26
  • Dr Justice
    #26
    Látom itt még tobzódnak a seggarc kis xbotok akik a többi seggarc xbottól tanulják el a szöveget és büfögik fel a "ps3ranincsjáték" mantrát.
  • Ersiman
    #25
    Ne is haragudj, de elég nagy butaság még ilyen szintem is párhuzamot vonni a PS3 és a DS közé. Nem egy kategória: A DS pillanatnyilag a legsikeresebb konzol, - ha mindenképp össze akarod hasonlítani őket. Ráadásul nagyságrendekkel több rá játék, ami miatt érdemes venni. Ezzel szemben a PS3 pusztán egy feleslegesen überbrutál hardvert tud felmutatni, amit indokolatlanul magas áron próbálnak eladni. Ami nem jön be a vásárlóknak, ennyi... A többi stimmel.
  • cateran
    #24
    BD lejátszó? Lehet vagy 40-50 dollár az előállitása (50 fontért kapsz a boltban számitógépbe valót,ebből számold az előállitást) proci? már külön ps3-ba gyártják vagy még mindig a hibásak kerülnek csak bele? (ha utóbbi,akkor miféle előállitási költség? Vagy kuka vagy ps3..)Wi-fi? lehet vagy 10 dollár,ram se sokkal több,vga-ra passzolnék:)
  • NeoExDeath
    #23
    A játékkonzol hardvert mindig az adja el ha, van elég minőségi játék rá, továbbá ha ezek ingyenesen hozzáférhetőek :) De most komolyan, azt mindenki tudja, hogy a PS1 azért is lett akkora megasiker, mert minden játékot le lehetett másolni rá. Persze szuper konzol volt az kétségtelen, de ennek a két dolognak együtt kell jelen lennie hogy igazán nagy legyen a siker. A Ps2-nél ugyanez volt a helyzet, még szuperebb hardver, eszméletlen játékok, majdnem akkora siker mint a PS1. Most a PS3-al a Sony úgy döntött, hogy itt az ideje hogy komolyan vegyék a másolásvédelmet. Hát sztem most ennek isszák a levét, mert ez miatt nem fogy eléggé a hardver. Amiért kár, mert igazán űberkirály, és szerintem még meg is érné az árát. A 360 meg éli világát (amivel amúgy nincs semmi gond).

    A Wii-ről meg annyit, hogy megtalálták vele azt a réteget aki azelőtt nem játszott, lásd családok, lányok, gyerekek, stb. Jó kis játékszer de nem nevezném komoly játékkonzolnak. Legalábbis egy amolyan átlagos gamer nem golfozni meg teniszezni akar leginkább.
  • 5c0rp330n
    #22
    aha.. 200 dollárért egy ps3.. csak emlékeztetőül:
    -BD lejátszó? önmagában nem kapsz 200 dolcsiért ilyet, előállítási kötlsége is simán lehet 100 dolcsi. proci-ram-vga-wifi előállítási költsége összességében biztosan megvan 200 dolcsi.

    a ps3 értéke, előállítási költsége messze kimagaslik a mostani mezőnyből. mondjuk a wiinek egészen vicces költségei vannak. a ds pedig mégbotrányosabb: 55k-ért "szórják". és akkor a ps3 árának kéne 60k alá mennie? ne vicceljünk már. arányosan nézve ha a ds-t 55k-ért adják, akkor sem lehetne egy szava sem senkinek, ha a ps3-at 550k-ért adnák.
  • NEXUS6
    #21
    Ha az előállítási árat sikerül csökkenteni egy olcsóbb, un. slim verzióval, akkor lesz árcsökkentés, ha nem csinálnak ilyet, akkor nem. Kb. ez a képlet.

    1-2 hete napvilágra kerültek valami PS3 szerűséghez tartozó dobozról, és a csomagolásról készült képek, amelyek levételére felszólította az azt közlő oldalakat a Sony. Ez egy kvázi megerősítésnek is felfogható.
  • Julius Caesar
    #20
    ja, de ha nincs konzol hiába van sok játék. egy X360-ra van 3 játék átlagba (hasamra csapok) és h PS3 vele egálba legyen/nyereséges legyen kéne 1 ps3-ra teszem azt 18 játék átlagba. ami ritka...

    előbb nem hardvernek kéne elterjedni (akár vesztségesen) h a szoftverek behozzák az eladásokat. az a lejobb, ha sw+hw is nyereséges (wii)
  • FuryAlpha
    #19
    Bukta Bukta Sony!!!
  • Jacek
    #18
    Mert nem a hardweren van a profit, hanem a jatekeladasokon!!!!! magyarul tobb köonzol sokkal tobb jatek ennyi..
  • Kindred Blades
    #17
    Nem mondtam, hogy nem veszteséges, azt mondtam, hogy a 400 dollár soknak tűnik egy darab PS3 gyártási költségeként. Azt sem állítottam, hogy nem 400 dollárt számolnak el egy darab ps3 konzol előállítási költségeként.
    Indirekt gyártási költségként simán elszámolhatnak annyit. Ahhoz viszont gyakorlatilag bármit hozzáírhatnak. Erre van kitalálva. Ezt lehet elfogadni, lehet vele ellenkezni, ettől még ez van.

