657
Mi a munkanélküliség oka?
  • eugabesz
    #537
    ez különböztet meg a másiktól...neki az a véleménye,tsol-nak ez nekem megint más...
  • Lunki88
    #536
    Már nem azért, de amit írt az az emberke azon tényleg felhúzza magát még egy jóérzésű ember is... Én is emlegettem a családfáját, bár igaz hogy nem írtam le ide.
  • eugabesz
    #535
    nem itt fogjuk megváltani a világot,csupán próbálunk kultúr ember módjára panaszkodni,de ha neked ez tetszik,cak tessék...
  • eugabesz
    #534
    El vagyunk már annyira fásulva,hogy az útszéli ugató kutyát nem érdekli,hogy anyázol,vagy sem...
  • Tsol
    #533
    Hát a kurva anyád! (leszarom ha banolnak!)
  • sz4bolcs
    #532
    A fölösleggel meg lehetne kereskedni. ;]]
  • sz4bolcs
    #531
    Ha nem is ugyanúgy, de csak kell valamennyit fizetni.
    Azt viszont nem értem, hogyan lehetne megoldani, hogy bármennyi vizet ingyen használjon el az ember. Ezt hogy gondoltad? Lenne valami korlát, ami fölött fizetni kell?
  • Rundstedt17
    #530
    Ugyanúgy kell fizetni érte.
  • sz4bolcs
    #529
    "nem egy ismerős fizetett havi 50-60 ezret gázért." -gárdisták tán?
  • sz4bolcs
    #528
    Aha, és akkor mindenki annyi vizet nyom a földjére, amennyit akar, igaz?
    Nem tudom elképzelni, hogy ez így működne.
  • Ronny
    #527
    amikor lehetőség volt rá, alig mentünk ki. Most persze mennénk, csak az a gond, hogy mindenkit küldenek haza...
  • gematta
    #526
    1 szó srácok vagy több
    aki teheti még ha csak segédmelos is lesz
    meni kell kifele hollandi ir német dán
    rengeteg ember kell pl hollandiába
    meg jönnek a szezon munkák igaz nehéz kijutni de ha van lehetőség és teheti az ember menni kell
  • Vlala #525
    Igen, ha más nincs, mert ez is több, mint a semmi.
    De legalábbis addig nem szereznék diplomát (az ingyenes felsőoktatás csődje), amíg nem biztos, hogy tanárként el tudok helyezkedni... az ország ott tart, mint a Pál utcaiak, ahol kb. 30-40 tiszt ugráltat egy szerencsétlen Nemecseket.
  • eugabesz
    #524
    A segély helyett munka program már most is látszik,hogy úgy sz@r ahogy van,adták volna oda ahol jobban tudnák hasznosítani...mit érnek vele ha gyönyörű szép lesz egy falu/város,ha a benne lakók éhenhalnak belőle.Jah,hogy lesz majd aki betelepül...az lehet,de ez már tényleg nem a munkanélküliségről szól.
  • eugabesz
    #523
    Az a baj,hogy komkrétan most ahol tartunk,már nem egészen a munkanélküliségről szól.
    Én a saját bőrömön tapasztaltam,velem egykorú egyén ült otthon feleségestől segélyecskén,én barom meg dolgoztam még estébe hajlóan is 1500 ft-al kevesebbért...és itt a baj gyökere.Míg a jó munkásokat nem tudják(vagy nem akarják) megfelelően megfizetni,ez lesz a követendő példa.Ülünk otthon segélyen,dolgozzon a sok hülye ha neki az úgy jó.A vállalkozót ,vállalatokat már megölik a legkülönfélébb jogcímen történő befizetési kötelezettségel,az uniósnál is szigorúbb előírások betartatásával,amit költhetne nyugodtan a jól dolgozó melós fizetésére,s már lenne is becsülete a munkának.
    De míg fiaink és lányaink azt fogják látni- pl. a médában is-hogy trükkökel ügyeskedéssel meg lehet élni(nem is rosszul) addig ne várd tőlük,hogy belevessék magukat a "munka élvezetébe"
    Két 22 éves fiam van,hidd el tudom miről beszélek.
  • Slayerboy
    #522
    .."karbantartói állást vállal egy szakmájába vágó cégnél.."
    Tanári diplomával elmennél iskolába takarítani?
  • NeverwinterKING
    #521
    ha nem mondod hülyén halok meg. ennyire ne nézz már le létszíves.
    tudom h meg kell tisztítani és fizetni a munkást. de nem elég az adó amit fizetek? ne mond már. lenyúlják a felét vagy csak rosszul bánnak vele. nemtom. lassan több lesz a kiadás(víz,gáz,villany) mint amit kapunk fizetést.
    nem egy ismerős fizetett havi 50-60 ezret gázért. ez kicsit túlzás már.
  • Vlala #520
    Végre valaki a témával foglalkozik.

