87
  • Zsolek123
    #87
    Hát ha ez tényleg gameplay vidi, akkor várjuk szívesen.
  • giga123
    #86
    Ez is jó lesz.
  • Indigo
    #85
    Holott ebbe a számba belekerülnek azok is, akik lehet, hogy megveszik, akár később, akár egyből, és olyanok is, akik kipróbálják és letörlik, nem tetszik nekik a játék, vagy nem indul el. Illetve olyanok is, akik vettek már más játékot, és azt nem támogatják. Valóban, vannak olyanok is, akik élvezik, csakazért mert ingyen le tudnák tölteni, de amúgysem vennék meg.

    Plusz van egy olyan réteg is, akik egyébként megvennék, ha máshogy nem tudnának játszani egy adott játékkal. Ne magadból indulj ki, csak mert te soha nem vennél játékot.

    Aztán, hiába kezded el magyarázni, hogy ez rossz, cigánymentalitás, anyagi szempontból a "nem veszem meg és játszok vele" és a "nem veszem meg és nem játszok vele" között nincs különbség, nem lesz se több, se kevesebb bevétele egy kiadónak. Ezt sikerül megérteni?

    Megint az egyszerű agy szülte egyszerű összefüggések :) De még ha fel is tételezzük, hogy anyagilag nincs különbség, morálisan akkor is cigány mentalitás, bárhogy is érvelsz ez ellen. Csak tessék végiggondolni a példát, amit leírtam.

    zért kevesebb lett a bevétele a fejlesztőknek, ezért nem tudnak jó minőségű játékokat kiadni pc-re, csak konzolra, ezt akarod mondani?

    Nem a "nem tudáson" van a hangsúly, hanem a kiadók le-vannak-szarva-a-pécések hozzáállásán, és a vásárlók konzol felé terelésén. És itt jön az, hogy valamelyikőnk felcseréli az ok-okozati viszonyt (szerintem te, szerinted én, úgyhogy ezt hagyjuk is).

    Szerinted miért éri meg mondjuk 1-1 játékot csak 1 konzolra kiadni, mondjuk x360 excluzív.

    Mert ez az adott konzolgyártó által támogatott fejlesztés, a saját konzolja népszerűsítésére. Összességében ez így akkor éri meg, ha ezáltal tényleg jobban fogy a konzol (ami azt vonja maga után, hogy több játék is fog elkelni az adott platformon). De nem ez a jellemző, a legtöbb játékot azért több konzolra is fejlesztik.

    Remélem érted az én logikai menetemet,
    Akkor gondold végig mégegyszer


    Ok-okozati összefüggés :)

    Egyébként én a magam részéről lezártam ezt a vitát. Leírhatod mégegyszer ugyanazt, de már te is csak magadat ismételgeted, szóval fölösleges.
  • Balumann
    #84
    Nah akkor kezdjük előlről. Mi alapján állítod, hogy sok a warez? A letöltési adatokból. Holott ebbe a számba belekerülnek azok is, akik lehet, hogy megveszik, akár később, akár egyből, és olyanok is, akik kipróbálják és letörlik, nem tetszik nekik a játék, vagy nem indul el. Illetve olyanok is, akik vettek már más játékot, és azt nem támogatják. Valóban, vannak olyanok is, akik élvezik, csakazért mert ingyen le tudnák tölteni, de amúgysem vennék meg.

    Aztán, hiába kezded el magyarázni, hogy ez rossz, cigánymentalitás, anyagi szempontból a "nem veszem meg és játszok vele" és a "nem veszem meg és nem játszok vele" között nincs különbség, nem lesz se több, se kevesebb bevétele egy kiadónak. Ezt sikerül megérteni?
    Persze, ha nem lenne warez, páran azért csak beruháznának 1-2 játékba. Sokan viszont azért az 1-2 játékért nem fognak fejleszteni gépet, és inkább nem játszanak. És még sok lehetőség van, ami a warez miatt pozitív dolgokat.

    "azt állítottam, hogy PC-n magasabb a warez aránya, azok miatt az ingyenélők miatt, akik így gondolkoznak, mint te."
    Már ott a probléma, hogy arányt nézel. Ha többen töltik le, és ugyan annyian veszik meg (csak nagyobb részt konzolon), tehát nőtt az arány, ezért kevesebb lett a bevétele a fejlesztőknek, ezért nem tudnak jó minőségű játékokat kiadni pc-re, csak konzolra, ezt akarod mondani?

    "Több oka is lehet, hogy a PC-s verziót késve adták ki. Pl. hogy a kiadó úgymond tökön szúrja magát, nem törekszik arra, hogy a befektetett pénzt és munkát a lehető legjobban kamatoztassa. Ezt állítod te, és ez ugye nagyon életszerű..."
    Hát igen, ha a lényeget kivágod belőle, akkor persze, hogy nem életszerű. Szerinted miért éri meg mondjuk 1-1 játékot csak 1 konzolra kiadni, mondjuk x360 excluzív.

    Figyelj. Van az a réteg, akik vesznek játékokat. Kiadták az x360 konzolt, kiadtak rá excluzívokat, amik nem jelentek meg pc-re. Néhány százalék ezért áttért konzolra. Jött több játék, GTA 4-el együtt véve, aminél eltitkolták a pc-s terveket, le is tagadták, hogy tervbe lenne véve. Vevő réteg mégnagyobb százaléka átment konzolra, azóta ott veszik a játékokat. (egy réteg warezoló is áttért, teljesen semleges most ez a kérdés). PC-re elkezdtek egyre gyengébb játékokat, portokat kiadni, ráadásul hülyítenek mindenkit a Vista-val meg dx10-el... még többen átmennek konzolra, és hirdetik, hogy mennyivel jobban jártak.
    És persze, most a PC-n sírnak, hogy ittmaradt a warezosok nagy része, a vevők meg átmentek konzolra, és így pc-n kevesebben vesznek játékokat, nőtt a warez aránya.
    Remélem érted az én logikai menetemet, a kiadóknak nem az az érdekük, hogy csak 1 konzolra adjanak ki valamit, illetve PC-re ne adják ki, nekik mind1, hogy a vásárló közönség pc-n, vagy konzolon veszi meg. Ez a konzolgyártó cégek érdeke, hogy több gépet tudjanak eladni, ezért vannak excluzívok, és konzol only játékok. PC-re meg nem adnak elég időt, vagy jobb ajánlatot adnak nekik, mint hogy kiadják. Tévedsz, ha azt hiszed ezek között nincs összefüggés, és a hardvergyártók-játékfejlesztők között sincs. Alapesetben az lenne az érdekük, hogy mindenre kiadják, és hogy minél több gépen jól el tudják futtatni. Az, hogy a Crysisban csak dx10 -ben lehessen beállítani a very high beállításokat, az a videókártyagyártó cégek, illetve a Microsoft érdeke (Vista) volt.

    "És azóta hányan vették meg az ismerőseid közül? "
    Ahányan eltudták rendesen futtatni, és tetszett nekik a játék. Mind kipróbálták warezban - ahogy én is, senkinél nem volt fennt kb. 1 hónapnál tovább, azis azért hogy hátha javítanak valamit a patchben. Senki sem tudott vele játszani. Nálam konkrétan úgy nézett ki, mintha mobiltelefon felbontásban játszottam volna. Ezt tényleg meg kellene valakinek venni, hogy ilyen portal játszon? Persze tudom, azért kaptunk ilyet, mert úgyis csak letöltenék, véletlenül sem azért nem veszik meg sokan, mert játszhatatlan.

    "Szerintem nem cseréli fel. "
    Akkor gondold végig mégegyszer, én is sokszor átgondoltam már. Szerintem te is erre a következtetésre fogsz jutni.
  • Indigo
    #83
    Szerintem nem cseréli fel.
  • Indigo
    #82
    Mivel PC-n többen vannak olyanok, akiket csak annyira érdekelnek a játékok, hogy letöltések azt játszanak vele egy kicsit, ha már lehet
    Ha már lehet ingyen, ugye? Minek fizessél érte, ha ingyen letöltöd és kijátszod? Ezért mondom, hogy hozzáállás kérdése.

    meg letöltik mielőtt megveszik, lehet csak később veszik meg, stb..

