7720
  • w77d
    #4547
    ne légy válogatós XXXXD
  • #4546
    Azt a vacak cabriót?? És mit csinálnának vele? Főleg ilyen esőben.
  • w77d
    #4545
    gondoltam, csak mondom alátámasztom az érvelésem XXXD
  • mcmoha
    #4544
    En se vagyok annyira naiv, hogy ne tudjam honnet szarmazik a cucc.
  • w77d
    #4543
    kocsimat ráteszem, hogy sima Warezről van szó XXXD aki steam-et használ az is a megvette szavacskát szereti használni, a letölteni egy játékot az olyan kibaszott cikin hangzik XD
  • mcmoha
    #4542
    Most mit izelsz? Lehet, hogy Steam-rol toltotte.
  • w77d
    #4541
    töröld a játékot...


    "letöltöttem a call of pripyatot".... nagyon ügyes vagy...
  • Merkaba
    #4540
    A hajón van egy tag (bemész és bal középen támaszkodik az asztalon) ő tud átvinni téged a Javnov állomásra.
  • HunBalage
    #4539
    sziasztok
    letöltöttem a call of pripyatot és sikerült elakadnom
    Lényeg:ugye lezuhantak a gépek...és meg kell nézni hogy miért estek le...
    na már most
    amit tudtam megnéztem,de 2darabét nem tudtam megnézni mer az nem ott van ahol kezdtem hanem más "vidéken" és nem tudok oda eljutni..
    Oda hogy lehet eljutni?segíteni kell az itteni embereknek,és beépülni?melozni kellene nekik?vagy mit?
    létszíves segítsetek!!
  • w77d
    #4538
    most hogy már mindent megcsináltam a játékban igen ellaposodott a dolog... egyedül a relikvia keresgélés van meg a vadászat, de ez már igen kevés :S asszem nekiállok előlről...
  • fery02
    #4537
    Na, akkor az már biztos, hogy legközelebb se a Szolgálat-nak, se a Szabadságnak nem fogok nyalni, amúgy sem szimpatizáns egyik sem nagyon.

    A Monolith-osokat viszont mindenkép a kettő frakció közül valamelyikhez kell majd beállítani gondolom, de az már akkor mind1 hogy melyikhez, mindkettőhöz úgy sem lehetséges gondolom. :)


    Azt meg nem tudtam, hogy Bagoly ilyen szabad szájú, hogy kitudódnak a dolgok, amikkel vele üzeletelgetek.
    Így akkor már az utolsó feltételt sem fogom teljesíteni az is biztos, hogy mindent neki adok el, főleg, hogy Lövésznek a leveleit nem is ő illeti meg, amúgy is szeretek "titok tartó" lenni.
    Akkor igazából elég csak 2 db PDA-t magunknál tartani? Morgan-ét meg a Szolgálat alapítójáét?


    Ár kedvezmény amúgy nem igazán érdekelt engem első végigjátszás alkalmával sem, mindig volt nagyon sok pénzem pl a relikviákból, amiket aztán eladtam Szakállnak.
    Akaratlanul is igyekeztem megkeresni őket, nagyon szeretem a relikvia keresgéléseket S.T.A.L.K.E.R.-ekben. :)

    Szóval, ha ár kedvezmény nem is, az viszont számíthat akkor, hogy a kereskedők milyen árukat kínálnak nekem, mert pl játék végére már Bagoly nagyon komoly dolgokat kínált, míg Janov-ban Hawaii elég átlagos cuccokat kínált csak továbbra is. Akkor ő is tudna kínálni jobb dolgokat is?
    Nem tudom az előnyösebb lehet-e, ha egyszerre csak 1 kereskedőre megyünk csak rá, mert ha pl az összes kereskedő egyformán barátunk, akkor lehet, hogy mindegyik kínál jó cuccokat, viszont, ha megbolygatjuk a mérleget, akkor az egyiküknél elérhetünk mindenféle dolgokat akár (mint pl a fenti példámnál).
    Szerelők szerintem nem nagyon számítanak, ha semlegesek, akkor is ugyanolyan szintre fel tudják tudningolni a fegyvereket gondolom, csak legfeljebb több pénzért.
  • mcmoha
    #4536
    #4515
  • Kotomicuki
    #4535
    Bagoly kedvezményt ad az áraiból a legutolsó teljesítésekor (elviekben drágábban vesz és olcsóbban ad el).
    Ha nem bolygatod a pártoskodást - nem adod oda a fontosabb PDA-kat senkinek, még Bagolynak sem - , akkor minden kereskedő a barátod lesz és így jársz a legjobban. (Yanovban a boltos a Szabadsághoz, míg a szerelő a Szolgálathoz húz. Ha Bagoly kapja a PDA-kat, akkor az addigi baráti viszony semlegesre módosul velük - ill. az "egyesületükkel" is romlik a viszonyod (ellenséges ugyan nem lesz, de az esetleges baráti státuszod mindenképp elveszted).
  • fery02
    #4534
    Achievementekkel kapcsolatban érdekelne néhány kis apróság. Ugye legtöbbjük bónusszal jár.

