7720
  • n003
    #4587
    :)) nekem elsőre beadta a stormot ehez sokkal több a lőszer mint a nato-kaliberűekhez :)) nagyonállat
    tegnap próbálgattam a nimble-t mit ad és nekem 10próbából 8szor ezt adta 1x g36-t 1x az f2000-t
  • Kotomicuki
    #4586
    A tippem Bagoly lett volna, de ő nem mond semmit. :S
    (Bár lehet, hogy azért, mert már aktív nála a laptop-szerző küldetés - és csak 1 antív küldetés lehet egy időben nála?)
  • Kotomicuki
    #4585
    Nimbe nekem meg az F2000et dobta első rohamfegyverként a 3. végigjátszásra (a 2.-ban G36-ot hozott először)...(.00-ás verzió)
    Távcsövesből a Lynx összejött a 3.-ban elsőre, míg a 2.-ban a kipofozott Vintorezt hozta elsőként...

    Morgannal az a bajom, hogy írták itt azt, hogy semlegesként őt kell megvédeni a sztalkerek és a banditák haragjától - de miként is kerülünk ilyen pozícióba?

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ha Szultántól, a küldetés felvétele után egyből rohanunk Szakállhoz (Kevés az idő!!!), vagy megelőzzük a 4 Banditát és Spártainak mondunk el mindent a készülő rajtaütésről, akkor (ha sikeresen megvédik magukat...) a Stalkerek mellett küzdhetünk a Banditák és Morgan ellen, miután a hajóról visszajövet dumcsizunk Szakállal.
  • mcmoha
    #4584
    Elgondolkoztam es arra jutottam, hogy megis csak ebben a sorrendben arusitja a fegyvereket es a pancelt.
  • mcmoha
    #4583
    Nimble ezeket a cuccokat arulja, de nem mindig ugyanabban a sorrendben.
    A jatek soran ezt mind megveheted tole, Csak penz kerdese.

    * Pistols
    o Steppe Eagle
    o Alpine
    o March (Wolfhound's USP 45 Compact)
    * Close Range
    o Frasier
    o Eliminator
    o Carabiner
    * Assault
    o Storm
    o H&K G36K
    o FN F2000
    * Sniper
    o Lynx
    o SVU2-A (Max's SVU)
    o Tide
    * Armour
    o SEVA Suit
    o CHN-3a Battle Armour + Tactical Helmet
    o Exoskeleton Third-Generation

  • #4582
    Milyen vidi? Nem találtam meg mire gondolsz..
  • #4581
    Csodálkoztam is hogy mivan. Én azt hittem csak, egy darab fegyvert lehet vásárolni. De akkor ezek szerint 3 féle stukit cserélget véletlenszerűen, vagy egyszer megveszem és következőnek megint újat ad?
  • Yan
    #4580
    elég nehéz kifogni a jó fegyvereket :(
    a faq-ban lévő video segítségével meg 10 perc alatt :)
  • bgabor
    #4579
    Strelok puskája, az [URL=http://stalker.wikia.com/wiki/Strelok's_SGI-5k]"Arrow"[/URL].
  • bgabor
    #4578
    Nibletől bátran lehet rendelni, a játék legjobb fegyóit árulja.

    Gyakorlatilag a segítségével fél óra játék után SVD/G36/FN2000-el szaladgálhatsz.

    Lövész SGI-je pedig a legjobb fegyver a játékban: Jóval nagyobbat sebez a sima SGI-nél és azzal ellentétben rá lehet tenni szkópot is.

    Ráteszel egy éjjellátós szkópot meg egy M203-ast, feltuningolod és gyakorlatilag nem áll meg senki ellened.
  • bgabor
    #4577
    Pont ezért használhatatlan az exo pripyatig.
  • mascarun
    #4576
    Ugyanez van ha sokat iszol!
    bár az Exo ruhánál egy ideig úgysem lehet futni!
    AMíg nincs rásegítő motor benne! ahoz meg át kell menni Prityipatyiba.......
  • Yan
    #4575
    gyengülsz, kevesebbet bírsz futni
  • mascarun
    #4574
    Morgan- el találkozol mindenféleképp ha csinálod a küldetéseket!
    Azt hiszem Szultán adja a küldetést hogy el kell kisérni az embereit valahova egy találkozóra! biztosítani kell őket! Aztán valakik követtek benneteket kitör a tűzharc! Megy a hentelés! Na ott van Morgan.
    Ő az akivel ott találkozni kell! Le is lövöd! Én mindig vele kezdem!
    Két kék ruhás zsoldossal van egy exo-ruhában!
  • w77d
    #4573
    semmi....
  • Herold
    #4572
    Tényleg, mi van, ha az ember nem alszik a CoP-ben? Még sosem próbáltam.
  • w77d
    #4571
    én az 1 napot általában átalszom XD
  • Kotomicuki
    #4570
    Most megyek benne harmadszorra, így már nincs akkora varázsa, de még mindig jobb, mint a többi tucat FPS.