    Lehet, de te ezt nem tudhatod. Nem azzal van a baj, hogy letölti valaki "tesztelni", hogy elindul-e a gépén, vagy hogy tényleg olyan-e, mint a demó, vagy az értékelések. Hanem hogy kiélvezi, kiírja lemezre pár forintért, de egyébként baszik áldozni rá...

    És azt tudod, hogy ebből hányan veszik meg utána, hányan törlik le egyből, hánynak el sem indul a gépén?

    Meg hányan játsszák végig, esetleg multiznak vele, meg kiírják hogy később újra elő tudják venni...

    Ha nem lenne konzol, akkor azok PC-n vennének játékokat, akik megvennék a játékokat. Milyen alapon mondod, hogy pc-n nem vennék meg, mikor olcsóbb.

    Nem mondtam azt, hogy aki konzolon megveszi, az nem venné meg PC-re, valamit megint benéztél. Azt állítottam, hogy PC-n magasabb a warez aránya, azok miatt az ingyenélők miatt, akik így gondolkoznak, mint te. A csökött agyaddal már nem futja másra, csak a mondandóm kiforgatására?
    És amúgy mivel van konzol... és mivel prioritást élvez a PC-vel szemben... épp azért, amit már ezerszer leírtam... Kár is feszegetned ezt a dolgot, mert már nincs "mi volna ha", csak következmények vannak.

    ugyan úgy megérte volna nekik, ha egyidőben kiadják pc-re is, jól.

    Több oka is lehet, hogy a PC-s verziót késve adták ki. Pl. hogy a kiadó úgymond tökön szúrja magát, nem törekszik arra, hogy a befektetett pénzt és munkát a lehető legjobban kamatoztassa. Ezt állítod te, és ez ugye nagyon életszerű... De az is lehet, hogy közrejátszik az is, amit már előzőleg leírtam...

    Még olyan ismerőseim is, akik SOHA nem vettek még játékot!

    És azóta hányan vették meg az ismerőseid közül?

    A kiadók látnak elég pénzt pc-n is, különben nem adnának ki már egyet sem (ha nem érné meg).

    Még az a szerencse, hogy vannak akik PC-n is hajlandóak játékra áldozni, különben mihez fognál, ha megszűnne a warez? :)
    És megint a rossz hozzáállás és a félremagyarázás... Tudod, ha vállalkozó vagy, és termelsz vagy szolgáltatsz valamit, akkor nem azért dolgozol, hogy éppen megtérüljön az anyagköltség és éppenhogy ne halj éhen, hanem hogy haszon is legyen, aminek egy részét elrakod, másik részét visszaforgatod, hogy még többet és jobb minőségben tudj termelni... Mit szólnál, ha a termékeid (akár szoftvertermék) egy részét folyamatosan ellopnák, és azt kapnád az arcodba, hogy "dehát még nem haltál éhen, és még dolgozol"?

    Cigány mentalitás akkor lenne, ha azt mondanám, hogy soha nem fogják megvenni, de úgyis megszerzik.

    Pedig éppen ezt állítottad az ismerőseid kapcsán, hogy nem vesznek játékot, mert nincs rá pénzük, de azért jogot formálnak rá, tehát megszerzik.
  • Balumann
    #81
    Nem véletlen, csak a következményt és az okot cseréled fel.
    A PC-s játékletöltések emelkedését hozza az, hogy gyengébb minőségü, többnyire konzolos portokat kapunk. A játékokért fizető réteg konzolra terelése miatt akik csak PC-re fejlesztenek, persze hogy nehezen tudnak megmaradni. A warez nő, a vásárlók száma is, de a konzolok miatt a PC-s csökken. A PC háttérbe szorítása csakis a 3 konzol gyártó cégnek az érdeke, akiknek akár hiszitek, akár nem, rendelkeznek akkora anyagi háttérrel, hogy a pc-s játékokat jobban háttérbe tudják szorítani.
  • Molnibalage
    #80
    Nem. Csak arra próbálok rávezetni, hogy a wareznak a sok negatív hatása mellett van sok pozitív hatása is, és ha átgondolod az egész rendszert, akkor rájössz, hogy közel sem olyan rossz. De ha neked így jobb, legyen kifogás.

    A warezletöltések emelkedésével teljes korrelációt mutat a fejlesztések visszaesésének száma és a kisebb stúdiók bezárása. Biztos véletlen...
  • Balumann
    #79
    "Közel sem annyian. Nézegettem tracker-eken, egy-egy új játék esetében jóval több volt a PC-s letöltés, mint PS2-es vagy X360-as."
    Jéé, milyen meglepő. Mivel PC-n többen vannak olyanok, akiket csak annyira érdekelnek a játékok, hogy letöltések azt játszanak vele egy kicsit, ha már lehet, meg letöltik mielőtt megveszik, lehet csak később veszik meg, stb.. Konzolon kevesebben. Nagyon ügyes vagy, hogy megnézed mennyien töltik le. És azt tudod, hogy ebből hányan veszik meg utána, hányan törlik le egyből, hánynak el sem indul a gépén? Ha nem lenne konzol, akkor azok PC-n vennének játékokat, akik megvennék a játékokat. Milyen alapon mondod, hogy pc-n nem vennék meg, mikor olcsóbb. Igen, most nem veszik meg, mivel konzolra vesznek, előtte meg lehet ps2-re vettek, de ha nem lenne konzol, pc-re biztosan nem vennék meg, mi?

    Te is nagyon jól megállapítottad, hogy konzol éri meg jobban sokaknak, miért? Mert több játék jelenik meg (azzal, hogy jobbak, nem értek egyet, mindenesetre tény, hogy kevesebb problémalehetőség van), pc-re kevesebb és sok port.

    Akkor, szeirnted egy játékfejlesztéskor mikor fogy több egy játékból? Ha kiadnak csak 1 konzolra valamit, ha kiadják az összes konzolra, vagy kiadják az összes platformra jól. Nyilván az utolsó. GTA 4 volt az, amit rengetegen készültek MEGVENNI PC-re (sok lehetőség, coop, jó multi, minden), és ugyan úgy megérte volna nekik, ha egyidőben kiadják pc-re is, jól. Még olyan ismerőseim is, akik SOHA nem vettek még játékot! Érdekes, optimalizálással sem volt régen általában ennyi probléma. A kiadók látnak elég pénzt pc-n is, különben nem adnának ki már egyet sem (ha nem érné meg).

    "Nem hiszem el, hogy aki egy korszerű gépet meg tud venni, annak ne futná néhány játékra is. Akárhogy forgatod is, ez a "nem fognak, eddig sem vettek", ez cigány mentalitás."
    Azt látom... pedig van aki...
    Cigány mentalitás akkor lenne, ha azt mondanám, hogy soha nem fogják megvenni, de úgyis megszerzik.

    "Pedig csak kifogásokat keresel, csak nem veszed észre magad."
    Nem. Csak arra próbálok rávezetni, hogy a wareznak a sok negatív hatása mellett van sok pozitív hatása is, és ha átgondolod az egész rendszert, akkor rájössz, hogy közel sem olyan rossz. De ha neked így jobb, legyen kifogás.

    "Aha. El is tudom képzelni, ahogy a hardverek detektálják, hogy a delikvens éppen warezolni készül,..."
    Ennyire hülyének néztek tényleg, szerintetek a hardver gyártókra gondoltam, hogy ők ellenőrizzék meg büntessék a warezolókat? Valóban egy mondatba írtam hibásan, természetesen a hardver gyártóknál az ilyen hardveres védelmek kialakítására gondoltam.

    "CD kulcs van "onlinera", csak ez neked nem tünik fel, hiszen sosem láttál még eredeti játékot..."
    Pont azért mondtam, mert ez egy már működő, viszonylag hatásos védelem.

    "Olyan védelem pedig nem nagyon van, amit annyira sokáig tartana feltörni..."
    Splinter Cell CT -t kb. másfél év után törték fel. Armed Assaultban szintén legalább másfél évig nem volt megoldás a madárrá változás és ultrapontos AI triggerre. Nosteam-es játékok is kis késéssel jönnek ki. Van azért példa jó védelemre, annyi kellene, hogy legalább azután legyenek feltörve, miután kiadták a játékot, nem előbb. Persze tudom, lehetetlen, megint túl egyszerűen képzelek el mindent...