    Ezt én is említettem, bár nem ezekkel a szavakkal. Senki sem akar olyan "lúzernek" látszani, hogy pályakezdőként pl. karbantartói állást vállal egy szakmájába vágó cégnél minimálbérért. Mindenki egyből a nagy lóvét, nagy lehetőséget keresi, mert hozzászokott ahhoz, hogy csak az "idkfa"-t kell beírnia ahhoz, hogy mindent megkapjon, rosszabb esetben apuci, anyuci mindent elintéz neki, harmincéves korában mehet nyugdíjba, mert siekrült lefizetni az ebben ileltékes személyeket.

    Hogy ez-e a válság okozója, vagy fogjunk inkább mindent a vezetésre, arról elég hosszú vita kerekedett itt, szerintem egy kicsit mindkettő, de az, hogy most, bajban is mindenki csak a másiokra mutogat, nem fogja előrébb vinni ezt a kis országot.

    A munkanélküliség fejben dől el. Ha nem akarok munkanélküli lenni, megoldást keresek. Ha az akarok lenni, kifogást keresek.
  • eugabesz
    #519
    aáá...eztet én is cáfolnám...ha valaki "felnyom"simán megbüntetnek,mert minden ami aföldben van,a Magyar állam tulajdona,csak a kútba behlyezett cső,vagy éppen betongyűrű a tiéd!!
    Vízkivételi engedély kell hozzá és azért fizetni kell.
    Próbálj csak hivatalosan bejelentett ásott,vagy fúrt kutat létesíteni a portádon,majd rádöbbensz..
  • Sadist
    #518
    Max az áramért, ha szivattyúval húzod.
  • Sadist
    #517
    Nem magamból indultam ki, egyszerűen végigolvastam, hogy miket írtatok.
  • Slayerboy
    #516
    Szar a válság, de azért sokaknak jól jött kifogásnak...
  • Slayerboy
    #515
    Te honnan olvasod ezeket?
  • sz4bolcs
    #514
    De az elején még szó sem volt róla, hogy csak fegyvereket kéne gyártani. Ez csak egy ötlet volt arra, hogy hogyan lehetne fölfuttatni a magyar gazdaságot. :D
  • [HUN]FaTaL
    #513
    De ki mondta hogy nincs háború te agyatlan? Te mondtad hogy nem kell háborúzni lehet a fegyverekkel kereskedni. Persze, Magyarország elkezd fegyvert gyártani és a világ leggazdagabb országa lesz mert csak kereskedik vele amíg a többi ország háborúzik, vagy hogy gondoltad?:D Milyen álomvilágban élsz te?:D
  • sztoncsi
    #512
    "Arra keresném a választ, hogy mi az oka annak, hogy manapság már egy szakképzett ember is alig talál munkát, a diákok munkavállalási lehetősége pedig már teljesen ellehetetlenedet."

    Nem feltétlenül a válság az oka mindennek!
    Nekem mint munka adónak az a tapasztalatom, hogy aki szakképzett nem hajlandó a szakképesítése alatti pozícióban munkát vállalni, pedig ha elvállalná, és bizonyítana, utána minden bizonnyal feljebb kerülhetne a ranglétrán, csak sokan egyből az "ügyvezetői posztra" pályáznak...!

    A diákok munkáltatása pedig nem egy egyszerű feladat!
    A minap érdeklődtem hogy hogyan tudnék diákokat foglalkoztatni... az nem elég hogy kb. ugyanannyi munkabért kellene kifizetnem a diáknak, mint egy gyakorlott munkaerőnek, de még a biztonsági előírásokat is komolyabban kell venni, mert vannak bizonyos bejelentési kötelezettségek, ami miatt jobban várhatóak az ellenőrzések!

