657
Mi a munkanélküliség oka?
  • Bucser
    #135
    Úgy tudom, csak a betanított munkásokat küldik haza sorban.
  • TheRock18
    #134
    burgerland Magyarországhoz tartozott...magyarok élnek ott is...
  • TheRock18
    #133
    nos a Jobbik már kitalálta mi fog tenni a munkanélküliséggel is
    - megvédik a magyarföldet
    - magyar piacot
    - megadóztatják végre a multikat
    - és remélem támogatni fogják a mezőgazdaságot
    megszűnik végre a segélyezés is,így mindenki mehet végre robotolni a (tudjuk kik)
    nincs más választás...változtatni kell a dolgokon,mert így nem megy,évek óta nem megy
    sújkolják,hogy mennyire fontos a diploma is...minek,könyörgöm?
    inkább 100 szakmunkás legyen 1 diplomás helyett is
    inkább szakmákat tanuljanak az emberek ne diplomát hajszolják,amivel a seggüket kitörölhetik... erről ennyit..elbaszott egy rendszer ez :(
  • Slayerboy
    #132
    Elég a Lidl-be elmenni.. :S
  • SötétBarom
    #131
    Aszondja osztrák szar.. Te jóatyaúristen.. Egyszer battyogjál át egy burgenlandi élelmiszerboltba, aztán próbáld összevetni az osztrák szart az itteni csúcsminőséggel.. LoL'd.
  • Rockynhooo
    #130
    jaa de itt is elég szar a helyzet, azt mondják már csak felétek rosszabb.
  • Laceee
    #129
    Szerintem lenne igény a magyar mezőgazdasági termékekre, aki dolgozott kint az tudja milyen semilyenizű steril áruk vannak kint (paprika, paradicsom, bab, kukorica, borsó, répa, gyümölcsök stb) tökéletesen néznek ki de semmi izűk.
  • TheRock18
    #128
    igen? ettél már német szart?
    meg osztrák szart?...nahh kóstold meg,hogy milyen jó....minden minőségi magyar terméket visznek ki külföldre és lófasz áron eladják,nekünk meg hozzák be a sok külföldi kakit,hogy vegyük meg...mert ez óccsóó meg kurva jó...:S
    makói hagymát a kínai helyett
    magyar zöldséget,gyümölcsöt a sok olasz,görög helyett...
    magyar tejet,magyar húst...
  • TheRock18
    #127
    csongrád azthiszem az alföldön van...ez meg itt borsod a cigány putri,szabolccsal együtt,nincs munka,nincs élet...nincs semmi,aki teheti menekül
  • Rockynhooo
    #126
    el nem tom képzelni ,hogy még csongrád megyénél is szarabb legyen :D:|
  • joebacsi
    #125
    "eltudnánk látni az EU-t mezőgazdasági termékkel"

    a gond az, hogy az eu önmagát is el tudja látni mezőgazdasági termékekkel
  • TheRock18
    #124
    így van...az én családom erre ment rá..mert apám '92-óta pesten élt...mi meg nem
    nekem ugyan még nincs családom,így legalább nem kell eltartanom őket...viszont ideje lenne keresnem vmi munkát,mert már nem tanulok..de nem akarom,hogy apám tartson el...
    de ugye borsodban a legrosszabb a helyzet...
    már nyugatfelé,a Duna vonalától sokkal jobb lehetőségek vannak,de főleg pesten van több munka
  • Laceee
    #123
    És mennyibe kerül egy gép? kell programozó rá, az anyagot is be kell rakni valakinek, késeket beállítani stb.
  • Slayerboy
    #122
    3. ipari forradalom by HU? :)
  • Laceee
    #121
    A lakások drágábbak, azért mert mondjuk minőségibb is, de egy osztráknak tök midegy mert a szülők megveszik mire 18 éves lesz vagy jelentősen besegítenek a gyereknek.

    Kint a tanulók nagyobb ösztöndíjat kapnak mint nálunk egy szakember aki 12 órában dolgozik.
  • Laceee
    #120
    5 euro kint a cigi..., nem dohányzok hálistennek
  • immovable
    #119
    Egy rakás nagy cég eltűnt annak idején Kaya Ibrahim és Josip Tot kezei között.