    "Nagyon sok játék esetében pedig alap a moddolási lehetőség."
    Sok játék viszont azért kerül nagyon háttérbe, mert nem lehet eléggé belenyúlni saját igények szerint. Ilyen a Far Cry 2, Crysis Wars (bár pályaszerkesztők vannak, de pl. fegyver tulajdonságokat nem lehet módoítani, meg hozzárakni), legtöbb konzolból átvett játékban már eleve nincs semmi módosíthatóság. RS Vegas 2-t próbáld pl. módolni, vagy pályával bővíteni, pedig az még U3 engines játék is, direkt úgy van megcsinálva, hogy ne lehessen(!).
  • Indigo
    #78
    Fejezd már be ezt a hülyeséget a játékipar haláláról. Senki nem azt mondta, hogy tönkremegy a teljes játékipar, viszont a warezolásnak mindenképpen vannak káros hatásai, valamint egyes kiadók és fejlesztők igen is érdemtelenül is elvérezhetnek a kalózkodás miatt. Épp a PC-s warez miatt tendálnak a kiadók a konzolok felé... Pedig PC-ről indult az egész, és ma is potenciális platform lehetne, de a jelentősen kisebb eladások miatt sokan inkább nem is portolnak rá, vagy csak gyorsan összedobva, összegányolva, ha mégis akarnak valamit. Már jó ideje hátul kullog a prioritási sorrendben (nem kizárólagosan persze, de nagy általánosságban).

    Legalábbis ezt mondják egy oknak. Mikor ott is rengetegen warezolnak.
    Közel sem annyian. Nézegettem tracker-eken, egy-egy új játék esetében jóval több volt a PC-s letöltés, mint PS2-es vagy X360-as.

    Mihez képest fogy több, ha nem lenne konzol, és PC-re adnák ki ezeket csak, szerinted nem ugyan úgy fogyna? Akik konzolra megveszi, azok PC-re miért ne vennék meg ha csak arra lenne (ráadásul mikor olcsóbb is gépre egy kicsivel!).
    Érdemes ezt oda-vissza végiggondolni. Visszakérdezek: miért nem veszik meg az emberek inkább PC-re, ha az sokkal olcsóbb? Mert sokaknak már jobban megéri konzolt venni, mert sokkal több jó játék jelenik meg rá, és jobban odafigyelnek a minőségre, nem úgy, mint a gány PC-s portolásoknál (GTA4, Saints Row 2, stb, stb, stb,). És ez amiatt van így, amit már ezerszer elszajkóztam...

    Nincs szüksége senkinek kifogásokra, hogy warezoljon, illetve ne vegyen meg 1-1 játékot.
    Pedig csak kifogásokat keresel, csak nem veszed észre magad.

    Legkárosabb hatása, hogy jobb hardvereket vesznek olyanok, akik amúgy nem vennének. Persze, az lenne a jó ha játékokat is megvennék. Nem fognak, eddig sem vettek.
    Ezért mondom, hogy hozzáállás kérdése (is). Nem hiszem el, hogy aki egy korszerű gépet meg tud venni, annak ne futná néhány játékra is. Akárhogy forgatod is, ez a "nem fognak, eddig sem vettek", ez cigány mentalitás. De már megint a hardvereladásokkal jössz ott, ahol nem is kellene... No comment, mert valami csúnya ki talál csúszni a számon.

    Mitgondolsz, a hardver gyártók nem tudnának bármit segíteni, vagy jobban ellenőrizni és bűntetni a warezoloókat.
    Aha. El is tudom képzelni, ahogy a hardverek detektálják, hogy a delikvens éppen warezolni készül, kinyúl egy robotkéz a monitorból, jól felpofozza, beleveri a fejét a billentyűzetbe, miközben már tárcsázza is a rendőrséget :D Ja, nem. De majd te elmagyarázod, hogyan is büntetik a hardvergyártók a warezolókat.

    Jesszusom. Megfájdul a fejem a sok sületlenségedtől...

    Vannak módszerek, eredeti cd kulcs kell online játékhoz sok játéknál, elég ok arra, hogy a jó játékokat megvegyék eredetiben.
    Részben működik, részben nem.

    Konzolok felé nem a warez miatt menekülnek, egyszerűen csak szövetkeznek, hogy minél több gépet el tudjanak adni, és támogatják a játékfelesztőket is ennek érdekében.
    Pedig de. A befektetők oda rakják a pénzt, ahol az a legjobban fial. Ha PC-n lenne több az eladás, akkor az lenne a prioritás. Amúgy ki szövetkezik kivel? Ha jól sejtem, van valami összeesküvéselméleted is, esetleg megoszthatnád velünk :)

    GTA 4-et is rengetegen várták PC-re, ha egyidőben adják ki és jóminőségben gépre, nagyon sokan nem is vettek volna boxot vagy ps3-at. Nemigaz, hogy nem érte meg volna nekik kiadni, 1 magyarázat van, mégpedig egy jobb ajánlat. Ez kinek nem egyértelmű még?
    De mivel a kiadó a megtérülést szeretné látni, és nem azt, hogy a megjelenés előtt tízezrek töltik lefelé a játékukat, így továbbra sem a PC az elsődleges céljuk. Ez már csak neked nem egyértelmű, úgy látom :)

    De akkor néhány módszer a warez csökkentése ellen: olcsóbb játék (megjelenéskor is), több igényt és sokáig kielégítő játék, onlinera cd kulcs, olyan védelem amit sokáig tart feltörni (legalább pár nappal később legyen feltörve kiadáskor) - ha triggerket raknak bele azt még több idő míg feltörik (lásd GTA 4, Armed Assault), rendszeres frissítések, aminél mindig új crackre kell várni
    PC-n eleve olcsóbb a játék megjelenéskor (jó, tudom, neked 2 ezerér' kell minden új játék)... A több igényt és sokáig kielégítő játék választás kérdése. Vannak azért ilyenek (én legalábbis találok magamnak, és elsősorban ilyeneket veszek). CD kulcs van "onlinera", csak ez neked nem tünik fel, hiszen sosem láttál még eredeti játékot... Olyan védelem pedig nem nagyon van, amit annyira sokáig tartana feltörni... Ja, és lepődj meg: a frissítéseknél mindig új crack-re kell várni :) Gratulálok! Te most feltaláltad a spanyolviaszt! :D

    Igen, és nagyon jól működik.<->Bár CoD -al is lehet gond nélkül netezni ez nélkül
    Tehát valóban nagyon jól működik :)

    Nekem nem az egyediség számít, hanem az, hogy végre egy közel realisztikus, nagyobb szabadság és sok lehetőség legyen 1 játékban. Alapnak kéne legyen PC-n a sok beállítás, módolási és bővítési lehetőség.
    Nekem számít az egyediség, a BG&E a maga kategóriájában is üde színfolt, a sok egyen csőefpées meg semmirevaló mmo játék között pedig egyenesen fényes csillag az égen. Nagyon sok játék esetében pedig alap a moddolási lehetőség. Többek között ezért is választom még mindig a PC-t, mert szeretek csemegézni a felhasználói tartalmak közül is (pl. Morrowind, Oblivion esetében).
  • Molnibalage
    #77
    Az Arma2 az OFP folytatása.
  • Molnibalage
    #76
    Nem kell megmagyarázni, hogy ez milyen bonyolult.

    Az ember fiatalon ezt hiszi. Mérnökként én sem értettem egyes dolgokat. Mióta dolgozom egészen más perspektívában látom a dolgokat.
  • Balumann
    #75
    Amíg nem szükséges nem változtatnak a jogrendszeren. Nem látom én egyszerűen a világot, ha tényleg szükség lenne rá, akkor megoldanák. Nem kell megmagyarázni, hogy ez milyen bonyolult.

    "Csak az olyan játék tartós aminek igazán nincs határozott vége vagy valamit szimulál. Jellemzően repszimek (dinamikus hadjárattal), stratégiai játékok és menedzser játékok ilyenek. Egy FPS vagy a legjobb RPG is véges. "
    Mintha az RPG-k, szimulátorok, és arcade FPS-ek között nem lenne semmi lehetőség. LEhet kombinálni, lásd Oblivion is milyen sikeres lett. Másrészt multiban, coopban rengeteg lehetőség van. Határozott vége lehet, de ha lehet küldetéseket, pályákat meg mindenfélét csinálni, akkor jóval hosszabb ideig le tudja kötni az embereket. Portalhoz is rettentő sok, és alapoknál nehezebb pályák vannak, amiket le lehet tölteni. Gyanítom, hogy csak ezért 2-3x annyian vették meg.

