657
Mi a munkanélküliség oka?
  • TheRock18
    #416
    ne vitázzatok már a kapitalizmuson könyörgöm :S
    rossz ideológia..ez van ma,láthatjátok,hogy nem jó
    churchill mondta talán régen,hogy "a demokrácia nem jól működik,de még senki nem talált ki jobbat" jó nem pont így,szószerint,de ilyesmi,bár lehet nem is ő mondta...

    a lényeg,hogy szerintem akkor is a nacionalista vezetés lenne a legjobb
    hisz egy ország akkor lehet jó,ha a nemzet uralja...ha Magyarország,akkor magyarok....ha Németország..akkor németek stb.stb.

    tudom,hogy sok náci gyűlölő van(persze ezt csak belétek nevelték) de,ha utána néztek mennyi minden épült 1930 után...meglepődnétek...a nacionalista vezetés alatt rengeteg új munkahelyet teremtettek,beindultak a felújítások
    útakat építettek,vasutat,repülőket,fegyver/tankgyártás
    hidakat,épületeket stb.
    egy jó vezetéssel,még ki lehet húzni a szarból az országot...de csak azzal
  • Palinko
    #415
    mert látványosabban lehet olcsó minőségtelen utakat építeni, aztán lehet mondani hogy van nézzétek csak mennyi utat építettünk, kapunk még 4 évet? persze hogy 3 hét múlva már kátyú az egész arról nincs szó...
  • Laceee
    #414
    Meg ne lopják ki belőle az anyagot, nekem ne magyarázza senki meg, hogy az teljesen normális, hogy szanaszéjjel töredezik egy járda már az első tél után, ahol csak gyalogosok járnak.
  • [HUN]FaTaL
    #413
    Ez természetes, de ez szintén csak itthoni állapot. :D Úgy beszélsz mintha csak Magyarországon lenne kapitalimzus, vagy mintha minden kapitalista országban az aprópénzt keresgélnék a hónap végén az emberek. Nem a kapitalizmus rossz, hanem az ország vezetése. Amíg a vállalkozók és a munkavállalók azt látják hogy fent ügyeskednek és lopnak orrba-szájba, addig lejjebb sem lesz ez másként. És ez egy ördögi kör sajnos...
  • tom235
    #412
    Direkt szarra csinálják, hogy 2 év múlva a politikus haver cége újra leaszfaltozhassa 10-szeres áron.
  • Laceee
    #411
    Nem akarnak az emberek semmit ingyen, csak azt szeretnék, ha meg lenne fizetve a munkájuk úgy, hogy ne keljen hónap végén az aprópénzt keresgélni a lakásban, ne azzal kényszerítsék a válalkozók a munkásokat túlórára, hogy nem fizetik meg rendesen a 8 órát.
  • [HUN]FaTaL
    #410
    És szerinted a hitel honnan van? Csak nem a kapitalizmusból?:D Röhejes érveid vannak..
  • TheRock18
    #409
    egy biztos,hamar felvenném a teendők közé a magyar közutak felújítását...de nem foltozgatás,mint pl. itt is csinálják..lófaszt
    50centis alap,és arra 25 aszfalt(mint amerikában) aztán itt se lenne gond az útakkal,vagy 30 évig,nem tom ezt miért nem lehet megérteni...pedig nem vagyok útépítő,de ezt még én is kitudtam találni...
    vagy másra kell odafent a pénz?
  • tom235
    #408
    Látom még mindíg nem tudsz felülkerekedni azon az elveden, hogy a szocializmus kizárólag hitelből működhet. Ez csak egy kínálkozó lehetőség volt, amit a magyar állam kihasznált.
  • [HUN]FaTaL
    #407
    Azok szarok sajnos, valamit kezdhetnének vele, de szintén csak azt tudom mondani, hogy azért mert lenyúlják a pénzt odafent, és nem pedig azért mert kapitalizmus van.
  • sz4bolcs
    #406
    Na jó, előbb végigolvasom a hozzászólásokat.. :-))
  • TheRock18
    #405
    amúgy olyan szarok a magyar utak is,bár ezt csak azt tapasztalja aki sokat vezet/kocsikázik,mint én
    pedig rengeteg adót fizetünk be pl. üzemanyagban,súlyadó stb.
    akkor hova megy el a pénz?
  • sz4bolcs
    #404
    És a közpénz szerinted miből van?
  • [HUN]FaTaL
    #403
    Ez így van. Én egy szóval sem mondtam hogy ez így rendben van, de az előző rendszer sem volt jobb. Az, hogy az emberek mindent ingyen akarnak az szerintem non-szensz.
  • Laceee
    #402
    Nem azért adóznak többet, hanem azért mert nem minimálbérrel vannak lejelentve, nem a kapitalizmus a hibás, hanem az országot irányító emberek, ebben az országban rablókapitalizmus van.
  • tom235
    #401
    Hát nemtudom azok a buszok, amelyek már 30 éve egész nap mennek és a hűtővizet sima csapvízzel pótolják ennek ellenére még mindíg megy az annyira szar nem lehet, annak ellenére hogy az ikarus 6-7 évre tervezte.
  • [HUN]FaTaL
    #400
    Igen, nem fizeti tovább. Nem csinálhatnak semmit. Nem adnak több hitelt, az ország meg bedől. :D
  • TheRock18
    #399
    meg a "braziloknál"
    kacsalábon forgó paloták,5 toronnyal,a legocsmányabb színekre kenve
    plazma TV még a wc-be is
    2 vagy 3 luxus autó...német márka általában,vagy mégjobb
    2kg aranylánc (hisz ez csak befektetés)
    apuci: életében nem dolgozott 35éves (10évet ült börtönben)
    anyuci: életében nem dolgozott,8 pulya anyja...32éves (3évet ült börtönben)
    Vicc:
    adóellenőr megy a romákokhoz
    hááá a há húúnnan van ez a sok minden?
    hááá tugyáák...kéérem álááásan..kifogtúúk az árányhálát
    mire a bizonyíték uram?
    ...hááá itt a ház,meg a ótóók nem?!
  • [HUN]FaTaL
    #398
    De adót nem a kapitalizmus zsebébe fizetsz hanem az államkasszába. Igen a paraszt is hibás, aki csalja az adót. De nem a parasztra gondoltam, hanem azokra a cégekre ahol mindenki minimálbérrel van bejelentve, a többi meg feketén megy zsebbe...
  • Molnibalage
    #397
    Krisztusom, már megint egy NWO-s...
  • Rundstedt17
    #396
    "Nem a kapitalizmus tehet az itteni szarról, nem a rendszer,,hanem az emberek. 2 millió ember adózik. A többi meg ingyen akar mindent..."

