai hun
    #104
    "Ez azért lenne érdekes (és hülye ötlet), mert hol érdekli kínát és oroszországot, hogy atomfegyvert vetettek be Szöul vagy bármi más déli cél ellen?"

    Figyelj, definiáljunk egy dolgot, elég hülye definiálás lesz!

    Mi is az atombomba? Ugye a felnézel a csillagokra, mit látsz a csillagokról, magfúziót, az atombomba, azonbelül a legveszélyesebb a hidrogén bomba egy kissebb kisideig tartó csillagfúzió, de évezredekre atomsivataggá változtatja a területet, oszt időjárás is van, ami széthordja akár a nagyhatalmak fölé is a radioaktiv port...

    Mindössze 10 db atombombva elég a Föld különböző pontján, hogy lajkatlanná tegxye a bolygó nagyrészét, lásd Csernobil, Nagaszaki, Hirosima, mainapig lakatlan az a vidék bár látszólag van élet de sugárfertőzött...

    No most ezt a nagyhatalmak főleg Kina kinek a seggében van Kórea földrajzilag tétlenül fogják nézni az atombombásdit, lásd még a kilencvenes évek Francia atomkisérleteket, azok a szigetek a mainaoig erősen sugárszennyezettek....
  • JL666
    #103
    sajnos sok idióta van, aki ettől függetlenül elmegy szavazni a szocikra, meg a zsideszre
  • remark #102
    Jó összefoglaló!
  • halgatyó
    #101
    Hú de termékenyek voltatok. Ez a sok-sok link
  • NEXUS6
    #100
    Nos, ezek az IGAZI kérdések!
    Gratu!
  • A1274815
    #99
    Nincs mit.
  • halgatyó
    #98
    Mielőtt lehurrogsz másokat (tudom, én is csinálom) nem ártana pár dolgot megtanulni.

    1.) sugárFERTŐZÉS NINCS! Ezt a szót félig debil újságírók találták ki azidőtájt, amikor mindegyik nagyhatalom támogatta a másikban az "atom"-ellenes lakossági (= agymosott félidióták) megmozdulásokat.

    2.) Nem ártana kicsit körülnézni. Világosíts fel mert Te igazán nagytudású ember lehetsz:
    a.) hány cukorgyárunk volt a "rednszerváltás" előtt? Hány van most?
    b.) hány téglagyárunk, acélgyárunk, konzervgyárunk, gépgyárunk, autóbuszgyárunk, stb...
    c.) Hallottad-e ezt a kifejezést: Mikroelektronikai Vállalat?
    d.) Jászberényi Hűtőgépgyár? Tudod-e hogy hol van most?
    e.) Magyarország mezőgazdasága a Monarchia alatt 20-30 millió ember ellátására volt alkalmas. Szerinted MOST mennyire?
    f.) Hány embert vertek agyon a gyerekei szeme láttára a "rendszerváltás" előtt? És hányat az otthonában? Hány embert késeltek meg, vertek össze az utcán? Tudod, amikor még volt az a marhára nem polkorrekt halálbünti.
    g.) VAN-E ELKÉPZELÉSED ARRÓL, HOGY MIKOR ÉS MIBŐL FOGJUK VISSZAFIZETNI AZ ÁLLAMADÓSSÁGOT?
    g.) Van-e elképzelésed arról, hogy miből fogjuk ellátni a lakosságot, ha az IMF megtagadja a további hitelek folyósítását? Mit fognak enni az emberek, ha nem lesz üzemanyag amivel szántsunk, mivel fognak fűteni télen, ha nem tudunk fizetni az oroszoknak a gázért? (például azért, mert a földünket és a vizünket meg a lakosság lakásállományát nem adjuk oda nekik, vagy kicsivel később azért, mert már az is elfogyott és tényleg nem maradt semmi amit még oda lehet adni)
    h.) hány szénbánya működött a "rendszerváltás" előtt? Hány most?

    Na egyelőre ennyi, de ez a lista nagyon messze van a teljestől.
    Tudod, van még néhány ország amelyek valahogyan NEM KÉRNEK EBBŐL A GAZDASÁGI-POLITIKAI RENDSZERBŐL. Ezeket folyamatos támadási veszély fenyegeti a "BÉÉÉÉKÉÉÉS" országok részéről...

    Ismétlem: mindez NEM JELENTI azt, hogy szeretnénk Észak-Koreában élni.
  • remark #97
    Csak félig néztem meg ha nem baj, de nagyon tetszett, köszi a linket.
  • remark #96
    Akkor tisztázzuk ki mit állít. ;-)

    Én azt mondom hogy a nagykutyák a háttérben megállapodtak. Ezek a nagykutyák nem pszichopaták, bár az én fogalmaim szerint nem is normálisak. Ezek a nagykutyák jogi személyiségek álarca mögé bújva végzik el a piszkos munkát. A piszkos munka elvégzéséhez piszkos módszerek kellenek, aminek elvégzéséhez jól jön pár valóban pszichológiai eset mint amilyen pár politikus, gazdasági vezető és úgy általában a cégek ilyen viselkedésre vannak kényszerítve (profitkényszer). Természetesen a nagyközönség ezt célszerű hogy minél kevésbé vegye észre, ezért a céges és állami PR-osok feladata többek között az, hogy emberi arcot varázsoljanak a pszichopata cégek számára.
  • A1274815
    #95
    Miért tegyek különbséget, mindkettő egyforma gyarló és ártalmas.