    ArmA 2 -re biztos lesz igény, és remélem megmutatják, hogy miylen egy hosszú életű, igényes játék. Amiben ráadásul történet, kampány is lesz (bár az 1-ben is volt, és vége is volt...). Arma-nak is az biztosított hosszú életet (és azért játszanak rengetegen még mostanában is), mert nagyon jó addonok, módok vannak hozzá, bővíthető küldetésszerkesztés, meg minden ami kell. Az AI a rossz az egész játékban, amit elvileg a 2-ben megcsinálnak rendesen.
  • FoodLFG
    #74
    Hogy a Stormrise DX10-es-e, azt beszéld meg a prohardveres kollégákkal.

    Csak a Stormrise miatt linkeltem, a többi játékot nem kell nézni. Jól látható (le is írják), hogy megfelelő hardveren még a 10 és 10.1 között is van különbség.
  • Molnibalage
    #73
    Nem a jogrendszer bonyolult te... az internet szabadságát korlátoznák bármilyen módszerrel, amit nagyon sokan elleneznek.

    Akkor talán csak azt nézd meg, hogy a tulajdon megfogalmazása milyen nehézsgéekbe ütközik. Szép az elv, hogy a jogrendszer kövessel le a technikát, de az sem lesz könnyű. Egyesek gyerekesen egyszerűen látják a világot. Nem tudom, hogy hány éves lehetsz, de ez a posztjaid alapján. max. 21...

    De akkor néhány módszer a warez csökkentése ellen: olcsóbb játék (megjelenéskor is), több igényt és sokáig kielégítő játék

    És ennek hol felel meg a játékok 99%-a? Csak az olyan játék tartós aminek igazán nincs határozott vége vagy valamit szimulál. Jellemzően repszimek (dinamikus hadjárattal), stratégiai játékok és menedzser játékok ilyenek. Egy FPS vagy a legjobb RPG is véges.

    Az RPG viszont kitolható azzal, hogy modul rendszerű. Bármilyen szép és nagyszerű pl. A Gothic 3 végigtolod az összes karakterrel az összes úton és vége. Az NWN és NWN2-őt nézd meg. A játék félig átíható és kibaszott jó modok és játszható történetek vannak hozzá.

    [i]Lassan kivételnek számítasz ezzel. Általánosságban beszéltem, azokról akik vettek konzolt. Legtöbbjük korábban PC-s vásárló volt.[/i]

    Biztos viccből készül CIV V, Figher Ops (hardverkulccsal, de ez a "majd egyszer készen lesz" kategória...), Arma2, stb. Tudod a felnőtteknek erre van igényük nem azokra a szarokra amiket nagyrészt kiadnak. URL=http://forums.frugalsworld.com/vbb/index.php]Csekkold az átlagéletkort.[/URL] Gyakrolatilag az eltelt évek számával nő. Mikor regeltem akkor 36 év volt, de az majd 3 éve volt.


    Nemazért, hanem mert konzolra kell fejlesszék elsődlegesen. Kisebbek az igények, kevesebb a lehetőség, gyorsjátékokat fejlesztenek, amiket lehet eladni és venni a következőt. Egyszerű, szép, filmszerű.

    Lehet, hogy ez a 10-18 év közöttieket lekötik, de ők a szüleiktől függenek. A komolyabb vásárlórétegnek 23-60 között igenis felnőttes játékok kellenek történet szintjén és cselekmény szinjén, de megfelelő nehézséggel. Brutális, véres, fekete humor, szex, ami csak belefér. Ilyen volt asszem (én nem toltam) Max Payne, Bloodrayne, stb. Őket nem feltétlenül a csilvili grafika érdekli, hiszen mikor fiatalok voltak nem ehhez voltak szokva. Örülnek ha van, de nem létszükséglet.

    A másik véglet igény a hardcore szimuláció.

    Nekem nem az egyediség számít, hanem az, hogy végre egy közel realisztikus, nagyobb szabadság és sok lehetőség legyen 1 játékban. Alapnak kéne legyen PC-n a sok beállítás, módolási és bővítési lehetőség.

    Lásd fent. Legyen nyílt és moddolható a kiadott termék. Ez igaz RPG vonalon az NWN-re és A CIV IV részben. Az A jövő szimulátorai mind ilyenek és stratégiai játékai is valszeg (nem RTS, az RTS az nem stratégia, csak annak csúfolják...)
  • Fbn Lx
    #72
    ott a pont.
  • Balumann
    #71
    Én nemhiszem el, hogy a Stormrise dx10-es lenne, persze lehet. Mindenesetre nem az a játék akkor sem, amiben tényleg szükségét látom. A tesztben lévőknek meg abszolut köze nincs dx10-hez, Far Cry 2 hogy lehetne, mikor még sm2 -t is használ (ha jól tudom a növényekre), GRIDnek sincs köze DX10-hez, tényleg nagyon szép de nem dx10. Olvass el teszteket, hogy milyen tulajdonságai vannak a dx10-nek, és rájössz hogy köze nincs ezeknek ahhoz.
  • Balumann
    #70
    Az első nem tartozik egybe, természetesen nem a hardver készítőkre gondoltam. Pont arra akartam rávezetni, hogy őket nem érdekli, különben már lenne megoldás (ha ez a játékfejlesztőkkel közös érdekük lenne, mint ahogyan a konzollal is ezt magyarázzák, hogy a warez miatt menekülnek oda).

    Nem a jogrendszer bonyolult te... az internet szabadságát korlátoznák bármilyen módszerrel, amit nagyon sokan elleneznek.

    De akkor néhány módszer a warez csökkentése ellen: olcsóbb játék (megjelenéskor is), több igényt és sokáig kielégítő játék, onlinera cd kulcs, olyan védelem amit sokáig tart feltörni (legalább pár nappal később legyen feltörve kiadáskor) - ha triggerket raknak bele azt még több idő míg feltörik (lásd GTA 4, Armed Assault), rendszeres frissítések, aminél mindig új crackre kell várni

    "Ne vedd sértésnek, de most is ez van. A cimbi pl. csak ezért vette meg az NWN-t erdetiben."
    Igen, és nagyon jól működik. Nagyon sokan megveszik az ilyen játékot, hogy tudjanak netezni. Bár CoD -al is lehet gond nélkül netezni ez nélkül, mégis sokan megveszik, úgyh nem tom ez mennyire jó. Amivel meg nem lehet azok általában elég hamar kihalnak.

    "Leszarom a konzolt barátom magas ívben. Soha nem lesz rá normális stratégia, RPG, point@clik vagy repszim. A csilvili villogós szarságok nem érdekelnek."
    Lassan kivételnek számítasz ezzel. Általánosságban beszéltem, azokról akik vettek konzolt. Legtöbbjük korábban PC-s vásárló volt.

    "Nézd már meg a sebességet könyörgöm! Évek óta semmi egyedi nem jelent meg. A nagy nevű szériák x-edik része jelenik meg és alig van valami egyedi gyöngyszem, vagy pl. jó kis point&click... Miért? Mert a warez miatt nem kockáztatnak, mert ha jól sikerül akkor meg letölti a sok kis gyökér. Én konkrétan hardverkulccsal adnám ki a gammákat. Ma már párszáz forint egy olyan."
    Nemazért, hanem mert konzolra kell fejlesszék elsődlegesen. Kisebbek az igények, kevesebb a lehetőség, gyorsjátékokat fejlesztenek, amiket lehet eladni és venni a következőt. Egyszerű, szép, filmszerű. Ráadásul gyakran a kiadók korábban is kiadatják, mielőtt kész lenne.

    Nekem nem az egyediség számít, hanem az, hogy végre egy közel realisztikus, nagyobb szabadság és sok lehetőség legyen 1 játékban. Alapnak kéne legyen PC-n a sok beállítás, módolási és bővítési lehetőség.