    S ennek mi köze is van a mai hulladékok ámokfutásához?
  • SötétBarom
    #118
    Ausztria? 1000E körül kapsz tök átlag melókért, de lehet, hogy többet. Az autó ugyan annyiba kerül mint itthon, a benzin is, egyedül a bizti húzósabb, ellenben lehet 5 autód egy rendszámmal. Én csomószor kimegyek vásárolni, mert az itthoniakkal KÖZEL AZONOS, VAGY ALACSONYABB áron, sokkal minőségibb élelmiszereket lehet kapni, sokkal gusztább környezetben.. Lakásárakkal nem vagyok képben, de sztem nem a duplája az itteninek..
  • Slayerboy
    #117
    Vagy a cigi sem :S
  • Vlala #116
    Egy rakás nagy cég eltűnt annak idején Kaya Ibrahim és Josip Tot kezei között.

    A munkahelyek megszűnésének a modernizálódás is oka, pölö ma egy CNC-gép tíz esztergályos helyett dolgozik. És nem fáj a feje, nem szül a felesége, nem iszik, nem késik, nem kér fizetésemelést...
  • Laceee
    #115
    Igazad van, fizessél albérletet+tatsd el a családod ebből az alamizsnából amit fizetés cimen adnak, nem beszélve arról, hogy a család is rámegy a távkapcsolat miatt. Aki ilyet mond, hogy menjen az ember albéletbe az ország másik felébe az még nem volt hasonló helyzetben, vagy álomvilágban él.
  • TheRock18
    #114
    amíg ilyen a politika nem is lesz munka...voltak munkahelyek,bezárták...
    gyárak kellenek,mezőgazdaság támogatása/fellendítése...eltudnánk látni az EU-t mezőgazdasági termékkel...
    miskolcon(misingtown)-ban is bezárták a DAM-ot...mindent bezárnak
    munka nincs...pestre felmenni meg szar...főleg,hogy még ott fizessek albérletet,vagy munkásszállót..de jó is az..:S
    így itthon tengődök és nem tok csinálni semmit..ez van :S
  • Molnibalage
    #113
    És aztán hazjön és boldogan él. Az egyik barátom kb. 3,5 éve végezte el az egyetemet. A cége folyamatosan küldte ki mindenhova és a napibérét félretéve 27 évesen vett egy kis lakást magának Pesten. Külön bónusz, hogy bejárta a fél világot. Nem viccelek. Arab országktól kezdve fél fekete Afrikát és Európát.
  • Laceee
    #112
    Fraciaország, Belgium, Németország, Anglia, Svájc, Hollandia stb szintű országok
  • immovable
    #111
    Németország, Hollandia, csak így gyorsan. Amúgy meg #109.
    Miért is módosítottad a szöveget? Eddig átlagos munkásról beszéltél minimálbér közelében, most már csak minimálbér. ÓÓÓÓ
  • GregSB
    #110
    Cáfold meg :)

    Melyik nyugati országban tudod megcsinálni _minimálbérből_, hogy fentartasz lakást-kocsit, és mellette még félre is tudsz tenni?
  • Laceee
    #109
    Én a pl: németországban élő német munkásra értettem, hogy nem nagyon hatja meg őket, ha nem dolgoznak 1 évig, külföldön egyedül a cigaretta drágább meg a hús, de az nem sokkal, magyarország az árak tekintetteben már EU-s országnak számít.
    Belga minimálbér 200000Ft nak megfelelő Euro és akkor ők még nem a csúcs, nyugdíjak 300000Ft, csak azért hozom őket példának mert a lakosság létszáma megegyezik szeretett hazánkéval, csak ott kevesebbet sikkasztanak.
    Az az igazság, hogy az átlag melót végzők, minimálbér közelében keresők nagy része nyugaton is ugyanúgy egyik napról a másikra él mint itthon. ez vicc, kint a takarító többet keres mint nálunk akik az irodában dolgoznak.
  • Sanyix
    #108
    sőt az egész világ veszített a felső 10k-t kivéve...
  • Sanyix
    #107
    magyarország veszített, a hülyeség győzött...

    Legyen mindenki mánáger! Jól elmánágoljuk egymást, árfolyamkalkulációkat meg mikroökonómia elemzézseket ehetunk végre kenyér helyett, amit a bank termel, ámerikában a pénznyomtatás melléktermékeként :D
  • immovable
    #106
    Az az igazság, hogy az átlag melót végzők, minimálbér közelében keresők nagy része nyugaton is ugyanúgy egyik napról a másikra él mint itthon.