    Bizony az a baj hogy nem fizetnek eleget a kapitalisták zsebébe,meg a külföldi hitelezőknek!
    Ezek az emberek nyúlnak le milliárdokat,meg ők többszörözik az adósságot,nem a kapitalisták ah dehogy....a paraszt a hibás mi??
  • [HUN]FaTaL
    #395
    Mert minden más céges vagy az asszony nevén van. Ez is egy vicc, meg az egész vagyonnyilatkozat is szerintem. Sokat keresnek. Keressenek, nem leszarom? De keressen akkor jól az átlagpolgár is. És ne lopják el a maradék pénzt.
  • Molnibalage
    #394
    Mert sajnos ez teljesen törvényes... A törvények a szarok.
  • [HUN]FaTaL
    #393
    Ezek hasznos munkák de fogd már fel hogy nem mindenki végzett hasznos munkát. Volt aki egésznap ült a seggén egy irodában mert semmi munka nincs. Most is ez tapasztalható a közszférában. Anyukám pár hónapig dolgozott a 12. kerületi önkormányzatnál. 5 könyvelő volt napi 5-20 számlára. Régen ez ment mindenhol. Szerinted mind az 5 könyvelő kitölti a 8 óra munkaidejét napi 20 számlával? Egy ember el tudná látni az ottani melót simán.
  • Molnibalage
    #392
    Világszínvonalú busz gyártás? Ház max. az igénytelenebb helykre. Nézd már meg, hogy a '80-as években milyen távolsági buszok jártak Nyugat-Európában és az USA-ban vagy Kanadában. A keleti blokk és haverjaik szívták fel a buszokat. Afrikai államok, Kuba, Kína és az arab országok + Irán.

