7720
  • vasziszdasz
    #4427
    Már szereztem azóta vagy 3 másikat, leirtottam 2x a stalker bázist, meg amikor kirajzanak a csókák reggel, azok se térnek már vissza. :)

    Valóban a high contrast szarta el a cuccot, az új IL86-om már tökéletesen éjjellátó kompatibilis.

    Az éjjellátó 3. fejlesztése vmi automata célzást említ, ez hogy valósul meg a játékban? Autoaim mint konzolon? Vagy csak kiszámolja a távból a röppályát és annyival alá mutat a célkereszt?
  • vasziszdasz
    #4426
    Az 1. mapon mely anomáliák respawnolnak, van erről vmi infó? A jobb felső sarokban (ahol a bear deterctort adja a csávó) az biztosan, mert minden kitörés után 2 artit be lehet gyűjteni (rendszerint fireball és crystal, de legelső alkalommal 2 mama's bead volt). A leégett falu, és a tőle délre levő barlangrendszer (ahol az egyik questes hulla van) az meg nem szokott. Más esetleg?
  • fery02
    #4425
    Ha tökéletesen működik, akkor már szedem is. Köszi! :)
  • Herold
    #4424
    Én is találkoztam vele nappal is.
  • mcmoha
    #4423
    Az az a ketfeju dog? Mert az egyszer fenyes nappal kapott el az allomashoz egesz kozel.:(
  • Herold
    #4422
    Én nagyon jól megvoltam éjjellátós távcső nélkül is.
  • bgabor
    #4421
    Ez így van. Sokkal jobb az előzőknél.

    Én is elkezdeném harmadszorra, ha nem tudnék már kívülről minden küldit.
  • bgabor
    #4420
    Nyugodj le és keress egy másik fegyót, az Il86-ért amúgy se nagy kár. Amúgy nincs olyan fegyó a játékban, amit ne lehetne már Yanovban(a második "pálya") összeszedni. (kivéve a gausst, de az más tészta)
  • bgabor
    #4419
    Ja és ha már itt tartunk, vannak csak éjszaka működő mutánsok, mégpedig a kiméra.
  • bgabor
    #4418
    Ez csak részben igaz. Hidd el, szinte senki se mászkál éjjel a játékban, mégis az éjjellátó az első, amit beszereznek. Ez azért van, mert mivel az éjjellátóval sokkal kontrasztosabban látsz, sokszor használja az ember nappal is. Emellett bőven lesznek a játékban sötét katakombák, ahová éjjellátó nélkül nem érdemes bemenni. Sőt, olyan si elő fog fordulni sokszor, hogy egy küldetést éjjel kell csinálni, ott megint csak mozdulni se tudsz éjjellátó nélkül.

    És egy jótanács: érdemes beszerezni saját éjjellátóval ellátott távcsövet, mert lesz egy olyan hely a játékban, amikor egy darabig olyan ruhában kell menned, aminek nincs(és nem is lehet) éjjellátója. Természetesen ez a hely tök sötét lesz, úgyhogy hálát adsz majd az éjjellátós fegyvertávcsőért.

    Éjjellátós fegyvertávcsövet úgy lehet szereni, ha Janovban jó viszonyt alakítasz ki a Szabadsággal vagy a Szolgálattal. Minél jobb a viszonyod velük, a Yanovi kereskedő annál frankóbb cuccokat árul majd. Ha a szabadsággal haverkodsz össze, NATO cuccokat árul majd, ha a Szolgálattal, akkor orosz cuccokat. Természetesen a legjobb cuccokat akkor árulja majd, ha kimaxolod a viszonyodat az egyik frakcióval(és a pénzed egyszer a játék során meghaladja a 100.000 RUt), de ettől kezdve a másik frakció ellenségnek tekint majd.
  • bgabor
    #4417
    A most kint lévő, 1.2 verzióval is tökéletesen működik a magyarítás, szóval nem kell várnod. Vedd meg(vagy szedd le a netről, csak 4 giga), aztán máris tolhatod. Sokkal jobb mint az alap játék volt.
  • fery02
    #4416
    Jaj de írtok itt midnenfélét, nagyon elkezdeném már a játékot én is.
    Amint kijön a végleges verzióhoz magyarítás, veszem is megfele Steam-en 2000-ért és nyomom is egyből. :)

