7720
  • Herold
    #4387
    Nem az amortizálódással van baj, hanem nagyon gyakran beragad.
  • mcmoha
    #4386
    Ebben a reszben az artifact kereskedes lehet a fo penzforrasod. Ha megszerzed a mutansvadasz achievementet utanna a kedvenc fegyveredhez ingyen loszert kapsz naponta Yanovban. A kedvenc fegyvert a jatek jeloli ki attol fuggoen (azt hiszem), hogy milyen gyakran hasznalod. Szoval ha az elso palyan pl AK-t hasznalsz ahhoz fogsz loszert kapni.
  • vasziszdasz
    #4385
    Itt mi számít ritka lőszernek? A SHOC-ban ugye a duty főhadiszállásig szinte csak AK skuló volt utána meg inkább NATO, a CS-ben végig az AK skuló dominált, itt hogy van? Az IL86-ot át lehet szerelni AK-ra, a wiki szerint komoly kezdőfegyver, de itt olvasok más véleményeket is. De azt sehol nem írják hogy mennyire tartós, ez pedig kb. a legfontosabb tulajdonság, mivel minden statisztika a tartóssággal együtt csökken. A CS-ben ezért volt pl. a legjobb a mezei AK (meg emellett ugyanazokat a statokat hozta mint a többi rohamfegyver).

    Itt mivel lehet hamar meggazdagodni? Gondolom katonai bázis irtás nincs. :)
  • bgabor
    #4384
    A játék legjobb fegyvereit Nimble árulja a Svadovskon(a faszi a harmadik szinten, aki bármilyen fegyót be tud szerezni). Automata shotgun, tuningolt SVD, FN2000, G-36, Groza, amit akarsz. Ha tudsz rá elég pénzt szereni, félórával a játékkezdés után egy ilyennel császkálhatsz(és nem is kerülnek kiugróan sokba). Persze ettől még ritka lőszert tüzelő cuccot(SVD, Groza, Vintorez) nem érdemes venni, mert ritka a lőszerutánpótlás hozzá, bár azt el kell mondani, hogy a svadovski árus, Bagoly rögtön az elejétől árul hozzájuk lőszert, igaz kis mennyiségben.
  • vasziszdasz
    #4383
    És mennyire amortizálódik? A CS-ben ugye az egyik véglet volt az AK74 (legstrapabíróbb), a másik meg a trs301 (leghamarabb lepusztul), ez hol van a skálán?
  • Herold
    #4382
    Melyik játékban? Merthogy nem a CoP volt az biztos. Vagy vmelyik modban átírták ezt a tulajdonságát.
  • Herold
    #4381
    Szerintem is jó választás a SIG, kissé nehezebb hozzá lőszert találni, mint az AK-hoz, de nem megoldhatatlan.
  • Herold
    #4380
    IL86-ost felejtsd el, megbízhatatlan!
  • w77d
    #4379
    nekem max terhelés növelő arti kéne. Már van egy +12kg-osom, de kőne mégegy :)
  • vasziszdasz
    #4378
    Meg ami még érdekel: hol találok a leghamarabb rad csökkentő artit? Van már pár artim, de hogy ne ficcenjek meg tőlük kéne olyan is.
  • vasziszdasz
    #4377
    Akkor jó, elkezdem gyúrni az IL86-ot.

    A többi fegyó milyen? SGI, FN2000, ilyenek hogy változtak?
  • vasziszdasz
    #4376
    Itt nem látok viszonyt az egyes frakciókhoz, ha irtom mondjuk a banditákat, akkor mindegyiknél elvágom magam, vagy csak az a csoport lesz morcos amelyikre tüzet nyitottam?
  • Yan
    #4375
    végig vittem il86-al. itt nem nagyon akadt be :)
  • vasziszdasz
    #4374
    Nade amíg eljutok oda (gondolom nem kezdésnél kapom automatikusan :)), addig melyiket?
  • bgabor
    #4373
    Persze, mert Strelok puskája a legjobb fegyó a játékban, egy feltuningolt SIG550, amire rámegy a távcső. Szerzel hozzá egy M203-ast meg egy éjjellátó 4X-es Susatot és nem lesz ellenfeled.
  • vasziszdasz
    #4372
    Az AK 5.45-öt használ, az 5.56 a NATO skuló.

    Még az elején tartok, de el kéne dönteni melyik fegyvert maxoljam ki. Inkább a pontos headshotok híve vagyok mint a golyószórásnak, tehát vmi pontos, megbízható mesterlövészpuska kell nekem. Jó, egyik golyószóró se mesterlövész, de lehet pontosságra tuningolni. Most 2 fajta van, AK és IL86. úgy látom a fejlesztési ágakból hogy itt már nem lehet ugyanúgy fejleszteni a fegyvereket, az AK inkább golyószórásra, az IL86 meg sniperkedésre való fejlesztésekkel rendelkezik. Legalábbis a hangtompítót csak az IL-re sikerült felvarázsolnom, ilyen fejlesztése az AK-nak nincs, így ha jól értem AK-ra sose fog felmenni. Válasszam az IL86-ot? Az eddigi részekben az elég megbízhatatlan, állandóan beszaró cucc volt.
  • mcmoha
    #4371
    Ha majd megtalalod Strelok puskajat, nemakarsz masik fegyvert hasznalni. En nem kedvelem az AK-t, csalodtam benne mert eleinte nem vettem eszre, hogy 5,56-os loszert hasznal es nem ertettem miert olyan "hatastalan".:)
  • vasziszdasz
    #4370
    Az AK-ra nem lehet hangtompítót rakni? Vagy csak nem kell hozzá fejleszteni, megy alapból is?
  • vasziszdasz
    #4369
    Itt is az AK a legstrapabíróbb fegyó? Vagy melyikre érdemes inkább ráfeküdni?
  • vasziszdasz
    #4368
    Van vmi táblázat a COP-ban található fegyverek tulajdonságairól? Gondolom itt is változott pár dolog.
  • totya4
    #4367
    Ezek szerint másnál is bugos volt ez :) Azt hiszem álltam bal oldalt is, éjellátót nem szerettem mert csúnyák lettek a színek (logikusan) tehát max az elemlámpa lehetett bekapcsolva. Kijátszottam már egyébként, ez meg a lövész harmadik dokumentumának a felvehetetlensége rémlik mint bug.
  • bgabor
    #4366
    Nem gond. Töröld a gamedata mappát, és mondjuk tedd be helyette a magyarítás gamedatáját.