    Az igazi minőség csak jóval a rendszerváltás után jött el.
  • TheRock18
    #391
    tudjátok miken szoktam mérgelődni,meg jókat röhögni? :D
    mikor olvasom a nyílvánosságra hozott politikusok adóbevallását..és mit látok
    autó: - (nincs)
    ház: - 30nm-es lyuk...(igen valószínű)
    kereset: 450.000Ft...(bizonyára,meg mellette a meg nem említett 2milla)
    cég,és vagy egyéb bévetelek: - (nincs)
    közbe 10cégben társtulajdonos + 15-ben tulajdonos
    és még a sok lenyúlt uniós meg ilyen-olyan pénz+további elsikkasztott pénzek!
    persze ezek nincsenek bevallva
  • [HUN]FaTaL
    #390
    Ez megint nem a rendszer hibája, hanem az alacsony fizetésé és az ország helyzetéé. Nyugaton megtehetik?
  • Rundstedt17
    #389
    De ugyebár szerinte a külföldi példa a követendő,meg ők mindenben jobbak...
  • [HUN]FaTaL
    #388
    És azért mert adóznak ezért a munkáltató több fizetést ad? Nem látom az összefüggést. Talán más a morál. De ez nem a kapitalizmus hibája továbbra sem. Te magad mondtad hogy az előző rendszerben ugyanígy loptak. Akkor mégis miért a kapitalizmus a hibás? Nem a kapitalizmus tehet az itteni szarról, nem a rendszer, hanem az emberek. 2 millió ember adózik. A többi meg ingyen akar mindent...
  • Molnibalage
    #387
    20%-25%-kal drágábban? Valakinek nem telik rá. Főleg, ha munkanélküli 2 éve és nagyon be kell osztani. (Hogy ne csak off legyen...)
  • tom235
    #386
    Hát mondom ha szerinted a világszínvonalú mezőgazdaság vagy buszgyártás nem hasznos, termelő munka eredménye, akkor ok.
  • Rundstedt17
    #385
    "Tudod, ha valaki olyan dolgot állít elő, amire van kereslet, az gazdagodik belőle, de ha nem gazdagodhat rajta, akkor nem fogja érdekelni, hogy mit állít elő, és milyen színvonalon, mert elveszik az az egyetlen motíváció, amiért terméket érdemes előállítani."

    És te tudod hogy igyekeznek maximum profitra törekedni:
    -a legszarabb minőségű alapanyagok mert olcsóbb több pénz
    -minimális munkaerő alkalmazása,minimum fizetés nekik több profit....
  • Laceee
    #384
    Nem lopják el a válalkozók, adóznak.
  • Molnibalage
    #383
    Mégis mi által, ha szabad kérdeznem. Szerinted viccből dőlt össze a SZU és a KGST? Néhány szovjet fegyveren és egy két csatlós kézifegyvereken kívűl jóformán semmi nem volt amiért dollárt vagy bármi mást adtak volna a világpiacon...
  • tom235
    #382
    Azért mert például Magyarországon élősködnek.
  • TheRock18
    #381
    épp múltkor akadtam egy "kíváló dolgozó" plakettre,vagy mire itthon :D xD
  • Sadist
    #380
    KÉNYSZERÍTETTE bárki a hitel felvevőket, hogy nyakra főre vegyenek fel hitelt házra, autóra, plazmatévére? Fel kéne már végre fogni, hogy a hitel nem ingyen pénz, azt majd valamikor vissza kell fizetni, kamatostul.
    Csak az volt itt a baj, hogy hirtelen beszabadult Magyarországra a fogyasztói szabadság, már nem csak Trabantot, Ladát és Skodát lehetett venni, hanem huszonöt másféle nyugati autót is, és abból is legalább olyan kellett, mint a szomszédnak, mert nehogy beérjük már kevesebbel. A spórolás nem alternatíva, hát most kell az új járgány, meg karácsonyra a plazma TV.
    Az emberi hülyeség, önzőség és kapzsiság ellen nem sok mindent lehet tenni.
  • [HUN]FaTaL
    #379
    Ezt nem a kapitalizmus okozza. Nyugaton miért van rá pénzük az embereknek? Nem probléma a 40 eurocentes császárzsömlét megvennie az osztráknak.
  • sz4bolcs
    #378
    Az a baj, hogy nem végeztek volna hasznos, termelő munkát, mert az államot nem érdekelték olyan földhözragadt dolgok, mint haszon, kereslet/kínálat, hiszen az a gonosz kapitalizmus melegágya, abból nem lehetett volna fönntartani az egyenlőséget. Tudod, ha valaki olyan dolgot állít elő, amire van kereslet, az gazdagodik belőle, de ha nem gazdagodhat rajta, akkor nem fogja érdekelni, hogy mit állít elő, és milyen színvonalon, mert elveszik az az egyetlen motíváció, amiért terméket érdemes előállítani.

    Igen, a 'Munka hőse' kitüntetésre gondolok. :-)
  • Laceee
    #377
    Nem a termékek árával van nálunk baj hanem a fizetéssel.