    Morganra még én sem akadtam rá - itt azt olvastam, hogy semlegesként találkozhatunk vele (Mikor? Hol? - passz), ami nekem még valahogy nem nagyon akaródzott összejönni. :D

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Morgan a Szolgálat "raktárosa", aki külön utat jár és a saját zsebére dolgozik: fegyvert és felszerelést árul a banditálnak(Zlaton) és a Szabadságnak(Yanov) - egészen addig, amig a célkeresztünkbe nem kerül.


    Lövész SIG-je különleges darab, jól tuningolható és piszok hasznos fegyver (40-es tár, hangtompító és irányzék...) - el ne add, inkább használd!!!
    (Mindig az utolsó - a 3. - doksi-lelőhelyen lesz. Nekem a küldönc a 3. ilyen helynél volt elhalálozva, nála volt a Mem-modul -> Tehát a memóriamodult a 3. Lövész-dokumentum felkutatása előtt kell kikódoltatni Nitróval, vagy a Tudós technikust kell megkérni rá.
    Elsőre nincs küldöncös rész, így a helikopter feketedobozát kódoltatom előbb Nitróval, hogy az tutira meglegyen. :)
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A vasútállomás felöl (ahonnan az Oázis bejárata van), a kerítést szorosan követve nem lépünk aknára a helikopter feketedobozáért menve Yanovban!


    Pénzszerzés kényelmesen és kevésbé aljas, inkább álszent módon (főleg az első pályán, a hajó körül ólálkodva):
    Ha két ellenséges banda (elég, ha csak az egyik áll felfegyverzett humanoidokból...) talál egymásra, akkor biztos, hogy aznap még a hullarablás bűnébe esünk! )
    Amúgy az "ócskább" relikviákat nyugodtan el lehet adni, persze, ha a vevő már a barátod, akkor több pénzt kapsz értük.

    Nimbe mindig zságbamacskát árul, azaz az adott kategória 3-4 lehetséges nonplusszultra dologából egyet hoz el, - nálam legalább is - szépen sorban, tehát nem mindig ugyan azt adja el harmadszorra sem -> azaz, ha FN2000 az álmod, akkor lehet, hogy 3x kell töle rendelned, hogy azt hozzon (végre).
    Kb. 1 nap az "átfutási idő" nála, addig lehet nézelődni, v. aktívan pihenni.
  • Herold
    #4569
    Bagoly mondja...
  • #4568
    Puhány vagy!
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Én csak estére húznám el a belem:D
  • Herold
    #4567
    Faszák az árnyékok.
    Nem szívesen mászkálnék egyedül Pripyatban az biztos (ha nem sugározna akkor se). Hátborzongató lehet.
  • Herold
    #4566
    Így nem ugrik be melyik helyszínről beszélsz, de a lényeg: beszélj lehetőleg mindenkivel (és olvasd is el amit mondanak).
  • fery02
    #4565
    Pár saját készítésű kép.
  • fery02
    #4564
    Nekem a Monolithosok befogadásához csak a Szolgálat alapítójának a PDA-ját adtam oda a Szolgálat vezetőjének (csak őt illeti meg azért :)). Pedig én is olvastam, hogy Morganét is oda kell adni, de őszintén szólva még most sem tudom, hogy ki az, meg, hogy hol lehet vele találkozni.
    Gondolom, hogy a játék elején lehetett vele megismerkedni, de annyira új volt az egész játék kezdésnek, hogy ott volt a temérdeknyi személyiség, akiket meg lehet ismerni, nem bírtam mindenkit észben tartani, csak azokat, akikkel a későbbiekben még többször foglalkoztam (erre majd figyelek második végigjátszásra, hogy megismerjem ezt a Morgan-t :)).

    A memória egység nem került vissza hozzám első végigjátszára, mondta Nitro, hogy utánam küldött valakit vele(nevére nem emlékszem már), de nem tudom hogyan gondolta, mikor folyton úton vagyok. Még ha be lennék poloskázva, akkor se lehetne engem könnyű megtalálni. :)

    Nimbétől még nem mertem rendelni semmit sem, játék elején még nem volt sok pénzem, nem akartam zsákbamacskát, mivel nem is igazán ismertem még a játékban elérhető új cuccokat sem, de így megismerkedve a dolgokkal, nyugodtabban fogok majd rendelgetni ezt-azt. :)

    Itt amúgy előre látom, hogy nem Clear Sky féle módszerekkel fogok pénzt gyűjteni, mert itt a relikvia eladásokkal nagyon jól és könnyen lehet keresni, míg Clear Sky-ba fegyvereket hurcolászgattam (lehet ott is működött volna csak a relikvia üzletelgetés, de már nem igazán emlékszem rá).