    Ha tudjátok, hogy az alábbiak miféle bónuszal járnak, annak örülnék.

    "05. Fennhatóság
    Segíts a banditáknak és add oda az Iránytű relikviát Szultánnak.

    14. A Szolgálat barátja
    A Szolgálat alapítójának és Morgan-nak a PDA-ját add oda a Szolgálat vezetőjének, beszélj Flint-ről a Szolgalat vezetőjének, kérd fel a Szolgálatot a tudósok bunkerének őrzésére.

    15. A Szabadság barátja
    a Szolgálat alapítójának és Morgan-nak a PDA-ját add oda a Szabadság vezetőjének, beszélj Flint-ről a Szabadság vezetőjének, kérd fel a Szabadságot a tudósok bunkerének őrzésére.

    16. A mérleg nyelve
    Add el a Szabadság alapítójának és Morgan-nak a PDA-ját Bagolynak és találd meg Sorokat."

    Továbbá egy olyan is van még, hogy Bagolynak adjunk el mindent, amit csak el lehet (dokumentum, PDA, fekete doboz). Ez milyen előnnyel jár? :)
  • vasziszdasz
    #4533
    LOL, tipikus divatfikázás mint a "fújmikroszoft". A CS is jó volt, a SHOC csak annyiban volt más hogy előtte nem volt mégegy Stalker epizód ami lelőtte volna a poént. A Mátrixban is csak egyszer lehetett lelőni a "nemisezavilágavalódi" poént.
  • Merkaba
    #4532
    szarul tettem fel azért nem ment, de motmár megy rendesen magyarul, csak gáz hogy kimaradt a HUDból a hang és "észrevettek" mérő meg az ember számláló. így is elég para volt de mostmár mégjobban fosni fogok...
  • bgabor
    #4531
    Nem, sok nyelvi filet felülír a SMRTER. Főleg a fegyverek nevénél, leírásánál lesznek anomáliák.
  • Merkaba
    #4530
    nálam ez a smarter mos szívás. az options menübe nem enged be mert xray engine chrassel kivág...
  • w77d
    #4529
    Prypiatban elég kevés tennivaló van, nem érdemes rohanni...
  • Merkaba
    #4528
    Pripjatyban tényleg csak ennyi a küldetés? szinte negyedét sem jártam be és egyszer csak vége lett. Más: töltöm a SMARTER modot, ezzel is magyar marad?
  • Bulics
    #4527
    Végeztem.. egy hónapig tartott.. megérte.. pár hónap múlva újra nekiülök..
    Eddigi legjobb stalker majdnem, de csak majdnem holtversenyben a shoc-val(mondjuk a cs szar volt).
    Monumentálisabb sztorit vártam, mint a shocnál, de a sok kis történet, sok kis gyógyszer, stb, tényleg valódi sztalker-élet érzését adja. Nincs is sok bug. Fele küldit meg sem csináltam csomó helyszínen nem voltam, ugyhogy legközelebb is lesz újdonság. Összességében elégedett vagyok. Alig várom a következőt..

    UI.: A Shadow of Chernobyl megmutatta hogy mindig lehet újat mutatni,
    a Clear Sky bebizonyította, hogy mindent el lehet b*szni, a Call of Pripyat pedig, hogy mindig van remény...
  • w77d
    #4526
    SMRTER mod
  • steve89
    #4525
    Neked h h így mutatja a lőszert?? ez vmi skin??
  • steve89
    #4524
    ja am windows 7
  • steve89
    #4523
    Vki tudna segíteni abban hogyha átállítom a grafikát kilépek és utána próbálom elindítani és kiírja a szokásos windows hibát h mi lehet a baj?
  • w77d
    #4522
    a kétfejü dög a legerősebb mutáns a játékban?? tény hogy a gaussból is 3 lövés kell neki, de én valami nagyobbra számítottam fő fő fő fő-ként :)
  • w77d
    #4521
    nem értem mit akarsz mondani.... nyomorult?
  • Colt17
    #4520
    Én egyébként nem értem, miért kell ilyen nyomorultnak lenni a környezetnek?A valóságban se ilyen...
  • mcmoha
    #4519
    Probald meg itt. Hatha sikerul? Nekem megvan de en meg 1985-ben vettem.:D
  • Colt17
    #4518
    Na újra nekilátok a játéknak!:D
  • dozer00
    #4517
    ÜDV all.
    Végre be tudtam jelentkezni. Akinek meg van a stalker : a piknik az árokparton című könyv. Uj , régi akármilyen kiadás, és van szíve megválni tőle, és MEGVÁSÁROLNÁM!! Ezer éve keresem antikváriumokban de nem találok egy darabot se. Lekötelezne az a derék fórumozó aki valóban jó szándékú és eladó sorba rakná a könyvét.
    Email-em : [email protected] >(nullanulla@ stb stb)