    A Crysis valóban nem nyújt sok újdonságot, de a mostanában kiadott játékokhoz képest nagyon sok jó dolog van benne - habár valóban volt már jó példa. Az AI viszonylag jól reagál a dolgokra, jó helyszínek vannak, a Warheadben már sok felesleges helyszínek eltűntek és jóval akciódúsabb is lett (de mégis volt benne lehetőség, kihasználni a ruhát, lopakodni, meg ilyenek).
  • FoodLFG
    #69
    Hagyjuk már ezt a DX10 dolgot.
    DX10-es játék: Stormrise
    http://en.wikipedia.org/wiki/Stormrise#Development

    Ezt pedig arról, hogy nincs értelme használni.
    http://prohardver.hu/teszt/vigyazz_kesz_radeon_a_hd_4770_jart_nalunk/tesztek_ii.html
    Tesztcsokrunkban új játéknak tekinthető az alapoktól DirectX 10-re íródott Stormrise, ami futtatható csak a Radeonok által kihasználható DirectX 10.1-es módban is. Az eredmények alapján azt kell, hogy mondjuk, az NVIDIA nem véletlenül "lázong" a DirectX 10, de főleg a 10.1 ellen, a Radeonok rendesen elgyepálták a GeForce-okat, ráadásul a DX10.1-es mód a Radeonok számára csak újabb fps-eket jelentett.

    Idővel lesz több ilyen játék is. Nem egyik napról a másikra jönnek ezek.
    Egyébként meg Nvidia suxx.
  • Molnibalage
    #68
    Mitgondolsz, a hardver gyártók nem tudnának bármit segíteni, vagy jobban ellenőrizni és bűntetni a warezoloókat.

    A hardvergyártók? Orvos látott már?

    1. Büntetni? Nem is tudtam, hogy a harvergyártók a jgalkotásban és végrehajtásban és nyomozásban is részt vesznek.

    2. A hardvergyártó mit kezd a torrenttel?

    3. Szerinted őket érdekli?

    Komolyan mondom, hogy sírok a butaságodon...


    Ha mindenkinek ez lenne az érdeke, akkor már rég kitaláltak volna jó módszereket, nem kell ide varázspálca.

    Persze. Le lehetne lőni minden warezolót, csak demokratikusan és féldemokratikusan működő államokban ez nem megy... Vizsgálgasd már kicsit azt,hogy a jogrendszer milyen bonyolult.


    Vannak módszerek, eredeti cd kulcs kell online játékhoz sok játéknál, elég ok arra, hogy a jó játékokat megvegyék eredetiben.

    Ne vedd sértésnek, de most is ez van. A cimbi pl. csak ezért vette meg az NWN-t erdetiben.
  • Molnibalage
    #67
    Ha jól értelmeztem, ti azt állítottátok, hogy a warez miatt kevesen adnak ki pénzt a játékokra, ezért gyengébb minőségű játékokat készítenek. A gyengébb minőségű játékokat viszont nem fogják menni, ergo csődbemehet a piac.

    Mit értesz minőség alatt? A grfikát vagy egyedi játékmenetet? Mert pl. a Crysis is erről szólt. Alapvetően semmi újítás nincs benne csak szép. Kész, passz. Nem mer kockáztatni az ember, csak a 10 éve meglevő ugyanazt a trendet követik. Ettől minimálisan csak a II.Vh-s FPS-ek térnek el, de azok is messze vannak az ember szimulátoroktól...


    Hiszen ti mondtátok, hogy nem kell a szarokat megvenni. De warez eddig is volt, mégis fejlődött a játékipar.

    Nézd már meg a sebességet könyörgöm! Évek óta semmi egyedi nem jelent meg. A nagy nevű szériák x-edik része jelenik meg és alig van valami egyedi gyöngyszem, vagy pl. jó kis point&click... Miért? Mert a warez miatt nem kockáztatnak, mert ha jól sikerül akkor meg letölti a sok kis gyökér. Én konkrétan hardverkulccsal adnám ki a gammákat. Ma már párszáz forint egy olyan.



    Én meg azt, hogy warez ugyan olyan mértékben van jelen, mint eddig

    Meg be vagy rúgva. Lassan ma már az az általános, hogy filmek és játékok a megjelenés előtt kiszivárognak. Hol volt ilyen 5-10 éve?


    - és eddig is fejlődött a játékipar (ezt ti is belátjátok), csak most legtöbben konzolon vesznek játékokat, mivel oda csalták a vevők nagyobb részét (only konzol játékok, késleltetett kiadás - és PC-re készítés titkolása a kiadás utánig, optimalizálatlan és igénytelen portolás, pc kihasználatlansága, és különböző téveszmék terjesztése, hogy pc nem alkalmas játékokra már, nem tudná elfuttatni ezt+azt, stb.).

    Leszarom a konzolt barátom magas ívben. Soha nem lesz rá normális stratégia, RPG, point@clik vagy repszim. A csilvili villogós szarságok nem érdekelnek.



    Jah egyébként persze, konzolon kicsivel többen vesznek, mert kockázatosabb a warez rajta, meg nem is kell félni, hogy nem fog elfutni...

    Kivéve amikor nem. Halottam már híreket játszhatatlan szarokról konzolon is. Mondjuk PC-n is terjed ez a betegség.
  • Molnibalage
    #66
    Konkrétan én nagyon sok időt töltök gép előtt, de ez azért van, mert azon nézek filmet, azon olvasok (+fórum), zene is onnan jön, videót is azon vágok, és ezzel tartom a kapcsolatatot a külföldi ismerőseimmel akikkel közösen fejlesztek egy játékot. Játszani nagyon ritkán szoktam hosszú ideig. Pl. az elmúlt fél évben elővettem a Gothic 3-at, mert megjelent a CP1.7 hozzá. Azt leszámítva fél évig nem is játszottam semmit, csak teszteltem.
  • Balumann
    #65
    Egyébként ha ezen múlna a játék piac, akkor hatékonyabban is fel tudnának lépni a warez ellen. Mitgondolsz, a hardver gyártók nem tudnának bármit segíteni, vagy jobban ellenőrizni és bűntetni a warezoloókat. Ha mindenkinek ez lenne az érdeke, akkor már rég kitaláltak volna jó módszereket, nem kell ide varázspálca. Vannak módszerek, eredeti cd kulcs kell online játékhoz sok játéknál, elég ok arra, hogy a jó játékokat megvegyék eredetiben.
    Konzolok felé nem a warez miatt menekülnek, egyszerűen csak szövetkeznek, hogy minél több gépet el tudjanak adni, és támogatják a játékfelesztőket is ennek érdekében.
    GTA 4-et is rengetegen várták PC-re, ha egyidőben adják ki és jóminőségben gépre, nagyon sokan nem is vettek volna boxot vagy ps3-at. Nemigaz, hogy nem érte meg volna nekik kiadni, 1 magyarázat van, mégpedig egy jobb ajánlat. Ez kinek nem egyértelmű még?
  • Balumann
    #64
    Persze, hogy természetes a fejlődés, de az, hogy mennyien veszik meg újonnan a hardvereket, az azon múlik, hogy mennyire használják ki a játékok. A DX10, és Vista nem nyújt újdonságot (én arra a következtetésre jutottam, hogy dx10 nem kompatibilis a 9-el, és nem tehetik meg, hogy dx10-re fejlesszenek, ráadásul Vista-t sem kedveli mindenki), mégis kellett valamivel az embereket ösztönözni, hogy megvegyék, illetve beszerezzék a Vista-t. Crysis megjelenése előtt, meg után hányan mentek megvenni a legújabb 8800 GTX kártyákat. Vagy hogy mennyivel jobb lesz dx10-ben futtatni a Lost Planet-et meg AC-t meg még mittudomén mit. Pedig dx9-et használnak, de dx10-esként drágábban tudják eladni a kártyákat is. Nagyon dühös voltam, mikor 9600 pro kártyám volt, és vártam egy játékot, és közölte hogy nem hajlandó sm2 -n elindulni, holott lebutítva közel sem kellett volna sm3 igénye legyen (Splinter Cell 4). De azért 6300-as meg nemtomhányas gyengébb kártyákkal meg simán élvezték a játékot.