    Ez jól hangzik csak nem igaz.
  • Qwerty4
    #105
    Az lehet, de ezeknek az országoknak abban van nagy előnyük, hogy nincsen akkora államadóságuk (MO-nak a legnagyobb az éves GDP-hez visoznyítva, lassan 80 százalék, és hol van még a vége?), nagyobbak a bérek, több a megtakarításuk (term. nem Romániára meg Bulgáriára értem).
    MO-on a szociális ellátás is veszélyben van a nagy adósság miatt.

    Szerintem nyugodtan irigyelhetjük nyugatot.Ott a visszaesés sem azt jelenti a valóságban, mint itt. :)
  • GregSB
    #104
    Ez egy nagyon szép sztereotípia, csak nem igaz.

    Amennyivel többet keresnek kint, legalább annival drágább is az élet. Ezt tapasztalatból mondom, éltem kint az alábbi felsorolt országok egyikében.

    Sok magyar megcsinálta, hogy kiment, és félrerakott havi €700-1000-t valóban. Én is ismertem ilyenket. Tudod hogy csinálták? Összeköltöztek 4-5en, vagy többen(!) egy pár szobás albérletbe, szétosztották az albi díjat + rezsit, szinte soha nem jártak el szórakozni és dolgoztak mint egy robot. Meg is lett az eredménye, pár év alatt több millió Ft-ot takarítottak meg, de milyen áron? Itthon Te így szeretnél élni? Mert ezt én inkább munkatábornak nevezem, nem életnek.

    Az az igazság, hogy az átlag melót végzők, minimálbér közelében keresők nagy része nyugaton is ugyanúgy egyik napról a másikra él mint itthon.
  • Marci0115
    #103
    hát ez a video beszurás nem megy nekem:S sorry a nagy sorokért
  • Laceee
    #102
    Nem az számít ki mit dolgozik, hanem az, hogy végzi el a munkáját.
    Álatlánoságban irtam, nem személyeskedni akartam, inkább olyanoknak szántam a hsz-emet akiknek semmi köze nem volt még a vasas szakmához és úgy akarnak elhelyezkedni benne.
  • Marci0115
    #101
  • Marci0115
    #100


    hát igen ezek a munkakerülö réteg, mondjuk havi 200-300 ezer segélyért ki menne el mellette dolgozni?
  • Vlala #99
    "Akinek nem inge" alapon. Én is falusi vagyok :)
    Arra céloztam, hogy miután ingyenes (értsd: mi adózzuk össze, MERT megszavaztuk) a felsőoktatás, a nagyobb lóvé reményében minden jöttment fősulira, egyetemre megy, kevés az országban a szakmunkás, az ilyen munkahelyekre viszont "túlképzettség" miatt a diplomás okostojásokat nem veszik fel.

    Ez egy igen hülye helyzet: Senki sem akar munkás lenni, mert vezetőként többet kereshetne, ha lenne munkás, akit vezethet... de nincs, mert a nép kimondta, hogy továbbra is járjon mindenki egyetemre, szerezzen diplomát, és vigye csődbe az országot.
    Igen, Magyarország győzött.
  • Molnibalage
    #98
    Tudom, hogy nem ebből áll. Gépészmérnökként van azért fogalmam a heggesztésről.
  • autoszimulator
    #97
    volt rá példa nem is egyszer, nem is egy forrásból, sőt sajna még mellénk is idekerültek MAJDNEM. de hálisten a ház régi tulaja sem szerette volna a régi kedvencék ezek kezébe adni. de ettől még bármikor bárhova odaköltözhetnek, és itt most nem a putrisokról beszélek, hanem igényesebbekről, de ettől nem várja őket az ember jobban, mert:
    - mániájuk lovakat tartani->büdös
    - hangosak
    - nagy a rokonság, akik már nem feltétlen jól szituáltak
  • Laceee
    #96
    Franciaország, Belgium, Írország, Spanolyország: csak annyi a külőnbség, hogy amíg ők megvannak fizetve amikor dolgoznak, akkor sporolás nélkül félre raknak minnimum 700 eurot havonta, aki dolgozott legalább öt évet az beleszarik a válságba elvan otthon.
    Magyarországon eddig is hónaptól hónapig élt az emberek többsége, most válságban még szarabb a helyzet.
    Nem akarják külföldön elhinni, hogy mennyit keresnek a magyarok otthon, azt hiszik, hogy szopatjuk őket amikor megmondjuk a frankót.