    Az ilyen fajta ellenőrzésekről annyit nem árt tudni, hogy lehetsz te akármilyen tökéletes, nem úszod meg! Ez olyan mint a közúti gépjármű ellenőrzésnél, a tartalék izzó effektus!
  • Vlala #511
    Porgbléma. igen, ez az "értelmi szintem".
  • Vlala #510
    Ki beszél megköszönésről?

    Csak annyit böfögtem közbe az "értelmi szintemmel", hogy a hangadók sajnos leragadnak a bűnösök megbüntetésénél - ami egyébként jogos - és nem a porgbléma megoldására koncentrálnak, hanem a húsosfazékhoz való közelebb kerülésre.


    A munkanélküliség egyik oka épp ez. Másokat hibáztatunk, ezzel nyugtatjuk magunkat, így nincs motivációnk életünk jobbá tételéhez. (igen, ez egy szerencsétlen kísérlet volt az ontopic felé hajlásra)
  • TheRock18
    #509
    látom nincs tv-tek,de ha lesz pénzed vegyél egyet...és nézd meg benne,mi folyik a világban?
    hol nincs háború te okostojás?azért,mert nem a házad előtt lövöldöznek,akkor már nincs háború?
    2001 óta újra háborúznak az amerikaiak nem..te nagyon okos...
    észak-koreától retteg most a félvilág...főleg dél-korea,mert olyan tűzérsége van észak-koreának,amivel szétszaggatná még az amerikai flottát is...és az összes lövege észak és dél-korea közötti határon húzódik...
    valóban nincs háború...csak egyesek nem néznek tv-t,sem híreket,csak élik világukat...:S
  • TheRock18
    #508
    tanuld meg értelmezni a mondatomat...
    azért volt egy sorral lejebb írva,mert már nem tartoznak össze,de sebaj,majd kinövöd
  • Nadi
    #507
    "Tetszettek volna forradalmat csinálni"
  • Rundstedt17
    #506
    Köszönd meg hát nekik Vlala hogy tönkrették az országot,ezért igazán mindenki hálával tartozik nekik.A bosszú meg birka dolog,felejtsük el a múltat és öleljük őket keblünkre,elvégre itt mindenki hibás.
    Te tényleg ilyen értelmi szinten vagy?
  • Vlala #505
    ...és azzal, hogy a gonosz boszorkány elnyeri büntetését, az átok leszáll az ártatlanokról, és békesség száll a Kárpátok völgyére.

    Rossz úton jár, akit a bosszú vezérel.
  • bp
    #504
    "...és vidéki az ország, onnan meg mit akar elérni egy egyetemen vki? földet kell művelni, mindenki maradjon ott ahova tartozik és ne a pestiek elől próbálja elhalászni az ottani melókat, és nyerészkedni azon hogy a mi őseink világvárost építettek az övé meg szőlőt aszalt."

    B+!

    Biológia órán lenyelted a piócát aki fél perc alatt leszívta az agyadat? Genetikai selejt vagy! Remélem az őseid kukások voltak és maradsz a hagyományok útján!

    Emberek!
    Az ilyeneknek ki javasolja, hogy észt osszanak az interneten?????
  • eugabesz
    #503
    kihagytad...és hosszú-hosszú börtönbüntetés az azt kiérdemlőknek...Audi helyett dutyi..
  • 89
    #502
    milyen TÉK-et hagytam ki :( xD

    hát minimum Vlala
    „Egy nemzet ereje a kiművelt emberfők sokaságában rejlik.”
  • eugabesz
    #501
    felőlem....
  • 89
    #500
    ilyen gödörből már nagyon nehéz lesz a kimászni...vagy egyenletesebb-lassabb lesz a kilábalás, vagy emberek százezrei fognak nyomorogni. Valahol ott kéne kezdeni, hogy felelősségrevonás és vagyonelkobzás, és onnan el lehetne indulni
  • 89
    #498
    hát legalább egy érettségije legyen meg annak a tisztelt szavazópolgárnak, aki a jövőnkről dönt
  • Vlala #497
    Akkor kérhetem a takarítást?