    Kis kíváncsiság még: írtad, hogy "Lövész" SIG-je. Ez valami különleges SIG, vagy csak úgy írtad hozzá a "Lövész"-t, mert találkoztam én is a fegyverével a Jupiteri gyárnál, csak hogy ez most valami különösebb, mint a többi? Mert fejlesztést nem láttam rajta.


    Mellesleg a többi infót nagyon szépen köszönöm, ki is mentek részleteket lehet text-be. Te már néhányszor kijátszhattad a játékot. ;)
  • fery02
    #4563
    Igen, ez nem GTA IV, hogy bármikor elindítva instant lehet szórakozni, őrjöngeni a városban.
    Itt az élményt nagyon meghatározzák a küldetések. Ha nincs küldetés, akkor csak a felfedezés vágya hajthatja a játékos.
    Feltéve, ha nem járta ki a játékban található helyszínek utolsó centijét is, ahogy én. :D

    De ennek ellenére újra neki állok majd teljes kedvel, mert csakúgy, mint az előző S.T.A.L.K.E.R.-ekben, itt is minden végigjátszás egyedi élményt nyújt.
  • Merkaba
    #4562
    utána rájöttem csak hülyének voltam nézve mert nem tudtam ki a Szidorovics. kösz a segítséget!
  • n003
    #4561
    itt fent a fejlécben van egy "GYAKRAN ISMÉTELT KÉRDÉSEK (ide kattint)" na arra Katt oda és akkor láthatod majd a szerszámok pontos helyét is ;)
  • w77d
    #4560
    Mivel hogy időrendben a Pripyat a Clear Sky után van, ezért mondja neked az emberke, hogy akkor látott utoljára jó szerszámot. Ez olyan bezzeg régen duma... magyarul fingja nincs, hogy a Pripyaton belül merre találsz....
  • Merkaba
    #4559
    se nem részeg se nem hülye nem vagyok csak meg vagyok áldva az olvasás ritka képességével. A Clear sky-ba éppen csak belenéztem és annak is már több mint egy éve. A COP ot játszom most másodjára és ha megkérdezek random embert hogy "ugyanmár komám szerszám van e?" a tag azt válaszolja, idézem "Hogy őszinte legyek a legutolsó hely ahol tisztességes szerszámokat láttam, Szidorovics pincéje volt a kordonnál. Minőségi árú, új és olcsó." Nekem speciel fingom nem volt ki az a Szidorovics, se arról hogy mi a Kordon.
  • w77d
    #4558
    lassan menjél, illetve amikor észrevesz álj meg...
  • HunBalage
    #4557
    üdv ismét
    eljutottam oda
    és most ott akadtam el,hogy a [repülőnév]-1 es baleset körülményeit kell megnézem(a leszálló pályánál)
    de ha bemegyek,akkor mindig láthatatlan anómia(vagy mi a rák) megtámad,és belehalok,hiába gyógyítom magam...
  • Kotomicuki
    #4556
    Kieg:
    Bagolynak a hídnál, a konvojnál lévő titkos doksik is kellettek a kitűzőhöz!
    A kereskedőktől csak páncéltörő lőszert, a fekete csíkosat (5,56mm; 9mm nehéz - a Vintorez-be; 7,62mm mesterlövész és esetleg a géppuskába valót is), ritkán Veles detektort - mert gyakran már addigra összejön a 4db (egy kell SF!), mire Bagoly a küldit adná - , irányzékokat (főleg az éjszakait - 2 db - , mert a 1,6x-s közelharci eléggé nevetséges számomra 3000-ért darabja, mikor a 4x-s 1200/900-ba fáj...) és RPG muníciót (ezt is eléggé ritkán) és a játék közepe felé egy SEVA-t - 25k-ért - veszek! Minden mással ellát a Zóna és a bene meghalók (a mutáns-testrész-kereskedelmet azért hiányolom, mert így inkább elkerülöm a velük való találkozásokat a lőszertakarékoskodás és a fölösleges fegyverjavítás elkerülése miatt - a megölt mutánsok darabszáma (se igazán ) számít bele a statisztikánkba, a fajtájuk már teljességgel nem...).
    Páncélt és jobb fegyvereket az elején Nimbe szállít - ehhez azért lell a javítom/eladom páros barátsága, hogy a zsé hamar(abb) összejöjjön rájuk.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Itt már végre a játék kezdetétől elérhetők a rejtekhelyek és nem kell megvárni, amíg megmutatják a hollétüket - újra.
    Bear detektort már rögtön az elején kaphatunk a Gejzirnél - egy elsősegély-csomag és némi ügyesség ellenében - , Velest meg Szakáll ad a Vérszopó-fészek eliminálása után - addig úgy se igen van megfelelő(en felkészített) védőruhánk (és arti-nk) a keresésekhez.