    Mind1, addig most elkezdem az alap játékot a Complete 2009-es mod-al, szerintem azzal is el leszek. :)
  • vasziszdasz
    #4415
    Naés persze éjjellátós fejlesztése nincs az IL86-nak, csak az SVD-nek, ahhoz meg skuló nincs. Véletlenül se lehessen összehozni egy használható, lőszerrel ellátható távcsövest... Ezért kár volt "fejleszteni" az előző részt.
  • vasziszdasz
    #4414
    Akkor lehet hogy ez a high contrastos szar bassza el. A leírása szerint szürkületben hasznos, de sztem meg szart se ér, mert az éjjellátó ott is jobban világosít, este meg főleg. Így egy rakás szart nem ér, megyek éjszaka, ott egy csoport ellenség, na mondom jól lelövöm őket, belenézek a távcsőbe erre tök sötét minden. Hát a jó kurva anyját annak aki kitalálta, jól elbasztam vele a fegyvert. :(
  • Herold
    #4413
    A hangulatot leszámítva nem hiszem, hogy erőltetni kell az éjszakai mászkálást. Azon kívül, hogy sötét van, nem különbözik semmi a nappaltól. Nincsenek "csak éjszakai" mutánsok pl. Fölösleges éjjellátókra pénzt kiadni.
  • bgabor
    #4412
    Csak az alap szkópok működnek együtt a sisak éjjellátójával, tehát aminek nincs valami ilyen jellegű tulajdonsága. Pl: Lehet kapni nagy kontrasztú SUSAT-ot, aminek ilyen barna lecséje van, akkor hiába van bekapcsolva az éjjellátód, ha belenézel a puska szópjába, akkor a nagy kontrasztú barna jön elő. A sima SUSAT 4X és SUSAT 1.6X működik a sisak éjjellátójával. A PSO-1 és PSU-1nél ugyanez a helyzet.
  • Yan
    #4411
    igazad van.
    betöltöttem egy régi mentést, ac96 volt nem il :)

    /kell nekem egyszerre nyomni mind a 3-at/ :)
  • Yan
    #4410
    sztem nem bug.
    a fegyverre külön kellett az éjjellátó. de akkor meg úgyis alszol, egy-két küldetést kivéve.
  • adamfesto
    #4409
    THX
  • mcmoha
    #4408
    A tavcsovek ejjellato kepesseget kulon lehet fejleszteni. Azt vettem eszre, hogy minden ilyen fejlesztett tavcsonel a sisak ejjellatoja kikapcsol, vagyis nem bug. Az IL86 tavcsovet valami magas kontrasztosra lehet fejleszteni ami ejszaka nagyon jo kepet ad.
  • mcmoha
    #4407
    GY.I.K (bannerban kat)
  • adamfesto
    #4406
    ?
  • adamfesto
    #4405
    Kalibráló cuccokhoz van valami térkép, mármint hogy hol tralálom.
  • vasziszdasz
    #4404
    Az alsó sorban az 1. a 4x szkóp, a 2. az AK skulóra átállítás, a 3. meg az állítható nagyítás, de ahhoz már a 3. javítószett is kéne, tehát nincs. Sztem mindegyik fontos lenne egy sniper psukának, kár lenne ha ez kavarna be. Mondjuk a CS-ben meg az FN2000 szkópja volt hssználhatatlan, most ez nyerte meg?
  • madmanic
    #4403
    valamelyik fejlesztést ne csináld meg a fegyveren alsó sor második v harmadik asszem ) mert akor nem műxik..
  • vasziszdasz
    #4402
    Megvan a 20k pénz, nézegettem kicsit a beszerezhető fegyvereket. A GP37-re nem lehet hangtompítót rakni, wtf? Az Il86 szkópja viszont leszarja az éjjellátómat, pedig a pso-1-el nincs ilyen gond, ez mi a fasz? Igaz jobban nagyít mint a pso-1, de ennek így kell működnie, vagy ez vmi bug? Másnál is olyan mintha nem lenne bekapcsolva az éjjellátó mikor IL86-tal célzol (nyilván aktivált éjjellátó mellett)?
  • Bulics
    #4401
    Gyerekek fél hónapja játszom ezzel a játékkal eddig szerintem ez a legjobb stalker epizód..
  • vasziszdasz
    #4400
    Még nagyon az elején vagyok, csak a 2 javítókészletért rohantam el hogy tudjam upgradelni a fegyókat. Vipert 9x18-ra hogy a sok pisztolygolyót értelmesen lehessen elhasználni, az IL86-ot meg 5.45-re, mert NATO skulóval ellentétben ez potyog mindenhol. Már van 3000, és még el se kezdtem a játékot. :) Jól hátbalövök mindenkit aki eltávolodik a bázistól, aztán kifosztom. Végülis ez a Stalker, itt ez a mentalitás nem idegen a játék szellemétől. :)

