657
Mi a munkanélküliség oka?
  • eugabesz
    #496
    Az emberek többsége még szerintem fel szem fogta,mekkor sz@rban vagyunk..vagy nincs neki mivel,vagy már belefásult és minden mindegy alapon él...90 E új munkanélküli....hihetetlen,tudjátok mit jelent ez?A mezőgazdasági alkalmi munka kellős közepén.
    Én is kényszerpihenőn vagyok,s kihasználom,hogy még egy pár napig van netem..a tartozásaimból ítélve nem sokáig lesz már.
  • Molnibalage
    #495
    Nem rosszabb. A régi rendszerben beverték volna a fejed, most nem lenne mobilod és netet, mert korlátozhatnák, szűrnék, vagy egyszerűen nem adnának vagy csa 6 évet kellene rá várni. Te tényleg ezt sírod vissza?
  • 89
    #494
    Nem erről van szó...akkor királyság volt az államforma, de éppen azt mondja, ki, hogy a király nem a legfelsőbb felség, hanem őt is korlátozza a Szent Korona Tan. És akkor egy kis idézet:

    "Mivel a Szent Korona a legfőbb szuverén, a Szentkorona-tan nem ismer el fölötte álló személyt. Ezáltal a Szent Korona tagjai, vagyis a polgárok egyenlőek, közülük senki nem uralkodhat a másikon, tehát a Szentkorona-tan eleve kizár minden diktatúrát. Az ellenállási jog lehetővé teszi a Szent Korona tagjai számára, hogy az alkotmányosságon túllépő önkényuralommal szemben föllépjenek."

    Ezt kéne beépíteni ebbe a "demokratikus" rendszerbe
  • eugabesz
    #493
    Gondolod aktív dolgozó embereknek van ideje ide írkálni??...kivéve persze a fórum adminokat...xD
  • Vlala #492
    Bocs, azt hittem, ez a Munkanélküliség topic. Valószínűleg mellékattintottam.
  • Rundstedt17
    #491
    Jah van egy szavazatunk 4 évente oszt kuss:DDD
  • Rundstedt17
    #490
    "A Szent Korona Tan többek között a népuralmat és visszahívhatóságot hirdeti embeeeer"
    pl:1050-ben népuralom?megreformáltad a történelmet:DDDDD.
  • eugabesz
    #489
    "Ha az a rendszer lenne felülről súrolnánk az Észak-koreai munkásparadicsom szintjét."Ne haragudj,már ott vagyunk...attól,hogy szabadon beszélhetsz bármiről,még nincs beleszólásod semmibe.Ha így haladunk,mi alulról fogjuk azt a szintet súrolni
  • Rundstedt17
    #488
    "Elvben jobb lenne"
    Elvben minden rendszer maga a tökély.......
    "csak nem olyan tetű emberekkel és olyan mentálisan megviselt emberekkel, mint akik végigszenvedték abbana rendszerben a fél életüket."
    Magyarán gyakorlatban rosszabb mint az előző,mert ez a rendszer illetve a mostani réteg a magyar történelemben a legutolsó legaljább minden tekintetben.Csak egy kérdés szerinted ha ezek kihalnak akkor jobb lesz a rendszer?:DDD
    "Ha az a rendszer lenne felülről súrolnánk az Észak-koreai munkásparadicsom szintjét."
    Kínai példa vagy az oroszokhoz való közeledés segítene.Minden esetre ha észak-Koreait is követnék nem járnánk ugyanúgy tekintve hogy kitűnő a mezőgazdasági potenciánk.
    mert ahogy a dolgok állnak nagyobbnál nagyobb szégyenek történnek meg:A föld amiért évszázadokig harcoltak hogy megvédjék külföldi kézbe fog kerülni.Nem sikerült a Habsburgoknak,se a németeknek,se az oroszoknak,erre most....Hm..
  • Molnibalage
    #487
    A censuson már én is eltöprengtem. A sokszor példának beállított svájcban a nők a '70-es (!) évekig nem szavazhattak. Nem azt mondom, hogy ez jó, de azért valami szűrő tényleg nem lenne rossz.
  • 89
    #486
    Bocsáss meg, akkor 907 évig...de gondolkozzál már el, hol van ez a komcsik 50 évéhez képest???? A Szent Korona Tan többek között a népuralmat és visszahívhatóságot hirdeti embeeeer....Amúgy én ma is úgy bevezetném a cenzust, mint a huzat, olyan emberek szavazhatnak, akiknek még a gondolkodás is megterhelő...Légyszíves nézz már utána a dolgoknak, mert hülyének néznek itt az emberek, mert egyből jössz ezzel a kirekesztő szélsőségező dumával
  • Molnibalage
    #485
    Ki mondta, hogy ezzel a mostani rendszert védem? Elvben jobb lenne, csak nem olyan tetű emberekkel és olyan mentálisan megviselt emberekkel, mint akik végigszenvedték abbana rendszerben a fél életüket.