    (Ha pedig megpróbálsz valakit gúnyolni, akkor azon szavakra alapozz, amiket kimondott vagy leírt, ne pedig azokra, amiket te adsz a szájába, mert ez utóbbi módszerrel magadból csinálsz hülyét.)
  • Sir Ny
    #16
    már nincs messze az a cikk, amiben azt írják, hogy mégsem fog csökkenni az ára.
  • Sir Ny
    #15
    "Ez az egész kb annyira valószínű mintha Magyarországról kiderülne hogy itt a világon a leggazdagabb mindenki, csak a kormány letagadja az adatokat, hogy kapjunk uniós támogatást is."

    nem mindenki, de a politikusaink azok
  • Sir Ny
    #14
    ironikus voltam.
  • Sir Ny
    #13
  • Ruley
    #12
    Igazából most együttvéve a játék-részlegük is veszteséges, Ps2-vel, PSP-vel, és szoftver-eladással, sőt, az elmúlt két és fél évben elvesztették a PS2-vel szerzett ÖSSZES profitot, és a PS1 profitjának a felét is. A PS1 idejében 3 milliárdot, a PS 2 idejében 2,5 milliárdot kerestek, Ebben a generációban pedíg 3,5 milliárdot vesztettek.
    további forrásokkal alátámasztott forrásom:
    http://vgchartz.com/forum/thread.php?id=57802&page=1

  • Ruley
    #11
    Ne viccelj már, nem is tudom mi ebből az "elméletből" valószinűtlenebb, az hogy egy egész óriásvállalat ilyen szélsőségesen csalhatna az adózással, dollármilliárdokat, anélkül hogy bárkinek feltűnne, vagy az hogy igazából egy PS3 gyártása annyiba kerül mint egy Wii-é, és kevesebbe mint egy 360-é, (200$=40ezer Ft? WTF?) vagy az hogy ezernyi emberüket kellett kirúgniuk csak hogy tényleg úgy tűnjön mintha nem lenne pénzük?

    Ez az egész kb annyira valószínű mintha Magyarországról kiderülne hogy itt a világon a leggazdagabb mindenki, csak a kormány letagadja az adatokat, hogy kapjunk uniós támogatást is.
  • pixx
    #10
    részeget=részleget
  • pixx
    #9
    Mikor a ps3 megjelent asszem 700-800 dollár volt az előállítási költség, de 500-600 dollárért adták, hogy majd a játékokon behozzák. Így olvastam valahol... Ettől függetlenül a Sony nagyon nagy veszteségeket szenvedett el, és neki van tv, dvd, blue-ray,laptop, kamera stb. piac is. Ha az egyiken árat csökkent, azt a többinek fedeznie kell, a jelenlegi gazdasági helyzetben nem tudnak miből engedni, mert a többi részleg nem fedezi, és ők az összes részeget nézik év végén.
  • TeDDyRuSh
    #8
    Azt ne felejtsük, hogy a SONY két konzollal van jelen a piacon. Még igen nagy lóvékat szakítanak a PS2-ből.
  • Sir Ny
    #7
    nem, azért, hogy kevesebbet kelljen adózniuk. berágtak a japán államra.
  • Ruley
    #6
    Mármint 200$ ???

    És akkor az ebből jövő több milliárd dollárnyi profitjukat gondolom azért álcázták veszteségnek, mert élvezik ha csökken a részvényeik értéke...
  • Sir Ny
    #5
    egyébként meg minek árat csökkenteni? a PS3 ígyis-úgyis nyer 5 éven belül.
  • Sir Ny
    #4
    mire lenne jó, ha még többet adna el, még veszteségesebben? ezt sose értettem.
  • Kindred Blades
    #3
    Azért én azt a 400 dollárt nem venném biztosra, van az szerintem a fele is :) . Ez a hivatalos adat. A hivatalos adatokra meg legalább annyira lehet adni, mint egy random politikus bármely szavára.
  • Ruley
    #2
    Azzal a Sony is tisztában van hogy tök jó lenne árat csökkenteni, csak másokkal ellenben ők azzal is tisztában vannak hogy ha megtennék, belerokkannának.
    A közeljövőben fogják elérni a 400 $-os gyártási költséget, tehát ha 300-ra csökkentenék, akkor az egy éven belül eladott 10 millió PS3-on pont egymilliárd $-t buknának. Tavaly a Sony egésze vasztett ennyit, összesen, és már az is tragikusnak számított.

    A Nintendo vezetői meg nem fognak a kardjukba dőlni ha pár hétig nem jön össze az x eladás, őket jobban érdekli az hogy nekik profitáló legyen az üzlet. Ha A Wii-t csökkentenék 100$-al, az még akkor is profitálna, csak épp lényegesen kevesebbet, és nekik nem ér meg ennyit hogy előkelő eladási statisztikákat lóbálhassanak.
  • zola2000
    #1
    A sonynak tényleg csökkentenie kéne a ps3 árát 60ezer forint alá, de a nintendonak biztos nem kell, egyenlőre a 65ezer forintos áron több wiit vesznek mint ps3mat és 360at összesen.