    A Bagoly az Owl az 1. kereskedő lenne? Remélem nem kell kinyírni holmi PDA-ért, akkor hordhatom messzire a szajrét.
  • bgabor
    #4399
    Aztán a fegyverdíler PDA-ját nehogy odaadd bagolynak, mert akkor rengeteg dologtól esel el később.
  • vasziszdasz
    #4398
    Azaz, közben meglett, csak olyan szar walkthroughból néztem a küldetést hogy még a helyszínt se tudták eltalálni.
  • bgabor
    #4397
    A dél/dél-nyugati sarokban van egy laktanyaszerűség, amit zsoldosok őriznek(szerintem pont azok, akiknek a kaját vitted). Miután odaadtad a kaját, már megengedik hogy bejárd a helyet. A fine tools itt van, a hátsó udvarban egy ládán, ahol több zsoldos üldögél.
  • vasziszdasz
    #4396
    Ez is meglett szerencsére.
  • vasziszdasz
    #4395
    Az ételhordóst megoldottam, "csak" annyi volt a probléma hogy a leírás szar, összevissza jelöli a helyeket a térképen, ami nem is ott van.

    Mostmár csak a 2. szintű javítócucc helye kéne.
  • vasziszdasz
    #4394
    A fine toolst (2. szintű upgradeekhez kell) hogy lehet leghamarabb megszerezni? A "southern plateau"-n (a circus anomáliától délre) indulna elvileg a kajaszállítós küldetés, csak épp nem tudok oda feljutni. Gondolom kéne vki aki felvisz, de ki és mikortól elérhető?
  • Yan
    #4393
    nincs fent mod :)
    csak pripját végén cseréltem le g36-ra

    @vasziszdasz
    itt nem tűnnek másnak a fegyverek, olyan mind egyforma hatásuk van.
  • vasziszdasz
    #4392
    És azt lehet tudni hogy hol? Vagy random?
  • Herold
    #4391
    Elvileg a kitörések után, de nem mindenhol.
  • vasziszdasz
    #4390
    Az artifactok itt respawnolnak? Egyik helyen azt olvasom igen, másik helyen meg nem.
  • vasziszdasz
    #4389
    Most még csak egy bear detektorom van, az ÉK anomáliánál kaptam egy stalkertől healthpackért cserébe. Viszont az SVD-t már megtaláltam a fa alatt. :)
  • Herold
    #4388
    Egy Veles detektorra érdemes beruházni az elején.