    Fejlesztett Gázálarcot és Stalker-páncélt meg Kardán két (már halott) cimborája biztosít számunkra - a játék legelején, közvetlenül az első kitörés után.
    2 "Zombi-por" van a Vérszopó-fészek csatornájának a belső végénél - a mocsárba zuhant helikopternél - , amivel már nem is kell idegeskedni, ha megrakodva ér a Kitörés a Zóna közepén, távol bármilyen búvóhelytől.
    Fegyverkből az Erdőgazdaságnál lévő SPAS-12-vel (esetleg a dobtáras-sörétessel lecserélve) és kezdetben a megnövelt tárkapacitású, rövid AK-val, majd az Obokan/Lövész SIG550-jével nyomultam (+távcsövek rájuk) - azt az egy-két különleges esetet leszámítva, nem is kell más ebbe a jtékba, mert az Ezredes kijelentésének ellenére sem nyüzsöknek Pripyat-ban az (erős) ellenfelek (legalábbis úgy nem, mint azt a SoC + OL 2.2-ben megszoktam).
    Gránátból csak az "erősebbiket" használtam, azt is csak ritkán, a másik fajta ment a kereskedőhöz - százszámra.
  • Herold
    #4555
    Te most vagy részeg vagy, vagy hülye, vagy szivatsz minket. Mi a fasz köze van Szidorovicsnak a CoP szerszámaihoz?
  • Herold
    #4554
    FAQ
  • Merkaba
    #4553
    én nem is arról beszélek hanem Pripyatról. nekem ezt az infót adják az emberek ha megkérdezem hol találok szerszámot.
  • Herold
    #4552
    Ez nem a Clear Sky topic.
  • w77d
    #4551
    dehogynem... nem is mondtam hogy ők jól csinálták...
  • Herold
    #4550
    Ja mert aki itt megjelenés előtt 2 hónappal már végigjátszotta, az nem letöltötte mi?
  • Merkaba
    #4549
    Szerszámokat keresek és már az első végigjátszásopm során sem tudtam hol a francba van Szidorovics pincéje a Kordonnál. 1, ki a tököm az a Szidorovics, 2, hol a bánatba van a kordon?
  • Kotomicuki
    #4548
    A Monolithosok bevételéhez szükség lesz a Morgan és a Tábornok PDA-jat odaadni vkinek, de ezt csak az összes megoldott feladat után célszerű megtenni, hogy az üzletekésen/javításon ne sokat bukj Yanovban - nekem a javítás/Szolgálat volt "szimpatikusabb"...
    Bagolynak csak a Yanovi "gyári" doksik - a Tudósoknál való bemutatásuk után - kellenek + a memóriaegység (Nitro v. Novikov is ki tudja kódolni) és az első pálya laptopja/PDA-i (a két zsoldosé) az Achievement-hez -> tehát semmi "nélkülözhetetlen"...
    A szerelők nekem fontosabbak voltak a kereskedőnél a végére (Nimbe hozza amúgy is a legjobb cuccokat...), addig viszont nagyon vigyáztam mindenki "jóindulatát" megtartani. A játék elején még nem érdemes azokat a cuccokat javítatni, amiket helyből nem vesz át a kereskedő, csak győjteni őket. De ha már mindkét fél a barátunk, akkor is csak max. 50%-os állapotukig érdemes foglalkozni a dolgokkal, mert akkor még van rajta pár Rúbel haszon. (Ami 50%-nál ócskább állapotban leledzik azt kitárazás után az előző tulajánál kell hagyni, mindig!)
    Amúgy leírva nem egy egetverő a vételi árkülönbség a semleges és a baráti ár között -> pl. Fort 12 pisztolynál ez 150 vs. 180 Rúbelt jelent. De folyamatában és 100 darabos készlet esetén azért már jelentős összegekre rúghat a különbség a játék utolsó harmadára!
    (Kb. ez érvényes a szerelésekre is! A jó és "gyors" bizniszeléshez szükség lesz a lehető legolcsóbban igénybevehető szaktudásukra is!)
    Hawaii cuccai mindig is ramatyabbak lesznek Bagolyénál, ezen semmilyen barátság vagy Archi. nem fog segíteni!

    © HunBalage (#4539)!
    Ha letöltöd és felrakod a magyarosítást, akkor szinte minden világossá fog válni.
    Melózni nem csak hogy lehet, de kell is az NPC-knek, csak az nem mindegy, hogy melyik oldalnak és hogyan! (Ezeket (is) tárgyalnánk 2 fikázás között... )
    A GYIK is sokat segíthet egy-két küldetés megoldásában...