    "Ez azért nem ilyen egyszerű, hogyha megszűnik, akkor nekünk volt igazunk, ha nem szűnik meg, akkor pedig neked... Nem tudsz egy kicsit árnyaltabban gondolkodni?"
    Ha jól értelmeztem, ti azt állítottátok, hogy a warez miatt kevesen adnak ki pénzt a játékokra, ezért gyengébb minőségű játékokat készítenek. A gyengébb minőségű játékokat viszont nem fogják menni, ergo csődbemehet a piac. Hiszen ti mondtátok, hogy nem kell a szarokat megvenni. De warez eddig is volt, mégis fejlődött a játékipar. Most történt egy visszalépés, amire ti azt állítjátok, hogy túl sok warezolás miatt van. Én meg azt, hogy warez ugyan olyan mértékben van jelen, mint eddig - és eddig is fejlődött a játékipar (ezt ti is belátjátok), csak most legtöbben konzolon vesznek játékokat, mivel oda csalták a vevők nagyobb részét (only konzol játékok, késleltetett kiadás - és PC-re készítés titkolása a kiadás utánig, optimalizálatlan és igénytelen portolás, pc kihasználatlansága, és különböző téveszmék terjesztése, hogy pc nem alkalmas játékokra már, nem tudná elfuttatni ezt+azt, stb.).

    A warez azért kártékony az igénytelenebb fejlesztések számára, mert akinek van esze, az letölti előbb és kipróbálja a játékot. És ha látja, hogy tényleg jó, akkor veszi meg. Míg ha nem lenne, akkor néhány videóból és demoból az jöhet le, hogy kurva jó játék. Aztán jön a pofáraesés, hogy mi volt ez a szar. Szerintem nem nézed elégszer a rosszpcjatekok blogot, hogy milyen játékokat adnak ki.
    Csomó olcsóbb kategóriás játékból - bár már egyre ritkább az újaknál is - a demó verzió. Amiből általában meg lehet tudni, hogy milyen a legjobb pályarész a játékban.

    "Viszont a kiadók épp azzal harcolnak az ellen, hogy boldog-boldogtalan letöltse a sok pénzzel és munkával előállított terméküket, hogy a konzol felé veszik az irányt, ahol a warez körülményesebb és még nem öltött ipari méreteket. És a példa azt mutatja, hogy megéri nekik, mert a legtöbb játék jobban fogy konzolon, mint PC-n. "
    Legalábbis ezt mondják egy oknak. Mikor ott is rengetegen warezolnak. Mihez képest fogy több, ha nem lenne konzol, és PC-re adnák ki ezeket csak, szerinted nem ugyan úgy fogyna? Akik konzolra megveszi, azok PC-re miért ne vennék meg ha csak arra lenne (ráadásul mikor olcsóbb is gépre egy kicsivel!).

    Felejtsd már el, hogy kifogásokat keresek, eszemben sincs. Nincs szüksége senkinek kifogásokra, hogy warezoljon, illetve ne vegyen meg 1-1 játékot. És azt sem mondtam, hogy JÓ minden ilyen hozzáállás. Arról viszont nem fogsz soha meggyőzni, hogy a warez valóban kártékony hatással van az eladásokra, és a játékfejlesztésekre, már sokszor átgondoltam. Legkárosabb hatása, hogy jobb hardvereket vesznek olyanok, akik amúgy nem vennének. Persze, az lenne a jó ha játékokat is megvennék. Nem fognak, eddig sem vettek.
    Ha nem lenne konzol, akkor már vszínűleg olyan játékokkal játszanánk, amiket el sem tudunk szinte képzelni, mehetne rendesen a fejlődés, és minden úgy ahogy eddig, fejlődés minden irányba, nem csak graffban. És nem kelle warez miatt sírni, hiszen azok ugyan úgy veszik a játékot, konzolon. Maguk alatt vágják a fát... szándékosan.

    Jah egyébként persze, konzolon kicsivel többen vesznek, mert kockázatosabb a warez rajta, meg nem is kell félni, hogy nem fog elfutni... meg ki sem lehet próbálni. Legtöbben átálltak a cserélgetésre, meg továbbadásra. De annyival azért nem többen, mint pc-n lennének...
  • Indigo
    #63
    Az igénytelenebb játékok még egy letöltést sem érnek meg, nem gondolod? Éppen nem a letöltéssel fogunk az igénytelen játékok ellen harcolni, hanem azzal, hogy letesszük a voksunkat az igényesek mellett...

    Viszont a kiadók épp azzal harcolnak az ellen, hogy boldog-boldogtalan letöltse a sok pénzzel és munkával előállított terméküket, hogy a konzol felé veszik az irányt, ahol a warez körülményesebb és még nem öltött ipari méreteket. És a példa azt mutatja, hogy megéri nekik, mert a legtöbb játék jobban fogy konzolon, mint PC-n.

    ennyire kártékony lenne a warez, akkor már rég megszűnt volna a játékipar, vagy a warezt szűntetnék meg
    Az ilyen kijelentésektől a falba tudnám verni a fejem... Biztos van egy varázspálcájuk, meg egy ráolvasás, amivel egyszeriben meg tudják szüntetni a warezt... OMG!
  • Indigo
    #62
    Hát ez az, 1-2 év után a legtöbb játék azért elérhető árkategóriába kerül, én is legfőképp ezek közül szoktam válogatni.

    Kockának azért nem mondanám magam. Akkor lennék tényleg az, ha ez töltené ki az életem, és naponta több órát játszanék. A PC-s játék nekem egyfajta hobbi, ezer más dolog mellett, de had ne részletezzem. Nekem is egyre kevesebb időm van, de azért tudok rá időt szakítani. Pl tévé helyett inkább ezt választom én is, a kereskedelmi tévék kritikán aluli produktumaitól már minden jóérzésű ember gyomra felfordul...
  • Indigo
    #61
    Ez azért nem ilyen egyszerű, hogyha megszűnik, akkor nekünk volt igazunk, ha nem szűnik meg, akkor pedig neked... Nem tudsz egy kicsit árnyaltabban gondolkodni?
  • Indigo
    #60
    És igen, gépre szüksége van az embernek, játékra nem.
    És ki mondta, hogy ne vegyél gépet? Százezer dologra alkalmas még a játék mellett, nagyon hasznos dolog a mai világban.

    Valóban nincs egy DX10-es játék sem, vannak próbálkozások, hogy az emberek megvegyék az új kártyákat meg a Vista-t (csak dx10 -es rendszer esetén kapcsolható AA, effektek). Nagyonis érdekük, hogy a játékok minél inkább kihasználják a hardvereket, hogy megvegyék azokat

    Évek óta próbálkoznak, ugye? És mégsem jártak sikerrel, még csak közelebb sem nagyon kerültek a céljukhoz. Ez is csak azt bizonyítja, hogy nem lehet mindent lenyomni az emberek torkán, mert amire nincs szükség, az nem piacképes. A dolog másik részét pedig úgy hívják, hogy fejlődés. Teljesen természetes, hogy fejlődnek a hardverek, és ezt a fejlődést lekövetik a szoftverek is. Ha megveszed az új hardvert, akkor te is szereted, ha kihasználják a megnyíló új lehetőségeket (játékoknál maradva legyen az jobb MI, fizika, élethűbb grafika, vagy bármi). Ez azóta így van, mióta elkészültek az első személyi számítógépek. Miért kell most e mögött összeesküvést látni, hogy jajj ezek a gonosz kiadók rákényszerítik a usert olyasmire, amit nem is akarnak, stb. Ennyi erővel még mindig a DOS alatt pötyögnél a Wolfenstein3D-vel...

    Szintén változni fog a helyzet, hogyha lesz saját keresetem, és szeretnék majd akkor is "komolyabban" játszani, érdekemben áll hogy fejlesszenek játékokat, akkor is vszínű, hogy pénzt fogok kiadni.

    Teljesen fölöslegesen téptem a számat? Ha diák vagy, kereset nélkül, akkor teljesen természetes, hogy nem az elsődleges szükségleted a játékok megvétele. Én végig a vásárlóképes rétegről beszéltem, ha nem tünt volna föl... És annak kapcsán sem arról beszéltem, hogy márpedig meg kell venni minden szart. Lehet válogatni, ki-ki ízlése szerint, de azért ha olyan játékról van szó, ami számunkra kiemelkedő, kellemes kikapcsolódást nyújt, akkor azért - mondjuk úgy - illik letenni a voksunkat...

    Szerecsenmosdatás helyett meg mondhatnék kifogáskeresést is, ha így jobban tetszik.
  • Molnibalage
    #59
    Ki kényszerít konzolra kit? Én biza olyat nem veszek amíg van PC és multifunkcionális a konzol meg nem..