    Ezer hála előre is.
  • w77d
    #4516
    nna megleltem az oázis szívét.... én valami durvább artifact-ra számítottam, illetve durvább ellenállásra... meg a tudósoktól is csak 7ezret kaptam érte áhh...
  • mcmoha
    #4515
    A GY.I.K.-ban le van irva mik a feltetelei annak, hogy megszerezd oket. A bonuszokat lathatod a jatekban, ha mar megvan az illeto achievement. Lustasagom bizonyiteka, hogy nem forditottam le a bonuszokat, de itt van angolul:

    Pioneer:

    Whatever the zone may create, you're always ready to investigate it first. By finding new and unstudied anomalous creations, you have pushed science forward to a better understanding of the zone.

    Bonuses: A multitude of new datas allowed prof Herman and Ozersky to synthesize a new anabiotic in a zone environment. You can now buy the anabiotic from Herman.


    Mutant Hunter:

    You haven't avoided any dangerous mutant encounters, but instead tackled them. Good hunters are well respected people among Stalkers.

    Bonuses: Your relations with Stalkers have increased. Now they regularly leave you ammo in Yanov, as a sign of appreciation.

    Detective:

    You have solved the mystery of Stalker disappearances, the cause of which weren't mutants, but a much fiercer antagonist - man. Your striving to find the truth have earned you alot of respect among Stalkers.

    Bonuses: Your Stalker relations have increased. Now they regularly leave you medical supplies as a token of appreciation.

    One of the Lads:

    You showed good resistance to the Bandits, headed by Sultan and have gained popularity among Stalkers. You're always a welcome visitor on the boat.

    Bonuses: Stalker relations have increased. By their request, Sitch has given you a price discount. Beard now gives you better prices for artifacts as well.

    Kingpin (Criminal Authority):

    You've helped Sultan take the intiative from Stalkers and put Skadowsk under his control. Now you're a feared and repsected individual on the boat.

    Bonuses: Bandit relations increased. In fear of becoming the next victim, Sitch has given you a discount. According to set agreements, Beard now pays you a share of his income.

    Herald of Justice:

    You haven't let the sly Stalker slip from the sword of justice. Not only once did Soroka put Stalkers in grave situations without any regret for his deeds.

    Bonuses: The loot that Soroka aquired through falsehood and deceit has been given to you in Yanov.

    The Seeker:

    You've found every type of artifact known in the zone and thus gained respect among Stalkers.

    Bonuses: Stalker relations increased. Bandits now pursue you more vigorously during your ventures into the zone.


    Battle Systems Master:

    Now Cardan has all of the instruments he needs and makes the best modifications.

    Bonuses: Now Cardan makes the unique 4-th generation exo upgrade, which allows the wearer to run, by adding hydraulic amplifiers to the servo-drivers.

    High-tech Master:

    Azot can now make the best high-tech modifications to weapons and armor.

    Bonuses: Azot can now make IR scanners for helmets, that fixate human targets more effectively.

    Leader:

    You've gathered quite a team and thus proved your leadership skills.

    Bonuses: Probability of your team members surviving have increased.

    Diplomat:

    It's not always necessary to use force if conflicts can be peacefully resolved.
    Nonetheless, you should always be aware of those who shoot first and asks questions later.

    Bonuses: Your diplomatic skills have increased your rating among all factions.

    Research Man:

    You've worked with the scientists for so long, that now they treat you like one their own.

    Bonuses: The scientists now sell all sorts of drugs and equipment for non proffitable prices. Novikov has become so used to you, that you only have to pay for the price of materials.

    Friend of Duty:

    You've gained respect from the Dutyers but lost it among Freedomers.

    Bonuses: Duty now tries to help you in tough situations. Azot has given you a service price discount but Havets has raised prices as a result of loss of rating among the Freedom faction. RP-74 and ammo can now be bought in Yanov(!).

    Friend of Freedom:

    You've gained respect from the Freedomers but lost it among the Dutyiers.