    Én amúgy úgy játszottam a játékot, hogy a magyarítás filejaihoz hozzáraktam a SMRTER fegyvertextúráit és hangjait, elnémítottam a bekapcsolt éjjellátót(már nem zümmög egyfolyában), és kijavítottam az olyan kissebb marhaságokat, mint hogy a SIG 550 és a Groza nem tud távcsövet fogadni, mikor ott van rajtuk az erre a célra szolgáló rögzítősín, és azzal toltam.

    A SMRTER önmagában szerintem se jó cucc.
  • Jossua
    #4365
    nekem elébaszta a gamét ez a S.M.R.T.E.R nem indul vagyis elöször elindul angol volt bementem a beállitásokba fekete képernyö és már nem is indul el...
  • Jossua
    #4364
    egyszer már leszedtem akkor valami hibát irt ki a winrar rá .. most leszedem megint és meglátjuk
  • mcmoha
    #4363
    Ez kicsomagolja.:) Ugy tudom winrar is.
  • Jossua
    #4362
    nem azért de ez mi ?? milyen formátum ezt ki se lehet csomagolni ! smrter_0.41_alpha.7z
  • Jossua
    #4361
    Gaben de amiket berak az angol marad ? fegyverek,tárgyak,szörnyek meg még nem tom mi ??
  • Gaben001
    #4360
    http://www.moddb.com/mods/call-of-pripyat-reloaded

    Ez elvileg javít a grafikán.
    az S.M.R.T.E.R. nekem jól ment magyar verzióval csak szerintem túl sokan lettünk a zónában hirtelen.
    A többiről nem tudok sokat mert nem próbáltam őket.
  • mcmoha
    #4359
    En nem hasznalok modokat a jatekhoz, szal nem igazan vagyok kompetens, de ez pl csak grafikai mod. A S.M.R.T.E.R valoszinuleg bezavar a magyarositasba. Lehet, hogy csak az uj fegyverek es szornyek neve nem lesz magyarul ami talan nem annyira zavaro? Legjobb ha kiprobalod. Vegulis a modok a gamedata mappaba "telepulnek", tehat ha valami gaz van csak ezt kell letorolni es minden alapon lesz ujra.;)
  • Jossua
    #4358
    4352 hozzászolásomhoz aki jártas kicsit a modokban irna rá valamit :)
  • madmanic
    #4357
    bal oldaláról állj mikor megszólítod, és ne legyen bekapcsoplva az éjjellátó..

    nem tudom van-e összefüggés, engem így engedett tovább..
  • totya4
    #4356
    A gauss puska javítás nem kötelező része a játéknak, egy bug nekem miatt nem hagyta megcsinálni... Pripyat-ban ha beszéltem a főnökkel a titkos labort kutatókról, a beszélgetés után simán beragadt a kép, nem lehetett csinálni semmit... :)
  • mcmoha
    #4355
    A francba! Most jutott eszembe Garik nem monolithrol hanem zsoldosokrol mesel!
  • Tib
    #4354
    A Monolith-osok befogadása nem kötelező része a játéknak, viszont a Gauss puska javításra leadása igen. Ezek a szálon indulj el...
  • VaFec
    #4353
    Itt lesz valahol a kutya elásva.
    Eddig bárkit kérdeztem, senki sem tudott mit kezdeni a puskával. Találtam Monolitosokat a Jupiter D-NY-i részén. Sajna senki nem hajlandó őket befogadni. Akkor ez lesz a dolog nyitja. Meg kell még oldanom pár küldetést, hogy valaki befogadja őket és talán majd mesélnek a puskáról.
  • Jossua
    #4352
    Sziasztok valaki ajánlana nekem egy modot grafikára illetve amit feltétlenül ki kell probálni !Tudom vannak oldalak ahol leirják részletesen ,de gyenge vagyok angolból nézzétek el nekem.Én ezt a S.M.R.T.E.R. Pripyat (v0.41) nézegettem amint látom új fegyok meg szörnyek is vannak benne stb. ez bekavar a magyar verziomnak ?köszi a segitséget
  • mcmoha
    #4351
    Nem emlekszem pontosan, ezert csak talalgatok.:) Garikkal beszeltel? A gaus puskat elvitted javittatni? Garik monolithosokrol mesel, szoltal errol a parancsnoknak?
  • VaFec
    #4350
    Lehet, hogy belefutottam egy bug-ba.
  • VaFec
    #4349
    Nem! Semmit!
  • mascarun
    #4348
    Nem jelez semmit a térkép?