    Ne mondjad már, hogy te abban a mocsok rendszerben akarsz élni. Én egyetlen könnycseppet sem hullatok érte. Ha az a rendszer lenne felülről súrolnánk az Észak-koreai munkásparadicsom szintjét.
  • Rundstedt17
    #484
    "Egyesek agyára jótékony homály borul. A régi rendszer is korrupt volt a javából, csak akkor nem írta meg az újság és a net hiánya miatt nem tudtál róla."
    Egyesek meg így védik a mostani rendszert,jó ez így sose volt jobb....Büszke lehetsz magadra.
  • Rundstedt17
    #483
    "Szent-Korona Tan-t, ami 1000 évig szilárdan fenntartotta államunkat."
    Látom benyelted a szélső jobb reklámot....Eleve nincs 1000 év.Jah meg tudod a Szent Korona tan kizárta a nemzetből a jobbágyokat,a nemzet döntő többséget szép......
  • 89
    #482
    Melyik régi rendszer? remélem nem a körömletépők és az akasztók korszakára gondolsz....
    Nem (csak) a rendszerrel van baj, hanem ezzel az idegen alkotmánnyal, amit ránk erőltettek.
    Sajnos pár évtized alatt a kommunizmusnak (vagy legyen tőlem szocializmus) sikerült teljesen kitörölni a magyar ember tudatából a Szent-Korona Tan-t, ami 1000 évig szilárdan fenntartotta államunkat.
    Így 4 évente elmegy szerencsétlen munkásember részegen szavazni, véletlenül virágra szálló 3 madarat x-el be és aztán nézheti a műsort, semmi beleszólással.
  • Molnibalage
    #481
    De, volt. Akkor is voltak az egyenlők közt egyenlőbbek. Akkor is épültek 200 négyzetméter feletti házak a dunaparton, csak nem nyugat-európai színvonalon. Akkor is a csókosoknak adták óda (fillérekért) a duna parti telkeket aminek köszönhetően egyes településeken nem tudsz lemenni a Duna parthoz jóformán.

    Egyesek agyára jótékony homály borul. A régi rendszer is korrupt volt a javából, csak akkor nem írta meg az újság és a net hiánya miatt nem tudtál róla.
  • Rundstedt17
    #480
    A belőle felhasznált vízért ugyanúgy fizetni kell hiába a földeden van......
  • Rundstedt17
    #479
    Így van
  • Rundstedt17
    #478
    Működés képtelen a rendszer elképzelésed.
  • Rundstedt17
    #477
    Magadat jellemezd,lehet hogy te magadnak akarsz milliárdokat.De képzeld van aki azt szeretné hogy mindenki normális körülmények között élhessen....
  • Slayerboy
    #476
    Az egész parlamentet fel kéne robbantani, és hozzáértő embereket kéne az ország élére állítani, akiknek tényleg az a fontos, hogy az országot kihúzza a szarból, nem az, hogy a saját zsebét megtömje aztán le van szarva. Csak sajnos ez lehetetlen mindaddig, amíg ez a parlament van.
  • Slayerboy
    #475
    A régi rendszerben senki nem élt nagy lábon, de mindenki megélt! És nem volt olyan, hogy valaki 2 millát keresett havonta, vki 70 ezret. És ez a lényeg.
  • tom235
    #474
    Ne magadból indulj ki.
  • tom235
    #473
    Attól függ kinek? Az adócsalóknak, zavarosban halászóknak, kízárólag segílyből élőknek valószínűleg a jelenlegi. Viszont a tisztességesen dolgozó embereknek jobb volt a régi rendszer.
  • Sadist
    #472
    Mindegy az, csak ők legyenek a górék az a lényeg.
  • GregSB
    #471
    Omg Rundstedt és tom nem vagytok egyszerű emberek :D

    Csak úgy kíváncsiságóból megkérdezném hogy szerintetek mi lenne ma ideális rendszer Magyarországon? :)
  • wordsworth
    #470
    Amugy ez milyen topik? Jaaa hogy munkáról van szó.. :D
  • Sadist
    #469
    Ja, csak úgy gyártogatnánk fegyvereket, aztán beraknánk vitrinbe. Te ezt amúgy direkt csinálod?
  • [HUN]FaTaL
    #468
    Te arról beszéltél hogy nem kell háború a fegyverekhez, lehet azokkal kereskedni is. Kérdés, ha nincs sehol háború ki a jó francnak adod el a fegyvereket?:D
  • 89
    #467
    annyit mondod, hogy milyen jó voltál történelemből xD úgy látszik nagyon rég voltál jó belőle...a fasizmusban nincs szó fajgyűlöletről
  • 89
    #466
    ne keverd már a nacionalizmust a soviniszta nemzeti szocializmussal
  • TheRock18
    #465
    én nem lehetek fasiszta...csak hungarista
    mellesleg annyiban ismerem el magamon a fasizmust,hogy utálom a liberalizmust és kommunizmust...a többi nem stimmel
    nem vagyok fajgyűlölő,mert nincs bajom a néger kosárlabdázóval,focistával...
    azt utálom,aki lop,csal,gyilkol...kihasznál...
    így ezek szerint nem lehetek rasszista..
  • TheRock18
    #464
    Fankadeli - hazátlan hazaárulók (csak annak aki szereti a rap-et) okos,jó dolgokat mond érdemes meghallgatni
  • Rundstedt17
    #463
    fasiszta leszel,szóval poziciót:DDD
  • Rundstedt17
    #462
    topicom:D
    a magyar himnusz ott volt róla szó:DDDDD
  • TheRock18
    #461
    reakciós gárdista?..mi van ? XD
  • TheRock18
    #460
    óó..jóhogy nem a wehrmacht indulót rakod be...:D
    látod..nem megy neked :D magyar dolog eszedbe sem jut :D
    am tudtátok,hogy európában csak nekünk van ilyen szomorú melankólikus himnuszunk?
  • Rundstedt17
    #459
    Csak akkor ha én leszek RF. meg van tehetséged:DDD..amúgy meg reakciós gárdista:DDDD
  • Rundstedt17
    #458
    Gestapo.
    Mondott valaki vmit?
  • TheRock18
    #457
    az én vezetésemmel a magyarnak jó világ lenne,a többieknek kevésbé...
    aki felesküszik a Szent Koronára...az a testvérem :D
    amerikaiak bezzeg büszkék a hazájukra...a legtöbb házon ott virít az USA lobogó..itt elvétve látni...nekem kint van a tricolor,bár már kicsit fakó,kicsit csapzott,de legalább a miénk :D