    Bonuses: Freedom now tries to help you in tough times. Havets gave you a discount, while Azot raised service prices.

    Balance Advocate:

    You didn't favour any faction and always portrayed yourself as a free stalker. As a result you haven't made enemies, nor friends.

    Bonuses: It's important to Stalkers in Yanov, that the balance of power between Duty and Freedom remains equal. Both Azot and Havets gave you discounts.

    Keeper of Secrets:

    You've managed to keep notes to Strelok despite the temptation to sell them.

    Bonuses: Strelok has found a new motivation to live and has given you 2 very nice artifacts as a gift.

    The Skilled Stalker:

    There aren't many anomalous places left where you haven't set your foot on.

    Bonuses: Your attained experience increased your chances of finding rare artifacts.

    Wealthy:

    You bring joy to traders, whenever you visit them. It's always a pleasure to see a wealthy client.

    Bonuses: Traders offer you rare items more often.

    Marked by Zone:

    You've managed to survive a blowout without shelter - you were saved by anabiotics. This has left an impact on your psyche and a strange silence has enveloped your head. It appears you don't hear the constant stream of thoughts anymore.

    Bonuses: You now have a chance to survive a blowout without shelter or any medicine, if you're in top condition.

    Information Dealer:

    Whenever you found some piece of information, you've always managed to give it to the people interested and never forgot about your share.

    Bonuses: Sitch gave you a discount, as the best comrade and informer.

    Friend of Stalkers:

    Meeting Stalkers on your way, you always offered them help. Now Stalkers come to your aid whenever you're in danger or after it.

    Bonuses: Your relations with Stalkers have increased. They will aid you in tough times and sell you medicine for non profittable prices.
  • w77d
    #4514
    az achikhoz kapcsolódó bónusz és az elérhetősége le van írva valahol??
  • mcmoha
    #4513
    1. Csak a jatekon belul latszodnak, es szamitanak mivel mindegyik valamilyen kulonleges bonusszal jar.
    2. Igen.
    Tenyleg nem lehet mindet elerni egy jatek soran, de azert mert nehany uti egymast. Szoval nem az az oka, hogy elso vegigjatszas.
  • fery02
    #4512
    Sziaszotk!

    1. Az elért achievementeket (eredmények) csak a játékon belül láthatóak? Tehát pl kívülről Steam-ben nem lehet őket megnézni valahol?
    (Olyasmire gondolok itt, mint pl a LIVE-nak a rendszere, hogy bárki láthatja a profilunkat az achievementekkel együtt.)


    2. Végigjátszás után, ha új játékot kezdünk, akkor törlödnek az achievementek?

    Mert még nem játszottam ugya ki, de tesóm is új játékot kezdett közben és profil létrehozás hiánya árán, az elmentéseink alapján különböztetjük meg egymás játékait és pl. az ő játékában nincs semmi achievent sem feloldva.

    Azért tartom ezt érdekesnek, mert ha mindenkép törlödnek az eddigi achievementjeink új játék kezdésekor, akkor úgy nem lehet olyan elmentést felmutatni, amiben minden fel van oldódva, mert első végigjátszásnál nem lehet feloldani mindet.
  • Kotomicuki
    #4511
    Az X8 dokumentumok a megbízónkat, az SZBU-t érdekelné leginkább, de velük nem találkozunk a játékban, csak rádión csevegünk a játék legvégén majd...
    (Nem lehet - elviekben - pénzé tenni őket!)
  • zsozef
    #4510
    Az X8 az ifjusági közösségi házban van ha jól vélekszem.Jut eszembe,a nálam levő doksikat az X8-ból,le kell adni valakinek hogy beszélhessek Kovalszkival vagy bebugosodtam és azért nem tudok beszélni vele?????????
  • w77d
    #4509
    gyerekek az X8 laborba vissza lehet menni később is??? én már a főszálat kitoltam és most felfedezgetek még, de nem találok vissza a laborba, nem tudom má merre vót
  • Kotomicuki
    #4508
    Az a gyerekhangon siró törp még a "halandóak" közé tartozik - a laborban talált géppuska 50 lövedéke elégséges hozzá, míg a másik 3-nak ez már nem akaródzik olyan könnyen.
    Ahol a 2 liftakna van, ott kell a "2.-ban" fölmászni a középső szintre és ott leledzik a 3 törpe 1 dokumentum társaságában... (bár ott mintha volna még legalább egy helyiség, de én a gauszt az evakuáláshoz tartogattam...)
    A lőszeres katonát csak az ezredessel, direkt azon küldetésről beszélve helyezi ki a pályára a gép - a laborból visszajövet pont ott mentem el és még "senki" sem volt kint az osztagból, csak 3 kutya...