    Az első fele meg álszent duma,,
  • Balumann
    #58
    Pont, hogy ebben segít a warez, hogy az igénytelenebb játékokat ne vegyék meg, hanem letöltsék. Ha nem kényszerítenek mindenkit konzolra, és jó játékokat adnának ki továbbra is PC-re, akkor PC-n is ugyan úgy vennék, mint eddig, akik a fizetőképes játékosok közé tartoznak. És akkor lenne pénzük új játékok fejlesztésére. Ha olyan rossz lenne a helyzet, mint ahogy Indigo meg Timman beállította, ennyire kártékony lenne a warez, akkor már rég megszűnt volna a játékipar, vagy a warezt szűntetnék meg.
  • Molnibalage
    #57
    Nem megszűnik, mert az képtelenség. Ne csak szélsőségekben gondolkozzál már te szerencsétlen. Csak pont emiatt nincsenek egyedi játékok. Senki nem meri a pénzét kockáztatni, mert tönkremennek bele. Bizos akkor is ilyen liberális lennél, ha a te csődölnél be ugye?

    Én is warezoltam, csak én nem hazudom, hogy ez jó és szép és le is szoktam róla. Zenéből is olyan régi számokat töltök le, hogy az már "nem fáj senkinek". (15-20 éves albuok esetén tényleg ne fájjon már amit itthon nem is lehet kapni. Boston, Brue Hornsby, Jim Jamison, stb...)
  • Molnibalage
    #56
    Azért az Il-2 FB és társai alsó hangon is 4-8 évesek. Azért 8 évet nem várok egy játékra, de 1-2 év után simán előrhető árúak. Mellesleg kinek van ennyi ideje játszani? Évi 2-3 játkra van időm, vagy még annyira sem mióta már dolgozom.

    Sok kocka...
  • Balumann
    #55
    Egyébként, ha megszűnik a játék piac, akkor elismerem, hogy nektek volt/van igazatok. De nem fog. Ha nem lenne igazam, akkor már nem lenne játékpiac, vagy a warezt kellett volna már, hogy elnyomják. De nem fogják.
  • Balumann
    #54
    "Persze b+, aki olyan csóró, hogy kajára se nagyon van neki, annak leginkább a legújabb számítógépre van szüksége... Mert megengedheti magának... Meg ahhoz ugye alanyi jogon járnak neki a legújabb játékok... Na ne viccelj már, b+! "
    Mint írtam, van olyan, hogy gyűjtögetés, illetve van 1-2 alkalom, amikor erre is lehet költeni. Gépet sok mindenre lehet használni, ezért megéri rákölteni, szemben 1-1 játékkal. És igen, gépre szüksége van az embernek, játékra nem.

    "Én is tapasztalatból mondom, hogy azok az ismerőseim, akik megtehetik, hogy fenntartsanak egy korszerű konfigurációt, azok egytől egyig megengedhetik azt is, hogy játékra is fussa nekik (nem feltétlenül 10-12 eFt/db áron, sokkal olcsóbban is be lehet szerezni nagyon jó játékokat)."
    Igen, az ilyenek általában vesznek is játékokat, ha tényleg érdeklik a játékok.

    "Amúgy nem mondom, hogy ez egy-két játék esetében ne fordulhatna elő, de biztosan nem ez a jellemző. Meg aztán jössz itt a DX10-el, miközben alig van játék, ami kizárólagosan csak azzal futna. Ez is csak a warezosok egy buta kapaszkodója, amivel azt akarják bizonygatni, hogy a játékok ára mennyire benne van a hardver árában. Bullshit."
    Valóban nincs egy DX10-es játék sem, vannak próbálkozások, hogy az emberek megvegyék az új kártyákat meg a Vista-t (csak dx10 -es rendszer esetén kapcsolható AA, effektek). Nagyonis érdekük, hogy a játékok minél inkább kihasználják a hardvereket, hogy megvegyék azokat, és akkor még nem is beszéltem arról, hogy az Ati meg Nvidia is vszínűleg keres külön is "partnereket", hogy arra optimalizálják jobban ezt, meg azt.

    "Azt tudom, hogy te csak azért vennél konzolt, mert lehet rá warezolni, de vannak más tényezők is, akár hiszed, akár nem. Pl hogy hamarabb kint volt, mint a PS3, nagyobb volt a kínálat, olcsóbb is volt. Azért szépen fellendül a PS3 is, pedig ott, ha jól tudom, nem nagyon van warez."
    Van persze... Azok vettek konzolt nagyrészben, akik amúgyis szoktak eredeti játékokat venni, ezek most PC-re nem vesznek. De ettől függetlenül elég nagy százalékban warezolnak konzolon is. PS3 is lendül valamennyire, természetesen. Főleg ott, ahol sok pénzük van az embereknek, és a keresetükhöz képest megfelelő az ár/érték arányuk a játékoknak.

    "Ja, te amolyan teszter vagy, aki szeret jót tenni az emberekkel, segítesz eldönteni nekik, hogy megvegyenek-e valamit, vagy sem... Ez is egy érdekes érvelés a warezolásod jogossága mellett :D Következő rész meg nyilván csak úgy lesz, ha sok jótevő warezolja le, akik mind-mind segítenek eldönteni az embereknek, hogy megvegyék-e :D "
    Többen megvették a GRAW 2-t, Vegas 2-t, és az Arma-t is azok közül, akikkel csak "kipróbáltuk" multiban a játékot, mert megtetszett nekik. Nem a jogossága mellett érvelek, hanem hogy pozitív hatásai is vannak.

    "Ez hozzáállás kérdése is. Nem hiszem én el neked, hogy te majd akkor vásárolni fogsz játékot, ha majd (igényeidet behelyettesíteni) szerint készülnek azok. Ugyanúgy le fogod warezolni. Hiszen akkor is csak a gépre fogja futni, játékra már úgysem. Meg amúgy is kitalálsz majd valamit, mert minek vegyél, ha ingyen is be lehet szerezni. "
    Egyszer talán megértitek, hogy ez baromság. Nem hozzáállás kérdése. Ha az ArmA 2 tényleg olyan jó lesz, vagy az IL-2 köv része, akkor ha lejjebb megy az ára, és lesz rá pénzem, meg fogom venni. Szintén változni fog a helyzet, hogyha lesz saját keresetem, és szeretnék majd akkor is "komolyabban" játszani, érdekemben áll hogy fejlesszenek játékokat, akkor is vszínű, hogy pénzt fogok kiadni.
    Nem 1x terveztem már, hogy veszek játékot, volt hogy azon múlt, hogy nem volt ott ahol megvettem volna, köv nap meg inkább más mellett döntöttem.

    "IL2 kapható, 3 rész egyben 3 eFt. Meg ott van rengeteg jó játék 2k környékén, igaz, régebbiek (1-2 éves), de neked csak az új kell 2k-ért..."
    Valóban, de ez most anyagiak miatt nem lehetséges. Úgyhogy inkább "nem játszok vele"..., és ez így lesz még jónéhány hónapig.

    Szerecsenmosdatás meg torz hülyeség nem ez, de nyugodtan hajtogathatod, látom nagyon szereted azt a szót.
  • Indigo
    #53
    IL2 kapható, 3 rész egyben 3 eFt. Meg ott van rengeteg jó játék 2k környékén, igaz, régebbiek (1-2 éves), de neked csak az új kell 2k-ért...

    Szerecsenmosdatás...
  • Indigo
    #52
    a legtöbben akik warezolnak azok örülnek, hogy egyáltalán olyan gépet tudnak venni amin egyáltalán elindulnak
    Persze b+, legtöbben azt sem tudják, hogy hogyan szedjenek össze elegendő pénz, hogy legyen mit enni


    Persze b+, aki olyan csóró, hogy kajára se nagyon van neki, annak leginkább a legújabb számítógépre van szüksége... Mert megengedheti magának... Meg ahhoz ugye alanyi jogon járnak neki a legújabb játékok... Na ne viccelj már, b+!

    Én meg a környezetemből és ismerőseim alapján tapasztalva mondom,

    Én is tapasztalatból mondom, hogy azok az ismerőseim, akik megtehetik, hogy fenntartsanak egy korszerű konfigurációt, azok egytől egyig megengedhetik azt is, hogy játékra is fussa nekik (nem feltétlenül 10-12 eFt/db áron, sokkal olcsóbban is be lehet szerezni nagyon jó játékokat). Amúgy te is szép vagy, b+, ha még bíztatod is őket gépvásárlásra, miközben a fogukhoz verik a garast, és lenne jobb helye is a pénznek... Ezt nevezem én szegénységi bizonyítványnak.

    De mond, mit ártottam ezzel a kiadóknak és játékfejlesztőknek.

    A fejlesztők képébe röhögve ellopod a munkájuk gyümölcsét, és ezzel te is demoralizálod az egész szakmát (úgyis ellopod a végeredményt, minek finomítsák, tegyenek bele még több tartalmat, törekedjenek még jobb játékokra, stb). Mellesleg a becsületes vásárlókkal is kiszúrsz. De szerinted ez mind lényegtelen, mert te közben bődületesen fellendíted a hardvergyártók forgalmát... Hogy aztán még több cuccot lewarezolhass, mert az ugye neked is alanyi jogon jár. Mint a nyomtatóba a festékpatron, meg a moziba a belépőjegy...

    Akit ez érdekelt, az inkább a gépre költötte azt, amit a játékra költött volna. Nem érte meg a hardver gyártóknak?

    Megint a torz hülyeséged. Szerinted egy program rendkívül költséges kifejlesztése a hardvergyártóknak kell, hogy megérje? Erre már nem is tudok mit mondani. Röhejes vagy.

    Szerinted nem perkáltak azért a fejlesztőknek, hogy úgy csinálják meg, hogy kihasználják, meg beletegyék a DX10 -et

    Te biztosan bennfentes vagy, és nagyon jól tudod, hogy melyik hardvergyártó melyik fejlesztőnek mennyit perkált. Csak ezt ugye nem fogod elárulni, mert köt az üzleti titoktartás... Amúgy nem mondom, hogy ez egy-két játék esetében ne fordulhatna elő, de biztosan nem ez a jellemző. Meg aztán jössz itt a DX10-el, miközben alig van játék, ami kizárólagosan csak azzal futna. Ez is csak a warezosok egy buta kapaszkodója, amivel azt akarják bizonygatni, hogy a játékok ára mennyire benne van a hardver árában. Bullshit.

    És hogy a warez mennyire számít, hányan vettek csak azért X360-at, mert lehet rá warezolni.

    Azt tudom, hogy te csak azért vennél konzolt, mert lehet rá warezolni, de vannak más tényezők is, akár hiszed, akár nem. Pl hogy hamarabb kint volt, mint a PS3, nagyobb volt a kínálat, olcsóbb is volt. Azért szépen fellendül a PS3 is, pedig ott, ha jól tudom, nem nagyon van warez.

    Egy másik, ha kipróbálom, és jó véleményeket írok egy játékról, sokaknak döntő lehet abban a kérdésben, hogy megvegyék-e. Ha jókat multizunk, sokan dönthetnek az mellett, hogy megveszik később, vagy majd a következő részt (ami néklül vszínűleg nem is foglalkoztak volna a játékkal).

    Ja, te amolyan teszter vagy, aki szeret jót tenni az emberekkel, segítesz eldönteni nekik, hogy megvegyenek-e valamit, vagy sem... Ez is egy érdekes érvelés a warezolásod jogossága mellett :D Következő rész meg nyilván csak úgy lesz, ha sok jótevő warezolja le, akik mind-mind segítenek eldönteni az embereknek, hogy megvegyék-e :D

    No és persze reménykedsz, hogy majd ezután milyen jó és minőségi játékok készülnek, miközben baszol bárhol egy fillérrel is megtámogatni a dolgot. Ez hozzáállás kérdése is. Nem hiszem én el neked, hogy te majd akkor vásárolni fogsz játékot, ha majd (igényeidet behelyettesíteni) szerint készülnek azok. Ugyanúgy le fogod warezolni. Hiszen akkor is csak a gépre fogja futni, játékra már úgysem. Meg amúgy is kitalálsz majd valamit, mert minek vegyél, ha ingyen is be lehet szerezni.
  • feamatar
    #51
    olyan nincs, hogy nincs pénze valakinek eredeti játékra, tekintve, hogy a játékok árazása 1000 Fttól kezdődik(és már ott is van jó néhány remek játék) és onnantól mindenki eldöntheti mi éri meg.
    A játékkiadókat nem érdekli, hogy mennyi hardware kelt el. Biztosra vehetjük azt is, hogy ha nem lenne warez több játék fogyna, mert játszani muszály, mint ahogy dohányozni is, és ezért a játékosok beszereznék eredetiben.Ennélfogva a kiadók nyeresége, illetve visszaforgatható pénze is több lenne. A szellemi értékét rongálja a játékoknak leginkább a warez, én így gondolom. Sokkal nagyobb megbecsülésnek örvendenének a játékok. Mert amihez nehezebb hozzájutni, arra egyből másképp tekintenek.
  • Molnibalage
    #50
    Na ja. Csak havi 8000 ezres internet előfizetés az havi egy játék ára! Sebaj..
  • Balumann
    #49
    Cateran. Én pl. nem nagyon tudnék meglenni számítógép és internet nélkül, fontos tanuláshoz is, rengeteget használom ilyen céllal is - most se tudtam volna megírni a házidolgozatomat az nélkül. Számítógép és internet szinte nélkülözhetetlen manapság.

    És miért lenne elbaszott gondolkodás, azért veszünk jobb gépet, mert ingyen tudunk rá szerezni programokat. Nem mondtam hogy jó, de NEM árt. Ha egyszer nem venne úgysem játékot, gépet sem, akkor miért nem lehet felfogni, hogy a warezzal csak nyer, mert a hardvert megveszi, ráadásul később lehet, hogy mégis úgydönt, hogy megvesz valamit.

    Teljesen megértem, hogy nem jó, nem jó hogy ingyen használjuk más munkáját. Lehet ezen lovagolni, de felesleges, amíg az a két lehetőség van, hogy nem veszi meg, és nem játszik vele, vagy nem veszi meg és játszik vele.

    Egyébként meg, ha csinálok valamit, akkor az a legjobb számomra, ha használják és dícsérik. Semmiképp sem tartom akkora értéknek, mint amennyibe kerülnek - legalábbis az itteni fizetésekhez, fizetésünkhöz képest. 2ezret örömmel dobnék egy új játék után, ha tudnám, hogy hosszú távon le fog kötni, tud újat mutatni. Ebből ki lehet vonni a stratégiákat, rpg-ket mert nem szeretem. Armed Assault meg IL-2 az egyetlen, amiről tudom, hogy hosszú távon is jó jájáték (számomra), és ha 1 évvel ezelőtt ismerem meg, akkor meg is lenne eredetiben (bár nem kapható Mo-n már). Mert jelenleg rengeteg dologra van szükségem (nem is géppel kapcsolatos), amik fontosak, ráadásul kajára is alig van pénz. Esélytelen, hogy játékra tudjak költeni, ráadásul jön a 2. rész is, ami lehet el sem fog futni rendesen, tehát ahhoz is kellene majd 1-2 új alkatrész.

    Valóban nincs jogom, és nem jó hogy játszok azokkal amiket nem vettem meg. De ne is vegyék úgy, hogy megvehettem volna, és ezért kárt okoztam, mert ez óriási baromság.
    Én kitartok azon a véleményem mellett, hogy nem jó felfogás, de így volt mindigis, és így is lesz, warezt kártékonynak felfogni meg hülyeség - még ha nem is jó erkölcsileg. A játékfejlesztés szempontjából lényegtelen, hardvereladásokat tekintve meg hasznos.
  • FoodLFG
    #48
    jaigen az Unreal 1 megvan eredetiben. Pc guruhoz adták még régen asszem. Azt a 200 forintot megérte, többet nem (előtte varezban nyomtam).
    Ha már el kellett volna menni a boltba érte, hogy megvegyem mondjuk 50 forintért, akkor inkább letöltöm. Annyi fáradságot nem ér meg egy játék sem..

    Akkor az újságnak volt értéke. Manapság már annak sincs az ingyenes webnek köszönhetően. Azért sem adnék már pénz, sőt valószínűleg kidobnám, mert feleslegesen foglalná a helyet (ez vonatkozik a játékokra is).